emayais Kleuter Lijfrente Koopsompolis is een individueel produkt Calculator ondersteunt advisering Rabobank Jongerenwijzer Rabobank venementenagenda Verenigingsagenda Hort Bondig Oud papier acties in Heiitfo (Advertentie) UITKIJKPOST 25 NOVEMBER 1987 TRIMLOOP A.V. TRIAS Zondag 29 november organiseert atle tiekvereniging Trias wederom een trim- loop. De afstanden die gelopen kunnen worden zijn 3, 6 of 12 km en de starttijd is 10.30 uur. De inschrijfgelden bedra gen 2,50 tot en met 14 jaar; 3,50 voor ouderen; 1,50 administratie kosten (zonder herinnering). Er kan worden ingeschreven vanaf 9.30 uur, op de Atletiekbaan van Trias aan het Maal water. Hier is tevens kleed- en douche-, gelegenheid aanwezig. Verdere inlich tingen kunt u krijgen bij J. Pankras, tel.: 072-332569. DAïftCLUB HEILOO In de 'weede thuiswedstrijd in de com petitie van de Kennemer Damkring heeft het tot de tanden gewapend DCH een daverende zege geboekt op het be zoekende De Broeikas uit Akersloot. De altijd sterk dammende gasten werden met niet minder dan 19-7 van het bord geveegd. De Heilooër dammers die gre tig revache zochten voor een eerder ge leden ongelukkige nederlaag lieten zich op deze heuglijke donderdagavond van hun beste zijde zien. De jeugdige Mark Out, die door de wedstrijdleiding een flink paar borden hoger werd ingedeeld, stelde dit ver trouwen niet teleur en pakte de punten van de heer R. Boelens. Voorzitter Kraakman had aan G. Jansen een zware kluif. De DCH-leidsman kwam twee stukken achter, maar pakte toch nog de volle buit. Ook de heer Kroon kwam weer goed voor de dag middels een prachtige zege op C. Broersen. De enige winstpartij die de Broeikas mee naar huis kon nemen was die van W. Broersen. In een zwaar gevecht sneuvelde de Heilooër Koos Ligthart: notabene een dammer die voor DCH al tijd de puntjes pakt. Kortom een aan sprekend succes voor de damclub, dat met dit resultaat weer volop meedraait in deze zware competitie. GYMNASTIEKVERENIGING D.O.V.E.S. In de week van 30 november tot 3 de cember houden we onze jaarlijkse on derlinge wedstrijden. Alle jeugdleden zetten dan hun beste beentje voor om te laten zien wat er zoal gedaan wordt in de gymnastiekles. Belangstellenden zijn van harte welkom in de gymzalen aan de Burenweg en de Kerkakkers. De tijstippen zijn als volgt: Maandag 30 november, zaal Burenweg, meisjes 6-9 jaar, van 16.00-17.00 uur. Maandag 30 november, zaal Kerkak kers, jongens 6-14 jaar, van 17.00-18.00 uur. Dinsdag 1 december, zaal Kerkakkers, meisjes achtereenvolgend in de leeftijds groepen: 6-8 jaar, 9-11 jaar, 12-14 jaar, 14 jaar e.o. van 16.00-20.00 uur. Donderdag 3 december, zaal Burenweg, kleuters 3'A-6 jaar, van 16.00-17.00 uur, meisjes van 9-12 jaar, van 17.00-18.00 uur. D(e onderlinge wedstrijd van een keurploeg-meisjes is gesteld op zaterdag 19 december om 9.00 uur in de zaal aan de Burenweg. Ook daar hebben we graag veel publiek! AFZWEMMEN BIJ ZWEMBAD LOOS Afgelopen woensdag, 18 november, hadden we in een heel gezellig sfeertje afzwemmen voor het kleuterbrevet. 17 Kleuters stonden om 8.00 uur klaar om te laten zien dat zij 50 meter gekleed konden zwemmen. Toen dit volbracht was klommen zij onder applaus van de ouders het water uit. Na de uitreiking van het kleuterbrevet kregen zij nog een beker chocolademelk. De geslaagden zijn: Tinka Duynmayer, Frouke Snoep, Marijke Bake, Martin Gegenwarth, Daphne Paleari, Kavita Sangha, Mark van der Veer, Sabine Haring, Bram Wolfs, Christian Heidema, Tim Spies, Mirjam van de Pol, Niels Hemelrijk, Ronald van Halem, Onno Hensen, Su- sanne Wessel, Erik IJssels. Verder hadden we afzwemmen voor de volgende brevetten: 200 meter afstand: Marlies de Dood. 400 meter afstand: Rene Kaandorp, Jonny Kaandorp, Yvette Spaans, Sas- kia Brouwer, Sasja de Dood. Overlevingszwemmen Goud: Marjan de Graaf, Pelle van Rees. Overlevingszwemmen Diamant: Sigrid Valckx, Bianca Otto. Medaille zwemmen Zilver: Anika Jon ker, Sjoerd Hoogland, Masha Bos, An- nelies Volgers, Marije de Wijs, Gonda Stienstra. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Het tweede achttal van Oppositie moest aantreden tegen HWP in Haarlem en won met grote cijfers: 6 tegen 2. Het eerste team moest thuis tegen Vrede- burg uit Limmen en had het in haar der de wedstrijd van dit seizoen heel wat moeilijker dan de beide voorgaande ke ren. Driemaal winst, driemaal verlies, een partij remise en de laatste is afge broken. De stand is moeilijk en de uit slag niet te voorspellen. In de interne competitie blijft Dolman winnen. Hij versloeg Punt en is nu min of meer los van de concurrentie. Uitslagen van ronde 11, A-poule: P. Volkertsma-J. Alleman rem.; W. Ligthart-W. v. Bakel rem.; D. de Jager- M. v. Bentum 1-0; W. Bos-C. Brink rem.; M. v. Bentum-W. Bos 1-0. B-Poule: A. Dolman-P. Punt 1-0; J. de Vries-J. Ebregt afg.; J. Plas-O. Koen- ders 0-1; P. v.d. Werff-P. Ooyevaar 1-0; R, Sauer-I. Oudeboon 0-1; H. Horninge-A. Creutzberg 1-0; J. Langereis-J. Werksman 1-0; F. Beyers- H. Hogeboom 0-1; G. v.d. Brink-L. Obdam rem.; D. Vermeulen-B. v. Stee 1-0; J. Vegter-J. Ernsting 0-1; R. Sauer- P. v.d. Werff 1-0. A.R.Z.V. WINT IN REGIO De najaars regio roeiwedstrijden zijn weer afgelopen. In Noord-Holland de den voor de A.R.Z.V. 3 seniorenploe- gen mee en 6 juniorenploegen. De seni- orenploeg bestaande uit Peter v. Dorsten, Evert Vos, Martin Vonka, Huub Mons en stuurvrouw Marije v. Meeteren sloot de vier wedstrijden af met een klinkende overwinning. Minder gemakkelijk was de overwinning van Gerbrand Swart in het skifnummer 14-16 jaar. Met 0,6 seconde wist hij Nipt zijn tegenstander de baas te blij ven. In datzelfde nummer deden 12 roeiers mee. De A.R.Z.V.-er Titus Weyschedé werd derde. De overige roei ers en roeisters behaalden ook eervolle plaatsen. DAMESBRIDGECLUB SANS ATOUT Uitslagen 18 november A-Lijn NZ 1. Roozen-Schaffer 56.5; 2. De Waal-Bakker 56; OW 1. Middelbeek-Daudey 57.5; 2. Toby- Toby 50. B-Lijn NZ 1. Fijma-Coebergh 59; 2. Brugman-Groen 55.5; OW 1. Bonfrer- Groenewoud 51.5; Klerk-invaller 51.5 C-Lijn 1. Hulskamp-Wehnes 59.5; 2. Harreveld-Roest 54; OW 1. Bolweg-Vos 62; 2. Visser-Lohr 57. D-Lijn 1. v.d. Goot-Wolthuizen 63.5; 2. Ruigewaard-Verhoef 59.5. REÜNIE D.V.O. Op donderdagmiddag 19 november vond in het Open Huis te Heiloo weer de jaarlijkse reünie plaats van hen, die dit jaar hebben deelgenomen aan één of meer reizeen, georganiseerd door de Stichting Vakantie Door en Voor Oude ren (D.V.O.) te Heiloo. Ondanks het slechte weer was de grote zaal geheel ge vuld toen de voorzitter van D.V.O., de h eer IJ. v.d. Blom, allen hartelijk wel kom heette. Na diens welkomstwoord kreeg de heer Jensch de gelegenheid om een aantal dia's te tonen, die hij gemaakt had tij dens de vakantiereis naar Alsfeld. Uit gebreid aandacht besteedde hij daarbij aan dit stadje en zij, die de reis hebben gemaakt, konden opnieuw genieten van de schoonheid ervan. Het was een heel mooie serie en na afloop oogstte hij dan ook terecht een dankbaar applaus. In die pauze was er veel belangstelling voor de vier publicatieborden, die - verlucht met veel foto's - alvast iets lie ten zien van de in 1988 te organiseren reizen. Na de pauze was het de beurt aan reisleider Hooyberg om zijn dia's te tonen van de reis naar De Moezel. Op onderhoudende wijze gaf hij bij de dia's nadere toelichting en de Moezelreizigers zullen weer veel mooie plekjes hebben herkend. Ter afwisseling werd vervol gens weer een spelletje bingo gespeeld, waarna