KOKtl^G nvA dames-afdeling Van Os Mode KERSTMIS 1987 DE R R D E Mevrouw Schut derde winnaar van 1000 gulden in kado-actie Is 't strand nu Roest-vrij? Gouden slavenarmband HERMAN KWAAD DRUKKERIJ GESLOTEN DRUKKERIJ UITKIJKPOST ATTENTIE! 20-50% KORTING! SPRANKELEND GEKLEED Het UanderBorden Verkoopplan geeft ook uh huis de beste verkoopkans Kersttip: U kunt deze brochure gratis aan vragen bij ons kantoor. EVS rv h j V) makelaardij-verzekeringen-woningbeheer kennemerstraat weg 33 -1800AG alkmaar -072-111141* Winkelhof 't Loo Heiloo tel. 072-330138 vanaf f 298.- JUWELIER Kennemerstraatweg 414 Heiloo - 072-330799 In verband met de Kerstdagen verschijnt de Uitkijkpost op woensdag 16 december en dinsdag 22 december met Kerstedities. In de week tussen Kerst en Nieuwjaar verschijnt de Uitkijkpost niet. Vanwege de feestdagen is Drukkerij Uitkijkpost BV gesloten van woensdag 23 december '87 tot en met vrijdag 1 januari '88. Op maandag 4 januari kunt u al uw drukwerk, advertenties en redactionele tekst weer terecht. Voor spoedgevallen: Drukwerk: tel. 072-330175 (b.g.g. 334531) Redactie tel. 072-333775 of 331081. Directie en redactie Drukkerij Uitkijkpost BV Tally-Ho heeft nu alle feestkollekties in huis. Natuurzijde van Oilily, Nico Verhey en Sandwich. Soepele kombinaties van Marion Förster en Twisted Sister. Ter verhoging van de feestvreugde: Herfstkollekties nu 52e JAARGANG NO. 50 - 16 DECEMBER 1987 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ABN langer open voor 'Afrika Nu' Oud papier acties in Heif&o 'Afrika Nu' i.s.m. bloemist Henk Scholten Oliebollenactie Scouting Rurik Als u du verkoop van uw huis overweegt is Van der Borden makelaardij de aangewezen weg. Van der Borden heeft ruim 50 jaar ervaring in de verkoop van woningen in Alkmaar, Heiloo en omgeving. Bovendien geeft het verkoopplan van Van der Borden u alle informatie die u nodig heeft. Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00'uur 13.00 - 15.00 uur zaterdags gesloten. wntf rn*mi J*, tootnim NVM Makelaar Taxateur o.g. hypotheken °°P Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES BERGEN HOORN HEILOO Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68, 1850 AB Heiloo Tel. 072-330175 b.g.g. 072-334531 Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafieslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! In het kader van de landelijke campag ne 'Afrika Nu' zal het kantoor van de ABN aan de Kennemerstraatweg te Hei loo op maandag 21 december open blij ven tot 21.00 's avonds. Mensen, die een gift willen doen ter ondersteuning van deze hulpactie voor Afrika kunnen bij de bank terecht. Voor de gewone bank zaken is de bank niet open: daarvoor dient men zich aan de gebruikelijke ope ningstijden te houden. De extra openstelling voor 'Afrika Nu' is een spontane actie van het bankpersoneel. De redactie van de Uitkijkpost wil er hierbij op wijzen, dat er tijdens de cam- pagneweek 'Afrika Nu' ook andere spontane acties in de gemeente kunnen ontstaan. Een ondersteuning daarvan wordt van harte aanbevolen. Maandag 14 december werd op het poli tiebureau te Heiloo de derde trekking gehouden in de MVH Kado Actie. De 29 prijzen zijn als volgt verdeeld. Dertien prijzen van 50 gulden in waar debonnen liggen klaar voor: C. Hink, Boekenstein 71, Heiloo; R. de Zeeuw, Sandecamplaan 17, Heiloo; Martien Niele, Schuinelaan 31, Heiloo; P. Scho- taus, Brasemcroftlaan 7, Heiloo; N. Nanne, Het Zevenhuizen 35, Heiloo; C. Koenders, Heerenweg 54, Heiloo; mevr. M. Bloedjes, Pr. Beatrixlaan 31, Uitgeest; P. Bruyn, Haesackerlaan 42, Heiloo; Seignette, Rijksweg 433, Hei loo; fam. de Boer, Paapenhof 4, Hei loo; de Boer, Nesdijk 129, Bergen