Kerkdiensten Medische diensten Andere adressen Geen Uitkijkpost ontvangen? t Bel's donderdags: 072-330175 UITKIJKPOST 25 NOVEMBER 1987 POLITIEBERICHTEN Op de Haesaekerlaan is een radio cassette recorder uit een auto ontvreemd. Een auto in Termijen kreeg een flinke kras hetzelfde gebeurde op de Karamel, in het Hoekstuk kwam weer een graffiti spuiter langs. Iemand die een boodschap in 't Loo had gedaan liet, per ongeluk, z'n portefeuil le op de toonbank liggen, toen hij dit ontdekte, was de portefeuille verdwenen. Om onbegrijpelijke redenen brak ie mand in ,,de Nieuwe Hoeve" er werden 2 telefoontoestellen, een warmhouder en een waterketel onvreemd??!? Een inwoner uit Tuindorp (omgeving v. Catsstraat) ontdekte een auto met een paar mannen er in die zich verdacht opstelden. De politie werd gewaar schuwd en het bleken geen onbekenden van de politie. Een uitgebreide verkeerscontrole in Egmond-Binnen leverde heel wat pro cessen verbaal (PV) op. 2 PV rijtijden besluit, 2 PV voor het gebruik van rode diesel (goedkope olie, wat niet mag). 1 PV voor een omgebouwde parkeer- auto, dit mag wel maar dat moet wel ge meld worden. 4 PV voor het niet dragen van autogordels, 1 PV net apk-gekeurd, 1 PV geen remlicht, 1 PV overbeladen aanhanger, 1 PV voor een handrem die niet werkte, 1 PV voor een afgereden spatscherm. In totaal werden 110 voer tuigen gecontroleerd. De politie en de brandweer kwamen in aktie bij een brandje in een garage aan De Dqrs. De oorzaak was een overver hitte fituurpan en de afzuigkap had vlam gevat. Op 19 novesnber om 8.30 uur, ter hoogte van de firma Boersen op de Sta tionsweg vond een aanrijding plaats tus sen een rode Renault 5 en een man. De betrokkenen hebben met elkaar gespro ken en er was niets aan de hand. Maar later bleek de bril van de man kapot te zijn. Hij vraagt nu of de bestuurster van de Renault 5 zich bij de politie melden i.v.m. die bril. Er zijn nog steeds telefonische enquetes van een zg. sexuologisch instituut. Niet op reageren!! Op 20 november heeft de politie van 5.00-7.00 uur weer een radercontrole gehouden tussen het Heilooërbos en de Heilooërweg. Er vielen 51 bekeuringen, die allemaal harder dan 75 km reden (50 toegestaan). Een stel werden terplaatse bekeurd andere kregen bericht huis. De snelste reed 111 km. Een automobilist reed 110 km, en er liep nog een vonnis van hem, hij was niet verzekerd, de auto was niet apk-gekeurd, het kenteken stond niet op z'n naam en hij stond in het opsporingsregister. Waarschijnlijk was dat de reden dat hij ook niet op het stopteken reageerde. Heeft iemand soms gezien wie er op 20 november tussen 18.30-19.00 uur de au to van Vishandel Tijmes beschadigd heeft. De auto stond voor de zaak. Drie knapen werden op heterdaad be trapt bij het stelen van fietsen. Ze zijn ingesloten en hebben een bekentenis af gelegd. De fietsen waren inmiddels al doorverkocht, maar de helers zijn achterhaalt. Op de Westerweg werd een schuifpui opengebroken en er werd afspeelappa ratuur meegenomen. Na een flinke achtervolging kreeg de politie de bestuurder van een auto te pakken, nadat deze een doodlopende weg was ingereden. Hij weigerde een blaas- bloedproef en er volgde een procesverbaal. Zondagmiddag waren er op het Maal water 2 jeugdige personen aan het auto crossen. Zij hadden geen rijbewijs en de auto was niet verzekerd. Zij kregen een PV en de auto werd in beslag genomen. Er is een graffiti spuiter