reisleider Otte zijn dia's ver toonde, gemaakt tijdens de vakantiereis naar het Beierse Woud. Op de van hem bekende wijze voorzag hij het getoonde van commentaar. Onnodig te zeggen dat ook hij een dankbaar applaus oogstte. Aan het slot van de middag gaf de heer Otte alvast enige inlichtingen over de vier in 1988 te organiseren reizen. Er is een 7-daagse reis naar Valkenburg (L), een 10-daagse reis naar Oostenrijk (Salzkammergut), een 8-daagse reis naar het Zwarte Woud en een 7-daagse reis naar Z.W. Brabant (Ossendrecht). Nog vóór Kerstmis krijgen zijn, die hij D.O.V. bekend zijn, een folder in huis met uitgebreide gegevens over bovenge noemde reizen. Anderen, die ook over wegen om eens met D.V.O. op reis te gaan, kunnen een folder aanvragen bij: IJ. v.d. Blom, Vredenoord 79, Heiloo (tel.072-336455); H. Dekker-Idema, Kennemerstraatweg 177, Heiloo (tel. 072-332528); W. Otte, Middelhof 31, Heilóo, (tel. 072-334213; J. Glorie- Sneekes, Hogeweg 197, Limmen, (tel. 02205-2261). ELWIN SMIT KAMPIOEN VAN NOORD-HOLLAND Afgelopen zondag werden in Amster dam de Noordhollandse kampioen schappen veldcrossen gehouden. Het was voor de beoefenaars van deze sport en hun aanhang uit Heiloo een zeer suc cesvolle dag. Werd Harald Jansen uit onze gemeente tweede, hij moest de eerste plaats laten aan een plaatsgenoot. In de finale was Elwin Smit hem te vlug af. Een dubbel-succes voor de Heilooër wielersport-fanaten KLAVERJASDRIVE E.H.K. De uitslag van de opendrive van maa- nag 16 november is als volgt: dames Rinkel-v. Saage 54.58 pnt.; heren Jonker-Houtenbos 5303 pnt.; hr. Wassing-Knegt 5110 pnt.; hr. Thoolen- de Otter 5088 pnt.; dames Visser- Vondel 4997 pnt. De eerste volgende drive is op 14 december in het Open Huis. HEILOOËR AMATEUR FOTOCLUB (H.A.F.) Het programma voor de clubavond van dinsdag 17 november vermeldde 2 foto collecties van de Fotobond. De ene col lectie betrof kleurenfoto's van bekende buitenlandse fotografen. De andere was een collectie van zwart/wit foto's van Nederlandse fotografen, die daarmee acceptaties voor buitenlandse salons hadden verworven. Met veel interesse werden deze foto's van topniveau bekeken en besproken. Naast rechttoe-rechtaan fotografie wa ren er ook foto's, waarbij speciale tech nieken of procédé's waren toegepast om bijzondere effecten te bereiken. Het was een stimulerende avond, die de bezoe kers weer nieuwe ideeën meeeaf GAAT HET (DOELPUNTEN) REGENEN BIJ FORESTERS? Dit weekend weinig activiteit op de voetbalvelden in Noord-Holland. Toch oefende het eerste voetbalelftal op de immer goede velden van de Foresters te gen Zeevogels. Er werd een knappe 2-1 overwinning geboekt. Hopenlijk zal er het komende weekend meer te beleven zijn, als zowel het eerste (SDOB) als het tweede team (de Rijp) op de Egelshoek hun thuiswedstrijden spelen. Verder willen wij alvast melding maken van de volgende festiviteiten. Op 5 de cember komt de goede Sint naar de Fo- resterskantine voor de jeugd. De jeugd leden van alle afdelingen, zijn van harte welkom. Ook de vaders en moeders mo gen meekomen, evenals zusjes, broert jes, vriendjes etc. Dan is er ook weer de traditionele kerst-klaverjasdrive op vrij dagavond 18 december. U kunt zich voor deze oergezellige avond opgeven bij P. Schouten (336307) of N. Suyk (330395). Naast het kaarten, is er ook weer een fantastisch loterij. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 26 november Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Handbal, div. clubs 18.00-23.00 Vrijdag 27 november Zaalvoetbal, div. clubs 17.45-23.00 Deze avond zijn de twee Crawford- teams weer te 'bezichtigen' in Het Ven- newater. Na de riante koppositie van het eerste volgde er drie onnodige ver- liespartijen tegen De Klok, JVC en het Helderse WGW. Maar vanavond zullen de mannen van Pank Beentjes de zaken proberen recht te zetten tegen het Scha- ger Van Geelen. Crawford 2 verkeert in de laagste regionen en ontvangt vana vond Succes 2 uit Volendam. Het volledige programma: EMJ Drukkerij - Achterdam 18.45 DOK - Novitas 19.35 Crawford - Van Geelen 20.25 Crawford 2 - Succes 2 21.15 Viersprong vet. - Noc '75 vet. 22.05 Zaterdag 28 november Zaalvoetbal, div. clubs 9.00-17.00 Zaalhockey, De Terriërs 17.00-19.00 Basketbal, Flashing Heiloo 19.00-22.00 Zondag 29 november Handbal, diverse clubs 10.00-16.00 Maandag 30 november Volleybal Effect 18.00-23.00 Dinsdag 1 december Volleybal, NeVoBo 18.30-23.00 Woensdag 2 december Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 COMPETITIEPROGRAMMA IN SPORTHAL d'ENTERIJ Zaalvoetbal KNVB Vrijdag 27 november Ossenhooft-LSVV Hink Sport 18.45 Unie Kaas-AFC'34/Masita 19.35 MCA-HSV 20.25 de Krocht-Cafe Tervoort 21.15 Dekker-Sport-Derpr United 22.05 Maandag 30 november Gas Boys-Eysvogels 18.45 B en W-Marlene 19.35 Limmen-Koedijk 20.25 13 Balcken-Franse Boys 21.05 Solana-Koedijk 21.55 bedrijfsvoetbal Uitslagen zaterdag 21 november Nidrac-GP Groot 5-4 Erkamp-Beentjes 1-4 Driessen-Sunset 4-6 Bleeker Boys-'t Achterom 9-1 Programma zaterdag 28 november Erkamp-Joh. Jansen 19.00 Sunset-Zomerdijk 19.50 Motaal-Bleeker Boys 20.40 Basketbal Zaterdag 28 november Dunking L.-Hoofddorp asp.ms. 14.00 Dunking L.-Alk.Guardians j.js. 15.15 Dunking L.3-Tetteroo hr. 16.15 Dunking L. 1-Tetteroo hr. 17.30 handbal Zondag 29 november van 11.30-18.00 uur. Volleybal Dinsdag 1 december Oranje Wit-Effekt hr. 20.15 Katapult-Schoorl ds. 20.15 Rapide-Rap ds. 21.15 VVO-Schoorl ds. 21.15 Sport overdag Donderdag 26 november van 13.45-15.15 uur. UITSLAGEN BRIDGE CLUB Uitslagen dinsdag 17 november Lijn-A: 1. fm. v.d. Vlies 55.83; 2. mw. Hoff-hr. Tamminga -1% 55.83; 1. mw. Admiraal-hr. Vendel 61.25; 2. ds. Klerk-Stark 52.50. Lijn-B: 1. ds. Wedda-Weehuizen 70.42; 2. fm. Kraakman 52.50; 1. hr. Kloots- Stuker 57.92; ds. v.d. Mark-Ribberink 57.92. Uitslagen donderdag 19 november Lijn-A: 1. fm. Nieuweboer 56.50, 2. ds. Hopman-Klerk 54.50; 1. fm. v. Loon 59.50; 2. ds. Janssen-Ritchie 52.50. Lijn-B: 1. mw. Gauw-hr. Roelofs 59.58; 2. ds. Koster-Visser 52.50; 1. hr. Ranzijn-Spruit 61.25; 2. hr. Bennink- v.d. Vlies 57.08". Lijn-C: 1. ds. de Jager-de Wilde 53.75, 2. ds. v.d. Dool-Neyens 52.50; 1. ds. v.d. Goot-Koens 60.42; 2. ds. Hart- Spruyt 58.75; Lijn-D: 1. fm. v.d, Stneen 60.00; 2. ds. Evenbly-Jacobs 54.50; 1. fm. Neefjes 54.50; 2. hr. Laan sr.-v.d. Linden 54.00. Afzeggen: voor de dinsdagavond bij mw. Admiraal, (tel. 335718), voor de donderdagavond bij de heer Löhr (tel. 330052). EEN HERFSTVERHAAL Het was herfst. In de tuin van me vrouw de Bruin stond een kastanje boom. Hij bijna kaal! Nog één blaadje wiegde zachtjes in de wind. Het blaadje draaide zich om naar de zon en schudde de regendruppels van zich af. „O, wat is het leven toch heerlijk", zuchtte het blaadje zacht. „Wacht maar", zei plotseling een harde stem onder hem. „Wacht maar tot de storm komt, dan zul je wel anders piepen". „Het was één van de chrysanten die vlakbij de boom in de tuin stonden. Het blad, dat 5 punten had, schrok van die harde stem. „Wat bedoel je?" vroeg het blaad je. „Wat gebeurt er dan met me?" „Weetje dat niet, dom blaadje? Als de storm komt, waai je van de boom af en val je op de grond, daar word je vertrapt en zul je verrotten". Daar schrok het blaadje zo van dat het van schrik rood en geel kleurde. „En wat gebeurt er dan met jullie?, jullie gaan toch ook dood in de win ter?" „Ha, wij worden straks heel voor zichtig geplukt en mogen binnen staan in de mooiste vaas", ant woordden de