CHIPIE WILLEMDON'88 A. J. VOS NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Internationale Vrouwendag in De Vest Scoretellers voor Blokkerhof Onderscheidingen vrijwillige brandweer Sint Willibrord Zeg 'ns A-sterren in het Heilooër theater De Beun Huidverzorgingsstudio Fleur Cosmétique geopend Hanswijkertjes Nieuwe modellen spijkerbroeken, truien en shirts. MAKELAARDIJ HEILOO VAN STAALDUINEN BV John F. Kennedyschool Oud papier acties in Heiieto I3CUTIQUI! STAATSLOTEN verkrijgbaar voor de maand maart. Bruna Boekhandel Avis Stationsplein 1 1851 LL Heiloo, tel. 072-332834. 53e JAARGANG NO. 8-24 FEBRUARI 1988 UW AKTIEVE PARTNER BIJ AAN- EN VERKOOP VAN ONROEREND GOED UW ONAFHANKELIJKE HYPOTHEEKADVISEUR EN HET ADRES VOOR EEN GOED VERZEKERINGSADVIES Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Telefoon 072-330332* leerlingen met mavo- of mavo/havo-advies kunnen zich aanmelden op: -T. i DE BIOKKERKOF Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdags gesloten. Makelaar Taxateur o.g. I^to™ekenOOP Postbus 95.1850 AB H*iloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES In Heiloo heeft Ingrid Hoen-Exmann onlangs Fleur Cosmétique, studio voor huidverzorging geopend. In een ont spannende omgeving kunt u voor diver se behandelingen terecht. Een complete gezichtsbehandeling bijvoorbeeld, bestaat uit een zorgvuldige reiniging van gezicht, hals en decolleté, huiddiagnose, epileren van de wenkbrauwen, ge zichtsmassage, bevochtiging van de huid met een dampapparaat, masker, e.v.t. gevolgd door make-up. Iedere be handeling is uiteraard aangepast aan uw huidtype. Naast een complete gezichtsbehandeling wordt er gewerkt met deelbehandelin- gen met als basis een reiniging, huiddi agnose en dampapparaat, waar u naar wens een en ander aan kunt toevoegen zoals b.v. een masker. Ook voor diverse harsbehandelingen van zowe gezicht als benen, manicure en verven van wimpers en wenkbrauwen, kunt u bij Fleur Cosmétique terecht. Er wordt gewerkt met de huidverzor- gingsprodukten en make-up van het Franse huis Académie, een merk dat bijvoorbeeld als één van de weinige een verzorgingslijn heeft voor de gevoelige vette huid. Dan zijn er nog de parfums en eau de toilettes van Jean Darcy die behalve voor dames ook een eau de toi lette en aftershave voor heren heeft. U kunt u en in de toekomst geregeld aanbiedingen verwachten, met nu als openingsaanbieding 20% korting op het tarief van een gezichtsbehandeling en een leuke attentie in de vorm van een klein flesje parfum. Fleur Cosmétique is geopend 's middags en 's avonds van maandag t/m vrijdag en zaterdag de ge hele dag en er wordt gewerkt volgens af spraak, ook om eens vrijblijvend langs te komen voor een huiddiagnose en gra tis monsters, daarvoor kunt u bellen 072-336719. VRIJMETSELARIJ Indien men een bepalende omschrijving zou willen geven van het begrip 'Vrij metselarij4, dan zou gesteld kunnen worden dat Vrijmetselarij in een -Loge- wordt beoefend om met behulp va sym bolen en riuelen broederschap aan te kweken. Broederschap betekent, dat men zijn kritiek op zichzelf richt; het wil zeggen, dat men de goede kanten van de medemens leert zien; het leidt er toe, dat de scheidsmuren van religieuze, politieke en maatschappelijke aard tus sen mensen wegvallen. Voor hen, die meer over de Vrijmetsela rij willen vernemen, houdt de Loge Noorderkroon op 29 februari om 20.00 uur een informatie-avond in het Loge- gebouw, Gedempte Nieuwesloot 153 te Alkmaar. Toegang gratis! Hoewel de Vrijmetselarij een genootschap is voor mannen, zijn echtgenotes en vriendin nen op deze avond ook van harte welkom. