Limmen Agenda Limmen Akershot Uylenspieghels geloven niet in alle sprookjes Wethouder Rijs doet eerste 'schep' voor Plan d'Enterij AKERSLOOT I SLAGER - POELIER I SLAGER L'IRGERING Voor Noordhollandse Kaas en zelfgetapte échte Karnemelk ;-r Geen Uitkijkpost ontvangen? UITKIJKPOST 20 JANUARI 1988 Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. Agenda limmen NO HOLDING BACK ZONDAG IN JOEB Ship Horse Band in bar't Achterom Agenda Akershot Kort Bondig Bel 's donderdags: 072-330175 Agenda de Cgmonden g: Het enige wat U moet doen, om aan ig uw lijn te voldoen! ig Flink dooreten van kip en kalkoen. Franse Maiskuikens - Wild Konijn |j Franse Kalkoendijen - Haze Bouten Franse Kalkoenfilet - Haze Ruggen Franse Parelhoenders - Herte vlees Tam Konijn - Soepkip - Kuikenpoten GEROOKTE KIP: Poten - Drumsticks - Filet jij: N.W. Zeelandse Lamsbout per kilo. 14.- Rund - Kalfs - Varkensvlees Kennemerstraatweg 482 - Tel. 072-330571 Abc. Er kan nog gelachen worden in het parochiehuis. Hoe lang nog? De sprookjes die B. en W. van Limmen verkopen zijn bij de Uylenspieghels niet in goede aarde gevallen. Dit bleek tij dens de receptie van de Bond van Oude ren die woensdag 13 januari haar 25 ja rig. bestaan vierde. In zijn speech stond voorzitter Otto Bruschke van de Uylenspieghels stil bij de bijzondere relatie die de Bond van Ouderen heeft met de Carnavalsvereni ging. Al 14 jaar is de Bond van Ouderen te gast bij de Uylenspieghels op de 55 avond. Maar als de plannen van de ge meente Limmen doorgaan dan zal het 'clubhuis' van de Carnavalsvereniging, het parochiehuis, moeten verdwijnen en dan is het met de Carnavalsvereniging ook gebeurd volgens Otto Bruschke. Wie je in Limmen ook spreekt, iedereen toont zich verbijstert als het sloopplan van het parochiehuis ter sprake komt. De opgekropte teleurstelling ontlaadde zich op het feest van de ouderenbond in een ovatie toen Otto Bruschke signa leerde dat de verenigingen in Limmen op een hoog peil staan t.o.v. de gemeenteraad. De ook op de receptie aanwezige burge meester Schoof voelde zich wel even ge noodzaakt te reageren. Hij verwacht niet dat de carnavalsvereniging zal ver dwijnen en sprak de wens uit dat er ook zoveel publiek aanwezig zal zijn als de plannen van de gemeente op tafel komen. Hoe geschikt het parochiehuis is voor een groot feest bleek afgelopen zaterdag tijdens het carnavalsfeest in de sfeer van de jaren zestig. Een avondlang bruisend feest met schitterende aangepaste kle ding, muziek en dans. Op zaterdag 6 februari vieren de Uy lenspieghels feest met de 55 ers, dus ook met de Bond Van Ouderen. Tip voor degenen die van plan zijn dit feest te bezoeken en zich carnavalesk willen verkleden: het motto is dit jaar 'Carna val 'n sprookje'. Tip voor alle inwoners van Limmen, hard lachen om de gemeenteplannen, dan gelooft niemand het meer en wat meer geven voor de actie kerkbalans, dan kan het kerkbestuur het parochie huis opknappen. Wordt 1988 een leuk jaar. NOGMAALS HISTORISCHE AVOND OVER LIMMEN IN VREDEBURG Bij de afgelopen vrijdag door de cultu rele raad Limmen en de stichting Oud Limmen in Vredeburg georganiseerde historische avond "Terug in de tijd" was de belangstelling zo overstelpend groot dat een aantal mensen teleur gesteld moesten worden. Gezien deze belangstelling is er besloten om de avond te herhalen en wel op vrijdag 22 januari in Vredeburg. Mevr. Lia Vriend start de avond met een dia-lezing over het ontstaan van het natuurlijk landschap in deze omgeving. Vervolgens wordt een 16mm film ge draaid over het 25-jarig ambtsjubileum