l ivSAKTlE __tE ST. HICOL* GROTfc INTERNATIONALE THEMADAG In Egmond aan Z< ïe kopen tijdens de betekent kans maken op meer dan 10.000 gulden aan prijzen. AKERSLOOT AKERSLOOT 3 Hort Zakelijk m J9 Door gebrek aan ruimte is het v mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. 20.15 20.15 21.15 21.15 UITKIJKPOST 4 NOVEMBER 1987 Van Jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg in Heiloo is men doorgaans gewend dat er muziek geprogrammeerd wordt. Op za terdag 7 november wordt deze lijn onderbroken. De vrijwilligers van het jongerencentrum zijn dan voltallig op de been tijdens een internationale themadag, die de naam Zonder Grenzen' heeft meegekregen. Een dag, waarop twee onderwerpen in het bijzonder (Jaar van de Daklozen en Ge red Gereedschap) en vele andere aspecten van internationale samenwer king worden belicht. Een dag niet alleen voor jongeren, maar juist voor alle inwoners van Heiloo en andere belangstellenden. Er is gekozen voor twee onderwerpen. Het Jaar van de Daklozen 1987, een door de Verenigde Naties uitgeroepen jaar, dat vooral bestemd is om te atten deren op het probleem van de daklozen. En wie daarbij alleen maar denkt aan problemen 'ver van ons bed' is niet goed op de hoogte! Ook in Nederland bestaat het-probleem. De nieuw te bouwen wijk Ypestein in Heiloo was mede een stimu- lanee om het Jaar van de Daklozen in de themadag te betrekken. Gered Gereedschap is eveneens een in ternationale organisatie, van oorsprong afkomstig uit Engeland. Deze organisa tie stelt zich ten doel om gebruikte en/of nieuwe gereedschappen te verza melen, deze zo nodig gebruiksklaar te maken en ze vervolgens te zenden naar projecten in landen, waar gereedschap pen bepaald niet voor het oprapen lig gen. In Heiloo is sinds enkele jaren een afdeling van Gered Gereedschap zeer enthousiast bezig. Via verschillende ac ties kwamen zij in de publiciteit en hun verzoek aan Buk Buk stond aan de basis van de themadag. De organisatoren van de themadag op zaterdag 7 november willen bewust de gangbare doelgroep van Buk Buk - jon geren vanaf ongeveer 17 jaar - vergroten wat betreft de themadag. Daarom wer den de Heilooër basisscholen benaderd met het verzoek om medewerking. Dat was niet tegen dovemansoren gezegd! Maar liefst acht schoolteams zegden toe om in hun lessen aandacht te besteden aan zowel het Jaar van de Daklozen als Gered Gereedschap. Voor hen werd een uitgebreid pakket aan informatie samengesteld, terwijl ook de mogelijkheid geboden werd di verse audiovisuele materialen voor een dag te gebruiken. Inmiddels heeft de Freinetschool al uitgebreid aandacht besteed aan de beide thema's en staat er op de andere deelnemende scholen ook het nodige te gebeuren. Creatieve ochtend De activiteiten op de basisscholen wor den besloten op de themadag zelf. Met medewerking van de Hobbyfarm wordt er namelijk op 7 november van 9.30 tot 12.00 uur een creatieve ochtend gehou den. In groepjes worden diverse zaken gemaakt: de vignetten van de beide on derwerpen, een houten huis, spandoe ken, tekeningen, etcetera. Dankzij een subsidie van de gemeente Heiloo hoeft er voor deze instuif geen entree gevraagd te worden. Wel is het zo dat voor deelname aan de ochtend en de afsluitende voorstelling door theater groep Kwinkel een symbolische bijdrage gevraagd wordt: voor een stuk (oud) ge reedschap mogen de kinderen mme- doen. Alle gereedschappen