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! 1852 RD H8HOO Teiefooo 072-33135S Deern De Federatieve Vrouwenraad brengt i.v.m. de internationale Vrouwendag op dinsdag 8 maart weer een interessant programma in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat. Was het the ma de vorige keer „Vrouwen in man nenberoepen", dit keer koos men voor het thema, „Moederschap", nieuwe voortplantingstechnieken. Er gaat bijna geen dag voorbij of we worden gecon fronteerd met het begrip, kunstmatige donorintiminatie, draagmoeder, vitzo fertilisatie, diepvries tweelingen enz. Dit is geen sience fiction maar pure werkelijkheid. Toch worden deze moderne technieken door de meesten met gemengde gevoe lens ontvangen. De een is er vreselijk enthousiast over, de ander heeft er de grootste moeite mee. Toch is dit een zaak die in het bijzonder vrouwen aan gaat zowel jong als oud. Ook het juri disch aspekt van deze zaken is van het grootste belang. De Federatieve Vrou wenraad heeft voor 8 maart dan ook een stel interessante sprekers uitgeno digd om u over dit „gevoelig liggende" onderwerp uitvoerig te informeren. Het programma ziet er als volgt uit. Na het openingswoord van de voorzitter van de Federatieve Vrouwenraad mevr. v.d. Dool-de Graaf, zal een gynaeco loog een uiteenzetting geven van de nieuwe technieken, dat is om 10.00 uur. 10.35 uur: mevr. G. Timmer vertelt over haar eigen ervaringen ten aanzien van het via een nieuwe techniek verkre gen moederschap. Na de koffiepauze om 11.30 uur zal de heer G. K. Kinsma, medisch filosoof, ethische aspecten van de zaak belichten. 12.00 uur een heel belangrijk onderdeel, de juridische vraagstukken, deze wor den behandeld door mevr. J. Boot. Na de lunchpauze, om 13.00 uur is er gelegenheid voor het stellen van vragen. De Federatieve Vrouwenraad rekent op een grote opkomst van vrouwen, in alle leeftijdsgroepen, maar zou het ook bij zonder op prijs stellen, wanneer man nen ook belangstelling voor dit onder werp toonden. Tot dinsdag, 8 maart in de gereformeer de kerk aan de Noordergeeststraat (aan vang 10.00 uur). 8ERGEN HOORN HEILOO uur. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren- gentijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Na reeds twee succesvoorstellingen in het Dorpshuis te Egmond aan den Hoef, gaan de Hanswijkertjes nu naar de Vest in Alkmaar. De kritieken na de voorstellingen waren zeer positief en dat biedt dan ook perspectief wanneer de Hanswijkertjes op zondag 28 februari ,De Avonturen van Tom Saywer' voor u op de planken brengen. Misschien kent u het beroemde verhaal wel of heeft u het toevallig in een boe kenwinkel zien liggen of misschien heeft u het boek al thuis. In ieder geval zullen de meesten van u het beroemde verhaal wel kennen. In het kort gaat het verhaal over een, jongetje, Tom Saywer ge naamd, die inwonend bij tante Polly al lerlei kattekwaad uithaalt met zijn grote vriend Huckleberry Finn. Het is een musical voor jong en oud. Er is helaas maar één voorstelling, dus voor iedereen ook nog maar één keer de kans om het te zien. De uitvoering is op zondag 28 februari, aanvang 14.30 uur in de Vest, of zondagmiddag aan de zaal. Kaarten kunt u telefonisch bestel len bij Marlies