(a Joseph van Schagen m s EGMONDS BLOEMENZEE 'intiahdn 3 halen - 1 betalen 3 halen - 1 betalen Unique, w decorette URSEM Arvith Betlem van start 299,- JAN LENS POSTERS Si De komplete voorjaarskollekties bij: Winkelhof 't Loo 20-22 Heiloo 53e JAARGANG NO. 6 - 10 FEBRUARI 1988 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN v- Oud papier acties in Heitao Volgende week venementenagenda Rokken, blouses, vesten, pullovers en pantalons voorzien van zwarte stip nu Bijzondere acties Uitverkoop nog 3 dagen met grandioze prijzen MAKELAARDIJ HEILOO VAN STAALDUINEN BV aluminum lijsten houten lijsten passepartout snelle levering MODEHUIS PRIJS: 't Loo 4 072-337170 AUDIO-VIDEO-TV PHILIPS F1265 COMBI A I \/r\C MakelaarTa*a,eur°-9- SCraTHE«NKOOf,| UW AKTIEVE PARTNER BIJ AAN- EN VERKOOP VAN ONROEREND GOED TEVENS UW ONAFHANKELIJKE HYPOTHEEKADVISEUR EN VOOR EEN GOED VERZEKERINGSADVIES NAAR: Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Telefoon 072-330332* I3CUTIQUI Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo (072-330175 b.g.g 334531) 0[\") Redactie-adressen: l Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) j Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om <8.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prljzen. Vraag onze priisopgave! Voor de zesde keer in successie organi seert .het ambitieuze comité Egmonds Bloemenzee zijn fraaie bolbloemens- how, die vorig jaar maar liefst 6.000 toeschouwers trok. Van donderdag 11 tot en met maandag 15 februari zal de tentoonstelling in de sporthal De Schulp in Egmond-Binnen worden gehouden. De officiële opening wordt woensdaga vond 10 februari verricht. Niemand minder dan drs. R. Jde Wit, commissa ris van de Koningin van de Provincie Noord-Holland, heeft zich voor deze opening, om 19.30 uur, beschikbaar gesteld. Tijdens de opening van de tentoonstel ling zal ook het woord worden gevoerd door de Ir. J. van der Meys, directeur van de Stichting Bedrijfslaboratorium voor de Weefselkweek in Roelofsa- rendsveen, die de moderne technieken zal.toelichten. De tentoonstelling zal ge paard gaan met een kwalitatief sterk verbeterde gezinsbeurs, terwijl in het weekeinde ook enkele modeshows zul len worden verzorgd. Maar het accent ligt uiteraard op de show zelf, wederom ontworpen door Leo Strengers en gear rangeerd door Herman v.d. Berg. Tien tallen soorten bloemen (narcissen, di verse tulpen, hyacinten, krokussen, blauwe druiven, fritillaria's, kieviets bloemen, keizerskronen, freesia's, le lies, orchideeën, gerbera's, etcetera) zullen worden geshowd. Alle zijn zij ge kweekt en gecultiveerd in de Egmon- den, het fraaie natuurgebied dat steeds sterker van de bolbloementeelt afhanke lijk is geworden. Stond de show vorig jaar in het teken van de discussie over de omzetting van weilanden in bollengrond, dit jaar zal het motto 'Het Vervoer' zijn. Bloem bollenteelt en transport gaan immers vaak hand in hand. Zeker in de Egmon- den, waar een tiental transportonderne mingen is gevestigd, wordt dat bewezen. Incotrans Holland BV zal naast de tent van de gezinsbeurs een demonstratie container van 12 meter lengte plaatsen, die bij het zeevervoer gebruikt wordt. De container, ingericht met stoelen en dia- en video-apparatuur, zal speciaal voor deze gelegenheid uit Italië worden overgebracht en heeft normaal gespro ken een ingebouwde temperatuurrege- laar met thermostaat en koel- en ver warmingselementen, die de bloembollen tijdens het vervoer op een constante temperatuur houden. Zelfs een 'Black- Box' is ingebouwd, waarin van minuut tot minuut -word» .bijgehouden -bqp-de- temperatuur zich gedraagt. Op een computeruitdraai kan dat later worden gecontroleerd. Ook de firma Pakhoed uit Hillegom zal, in een bijzaal van De Schulp, een dia- en videopresentatie verzorgen. Zowel ingewijden als dag jesmensen kunnen dus aan hun trekken komen. Waarom 'Het Vervoer' als motto van deze show, waaraan vijfentwintig kwe kers zullen medewerken? Omdat de bloemen- en bloembollenexport in Ne derland zeer belangrijk is. Vorig jaar werd, door de lucht, over zee en over de weg, voor maar liefst 5,2 miljard gulden aan bloemen en bloembollen uitge voerd. Ten opzichte van het seizoen 85/86 steeg de export in bloembollen in kilo's met drie procent. Vooral naar Ita lië en Frankrijk werd aanzienlijk