van burgemeester Nieuwenhuijsen in 1937. De film geeft een goed beeld van een spontane dorpsgemeenschap vlak voor de oorlog. Voor zover bekend is deze film het oudste filmdocument over Limmen. Na de pauze verzorgt Ad Val- kering een inleiding over opgravingen en oudheidkundige vondsten in Lim men en tenslotte zal een dia-klankbeeld over de historie van Limmen worden vertoond. In de zaal is eveneens het nodige te zien. Dankzij de medewerking van het stree karchief in Alkmaar zijn op deze avond in Vredeburg een aantal unieke gravures en prenten te bewonderen, welke beho ren tot de collectie van het streekarchief in Alkmaar. Entree 4,00 en voor donateurs van de stichting Oud Limmen 2,50. Het ver dient wellicht aanbeveling om telefo nisch kaarten te reserveren tel. 1456 (ge meentehuis). Aanvang 20.00 uur. DUNKING LIMMEN BOEKT TWEEMAAL WINST Limmer polder zuivel, videoland en John Moen opticien gaven in de zomer van '87 te kennen als sponsors voor de basketballers uit Limmen op te willen treden. Een sponsor ziet natuurlijk graag positieve resultaten, en daar zorgt Dunking de laatste tijd voor. Van de laatste 6 wedstrijden werden er 5 gewonnen. Vorige week zaterdag moest Epibratos uit Haarlem er aan geloven. Werd de eerste wedstrijd nog met bijna 30 pun ten verschil verloren door Dunking, de return werd met (75-54) door de Lim- menezen gewonnen. Eenzelfde soort verhaal is van toepassing op de afgelo pen vrijdag gespeelde wedstrijd in de Apollohal te Amsterdam. Mosquito's kon geen vuist maken tegen de werke lijk fantastische verdediging van Lim men. In de tweede helft kregen de Amsterdammers met de grootste moeite 9 ballen door het netje. Fred Wickenhagen was wederom de uit blinker bij Limmen. Maandag nog met 40 graden koorts het bed houdend, vrij dag weer de sterren van de hemel spe len. Ooit werd hij met Tetra Devils kampioen van Nederland, nu vele jaren later weet hij zijn team nog steeds te dragen. Ook playing-coach Robert Te- paske is een oud-Tetraspeler, die het tactische gedeelte voor zijn rekening neemt. Meer en meer leiden zijn denk beelden tot de juiste speelwijze, waar door Limmen de laatste weken zo suc cesvol kan functioneren. Door deze laatste wedstrijd (46-60 winst) komt de handhaving in de 2e ray onklasse voor Limmen steeds dichter bij. Zet de progressie van de laatste we ken zich door dan kan er zelfs nog ge dacht worden aan een eindplaats bij de bovenste 5 ploegen. Zaterdag speelt Limmen om 17.30 uur in d'Enterij te gen Harlemlakers uit Badhoevedorp. RAADSVERGADERING IN LIMMEN Volgende week donderdag, 28 januari, vergaderen de raadsleden van de ge meente Limmen weer in cultureel cen trum Vredeburg. De vergadering begint om 20.00 uur. Het betreft een openbare bijeenkomst, die wie dat wil kan de ver gadering vanaf de publieke tribune vol gen. De stukken, behorend bij de diver se onderwerpen, liggen tijdens kantoo ruren en op maandagavond van 19.00 tot 21.00 uur ter inzage in het gemeentehuis. De raadslieden van Limmer Gemeen schap, CDA, PvdA en VVD zullen zich onder andere uitspreken over enkele grondverkopen en over een brandveilig heidsverordening. Voorts zijn er enkele subsidietoewijzingen aan de orde: aan het dierentehuis Alkmaar-Bergen en een subsidie ter stimulering van de werkge legenheid. Ook moet de raad definitief beslissen over de opheffing van de enige openbare basisschool De Wollewei per 1 augustus van dit jaar. SCHIETSPORTVERENIGING DE VRIJHEID LIMMEN De uitslagen van de op 13 januari ge houden clubwedstrijden waren als volgt: Ere klasse: 1. Gerard Miltenburg 