die op deze manier binnenkomen gaan vanzelfspre kend naar Gered Gereedschap. Informatiemarkt Na de creatieve ochtend wordt in de middaguren een grote informatiemarkt gehouden. Deze markt beperkt zich niet tot Gered Gereedschap en Jaar van de Daklozen, die natuurlijk wel een kraam hebben ingericht. Bijna 20 organisaties op het gebied van internationale samen werking en hulpverlening zegden toe te komen. De organisaties die zich tot dus ver hebben aangemeld zijn: - Amnesty International - Foster Parents Plan - Simavi - Terre des Hommes - Unicef - IKV Heiloo - ATFR - PAM - Boekhandel Portaal - Openbare Bibliotheek Heiloo - Wereldwinkel Heiloo - SOS Kinderdorpen - Wereld Natuur Fonds - Kook - Muthathari In de meeste gevallen zijn het Heilooër afdelingen van grote organisaties, die op de informatiemarkt aanwezig zijn. Dat is ook bewust het streven van Buk Buk: een Heilooër markt 'Zonder Gren zen'. Dat blijkt ook wel uit de muzikale omlijsting van de middag: de opening wordt verzorgd door het Alkmaars Straat Orkest dat al eerder in Heiloo ac tief werd, in de loop van de middag speelt Bert Kraakman in de grote zaal van het Brunogebouw en als afsluiter treedt op harmonie-orkest Caecilia. Al len zegden enthousiast hun medewer king toe. De informatiemarkt wordt om 14.00 uur geopend, gaat door tot ongeveer 17.30 uur en er wordt geen entree ge vraagd: komen is op 7 november belan grijker dan betalen. Muziekfestijn De themadag 'Zonder Grenzen' wordt besloten met een muziekfestijn in de avonduren. Ook daar is de plaatselij ke/regionale invloed weer duidelijk merkbaar. Zo zal Egmonds Klank Op- sessie, bekend van eerdere optredens bij Buk Buk, tweemaal optreden en is er een slagwerkensemble Van het Alk maars Conservatorium, dat internatio nale klanken te hoor zal brengen. Voor de opening bood de Crisis Big Band van de Heilooër volksmuziekschool z'n me dewerking aan. De avond wordt beslo ten met een optreden door de groep Af rica Soli, een uit Afrika afkomstig maar al enige jaren in Nederland verblijvend en optredend gezelschap, dat voor een swingend besluit zal zorgen. Kawai-show Donderdagavord, vrijdag en zaterdag (5, 6 en 7 november) is er bij muziek handel Spanjaard aan de Koorstraat te Alkmaar een muziekinstrumentenshow in samenwerking met Kawai Nederland. Het nieuwste op het gebied van synthe sizers is aanwezig. Novib en Kaapverdië Zondag 8 november organiseert Novib Alkmaar een informatiemiddag over de eilandengroep Kaap Verdie in De Dob ber te Alkmaar-Noord (naast gezond heidscentrum De Mare). Tijden: van 14.30-17.00 uur. Vrouwen en informatica Zaterdag 7 november: themadag over het onderwerp vrouw en informatica, georganiseerd door de Stichting Vrou wen in Beweging in de Jac. P. Thijsse- school, Bakkummcrstraat 14a te Castri- cum. Het programma start om 10.30 uur en gaat tot 16.00 uur door. Stoomgemalen In de Alkmaarse Openbare Bibliotheek wordt tot en met 5 december een ten toonstelling gehouden over stoomgema len: gravures en houtsnedes van Maar ten Jansen zijn in diverse ruimtes te zien. Stop met roken De Stichting Leven en Gezondheid houdt op 16 november een informatie avond over stoppen met roken in het Interkruis-gebouw aan de Gast huisstraat 2 te Alkmaar. Deze avond be gint om 20.15 uur en is gratis toeganke lijk. De avond is ter voorbereiding op een serie avonden om van het roken af te "komen. Informatie over