Poiitieberfcfiten Sporthuis Johan Jansen sponsort Limmer junioren SI' NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN UITKIJKPOST 23 DECEMBER 1987 - 1987: Jaar van het Gemeentehuis Bij het maken van het foto jaaroverzicht voor de Uitkijkpost van deze week stuitte de redactie vele keren op het nieuw te bouwen gemeentehuis. De presentatie van de plannen, het kie zen van de locatie, de keuze van de ar chitect en ga zo maar door. Het jaar 1987 heeft wat de gemeente betreft dui delijk in het teken van het gemeentehuis overigens naast de talrijke bezuinigingen. Het is om die reden, dat wij het gemeen tehuis als een apart onderwerp brengen en het niet onderbrengen bij het 'gewo ne'foto-overzicht '1987 te kijk', wat el ders te zien is in de Uitkijkpost. Voor het gemeentehuis-overzicht gebruiken we de volgorde van de publikaties in de Uitkijkpost van dit jaar. Het eerste artikel verscheen naar aanlei ding van de januari-vergadering van de raad. Het college vroeg de raad een ex tra krediet voor het maken van een ont werp door drie architecten. Het was overigens niet de bedoeling dat het on derwerp publiekelijk besproken werd. Het gebeurde in de loop van het jaar wel vaker dat er vanuit de raad kritiek werd geleverd op de mate waarin het éollege de inwoners van Heiloo informeerde over de nieuwbouwplannen met betrek king tot het raadhuis. Vanaf begin januari kwamen er ook nogal wat ingezonden stukken bij de Uitkijkpost-redactie binnen. Een 'grote vergissing' is een kop van één van die artikelen. Op 28 januari maakte het college be kend welke drie architecten waren aan gezocht om een ontwerp te maken: Ab- ma, Hazewinkel en Dirks uit Amster dam, B&D uit Oosterbeek en Hoogstad, Weeber en Van Tilburg uit Rotterdam. Een plan in fasen te realiseren met een bepaald budget, daaraan werden de ar chitecten gebonden. Op 4 maart was het zover: alle lezers van de Uitkijkpost konden vernemen welke plannen er door de hiervoor ge noemde architecten opgesteld waren. Met tekeningen en maquettes lieten de ontwerpers zien wat zij met Heiloo's nieuwe raadhuis voor hadden. In het Open Huis konden de inwoners pols hoogte nemen. Met deze bekendwording werd het even stil: tijd voor beraad binnen de politiek en binnen het ambtelijk apparaat was nodig. Het aantal ingezonden brieven hield echter niet op. Ondermeer D66 en het Comité Raadhuis 1927 Moet Blijven deden van zich spreken. Het comité was met name tegen de afbraak van het mar kante hoofdgebouw van het huidige ge meentehuis. De eerste week van mei was de topper wat betreft het aantal brieven: een halve pagina 2 werd er mee gevuld. De redactie voelde zich genoodzaakt enige tijd te stoppen met het plaatsen van ingezonden stukken: eerst moest de keuze van het college en de raad maar eens bekend worden. «r KERSTMUSICAL HASEBROEKSCHOOL Donderdagavond werd er in de J.P. Ha- sebroekschool met de ouders van de leerlingen een gezellig kerstfeest ge vierd. De kinderen van groep 5 en 6 speelden met verve de kerstmusical Tijd voor Kerstfeest', waarin werd stil gestaan bij alle mensen die met kerstmis moeten werken. Als speels voorbeeld hiervan werd er een circus uitgebeeld. Denk maar aan Carré, waar ook dit jaar met kerstmis een groot circus wordt gehouden. Allerlei artiesten uit het circus, zoals de clowns, de koorddanseres, de trapeze werkster, de leeuwentemmer, de vuur vreter, de acrobaten, de berentemmer kwamen aan bod. Ze zaten eigenlijk nogal triest bij elkaar, want: in het cir cus heb je geen tijd voor het kerstfeest, geen tijd voor sterren