100 pnt. 2. Kees Hooyboer 99 pnt. 3. Ruud Lehman 97 pnt. A-klasse: 1. Kees Pep ping 100 pnt. 2. Siem Schilder 98 pnt. 3. Frits Zonneveld 97 pnt. B-klasse: Kees Admiraal 98 pnt. 2. Ben Metselaar 97 pnt. 3. Wim Erkamp en Guus Molenaar 95 pnt. C-klasse: 1. Klaas Punt 95 pnt. 2. Dirk de Winter 94 pnt. 3. Nate Po wers 93 pnt. SCHAKEN IN LIMMEN Promotie uit de B-groep van P. de Waard en T. Al brengt het aantal A- spelers nu op 25. Het vertrek van deze twee en de gelijktijdige promotie uit de C-regio van K. Könst (kampioen van de nu geëindigde voorcompetitie), J. Teb- bens, P. Vessies, P. Zwart en N. Admi raal bepaalt het aantal deelnemers aan de B-groep nu op 23, waarna de C- groep is teruggebracht naar veertien spelers. Remise tussen J. Admiraal en A. Holtes in de A-top handhaaft Admiraal als ko ploper maar Holtes moest zijn tweede plaats afstaan aan C. van Ett^n.die van een blunderende J. Limmen won. Vredeburgs jeugd (tot 13 jr.) overspeel de Het Oosten uit Haarlem met 4-0. Te gelijkertijd sneuvelde Vredeburg BI (tot 16 jr.) met 3-1 tegen Castricum B2. P. Zwart hield de Limmer eer hoog. De vier jonge winnaars onder de 13 jaar waren: R. Rommel, T. Könst, J.W. v.d. Vegte en R. Velseboer. De overige uitslagen zijn: A: G. de Graaf-M. Limmen 0-1; P. Vlaar-G. Hafkamp 0-1; R. Bollweg-B. Kerkhof 1-0; R. v.d. Storm Sr.-C. Lim men 1-0; P. Natte-P. v.d. Heijdt af- gebr.; P. Hes-H. de Goede 1-0; M. Biesheuvel-P. Buuren rem.. B: P. de Waard-R. Denekamp 1-0; C. Luttikhuizen-A. Duikersloot 1-0; R. Hooijboer-C. Visser 1-0; K. Aafjes-M. Briefjes 1-0; R. Rommel-C. Aafjes 1-0; M. Custers-O. Sauer 0-1; M. Zuurbier- H. Levering 1-0; B. v.d. Heijdt-A. Hooijboer 1-0. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 81-4, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tus sen 18.00-8.00 uur via tel. 072-126482. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.30 uur ('s middags na 15.00 uur alleen voor het afhalen van paspoorten en rijbewijzen). Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden, behoudens anderslui dende telefonische afspraken. De wethouders kunt u spreken iedere maandagavond van 19.00-20.00 uur in het gemeentehuis. De burgemeester slechts na telefonische afspraak (tel. 1456). De afdeling sociale zaken is geopend op maandag- en donderdagochtend van 9.00-12.30 uur en voorts na telefonische afspraak (tel. 3109). Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen Dierenarts Wolters, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spreekuur van 13.00-14.00 uur. Dierenarts Van Lohuizen, Dotterbloem 7, Castricum is bereikbaar via tel. 02518-55910. Zaterdag spreekuur van 12.00-13.00 uur (kleine huisdieren). Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zw angerschapsgy mnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Het Plan d'Enterij ging vorige week officieel van start. Het was wethou der Rijs die de eerste werkzaamheden verrichtte. Met het plan d'Enterij is een start ge maakt, een groot plan, dat, voor het he lemaal klaar is, wel zo'n 12 jaar in beslag zal nemen. Het plan startte, op papier al in 1986 en er is nog heel wat over en weer gepraat voordat men een definitieve beslissing over dit plan nam. Eerst was er nog het plan Vinkenbaan dat in de eerste fase 43 premiekoopwo ningen opleverde en in de tweede fase nog eens 45 premiekoopwoningen, 19 woningwetwoningen, 6 HAT-eenheden en nog 12 vrije sectorwoningen. In de derde fase kwamen er nog 6 premie koopwoningen en 19 vrije sectorwonin gen bij. In totaal omvatte het plan 150 woningen. De wijze waarop