kanker Op dinsdag 17 november wordt in het Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar van 14.00 tot 16.30 uur een informatieve bijeenkomst gehouden over chemothe rapie m.b.t. kanker voor patiënten, fa milieleden en vrienden. Gaarne vooraf telefonisch aanmelden: 072-145454, toestel 2008 of 1152 (maandag donderdag yan 9.00-12.00 uur). Ilse de Boer Van 5 tot en met 28 november exposeert Ilse de Boer haar werken met acryl en krijt in Galerie 46 aan de Torenstraat 46 te Castricum. Openingstijden: maan dag 14.00-17.00 uur, dinsdag tot en met zaterdag 10.00-17.00 uur (lunchpauze 12.30-13.30 uur), donderdagavond 19.00-21.00. Muziek op winteravond Vrijdag 13 november treden Marten Root, Viola de Hoog en Leo van Doese laar op met muziek, zoals die in het be gin van de 19e eeuw moet hebben ge klonken in de Witte Kerk aan het Kerk plein te Sint-Pancras. De aanvang is 20.15 uur. Inlichtingen: 02267-3343. GESLAAGD Onze plaatsgenoot Marcel de Groot is geslaagd voor het doctoraal examen fi scaal recht aan de Rijksuniversiteit te Leiden. NED. BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN AFD. HEILOO Voor onze bijeenkomst op 26 oktober was Mevr. Renee Smithuis uitgenodigd. De presidente Mevr. J.C. Nieuwenhuis- Bieman heette een ieder welkom, in het bijzonder ook de heren. Na enkele me dedelingen gaf ze het woord aan mevr. Smithuis. Deze heeft in Castricum een kunsthandel. Zij exposeerd en verkoopt schilderijen. Haar interesse gaat vooral uit naar de Bergense school. Mevr. Smi thuis reist stad en land af, om een schil derij uit deze school te kunnen inkopen. Ze weet ontzettend veel over de schilde rijen te vertellen en had er enkele mee gebracht om deze te bespreken. Tot slot beantwoordde spreekster op begrijpen de en vlotte wijze de vele gestelde vragen. NED. CHRISTENBOND AFDELING HEILOO Onze presidente heette de 45 dames en 2 heren hartelijk welkom. Zij opende de avond. Na lezing en gebed volgde een korte meditatie. Verschillende medede lingen kwamen aan de orde waaronder de uitstapjes. Onze spreker was deze avond de heer Vader Kruijf uit Koedijk, die ons over iriscopie kwam vertellen. Hij toonde ons verschillende dia's van de groene en bruine ogen en de vier soorten blauwe ogen die er zijn. Er werden zeer veel vragen gesteld over allerlei ziektebeel den. Het was een zeer interessante lezing. AANTREKKELIJKE DIAPRESENTATIE VOOR HET NIVON Onze plaatsgenoot Ben Jansen verzorg de zaterdagavond een dia-avond in de grote zaal van het Open Huis. Geen ge bruikelijke vertoning van dia's maar met een diapresentatie door een over vloeiende projektie van meerdere pro- jektoren en geluid. Een systeem dat, in onze omgeving, nog maar weinig ge bruikt is. Interessant en bijzonder aantrekkelijk te meer omdat Ben Jansen wel bijzonde re onderwerpen weet op te zoeken, die ook hier weer niet voorkomen. Hij zegt zelf er bijzonder door gemotiveerd te worden. De vele bezoekers ondergingen hetzelfde blijkbaar, want een paar uur werd er gekeken en geluisterd naar de mooie muziek. Hoe kan men genieten van opnamen, door onze plaatsgenoot gemaakt, van licht, lucht en water, van pallissander! Prachtige opnamen, ook weer bijzonde re opnamen van de anders zo gebruike lijke onderwerpen als lente en winter. Daar de aanwezigen nog geen aanstalte maakten om weg te gaan, zo was men geboeid door het gebodene, vertoonde Ben Jansen 'Overpeinzing', een