en klokjes en groen. Je moet er gewoon je kunstjes doen. Gelukkig waren er een heleboel circuskinderen die met behulp van een schimmenspel het kerstverhaal uitbeeldden. Alle liedjes van herdershond, schaap, herder, herderin, koningen en Maria werden op treffende wijze vertrolkt. De aan het eind uitgesproken wens dat er voor alle mensen, óók degenen die moe ten werken, toch een mooi kerstfeest zal zijn, geldt vast en zeker niet alleen voor de "artiesten" van de J.P. Hasebroek- school, maar is bestemd voor iedereen! De 14 van HSV. Met slechts één verloren wedstrijd en veel speelvreugde werden de pupillen winterkampioen. Het team bestaat uit Tim Pieterse, Ivo Kuiper, Jeroen Bakker, Lennard Nieuwland, Mark Veldt, Roland Nielen, Thijs Kooy, Jan Nowee en Daniel van der Pol. Op 10 juni werd in het verslag van de raadsvergadering toch weer over het nieuwe gemeentehuis gesproken. Aan leiding was een brief van het hiervoor genoemde comité aan de raadsleden en het college. Op 17 juni koos het college van burge meester en wethouders voor een grote (betaalde) publicatie in de Uitkijkpost. Daarin werd de historie geschetst, de noodzaak van nieuwbouw aangegeven, de voorkeur voor de locatie duidelijk gemaakt, de keuze van de architect be kendgemaakt (Hoogstad, Weeber en Van Tilburg) en geschat wat de kosten van de eerste fase van de nieuwbouw zouden worden (4,5 miljoen gulden). Op 2 juli werd door de raad over het collegevoorstel gesproken en in grote lijnen stelden de raadsleden zich op ach ter het college. Daarin werd bepaald dat niet direct tot de sloop van het oude hoofdgebouw uit 1927 zou worden overgegaan, maar dat in samenspraak met de architect bekeken zou worden of het pand in te passen was in de plannen. Het werd weer even rustig: nieuw over leg, bestudering van de plannen, aan passingen op de praktijk gericht en tijd en ruimte voor andere Heilooër zaken, zoals de gestage vordering van de aanleg en bouw van Ypestein in Zuidoost Hei loo. Ook tijd voor ongunstige berich ten, zoals de bezuinigingen op diverse voorzieningen, zoals de openbare bibli otheek. In het licht van een miljoenen- uitgave ten behoeve van een nieuw ge meentehuis waren de bezuinigingen voor sommigen toch wel wat wrang. En toen kwamen eind november de al gemene beschouwingen. Weinig vuur werk, gelet op de sombere situatie op fi nancieel terrein. Ook weinig spektakel omdat enkele belangrijke zaken een week na de beschouwingen in een 'ge wone' raadsvergadering behandeld zou den worden. Onder die zaken de nota op het gebied van emancipatie aangelegenheden in Heiloo en. het nieuwe gemeentehuis. Het werd een rommelige vergadering met een aantal schorsingen op verzoek van het college en de VVD-fractie. De emancipatienota Kon door het opont houd vanwege het raadhuis niet eens be handeld worden. In de Uitkijkpost heb ben wij van die vergadering door ver schillende oorzaken geen verslag ge daan. Maar de conclusie van de ruim twee uur durende 'discussie' was dat Hoogstad, Weeber en Van Tilburg een definitief schetsplan mag gaan maken en dat er over het architecten honorarium nog gesproken zal worden. Nieuw gemeentehuis: wordt vervolgd in 1988! Het BI-team van VV Limmen, gestoken in de doorJohan Jansen gespon sorde shirts. KATHOLIEK VROUWENGILDE De kerstavond van het katholiek vrou wengilde van woensdag 16 december, is een fijne, sfeervolle avond geweest. De dames Ank v.d. Kuyt en Irene Koedijk hebben met hun prachtige stem de avond gevuld met zang en declamatie. In hun repertoire waren ook liederen opgenomen