Sport en Spet Politieberichten 'Laat lepra ook jóu een zorg zijn'. INLEVEREN KOPIJ Uitkijkpost Rijkspolitie wil grote hoeveelheid nodeloze alarmeringen terugdringen Instant Mash bij Buk Buk 'I*AJ4L*UI|: G Stort uw bijdrage op postgiro 50500 of bankgiro 70.70.70.929 Inleveren van KOPIJ voor ADVERTENTIES e.d. tot UITERLIJK MAANDAG 17.00 UUR drukkerij Sport en spet agenda z.v.v. Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdags gesloten. Verenigingsagenda Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo Telefoon 072-3301 75 UITKIJKPOST 20 JANUARI 1988 WACHTLIJST TV HSV WEER OPEN Tijdens de laatst gehouden algemene le denvergadering is besloten een aantal nieuwe leden toe te laten. De wachtlijst, die jarenlang aanzienlijk was, is inmid dels zodanig teruggelopen, dat de moge lijkheid weer aanwezig is om zich op de wachtlijst te laten plaatsen. Dit geldt zo wel voor toekomstige senior- als juniorleden. Voorts bestaat de mogelijkheid dat een tiental jeugdleden het komende tennis- seizoen nog lid kunnen worden van T.V. H.S.V. Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met de ledenadministratie, welke is onderge bracht bij Cock Kaandorp, Zeeweg 2, Heiloo, tel. 332086. Ook in het nieuwe jaar is de spanning in de onderlinge competitie te snijden. Dat komt mede doordat de mannen aan de top van de ranglijst onverwachte steek jes laten vallen. Zo liep de sterke Van Lieshout na een spannend duel een ne derlaag op. Verantwoordelijk daarvoor was wedstrijdleider Koersen, die met deze winst weer volop in de race. naar de felbegeerde titel meedraait. De uitslagen waren: R. Koch-M. Out 1-1, C. van Lieshout-L. Koersen 0-2, J. Kraakman-A. Kroon 2-0, N. Ursem-J. Hageman 2-0, C. Bijwaard-F. Schouten 1-1. DAMESBRIDGECLUB SANS ATOUT Uitslagen 13 januari: A-lijn: 1. Janssen- de Wit 56Zi 2. de Waal-Bakker 541/2 1. Roozen-Schaffer 56 2. Middelbeek- Daudey 54. B-lijn 1. Lambalk-Grutters 56 2. Weehuizen-Vogel 5 Wi 1. Stolk- Afsteribbe 63 2. Weisenborn-Visscher 53. C-lijn 1. de Jager-de Jager (55) 65Vi 2. Rozing-Kaufeld 581/2 1. Bolweg- Meyering 55 2. Frugte-Kemper 50!/, Ruigewaard-Verhoef 501/ D-lijn 1. Poland-Lus 63 2. v.d. Goot-Wolthuizen 55 1. v. Balen-Janssen 66I/2 2. Koens- Emmelot 531/2. HEILOOER BRIDGECLUB Dinsdag 12 januari: Lijn A: 1. Fam. v. Loon 63.00 2. Mevr. Hoff-Hr. Tam- minga 57.00 1. Mevr. Admiraal-Hr. Vendel 57.50 2. Dames Wedda- Weehuizen 55.50 Lijn: B 1. Dames Brokx-Verhoef 59.50 2. Fam. v.d. Laan 55.00 1. Hr. Noom-Pin 53.50 2. Fam. Krom 51.00. Donderdag 14 januari: Lijn: A 1. Fam. Kuiper 53.00 2. Fam. Nieuweboer 52.50 1. Hr. Bennink-v.d. Vlies 59.00 2. Hr. Laan jr.-Rutgers 53.00. Lijn: B 1. Da mes Lohr-Plas (55) 61.50 2. Fam. Frit- zemeier 57.00 1. Dames v. Baar-v.d. Linden 57.00 2. Dames Hopman-Klerk 53.50. Lijn: C,l. Hr. Evers-Hakvoort 58.75 2. Dames Evenbly-Jacobs -2% 56.25 1. Fam. v.d. Steen 60.00 2. Mevr. Imeson-Hr. Tiel 57.92. Lijn: D 1. Fam. Bies 65.27 2. Fam. Alberts, dames v. Diggelen-Leek 52.77 Mevr. v.d. Dool- Hr. Jacobs 52.77. Afzeggen: voor de dinsdag bij Mevr. Admiraal, tel. 335718, en voor de don derdag bij dhr. Lohr, tel. 330052. HSV voetbal Dinsdag 26 januari: oefebwedstrijd HSV 1 tegen AZ, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 26 januari: nieuwjaars- klaverjasdrive in het clubhuis aan het Bayershoffweg, aanvang 20.00 uur. In schrijving per koppel vanaf 19.30 uur. De Vroegte Wint Zaterdag 23 januari: vrije zeevis wedstrijd aan de Noorderpier, vertrek om 7.30 uur vanaf 't Loo. Inschrijfgeld 10,00. Opgeven bij M. Sengers, tel. 334657 (voor donderdag 18.00 uur), ook voor verdere informatie. I.v.m. de afstand naar de visstek wordt uw fiets vrijdagavond thuis opgehaald tussen 19.00-20.00 