chrysanten. Het blaadje zei niets meer, maar vo- lede zich heel verdrietig. Even later kwam mevrouw de Bruin de tuin in. „Daar komt ze, daar komt ze", zongen de chrysanten. „Zie je wel blaadje? Ze komt ons halen". En ja hoor, mevrouw de Bruin stond even stil bij de chrysanten en plukte één voor één de chrysanten. „O, wat zullen jullie weer mooi staan in mijn vaas", zei mevrouw de Bruin. Even keek ze nog omhoog en zag toen het kastanjeblad in de kastanjeboom. Dat is een mooie blad, dat zal mijn boeket bloemen nog mooier maken. Wat voelde het blaadje zich geluk kig en blij keek het de kamer in. Als mevrouw de Bruin visite kreeg za gen ze natuurlijk de vaas met bloe men staan; „Dat is een mooi blad, wat een prachtige kleuren". De chrysanten mopperden alleen nog maar en verschrompelden al snel van boosheid. „Wacht maar blaadje", zeiden de chrysanten. „Zo meteen is het onze beurt, maar jij ontkomt ook niet aan de vuilnisman". Maar weer hadden ze het mis. Toen de bloemen uitgebloeid waren, gooide mevrouw de Bruin de bloe men weg, maar het blaadje bewaar de ze in haar boek. En elke keer als ze het boek open doet zwaait het blaadje met de 5 punten haar toe. Ze rekte zich uit en was net groot genoeg om het blaadje te plukken. Even later stonden de chrysanten en het blaadje in de vaas in de kamer. Een goede koopsompolis, een vorm van sparen voor 'later', is maatwerk. Meer nog dan bij andere bancaire produkten wordt rekening gehouden met de indivi duele omstandigheden en wensen van de klant. Zaken die een rol spelen, zijn bij voorbeeld de leeftijd van de vezekerde, de hoogte van het gestorte bedrag en het gewenste moment van uitkering. Wie nog dit jaar wil profiteren van een be lastingaftrek van maximaal 16.998, moet voor 31 december het bedrag van de koopsom hebben gestort. Juist omdat de uiteindelijke koopsom uitkering zo nadrukkelijk wordt be paald door de individuele situatie van de klant, is een persoonlijk advies uiterst belangrijk. De Rabobank on dersteunt die advisering sinds kort met een speciaal geprogrammeerde advies^ calculator, waarmee de klant tot op de gulden nauwkeurig geïnformeerd kan worden over belangrijke bedragen. De calculator maakt bijvoorbeeld snelle en foutloze berekeningen van het eindkapi- taal en het verzekerde kapitaal. Desge wenst kan ook een indicatie van het be lastingvoordeel wórden berekend. De Rabobank Adviescalculator wordt nu voor het eefst óp grote schaal ge bruikt bij adviesgesprekken over de koopsompolis. Er worden programma's ontwikkeld om de calculator ook te ge bruiken bij andere bancaire diensten en produkten. Ook kleinere bedragen De uitkering die de koopsompolis na een aantal jaren oplevert, wordt in veel gevallen gebruikt als een aanvulling op het pensioeninkomen. Bijvoorbeeld omdat iemand te maken heeft met pen sioenbreuk of omdat de betrokkene met vervroegd pensioen wil gaan. In rekenvoorbeelden voor de koopsom polis wordt vaak uitgegaan van het maximumbedrag dat voor de inkom stenbelasting kan worden afgetrokken (dit jaar is dat 16.998,Daardoor kan de indruk ontstaan dat een koop sompolis alleen aantrekkelijk is als men grote bedragen opzij kan leggen. Ook het storten van kleinere bedragen is ech ter mogelijk; bij de Rabobank is de mi nimale koopsom 3000,Zelfs dan kan al een aanzienlijk belastingvoordeel optreden. Of men er verstandig aan doet een koopsompolis af te nemen, is 'Sterk af hankelijk van de persoonlijke situatie. Als die vraag positief beantwoord is, moet een keuze worden gemaakt uit de talrijke produkten van de diverse "aan bieders. Belangrijke aspecten daarbij zijn de hoogte van het eindkapitaal, de vraag of die eindwaarde een voorspel ling of een garantie inhoudt, de duide lijkheid van