Hoe kunt u deze verdienen? KADO-AKTIE O O O O O ilo° tfe kop 0° Verenigingsnieuws met 17.000 gulden aan prijzen. Grandioze Kado-aktie in Heiloo. 4 weken lang krijgt u bij aankoop van 10,— een lot kado. En u heeft kans op die schitterende Hoofdprijzen van maar liefst f 1.000,-- uitgekeerd in M.V.H.-kado-bonnen hMv Wat bieden de winkeliers in Heiloo? mmuÊtm door uw inkopen te doen in Heiloo. bij elk besteed bedrag van f 10,— ontvangt u een lot. Daarop vermeldt u naam en adres en deponeert hem in de groene bussen bij de winkeliers. Winnaars worden bekendgemaakt in deze krant. Alle winkels voorzien van raamaffiche "deelnemer kado-aktie" doen mee aan deze loterij. De kado-aktie begint 23 november en eindigt 21 december. Sport en spet agenda Verenigingsagenda WÊtmm ruime keuze uit artikelen in elke branche persoonlijke bediening en service veel parkeergelegenheid bij de winkels De prijzen bestaan uit waardebonnen t.w.v. f 1.000,--, f 500,--, f 200,--, f 100,-- en f 50,-- 1e trekking: maandag 30 november 2e trekking: maandag 7 december 3e trekking: maandag 14 december 4e trekking: woensdag 30 december De loterij is goedgekeurd door K.v.K. No. 37/87/284 LANDENAVOND GRIEKENLAND UITKIJKPOST 18 NOVEMBER 1987 BOWLING OP NIVO IN BOWLING HEILOO Met maar liefst een prijzengeld van meer dan elfduizend gulden is het de toernooicommissie van de bowlingbond gelukt om een zeer sterk bezet toernooi te organiseren. Met meer dan 270 deel nemers is het helemaal volgeboekt. Dit spektakel, dat al vanaf maandag be zig is, moet op zondag 22 november een hoogtepunt bereiken. Om 13.30 uur gaat de nationale top een confrontatie aan met de wereldkampioen Rogier Pie- ters uit België. De nationale top, bestaande uit de wereldkampioene Irene Gronert en de Nederlands kampioen Roland van Zeist, zullen samen met de Belg strijden om een plaatsje in de finale. Als u eens een kijkje wilt gaan nemen bent u van harte welkom op 18 en 19 november vanaf 19.00 uur en vrijdag vanaf 20.00 uur. Zaterdag begint de happening om 9.30 uur en zondag zul len de krachtmetingen al om 9.00 uur beginnen. De toegang is gratis. WATERPOLO DE SPETTERS Zaterdag slaagde alleen Heren 1 erin punten te pakken. Men versloeg Nereus in Wormerveer met 8-6. Een knappe overwinning, zeker gezien het feit dat Heren 1 vorig seizoen tegen hetzelfde team tweemaal de boot in ging. Heren 3 leed een zeer pijnlijke nederlaag in Noord-Scharwoude tegen De Reuring: 10-0. Heren 2 was vrij. De aspiranten jongens 1 verkeken zich op hun tegenstander AZU. De uit wedstrijd was met 9-4 gewonnen en za terdag in de Hoornsevaart in Alkmaar stond men al na 20 seconden op een 1-0 voorsprong. Een makkie leek het. AZU bleek echter vooral indivueel zoveel in huis te hebben dat De Spetters bij vla gen werd weggespeeld. Maar het team bleef tot het einde doorvechten zodat de nederlaag beperkt kbn worden gehou den: 7-10. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN DOJO 'T LOO Afgelopen zondag organiseerden de wedstrijdcommissie van Dojo 't Loo de jaarlijkse terug kerende wedstrijden om het clubkampioenschap. De deelnemers werden onder verdeeld in leeftijdsgroe pen, per groep hadden we een lichte en een zware catogorie. Bij de groep van 7-8-9 jaar gingen de ti tels in het lichtgewicht naar: le Jelle Roggeveen, 2e Dick Lagendijk, 3e Ge orge Aimer. Bij de zwaargewichten was: le Simon Verduin, 2e Jeroen-Joost de Klerk, 3e Gideon de Gier. Bij de 10-11-12 jarigen licht: le Pascal Kaan dorp, 2e Danny Leendertse, 3e Jeroen Zoon. Zwaargewicht: le Nanda Pep ping, 2e Christiaan Luth, 3e Maarten Roosenboom. Bij de 13-14-15 jarigen licht: le Andre van Roon, 2e Marjon van Schaik, 3e Peter Kaandorp. Bij de zwaargewichten was le Edwin Metse laar, 2e Ronald Maat, 3e Marleen Bakkum. 's Middags waren de senioren aan de beurt die tevens om de wisselbeker stre den die door Jos Swart verdedigd moest worden, hij kreeg het erg zwaar. Hier werd le Ton Nuijens, 2e Jos Swart, 3e Hans van de Linden. Al met al was het weer een geslaagde dag met goed en spannend judo. LAATSTE THUISWEDSTRIJD VOOR H.S.V. De eerste helft van de competitie zit er haast op. Met nog 2 wedstrijden, waar van één thuis, hoopt H.S.V. haar op- waarste lijn te kunnen voortzetten. W.S.V., dat zondag haar inhaal wedstrijd benutte om met 1 punt H.S.V. te passeren, zal zeker in de ko mende wedstrijd op het sportpark aan de Bayershoffweg trachten deze voor sprong te behouden. Zie verder de sportagenda. GIGANTEN FLASHING 5 PAKKEN WINST Het kon niet uitblijven. Misten ze vorig jaar op een haartje het kampioenschap, dit jaar hadden ze maar liefst 6 wedstrij den nodig om voor het eerst weer eens te zegevieren. Flashing Heren 5, met een gemiddelde lengte van om en nabij de 2.02 meter, verpletterde, in de stijl die we ons nog van vorig jaar herinnerden, Flamingo's 3 met 73-46. Er werd nog meer verpletterd dit wee kend maar dit gebeurde veelal ten nade le van Flashing. Zo ging Heren 1 gena deloos onderuit tegen de semi-profs van ESTS-Akrides. Wegens een groot aan tal afberichten en de schorsing van trai ner/coach Kenneth Molly was Flashing gedwongen met slechts 6 man te starten waarvan er 5 overbleven. Het werd in IJmuiden 119-61. Bij Flashing's 2e Heren team werden de sluimerende kampioensaspiraties ver pletterd. In het thuisduel tegen Typ hoons 1 gingen zij met 50-59 de boot in. Dames 1 maakte ook een misstap tegen Alkmaarse Quardians 1Het werd 31-45, mede doordat Flashing vanaf de 7e minuut in de tweede helft niet meer tot scoren kwam. Er waren echter ook enkele teams die zich weer herstelden na wat zwakkere wedstrijden te hebben gespeeld afgelo pen weken. Zo won Heren 6 met 33-31 van Hoofddorp 8. En de kadetten jon gens A hadden geen kind aan Lions A, wat ook blijkt uit de 53-12 score. Aspi ranten meisjes A wonnen hun eerste wedstrijd van Alkmaarse Quardians 33-21De Jokers van de vereniging ble ven dit Weekend winnen. Junioren jon gens A verstevigde de koppositie door met 62-52 van nummer 2 Lions A te winnen. PONYCLUB HEILOO E.O. Llitslagen Indoorconcours te Egmond- Binnen: Ll-dressuur: le prijs Linda Zeeman, 122 pnt.; Z-dressuur: 2e prijs Isabella Schuurman, 122 pnt. H.A.C. ZWEMNIEUWS Zondag werd een wedstrijd gezwommen in Hoorn. Deelnemende verenigingen waren z.v. Hoorn, D.A.W./V.V.C. uit Alkmaar en H.A.C. Er werd door de H.A.C. ploeg uitstekend gezwommen. Vierclubrecordtijden werden verbeterd. Ook werden 39 persoonlijke tijden ver beterd, een voortreffelijk resultaat. De clubrecords, welke verbeterd wer den, waren de 200m wisselslag dames en de 100 m schoolslag. Beide door Mari anne Bark. De 100m schoolslag jongens onder 16 jaar werd verbeterd door Er- win Kijzers en 100m rugslag jongens on der 100 jaar door neef Terrij Hout. Eerste plaatsen waren er verder voor Annemarie Hop op de 50 m vrije slag m.o. 10 jaar en op de 100m rugslag. Er- win Kijzers nam de magische 1 minuut- grens op de 100m vrije slag. Hij liet 0.59.4 afdrukken. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De B-poule van schaakclub Oppositie uit Heiloo heeft een nieuwe leider. Dol man heeft de eerste plaats overgenomen van Ebregt. Hij versloeg hem in een rechtstreeks duel. Nu zijn alleen Dol man en Punt nog ongeslagen in de B- groep. Koenders en Van der Werff com pleteren de kopgroep. In de A-poule is de leiding van het klas sement ook in andere handen overge gaan. Clubkampioen Wagenaar won zelf van Maas, terwijl lijstaanvoerder Reyersen van Buuren niet verder dan re mise kwam tegen Heeringa. Uitslagen van ronde 10, A-poule: G. Heeringa-H. Reyersen v. Buuren rem.; H. Maas-J. Wagenaar 0-1; L. v. Hoek- H. Niehaus 1-0; H. Kracht-K. Jongkind 1-0; M. v. Bentum-W. Bos afg. B-poule: A. Dolman-J. Plas 1-0; R. Sauer-P. v.d. Werff afg.; J. Kooy-P. Ooyevaar 0-1; A. Creutzberg-J. Werks- man 1-0; J. Hassing-F. Beyers 1-0; D. Vermeulen-G. v.d. Brink rem.; J. Vegter-J. Langereis 0-1; B. v. Stee-L. Obdam 1-0; J. Ebregt-A. Dolman 0-1. LEDENVERGADERING T.V. H.S.V. Verleden week heeft tennisvereniging H.S.V. haar vijfde algemene ledenver gadering gehouden. Een flink aantal le den gaf acte de présènce. Voorzitter Piet de Lange had besloten zijn functie te beëindigen en hiervoor in de plaats werd met algemene stemmen Jan Kep- pels als nieuwe voorzitter gekozen. Sjef de Haan, die al een aantal jaren deel uit maakt van het bestuur, werd benoemd tot nieuwe secretaris van de tennisvere niging, omdat waarnemend secretaris Theo Kaandorp, die halverwege het af gelopen seizoen deze taak tijdelijk van Fons van Haastrecht had overgenomen, zijn functie nit wenste te continueren. Voorts werd unaniem besloten Dick Beemster aan het bestuur toe te voegen. Als een van de belangrijkste punten van de agenda werd vervolgens het besluit genomen om de vorig jaar aangekochte voormalige voetbalkantine te verbou wen en aan te passen aan de meest ele mentaire tenniswensen. Tenslotte gaf de vergadering toestemming een dertig tal nieuwe leden tot de vereniging toe te laten. HEILOOER BRIDGE CLUB Uitslagen dinsdag 10 november Lijn A: 1. fm. v.d. Vlies 57.50; 2. ds. v.d. Velden-Visser 56.67; 1. ds. Klerk- Stark 56.25; 2. mw. Frugte-hr. Lohr 55.42. Lijn B: 1. ds. Wedda-Weehuizen 63.75, 2. ds. Haafkens-Wijnbeek 60.83; 1. ds. Leegwater-Uiterlinden 60.83, 2. ds. Brox-Verhoef 57.08. Uitslagen donderdag 12 november Lijn A: 1hr. Laan jr.-Rutgers 58.00, 2. fam. Fritzemeier 54.50, 1. fam. Nieu- weboer 57.50, 2. fam. v. Loon 57.00, Lijn B: 1. ds. Couzijn-Plas 58.75, 2. hr. Mak-de Wit, 1. ds. v. Baar-v.d. Linden 52.92, 2. hr. Huting-mw. Matton 52.08. Lijn C; 1. ds. Kromhout-Roos 62.50, 2. ds. Hart-Spruyt 54.17; 1. ds. de Jager- de Wilde 70.42, 2. ds. v.d. Goot-Koens 51.25. Lijn D: 1. ds. v. Hees- v. Hoolwerf 63.00, 2. fm. Bies 58.50, 1. fm. v.d. Steen 59.00, 2. ds. v. Swol-v. Zutphen 57.00. Afzeggen voor de dinsdagavond bij mw. Admiraal (tel. 335718), voor de donderdagavond bij de heer Lohr (tel. 330052). HSV voetbal Zondag 22 november: HSV 1 - SVW 1, aanvang 14.00 uur; HSV 2 - Hollandia 2, aanvang 11.00 uur. Sportpark Bayershoffweg. Dinsdag 24 november: klaverjassen in het clubhuis, aanvang 20.00 uur. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 19 november Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Handbal, div. clubs 18.00-23.00 Vrijdag 20 november Woensdag 25 november Zaalvoetbal, div. clubs 17.45-23.00 Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 Deze avond een afwisselend programma met twee eerste klasse A-wedstrijden. Zal het Foresters tegen Mariene weer lukken om de punten in Heiloo te hou den'? In de afgelopen 8 wedstrijden scoorden zij maar liefst 50 maal, en dat zonder de geblesseerde Paul Farenhorst. Het volledige programma: HZVV - Postiljon 18.45 Viersprong 3 - Jong Holland 4 19.35 Ossenhooft - Dole Fruit 20.25 AFC'34 3 - Dekker Sport 2 21.15 Foresters - Mariene 22.05 Zaterdag 21 november Zaalvoetbal, div. clubs 9.00-17.00 Zaalhockey, De Terriërs 17.00-19.00 Basketbal, Flashing Heiloo 19.00-22.00 Zondag 22 november Handbal, diverse clubs 10.00-14.00 Maandag 23 november Volleybal Effect 18.00-23.00 Dinsdag 24 november Volleybal, NeVoBo 18.30-23.00 NED. BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN AFD. HEILOO Het bestuur had voor de bijeenkomst op 9 november kolonel Bosshardt uitge nodigd. Zij zou vertellen over het Leger des Heils, wat het is en doet. Na een welkomstwoord door de presidente mevr. J. C. Nieuwenhuis-Bieman, kreeg de kolonel het woord. Het leger is ondergebracht in een stich ting, die tot doel heeft het evangelie te vertolken. In 1887 was het de Engels man W. Booth, die het leger stichtte. Deze had al vlug door dat de mensen al leen van het 'woord' niet konde leven. Zo ontstond de daadwerkelijke hulp. Hulp is er voor een ieder die dat behoeft o.a. reclasseringswerk, kinderbescher ming, bejaardenzorg, hulp aan thuis- en daklozen, drugsverslaafden en prositué's. Op enthousiaste en vaak ook op humo ristische wijze vertelde de kolonel over haar werk, met vele voorbeelden uit de praktijk. Tot slot beantwoordde ze vele vragen en kwam er een einda een deze boeiende lezing BLOEMBOLLEN ACTIE IS EEN SUCCES! Na de aankondiging in de Uitkijkpost van vorige week heeft een groot aantal lezers gereageerd en een pakket bijzon dere bloembollen ten bate van het polio- inentingsprogramma in Indonesië gekocht. De bedoeling is dat de actie 'Polio de Wereld Uit' in Nederland 15 miljoen gulden opbrengt. Dit is het bedrag dat nodig is om het bestaande immunisatie- programma in Indonesië zoveel extra geld te geven dat tussen nu en 1992 alle kinderen van 0 tot 5 jaar tegen Polio zullen zijn beschermd. Daarna zal de Indonesische gezondheidszorg, wat de ze akelige ziekte betreft, de preventieve zorg zelf kunnen voortzetten. Deskun digen van de Wereld gezondheidsorga- nistaie, Unicef, en de plaatselijke Indo nesische Rotary clubs hebben inmiddels duizenden gezondheidscentra opgericht waar in de komende jaren 33 miljoen kinderen 133 miljoen eenheden vaccin zullen krijgen uitgereikt. Van de 120 miljoen dollar die er nodig is om het polio-virus uit de wereld te verbannen zal door