Bras, telefoon 02206-1872, bij geen gehoor 4669. Ook zijn er kaarten te verkrijgen bij de rij dende winkel van Joop Lemmink. CD 3 CD BC:D BCD •sua Vrijdagavond moest men van een aantal brandweerlieden van de Willi- brordstichting afscheid nemen, dit wa ren: J. Molenaar, commandant, die va naf de oprichting 31 jaar geleden in dienst was. M. Groefsema, die hetzelfde Donderdag 25 februari De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Vrijdag 26 februari Hofdijkschool, Mariënstein 178. Tus sen 8.15-14.00 uur. Zaterdag 27 februari Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Fanfare Showband TKH, Werkendels- laan 66. Huis-aan-huis actie Plan Zuid. Tussen 10.00-12.00 uur. Halen op ver zoek: 331783. Ook lompen. Zwem- en Poloclub De Spetters, par keerplaats bij het zwembad. Tussen 10.00-12.00 uur. BSC Heiloo, parkeerplaats op sport park Het Vennewater. Gehel dag, ook zondag. Halen op verzoek: 129258. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriers, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Za terdag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 INTERESSANT CONCERT IN WITTE KERKJE HEILOO Onder het motto „Grote Muziek voor Kleine Bezetting" verzorgt het Trio Bonnart uit Rotterdam een concert in het Witte Kerkje te Heiloo op zaterdag 5 maart, aanvang 20.15 uur. Het trio bestaat uit Carla van Walsum (dwarsfluit), Freek van Diest (altviool), en Ton Huijsman (gitaar). Een niet alle daagse bezetting, goed voor een avond boeiende muziek, aangezien het Trio zich voornamelijk bezig houdt met het spelen van impressionistische muziek. Van de volgende componisten zullen Trio's en Sonates worden vertolkt: Be nedetto Marcello (1686-1739), France sco Molino (1775-1847), Leonard de Call (1786-1815), Bernard van den Sigtenhorst-Meijer (1888-1953)» Henk Badings (1907-1987). Ook tango- maandag 29 februari t/m vrijdag 4 maartvan 09.00-15.00 uur woensdag 2 en donderdag 3 maartvan 19.00-21.00 uur zaterdag 5 maartvan 10.00-14.00 uur Aanmelding kan telefonisch, schriftelijk of persoonlijk aan de school. muziek komt aan bod! Drie eeuwen worden op één avond ov erbrugd, als dat geen spannend muzikaal avontuur wordt Voor/ 7.50 (resp. 5,00 voor 65 en CJP), incl. programma, maakt u het al lemaal mee. Telefonische reservering is mogelijk onder nummer 331721 of 331449. Op zaterdag 5 maart, aanvang 20.15 uur, vindt in De Beun alweer de laatste professionele voorstelling van dit sei zoen plaats en wel: 'Candida' een to neelstuk van George Bernard Shaw met in de hoofdrollen: Sjoukje Hooymaay- er, Manfred de Graaf en Pieter Lutz. 'Candida' van G.B. Shaw speelt in 1894 maar het stuk heeft nog niets aan aktua- liteit verloren. Shaw laat ons zien, dat de mens verre van volmaakt is. Dat hij niet in staat is onderscheid te maken tussen illusie en werkelijkheid, zeker niet als het om de liefde gaat. Hij stelt 'Candida', de vrouw tussen twee mannen. Aan de ene kant de lief devolle echtgenoot en aan de andere kant de verliefde dichter. Beide mannen beweren dat ze, ieder op hun eigen ma nier, van Candida houden. Zij verwij ten elkaar onoprechtheid, maar realise ren zich niet, dat hun gevoelens uitslui tend zijn ingegeven door zelfzucht. Heel aardig is te zien, hoe Candida (Sjoukje Hooymaayer) de heren weer met beide benen op de grond zet. Een klassieke comedie in kostuum. G.B. Shaw (1856-1950), Anglo - Iers to neelschrijver, criticus en essayist won in 