voorwaarden en informatie en het bedrag dat wordt uitbetaald als de verzekerde de polis voortijdig wil 'af kopen'. Vorig jaar heeft de Rabobank voor het eerst koopsompolissen op de markt gebracht. Bij deze Rabo Lijfrente Koopsompolis werkt de bank voor het verzekeringsgedeelte samen met de ver zekeringsmaatschappijen Interpolis, Avéro-leven en De Twaalf Gewesten. De introductie is succesvol verlopen; het eerste jaar al was sprake van een mark taandeel van meer dan 15%. Dezer dagen verscheen de 6e editie van de Jongerenwijzer, een nuttige gids in de warwinkel van overheidsregelingen. -bepalingen en -voorschriften. Twee maal per jaar (in mei en in november) geeft de Rabobank speciaal voor jonge rekeninghouders een brochure uit met een overzicht van zo'n 70 publikaties rond onderwerpen als studeren, werken en (financieel) zelfstandig worden. Actuele en onmisbare informatie voor iedere jongere vanaf 17 jaar. De Jonge renwijzer is dan ook in korte tijd een be kend en gewaardeerd hulpmiddel ge worden, niet alleen voor jongeren, maar ook voor iedereen die zich, als ouder, verzorger of beroepshalve met de bege leiding en advisering van jongeren be zighoudt. De Jongerenwijzer is bovenal een prak tische gids, die bij het doelgericht verza melen van informatie goede diensten bewijst. De publikaties van allerhande overheden en instellingen, die zich be zighouden met publieksvoorlichting, zijn afgebeeld en gegroepeerd in elf lo gische hoofdstukken: - Zakgeld en kostgeld - Kinderbijslagregelingen - Vakantiewerk in Nederland - Studiekostenregelingen - Werk zoeken en werken - Werkloos zijn of worden - Uitkeringen en sociale verzekeringen - Voor je zelf beginnen - Op kamers gaan; op jezelf wonen - Werken, studeren en vakantie in het buitenland - Wegwijzers in geldzaken Achterin de Jongerenwijzer is een tref woordenregister opgenomen, dat het opzoeken van informatiebronnen nog verder vergemakkelijkt. Presentexem plaren van de Jongerenwijzer zijn af te halen bij de Rabobank in uw woon plaats of schriftelijk te bestellen bij Rabobank Nederland. Antwoordnum mer 700, 5600 AA Eindhoven. BELASTINGEN AKERSLOOT VOORLOPIG NIET OMHOOG In de beleidsnota welke op 19 november werd in de gemeenteraad van Akersloot gepresenteerd werd een beeld geschetst voor de komende drie jaar en kwamen de volgende punten aan de orde: uitge zonderd de begrafenisrechten, zal de be lasting (voorlopig) niet worden ver hoogd. Dit is te danken aan het vrijko men van een financieel voordeel uit het gemeentefonds. Voorlopig is dus even de stoom van de ketel, maar het college wees er wel op het risico van een be lasting verhoging op korte termijn niet uitgesloten is. Zelfstandigheid duur betaald Zoals wij al eerder meldden hebben de burgemeesters van wij gemeenten de „koppen" (excuses) bij elkaar gestoken t.w.v van de gemeenten Akersloot, Limmen, Graft de Rijp, Schermer en Uitgeest om, door het verleggen van de grenzen aan de gemeentelijke herinde ling te ontkomen. Maar dit eist z'n tol, Akersloot, Limmen en Uitgeest krijgen een minderopbrengst. Voor Akersloot is dat beraamd op 312.000,- en voor Limmen op 211.000,-. Graft de Rijp en Schermer krijgen elk een meer op brengst. Burgemeester Schoof beloofde dat de betrokken gemeenten binnen 4 maanden een compleet overzicht van de financiële gevolgen zullen krijgen. Maar hij had vertrouwen in de goede afloop. De grond wordt niet verkocht. Ged. Staten speelt een belangrijke rol om uit de financiële situatie te geraken. Het blijft echter een moeilijke keuze welke prijs men voor zijn zelfstandigheid wil betalen. Het raadslid de Jong (CDA) vindt het geen goed voorstel en wilde al leen een zelfstandig Akersloot als het blijft zoals het nu is. Burgemeester