uur. Na afloop prijsuitrei king bij La Strada. Zondag 31 januari: gecombineerde baars-witviswedstrijd in het Noordhol lands kanaal nabij Akersloot. Vertrek 8.00 uur vanaf 't Loo. Beide wedstrijden staan open voor alle leden van De Vroegte Wint. SUCCES VOOR JUDOKA'S DOJO 'T LOO Tijdens individuele wedstrijden in de zaal van Dojo 't Loo wisten twee judo ka's van 't Loo afgelopen zondag een eerste plaats te behalen. De wedstrijden werden bezocht door een aantal sterke judoka's, in de leeftijd 13/14 jaar uit Amsterdam, Hoorn, Alkmaar en Hei loo. In de lichtste gewichtsklasse behaalde André van Roon een prima eerste plaats. In de zwaarste gewichtsklasse deed Erik Witte hetzelfde. En in de ge wichtsklasse tot 58 kg behaalde Jeroen van Schaik, na zware strijd, een goede derde plaats. Tevens vond er afgelopen zaterdag de tweede ronde van de Westfriese judo competitie plaats. Het team van Dojo 't Loo, dat de eerste ronde twee keer ruim verloor, wist deze ronde weer iets terug te krabbelen. De eerste wedstrijd tegen het team van Lodder werd met 14-6 ver loren, maar de tweede wedstrijd, tegen het team van Meester, vorig jaar nog kampioen, werd maar een nipt verlies voor het team van Dojo 't Loo, 11-9. KLAVERJASCLUB E.H.K. De uislag van de open drive van maan dag 11 januari is als volgt: Mevr. v. Weert-Hr. Sap 5569 pnt. Dames Min- Dekker 5363 pnt., Mevr. Wieringa-Hr. v. Koolwijk 5198 pnt., Fam. v.d. Molen 5164 pnt., Dames Hoogenboom-v.d. Blom 5162 pnt., Dames Knegt-Leurink 5153 pnt. Mevr. Eckhart-Hr. de Graaf 5139 pnt. De volgende drive is weer op 8 februari. HANDSOME EIGHT Hoewel nog steeds onvolledig, kwam het nog altijd ongeslagen Handsome Eight/Casino Bergen opnieuw tot winst. In Schagen werd het lastige Van Geelen (thuis werd het 3-3) met ruim verschil geklopt: 2-5. Wegens journalistieke verplichtingen moest HE ditmaal ook zijn coach mis sen. Oud-speler Erno Brouwer voldeed echter op de bank als invaller-coach uit stekend, zoals ook Jan van Veen in het veld weer een goede vervanger bleek. Het spel van HE was erop gericht zijn topscorer Wim Buurmeester in schotpo sitie te brengen. Dit slaagde uitmun tend, gezien het feit dat Buurmeester liefst alle vijf doelpunten op zijn naam bracht. De oude supporter van Handsome Eight: "Zou er voor mij ook meteen een invaller klaarstaan WATERPOLO DE SPETTERS Heren 1 boekte afgelopen weekend een krappe, maar verdiende overwinning op het als 2e geklasseerde Alliance uit Zaanstad: De Spetters kwam met 4-1 voor, moesten toezien hoe Alliance tot 4-4 terugkwam, maar stelde net op tijd orde op zaken: 5-4. Volgende week wacht de thuiswedstrijd tegen koploper De Reuring. Heren 2 leedt volkomen onnodig het eerste puntenverlies tegen de enige ri vaal in de competitie, DWT uit Haar lem: na een 3-0 voorsprong voor De Spetters kwam DWT letterlijk in de laatste seconde langszij: 3-3. Heren 3 tenslotte verloor weliswaar van het eerste team van St. Pancras (0-3), maar speelde een zeer goede wedstrijd en hield de hoog geklasseerde tegenstander tot vlak voor het einde op 0-1. EXAMENS TYPEN Op de in december dor de Associatie SMK afgenomen examens slaagden voor het door de Centrale Overheid er kende diploma machineschrijven de da mes M. Demarteau (Heiloo), T. Diepe- ring (Warmenhuizen), A. Groen (Hei loo), M. de Jonger (St. Pancras), L. Keegstra, M. Koopman (Heiloo), S. Kramer (Egmond-Binnen), M. Leen (Heiloo), N. Lemstra (Alkmaar), B. van Loon (Egmond a/d Hoef), M. Mon- chieri (Bakkum), C. v.d. Pol, J. Pan kras (Heiloo), R. Rosier-Vermeulen (Schoorl), J. Schaper (Alkmaar), E. Schoen (Heiloo), M. Sent veld (Egmond-Binnen), A. Tijssens (Hei loo), A. Veldhuisen (Egmond aan Zee), T. Vollenga (Groet) en C. Werdmuller (Heiloo). Zij werden opgeleid door In stituut Dompvloet te Heiloo. In de gezamenlijke groepen van het dis trict Alkmaar der Rijkspolitie wordt op 1 januari 1988 een regeling van kracht, met betrekking tot de nodeloze alarme ringen van alarmsystemen. De regeling heeft betrekking op alle alarmsystemen in het gebied van de Rijkspolitie district Alkmaar. Dus zowel op systemen in be drijven, instellingen en particuliere be zittingen, alswel op het gebied van de soort alarminstallatie, stille, luide en ge combineerde systemen, betrekking heb bend op inbraak- en overvalalarmen. De politie wordt in steeds toenemende mate geconfronteerd met het verschijn sel nodeloze of valse alarmeringen. Dit wordt veroorzaakt door ondeskundige bediening van de gebruikers of techni sche onvolkomenheden aan de syste men. Maar, ook de stijging van het aan tal alarminstallaties in bedrijven en wo ningen. Het bezorgt de politie handen vol werk. Daarnaast betekent het door de vele meldingen ook een risicovergro ting door de demotiverende gedachte "het zal toch wel weer een valse melding zijn".-Hierbij dient dan nog het koste naspect en de tijdsbesteding in manuren worden bijgevoegd. In 1983 waren er nog 'slechts' zo'n 900 nodeloze/valse alarmeringen in het dis trict, in 1986 was dit al opgelopen tot 1726, bijna een verdubbeling. Daarvan waren slechts 8 terecht als een 'overval- melding' aan te merken, dus slechts Zi °Jo van het totale aantal. De per 1 januari 1988 ingaande regeling houdt in het kort het volgende in: 1. Vanaf genoemde datum wordt door de Meldkamer elke melding van node loos alarm geregistreerd. Deze geeft hiervan een mededeling aan de groep waar het alarm was. (Een alarmsysteem is nooit direct aangesloten op een poli- ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De vijf leden van de Amsterdamse formatie Instant Mash. Net als aan het begin van de eerste com petitiehelft verloor lijstaanvoerder en clubkampioen Wagenaar. Deze keer verloor hij van Reyersen van Buuren. Wagenaar blijft lijstaanvoerder, maar hij wordt nu op korte afstand gevolgd door zijn opponent. Uitslagen van ronde 16, A-poule: H. Reyersen v. Buuren-J. Wagenaar 1-0, P. Folkertsma-H. Kracht 1-0, L. van Hoek-W. van Bakel rem.,.D. de Jager-H. Maas afg., P. Avis-J. Alleman 1-0, P. Manni-G. Heeringa 1-0, W. Ligthart-O. Koenders 1-0, J. Plas-M. van Bentum 0-1. B-poule: H. Niehaus-J. de Vries 0-1, P. Punt-C. Brink 0-1, P. v.d. Werff-J. On derwater afg., J. Hassing-W. Bos rem., H. Horninge-I. Oudeboon 0-1, A. Creutzberg-P. Ooyevaar rem., J. Kooy- J. Langereis 0-1, J. Werksman-H. Ho- geboom 0-1, J. Vegter-D. Vermeulen 0-1, L. Obdam-F. Beyers 1-0, B. van Stee-J. Ernsting 0-1. AFZWEMMEN VOOR STA-BREVETTEN Dinsdag 12 januari mochten 19 leerlin gen van zwembad Loos in Bergen af zwemmen voor hun brevet. De geslaag den zijn: 200 meter: Annemieke Hekman, Ran dal Blom, Kirsten Mimpen, Joukje de Boer, Martine van de Werf, Birgit van der Kaaij, Kirsten Hes, Chantal Spiekermann. 400 meter: Annet Morsch. Overl. zwemmen goud: Yvette Spaans, Natasja van Schoor, Ester Visser, Mir jam Visser, Linda Brouwer. Overl. zwemmen diament: Sander Wil lem van Schaik, Louisa Sandham, Björn Vosse, Ernst Wijdeman, Rianne Schaaper. Kleuterbrevet: Afgelopen woensdag mochten 17 kleuters afzwemmen voor hun eerste diploma. Nadat zij hun 50 meter gekleed gezwommen hadden werd er nog even 10 minuten fijn gespeeld. De geslaagden zijn: Michel Houtenbos, Marloes Tervoort, Mathilde Soumak, Evelien Mutsaerts, Lotte Bollen, Moni que van de Poel, Willem Thijsse, Maria Manoliu, Mirella van de Zande, Sofie Tervoort, Hyekyung Hoogeboom, Marjon Dobber, Eveline de Waard, Mieke Peiger, Mathijs van de Broek, Vincent Zijderveld, Femke Stephan. