wh» Nieren Naar dn Werken in HEILOO JAN PEPPING'S CENTRALE VERWARMING Wibautstraat 135,1097 DN Amsterdam. Tel. 020-93 8973 ^1 ZELFSTANDIGE EN VAKBEKWAME C.V.-M0NTEUR Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding/Amsterdam Agenda de fgmonden Cvenementenagenda UITKIJKPOST 18 NOVEMBER 1987 Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. fc©ish©llii©k w®yw©mi|j)iill€lle Voor kopers en verkopers Bij ons is plaats voor een voor montage, onderhoud en verhelpen van storingen van Centrale Verwarmings installaties. Wanneer u hiervoor interesse heeft, dan kunt u ons telefonisch bereiken onder nr. 331875 of 337735. ZOON Stationsplein 3 - Heiloo MEUBELMAKERIJ EN STOFFEERDERIJ Repareert en stoffeert uw kostbare meubelen. Vraag prijs en stalencollectie. Het verplicht u tot niets. Westerweg - Heiloo Privé: Werkendelslaan 16, tel. 331307 ïlr:1" Wekelijks gratis in de bus ?C* 'TIEBERICHTEN Op 1 november werd er aan de Stations weg ten sigaretten automaat gekraakt. I november was deze zaak opgelost. Vijf Turken uit Zaandam bleken de drang naar nicotine niet onder controle te hebben. 10 November tussen 5.30 en 7.15 uur werd er een radar controle gehouden op de Kennemerstraatweg tot aan de Hei- looërtolweg. Deze controle werd gehou den na veel klachten van bewoners die van het lawaai niet meer konden slapen. Hun klacht bleek volkomen gegrond. De politie constateerde dat, gerekend vanaf 75 km p.u.l (50 km moet), er 100 overtredingen werden begaan. Auto's, vrachtauto's, bussen alles reed te hard. Een gedeelte werd ook op film vastge legd. De topscore was 118 km p.u. Bin nenkort wordt deze controle nog een keer herhaald. Een roodlicht controle op de Stations- weg/Kanaalweg leverde 4 processen verbaal op. Twee meisjes en vier jongens hebben op de Kennemerstraatweg, Klein Barlaken en de Werkendelslaan van kleine kinde ren hun St. Maartenzak met snoepgoed afgepakt. Misschien kunnen ze volgend jaar toch maar beter zelf langs de deu ren gaan. Hier is een St. Maartenliedje wat ze dan kunnen zingen: 11 November is de dag dat ik geen kinderen dat ik geen kinderen 11 November is de dag dat ik geen kinderen treiteren mag. In de Hema is een dame uit Limmen aangehouden, die zich onrechtmatig dingen toe-eigende. Daar ze dit al vaker gedaan had kreeg ze een proces verbaal. Een auto die aan de verkeerde kant van de weg geparkeerd stond op de Stations weg reed weg zonder uit te kijken en kwam spontaan in botsing met een auto van de politie. Dat was even pech, ge lukkig was er alleen materiele schade. Op de parkeerplaats van de Vinkenbaan werd een auto aan de linkerkant voor zien van een diepe kras. Een pot verf tegen een garage deur aan gooien is ook een vorm van tijdverdrijf. Het overkwam iemand op de Laan van Muijs. De gevel van de Nieuwe Hoeve werd met bruine verf beklad. Een inwoner van Heiloo zat met teveel drank op achter het stuur. Hij weigerde een bloedproef maar kreeg wel een pro ces verbaal. Er werd weer een poging gedaan een si garettenautomaat te kraken. Dit ge beurde bij een SRV handelaar op de Westerweg. De politie vraagt of iemand dit gezien heeft. Het gebeurde op 14 no vember om 21.30 uur. Er vond een aanrijding plaats in Eg- mond aan Zee. Een personenauto met aanhanger reed tegen 2 geparkeerde au to's. Een van de auto's kwam 50 m ver der tot stilstand. De bestuurder werd meegenomen naar het buro voor een blaas- en bloedproef. Iemand schepte er behagen in, een steen door een toegangsdeur van de Winkel hof 't Loo te gooien. Op de Omloop werd een lantaarnpaal helemaal plat gereden. Vermoedelijk door een gele auto. Heeft iemand dit gezien! Er werden deze week 6 fietsen gestolen. Gevonden voorwerpen Gevonden: rode tas met inhoud; porte monnee; standaard voor vishengel; speelgoed konijn; zilveren kettinkje met naamplaatje; trouwring; jong poesje; handschoen; geldkistje; zwarte