NH; W. Schilder, De Vang 2, Heiloo; mevr. K. Hoebe, Zevenhuizerlaan 96, Heiloo. De tien winnaars van MVH-bonnen ter waarde van 100 gulden zijn: J. Droog, Kapelweg 3, Limmen; Friso van Asse- ma, Zevenhuizerlaan 94, Heiloo; Boom, St. Abertsweg -110, te Egmond- Binnen; Martin Ranzijn, Stationsweg 88, Heiloo; L. J. Zimmer, Zeedistel 5, Egmond-Binnen; Y. de Backker, Kapel laan 25, Heiloo; L. Ranzijn, Baeten- burg 131, Heiloo; fam. Calf, De Ronge 59, Heiloo; C. Magermans, Harrelaers 5, Heiloo; J. Rus, Kennemerstraatweg 294, Heiloo. Een meevaller van 200 gulden in de vorm van bonnen is er voor: fam. Dirks, Boonakkersteeg 5, Egmond- Binnen; W. van Arke, Kennemerstraat weg 406, Heiloo; A. Slob, Sluijsweijdt 2, Heiloo. Tweemaal een prijs van 500 gulden aan bonnen is bestemd voor: Hans Zoon, Het Zevenhuizen 40, Heiloo; T. Kers bergen, Loggerstraat 15, Alkmaar. De hoofdprijs van deze derde trekking, cadeaubonnen ter waarde van duizend gulden, te besteden bij de deelnemers aan de MVH-actie is terecht gekomen bij: Th. Schut, Kapellaan 3, Heiloo. De winnaars van de hierboven vermelde prijzen kunnen deze in ontvangst nemen in het kantoor van de NMB aan de Hee renweg (tegenover 't Loo). Zij worden verzocht, dit om misverstanden te voor komen, om een legemitatiebewijs mee te nemen. De Uitgever van de Uitkijkpost is niet aansprakelijk voor eventuele fouten in de bovenvermelde lijst van prijswinnaars. Op 20 december is er weer een kerstsa- menzang in de Moeder Gods Kerk te Heiloo, aanvang 19.30 uur. Het Moeder Gods Jongeren Koor (MoGoJoKo) helpt u in de week voor kerstmis alvast om in de kerstsfeer te komen. Een uur lang kerstliedjes meezingen, ernaar luisteren en zo met vele andere mensen toeleven naar het kerstfeest. Dit jaar is de medewerking gevraagd van het kwartet De Barbers, en zij vin den het fijn om mee te doen. Met hun vier-stemmige a-capella liederen (zon der muzikale begeleiding) zullen zij de kerstsamenzang ondersteunen. We hebben natuurlijk ook een plaatsje in het programma vrijgemaakt voor de kinderen. Want zoals zij weten mogen zij elk jaar iets speciaals doen en dit keer hebben we gekozen voor sla ginstrumenten. Dus kinderen, als jullie thuis een trommel, rammelaar, triangel, tamboerijn of wat voor slaginstrument dan ook hebben, neem het maar mee, dan wordt het vast gezellig. Let erop: géén blaasinstrumenten. Bij binnenkomst ontvangt u een boekje met de teksten zodat u niets meer ont breekt om er een goed uur van te ma ken. U bent van harte welkom, het maakt niet uit of u wel of niet goed bij stem bent, als u maar geniet! Voor in lichtingen tijdens winkeluren: Ingrid Groot (Bruna boekhandel Avis), tele foon 072-332834) KERSTMARKT IN 'T LOO Zoals al bleek in de eigen uitgave van Winkelhof 't Loo, de" Loo- jubileumkrant, welke afgelopen zater dag in Heiloo en omgeving werd ver spreid, 't Loo is klaar voor de Kerst! De winkels zijn gezellig versierd in de hoofdtinten groen en rood met daarbij alle mogelijke eigen inbreng. De sfeer in 't Loo is nog gezelliger, nu er een uitge breide Kerstmarkt wordt gehouden, waar tal van vaklieden en kenners hun waar laten zien en bovendien tonen hoe ze hun spullen maken. Een goed voorbeeld is de heer Th. Hoo- gelander uit Wormer, die ondermeer kerststallen, schaakspellen voor drie spelers, tuin- en sierbeelden en zo voort maakt van verschillende materialen (gips, marmer, beton of kunststof). Zij creaties zijn ook te koop. Gaat u maar eens bij deze Zaankanter of bij een van de andere kramen kijken: wellicht vindt u nog een aardig kado voor de Kerstdagen. Donderdag 17 december De Duif, Marienstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 19 december Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Zwem- en poloclub De Spetters, par keerplaats bij het zwembad. Tussen 10.00-12.00 uur. Victoriegroep Scouting Heiloo, huis- aan-huis actie plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. Ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 332942. St. Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00-11.00 uur. Halen op verzoek: 335898. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942. Clemens Willibrordschool, container naast de Grasmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden naar (politieke) gevange nen. ledereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Hulp voor Polen Wanneer de kleren van uw kinderen te klein zijn en er geen bestemming meer voor is, dan kunt u ons geweldig helpen voor gezinnen in Polen, die ons om kin derkleding gevraagd hebben. U kunt de kleertjes afegevn bij mevrouw Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo, tel. 331802. Unicef Tot en met 22 december is er in de open bare bibliotheek het Malevoort een stand van Unicef, waar u alle bekende artikelen van de wereldwijde organisatie voor kinderen kunt verkrijgen. Ook bij mevrouw G. Slavenburg, Van Merlen- laan 4 in Heiloo kunt u terecht. Op woensdag 9 december vierde Kees Roest zijn vijftigste verjaardag in huiselijke kring. Toch wisten velen dat dit zou gebeuren. Hij heeft vele vrienden onder honkbal- en visfanaten. Wij dachten dat hij na dit feest de honkbal niet en het vissen wel zou laten vallen. Immers, zijn tuin lag vanaf 's ochtends vroeg bezaaid met gedumpte vis uit IJmuiden en Den Helder. Dus Kees is over zijn quotum heen! (Met dank aan Kees Blokker voor het beschikbaar stellen van de foto, waarop links de Visser Roest, in het midden Kees Roest en rechts Honk baller Roest). VOLKSMUZIEKSCHOOL Ook in de muziekschool is december een feestmaand. Wij passen onze 'etala ge' aan bij de feesten die komen. Nu weer is ons gebouw en zijn de leerlingen in kerststemming. Uit alle lokalen klin ken flarden van kerstliedjes. De kleint jes zijn hard aan het studeren voor hun speelavond op vrijdag. Voor het zover is, kunt u komen luiste ren naar enkele ensembles van onze school. Vanavond, woensdag 16 decem ber, om kwart voor acht, begint de en semble speelavond. Deze uitvoering staat niet geheel in het teken van Kerst, ook zal andersoortige muziek klinken. U begrijpt het al: het wordt een uiter mate afwisselend programma. De vol gende ensembles treden op: het pop ensemble van Wil van Toor, het grote (beginners-) pop ensemble van Peter Brouwer, twee strijkersensembles van Roel Steeman, het volwassenenkoor en -ensemble o.l.v. Cas Himmelreich en een vocaal/instrumentaal ensemble o.l.v. Ans Hermans. De laatste groep speelt louter kerstmuziek. We verwach ten, dat het programma ongeveer 5 kwartier a anderhalf uur zal duren. Vrijdagavond, 18 december om 19.00 uur is er opnieuw een speelavond; waa raan ook de kleinsten zullen deelnemen. Een flink aantal beginnende instrumen talisten (meest 1 e jaars) laten horen, wat zij in de eerste maanden hebben geleerd. Daarnaast zullen leerlingen van Peter Duinmeijer, docent gitaar, optreden. Juist voor kleinere kinderen is deze avond heel geschikt om kennis te maken met de muziekschool. In deze aktieweek ruimt Henk Scholten Bloemisterij aan de Stationsweg 88 te" Heiloo een plaats in voor Afrika Nu. Van elk kerststuk, wat wij verkopen, gaat tweeguldenvijftig naar de Aktie Afrika Nu. Elke dag wordt de, voor de aktie bestemde Rode Kruis-collectebus met de dagopbrengst, bij de Rabobank ge leegd. Het totaalbedrag wordt dinsdag 22 december op Giro 555 gestort. Dit bedrag wordt bekendgemaakt in de Uitkijkpost. Laat onze kerstgedacht