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 21 januari. Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Handbal, div. clubs 18.30-23.00 Vrijdag 22 januari Zaalvoetbal 18.45-23.00 Het volledige programma: Hsv jeugd - Biersteker 2 18.45 De Krocht ds - De Boer ds 19.25 De Viersprong 2 - Vlieg Adv. Gr. 220.15 Students Reunited - Oudejans 21.05 Heiloo '80 - Limmen 21.55 Zaterdag 23 januari Niet bekend. Zondag 24 januari Niet bekend. Maandag 25 januari Volleybal Effect 18.30-23.00 Dinsdag 26 januari Volleybal NeVoBo 18.30-23.00 Woensdag 27 januari Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 Een dag voordat het spektakel onder de noemer Moderevue bij jongerencen trum Buk Buk losbarst op zaterdag 23 januari is er op vrijdag 22 januari te ge nieten van een optreden van de formatie Instant Mash. Deze groep zal vanaf 22.00 uur een optreden verzorgen in het café van Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg (Bruno-gebouw, ingang achterom). 'Een nieuwe lente, een nieuw geluid', dat gold in 1987 nog voor Instant Mash uit Amsterdam. De vijfmansband zag de bezetting danig gewijzigd. Alleen een vaste kern bleef intact: Sander de Bok (bas), Frans Cappers (zang) en Matthias Rozemond (synthesizers). Nieuw zijn de rasmuzikanten Ab de Ree (drums) en Jan van Arkel (gitaar). De band bewijst dat ook voor een tradi tionele formatie nog veel muzikaal ter rein braak ligt. Instant Mash maakt frisse wave, met zo af en toe een kni poog naar de 60er en 70er jaren. Het is dan ook niet verbazingwekkend dat jong en oud staan te dringen op de dansvloer bij optredens van Instant Mash. Kom vrijdagavond luisteren bij Buk Buk en overtuig jezelf. DE PROVENCE CENTRAAL OP LANDEN-AVOND VAN HET NIVON HEILOO Na de zo geslaagde avond over Grieken land in november, organiseert het NI VON Heiloo op zaterdag 23 januari een avond over de Provence. Aan de hand van dia's zal Leo Verhagen iets vertellen over geschiedenis, cultuur en landschap van een van Frankrijks mooiste streken. Zoals gebruikelijk verzorgt de Openba re Bibliotheek een kleine expositie van boeken e.d. over het besproken gebied. Plaats: Open Huis, Heiloo: aanvang: 20.00 uur. De kosten bedragen voor le den 1,50, niet-leden 2,50 en kinde ren 1,- per persoon. Kaarten verkrijg baar 's avonds aan de zaal. De jaarvergadering van de afdeling zal worden gehouden op 10 februari. Bond van Plattelandsvrouwen Maandag 25 januari: bezoek aan het museum van het Psych. Centrum St. Willibrord, waar dr. Wijffels een rond leiding verzorgt. Samenkomst om 14.00 uur bij de entree, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Woensdag 27 januari: bijeenkomst met als onderwerp 'Herwaardering van Ar beid', waaronder vrijwilligerswerk, huishoudelijke arbeid, arbeid van de meewerkende vrouw en betaalde arbeid. De Commissie Vrouw zal deze avond aanwezig zijn. Aanvang 20.00 uur in de zaal van de geref. kerk aan de Noordergeeststraat. Katholiek Vrouwengilde Woensdag 20 januari: bijeenkomst met als spreker de Heilooër juwelier Simon Peek. Aanvang 20.00 uur in 't Trefpunt. Christenvrouwenbond Dinsdag 26 januari: bijeenkomst in de zaal van de Geref. kerk met als onder werp binnenhuisarchitectuur, waarover de Alkmaarder P.M. Goes zal spreken; aanvang 20.00 uur. Vereniging van Huisvrouwen Donderdag 28 januari: start van de ver volgcursus over en met computers. Vijf avonden, telkens op donderdag van 20.00-21.30 uur in het gebouw van de Sint Jan Mavo. Kosten 75,00 (niet- leden: plus 10,00 inschrijfgeld). In lichtingen en opgave: Jenny Bikker, tel. 331273. CDA spreekuur Donderdag 21 januari: spreekuur van het bestuur en de fractie van het CDA Heiloo in het Open Huis, aanvang 19.30 