porte monnee met inhoud; 2 blauwe hand schoenen; beugel voor gebit; kraaltjes portemonnee; damestas met inhoud; paar dames handschoenen; kinder schoentje; 3 sleutels aan ringetje; bos met 3 sleutels; ijsmuts en 1 jack. Goederen afhalen op woensdag- en za terdagmiddag tussen 14.00-16.00 uur. IJSBAAN HEILOO Als voorbode van de komende winter is de heer De Beurs in de maand november weer dagelijks langs de weg om de kaar ten voor het seizoen 87-88 aan de man te brengen. Iedereen die vorig jaar een kaart heeft gehad, wordt bezocht en krijgt de nieuwe exemplaren aangebo den voor 7,50 per stuk. Voor alle duidelijkheid wijzen we er op dat deze prijs geldt tot 5 december. Na die datum wordt 12,50 berekend. Ge lukkig hoefde niet tot verhoging van de bedragen te worden overgegaan. Hier mede steekt de ijsbaan Heiloo met haar prijzen gunstig af bij andere banen. Zij die nog niet eerder een kaart hebben gehad en straks wel van de baan willen profiteren, kunnen zich in verbinding stellen met de heer R. de Beurs, Holle- weg 157, Heiloo, tel. 330373. Binnen een paar weken zal de baan on der water staan. De hoop is dan ge vestigd op een vorstperiode om te zor gen dat er ijs komt, zodat de schaatslief hebbers hun hart op kunnen halen. Aan de akkommodatie zal niets ontbreken, de baan ligt prachtig in het bos en we hebben een ruime, verwarmde kantine, met een goed voorzien buffet. Verder ligt het in de bedoeling, "ijs en weder dienende", interessante wedstrij den te organiseren, zoals de langebaan- kampioenschappen van het distrikt Alk maar van de K.N.S.B. Al met al hopen we een mooi seizoen tegemoet te gaan. TAFELTENNISVERENIGING ROZING De competitie van de jeugd komt in een beslissend stadium. Rozing 1 en 2 vech ten tegen degradatie. Team 1 had zeker uitzicht op een positief resultaat, maar de tegenstander, Ons A-merk, bleek op de beslissende momenten over sterkere zenuwen te beschikken en won dan ook terecht met 7-3. Nog spannender ging het toe bij team 2. Tot de laatste wedstrijd was een gelijkspel mogelijk, maar ook hier toonde de tegenstander zich mentaal iets sterker en won met 6-4. Voor Rozing 3 stond het beslissende treffen om het kampioenschap tegen de Stolp op het programma. Ronald en Theo pakten ieder twee partijen, maar doordat Jurjun niet tot winst kon ko men ging de overwinning naar de tegen stander. Rozing 4 tenslotte had geen en kele moeite met Spoetnik. Sjoerd, Ram ses en Jan-Willem behaalden ieder een 100%-score en wonnen dus met 10-0. DAMCLUB HEILOO De borden lagen donderdagavond weer klaar voor de vijfde ronde van de com petitie van de Heilooër damclub. Bij en kele partijen liep de bloeddruk tot on verantwoorde hoogte op. Zo ook bij de zoveelste editie tussen de oude rotten Bijwaard en Koersen. Laatstgenoemde veroverde reeds vlug een voorsprong. Bijwaard legde daarna al zijn kunde in de strijd, maar kon de nederlaag niet voorkomen. De Heilooër kampioen Frans Schouten en de huidige lijstaanvoerder Mark Out maakten er een uitputtende temposlag van. Toen de kruitdampen waren opge trokken bleek een puntendeling onafwendbaar. De uitslagen waren: C. Bijwaard-L. Koersen 0-2, J. Kraakman-N. Ursem 1-1, AKroon-J. Klumper 0-2, M. Out- F. Schouten 1-1, C. van Lieshout-R. Koch 2-0. HANDSOME EIGHT KORTE BEGINNERSCURSUS BIJ PRIDINI In de donkere dagen voor Kerst biedt de volksdansvereniging Pridini een licht puntje door een beginnerscursus te or ganiseren van 5 avonden. De lessen worden gegeven van 18 november t/m 23 december op woensdagavond van 19.30 tot 20.30 uur in de basisschool De Nieuwe Hoeve in Boekenstein. De cursus is bedoeld voor zij die nog nooit aan volksdansen hebben gedaan of na jaren dé draad weer willen oppak ken. Er worden eenvoudige dansen aan geleerd: dik kunnen langzame, snelle, vrolijke, stemmige, of gewooa- leuke dansen zijn. Vaak wordt iets verteld over de oorsprong en bedoeling van een dans. Iedereen kan meedoen! Volks dansen is voor jong en oud. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met Ineke Schomaker, tel.: 072-336959. WINTERBEURS IN OOSTHONK Wijkvereniging Plan Oost organiseert op zaterdag 21 november een winter- beurs. Dit houft in dat men spullen kan inbrengen die te maken hebben met de winter, bijvoorbeeld: ski's, langlaufs- ki's, schoenen, skistokken, schaatsen, sleetjes, schaats-skikleding, sneeuw schuivers enz. U bepaalt zelf welke prijs uw zaken moeten opbrengen. Deze spullen worden voor u verkocht en de wijkvereniging rekent dan 10% van de verkooprijs. Wordt het niet verkocht dan heeft u ook geen kosten. Een ander onderdeel van deze winter- beurs is de speelgoed-spelletjesbeurs. Wat dit inhoudt spreekt voor zich. Men kan hiervoor een tafel huren en zelf de spullen verkopen. Dus, als u wat wilt verkopen kom dan tussen 10.00 en 12.00 uur in het Oost- honk uw spullen inbrengen. Wilt u wat kopen, kom dan tussen 12.00-15.00 uur. Voor meer informatie, tel.: 337947. Volleybal Zondag 22 november is het eindelijk zo ver. Dan barst om 12.00 uur weer het volleybaltoernooi los. Dit is een gezel- ligheidstoernooi met en door recrean ten. Het gaat in de eerste plaats om het spel en niet om de knikkers. Vanaf 16 jaar kan iedereen meedoen. Opgeven per team is mogelijk via tel. 337947. De laatste dag om te bellen is 19 november tot 20.00 uur. De kosten be dragen 1,00 per persoon. De plaats is de gymzaal aan de Burenweg. KATHOLIEK VROUWENGILDE De bezinningsdag bij de Zr. Juliaantjes in Limmen op 5 november is voor het Katholiek Vrouwengilde uit Heiloo een zinvolle dag geweest. Pastoor Dornseif- fen uit Ouderkerk aan de Amstel sprak over zijn werk als stervensbegeleider, waarbij hij het boek van E. Kubler- Rosse: „Lessen voor levenden" aan haalde. De jonge pastor heeft in de 12 jaar dat hij dit werk doet in verpleeg- en ziekenhuizen reeds zo'n vijftienhonderd mensen begeleid. Het benaderen van zieken en stervenden is zeer moeilijk voor velen van ons, maar 't mag ons niet weerhouden ze toch te gaan bezoeken. Vaak ook wil de zieke zelf praten over zijn angst en 't waarom; onze taak is dan te blijven luisteren „Geduld is een schone zaak", aldus pastor Dornseiffen, die deze leer zame dag met een eucharistieviering afsloot. KUNT U OOK UW PLAS NIET OPHOUDEN? Informatiemiddag door wijkverpleegkundige. Kunt u ook uw plas niet ophouden? Of kent u iemand in uw omgeving die er problemen mee heeft? Incon tinentie wordt het genoemd. In ge woon Nederlands wil dat zeggen: het verliezen van urine en/of ont lasting op ieder moment, behalve op het gewenste moment. Geschat wordt dat er in Nederland ongeveer 600.000 mensen op de een of andere manier hier last van hebben en dus incontinent zijn. Het kan iedereen overkomen en op alle leeftijden. Nog niet zo lang geleden sprak men niet over dit probleem en heerste er een groot taboe op dit onderwerp. Gelukkig is wat dat betreft de tijd aan het veranderen. Al is het niet gemakkelijk, toch kan er steeds meer over gepraat worden. Er zijn nl. veel verschillende materialen op de markt, voor mannen, vrouwen, kinderen, voor veel of weinig op vang, enz. Het is de moeite waard om u te laten informeren over aller lei mogelijkheden en antwoord te krijgen op uw vragen. De wijkver pleegkundigen kunnen en willen u hiermee helpen en u voorbeeldmate riaal laten zien. Ook is er een video film te zien over dit onderwerp. In Heiloo organiseert de kruisvere niging op woensdag 18 november a.s. van 15.00-17.00 uur een infor matiemiddag in het kruisgebouw aan de Holleweg 94. Op die middag kunt u vrijblijvend praten met een wijkverpleegkundige en zij kan samen met u zoeken naar een voor u geschikte oplossing. Fol ders en materiaal kunt u gratis mee nemen. Heeft