die door de in grote getale opgekomen leden meegezongen konden worden. Dat bracht ons in een ware kerststemming. In de pauze konden foto's bekeken en besteld worden van het 40-jarig jubi leum van 26 november. Op de eerstvol gende ledenavond wordt daarvoor nog maals de gelegenheid geboden. Kerstviering In verband met ziekte van de presidente opende mevrouw T. E. Bakker-v.d. Sluys onze kerstbijeenkomst. Zij sprak een welkomstwoord, in het bijzonder tot de leden van ons koor en voor drachtkunstenares mevrouw Aafje Top. In haar korte kersttoespraak bracht zij op treffende wijze de betekenis van het kerstfeest naar voren. Het koor o.l.v. mevrouw A. Knop- Kleimeer zong hierna verschillende lie deren. Met een luid applaus gaven de aanwezigen blijk van waardering voor de mooie zang. Hierna vroeg Aafje Top onze aandacht. Zij bracht op onnavolgbare wijze de kerstvoordracht 'De vierde wijze uit het oosten'. Na pauze bracht ze het kerstsprookje 'De Wensbron'. Na nog verschillende po'ezie besloot ze haar op treden met twee kerstgedichten van Ga- briël Smit. de vice-presidente bedankte Aafje Top voor haar boeiende voor dracht. Onze prachtige kerstavond werd beslosten door samenzang. GYMNASTIEK VOOR 50-PLUSSERS IN PLAN OOST In het verzorgingstehuis De Loet, De Loet 1 te Heiloo, wordt vanaf 12 januari 1988 weer gestart met gym nastiek voor 50-plussers. Iedere dinsdag van 14.00-15.00 uur kunt u onder deskundige leiding van me vrouw L. Dam, gymnastieklerares, hieraan deelnemen. Steeds meer mensen ontdekken dat meedoen aan bewegingsaktiviteiten nieuwe mogelijkheden schept in het leven van alledag. U voelt u energie ker en kunt langer allerlei dingen blijven doen, die u wilt doen. Bo vendien ontmoet u andere mensen, die met hetzelfde bezig zijn. De kosten bedragen 1,00 per week. Gemakkelijk zittende kleding wordt aanbevolen. Voor eventuele nadere informatie kunt u zich wen den tot mevrouw Troostheide, tele foon 335490, of Stichting Ouderen werk Heiloo, Westerweg 297, tele foon 331297. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Zaterdag 26 december Zaalvoetbaltoernooi De Wit09.00-17.00 Zondag 27 december Zaalvoetbaltoernooi Foresters 09.00-20.00 Maandag 28 december Zaalvoetbaltoernooi HSV-jeugd 8.30-16.00 Volleybal Effect 19.30-23.00 Dinsdag 29 december Zaalvoetbaltoernooi HSV-jeugd 8.30-16.00 Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 Het volledige programma: Foresters 3 - Sprenkeling 3 18.45 Ossenhooft ds - Schuurman 19.25 Dok vet. - Sova 20.05 HSV 4 - Jong Holland 4 20.45 Heiloo'80 2 - Alk. Boys 3 21.25 Dok 2 - De Nap 3 22.05 Woensdag 30 december Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 Het volledige programma: HSV 3 - Peter Koper 2 18.45 Heiloo'80 - Heko Culinair 19.25 Heiloo'80 ds. - Flamingo's 20.15 Jong Holland - ATH 21.05 Valkeyhal - Schuurman 21.55 NED. CHRISTEN VROUWENBOND Kerstviering Na een hartelijk welkom door onze pre- Zie de advertentie elders"in dit blad sidente aan een groot aantal leden en enkele JAARVERGADERING GYMNASTIEKVERENIGING DOVES Donderdag 7 januari 1988 houdt gym nastiekvereniging DOVES haar jaarlijk se ledenvergadering. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Deze maal een beetje vroeg in het jaar. Het is noodzakelijk om binnen de gymnastiekvereniging en kele veranderingen aan te brengen. Het bestuur ontkomt er niet aan het aantal lesuren te verminderen en de contribu ties te verhogen. Deze zaken zullen spoedig met de leden besproken moeten worden. Zowel de le suren in het gymnastieklokaal aan de Kerkakkers als in het Open Huis zullen verminderd worden. Verdere bezuini gingen zijn in de komende tijd niet uit gesloten. Het is van groot belang voor de leden deze vergadering bij te wonen. Op de Stationsweg was iemand bezig een BMW te stelen. Een opmerkzame voorbijganger zag dat, meldde dit bij de politie en dankzij de moderne commu nicatie middelen konden de 4 daders, al len Amsterdammers, worden aangehouden. De politie verleende nog assistentie bij een auto, die omgebouwd was tot cam per, en op een stopteken van de douane recherche die niet wilde stoppen. In de buurt van de mavo's werd vuur werk afgestoken. Er werd procesverbaal opgemaakt. Op de Hasebroekweg sloeg de vlam in de pan, de keuken brandde uit en een deel van het dak, dat later door de brandweer gesloopt werd. Op de Kanaalweg slipte een auto van het viadukt, sloeg over de kop en kwam beneden aan het talud terecht. Het was een auto uit Akersloot. Bij de Driestal-Laan van Muys werd een Opel gestolen. Later werd deze terugge vonden in Alkmaar maar hij was wel uitgebrand. Een postbode is door een loslopende hond in zijn been gebeten. Er is een verlichtingscontrole voor fiet sers gehouden, 5 bekeuringen. Op de Kennemerstraatweg werden 986 auto's gecontroleerd op snelheid. 93 Re den te hard, de snelste 94 km. (50 toegestaan). Achter de Ronge werd een zwart/grijs ruwharig hondje, 40 cm hoog, gevon den. De politie heeft het arme beestje naar het asiel gebracht. Op de kruising Kennemerstraat- weg/Groenelaan kwamen een vrachtau to met een bromfiets in aanraking om dat de auto geen voorrang verleende. De bromfietser is met een beenbreuk naar het ziekenhuis gebracht. In Limmen werd op de Hogeweg en de Visweg ingebroken. Er werd een tele foon beantwoorder, geld en sieraden meegenomen. Op de Laan van Zeeman kwamen onge wenste bezoekers via de achterdeur bin nen. Er werd een muntenverzameling en waardepapieren meegenomen. Er wer den ook banden doorgesneden. Op de Westerweg werd een auto bekrast. Op de Butterlaan liep een hert los die het niet eens was met de keuze van zijn bruid en daarom de benen had geno men. Er werd een net geleend bij G.P. Groot en de dierenarts gaf hem een ver dovende injectie. Toen is hij weer naar op het Maalwater het hertenkamp teruggebracht. Op de parkeerplaats van de Schuine Hondsbosschelaan zijn autokrakers aangehouden. Gevonden voorwerpen Gevonden voorwerpen te Heiloo over de periode 14 t/m 20 december 1987. Goederen afhalen op woensdag- en za terdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. 3 Sleutels, zakmes, sleuteletui met 4 sleutels, zwarte damestas met inhoud, paar kinder vingerhandschoenen, paar kindei vanten, zwarte schooletui met in houd, rechter blauwe suede kinder handschoen, kinderportemonnee met inhoud, portemonnee met inhoud, bro che met steen, bruine handschoen, cy pers poesje. Dat de sportieve belangstelling van Jo han Jansen niet alleen beperkt blijft tot alleen en uitsluitend het Heiloose, blijkt wel uit de ondersteuning vim deze on dernemer in sportartikelen voor de voetbaljeugd van de VV Limmen. De Bl-junioren weten hun sportieve be- langen gesteund voor de komende jaren door Johan Jansen die als hun sponsor optreedt. Gestoken in de schitterende tenues presenteren zij zich op de foto. Het jeugdbestuur -stelt deze geste zeer op prijs, en verzekert dat de goede naam van de sponsor op waardige wijze zal worden uitgedragen. SPREEKUUR LI-AK De administrateur van de Woningstich ting LI-AK, mevr. A.A.M. Oud-Swart, Kerklaan 19 te Akersloot, houdt op maandagavond 28 december geen spree kuur. Op maandagavond 4 januari 1988 kunt u weer op het wekelijkse spreekuur terecht, 's avonds van 20.00 tot 21.00 uur. DAMESBRIDGECLUB SANS ATOUT Uitslag 16 december: N-Z: A lijn: 1. Leep-Nieuweboer 60.5; 2. Toby-Toby 52; O-W: 1. Roozen- Schaffer 59.5; 2. Middelbeek-Daudey 57.5. B-Lijn: 1. 