uur. HEILOOER AMATEUR FOTOCLUB (H.A.F.) Op de clubavond van dinsdag 12 janua ri in het Open Huis werd door het lid C. Wester zijn werk getoond en toegelicht. De heer Wester laat daarin de fotografie een rol spelen, maar stelt deze in dienst van een kunstvorm, die het midden houdt tussen fotografie en schilderkunst. Op deze wijze worden bepaalde gedach ten of gevoelens vorm gegeven door te beginnen met een ruwe schets van het verlangde resultaat. Aan de hand daar van worden de vereiste fotografische opnamen gemaakt, waarvan vervolgens de gewenste onderdelen worden uitges neden en opgeplakt. Via het z.g. air- bush procédé worden de gewenste kleu ren aangebracht. Op deze wijze waren zeer fraaie composities ontstaan. Uit de toelichting over de technische aspecten bleek dat naast inspiratie voor al de technische beheersing van groot belang is om dit hoge niveau te berei ken. De heer Wester gaf een boeiende voordracht en beantwoordde vele vra gen. Daardoor was de avond snel voor bij. Een dankbaar applaus was de belo ning voor de spreker. D 66 DRINGT AAN OP OPVANG ASIELZOEKERS IN HEILOO De afdeling Heiloo-Limmen van D 66 heeft op 11 januari besloten zich per brief tot de gemeenteraad van Heiloo te wenden en erop aan te dringen de moge lijkheden om in Heiloo tijdelijk asiel-, zoekers op te vangen serieus te onderzoeken. De gemeente heeft tot dusverre niet of in negatieve zin gereageerd op het ver zoek van de minister van W.V.C. en maakt geen gebruik van de Regeling Opvang Asielzoekers van april 1987, die het mogelijk maakt dat gemeenten asiel zoekers opvangen zonder dat dit noe menswaardige financiële consequenties heeft en zonder dat de eigen woningzoe kenden daardoor benadeeld zouden kunnen worden. D 66 vindt deze houding ten aanzien van de opvang van asielzoekers in de ge meente een onbegrijpelijke zaak. Niet zozeer op politieke gronden maar voor al om humanitaire redenen acht D 66 ook de gemeente Heiloo gehouden om mee te werken aan de tijdelijke opvang van asielzoekers. Ook in Heiloo moet daarvoor een plaats te vinden zijn, als de wil er maar is. Tot die positieve bena dering roept D 66 de gemeente in de brief aan de gemeenteraad op. tiebureau, daartussen zit altijd een der de, b.v. een alarmcentrale). 2. De groepscommandant stuurt een aangetekend schrijven met een medede ling aan de eigenaar van de installatie, waarin hij hiervan in kennis wordt gesteld en van de regeling. Bij dit schrij ven zijn kaarten gevoegd. Hij wordt verzocht deze in te vullen, er één zelf te behouden en twee aan de politie te re- touneren. Op de kaarten staan alle no dige gegevens omtrent de installatie en de eigenaar daarvan. (Als de eigenaar niet reageert, dus de kaarten niet terug zendt, leidt dit tot uitblijven van politie optreden in de toekomst). 3. Elke groep houdt hiervan een systeem bij, afgeleid van meldingen van de meldkamer, die altijd ingeschakeld wordt bij meldingen. Dit is een zuiver registrerend gebeuren van houders van alarminstallaties. Hierbij dient te wor den opgemerkt dat meerdere malen alarm per nacht als één nodeloos alarm wordt beschouwd. 4. Elke volgende nodeloze/valse alar mering die hierna binnenkomt, betekent een bezoek van de plaatselijke politie aan de eigenaar van de installatie, met opnieuw een aantekening op de registra- tiekaart. Tijdens dit bezoek worden hem adviezen gegeven en wordt hem medegedeeld wat de gevolgen zijn van meerdere nodeloze alarmeringen. 