u belangstelling of kent u een familielid met dit pro bleem, komt u gerust even lanes. H.A.C. ZWEMNIEUWS De tweede jeugd competitie-wedstrijd werd beter gezwommen dan de eerste wedstrijd. Twee clubrecordtijden wer den verbeterd door Patrick Kingma. De 200m wisselslag j.o. 16 jaar staat nu op 2.26.9 en de 200 m schoolslag staat nu op een tijd van 2.47.6. Eerste plaatsen waren er voor Annema- rie Hop op de 100m vrije slag m.o. 10 jaar in een tijd van 1.20.8, Terry Hout zwom zich op dezelfde slag ook naar een eerste plaats bij de jongens in een tijd van 1.21.9. Ook op de 50m schoolslag behaalde Terry Hout een eerste plaats in 45.8. Marianne Bark heeft weer haar goede vorm te pakken. Dit leverde haar twee eerste plaatsen op bij de dames t.w. 100 m schoolslag in een tijd van 1.18.6 en 34.4 op de 50m vlinderslag. De 4 x 100 m wisselslag estafette jon gens onder de 16 jaar bestaande uit Pa trick Kingma, Ilja Bark, Erwin Kijzers en Erik van Hiele behaalde een eerste plaats. De eindsprint van Erik van Hiele was net voldoende om D.A.W./V.V.C. te verslaan. SINT NICOLAASTAFEL IN HUIZE DE LOET Maandag 23 november is vanaf 's morgens 9 uur tot 's middags 4 uur een ouderwetse Sint-Nicolaas-tafel in de hal van Huize de Loet te be zichtigen. Op deze tafel zal te koop zijn o.a. suikerbeesten, suikerhar ten, marsepein, fondant, taaipop pen, speculaaspoppen, chocolade figuren, banket staven en nog veel meer uit grootmoeders tijd. Ook verkoop van dozen toiletzeep. Deze tafel is bestemd voor de bewoners van Huize de Loet, maar ook voor alle ouderen van Plan Oost. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Het rustige herfstweer op de eerste dins dag in november was vast niet de reden van het felle aanvalsspel dat op diverse borden bij schaakclub Oppositie te zien was. Misschien is de match om de we reldtitel er debet aan? Clubkampioen Wagenaar bracht Heeringa zijn eerste nederlaag toe. Zo bleef Van Hoek de laatst overgebleven speler zonder neder lagen in de A-poule: hij speelde weer re mise, deze keer tegen Folkertsma. Uitslagen van ronde 9, A-poule: H. Reyersen v. Buuren-H. Maas 1-0, J. Wagenaar-G. Heeringa 1-0, L. van Hoek-P. Folkertsma rem., J. Alleman- P. Avis rem., H. Kracht-D. de Jager rem., M. van Bentum-W. van Bakel 0-1, C. Brink-P. Manni 0-1, K. Jongkind-H. Niehaus 1-0, W. Bos-W. Ligthart 0-1 B poule: J. Ebregt-A. Dolman afg. P. Punt-O. Koenders 1-0, J. Bosman-J. Plas 0-1, J. Werksman-P. v.d. Werff 0-1, I. Oudeboon-J. de Vries rem., A. Creutzberg-R. Sauer 0-1, H. Horninge- J. Hassing rem., H. Hogeboom-J. Kooy 0-1, F. Beyers-D. Vermeulen 1-0, G. v.d. Brink-J. Ernsting 1-0, B. van Stee-J. Langereis 0-1. OUDERENBELEID De AOW bestond op 1 januari 1987 alweer dertig jaar. Wel de moeite waard om er even bij stil te blijven staan. Toen - 1957 - betekende dit een enorme verbetering voor de fi nanciële positie van alle ouderen, die zich maar wat graag Dreestrek- kers lieten noemen. Maar als je nu naar de inkomenspo sitie van ouderen kijkt is dat niet echt een reden om feest te vieren. Het ouderenbeleid is enigszins tweeslachtig geworden. Het karak ter van een bezorgde oude dag heeft een waarde ingeboet nu ons aan alle kanten berichten bereiken over be zuinigingen van allerlei aard. De gezinszorg gaat meer kosten, tandartshulp voor meerderjarigen uit het ziekenfonds, een groot aan tal ziekenhuisbedden moeten ver dwijnen, invoering van eigen risico bedragen bij specialistenhulp, voor dezelfde ziekenfondsvoorzieningen van nu moet meer betaald worden, enkele verzorgings- en bejaarden huizen zullen worden gesloten, enz. Dit is allemaal een zuivere partijpo litieke kwestie. Het geld ervoor moet ergens vandaan komen en de regering bepaald hoe het beschikba re geld verdeeld gaat worden. Het is daardoor een kwestie van prioritei ten stellen en dat gebeurd door de politieke