1. Hoff-Admiraal 57.5; 2. Stolk-Agsteribbe 55; 1. Kuiper-Haan 59; 2. Brugman-Groen 55. C-Lijn: 1. de Geus-Meyering (55) 64; 2. Rozing-Kaufeld 51.5; 1. Ruigewaard- Verhoef 59; Kemper-invalster (55) 57. D-Lijn: 1. Bennen-Poland (55) 66.5; 2. Roos-Maas 56.5. 1. Rus-Otte53.5 1. de Waard-Mooij 53.5 YOGA ,-;Voor alle mensen, die ook met zichzelf het beste voorhebben, is het misschien een goed moment om in januari met yo ga te beginnen. In een yogales word je via het voelend bezig zijn met allerlei oefeningen, bewust gemaakt van de adembeweging en de vaak overbodige (in)spanning. En die overbodige span ning leer je meer en meer los te laten, zodat er ruimte komt voor een vrije adem en een goede energiedoorstroming en dat leidt weer tot een rustig en helder denken. Kortom we leren wat effectie ver omgaan met onze energie. In januari starten er 2 nieuwe groepen, één voor beginners op maandagmiddag en één voor vrouwen na de bevalling op dinsdagavond. Een groep bestaat 8 personen. Verder zijn er in de door gaande yogagroepen voor zwangeren, mannen en/of vrouwen nog enkele plaatsen vrij. Voor inlichtingen Klaaske van Kuijk, Kennemerstraatweg 79 te Alkmaar, tel. 072-112478. SCHIETVERENIGING DE VRIJHEID AKERSLOOT Uitslagen van dinsdag 15 december: E re-klasse le T. Coombes 99 pt. 2e H. Bosman 97 pt. 3e H. Levering 96 pt. A- klasse: le K. Nijman 99 pt. 2e W. Bur gering 3e H. Jak 95 pt. B-klasse le H. Leijen 97 pt. 2e. E. Schoemaker 95 pt. 3e J. Blokker 94 pt. C-klasse le R. Le vering 92 pt. 2e M. Zijp 92 pt. 3e P. Ap pelman 91 pt. Een goede opkomst ook nu weer, 31 schutters waren aanwezig, en de resulta ten waren prima deze avond. Een dub bele score van 99 punten van Klaas Nij man en Henk Bosman, met daarnaast een stijgende lijn in alle andere klassen. MEERVOGELS HANDBAL Zondag 27 december organiseert hand balvereniging Meervogels 60. Dit tour- nooi wordt gehouden in Sporthal De Enterij te Limmen van 17.30 tot 21.00 uur. Dames Een aantrekkelijke eerste helft waarin de Meervogels-dames het spel debuteer de en het fel aanvallende C.S.V. geen kansen liet. Door balsnelheid en ontre gelen van de C.S.V.-verdediging kon Marga Poland voor rust vijf maal sco ren, en bereikte Meervogels bij rust een 7-2 voorsprong. Na rust kon Meervo gels nog éénmaal scoren C.S.V. speelde agressief en de 8-2 voorsprong was in de 20ste minuut slechts 8-7. In de slotfase had Meervogels toch het beste in huis en pakte beide punten van rivaal C.S.V. Heren Het onderaanstaande K.I.C. leverde voor de heren geen problemen op. Hoe wel K1C een geroutineerde ploeg is, was duidelijk te zien dat dit een team is wat aan vervanging van spelers toe is. Meer vogels kon vele variaties van het hand balspel met succes afronden en alle teamleden kregen gelegenheid te scoren. De drie overwinningen op rij geven de heren alle moed voor de tweede helft van de zaalcompetitie. Eindstand 16-9. DIERENARTSEN SCHAAP EN DUIJSER NU OOK PRAKTIJK IN LIMMEN Naast de drukke dierenartsenpraktijk in Heiloo is er nu ook in Limmen een praktijk geopend. Veel patiënten uit Limmen moesten naar Heiloo komen om hun dierenarts te raadplegen. Nu komen zij in Limmen zelf terecht. De praktijk is gevestigd naast de nieuwe Rabobank en zit er