soort cyclus van leven, wat velen zeer tot na denken aangezet zal hebben. De openbare bibliotheek was weer pre sent met een grote serie bijpassende boeken. Het was een avond van het Ne derlands Instituut voor Volksontwikke ling en Natuurvriendenwerk (NIVON). Reina Mulder fungeerde als voorzitter, sprak van een unieke avond en bood Ben Jansen een enveloppe aan als bij drage in de kosten van het uitgebreide projectie-materiaal. VOGELTENTOONSTELLING 1987 Vrijdag 6 november zal de vogelvereni ging Kleurenpracht haar jaarlijkse ten toonstelling openen. Vele soorten vo gels zullen te bewonderen zijn, o.a. ka naries, 4 parkieten en tropen etc. De tentoonstelling wordt gehouden in Het Oosthonk aan de Laan van Zeeman te Heiloo. Voor de jeugd zullen er knaagdieren te zien zijn. Tevens is er een tombola aanwezig, waarmee weer mooie prijzen te winnen zijn. De dieren op deze show worden gratis gevoederd door Jan Ranzijn, welke ook met een stand aanwezig zal zijn. Toegang tot de tentoonstelling is gratis. De openingstijden zijn: vrijdag ~6 no vember 20.00-22.00 uur, zaterdag 7 no vember 10.00-22.00 uur, zondag 8 no vember 10.00-17.00 uur. KINDERPOSTZEGELACTIE GAAT VAN START Bij de start van het winterseizoen hoort sinds jaar en dag de kinderpostzegelac tie. Vanaf woensdag 11 november is het comité voor kinderpostzegels in Heiloo weer present. In het postkantoor aan de M. Zonderhuisweg bieden ze de nieuwe kinderpostzegels 1987 te koop aan. De ze zijn los, per velletje, op een eerste- dag-envelop of in een PTT- verzamelmapje te verkrijgen. Het thema van de kinderpostzegels 1987 is 'Kind en Beroep'. Dit onderwerp is uitgewerkt door Charlotte Mutsaers. Zij heeft in haar ontwerpen de nadruk gelegd op meisjes in 'ongebruikelijke beroepen'. Zo zijn op de postzegels met de frankeerwaarden 55 ct, 65 ct en 75 ct respectievelijk een vrouwelijke hou thakker, matroos en piloot te zien. Naast de kinderpostzegels verkoopt het Comité ook de nieuwe collectie wens kaarten. Alle 52 kaarten zijn door Ne derlandse kunstenaars speciaal voor de ze collectie gemaakt. Hierdoor is een ge varieerde collectie ohtstaan, waarin zo wel moderne als traditionele Kerst- en Nieuwjaarafbeeldingen te vinden zijn. Met de opbrengst van de kaart- en ze gelverkoop worden kinderen met pro blemen geholpen. Het gaat om kinderen zowel in nederland als in de armste lan den, die tussen de wal en het schip zijn geraakt. Het Comité is vanaf 11 novem ber tot 24 december tijdens de opening suren op het postkantoor te vinden. 'EEN WESTFRIESE ZEEMAN ALS SLAAF IN BARBARIJE' De Barbarij se zeerovers kwamen uit Noord-Afrika, uit het tegenwoordige Marokko en Algerije. Ze maakten het onze zeelieden in vroeger eeuwen knap lastig. Vele varensgasten raakten in sla vernij, hetgeen betekende dat ze ver van huis gedwongen te werk werden gesteld. Door het betalen van lpsgeld en het langdurig voeren van onderhandelingen tussen de betrokken regeringen was het mogelijk dat de Nederlanders weer te rug naar het vaderland konden keren. Het relaas van zo'n Hollandse zeeman is te vinden in het kortgeleden versche nen boek "Een Westfriese zeeman als slaaf in Barbarije". Voorafgaande aan het in de oorspronkelijke tekst afge drukte verslag, bevat dit interessante boek een uitgebreide inleiding. De historicus Piet Boon is hiervan de au teur. Hij geeft een verhelderend inzicht in het probleem van