Nederland 15 mil joen gulden worden bijgedragen. De stichting die in Nederland de acties van de plaatselijke rotary clubs coördineert twijfelt er niet aan dat de gulden per in woner zal worden binnengebracht vóór medio 1988. Op dit moment wordt een landelijke actie via de TV voorbereid die waarschijnlijk in april 1988 zal wor den uitgezonden. Er zal dan worden ge toond wat er inmiddels werd bereikt en de laatste stoot voor de inzameling zal dan worden gegeven. De Rotary club Heiloo heeft zich tot doel gesteld 40 duizend gulden bijeen te brengen. De bloembollenactie is daar toe één van de vele activiteiten. Als u snel bent kunt u nog een pakket bijgoed bestellen. Er is altijd ruimte in uw tuin voor deze bijzondere bloemen, omdat u ze etage-gewijs kunt planten. De bollen zijn geschikt voor verwildering: één planten en jarenlang er van genieten. Ze vermeerderen zich vanzelf en ze zijn winterhard. De prijs kon dankzij sponsoring op slechts 25,00 gehouden worden. De doos bijzondere bloembollen ten bate van 'Polio de Wereld Uit' kan worden besteld bij Kees Bakker, Op de Wieken 25, Heiloo, tel. 072-333667, Heieen Groot, Heerenweg 153, Heiloo, tel. 072-333530. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Geboren: Sylvia Maria, d.v. R. N. P. Buur en M. C. Krom. Ondertrouwd: Cornelis A. Wevers en Monica M. T. Duin. Wijkvereniging Plan Oost Elke maandagavond is er tafeltennis in 't Oosthonk aan de Laan van Zeeman _vanaf 21.00 uur. Entree leden ƒ0,50, niet-leden 1,00. In de maanden december en januari wordt de maandelijkse klaverjasdrive gehouden op de tweede in plaats van op de derde vrijdag van de maand. Dus respectievelijk 11 december en 8 janua ri. Alle avonden worden gehouden in 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a, aan vang 20.00 uur. Entree leden 2,00, niet-leden betalen 3,00. Vrijdag 20 november: bridge in 't Oost honk., aanvang 20.00 uur. Entree leden 2,00, niet-leden 3,00. S.v.p. telefo nisch opgeven op woensdag 18 novem ber van 19.00-21.00 uur via tel 335929 of 337839. Vereniging van Huisvrouwen Dinsdag 24 november: Sinterklaasa vond, alleen voor leden, in de zaal van de Geref. Kerk, aanvang 20.00 uur. INSTUIF BIJ PRIDINI Op vrijdag 20 november organiseert Volkdansvereniging pridini een volks- dansinstuif. De avond wordt gehouden in de aula van de basisschool de Nieuwe Hoeve, aanvang 20.30 uur, entree 2,50 voor leden en 5,00 voor niet- leden. ledereen is welkom. Er worden makkelijke en moeilijke dansen gedaan en sommige worden uitgelegd. Tevens geeft Pridini een korte beginner scursus van 18 november t/m 23 decem ber, ook in de Nieuwe Hoeve op woens dagavond van 19.30 tot 20.30 uur. De kosten bedragen 25,00. Voor inlich tingen: Ineke Schomaker, 072-336959. De jaarlijkse landen-avond van het Nivon-Heiloo wordt gehouden op zater dag 28 november en is gewijd aan Grie kenland. Het programma geeft een beeld van cultuur, natuur (dia klankbeeld), folklore en (o.a. levende) muziek van dit boeiende en veelzijdige land met zijn oude beschaving. Zoals gebruikelijk verzorgt de Openbare Bi bliotheek een tentoonstelling van boe ken en grammofoonplaten. Ook reisin formatie is verkrijgbaar. Plaats: grote zaal Open Huis, aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs: leden 