Schoof merkte op: „Wij schatten in dat dit plan door de tweede kamer niet verworpen wordt. Wij moe ten met reële voorstellen komen en dit plan komt daaraan tegemoet. De finan ciële consequentie's, die uiteindelijk af gaat op twee ton, is een discussie punt. Wat weegt het zwaarst? Een ander plan kost ook geld". Uiteindelijk gingen de anderen raadsleden akkoord omdat er als nog een keuze blijft. Sporthal Als eind november de laatste bezwaar schriften zijn behandeld, kan een start wordt gemaakt met de bouw van de ge combineerde Sporthal/Verenigingsge bouw. De raad ging akkoord met het krediet van 3,3 miljoen. De provincie geeft een bijdrage van 150.000,- en uit de "reserve's" komt een bedrag van 1,8 miljoen. De bouw is in handen gege ven aan bouwbedrijf Pellikaan. Uitge zonderd de VVD, ging de raad akkoord. De heer Kuijper (Pv.d.A) vindt dat er tijdens de bouw controle moet zijn. „Het gebouw moet er over 40 jaar nog staan". Verkeer Of er 150.000,— voor een parkeer plaats voor vrachtauto's zal worden uit getrokken zal afhangen van de priori teit. Volgens jaar hoopt men aan de re constructie van de Middelweg, de Sluis- weg en verbetering van de kruispunten aan de Geesterweg te beginnen. Subsidie's Bij de vele subsidie aanvragen meende het P.v.d.A.-lid Kuijper een opmerking te moeten maken m.b.t. de subsidie van de sektie basketbal van de sportvereni ging Axmeriscota. Deze kregen een be drag an 1000 van Shell. Kuijper vond het geen pas geven en dat de vereniging dit geld beter had kunnen weigeren daar de Shell nog steeds betrekkingen met Zuid-Afrika onderhoudt. Aan het einde van een lange vergadering zie burgemeester Schoof: „Een beleids nota betekent niet dat er meteen beslui ten vallen. Het is zaken op een rij zetten en horen wat u van bepaalde voorstellen wilt, afstemming voor een langere peri ode zodat zij u er niet mee overvallen". SUPERLOTERIJ MEERVOGELS 31 Om een nieuwe trainingshal te kunnen bouwen t.b. v. de jeugd start Meervogels 31 een Superloterij. 1000 Loten (a 144,- met gespreide betalingsmoge lijkheden) zullen worden verkocht en in 1988 zullen 11 trekkingen worden ge houden, waarbij in de laatste trekking een Opel Kadett de Superhoofdprijs zal zijn. Vrijdag 27 november zal burgemeester Schoof van Akersloot in de Meervogels- kantine het eerste lot kopen en daarmee zal de aktie officieel van start gaan. Alle belangstellenden zijn die avond vanaf 20.30 uur hartelijk welkom. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Geboren: Eva, d.v. H. Dil en F. G. H. C. Velzeboer; Marleen, d.v. J. C. T. Berkhout en C. D. Deijlen. Ondertrouwd: Dirk J. Ton en Adriana M. T. Klaver. MEERVOGELS HANDBAL De uitslag 11-12 zegt alles over deze spannende wedstrijd tegen IJmond, waarbij de Meervogels-dames verdiend wonnen. Een 1-3 achterstand werd hal verwege de eerste helft door Mirjam Kaandorp door twee break-outs inge haald. Meervogels profiteerde gretig van balverlies aan IJmond-zijde. Ruststand 3-6. Rina de Wildt zette in de eerste minuut van de tweede helft 3-7 op het score bord. IJmond kwam sterk terug en in de veertiende minuut was de stand gelijk: 8-8. Ellen Tiebie en de hardwerkende Ria Kerssens brachtten Meervogels weer aan de positieve kant 8-10. Daarna kreeg de IJmond-doelvrouwe vleugels en stopte alles. De overwinning na een 10-10 tussenstand werd door Cora Broersen met een feilloos afstandschot veilig gesteld. Heren De IJmond-zege is in dit duel geen mo ment in gevaar geweest. Ook hier de kracht van afstandschutters die vele ma len door Meervogels geblokt werden, maar IJmond toch een positieve score bezorgden. Het pleit voor de heren dat zij tot het laatste fluitsignaal hard ble ven werken. IJmond was het betere team en Meervogels liet