de kapers voor de Nederlandse koopvaardij en legt uit hoe de toestand in "Barbarije" in de 18e eeuw was. Ook vertelt hij hoe het Hol landse "thuisfront" kon meehelpen bij het loskopen van de gevangen streekgenoten. Veel aandacht wordt besteed aan de hoofdpersoon van het boek, Jan Corne- lisz Dekker, die als 14-jarig jongmaatje op zijn eerste zeereis gevangen wordt genomen en niet minder dan 28 jaar in slavernij verkeert (van 1715 tot 1743), alvorens naar Hoorn terug te keren. Het boek is daarom zo boeiend omdat het in alle objectiviteit aangeeft in welke om standigheden de toenmalige slaven moesten leven. Ook omdat het afrekent met de Indianenverhalen over door de slavenhouders begane wreedheden. "Een Westfriese zeeman als slaaf in Barbarije" is een boek dat een vrij on bekend onderdeel van onze maritieme historie behandelt. De talrijke illustra ties vormen hierbij een belangrijk hulp middel. Het boek bevat 96 pagina's en is gestoken in een stevig, geplastificeerd omslag. Het is verkrijgbaar bij boek handel Deutekom. Een boek van uitge verij Pirola te Schoorl. De avond is het enige deel van de dag waarbij echt entree wordt geheven: 6 gulden voor leden van Buk Buk en hou ders van een CJP en acht gulden voor anderen. Het avondprogramma begint om precies 21.00 uur en gaat door tot ongeveer 01.00 uur. Voor alle inlichtingen over de internati onale themadag 'Zonder Grenzen' op zaterdag 7 november van 's ochtends 9.30 tot 's nachts 01.00 uur in het Bru nogebouw aan de Pastoor van Muijen weg te Heiloo kan men terecht bij Jon gerencentrum Buk Buk op het genoem de adres, telefoon 072-335242 (b.g.g. 333775). DIABETES MELLITUS: EEN 'STILLE' ZIEKTE Bijna iedereen heeft wel een suikerpa tiënt in zijn directe omgeving. Neder land telt er namelijk zo'n kwart mil joen. Toch weet men vaak helemaal niet dat iemand suikerziekte (officieel: dia betes mellitus) heeft. Dat komt doordat het een 'stille' ziekte is. In het dagelijks leven merk je er maar weinig van. Een diabeet voldoet niet erg aan het beeld dat de buitenwereld van een 'pa tiënt' heeft: hij ziet er niet ziek uit, voelt zich ook niet ziek en kan gewoon aan al les meedoen, zoals werken, sporten en uitgaan. Hij moet alleen wel veel in het werk stellen om zo'n gewoon leven te leiden. Want al is suikerziekte misschien een onopvallende ziekte, de risico's lie gen er niet om. Zo kan diabetes bijvoor beeld blindheid en zenuw- en nierbe schadigingen veroorzaken. Iedereen kan diabetes krijgen. Het is een ongeneeslijke ziekte die optreedt wanneer de alvleesklier niet meer goed werkt. Deze klier levert het hormoon in suline, dat nodig is om de suiker uit ons voedsel om te zetten in warmte en ener gie, waardoor wij ons prettig voelen en normaal kunnen functioneren. Produ ceert de alvleesklier te weinig, of hele maal geen insuline, dan kan er onvol doende suiker in het lichaam worder verbrand. Die suiker verlaat het lichaarr dan langs natuurlijke weg, via de urine Een van de eerste symptomen van dia betes is dan .ook dat iemand heel vaak moet plassen. De medische term diabe tes mellitus geeft dat ook al aan; letter lijk betekent het: 'zoete doorstroming'. In 1921 ontdekten de Canadezen Ban ting en Best dat insuline kon worden in gespoten, wanneer het lichaam zelf te weinig of geen insuline produceert. De klachten verdwijnen dan, maar het is slechts een tijdelijke oplossing: de dia