aangehouden die in Heiloo danig te keer is gegaan. Op de Vennewatersweg even voorbij de Abdij reden een personenauto en een motorrijder elkaar tegemoet. De motor rijder slipte vlak voor de auto en botste er frontaal tegenop, hij kwam hierbij om het leven. Het was een inwoner van Limmen. KERSTKAARTEN-ACTIE LIONSCLUB LOOPT GOED Twee weken geleden maakten wij in de Uitkijkpost melding van de Kerstkaar tenactie, welke door de Heilooër afde ling van de wereldwijd georganiseerde Lionsclub wordt gehouden. Twee fraaie kaarten, voorzien van afbeeldingen van 't Witte Kerkje en van Ter Coulster, worden verkocht voor de prijs van 1,25 per stuk. Zo'n 3000 kaarten zijn inmiddels verkocht. Er is nog een be perkt aantal kaarten beschikbaar. Wie deze kaarten wil gebruiken voor het verzenden van Kerst- en Nieuwjaars wensen, kan voor bestellingen één van de volgende nummers bellen: 333398 of 335911De kaarten zijn voorzien van de tekst 'Prettige Kerstdagen en een voor spoedig Nieuwjaar' en worden met een passende enveloppe thuis bezorgd door leden van de Lionsclub. Na aftrek van de drukkosten gaat het volledige meerbedrag dat door de ver koop binnen komt naar twee speciale doelen: de Stichting Rolstoelbus Heiloo en alcohol- en drugspreventie. Er blijft niets aan de strijkstok hangen! IN MEMORIAM A.M.F.TH. ADAMS-OSTENDORF Op 19 november jl. is plotseling ten ge volge van een noodlottig ongeval over leden mevrouw A.M.F.Th. Adams- Ostendorf. Zij was o.a. gedurende bijna 20 jaar voorzitster van het plaatselijk comité voor de kinderpostzegels. In die hoedanigheid was ze zeer actief. Binnen het comité was zij de bindende en stu wende kracht, die voortdurend zocht naar nieuwe wegen en bronnen om de actie t.b.v. de minderbedeelde kinderen in de wereld plaatselijk zo succesvol mogelijk te maken. Door haar innemen de en uitstralende persoonlijkheid en manier van benaderen wist ze velen voor zich te winnen. Hierdoor is in de loop der jaren een goed functionerend en hecht comité ontstaan, waaraan jaar lijks circa 50 personen hun medewer king verlenen. Zij was een begrip voor al deze medewerk(st)ers. Verder waren haar contacten met de Stichting voor het Kind te Amsterdam en met verschil lende bedrijven voor het comité van veel waarde. Met mevrouw Adams is een fij ne en hartelijke vrouw heengegaan. On getwijfeld zal zij bij veel Heilooënaren een grote leegte achterlaten. SLAGERIJ KRAMER HEEFT EEN NIEUW AANZIEN De slagerij aan de Westerweg 160, van slager Kramer, heeft een flinke vernieu wing aan zijn zaak laten toebrengen. De altijd wat ouderwets aandoende winkel is veranderd in een mooie moderne zaak. De gebr. Kaandorp en Arie Borst ZATERDAG KOMT SINT NICOLAAS NAAR HEILOO! Aanstaande zaterdag wordt Sint Nico- laas in Heiloo verwelkomd. De Goed heiligman, die altijd het startsein geeft voor de december-feesten, wordt om 11.00 uur verwacht op het parkeerter rein aan de Westerweg tegenover de Willibrorduskerk. Vandaar gaat het in een feestelijke optocht naar het gemeen tehuis, waar burgemeester Glijnis de Sint officieel zal ontvangen. De stoet zal langs de volgende route van de Westerweg naar het gemeentehuis trekken: Hoog en Laag, Westerweg, Stationsweg, Heerenweg, Laar manstraat, Kennemerstraatweg, Frede- rica's Hof, Van der Feen de Lilleweg, bejaardenhuis De Loet, Burenweg, Maas Geesteranusweg, Dokterslaan, Kennemerstraatweg oversteken en tenslotte het raadhuis. In