5. Als na dit bezoek er een 2e nodeloze alarmering binnenkomt binnen een pe riode van 6 maanden, c.q. een derde no deloze alarmering binnen 1 jaar, en heeft de eigenaar niet aangetoond al het mogelijke te hebben gedaan om dit te voorkomen, dan krijgt hij van de plaat selijke groepscommandant opnieuw een aangetekend schrijven. Dit schrijven vermeld uitdrukkelijk dat de politie niet meer reageert op meldingen van die in stallatie. Bij daadwerkelijke constate ring van (poging) tot inbraak reageert de politie uiteraard wel. Ook de meld kamer krijgt hiervan een bericht en houdt hiervan aantekening. 6. Na die aangetekende brief kan de be trokkene de groepscommandant verzoe ken het besluit te herzien. Hij zal dan moeten aantonen dat hij de installatie heeft verbeterd, c.q. maatregelen heeft genomen om deze nodeloze alarmerin gen te voorkomen. Indien dit werkelijk gebeurd is, kan de groepscommandant besluiten weer te reageren op meldingen van die installatie. Ook hiervan wordt de meldkamer uiteraard weer op de hoogste gesteld. Tenslotte, in slechts drie gemeenten in het district Alkmaar zijn in de Algeme ne Politieverordening voorwaarden op genomen omtrent de aanwezigheid van 'luid alarm', o.a. de gemeente Heiloo. De politie is van mening, dat op korte termijn een dergelijke regeling voor luid-alarminstallaties ook in alle overige gemeenten dient te worden opgenomen. Op de Ewisweg is een motorrijder onde ruit gegaan en met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. Van twee mensen werd het rijbewijs in genomen. Iemand uit Hoorn en iemand uit Heiloo. Drank was hiervan de oorzaak. Op de Kennemerstraatweg en op de Ber- geonstraat werd de achterruit van een auto ingeslagen. Een VW golf, wit, JX 63 LK werd op de Moestuin gestolen. Op de Kennemerstraatweg-Stationsweg kwamen een vrachtauto en een persone nauto met elkaar in botsing. De bestuurder van de personenauto werd gewond naar het ziekenhuis gebracht. Bij de St. Jan Mavo werd het portierslot van een auto vernield en in Vrieswijk een band lek gestoken. Op Termijen een antenne vernield en op de Grote Olven een auto met verf bespoten. Door vernieling van een ruitje wist men zich op de Hoogeweg toegang tot een woning te verschaffen. Er zijn papieren meegenomen. Op 15 januari is er iemand op de Oost- kanter nogal tekeer gegaan. Maar liefst 11 garagedeuren en 2 auto's werden met gele en oranje verf beklad. Het is maar waar de zieke trek in heeft. Maandagochtend werd iemand op de Nic. Beetsweg aangehouden en iemand vroeg haar stof te kopen. Er werd stof gekocht voor een bedrag van 175,-. Gevonden voorwerpen Gevonden voorwerpen te Heiloo over de periode 4 januari 1988 tot en met 17 januari 1988. Goederen af te halen op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Gevonden: Paarse sjaal, zilveren scha kelarmbandje, ketting, sleutelbos met bruine etui, hond 'bouvier', zwarte lin ker heren handschoen, 2 sleutels aan witte label, bankbiljet, 1 paar bruine handschoenen, goudkleurig horloge, bankbiljet, zilverkleurig armbandje met pareltjes, 2 sleutels aan zwart label, zil veren armband, dameshorloge merk commodore, sleutelbos met sleutelhan ger, 1 bruine lederen handschoen, 1 paarse wollen handschoen. BOEKJE TER GELEGENHEID VAN DE WERELDLEPRADAG 1988 Dezer dagen publiceerde de Nederland se Stichting voor Leprabestrijding te Amsterdam een leesboekje ter on derstreping van de 35e Wereldlepradag, die zondag 31 januari 1988 in talrijke landen over heel de wereld wordt gehouden. Dit najaar waren schilderes Wijm Bos en schrijver en sociaal-psycholoog Luuk Zonneveld te gast in een dorp in Ethio pië. Zij logeerden thuis bij het gezin Hankémo. De beide ouders Hankémo hebben lepra. In „wij noemen ons dorp Wottarra': Hij die veel heeft, doen Wijm en Luuk in woord en beeld ver slag van het leven van de dorpsgemeen schap. Hoe bewerkt Kajmo zijn akker, sinds hij door zijn ziekte zijn handen verloor en zijn hak niet meer kan vast houden? Waarom komt