beet moet deze dosis insuline op regel matige tijden blijven krijgen, anders wordt hij ziek. Dertig jaar later ontdek te men een ander type. In de jaren vijf tig werden er tabletten ontwikkeld die een 'luie' of gedeeltelijk werkende al vleesklier wat extra aan het werk zetten, zodat hij toch voldoende insuline ging aanmaken. Maar voor beide typen geldt: ze zijn nog steeds ongeneeslijk en de behandelings-methoden vormen dan ook geen werkelijke oplossing. Alleen de symptomen worden bestreden, de ziekte blijft bestaan. Dankzij de medi sche wetenschap leidt de 'gemiddelde' diabeet tegenwoordig een vrij normaal leven. Nationale diabetesweek Wetenschappelijk onderzoek naar de achtergronden van diabetes is hard no dig. Het Diabetes Fonds Nederland fi nanciert zulke onderzoeken. Jaarlijks wordt daarvoor tijdens de Nationale Di abetesweek gecollecteerd. Ook nu weer, van 9 tot en met 15 november. Vorig jaar haalden collectanten ruim 2,3 mil joen gulden op, waardoor veel belang rijk onderzoek mogelijk werd gemaakt. Maar ook andere projecten konden dankzij het DFN worden gerealiseerd. Zoals een voorlichtingsprogramma voor diabeten, waardoor zij beter in staat worden gesteld om een normaal le ven te leiden. Want suikerziekte kan vaak diep in iemands leven ingrijpen. De medische wetenschap is ver gevor derd. Een suikerpatiënt is niet meer ten dode opgeschreven zoals vroeger. Maar er moet nog veel meer worden bereikt. U kunt daaraan meewerken door het Diabetes Fonds Nederland te steunen. Tijdens de Nationale Diabetesweek van 9 tot en met 15 november. EREMEDAILLE ORANJE NASSAU VOOR J.J. BAKKER Aan de heer J.J. Bakker, wonende te Akersloot en medewerker van het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland (PWN), is de ereme daille verbonden aan de Orde van Oran je Nassau in zilver toegekend voor de wijze waarop hij zijn dienst bij het be drijf heeft vervuld. De medaille werd vorige week tijdens de viering van zijn veertigjarig bedrijfsju- bileum aan hem uitgereikt door de heer C. Sprey, direkteur van het P.W.N. De heer Bakker trad op 27 oktober 1947 in dienst van het PWN als terreinmede werker. Later ging hij over naar de af deling Centrale Revisie waar hij de functie kreeg van lasser/pijpmonteur en zich bezig hield met het verrichten van las-, constructie- en snijwerkzaamheden ten behoeve van de aanleg, wijziging en reparatie van leiding- en machineinstallaties. De heer Bakker maakte per 27 oktober jl. tevens gebruik van de gelegenheid om vervroegd uit te treden (VUT), waardoor zijn jubileumviering tevens een afscheid van het bedrijf werd. KLAVERJASDRIVE IN DE VRIENDSCHAP Vrijdag 6 november zal wederom een gezellige klaverjasdrive worden gehou den. Deelname staat vrij open voor ie dereen, de hoofdprijs is ook dit keer een levensmiddelenpakket. Mocht het met klaverjassen niet gaan, dan is er altijd nog de loterij waar ook mooie prijzen mee te winnen zijn. Aanvang van deze drive is 20.00 uur, en u kunt zich (tele fonisch) opgeven bij De Vrienschap (tel. 02513-12866) TRIMLOOP AKERSLOOT Voor de derde trimloop, georganiseerd door handbalvereniging Meervogels 60, meldden zich 275 deelnemers. De meest opmerkelijke prestaties waren van Ri chard Jansen, die de 4 km won, en de 11-jarige Vera Jansen, die als eerste da me op de 4 km finishte. Uitslagen: 4 km: 1. Richard Jansens 13 min. 51 sewc. 2. David Bijmoer 13 min. 52 sec. 