1925 de nobelprijs voor de letterkunde. In zijn toneelstukken zette hij zijn ei genzinnige ideeën over de meest uiteen lopende onderwerpen uiteen met een groot gevoel voor theater en humor. Kaarten zijn, zij het in beperkte mate verkrijgbaar bij: reisbureau Holland In ternational, Boekhandel Avis en Jan- Tine Braam. Entree 22,50 p.p. C.J.P./65 20,00. Tijdens het afgelopen zaterdag gehou den tennistoernooi Willemdon '88 wer den aan de heer de Jager, directeur van de Blokkerhof twee score-tellers over handigd. In de gezellige tennishal de Blokkerhof ontbraken nog steeds score-tellers. Willem Groen, organisator van het jaarlijkse Willemdon-tennistoernooi heeft daarom twee tellers ontworpen en gefabriceerd en deze tijdens dit toernooi aan de heer de Jager overhandigd. De Jager toonde zich zeer verrast, prees het zelf initiatief van de heer Groen en nam ze gaarne in ontvangst. Het is een ver fraaiing voor de Blokkerhof, aldus de Jager. Op zijn beurt overhandigde de Jager twee prachtige trofeeën, welke in gezet zullen worden in het komende Willemdon-Lustrumtoernooi. Dit toernooi, nu voor de vierde maal ge houden, verliep wederom vlekkeloos. Met invitatie-deelname voor 16 D- en E- spelers van omliggende clubs en gespeeld met drie voorronden, halve fi nales en finale, verliep alles weer zeer spannend. De finale, gespeeld om twee gewonnen sets, was spannend tot het laatste mo ment. De uiteindelijke winnaars Cor Langedijk en Hanneke Oudes hadden 3 sets nodig om hun mede finalisten Ed Burgmeijer en Ageeth Wijffels te vers laan. Set standen: 7-6 (7-5), 5-7 en 6-4. respectabele aantal jaren erop had zit ten. M. Groefsema, die helaas wegens ziekte niet aanwezig kon zijn maar de initiatiefnemer en oprichter van de brandweer is. De heren werden gedeco reerd met een forse onderscheiding. De heren T. Braakman en Nic. Rood zaten respectievelijk 17 en 12 jaar bij de brandweer. Zij kwamen helaas niet in aanmerking voor zo'n mooie onder scheiding maar kregen elk een oorkonde. Dhr. W. de Gooijer sprak de scheidende brandweerlieden toe en had voor elk nog een kado en bloemen voor hun echtgenotes. De nieuwe commandant zal worden de heer N. Beers en ondercommandant F. v.d. Ark. De avond werd met een feest je besloten. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De krachtsverschillen bijsjjiaakclu.b Oppositie uit Heiloo zijn in de A-groep kennelijk niet zo erg groot. Vier van de zeven gespeelde partijen werden afge broken na ruim drie uur spelen. Verder eindigden twee partijen in remise en al leen Heeringa wist te winnen. Het was toch een goede avond voor hem, want ook zijn afgebroken partij tegen Sauer werd zonder verder te spelen opgegeven. In de B-poule behield Vermeulen de lei ding door na een lange avond schaken remise te accepteren in zijn partij tegen routinier Brink. De Vries kwam door winst op Hassing ook weer terug in de top-5. Uitslagen van ronde 21; A-poule: M. van Bentum-H. Reyersen v. Buuren afg.; W. Lighart-K. Jongkind afg.; J. Alleman-P. Folkertsma afg.; H. Maas- L. v. Hoek rem.; W. v. Bakel-R. Sauer rem.; G. Heeringa-O. Koenders 1-0; H. Kracht-J. Plas afg.; R. Sauer-G. Hee ringa 0-1. B-poule: C. Brink-D. Vermeulen rem.; I. Oudeboon-J. Onderwater 0rl;..J. Kooy-P. v.d. Werff rem.; J. de Vries-J. Hassing 1-0; H. Niehaus-H. Hogeboom 1-0; P. Ooyevaar-W. Bos 0-1; H. Horninge-F. Beyers 1-0; B. van Stee-J. Vegter0-1; J. Werksman-A. Creutzberg