als het ware aan vast. Schaap zei schertsend: "We laten de banden met de Rabobank niet los, uit eindelijk zitten veel van onze patiënten bij de boeren". gasten zongen we het ope ningslied. De gezamenlijke broodmaal tijd werd verzorgd door ons kosters-echtpaar. Aan de liturgie, samengesteld door het bestuur, verleenden onze gasten hun medewerking: declamatie: Mevr. J.H. Meilink-Span. Zang: Mevr. M. Luth- Couch. Begeleiding: Albert John Luth. Mevr. E-3V. Hartigh-Bruin begeleidde ons tijdens de samenzang. In de pauze dronken we een glaasje en waren er zoutjes. Er heerstte een gezellige sfeer. Binnenkort wordt aan de combinatie Schaap-Duijser nog een derde diere narts toegevoegd. Er wordt met een roulatiesysteem gewerkt, zodat men dan met de ene en dan met de andere arts te maken krijgt. Natuurlijk blijft Heiloo het 'hoofd kwartier'. Daar heeft men de appara tuur en kunnen de röntgenfoto's ge maakt worden. De kleine dingen kun nen echter in Limmen gedaan worden. Het telefoonnummer van Limmen is 02205-2583. Dierenarts Schaap met één van de eerste patiënten in de nieuwe Limmer vestiging. i zM VIERDE ARES EN ANS DE WIT KERSTTOERNOOI Op 26 december is het alweer voor de vierde keer dat in sorthal 't Vennewater het Ares en Ans de Wit Zaalvoetbal toernooi wordt gehouden. Ieder jaar is het een sportieve en bovenal een gezelli ge bijeenkomst. Naast de hoofdsponser (Aris de Wit) heeft de zaavoetbalvereni- ging HZV/Viersprong ook twee Co- sponsors t.w. Keurslagerij Kees Burger en Kwaliteits groenteman Aad Duys, die ook dit jaar weer voor de luchtpak- ketten zorg dragen. Om 10.00 uur is de eerste aftrap en zul len AZV Kaandorp Hyp. en DOK het spits afbuiten. Verder z'ullen Crawford, Foresters, HSV, HZV/Viersprong 1 en 2 aan dit toch sterk bezet toernooi deel nemen. Er wordt gespeeld in een halve competitie. Om 17.15 zal de prijsuitreiking plaatsvinden in het restaurant met te vens een grote verloting met als hoofd prijzen een schitterende fiets van Her man Boersen en een Compact discspeler van Stereo-Center. HEILOOER BRIDGE CLUB Woensdag 16 december: Lijn: A 1 Ds Janssen-Ritchie 63.75 2. Hr. Janssen- Mevr. de Wit 48.75 1. Hr. Kloots- Stuker 55.63 2. Mevr. Admiraal-Hr Vendel 53.13. Lijn B: 1. Hr. Laan jr- Rutgers 60.63 2. Ds. Hopman-Klerk 55.63 1. Ds. v. Baar-v.d. Linden 55.63 2. Fam. Fritzemeier 55.63. Lijn C: 1. Mevr. Lohr-Hr. Tamminga 64.38 2. Fam. Haan 57.50 1. Ds. Hardeveld-v. Ravenzwaay 56.88 2. Ds. Brinkhuis- Meuleman 53.13. Lijn: D 1. Fam. Schoonhoven 56.88 2. Ds. v. Swol-v Zutphen 52.50 1. Ds. v.d. Gaag- Lemstra 55.00 2. Mevr. Kreyger-Hr Laan sr. 53.75. Lijn E: 1. Fam. Hüi- berts 64.38 2. ds. Koster-Kramer 51.88 1. Ds. v.d. Goot-Koens 59.38 2. Ds Hart-Spruyt 53.75. VENNEWATER BADMINTON Vennewater-team 1 ontmoette afgelo pen weekend de oude concurrent Flash 1. Vroeger gingen de beide teams gelijk op, maar nu bleek Vennewater 1 toch een klasse beter te zijn. Het resultaat be vestigde dat duidelijk. Een stand van 7 tegen 1 was het gevolg. Helaas werd de eerste herenenkel verloren in drie sets door Bas Keyser, die z'n draai niet kon vinden. Vennewater sluit dit jaar met een derde plaats af in het gehele klassement. Ge poogd wordt in het nieuwe jaar dit voort te zetten en eventueel te verbeteren. Ook team 2 liet zich van de goede zijde zien door een 4-4 te spelen tegen Spaar- nestad, dat als nummer 1 geklasseerd staat. De eerste herenenkel, herendub- bel, damesdubbel en eerste gemengd dubbel gingen helaas verloren. Kortom, het Vennewater kan het jaar 1987 redelijk positief afsluiten en het nieuwe jaar met goede moed ingaan. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Zo tegen het einde van de eerste compe titiehelft was de strijd op de schaakbor den bij Oppositie hevig en langdurig. Meer dan de helft van de partijen was nog niet uitgespeeld na drie uur scha ken. Dat de vrijwel gelijke stand van een drietal spelers rond de degredatie- lijn in de A-poule hieraan mede debet is, is logisch. Bos en Onderwater kun nen degradatie niet meer ontgaa, maar Niehaus, Brink en Jongkind zullen om de twee andere plaatsen moeten vechten. In de B-poule hebben we een vrijwel ge lijke situatie rond de promotieplaatsen. Dolman is zeker van promotie, terwijl er dan een vrijftal spelers vrijwel gelijk staan voor de overige vier promotie plaatsen. Dat zijn Koenders, Sauer, Ebregt, Punt en De Vries. Oppositie I speelde vorige week tegen Pat Mat III in Beverwijk en behaalde een 4-4 gelijkspel. Daarmee blijven we koploper, hoewel we mogelijk nog ge zelschap krijgen. Het derde achttal ont ving het tweede team van Koedijk. De Heilooër schakers gingen er als een haas vandoor en stonden om half elf al met 4-0 voor. Uiteindelijk wonnen we 'slechts' met 5-3. Uitslagen van ronde 14, A-poule: J. Wagenaar-D. de Jager 1-0; P. Avis-P. Volkertsma rem.; J. Alleman-H. Reyer- sen v. Buuren 0-1; H. Kracht-L. v. Hoek rem.; G. Heeringa-M. v. Bentum rem.; W. van Bakel-K. Jongkind 1-0; C. Brink-W. Ligthart 1-0; H. Nieuhaus- P. Manni rem.; P. Folkertssma-D. de Jager rem.; L. van Hoek-H. Maas 1-0. B-poule: J. Hassing-O.Koenders 1-0; J Ebregt-P. Punt rem.; H. Hogenboom- P. v.d. Werff 1-0; R. Sauer-P. Ooye- vaar 1-0; F. Beyers-J. Werksman 0-1; L. Obdam-J. Ernsting 1-0; B. van Stee- J.Vegter 0-1. FLASHING 2 TEN ONDER TEGEN AKRIDES In een zenuwslopende wedstrijd, die in het totaal één uur en 3 kwartier in beslag nam, moest Flashings 2e heren team het hoofd buigen voor Akrides 3. Na de eerste helft van de reguliere speel tijd stond het 29-32 voor de IJmuidena- ren. Toen de 2e helft 10 minuten was ge vorderd had Flashing de achterstand omgebogen in een 50-49 voorsprongetje. Vervolgens bleef de score gelijk oplopen tot in de 18e minuut de foutenlast ging mee tellen. In 2 minuten tijd werden Robert-Jan van Haasteren, Bart Dalen- berg en Rene Mogge met 5 persoonlijke fouten naar de bank verbannen. Dit was er de oorzaak van dat Flashing moest toezien hoe Akrides de moeizaam opge bouwde 66-60 voorsprong toch wist weg te werken, en in de laatste seconde 66 gelijk maakte. Gevolg: 5 minuten verlengen. Een ver lenging die Flashing wegens de fouten last met 4 man moest spelen. Twee hier van waren invallers, Frank Dalenberg en Arnjan Bakker. De eerste verlenging eindigde in 72-72 en alleen Arnjan, Ruud Dalenberg en Robin Burgering, goed voor 29 punten, waren nog over, omdat Frank Dalenberg in de 5e minuut ook het veld moest verlaten. In de twee de verlenging bleek 3 tegen 5 toch te gek. Hierdoor ging Flashing met 76-81 met geheven hoofd ten onder. Er werd echter ook nog gewonnen. He ren 1 bleef in Hoofddorp de opgaande lijn vasthouden. In een zeer zware maar attractieve wedstrijd werd het 95-85. Flashing 3 had veel moeite met Akrides 5, maar trok toch aan het langste eind 37-36. Dames 2 is in afwachting van het treffen tegen Beverwijk, want verder hebben zij geen concurrentie. Egmond 1 werd met 52-12 opgerold. De aspiranten meisjes tenslotte gingen er in Alkmaar flink tegenaan en versloegen de Guardi ans met 22-18,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1987 | | pagina 6