3. Conrad Kerssens 14 min. 08 sec. Ie Jeugd Devlin Takman 15 min. 29 sec. Ie Dame Vera Jansen 17 min. 50 s'ec. Ie Veteraan H. Tol 15 min. 44 sec. 8 km: 1. Cock v.d. Hulst 27 min. 33 sec. 2. Alex Szirmai 28 min. 06 sec. 3. Peter Bommer 28 min. 11 sec. Ie Jeugd Rick Fransen 36 min. 01 sec. Ie Dame Mar- joke Pepping 33 min. 51 sec. Ie Vete raan Cor Stam 31 min. 54 sec. 14 km: 1. Friedthof Komen 47 min. 19 sec. 2. Gerard Min 48 min. 47 sec. 3. Al- dert Pepping 49 min. 00 sec. Ie Dame ria Iliopoulos 59 min. 38 sec. Ie Vete raan Piet Meijerink 54 min. 04 sec. SPEELGOEDBEURS PEUTERSPEELZAAL Donderdag 12 november organiseert peuterspeelzaal De Peuter beuk, Bea- trixlaan la te Akersloot, een speelgoed beurs. U kunt het speelgoed 's middags van 13.30-14.30 uur inleveren op de peuterspeelzaal. Van de opbrengst is 2/3 voor u en 1/3 voor de peuterspeel zaal met als maximum 15,- voor duur der speelgoed, zoals fietsjes. De ver koop zal 's avonds plaatsvinden van 20.00-21.00 uur. SCHIETVERENIGING DE VRIJHEID AKERSLOOT Uitslagen van dinsdag 27 oktober: Ere klasse le T. Coombes 98 punten, 2e J. Visser 93 punten, 3e H. Levering 91 punten. A-klasse le K. Nijman 98 pun ten, 2e H. Jak 97 punten 3e F. Ruige- waard 95 punten. B-klasse: le G. Jak 95 punten 2e J. Admiraal 93 punten 3e H. Leijen 93 punten. C-klasse: le J. Palma 94 punten 2e N. Oud 90 punten 3e T. Roedema 86 punten. Dit was alweer de zevende schietavond van dit seizoen, de opkomst was rede lijk, 29 schutters waren deze week aan wezig. De resultaten waren vrij goed, al vielen wederom de prestaties in de Ere klasse erg tegen. Volgende week meer nieuws over de clubontmoeting tegen Bergen die voor dinsdag 3 november op het programma stond. Voor mensen die ook interesse hebben in de schietsport is iedere dinsdagavond in De Vrienschap gelegenheid om het schieten eens van nabij mee te maken. MEERVOGELS HANDBAL Het verlies van de dames tegen ADO (7-8) is vooral te danken aan het gemis van iemand die de strafworpen benut, ook nu ging het viermaal mis. En door het prima verdedigen van ADO keken de dames tegen een 1-6 ruststand aan. Na rust moest ADO de tol betalen voor de inspanningen van de eerste helft, en kon Meervogels tot 5-6 naderen. In de spannende slotminuten moest Meervo gels het onderspit delven tegen het ster kere ADO. Frans van Diepen en Erwin Tiebie, ieder met vijf treffers, waren de smaakma kers van de spannende wedstrijd van de heren tegen Tonegido (15-13). Het zeer goed leidende scheidsrechtersduo zag vooral Tonegido overtredingen maken waar geen bal was. De gehele wedstrijd gaven beide teams elkaar weinig ruimte, na de 8-6 ruststand, en 11-11 inde vijf tigste minuut, ging Tonegido met de keeper massaal in de aanval. Meervo- gelskeeper Adrie Krom stelde in de laatste seconde de overwinning veilig door vanaf zijn doelgebied in het lege doel te scoren. KERKEVEILING LIMMEN GROOT SUCCES De op vrijdagavond 30 oktober gehou den veiling t.b.v. jeugd en kerk te Lim- men is opnieuw een daverend succes ge worden. De totaal opbrengst, inclusief loterij, bedroeg niet minder dan 49.178,-. De marathon verkoop duur de tot 3.00 uur! Er bestond een grote belangstelling van koperszijde. De kopers kwamen niet al leen uit Limmen, maar ook vanuit om liggende dorpen. Het spektakel had een uiterst gezellig karakter en er werd met gulle hand gekocht. Een greep uit het assortiment: sla groomtaarten