rem.; G. v.d. Brink-M. Alleman 1-0. BURGERLIJKE STAND AKERSLOOT Geboren: Tim, z.v. B. R. Talens en R. M. Kerssens; Lars Petrus Anthonius, z.v. R. N. J. van der Eng en C. M. Dekker. TAFELTENNISVERENIGING ROZING In de derde competitieronde handhaaf de het eerste jeugdteam van Rozing zich aan de kop van haar klasse. D.O.V. uit Heerhugowaard werd zonder veel moei te met 8-2 teruggewezen. Rozing 2 be landde na twee goede overwinningen hardhandig op de grond. Polisport ken de geen schade en won alle tien partijen. Rozing 3 vocht een verbeten strijd uit met Spirit uit N-Scharwoude. Halver wege stonden ze met 4-1 achter. Maar met name Ronald en Theo wensten zich hier niet bij neer te leggen en sleepten toch nog een gelijkspel uit het vuur. Het vierde team had weinig problemen met Spoetnik en boekte, met 9-1 hun eerste overwinning. GERED GEREEDSCHAP HELPT HLABISA Hlabisa is een hulpgroep, die vanuit Be verwijk en omstreken artsen in het Hla bisa Hospital in Kwa Zulu (R.S.A.) probeert te helpen. In dit ziekenhuis is dokter Henk van Dijk, samen met zijn vrouw Marian, werkzaam. Samen met 2 andere doktoren en een fysiotherapeut zijn zij verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van het ziekenhuis. Helaas wordt er gekort op de medische zorg in Zuid-Afrika. Het budget wat het zie kenhuis van Hlabisa te besteden heeft voor nieuwe apparatuur enz. is gekort tot nul gulden! Dit houdt in dat: - mensen geholpen moeten worden met apparatuur die al afgeschreven is. - mensen niet meer kunnen lopen omdat er geen oefenmateriaal is. - operaties worden gedaan in o.k.- kleding met gaten. Er is een schreeuwend gebrek een rolstoelen, couveuses, ventilatoren, maar ook kleinere dingen zoals wan- dqjstokken, lakens, slopen, gipszagen, handnaaimachines, breipennen, haak- naalden enz. Maar ook voor de grote kinderafdelingen zijn engelstalige kin- CONTACTOCHTEND AFTER CARE De After Care, een begeleidingsgroep voor vrouwen met borstkanker, organi seert iedere eerste woensdag van de maand een koffie-ochtend. De koffie ochtend op 2 maart heeft een speciaal thema, namelijk: Voeding. Een diëtiste zal uitleg geven over het belang van goe de voeding en zal ingaan op de vragen die worden gesteld. Heeft u hiervoor belangstelling, dan bent u van harte welkom op woensda gochtend 2 maart 1988 van 10.00 tot 12.00 uur in het Medisch Centrum Alk maar. Vanaf 9.45 uur kunt u zich mel den bij de portier va het Centraal Zie kenhuis. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, iedere dinsdagmiddag kunt u de After Care Werkgroep bellen van 14.00 tot 16.00 uur tel. 072-145454 toestel 2226. schap Heiloo de hulpgroep te on dersteunen door de gift van vier hand naaimachines. U kunt ook een steentje bijdragen in deze aktie, zodat de contai ner met spullen naar Hlabisa verstuurd kan worden De vervoerskosten zijn bijna15.000,00. Wanneer u medische instrumenten, oud of nieuw of andere goederen van het verlanglijstje voor de hulpgroep heeft zijn zij u zeer dank baar. Deze kunt u afgeven in de wereld winkel, Stationsweg 103. Heiloo. Dins dag t/m vrijdag van 10.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. U mag ook rechtstreeks contact opnemen met Wil lem van Dijk, Tr. Kemphaanstraat 90, 1941, HC, Beverwijk, tel. 02510-25462. derboeken, educatieve boeken of oude matchboxjes van harte welkom. Met uw hulp probeert Gered Gereed-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1