de stoet lopen naast kinderen, de vele Zwarte Pieten en de Sint, ook de ver schillende Heilooër muziekgroepen weer mee. Dat zijn fanfare showband Trompetterkorps Heiloo, tamboer en majorettenkorps Nijenburg en het Hei looër harmonie-orkest Caecilia. Om het paard van Sint Nicolaas een beetje op z'n gemak te stellen zullen leden van Ponyclub Heiloo met hun dieren mee rijden in de stoet. Het is natuurlijk enorm feestelijk wan neer de mensen, die langs de route hun huis hebben vanwege de intocht de vlag willen uithangen! Wanneer de Sint op het gemeentehuis ontvangen en door de kinderen toege zongen is, trekt de Goedheiligman zich voor een moment van rust terug in het Raadhuis. Voor de kinderen, die bij het gemeentehuis van de partij zijn, is er dan een presentje, dat naast het ge meentehuis wordt uitgedeeld. Is de Sint van de ergste vermoeienissen bekomen, dan zal hij met een aantal Pieten de wijkverenigingen Oost, Termijen en Vredenoord bezoeken in de middaguren. KUNT U OOK UW PLAS NIET OPHOUDEN? Woensdagmiddag hebben de wijkver pleegkundigen van Heiloo een informa tiemiddag gehouden over incontinentie. Verschillende mensen bezochten deze middag en zij gingen naar huis met fol der en verband. Ook werd een video ge draaid over dit onderwerp. Volgend voorjaar wordt deze middag herhaald. U hoeft echter niet te wachten met vra gen te stellen over incontinentie. De wijkverpleegkundige houdt iedere eerste maandag van de maand van 12.00 tot 13.00 uur spreekuur in het gebouw aan de Holleweg 94. U kunt daarheen ko men of u kunt bellen, tel. 331073. De eerste keer is op maandag 7 december. KEURSLAGERS INTRODUCEREN NIEUWE MANIER VAN TAFELEN Nog niet zo heel lang geleden werd er al leen gegeten, omdat dat nu eenmaal no dig was. Het samen eten om het gezelli ge tafelen kwam later. Toen deden zich op dat vlak nieuwe ontwikkelingen voor, waarvan de Vleesfondue onget wijfeld de bekendste is. Hoewel, de Gourmet Party is eveneens stevig inge burgerd. De nieuwste manier van gezel lig tafelen, ofwel culinaire recreatie, heet Wokken. Een werkwoord dat is af geleid van de Wok, ook wel Wadjang genaamd. Op zichzelf is de Wok niet nieuw, maar de toepassing die de Keurslagers bij hun klanten introduce ren is dat wel degelijk. Denkt men bij de Wok of Wadjang alleen maar aan Oosterse maaltijden, de Keurslagers gaan veel verder. Zo laten zij hun klan ten zien op welke wijze men er met de Franse keuken mee uit de voeten kan. Of de Engelse, de Duitse, enz. Bij het Wokken kan men samen één ge recht bereiden en later het volgende. Maar ook is het mogelijk dat de gasten om de beurt voor het gehele gezelschap op hun eentje een gerecht op de borden toveren. Wat opvalt is vooral het gezel- ligheidsaspekt. En de verrassing van ,,Wat zal het worden?" In een speciaal hiervoor geschreven boekjes staan vele mogelijkheden beschreven. Wie eens iets anders wil dan de fondue of gour met, zal van dit nieuwe en o zo gezellige tafelgebeuren met genoegen kennis nemen. OUD SPEELGOED OP DE FREINETSCHOOL Speelgoed is bij ons op school in ver band met de Sinterklaas tijd al een poosje het gesprek van de dag. Over wat we zelf allemaal willen hebben we zo onze gedachten maar we vroegen ons ook af waar onze vaders en moeders en opa's en oma's mee speelden. Onze opa's en oma's kwamen op school om daarover te vertellen en ze brachten ook dingen mee (b.v. een tol, een spel letje, een fornuisje, enz.). Van