partijen. Juist daarom is het zo belangrijk dat u uw stem laat horen. Dit kan door te gaan stemmen zodra de tijd er rijp voor is. Maar u kunt zich nu al roeren door aansluiting te zoeken bij eéri van de 3 Ouderenbonden - ANBO, KBO, PCOB. Zij hebben zich landelijk verenigd in het over koepelende orgaan COSBO om zo doende nog tussentijds gezamenlijk invloed te kunnen uitoefenen op de te nemen beslissingen van de regering. Als de inhoud van de laatste alinea u aanspreekt en u wilt ons daarmee steunen zou dat aangenaam zijn. Contacten kunt u leggen met de se cretaris van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen, afd. Heiloo, Middelhof 4, tel. 330041, of met de secretaris van de Katho lieke Bond van Ouderen, afd. Hei loo, Ewisweg 108, tel. 333248. De PCOB is niet in Heiloo vertegenwoordigd SANS ATOUT Uitslag van de damesbridgeclub Sans Atout, 4 november: A-lijn: 1. Cornelisse-de Wild 59% 2. de Waal-Bakker 58Zi°7o 1. Meijering-dhr. Daudey 60% 2. Roozen-Schaffer 57'/2%. B-lijn: 1. Slob-Schreiber 62% 2. Fijma-Coebergh 5414% 1. Stolk- Agsteribbe 55!4% 2. Bonfrer- Groenewoud 54!/2%. C-lijn l.Tuinstra- partner 66% 2, Koens-Emmelot 5714% D-lijn 1. van Halem-Eichelsheim 60% 2. d'Arnaud-partner 56!4%. Tweemaal heeft Handsome Eight/Casi- no Bergen in de uitwedstrijd tegen De Klok moeten aanzetten om de zege vei lig te stellen. Eerst liepen de zebra's met knappe doelpunten vlot van hun tegen standers weg: 0-3. De heren gingen het toen iets te makkelijk opvatten en daar profiteerden de snelle Warmenhuizena- ren gretig van: 3-2. H.E. zag het gevaar en verhoogde het tempo, hetgeen prompt tot uitbreiding van de voorsprong leidde: 2-5. Kort voor tijd kwam de thuisclub, andermaal profiterend van nonchalance, toch nog weer terug: 4-5. Klanker (2), Dijk (2) en Dick Buurmeester waren de schutters bij het ongeslagen bovenaanstaande H.E., dat komende vrijdag vrij is en na dien geruime tijd de steun van de oude supporter zal moeten missen. De oude supporter van Handsome Eight: "Drie weken vakantie! Kan ik ze eigenlijk wel zolang alleen laten....?" VROLIJK SINTERKLAASSPEL IN VREDEBURG Twee jaar geleden zaten de kinderen in Limmen in spanning of grote Piet wel op tijd z'n boze bui kwijt zou zijn om het Sinterklaasfeest te kunnen vieren. Dat was toen een gezellige en heel vrolij ke middag in Vredeburg en de kinderen die er bij waren weten het vast nog wel, het kwam allemaal op z'n pootjes te recht, dankzij twee slimme kleine Pietjes. Maar het lijkt wel of er ieder jaar iets aan de hand is: nu kunnen die twee Piet jes de Grobbelstraat niet vinden en ze zijn zo vreselijk moe! Grote mensen gaan zich er mee bemoeien en ja.als grote mensen het werk van de Pietjes willen gaan doen, kun je op je vingers natellen dat er helemaal niets van te recht komt. Maar gelukkig is de clown August er ook nog! En ook de kinderen helpen mee! Met dit gloednieuwe verhaal van Bas Bruinsel komt een groep Castricummer toneelspelen en -speelsters, leden van Pancratius en Forento, op zondag 22 november naar Vredeburg. "Als grote mensen de zwarte Pieten gaan helpen" is geschreven voor kinderen voor wie Sinterklaas nog de enige échte goedhei ligman is en hun feest blijft recht over eind! Maar ook wat oudere kinderen en volwassenen die hun kroost willen ver gezellen zullen zeker hun genoegen aan dit vrolijke, bruisende verhaal beleven. De voorstelling begint om twee uur en duurt ongeveer een uur. Toegang is 1,50. SCHAKEN IN LIMMEN Met de wedstrijd tegen Oppositie I in Heiloo pal voor de deur is Vredeburg I er nu zeker van dat de strijd tegen Pat- Mat III met het kleinst mogelijke ver schil is verloren. Na tweemaal afbreken heeft O. van Buuren zijn opponent slechts een half punt afhandig kunnen maken. De eerste jeugdwedstrijd van het sei zoen, Vredeburg Bl-VVV BI, eindigde met 2-2. P. de Waard (regl.) en A. Hooijboer scoorden de punten. In de A-groep van de onderlinge compe titie bewees G. de Graaf dat niet alleen Karpov in de slotfase kan blunderen. Zwaar peinzend liet hij in een gewonnen stand zijn paard instaan waardoor. T. Morcus de remisehaven binnen liep en lijstaanvoerder bleef. A, Holtes (remise tegen R. v.d. Storm sr.) en M. Limmen (puntverdeling met G. Hafkamp) wisten niet van de topremise te profiteren. In de B-groep staat P. v.d. Heijdt nu al met één been in de A-regio. Hij wees P. Natte resuluut terug. Overige uitslagen: A: P. Vlaar-C. v. Etten 0-1; J. Snip-B. Kerkhof0-1; G. Hes-J. Limmen 1-0; M. Biesheuvel-H. de Goede 0-1; C. Limmen-P. v. Buuren 1-0. B: P. Hes-L. Kiebert 1-0; A. Duikersloot-R. Hooijboer 1-0; H. Levering-T. Al 0-1; M. Briefjes-M. Custers 1-0; P. de Waard-C. Luttikhui- zen 1-0; R. Rommel-O. Sauer 0-1. C: R. v.d. Velden-E. Hekkelman rem.; M. Philipoon-D. de Wit 1-0; J. Bruin- O. Kaandorp 1-0; P. Vessies-J. W. v.d. Vegte 1-0; J. Jonker-P. Zwart 1-0; K. Könst-T. Jonker 1-0; J. Tebbens-M, Limmen 1-0; T. Kdnst-S. Dullemans 0-1; R. Velseboer-N. Admiraal 0-1; R. Velseboer-E. Hekkelman 0-1; R. Valkering-M. Philipoon 1-0; R. v.d. Velden-J. v.d. Vegte 1-0; T. Könst-P. Vessies 0-1; J. Bruin-N. Admiraal 0-1; J. W. v.d. Vegte-P. Zwart 0-1; J. Jonker-T. Jonker 1-0; J. Tebbens-S. Dullemans 1-0. OOK UW BLOED IS BLOEDNODIG Wij blijven donoren vragen. Uw bloed kan ook een mensenleven redden! "Is dat nodig?" zult u zich misschien afvra gen. Ja, want er is steeds weer bloed no dig, bloed van gezonde mensen voor zieke en gewonde mensen. Zowel voor direkte transfusies in de zie kenhuizen, als voor de bereiding van al lerlei lang houdbare preparaten, die eveneens voor de behandeling van be paalde ziekten en ook voor eventuele rampen onmisbaar zijn. Zo zijn er steeds meer toepassingsmogelijkheden voor bloed en de daaruit afgeleide stoffen. En juist, omdat het bloed van gezonde mensen steeds meer en op allerlei ma nieren kan worden gebruikt om zieken te genezen en mensen in leven te hou den, doet het Rode Kruis van Akersloot een beroep op u om iets van uw bloed af te staan. Uw beloning! Nee, geen geld! Iets veel mooiers, n.l. het gevoel, dat u ook niet in de steek wordt gelaten als u in nood bent. Wanneer kunt u hiervaan iets doen? Wel, op vrijdag 27 november is er weer een bloedafname-avond in café De Vriendschap van 18.45 tot 20.30 uur. Laten wij het in Akersloot afweten? Nee toch zeker? Terwijl we weten, dat er momenteel ook Akersloters zijn, die van het bloed van donoren afhankelijk zijn! ZILVEREN EDELWEISS-CONCERT KLEINE KAPEL Op zondag 22 november, aanvang 12.00 uur zal de Kleine Kapel van muziekvere niging Lamoraal van Egmont uit Eg- mond aan den Hoef een Zilveren Edelweiss-concert verzorgen in de zaal van restaurant De Speeltuin in Egmond aan Zee. De Kleine Kapel werd op het 31 oktober in St. Michielsgestel (N.Br.) gehouden Nederlands kampioenschap voor blaaskapellen, kampieon van Ne derland in de bergklasse en won daar mee de Zilveren Edelweiss. De kapel wil graag de liefhebbers in deze omgeving laten horen hoe dat is behaald. Tevens zal aandacht besteed worden aan het verleden van de kapel door ook muziek te spelen die in het verleden op het re pertoire stond. Voor de Kleine Kapel o.l.v. kapel meester Leo Stam was het de eerste keer dat werd meegedaan aan een Neder lands .Kampioenschap. In het verleden werd met succes verscheidene keren deelgenomen aan de blaaskapellen- wedstrijden. De Kleine Kapel behaalde een dikke eerste prijs met 481,5 pnt. Voor een eerste prijs was 432 pnt. no dig. Met dit puntenaantal eindigde de kapel als eerste met liefst een voor sprong van 12 punten op de rest van de 15 kapellen in de bergklasse. Ook menig orkest uit de topklasse liet de kapel met dit puntenaantal achter zich. Met name de goede interpretatie van het verplichte werk 'Sehnsucht nach Zu- haus', geschreven door Franz Watz, le verde de kapel veel punten op. Ook de vrije werken waarbij niet alleen gespeeld maar ook gezongen werd door Leo Stam en Rien Druiven kreeg een zeer goede waardering van de jury. Lo vende woorden waren er van de jury voor de wijze waarop de kapel de klari netpartijen had vervangen. Dit was no dig omdat de kapel, een onderdeel van Lamoraal van Egmont, een fanfare is en daarom niet over klarinetten be schikt. Met name het verplichte werk bevatte zeer belangrijke klarinetpartijen. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Geboren: Jeanette Catharina Maria, d.v. G. W. R. Laan en C. E. M. Metselaar. TONEELVERENIGING ROSSENBACKER De toneelvereniging speelt vrijdag 20 november de komedie 'Polly Perkins'. In dit stuk draait het om een grote erfe nis van één van de rijkste mannen van Toronto. Deze overleden heer Winkley had een paar j aar voor zij n dood de j on- ge weduwe Leila Calthorpe ten huwelijk gevraagd. Maar vermoedelijk is haar af wijzing, zijn dood geweest. Door mid del van zijn testament laat hij blijken, hoeveel hij van haar hield en haar tege lijk wenst te straffen. Zeker is, dat het testament veel opschudding veroor zaakt onder de erfgenamen. Wat er allemaal in het testament ver meld wordt, daar moet u zelf maar naar kómen kijken. Vrijdag 20 november in Café de Vriendschap, Kerklaan 18, Akersloot, entree is 6,00, aanvang 20.30 uur, voorverkoop 02513-10836/13600. CANDLELIGHT-CONCERT Op zaterdag 21 november zal de Cultu rele Stichting Akersloot i.o. een candlelight-concert organiseren in de dorpskerk van Akersloot. De violiste Marijn Mijnders, thans eerste concert meester van het Noordelijk Filharmoni sche Orkest, en de pianist Andrew Wi se, repetitor bij de Nederlandse Ope rastichting, zullen op deze avond wer ken ten gehore brengen van J. Brahms, L. v. Beethoven, B. Bartök en F. Deli- us. Het belooft een goed concert te wor den. Entreeprijs 10,00 voor CJP en 65+ 7,50. Inlichtingen: tel. (02513) 13232 of 12598. SCHIETVERENIGING DE VRIJHEID AKERSLOOT Uitslag 3 november Ere-klasse le T. Coombes 96 pnt.: 2e H. Levering 91 pnt.; A-klasse le K. Nijman 97 pnt.; 2e C. Groen 96 pnt.; 3e H. Weeren 95 pnt.; B-Klasse le H. Leijen 94 pnt.; 2e J. Blokker 93 pnt.; 3e J. Kerssens 93 pnt.; C-Klasse le P. Keijsper 92 pnt.; 2e G. Steeman 89 pnt.; 3e T. Roedema 89 pnt. Uitslag 10 november: Ere-klasse le T. Coombes 98 pnt.; 2e J. Visser 93 pnt.; A-Klasse le F. Ruigewaard 96 pnt.; 2e K. Nijman 96 pnt.; 3e A. Schoon 95 pnt. B-Klasse le G. Steeman 94 pnt.; 2e C. Steeman 93 pnt.; 3e C. Struijs 92 pnt.; C-klasse le P. Keijsper 92 pnt.; 2e L. Soeterbroek 91 pnt.; 3e M. Steeman 86 pnt. MEERVOGELS HANDBAL Dames Het is de dames gelukt tegen de sterkste tegenstander de Blinkert de punten thuis te houden. De Blinkert verrastte Meervogels met snelle aanvalspatronen die feilloos werden afgemaakt en Meer vogels in de tiende minuut op een 3-5 achterstand zette. De verdediging werd gereorganiseerd, in de aanval mistten we alleen nog de beroemde Aker. Ruststand 9-7. Na rust had het goed leidende scheidsrechter duo de wedstrijd prima in de hand. Er werd hard maar sportief gespeeld. Door inzet van het gehele team behaalden de Meervogels dames een 14-11 overwinning. Heren Men mag het verlies niet toeschrijven aan dubieuze strafworpen die Alkmaar kreeg. De eerste helft liet Alkmaar zien dat zij niet onterecht debuteren in de derde divisie. Er werden levensgrote ga ten in de Meervogels verdediging ge trokken, waaruit men gemakkelijk kon scoren. Na rust nam Alkmaar weer het initiatief en liep uit naar 3-9. De supporters zagen Meervogels terugkomen naar 7-9, doch lieten alle hoop door de versierde straf worpen van Alkmaar varen. Eindstand 11-14. PETER BES IN DE KAPBERG Tot en met 13 december is het