werkelijkheid worden door een klein stukje van het honger probleem in Afrika op te lossen. Wij, als team bloembinders zullener voor zorgen dat de kerstboodschap die wij elk jaar willen doorgeven, dit jaar 1987 een extra dimensie krijgt. STEUN BUSJES-ACTIE POLIO DE WERELD UIT Niet minder dan vijftig winkeliers uit Heiloo hebben besloten medewerking te verlenen aan de actie Polio de Wereld Uit. In samenwerking giet de Rojtary Club Heiloo zullen bij de kassa's in de winkels die aan deze actie meedoen, op vallende busjes worden geplaatst waarin u bijdragen kunt deponeren. Deze bus jes zullen een half jaar blijven staan, precies tot aan het tijdstip waarop de actie Polio de Wereld Uit eindigt. Het bestuur van de Rotary Club Heiloo is erg verheugd met de fantastische me dewerking van de Heilooër mid denstand. Met het mogen en kunnen plaatsen van de busjes is het bewijs gele verd dat de actie in ons dorp niet alleen lééft, maar veel meer nog, dat men eve neens zeer is begaan met het lot van de vele tienduizenden kinderen uit ontwik kelingslanden die nog steeds iedere dag sterven aan polio. Het gaat hier om kinderen tussen 2 en 5 jaar die het slachtoffer worden van kin derverlamming. Door toediening van het zogeheten Salk-vaccin of het Sabin- vaccin kan polio worden voorkomen en daar is geld voor nodig. Het is om die reden dat Rotary International in nau we samenwerking met de Wereld Ge zondheid Organisatie de wereldomvat tende actie Polio de Wereld Uit heeft opgezet. In ons land doen uiteraard alle 325 Ro tary Clubs (15.000 leden) van harte mee om het projekt te doen slagen en voor wat Nederland' betreft begint de doelstelling om 15 miljoen gulden bij een te brengen, al aardig in zicht te ko men. Een bedrag dat een belangrijke bijdrage zal vormen aan het totaal van 120 miljoen dat nodig is om polio voor eens en altijd de wereld uit te kunnen bannen. In het jaar 2005 moet deze op dracht die alle rotarians zich hebben gesteld, gerealiseerd zijn. KERSTSAMENZANG MOGOJOKO PLAATSING BRIEVENBUS Voor de bewoners in de woonwijken Boswijk en Ypenstein zijn rode twee lingbrievenbussen geplaatst. Deze bus sen staan resp. in de Bosanemoon en op de hoek Rosendaal/De Waard. De lich tingstijden zijn zondag 21.00 uur en van maandag tot vrijdag om 15.00, 18.00 en 23.00 uur. Afgelopen week is de Heilooër Scouitnggroep Rurik van start gegaan met de jaarlijkse verkoopactie van olie bollen in onze gemeente. Alle leden zijn inmiddels op pad geweest en zullen ook deze dagen nog huis aan huis bij u in formeren of u oliebollen wilt kopen. De kosten voor de oliebollen zijn 3,00 voor zes bollen en 5,00 voor twaalf. De bestelde oliebollen worden op 30 en 31 december thuis bezorgd. Door een misverstand is vorige week in de Uitkijkpost gepubliceerd dat een Scoutinggroep uit Alkmaar ook oliebol len bezorgd in Heiloo. Het misverstand lag niet aan de redactie van de Uitkijk post. Tussen de beide groepen zijn al ge ruime tijd geleden afspraken gemaakt over de verkoop van de baksels. Helaas blijken die in het slop te zijn geraakt. Na de publicatie vorige week is de ge maakte afspraak echter nog eens be vestigd: voor de koop van oliebollen in Heiloo moet u bij Scoutinggroep Rurik zijn. Heeft u inmiddels wel oliebollen bij de Alkmaarse groep besteld, maar wilt u de Rurik-groep toch steunen, dan kunt u aan degene, die bij u langs komt om de bestelling op te nemen ook een dona tie voor Rurik meegeven. Ook die komt op de juiste plaats terecht en zal worden gebruikt ter ondersteuning van de acti viteiten van de Rurik-groep, die haar onderkomen heeft op de hoek Kistenmaker-Het Zevenhuizen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 1