al die dingen gaan we een tentoonstelling ma ken. Die tentoonstelling is te bezichti gen op dinsdag 1 december van 20.00 tot 21.00 uur. Ook mensen die geen kin deren bij ons op school hebben, maar die wel graag willen kijken naar dat prachtige oude speelgoed, zijn van harte welkom. CONSUMEREN MET HET OOG OP DE DERDE WERELD Tijdens de komende Advent vraagt de interkerkelijke aktie voor Latijns- Amerika, Solidaridad, aandacht voor onze manier van boodschappen doen en de gevolgen er van voor bepaalde groe pen mensen in ontwikkelingslanden. Bij hét kópen van eén pak koffie bijvoor beeld let je meestal op kwaliteit en prijs. Waar het uiteindelijk vandaan komt en wie er allemaal aan gewerkt hebben om het pak in het schap van de winkel te krijgen, daar denk je meestal niet aan. Alle koffie komt uit ontwikkelingslan den, maar wordt meestal mens- en milieu-onvriendelijk geproduceerd. De arbeidsomstandigheden op de meeste koffieplantages zijn slecht: lage lonen, lange werktijden en, wegens overvloedi ge bespuiting, ongezond. Tijdens de Advent zal daarom op het priesterkoor in de kerken van Heiloo een koffieplukker staan, die duidelijk onder deze last gebukt gaat. In de Willi brorduskerk zal de Wereldwinkel aan wezig zijn na de vieringen in het wee kend van 28 en 29 november. Daar zijn levensmiddelen verkrijgbaar, die in elk geval een mensvriendelijke herkomst hebben. In de Moeder Godskerk zal dit gebeuren in het weekend van 12 en 13 december. Op zondag, om, elf uur, zal de gezinsviering daar aan dit thema ge wijd zijn. Verder zult u achter in de kerk de kon- sumentenkrant 'Met het oog op de Der de Wereld' aantreffen: deze kunt u gra tis meenemen. Tenslotte staan er weer de bekende kisten van Solidaridad. U kunt daar, al of niet in een speciale en veloppe, uw gift deponeren ten bate van de andere aktiviteiten van Solidaridad. AGENDA OPEN HUIS Donderdag 26 november N.v.v.H., kalligrafie 9.30-11.30 Fed. Vrouwenraad 9.15-11.15 H.O.V., operettev. rep. 20.00-23.00 Nivon Oragami 20.00-22.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 H.B.C., bridgeclub Heiloo 20.00-23.00 Boerhave Engelse les 19.00-21.00 Vrijdag 27 november Pl.landsvr., volksdansen 9.00-10.30 S.O.W. volksdansen 11.00-12.00 N.v.v.H., ds.bridge 9.30-11.30 Pl.landsvr. volksdansen 14.00-15.30 S.O.W., yoga v. ouderen 13.30-16.30 Beg.orkest NH. rep. 20.00-22.00 Nivon geologie 19.30-21.30 L.L.Squaredance 19.30-21.30 PLAATSGENOOT KLAAS KOOMEN IN FINALE LANDELIJK SAXOFOON CONCOURS Elke donderdagmiddag, om 14.20 uur, is er op de KRO het programma „Zin in muziek". Toen deze laatst mensen opriepen die saxofoon speelden en die mee wilden doen aan een concours was dat bij Klaas Koomen niet aan dove mansoren gezegd. Met twee leden van zijn East side combo t.w. Jan v. Wee'- den, Fender-piano, en Hans de Ruijter, bas gitaar, maakte hij een bandje met daarop een collage van evergreens en stuurde dit op naar Hilversum. Hier moest een deskundige jury in totaal 76 bandjes opluisteren. Vanuit het hele land waren deze toegestuurd. Uiteinde lijk bleven er 30 over die mee mochten doen in de voorronden. Deze werden gehouden in drie plaatsen t.w. Alkmaar Hilversum en Vught. Er mocht meege daan worden in zowel klassieke als lich te muziek, het wonderlijke was dat de „klassieken" ver in de meerderheid wa ren. Na de eerste ronde waren er nog elf over en Klaas Koomen met zijn mensen waren er nog steeds