dit plan tot stand is gekomen mag gerust uniek wor den genoemd. De gemeente Limmen bracht het kon- takt tussen aannemers en kopers tot stand. Door vroegtijdig een aktief grondbeleid te voeren werd het mogelijk de kavels grond voor een zeer accepta bele prijs aan te bieden aan de kopers. Ook de Limmer aannemers lieten zich in de realisering van de bouwplannen Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 21 januari: jaarvergadering met na afloop kienen. Aanvang 20.00 uur in de benedenzaal van Vredeburg. VV Limmen Zondag 24 januari: oefenwedstrijden van Limmen 1 en 2 tegen AFC'34, aan vang 12.00 uur in Alkmaar. Bij slechte velden wordt in Limmen gespeeld. Kan ook dat niet dan wijken de eerste elftal len uit naar het trainingsveld aan de Hogeweg. No Holding Back is de rock soul- formatie rond zanger/gitarist/compo nist HenkJan Smits. Sinds de zomer van 1984 heeft de band in diverse swingende samenstellingen onafgebroken getoerd door heel Nederland. Doordat de band vorig jaar 92 optredens heeft verzorgd, kan zij buigen op een zeer goede live-reputatie. Het repertoire van No Holding Back is het best te omschrijven als rock roll met oude soulinvloeden, en bestaat voornamelijk uit eigen werk, dat wil zeggen: rock roll, ryth blues, funk en ballads, afgewisseld met enkele favo rieten van onder andere: Bruce Springsteen, Graham Parker, Elvis Costello en Carole King. No Holding Back speelt zondag 24 januari vanaf 16.00 uur bij J.O.E.B. in Egmond-Binnen. niet onbetuigd. Zodoende ontstond een concept waarin vele woningzoekenden met de bouwkosten onder de stichtings- kostengrens konden blijven en daar door rijkspremie konden ontvangen. Daar het plan Vinkenbaan eerder "vol" was dan was verwacht en de voorberei dingen voor plan d' Enterij nog niet ge reed waren moest in het voorjaar van 1987 snel een beslissing genomen wor den tussen het met een anticipatie pro cedure bouwen van een klein contingent woningen in 1987 of het doorschuiven van deze bouwstroom naar een volgen de grotere bouwstroom in 1988. Men koos voor de eerste oplossing. Dit had tot gevolg dat woningzoekenden zelf kontakt met de aannemers moesten zoe ken. Dit moest snel gebeuren want voor 1 september 1987 moest de premie voor deze woningen aangevraagd worden bij de Provinciale Direktie Volkshuis vesting in N.H. het plan zal in z'n totaal zo'n 450 tot 500 woningen omvatten. Het plan voor ziet ook in het realiseren van een echt dorpshart in Limmen. Tijdens het Bergen Jazz and Sailfestival van 1980 ontmoette een aantal muzi kanten elkaar en door hun enthousiaste samenwerking was de oprichting van een band niet meer dan logisch. De vijf muzikanten, met in hun midden pia nist/zanger Maarten Schiphorst, zijn na zeven jaar een begrip om Noord- Holland en ver daarbuiten onder de naam Ship and Horse Band. Niet alleen op het podium slaan hun op tredens in als een bom, ook platenmaat schappijen tonen steeds weer interesse in de groep. Zo werd er een single opge nomen, die vele malen gedraaid werd door de Hilversumse discjockeys. Het veelzijdige repertoire bevat alle in grediënten voor een avond gode muziek en puur entertainment. Naast nummers van de Beatles en Fats Domino staan er ook eigen nummers en eigentijdse wer ken van o.m. Bruce Springsteen en Chris Rea op het programma. De Ship Horseband is van alle mark ten thuis en maakt van elk optreden een feest. Zondag 24 januari speelt deze for matie uit de regio in de Akerslootse bar 't Achterom. De aanvang is om 18.30 uur. SCHIETVERENIGING DE VRIJHEID AKERSLOOT Uitslagen van dinsdag 12 