lepra voor in nagenoeg alle zeshonderd hutten van Wottarra? Wat betekent het om als 12-jarig meisje door je ouders uit huis te worden verbannen vanwege een paar vlekken op je huid? Lepra is tegenwoordig te genezen. De ziekte wordt echter nog altijd omgeven door onbegrip, bijgeloof en door mis vattingen die leiden tot sociale discrimi natie en de uitstoting van leprapatiën ten. In „Hij die veel heeft" vertellen in woners van Wottarra over hun strijd om een menswaardig bestaan - en blijkt tussen de regels door hoezeer het lepra- bestrijdingsproject in Ethiopië hen daarbij helpt. In haar nawoord 'Wat le pra mij leerde' reflecteert Mink van Rijsdijk, columniste voor het ochtend blad 'Trouw' en schrijfster van diverse boeken, op haar eigen ontmoeting met leprapatiënten. Een ontmoeting die te vens een bijzondere confrontatie met zichzelf werd. Hij die veel heeft' is bijzonder geschikt voor het groepsgewijs aan de orde stel len van de sociale aspecten van lepra op school, in kerkgemeenschappen, en in Derde Wereld-groepen. Bij het boekje hoort en klankbeeld, bestaande uit on geveer 50 dia's en een cassettebandje. Hiermee kunnen docenten, groepsbege- leiders en pastores de gedachtenwisse- ling en de gezamenlijke bezinning inleiden. Het boekje en het klankbeeld kunnen worden besteld door overmaking van 5,00 rësp. 50,00 op bankrek.nr. 69.76.60.877 van de NMB te Amster dam t.n.v. de NSL o.v.v. 'boekje' of 'klankbeeld Wottarra'. U krijgt uw bestelling dan spoedig franco thuisgestuurd. TONEELVOORSTELLING DOOR HEILOOËR AFDELING VAN HUISVROUWENVERENIGING Op woensdag 27 januari om 20.15 uur zal de toneelvereniging van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen een blijspel opvoeren van Peter Coke (Breath of Spring) onder de nederlandse titel "En het begon zo eerlijk Inderdaad, hoe een onschuldig kleine diefstal kan uitgroeien tot aanzienlijk zwaardere ontvreemdingen en hoe lady Beatrice met haar huisgenoten en de ko lonel tot zeer dwaze dingen in staat blijkt te zijn, zult u zelf kunnen aan schouwen in theater De Beun, waar de toneelvereniging al zo'n acht keer heeft bewezen een goede voorstelling op de planken te kunnen zetten. Ook dit keer wordt het stuk geregisseerd door Marjan Scholte, die in de plaatse lijke toneelwereld een algemene bekend heid geniet. Zij heeft de touwtjes strak in handen en laat niets aan het toeval over, zodat verwacht mag worden, dat de zes speelsters en de twee gastspelers voor spel met kwaliteit zullen zorgen. Voor inlichtingen over de toneelclub kunt u terecht bij de contactpersoon mevr. M. Steketee, van Vladeracken- laan 14, tel. 332267, bij wie tevens kaar ten verkrijgbaar zijn. Ook zijn kaarten te bekomen bij het bestuur, de clu bleidsters en op de avond zelf aan de kassa van De Beun. De prijzen zijn 6,00 voor leden en 7,50 voor intro- ducé(e)'s. Zaal open om 19.30 uur. VERGADERING BIJ VOLKSMUZIEKSCHOOL Op maandag 25 januari vindt de jaar lijkse vergadering plaats van het bestuur van de muziekschool met de volwassen leerlingen en ouders van leerlingen. De avond begint om 19.45 uur. Vanaf dat moment treedt het Aeschbacherensem- ble o.l.v. Roel Steeman op. Dit ensem ble bestaat uit de meest gevorderde vi oolleerlingen van de muziekschool. On der het nuttigen van een kopje koffie, kunt u genieten van het spel van dit voortreffelijke ensemble. Om 20.15 uur vangt het zakelijke deel van de vergadering aan. Dan volgt om ongeveer 20.45 uur een buitengewoon interessante lezing aan. Deze wordt ver zorgt door de heer E.F.A. van Tonge ren. De heer van Tongeren is bouwer, taxateur en restaurateur van strij kinstrumenten. Hij zal het een en ander vertellen en laten zien van zijn werk. Ook als u (tot nu toe) niets