bij, dat werd span nend. Uiteindelijk mocht Alkmaar 2 mensen in de lichte muziek naar de fina le sturen en 3 in de klassieke muziek en nog steeds was Klaas Koomen van de partij. Op zaterdag 28 november vindt de fina le plaats in de KRO, Studio I. Hieraan zullen ook de winnaarè van de vorige ja ren meedoen. Toen stonden de gitaar en de piano centraal. Maar of dit alles nog niet genoeg is de muziek en de goede muzikale kwaliteiten van Klaas Koomen en zijn mensen maakten in Hilversum zo'n goede indruk, dat er buiten dit pro gramma om nog een praatprogramma wordt gemaakt waarin Klaas Koomen centraal staat. Dit programma wordt in januari of februari uitgezonden. Op 26 november is er op Radio 5 een stukje van de voorronde te horen in het populaire KRO programma „Zin in muziek". Laten we allemaal duimen voor Klaas Koomen, die met zijn saxo- foonmuziek zoveel mensen weet mee te slepen naar meer ongecompliceerde tijden. zijn hier verantwoordelijk voor. Om dit een feestelijk tintje te geven krijgt iede reen bij aankoop van 25,- een roo kworst kado. Slager Kramer maakt alles zelf, ham, worst enz. tegenwoordig kan men bij de slager ook stampotten maca roni, rijst en soepen kopen, makkelijk en goed van smaak. Slager Kramer is hier ruim ingesorteerd. Dagelijks is er vers vlees in een grote keuze. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: ds. F.J. van der Wind; 19.00 uur in Geref. Kerk: ds. J. Kattenberg (jeugddienst). Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: inw. da. E. Sluis-Sluis; 19.00 uur: jeugddienst, ds. Kattenberg uit Den Helder, thema 'Over talenten gesproken. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur: ds. J. Verhage (H.A.) Parochie-zondagsdienst Moeder Gods parochie, Holleweg 111, tel. 331453. Volle Evangelie Gemeente Zondag 14.30 uur dienst, woensdag 20.00 uur bijbelstudie. Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: ds. W. Stange uit Bloemen- daal (le ad.). Evang. Luth. Gemeente Alkmaar DoReLu-dienst in de Remonstrantse kerk. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.00 uur: DoReLu-dienst, mw. M.G.I. Giltjes uit Alkmaar. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar DoReLu-dienst in Remonstrantse kerk. Ned. gereformeerde kerk Alkmaar 9.00 uur: br. R. Ganzevoort; 17.00 uur: br. C.P. Kleingeld. Deze diensten wor den gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Oudorp. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur Hoogmis. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: leesdienst. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-5301. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zaterdag 19.00 uur; zondag 9.00 (bij de Juliana Zusters) en 10.30 uur, Hoogmis. Door de week: maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur, donderdag 10.00 uur. Biechtgelegenheid: zaterdag 16.00 uur in de Bedevaartskapel. Gebeedsdienst en Lof: Zondag 15.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: Zaterdagavond 18.45 uur Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Zaterdag 28 november Nivon Landenavon d 20.00-23.00 Maandag 30 november N.v.v.H., gym N.v.v.H., zang Nivon Doemiddag Pl.landsvr., zang Sans atout bridge Nivon aquarellen E.H.K. klaverjassen 11.00-12.00 14.00-15.30 13.30-15.30 14.00-15.30 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-22.00 Dinsdag 1 december Doves, gym 9.00-22.00 Nivon Aquarellen 9.30-11.30 N.v.v.H., toneel 9.30-11.30 Nw.leven, zangver. 