meer uitgevoerd (respectievelijk acht en vier procent). Tot en met november van het vorig jaar was er bijna 114.000.000 kilo geëxporteerd, tegen 1986 bijna T13.000.000 kilo. En dan is de maand december in 1987 nog niet meegeteld in de berekeningen van het Produktschap voor Siergewassen in Den Haag. Qua variatie kent de show haar gelijke niet in Nederland. Nergens anders wor den zoveel verschillende soorten bloe men gekweekt als in de Egmonden. Voor bloemen als lelies is de duingrond bij uitstek geschikt en dat zal bij de ten toonstelling dan ook duidelijk tot uit drukking worden gebracht. De verschei denheid is zelfs groter dan die van de Westfriese Flora, hetgeen niet zal verba zen als men bemerkt hoeveel bollen grond er de laatste jaren-nrEgmorrd-eft omgeving is bijgekomen. De vraag naar bollen, vooral vanuit het buitenland, groeit nog steeds. In de Egmonden speelt men daar zoveel mogelijk op in. De openingstijden van Egmonds Bloe menzee luiden als volgt: van donderdag 11 tot en met zondag 14 februari van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds en maandag 15 februari van tien uur 's morgens tot zes uur 's avonds. Voor elke vijftigste bezoeker zal een ex tra attentie klaar liggen. Voor degenen die in Egmond niet precies de weg weten staan borden langs de weg. Donderdag 11 februari De Duif, Marienstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 13 februari Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. J.P. Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00-11.00 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Tussen 10.00-12.00 uur. Halen op verzoek: 331327 (tussen 12.30-13.15 uur). De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tussen 10.00-12.00 uur. Halen op verzoek: 332277 (schooluren). Maria-Lidwinaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30-11.30 uur. Halen op verzoek: 332063. Tevens huis-aan-huis actie tus sen Pastoor van Muijenweg, Ewislaan, Het Zevenhuizen en Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg, voor 9.30 uur. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriers, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Za terdag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren- gentijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. GESLAAGD Op 29 januari is onze oud-plaatsgenote Ellen Bouma aan de Katholieke Univer siteit te Nijmegen geslaagd voor het doctoraal examen engelse taal- en letterkunde. Door gebrek aan ruimte heeft de redac tie van de Uitkijkpost op het allerlaatste moment voor verschijning moeten besluiten enkele geplande artikelen voor deze week te verschuiven naar volgende week. Onder andere het verslag van de vorige week gehouden raadsvergadering en de introductie van het Instituut voor Kunst Cultuur en Reizen, Benoe. On derwerpen, die de ruimte nodig hebben, die er deze week helaas niet was. De redactie Decoreïte heeft 'n Ideetje om in te lijsten Heerenweg 144 - Heiloo Telefoon 072-331799 Onze openingstijden: ma. 13.30-18 u. di. t/m do. 9-18 uur vrijdag 9-21 u. Za. 9-16 uur. Deze week vindt u bij Intratuin een handig kamerkweekkasje voor slechts 7.95 LET OP....we hebben de nieuwe zaadkatalogus voor u klaarliggen. Verder hebben we een enorm assortiment zaden in voorraad zodat u altijd vindt wat u zoekt wielinga Vennewatersweg 15. 1852 PT Heiloo. tel 072-332727 XOORDHOLLANDS BALLETCENTRUM IN ETALAGE HELLING De hele maand februari is een etalage van Sporthuis Helling aan de Raadhuis- weg ingericht met allerlei zaken op het gebied van ballet en jazzdance. Het Noordhollands Balletcentrum van Yvonne van Zoelen staat centraal bij deze presentatie. Natuurlijk kan men voor gerichte infor matie het beste terecht bij het balletcen trum zelf. Dat is gevestigd aan de Stati onsweg en is net geheel opgeknapt. Een nieuwe kleedruimte en douches zijn ge reed gekomen. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot Yvonne van Zoe len, tel. 02208-18462. Openbare Bibliotheek Vrijdag 12 februari: feestelijke opening van de uitleenpost in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo, aanvang 10.00 uur. De uitleenpost is uitsluitend be doeld voor mensen, die gebruik maken van het dienstencentrum 't Trefpunt. Volksuniversiteit Donderdag 11 februari: bezoek aan het Noordhollands Dagblad te Alkmaar, aanvang 13.45 uur. Kosten ƒ5,00. In lichtingen: 336238 of 337993 (tussen 17.00-19.00 uur). WORDT NOORD-KENNEMERLAND IN DE TOEKOMST RECREATIEGEBIED? Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de N.V.O.B. (Ned. Verbond On dernemers in de Bouwnijverheid) was er in de Vest een symposium georganiseerd wat als thema meekreeg 'Partnership in planning'. Een negental gastsprekers mochten hun gedachten uitspreken hoe Noord-Kennemerland er in 2013 uit zou zien. Prof. dr. R. van Engelsdorp Gastelaars wees erop dat de opbouw van de huis houdens er dan heel anders uit zou zien en dat er dan ook een verschuiving komt van het bestedingspatroon. Ouderen, zonder werk met veel tijd en weinig geld om te besteden. Tweeverdie ners met een ruim inkomen, maar wei nig tijd om het uit te geven. Zij op hun beurt schakelen dan weer mensen in om hun tijd te beschermen (huishoudelijke hulpen). Van Engelsdorp voorzag ook dat de mensen meer in groepen gingen wonen, vooral de ouderen zijn een aar dige groeigroep. De heer Preyde (van safaripark de Beeksebergen), die inviel voor de heer Lips, vond dat er juist met betrekking tot die anderen meer recreatiemogelijk heden geschapen moesten worden. 'Men wordt het TV kijken moe en zoekt dan meer naar creatieve mogelijkheden. Men zal dan ook bij de pretparken een meer educatieve kant in moeten brengen'. Er moet ingespeeld worden op het indi vidu en in samenwerking zal men het produkt moeten aanpassen. Mevr. M. de Boer, lid gedeputeerde staten van Noord-Holland wilde eerst de planning en dan het partnership. Zij zag vooral om Schiphol meer bedrijfsterreinen en woningen, zodat de werkgelegenheid in dit gebied zal toenemen. Met betrekking tot N-Kennemerland wees mevr. de Boer erop dat het zaak was de bevolking te binden. Sterke kanten vond zij b.v. het toerisme, scheepsreparatie, bloem bollen enz. maar ook vooral de bereikbaarheid! De heer P. IJssels, wethouder volks huisvesting van Alkmaar, zag wat in een 4 km lange pier bij de Hondsbossche Zeewiering zodat het duingebied ontlast kan worden van het massatoerisme. Een verdubbeling van de Alkmaardermeer leek hem ook wel wat, tevens kunnen de ouderen dan een schitterende woongele genheid aan dat meer vinden. De heer A.G.J. Lucassen van machine fabriek Alkmaar ziet een sterke veran dering van de markt in 2013: De be roepsbevolking zal toenemen, de infor matieverwerkende techniek, hard en software, zal een grote plaats in gaan nemen. 'Wij kunnen straks op zoeken zonder bladeren en de fabrikage gebeurt zonder personeel'. E.J.J.M. Hqisman, wethouder econo mische zaken, Heerhugowaard, vond dat de zee nog onvoldoende geëxploi teerd werd. Prof. Ir. P.H. Tauber, architekt vindt dat we onze eigen mentaliteit om moe ten gooien: 'We worden te duur voor el kaar, we moeten het menselijk geluk niet uit het oog verliezen. Materialisme en hebzucht zijn de basis voor een ma- crostruktuur'. We zullen als gelijken naast elkaar moeten werken, elk met zijn eigen kennis, 'Planning en Partnership'. De heer Ing. N.R. Kuyper, voorzitter van de N.V.O.B. wees op de groeiende economie en toeristenindustrie. 'Het bouwbedrijf stelt zich in op een voor tdurende verandering in de markt, ak- tie, creatief en kwaliteit zijn de hoofdta ken van het bouwbedrijf, een totale be heersing van het bouwproces. Kwanti teit, tijd en prijs zijn hierbij belangrijk! Zo had ieder zijn eigen gedachten over het jaar 2013 wat er van uitkomtde tijd zal het leren. Zaterdag ging het 'echt' van start: het open jongerenwerk voor de Hei- looër jeugd van globaal 12 tot 18 jaar onder leiding van jongerenwerker Arvith Betlem. Met een open middag voor ouders, genodigden en andere belangstellenden met het eigen onderkomen aan de Pastoor van Muijen weg 14 gepresenteerd. Voor de jongeren zelf starten de activiteiten aan staande vrijdag. Om 20.00 uur gaat de eigen ruimte open en om 21.00 uur wordt in het aangrenzende Brunogebouw een grootse disco-avond met drive-in discotheek gehouden. Na vrijdag is het eigen centrum vijf dagen per week geopend. BURGERLIJKE STAND AKERSLOOT Overleden: P. Terluin, oud 85 jaar. TREKKING SUPERLOTERIJ MEERVOGELS Op 27 november kocht burgemeester Schoof het eerste lot in de superloterij. Niemand had kunnen vermoeden dat binnen vier dagen alle loten waren uit verkocht. Op zes februari was de eerste trekking, de prijswinnaars krijgen deze week allemaal bericht. De tweede trek king is op 5 maart. Hier volgen de win nende nummers van de eerste trekking. 