januari: Ere-klasse le T. Coombes 95 pt. 2e H. Levering 94 pt. A-klasse le IJ. Kaptein 96 pt. 2e F. Ruigewaard 95 pt. 3e H. Jak 95 pt. B-klasse le P. Keijsper 96 pt. 2e M. Zijp 3e J. Blokker 95 pt. C-klasse le H. Putter 93 pt. 2e L. Soeterbroek 90 pt. 3e N. Oud 88 pt. Matige resultaten waren deze week te vinden in de Ere- en in de A-klasse, de B-klasse daar konden we een voorbeeld aan nemen. Vooral de beide nieuwelin gen Piet Keijsper en Mare Zijp waren met hun score van 96 punten veruit de sterksten. Komende weken zal er driftig geoefend moeten worden om op maan dag 1 februari in Egmond aan Zee SV Prins Hendrik enigszins redelijk partij te kunnen geven. Hopelijk een opgaan de lijn komende weken in opkomst en in prestaties. MEERVOGELS HANDBAL Het is de dames niet gelukt de bovenste plaats in de derde divisie van Geel zwart over te nemen. Meervogels start te nerveus, leed daardoor veel balverlies en miste veel kansen. De verdediging was ook zwak en de ruststand 7-2 voor Geel-Zwart was ook terecht. Het pleit voor de dames dat er na rust alles aan gedaan is de wedstrijd naar hun hand te zetten, maar Geel-Zwart was het betere team wat met drie punten voorsprong op de eerste plaats staat, gevolgd door Meervogels op een verdienstelijke twee de plaats. Uitslag 13-8 voor Geel-Zwart. De overwinningsreeks van de heren werd een halt toegeroepen door G.V.O. een sterke nieuwkomer in de derde divi sie. Paal en lat stonden Meervogels veel in de weg. G.V.O. daarentegen benutte zijn kansen wel en hield beide punten thuis. (13-8) Zondag twee zware uitwedstrijden. De dames gaan naar ADO, een concurrent voor de tweede plaats; de heren moeten van Tonegido winnen om een stevige plaats in de middenmoot te veroveren. RAADSVERGADERING IN AKERSLOOT Morgenavond, donderdag 21 januari, wordt de eerste raadsvergadering in 1988 gehouden in het gemeentehuis van Akersloot. Deze openbare vergadering begint om 20.00 uur. Wie het overleg wil volgen en van te voren de bijbeho rende stullen wil inzien, kan daarvoor tijdens de kantooruren terecht in het gemeentehuis. Op de agenda onder andere de volgende punten: de financiële kant van de bouw van tien bejaardenwoningen in het plan Akersloot-Zuid, een aantal bouwplan nen en het vaststellen van een lozingsve rordening riolering 1988. agenda akersloot Poppentheater Dibbes Deze maand zijn er voorstellingen op 23, 26 en 30 januari, aanvang 14.00 uur, entree ƒ4,00. Volgende maand kan men op 3, 6, 10, 13, 17, 20 en 24 februa ri terecht. Reserveren wordt aanbevolen (02513-13447). Poppentheater Dibbes, Kerklaan 45 te Akersloot. BREAK IN AKERSLOOT Zaterdag 23 januari wederom een top- formatie in dancing De Vriendschap te Akersloot. De formatie Break staat dan op de planken, en vooral degenen, die regelmatig een dancing bezoeken in Noord-Holland kennen ongetwijfeld de fantastische kwaliteiten van -deze formatie. Zeer goed in het gehoor liggende num mers bevat hun repertoire, met een dui delijke voorkeur voor de nummers van U2 en Bruce Springsteen, terwijl de nummers die op dit moment in de top 40 staan ook niet worden vergeten. Een duidelijke topper deze formatie Break, die de opgaande lijn in de live-muziek ongetwijfeld zal kunnen doortrekken en gezien de grote publieke belangstelling van eerdere optredens zal ook dit optre den weer een waar feest worden. Kunnen we verder nog vermelden dat op zaterdag 30 januari de formatie LA VA op de planken zal staan, zij hebben een nieuwe gitarist gevonden in de per soon van de Akersloter Gerard Schoon, terwijl een hard-rock zanger een