20.00-22.00 H.B.C., bridged. Heiloo 20.00-23.00 Oppositie schaken jr sr. 19.00-23.30 H.A.F. fotocl. Heiloo 20.15-22.15 Woensdag 2 Doves, gym Nivon tekenen beg. 6 N.v.v.H., toneel Sans atout, ds.bridge E.H.B.O. verg. Squaredance Rotaryclub Heiloo UCYL yoga december 10.30 FALKLAND EN CAECILIA VINDEN ELKAAR OP PLEZIERIGE WIJZE IN 'BLOEDBAD VAN HEILOO' Falkland had dit keer de keus laten val len op het stuk van Alan Ayckbourns wat in de oorspronkelijke titel 'Het bloedbad van Pendon', een klein plaats je in Engeland, heette. Falkland had het hele stuk echter gesitueerd in Heiloo en noemde het ook 'Het bloedbald van Hei loo'. Dit gaf het stuk iets heel herken baars. Namen als Berkhouwer, Rus, Rozing, Yvonne Olgers, zelfs een kat werd toegekend aan mevrouw Glijnis, klonken allemaal erg vertrouwd. Het stuk speelt zich voor het grootste gedeelte af in een vergadering, waar men wil proberen, als opluistering van het dorp, een optocht te organiseren. Aanhangers van de rebellen o.l.v. Jan Kokkel zullen een gedeelte voor hun re kening nemen en een militaire groep, maar, het blijft moeilijk alle koppen in een zak te krijgen en weldra gunt men elkaar het licht in de ogen niet en alles eindigt dan ook in een „bloedbad". Denkt u nu niet dat Falkland een zwaar stuk op de planken zette, want niets was minder waar% Er werd veel gelachen en er waren enkele „open doekjes", hoe wel dat dit keer een beetje raar klinkt want er was geen doek, men had het he le toneel, de trappen en de zijuitgangen in gebruik genomen. Alles was deze avond anders dan an ders. Bij binnenkomst zat Caecilia op het toneel en speelde er lustig op los. Later, bij de optocht, kwamen ze nog een keer ten tonele. Er werd zonder uit zondering uitstekend gespeeld door de leden van Falkland. Het echtpaar Ro zing, hij als voorzitter Jaap Schuuring en Antoinette v.d. Laan als zijn opvlie gende echtgenote. Bob Steenstra als we thouder Borst met zijn oude dove moe der, en Puck Koomen, waren een koste lijk stel die ook regelmatig de lachers op hun hand hadden. De rauwkost etende Anneke Keysper en haar broer Frans v.d. Graaf, die een kostelijke act van de militair maakte. Cees Lammers, als Erik Adema de rebel die z'n mannetje stond met zijn vrien din, Nellie de Boer, die het leger in stand hield met naald en draad. Een leuke rol, zonder woorden, was die van Gerard Gilles, de stuurse noncha lante houding was bij velen een punt van herkenning. Regisseur Jos Post heeft met „Het Bloedbad van Heiloo" een leuk, origineel stuk op de planken gebracht waar de spelers van Falkland zich Uitstekend in vonden. Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 28 en 29 november: dr. Gransbergen, Breedelaan 59, Heiloo, tel. 330400. Weekenddienst Apotheek 27-11 tot 4-12: apotheek De Bever, Em mastraat 36, Alkmaar, tel. 072-112956. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) J.F.M. Bugter, Haesaekerlaan 41, Hei loo, tel. 337531. Verloskundige Limmen 26-11 tot 2-12: E. Wiegering, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 28 en 29 november: W. Jie, Arendsweg 84, Alkmaar, tel. 072-619909. Diëtiste Simone Ouwendijk, Rosendaal 11, Hei loo. Telefonisch afspraken maken: dag. tussen 18.00-19.00 uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefónische af spraak. Vossenakkers 21, Heiloo, tel. 072-337342. Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings dieetadviezen na tel. afspraak, tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van FÊiel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. de Waal, Kenne merstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 072-334348. Kruisvereniging Heiloo Kantoor Wijkgebouw, Holleweg 94. Geopend ie dere maandag en donderdag van 16.00-17.00 uur. Uitleenmagazijn Geopend op werkdagen van 18.30-19.30 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694, en mevr. B. Nieuwmeyer, tel. 072-338088. Voor leden van de Kruisvereniging kosteloos. Wijkverpleegkundigen Spreekuur in het Wijkgebouw dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tussen 18.00 en 8.00 uur via tel. 072-126482 (alarmcentrale). 1.30 9.30-11.30 9.30-11.30 13.00-16.00 20.00-22.00 19.30-22.30 19.00-21.00 19.15-21.15 DEFENDER VERDEDIGT GOEDE HARDROCK-NAAM BIJ DE BUK Over het afgelopen weekend bij jonge rencentrum Buk Buk kunnen we lang en kort zijn. Voor het gemak houden we het op het laatste: de film 'Wise Guys' werd helaas maar matig bezocht, terwijl het bij het optreden van Raymond van 't Groenewoud uitermate sfeervol en ge zellig was. Het aanstaande weekend staat er maar één activiteit op het pro gramma: een optreden van de regionale hardrock-formatie Defender in de grote zaal op zaterdagavond. In maart van dit jaar doken de vijf le den van Defender de studio's van pla- tengigant CBS in. Zij waren daarmee de eerste Nederlandse heavy metal-groep, die door CBS goed genoeg bevonden werd voor een platencontract. Die sessie resulteerde in de eerste elpee van Defen der, welke onder de titel 'City and Mor tis' zo'n kleine twee maanden geleden op de markt werd gebracht. De kenners bestempelden het album van internatio naal niveau. Ook de pluggers van CBS zien brood in het produkt, want zij overwegen naast de Europese markt ook die in Amerika en Japan te laten kennismaken met Defender. Veel eer en lof derhalve voor de uit vijf Noordhollanders bestaande groep. Een jaar of twee geleden vond de kern de juiste muzikale samenstelling. Welis waar traden nadien nog enkele persone le wisselingen op, maar het geluid bleef groeien. In eigen beheer werden achter eenvolgend uitgegeven een cassette en een mini-elpee, waarvoor redelijke be langstelling was. Nu heeft Defender dus de stap op de ladder van de internationale hardrock- wereld gezet. Of dat terecht is kan iede reen zaterdag zelf beoordelen, wanneer de formatie optreedt in het Brunoge- bouw bij Buk Buk. De zaal gaat open om 22.00 uur en het optreden zal rond de klok van 22.30 uur beginnen. De en tree bedraagt voor leden en cjp-ers zes gulden, anderen betalen twee gulden meer. In de maand december worden verder bij Buk Buk verwacht: Hendrik Halster Band en Bad to the Bone op 12 decem ber en De Dijk op 26 december. Voor het optreden van De Dijk gaat het eerste weekend van december de voorverkoop van start. De prijs is 10 gulden per kaart. In het weekend van 5 december zal het Buk-café wel open zijn, maar is er geen optreden. Op 18 december wordt vanaf 21.00 uur de film 'True Stories' vertoond, terwijl een dag later een kleiner bandje in het café zal spelen. M.H.Post-Stuve, Goodes- 1852 ES Heiloo, tel. Inl.J.van Toorn, 1852 EW Heiloo, tel. CURSUS TRANSCENDENTE MEDITATIE In december zal een basiscursus TM ge geven worden. De cursus begint met openbare introductielezingen, waarbij informatie verschaft wordt over de ef fecten