3,50, niet-leden 5,00, kinderen 2,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Reina Mulder, Het Veld 12, Heiloo (tel. 333127). Bovendien, indien nog niet uit verkocht, 's avonds aan de zaal. BIJZONDERE BOLGEWASSEN BIJ DE K.M.T.P. Dinsdag 10 november werd door de KMTP afd. Heiloo in de Ger. Kerk te Heiloo een lezing gehouden over bijzon dere bolgewassen, het zogenaamde 'bij goed'. De lezing werd gehouden door mevr. M. J. van der Zalm, die een eigen bijgoed-kwekerij in Noordwijk heeft. Zij liet de 75 aanwezigen al snel be merken dat het 'bijgoed' beter 'hoofd goed' zou kunnen worden genoemd. •Vele kleurendia's werden geprojecteerd met daarbij een vakkundige toelichting en op een zeer prettige en soms komi sche wijze gebracht, waardoor de lachspieren nogal eens los werden ge maakt. Wist u dat de vele soorten bollen enkele uren in warm water van 43 Vi graden worden gedaan en dit ter voor koming van ziektekiemen? Wij kregen beelden van Allium stipitatum met een hoogte van 160 cm en daarnaast de vroegste Allium zebdanense van 20 cm hoog. Een honderdtal verschillende soorten bolgewassen had zij bij haar die ook ge kocht konden worden waaronder diver se doorten Anemone, Fritillaria, Mu- scari, Scilla en b.v. ook de Tulipa tarda, meerbloemig geel met wit, die slechts 8cm hoog worden. De meeste soorten behoeft men, indien op de juiste plek gezet, slechts eenmaal te planten en le nen zich uitstekend voor verwildering. Ook behandelde zij het z.g. sanwich- systeem waarbij diverse soorten bollen in verschillende lagen boven elkaar met daartussen tuingrond op één plek in de tuin kunnen worden geplant en waar door dus meerdere bloemsoorten op verschillende tijden hun bloemenpracht laten zien. Vooraf hield de heer C. Kamer zijn be kende praatje over de natuur rondom ons, maar besteedde ook aandacht aan de vogeltrek die nu in volle gang is. Het was een zeer bijzondere avond en het bestuur voelde zich gelukkig dat zij voor deze inleiding had gekozen. RODE KRUIS HEILOO START MET TELEFOONCIRKEL NUMMER ZES ln Heiloo lopen de Rode Kruis telefoon cirkels goed. Zo goed dat er weer een nieuwe cirkel kan worden gestart. De zesde, ja het is haast niet te geloven. Als u bedenkt dat het Rode Kruis in 1975 de eerste, nog voorzichtige stap zette om te komen tot oprichting van telefooncir kels in Nederland. Inmiddels draaien er, verspreid over het hele land, ca. 600 cir kels. In Heiloo werd in 1978 gestart met 1 cirkel. Nu draaien er dagelijks 5 cir kels en de 6e cirkel is inmiddels start klaar. Een leidster van deze nieuwe cir kel is inmiddels aangesteld. Ouderen en alleenstaanden die zelfstan dig wonen en die er wat voor voelen om dagelijks opgebeld te worden kunnen voor inlichtingen bellen telefoonnum mer 336038. Nieuwe deelnemers zijn van harte welkom. Met de winter in aantocht kunnen de telefooncirkels ze ker meehelpen de veiligheid te bevorder den en nieuwe contacten te leggen met de andere deelnemers. En het kost u al leen een telefoontje per dag naar de vol gende deelnemer in de cirkel. Dus voelt u er iets voor, kom er dan bij, en meldt u aan als deelnemer in een telefooncir kel. U zult net als de andere cirkeldeel nemers er waarschijnlijk geen spijt van krijgen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 8