vaste verbintenis is aangegaan met Lava om de optredens meer power te geven. POLDERTRIMLOOP AKERSLOOT De door Handbalvereniging Meervogels 60 georganiseerde trimloop afgelopen zondag trok met ideaal weer bijna drie honderd deelnemers. Dirk Goldebeld uit Krommenie won de 14 km. in 45 min. 58 sec.: de snelste tijd ooit gelopen in Akersloot. Uitslagen: 4 km. 1. Jaen-Paul Rood 12 min. 51 sec. 2. David Bijmoer 13 min. 17 sec. 3. Richard Janssens 13 min. 46 sec. le Dame Vera Jansen 18 min. 11 sec. le Veteraan G. Beentjes 20 min. 58 sec. le Jeugd Michael Hulst 15 min. 12 sec. 8 km. 1. Jacques de Weyer 27 min. 15 sec. 2. Aldert Pepping 27 min. 55 sec. 3. Ruud Berepoot 27 min. 56 sec. le Dame Gerda Groen 32 min. 48 sec. le Vete raan Ton van Gemert 29 min. 04 sec. le Jeugd Leon Veldt 33 min. 02 sec. 14 km. 1. Dirk Goldebeld 45 min. 58 sec. 2. Friedjoff Komen 46 min. 47 sec. 3. Kees de haan 46 min. 53 sec. le Dame Irene Rouwendaal 64 min. 23 sec. le Veteraan J. Stam 50 min. 58 sec. le Jeugd Pascal Schaal 71 min. 11 sec. ASSOCIATIE UITVAARTVERZORGING ALKMAAR De Associatie Uitvaartverzorging Alk maar en Omstreken heeft haar service aanzienlijk uitgebreid. Sinds kort is het mogelijk rechtstreeks bij de vereniging een uitvaartverzekering te sluiten. Deze verzekering ligt besloten in het lidmaat schap van de Associatie Alkmaar e.o., waarvoor de contributie per maand kan worden voldaan. Daarbij kan men kie zen uit verschillende mogelijkheden die in het voorzieningenpakket, dat is sa mengesteld door de Stichting LOVU- verzekeringen, aanwezig zijn. De LO- VU is een overkoepelende organisatie van Uitvaartverenigingen. Tot nu toe werkte de Associatie nauw samen met de verzekeringsmaatschappij Noord-Braband te Waalwijk. Deze sa menwerking is in goede harmonie met ingang van 1 januari 1988 beëindigd. Leden van de Associatie, die in het bezit zijn van een "Associatie-polis", welke door de Associatie was herverzekerd bij genoemde maatschappij, zullen van de beëindiging van deze samenwerking geen nadelige gevolgen ondervinden. Deze polissen worden op de normale manier door Noord-Braband voortgezet. Uiteraard blijft ook het rente-dragende depositofonds van de vereniging als va nouds van kracht. Hierin kunnen ten behoeve van een uitvaart geldmiddelen worden gereserveer en is het mogelijk periodiek bedragen te storten. Veel le den van de Associatie maken gebruik van deze voorziening. Meer dan zestig jaar verzorgt de Associ atie Uitvaartverzorging Alkmaar en Omstreken begrafenissen en crematies. De coöperatieve vereniging werd opge richt omdat men van mening was dat een uitvaart geen onderwerp van zake lijk belang behoort te zijn. Deze doelstelling wordt ook nu nog met kracht door de vereniging onderstreept. Een uitvaartverzorging op kostenbasis, daar gaat het de Associatie en haar meer dan 20 zusterorganisaties binnen de LO- VU (Landelijke Organisatie van Uit vaartverenigingen) om. Het is een vereniging met een nadrukke lijk algemeen karakter; iedereen, van welke gezindte dan ook, kan zich bij de Associatie aansluiten. De bestuurssa menstelling spreekt wat dat betreft voor zich; twee leden zijn van protestants- christelijke huize, twee behoren tot het rooms-katholieke volksdeel en drie zijn niet bij een kerkgenootschap aangeslo ten. In 1975 werd het uitvaartcentrum van de vereniging aan de Overkrocht te Alkmaar in gebruik genomen. Hier is ook de administratie gevestigd. D66-THEMA-AVOND OUDERENBELEID SUCCESVOL De thema-avond ouderenbeleid, door de afdeling Heiloo-Limmen van D 66 georganiseerd op 11 januari, is