met de mu ziekschool te maken had, bent u van harte welkom bij deze causerie. De toe gang is zoals altijd bij de muziekschool, geheel gratis. CURSUS STAMBOOMONDERZOEK Er is in Nederland bij mensen uit alle la gen van de bevolking en van iedere leef tijd een groeiende belangstelling voor geschiedenis. De meest persoonlijke en tree tot dat verleden is wel de levensge schiedenis van de eigen voorouders. Steeds meer mensen houden zich daar om bezig met stamboomonderzoek. Ze vinden daarin een uitdagende en overi gens vrij goedkope hobby waaraan ze zoveel vrije tijd kunnen besteden als ze zelf willen. Met dit onderzoek proberen ze vragen te beantwoorden als: wie wa ren mijn voorouders? waar woonden zij? wat was hun beroep? waren ze rijk of arm? hoe zagen ze eruit? hoe komen wij aan onze familienaam? heeft onze familie een wapen? Voor beginnende stamboomonderzoe kers (en die met enige ervaring) organi seert de Stichting Genealogische Leer gangen in de meeste grotet£ plaatsen in Nederland regelmatig een cursus. In deze cursus wordt geleerd bij welke instellingen men informatie over voor ouders kan vinden, op welke manier het onderzoek wordt gedaan en hoe het ge vonden materiaal kan worden verwerkt. Behandeld worden de belangrijkste bronnen voor genealogisch onderzoek van de 17de tot de 20ste eeuw zoals de burgerlijke stand, het bevolkingsre gister, doop-, trouw- en begraafre- gisters van kerken, archieven van nota rissen, rechtbanken en weeskamers, handschriftenverzamelingen en gedruk te bronnen. Ook aan naamkunde en fa miliewapens wordt aandacht besteed. In de loop van de cursus maken de cur sisten een begin met het onderzoek naar hun eigen (of naar keuze andere) voor ouders. Een folder met het volledige cursusprogramma wordt op verzoek (tel. 023-326334) toegestuurd. PROFITEER NOG VAN DE WINTERSCHILDERPREMIE Tot en met 18 maart kan nog worden geprofiteerd van de winterpremierege- ling voor onderhoudsbinnenschilder- werk, die op 23 november 1987 is begonnen. Wie dus de premie van vijftig gulden per man per dag niet mis wil lopen, moet nu zo snel mogelijk contact opne men met de schilder. Samen met hem kunnen dan afspraken worden gemaakt over het schilderwerk, het tijdstip van uitvoering en de prijs van het schilderwerk. Ook zorgt de schilder voor de aanvraag van de winterpremie. Die premie geldt overigens alleen wanneer het schilder werk minimaal drie mandagen werk omvat. De besparing is dus altijd minstens 150 gulden. Door nu snel te reageren verzekert u zich ervan dat u de lente in een fris en kleurige geschilderd huis begint. Naast de winterpremie voor particulie ren, bestaat er ook voor zakelijke op drachtgevers een premieregeling voor onderhoudsbinnenschilderwerk. Hier bij gaat het om een bedrag van 35 gul den per man per dag. Schilders werken graag in de winter. De winterpremie is ingesteld door het Bedrijfschap Schildersbedrijf om het aantrekkelijker te maken 's winters bin- nenschilderwerk uit te laten voeren. De winterpremie is een succesvol middel ge bleken in de strijd tegen de 'seizoenpie- ken':de afgelopen jaren werd gemiddeld per jaar voor ruim 600.000 mandagen een premie uitgekeerd. Gezien het aan tal 'verkochte' premiedagen tot nu toe, zal dit aantal dit seizoen waarschijnlijk ook weer worden gehaald. Andere regelingen Ook voor afgeschermd onderhoudsbui- tenschilderwerk is er een regeling. Elke schilder kan daar meer over vertellen. Voor nadere informatie kan ook con tact worden opgenomen met het Be drijfschap Schildersbedrijf: 070-999555. Ook voor deze regelingen geldt dat er snel moet worden gerea geerd om er deze winterperiode nog van te kunnen profiteren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 4