terecht beide punten in Beverwijk (13-6). KERSTVERKOOP IN AKERSLOOT Zaterdag 28 november is er weer de jaarlijkse kerstverkoop in de Hervorm de Kerk van Akersloot. De opbrengst is voor de restauratie van het interieur. Verkocht worden o.a. kaarten, kaarsen, versiering voor de kerstboom en heer lijk gebak. Ook kunt u gezellig een kop je koffie drinken. U bent van harte wel kom van 13.00 tot 16.00 uur. Openbare Bibliotheek Vrijdag 27 november: verkoop van af geschreven materialen. Jeugdboeken van 15.00-17.30 uur a 1,00. Boeken, tijdschriften (gebundeld) en grammo foonplaten voor volwassenen a 3,00 van 18.00-20.30 uur. Woensdag 2 december: bespreking van materialen door mevrouw Van Nes met als onderwerp 'Kunst en cultuur van Ja va en Bali' om 9.30 uur in bibliotheek Het Malevoort. Belangstellenden zijn van harte welkom. Wijkvereniging Plan Oost Elke maandagavond is er tafeltennis in 't Oosthonk aan de Laan van Zeeman vanaf 21.00 uur. Entree leden 0,50, niet-leden 1,00. In de maanden december en januari wordt de maandelijkse klaverjasdrive gehouden op de tweede in plaats van op de derde vrijdag van de maand. Dus respectievelijk 11 december en 8 janua ri. Alle avonden worden gehouden in 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a, aan vang 20.00 uur. Entree leden 2,00, niet-leden betalen 3,00. Nivon Zaterdag 28 november: landenavond over Griekenland met dia-klankbeeld en levende muziek. Kaarten voor leden a 3,50, niet-leden ƒ5,00 en kindeten 2,50 verkrijgbaar bij Reina Mulder (333127) en 's avonds aan de zaal in het Open Huis. Kleurenpracht Maandag 30 november: contactavond van vogelvereniging Kleurenpracht in 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a, Hei loo. Onder andere een nabespreking van de onlangs gehouden tentoonstel ling staat op het programma. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling. Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden naar (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Hulp voor Polen Wanneer de kleren van uw kinderen te klein zijn en er geen bestemming meer voor is, dan kunt u ons geweldig helpen voor gezinnen in Polen, die ons om kin derkleding gevraagd hebben. U kunt de kleertjes afegevn bij mevrouw Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo, tel. 331802. Diabetes-collecte De opbrengst van de collecte Geef 's voor diabetes bedroeg in Heiloo dot jaar 10.000,04. Een geweldig resul taat. Hartelijk dank aan alle gevers en aan de 125 collectanten, die op pad zijn geweest. Foresters voetbal Zaterdag 28 november: Foresters 1 - Al ways Forward 1 (14.00 uur). Zondag 29 november: Foresters 1 - SDOB 1 (14.00 uur), Foresters 2 - De Rijp 2 (12.00 uur), Foresters Al - VVZ Al (12.00 uur)', Foresters 5 - WMC 5 (14.30 uur). Donderdag 26 november De Duif, Marienstein 180. Tijdens schooluren. Vrijdag 27 november W.J. Hofdijkschool, Mariënstein 178, Tussen 8.15-14.00 uur. Zaterdag 28 november Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Fanfare Showband TKH, Werkendels- laan 66. Huis-aan-huis actie plan Zuid. Tussen 10.00-12.00 uur. Halen op ver zoek: 331783. Ook lompen. Zwem- en poloclub De Spetters, par keerplaats bij het zwembad. Tussen 10.00-12.00 uur. Dojo 't Loo, Bergeonstraat 22. Tussen 10.00-12.00 uur. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Elke zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur; elke vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren- gentijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Scouting Nederland, Victorie-groep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerke- laan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op verzoek: 332942. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 4