083-099-127-135-176-205-257-278-346- 366-412-414-446-478-489-513-537-553- 645-688-735-808-950-952-956. De hoofdprijs is nr. 952. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. zie pagina 5 PHILIPS STEREOCOMBINATIE: radio, ver sterker. cassetterecorder speler, platenspeler. FM/LU/MG. 2x6 W mu- ziekvermogen. Aansluiting voor hoofdtelefoon/microfoon. Semi - automatische platenspeler met elektronisch gestuurde motor. Compleet met 2 boxen. Hxbxd: 13.5x38x38 cm. PERFEKTE SERVICE - L AGE PRIJZEN 11 -J VUO Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN NVV, W Kantoor Zeeweo 20.1852CR Heiloo tavaticc Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo POLITIEBERICHTEN Er zijn deze week nogal een aantal in braken geweest. In Ypestein werd keu- keninbouwapperatuur gestolen uit een woning die nog niet gereed was. Verder kwam men binnen op de Breede laan, Werkendelslaan, Dokterslaan, Munnickenhof en Bergeonstraat. Bij een poging bleef het op de Kenne merstraatweg, BüttefKfan en Slïmpad. In de meeste gevallen werd de achter deur geforceerd en ging het om cheques, pasjes, enz. Op de Oudburgerlaan heeft iemand het front van een VW gedemonteerd en meegenomen?!? Uit een auto in het Blockhovepark werd 's nachts een fotocamera ontvreehid. De auto was niet afgesloten. Jong geleerd is oud gedaan, bij de He- ma werden vier jeugdige diefjes betrapt. Ze waren 9, 11, 12 en 14 jaar. Gelukkig bestaat er ook nog de uitdrukking, beter een halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Bij de boekhandel in het hoekstuk werd een tijdschrift meegenomen. De twee jongens die met kerstmis met geweld een woning waren binnen geko men (dit gebeurde in Limmen) zijn ge pakt. Beiden hebben bekend en waren afkomstig uit Castricum. Op de Bayershoffweg hebben jongens een thermopane ruit vernield door er een ping-pong balletje met kruit tegen aan te gooien. Een jongen die zijn verjaardag nu eens anders wilde vieren heeft met een ande re jongen antennes van de Willibrord school gestolen. Zij zijn echter betrapt. Op de Kennemerstraatweg, ter hoogte van de W.B. stichting werd een me vrouw met een fiets in de hand, tijdens het oversteken, aangereden door een bromfietser. Bij Zwembad Loos is iemand na een aanrijding weer eens doorgereden. Er werden deze week drie fietsen gestolen. GESLAAGD Op de in januari door de Associatie SMK afgenomen examens slaagden voor het door de Centrale Overheid er kende diploma Tekstverwerken de da mes I. Buis (Heiloo), P. Dekker (Lim men), M. v-.d. Heiligenberg, A.Scheen- Schilder (Heerhugowaard), C.Quack (Petten), M. Wartim-Padjo (Alkmaar) en voor het eveneens door de Centrale Overheid erkende diploma Notuleren de dames M. Doing (Alkmaar), J. Groot (Zd. Schermer), H. Haubrich-van Deijck (Alkmaar), M. v.d. Heiligenberg (Heerhugowaard), S. Hoogvorst (Hei loo), G. v.d. Mark-Heins (Heerhugo waard), M. Out (Heiloo), W. v.d. Pol (Alkmaar), P. Rampen (Petten), D. Visser (Heemskerk) en E. de Weijer (Oudorp). Zij werden opgeleid door In stituut Dompvloet te Heiloo. Cor Bakker en Bert van de Brink zorgen op zondag 21 februari voor een swingend begin van uw zondag. Beiden zijn cum laude geslaagd aan het Utrechts conservatorium, waar zij direct als docent werden aangesteld. Cor Bakker heeft u leren kennen als de voortreffelijke begeleider van Marjol Flore; Bert van de Brink, visueel gehandicapt, maakt furore als vertolker van klassieke meesters. Deze keer richten zij zich op de lichte muze: eigen composities, evergreens en improvisaties met een knipoog naar de jazz Voor deze voorstelling, die om 11.30 uur begint, zijn kaarten verkrijgbaar bij de vaste voorverkoopadressen: Reisbureau Holland International, Boekhandel Avis en Rookshop Jan-Tine Braam. De kaarten kosten f 12,50 fcjp/65 f 10,00). Hulp voor Polen Wanneer de kleren van uw kinderen te klein zijn en er geen bestemming meer voor is, dan kunt u ons geweldig helpen voor gezinnen in Polen, die ons om kin derkleding gevraagd hebben. U kunt de kleertjes afegevn bij mevrouw Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo, tel. 331802. BERGEN HOORN *100

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1