werk van Peter Bes te zien in Galerie de Kapberg te .Egmond aan den Hoef. Peter Bes werd in 1945 in Den Helder geboren. Hij volgde een opleiding aan de toen malige Rijks Normaal School (een opleiding voor tekenleraar) in Amster dam en aan de Rijks Academie aldaar. Sinds 1964 heeft hij zich hoofdzakelijk met de etstechniek bezig gehouden. Hij exposeerde in binnen- en buitenland en zijn werk is in diverse grafiekcollectie vertegenwoordigd. Zijn etsen zijn zeer afwisselend van techniek en thema waarbij het experiment in dienst staat van het gekozen onderwerp. Zo ont stonden zeer nachtelijke etsen naast lichte tekenachtige prenten. Op de expositie kan men naast grafiek ook een aantal tekeningen en aquarellen te zien. Ze zijn een voortzetting van een ontwikkeling die in 1981 begon toen hij besloot naast het ambachtelijke en tij drovende etsen zijn ideeën sneller en di recter weer te geven. Galerie De Kapberg is geopend op za terdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Adres Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. ADELBERTVEILING IN EGMOND-BINNEN Een jarenlange traditie wordt zaterda gavond (21 november) weer voortgezet in café Tervoort, Abdijlaan 5 te Egmond-Binnen. De jaarlijkse Adel- bertveiling, waarbij de voetbalvereni ging weer een beroep doet op het koo plustige publiek om op één van de ruim 280 te veilen koopjes te bieden. Onder deze koopjes zijn weer een aantal zeer bijzondere te vinden: zoals een avondje stappen met een selectiespeler, een AZ-kampioen-van-Nederland- shirtje, een heel varken van de trainer, een avondje klaverjassen bij de pastoor, een weekend naar Parijs of Londen. De opbrengst van de veiling zal worden gebruikt om, naast de aflossing van de hypotheek op het nieuwe gebouw, een aantal extra winter-aktiviteiten te orga niseren voor de jeugd. BREIMACHINELES Het aantal eigenaars van een breimachi ne neemt de laatste tijd enorm toe. Am bachtswinkel Merlijn start in januari met een cursus breimachinebreien onder leiding van Willeke Leuver. Bent u geïn teresseerd in een van deze lessen kom dan vrijblijvend langs op vrijdag 20 no vember tussen 10.00-17.00 uur. Willeke Leuver zal dan bij Merlijn aanwezig zijn. U vindt Ambachtswinkel Merlijn in Egmond aan den Hoef, Slotweg 2, tel. 02206-1274. Galerie Wimmenum Tot en met 29 november exposeert Ben Veer met gemengde technieken in Gale rie Wimmenum, Herenweg 270 te Eg mond aan den Hoef, tel. 02206-5135. De expositie is vrijdag, zaterdag en zon dag van 13.00-17.00 te bezichtigen. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Zaterdag 21 november: Sinterklaas verkoop op het adres Victoriepark 4 te Alkmaar van uitsluitend speelgoed. Tussen 10.00-15.00 uur. Als u nog bruikbaar speelgoed heeft kunt u con tact opnemen met bovenvermelde personen. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden naar (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Hulp voor Polen Wanneer de kleren van uw kinderen te klein zijn en er geen bestemming meer voor is, dan kunt u ons geweldig helpen voor gezinnen in Polen, die ons om kin derkleding gevraagd hebben. U kunt de kleertjes afegevn bij mevrouw Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo, tel. 331802. Openbare Bibliotheek In de bibliotheek is een presentatie van materialen gericht op de vrouwenboe kenweek, die gehouden wordt van 23 tot 29 november. Expositie Jan Giling Momenteel kan men bij Silhouet aan de Stationsweg 83 15 portretten gemaakt door Jan Giling bekijken, alsmede een aantal beeldjes van Let Tol-van 't Hof. Men kan er terecht van dinsdag tot en met vrijdag, telkens van 9.00-18.00 uur en zaterdag van 9.00-17.00 uur. De Zevensprong Tot en met 22 november exposeert G.N. Sloot-Paarlberg met schilderijen in De Zevensprong, hoek Ewisweg/Het Zevenhuizen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 6