een groot succes geworden. De avond werd druk bezocht. Leo de Graaf, voorzitter van de lande lijke D 66 werkgroep ouderenbeleid hield een inleiding n.a.v. een onlangs binnen de partij verschenen nota: "Ou der worden in breder perspectief". Hij benadrukte dat D 66 meent dat ouderen zo min mogeijk in een uitzonderingspo sitie geplaatst moeten worden. Ouderen maken deel uit van de samen leving net als alle anderen en leeftijd als zodanig is geen hoedanigheid die on derscheid in behandeling rechtvaardigt. Dit betekent dat er op alle terreinen re kening mee gehouden moet worden dat de samenleving ook uit ouderen bestaat. Bij de huisvesting, bij recreatievoorzie ningen, in de sector zorg en op het ter rein van het onderwijs bijvoorbeeld dient daaraan aandacht besteedt te worden. Hij bepleitte dat ouderen in de gelegen heid gesteld moeten worden zo lang mo gelijk zelfstandig te wonen. Deze zelfstandigheid mag echter nooit on taarden in een excuus voor een gebrek aan zorg. Ook aan de orde kwamen flexibele pensionering, individualisering van de A.O.W. en om- en bijscho lingsmogelijkheden voor ouderen. Mevrouw Elly Brandjes, lid van de werkcommissie regionaal welzijn oude ren te Den Helder vertelde vervolgens over de praktijk van het werken met en voor ouderen. De avond werd besloten met beantwoording door de inleiders van door het publiek gestelde vragen. Wie meer wil weten over het D 66 stand punt t.a.v. ouderenbeleid kan zich wen den tot A. Schuurman-de Haan, Vries wijk 135, tel. 335443. Boekenleggers Tot en met 5 februari kan men in de openbare bibliotheek De Hoef te Alk maar een tentoonstelling bekijken van oude en nieuwe boekenleggers. Inlich tingen: 072-155132 (Frank Divendal). Jazzdansstage In het weekend van 20 en 21 februari or ganiseert Gymlust 't Zand de derde in ternationale jazzdansstage voor ama teurs, m.m.v. bekende gast-docenten: Guy Pauwels, Kristel Decat, Hetty Har der, Erica Rooda. Inschrijven kan tot 7 februari. Inschrijfformulieren en verde re informatie zijn verkrijgbaar via tel. 02.249:1980. GESLAAGDE KMTP AVOND OVER DE DUINEN De grote zaal van de gereformeerde kerk was dinsdag 12 januari bijna te klein om de 144 aanwezigen een zit plaats te bieden. De vicevoorzitter ver welkomde de leden op dezé"6erste avond in '88. In zijn praatje over de natuur rondom ons vertelde de heer Kamer dat de lente eraan komt: op 5 januari bloeide het ge le winterakonietje en ook de eerste sneeuwklokjes staan in Heiloo al in bloei. De heer Jo van Dijk introduceerde zijn film - die gemaakt werd in opdracht van PWN - over ons Hollands duin. Spreker kampte met technische problemen, het geluid bij de film viel uit, het werd een gezellig avond: Jo van Dijk vertelde boeiend bij de prachtige beelden die hij gefilmd had. Iedereen heeft wel eens een fazant of patrijs in de duinen gezien, maar de 40 verschillende soorten vogels, broedend op het nest en met jongen kom je niet dagelijks tegen, daar zat 7 jaar geduldig filmen in verwerkt. Wilt u inlichtingen over de KMTP? Bel 333523. agenda egmond Tennisclub Hogedijk Zaterdag 23 januari: eerste tennisavond in de Valkeyhal te Limmen, aanvang vanaf 20.15 uur. Zondag 24 januari: Schulpentoernooi in de sporthal in Egmond aan Zee voor de kinderen van de lagere school. Aanvang vanaf 9.30 uur. Te huur: GARAGE in de Vlei. Tel. na 18.00 uur: 072-332715. Gevr.: flinke zelfst huish. HULP, 1 ocht.p.w. Tel. 072-334777. 'v— van „(De Vereeniging Dagelijks geopend. Dusseldorperweg 40 Limmen. tel. 02205-3344

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 10