van 60,- tot 125,- per stuk. Diners voor 2 personen bij De Gouden Karper en Le Moulin varieer den van 250,- tot 425,-. Een opa kocht voor alle kleinkinderen een zeer fraaie handgemaakte hobbelpaard voor 375,-. Toppers waren ook een antieke bidstoel en de bekende paaskaars. Een dame die zichzelf had aangeboden voor het wassen en lappen van ramen, werd gekocht door bejaardencentrum "De Cameren". Deze dame heeft over glas dus niet meer te klagen! Rabobank Limmen had in verband met de aanstaande heropening van het kan toorgebouw voor de loterij een weekend "Centerparcs" beschikbaar gesteld. De loten waren in een mum van tijd uitver kocht. De trekking vond dezelfde avond nog plaats en zeer gelukkige winnares kon ter plekke haar prijs reeds in ont vangst nemen. Opnieuw is overduidelijk bewezen dat inwoners van Limmen en daarbuiten het hart nog steeds op de goede plaats hebben zitten. Jeugd en kerk mogen trots zijn op deze (financiële) achter ban. Het was een heerlijk spektakel in een ontspannen en gezellige Prijzen grote verloting gevallen op nummer: 19 - 31 - 75 - 178 - 276 - 332 - 336 - 350. Inl. Joop Koppes 02205-1717. SCHAKEN IN LIMMEN Het gepromoveerde reserveteam van Vredeburg heeft ook zijn tweede wedstrijd in hoger sferen met 6-2 verlo ren. Het belooft dus een moeilijk sei zoen te worden. Alleen G. de Graaf aan het eerste bord klopte zijn Zaanse te genstander terwijl R. v.d. Storm Sr. en C. Limmen ieder een half punt scoorden. In de onderlinge competitie bewees A. Holtes zijn goede vorm door na drie achtereenvolgende zeges nu ook C. van Etten te kloppen. In de B-groep wonnen P. v.d. Heijdt en P. Natte respectieve lijk van C. Luttikhuizen en P. de Waard, waardoor dit tweetal met forse voorsprong op de overige 22 de lijst aanvoert. De uitslagen luiden overigens: A: J. Krijt-M. Limmen rem.; G. Hes-P. Vlaar 1-0. B: A. Hooijboer-R. Denekamp 0-1; P. Hes-K. Aafjes 1-0; H. Levering-A. Dui- kersloot 0-1; M. Zuurbier-C. Aafjes 1-0; B. v.d. Heijdt-J. Kaandorp 0-1; T. Al-R. Rommel 1-0; M. Briefjes-R. v.d. Stam Jr. 0-1; D. Kerkhof-R. Hooijboei 0-1. C.: M. Philipoom-O. Kaandorp 1-0;. T. Jonker-S. Dullemans 0-1; J. Tebbens- R. v.d. Velden 1-0; P. Vessies-J. Jonker 1-0; P. Zwart-T. Könst 1-0; J.O. v.d. Vegte-P. Zwart 0-1; D. de Wit-P. Ves- sies 0-1; N. Admiraal-K. Könst 0-1; R. v.d. Velden-J.W. v.d. Vegte 0-1. COMPETITIEPROGRAMMA IN SPORTHAL D'ENTERIJ Zaalvoetbal KNVB Vrijdag 6 november Victoria Garage-van Speyck 18.45 Unie Kaas-Plubos 19.35 MCA-de Krocht 20.25 Gas Boys-M. Flamingo's 21.15 B en W-Hoornse Vaart 22.05 Maandg 9 november AFC '34/Masita-Rolff 18.45 HZV Viersprong-Sprenkeling 19.25 B en W-Unie Kaas 20.05 Limmen-HSV 20.55 Plubos-Jong Holland 21.35 B en W-Alkmaarse Boys 22.15 Bedrijfsvoetbal Uitslagen zaterdag 31 oktober. Joh. Jansen-Sunset 4-2 Nidrac-Motaal 4-5 G.P. Groot-Bleeker Boys 4-5 Driessen-Erkamp 2-7 Programma zaterdag 7 november. Driessen-'t Achterom 19.00 G.P. Groot-Beentjes 19.50 Zomerdijk-Joh. Jansen 20.40 Nidrac-Erkamp 21.30 Handbal Zaterdag 7 november van 13.00-16.00 uur. Zondag 8 november van 11.30-18.00 uur. Volleybal Dinsdag 10 november. Oranje Wit-de Schulp dames Oranje Wit-Reaktie heren Oranje Wit-EMM heren Oranje Wit-VVO dames Sport overdag Donderdag 5 november van 13.45-15.15 uur. Sportinstuif 55-plussers. Vrijdag 6 november van 14.00-15.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 8