van TM op geest, lichaam, ge drag en omgeving, toegelicht met we tenschappelijk onderzoek. De introduc tielezingen, die voor iedereen toeganke lijk zijn, zullen plaats vinden op: woensdag 9 december in het Gulden VLies, Koorstraat 20, Alkmaar, aan vang 20.00 uur en donderdag 10 decem ber, Belieslaan 14, Heiloo, aanvang 14.00 uur. Entree voor elk van deze le zingen is 5,-. Voor meer inlichtingen kan men bellen: 03200-55533. Nederlandse Rode Kruis afd. Heiloo Geestakker 7, 1852 EW Heiloo, tel. 072-336038 Welfare: mevr. Coolegem-de Beer, Werkendelslaan 39, 1851 VB Heiloo, tel. 072-335427. Verkoop van handwer ken iedere woensdag van 10.00-12.00 uur Kennemerstraatweg 382, Heiloo, tel. 072-333399. Speel-o-theek regio Heiloo: De speel-o- theek leent speelgoed uit aan kinderen met een handicap en aan diegenen die speciale aandacht nodig hebben. Adres: Kennemerstraatweg 382, 1851 BK Hei loo, tel. 072-333399. Openingstijden: donderdag 15.30-16.30 uur, vrijdag 19.00-21.00 uur, zaterdag 10.00-12.00 uur. Inl.: mevr. laan 55, 072-334152. Telefooncirkeis Geestakker 7, 072-336038. Stichting Ouderenwerk Heiloo Instelling voor gecoördineerd werk voor 50-plussers. 't Trefpunt, Westerweg 294, 1852 AS te Heiloo, tel. 331297. Spreekuren: dagelijks (9.00-10.30 uur). Voor: bemiddeling huisvesting ouderen, meer bewegen door 50-plussers, autovervoer door vrijwilligers, individuele belangenbehartiging, vormings- en ontspanningsactivitei ten, Graag Gedaan. Gemeente Heiloo afdeling sociale zaken Van Aostastraat 5 Spreekuren: iedere werkdag 8.30-12.00 uur, tel. 313131. Maatschappelijk werk: maandag vrijdag 8.30-10.30 uur, dinsdag 19.00-20.00 uur, tel. 313184. Burenhulp Plan Oost Fam. van den Berg, De Laghe Weijdt 20, Heiloo, tel. 335078. Stichting Rolstoelbus Heiloo e.o. Inlichtingen en afspraken: tel. 335149 (b.g.g. 336570). De Rolbus is dagelijks beschikbaar. Stichting Onderdak Alkmaar Opvangcentrum voor acuut dakloze mensen. Koelmalaan 196, Alkmaar, tel. 072-400234. van t/m ook W oningbouwvereniging Sint Willibrordus De Kloosterhof 23, 1852 LA Heiloo, tel. 072-332872. Geopend op werkdagen van 8.30-11.30 uur. Spreekuur: le woensdag van de maand (niet in juli en augustus). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Eerste maandag van de maand: thema avond. Derde maandag van de maand: kreatieve avond. Het Open Huis, zaal 5, aanvang 20.00 uur. Inl. tel. 072-332136 of 02205-2216. Gezinsverzorging, bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord-Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks. 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de Bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheken Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Kennemerstraatweg 382, 1851 BK te Heiloo, tel. 330057: Maandag 19.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Vrijdag 14.00-17.00 Ouderenkoor Heiloo Repetitie dinsdag van 10.00-11.45 uur, in 't Trefpunt, Westerweg 294. Inl.: via tel. 334054 of 334216. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeg huis. Sekr.: Baafjeslaan 11, Heiloo, tel. 332610. FNV Info-team Heiloo-Limmen Spoed-informatie: tel. 02205-1608 of 02206-5397. Bouw- en Houtbond Heiloo Spreekuur iedere maandag van 19.00 tot 20.00 uur in dé R.K. pastorie, Westerweg 267. Diabetes Ver. Nederland Telefonische hulpdienst: tel. 033-725083, dag en nacht bereikbaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 2