Heeresma en Van Gogh bij De Buk de L Medische diensten Andere adressen Afsluiting Kuillaan tijdens» paddentrek in het voorjaar Geen Uitkijkpost ontvangen? Bijzondere acties Sport en spet agentia POLITIEBERICHTEN venementenagenda Verenigingsagenda afwezig W. HARTONG huisarts, 29 februari tot 7 maart overige huisartsen nemen waar afwezig H.H. DEN ENGELSEN huisarts, 3 t/m 25 maart overige huisartsen nemen waar UITKIJKPOST 24 FEBRUARI 1988 EEN VLUCHTELING HEEFT GEEN KEUS, U WEL (IV) In een vorig artikel meldden we reeds dat de vluchtelingenstroom naar West- Europa gedurende de laatste jaren sterk was toegenomen. Het bleek dat in 1987 een zeer geringe daling is opgetreden. Men hoort soms de mening verkondigen dat er bij de vluchtelingen een toene mende voorkeur voor Nederland, het 'sociale paradijs', zou bestaan. Dat is echter niet het geval, al sinds 1982 schommelt het gedeelte dat naar Neder land komt rond de 3 procent. Volgens een studie van het Europese Parlement is de hoofdzaak van de aan groeiende vluchtelingenstroom te vin den in de toenemende militaire confron taties en burgeroorlogen. Het grootste gedeelte van de Europese vluchtelingen bestaat uit vervolgde minderheden (Ta mils, Koerden, anders denkenden uit Iran, enz.). Van de asielzoekers die naar ons land komen worden er naar verhouding steeds minder als vluchteling erkend. De feiten: in 1982 werd 57% erkend, in 1984 30%, in 1986 20%. Tussen april en oktober 1987 werden er 90% direct af gewezen; over de resterende 10% werd een beslissing uitgesteld. Het wordt de asielzoekers in ons land niet gemakkelijk gemaakt. In de tijd dat zij hier nog verblijven, meestal vanwege procedures tegen de uitwijzing, genieten zij een opvang die gebaseerd is op het ontmoedigingsbeleid t.a.v. vluchtelin gen. (De beruchte bed-, bad-, en broodregeling). Velen proberen dan ook in een ander land asiel te krijgen. Soms lukt dat. van de ca. 3500 Tamil-vluchtelingen zijn er 2000 naar het buitenland gegaan. In West-Duitsland werd 90% van hen di rect als vluchteling erkend. Van de 1500 Tamils die in ons land bleven zijn er tot nu toe slechts enkelen als vluchteling er kend. Volgens de Nederlandse autoritei ten zouden ze geen vervolging hebben te vrezen en zijn het zgn. economische vluchtelingen. Als het elders ook niet lukt raken de vluchtelingen op drift, ze worden van het ene naar het andere land gestuurd. Sommigen duiken onder en leiden een kommervol bestaan. Het is beschamend dat een aantal bewindslieden bij een toelichting op het beleid zich uitdruk kingen heeft veroorloofd die een sfeer van verdachtmaking opriepen en die be paald niet geschikt waren om het kli maat in Nederland voor vluchtelingen te verbeteren. Het is erg dat juist het Ne derlandse beleid, gericht op ontmoedi ging en afwijzing, andere regeringen er toe brengt dan ook maar de grenzen voor vluchtelingen te sluiten. De vluchtelingenactie van Amnesty In ternational is gericht op drie doelen. a. Verbetering van het klimaar door het geven van informatie en het houden van discussies hierover. b. Benadering van gemeentebesturen en politieke partijen om mee te werken aan vluchtelingenopvang in hun gemeente. c. Internationale samenwerking in West-Europa bij de opvang van vluchtelingen. Hieraan willen wij in een volgend arti kel aandacht schenken. Amnesty International - Groep Heiloo. POLITIEBERICHTEN Iemand heeft in Heiloo een vals bank biljet van 100,00 uitgegeven. In Vrieswijk heeft men geprobeerd in een auto in te breken. Aan de Ewisweg werd van een auto een zijspiegel afgetrapt. Dat iemand absoluut geen zin heeft in lopep mag blijken uit het volgende. Er werd een Ford Sierra gestolen van de parkeerplaats bij de Aostastraat en die werd weer teruggevonden op het par keerterrein bij het Loo. Aan de Laan van Zeeman werd ingebro ken door het openbreken van de achter deur. Hetzelfde geheurde aan de Kennemerstraatweg. Op de tennishal van de Dors heeft een graffity spuiter zich uitgeleefd. Van 'De Duif' (lagere school) werd een ruit vernietigd. Ook bij de Hofdijkschool heeft een wel zeer driftige graffity spuiter op bezoek gehad. Hij spoot liefst 23 ramen vol. het is maar waar de zieke trek in heeft. Van het clubgebouw van B.S.C. werden ruiten en lampen vernield. Er werd ook een ruit aan de Holleweg vernield. Iemand heeft het ook op klaarlichte dag van een Opel Kadet, die op het Stati onsplein stond geparkeerd, de wieldop pen gestolen. In de fietsenstalling bij het station vond iemand zijn fiets terug met doorgesne den banden. Op de Heerenweg werd een B.M.W. 320 gestolen, blauw, kenteken GR-89-GH. Er zijn twee autobestuurders aangehou den omdat ze teveel gedronken hadden, beiden moesten een bloed en blaasproef doen en kregen een rijverbod opgelegd. In Egmond kwam tegen sluitingstijd ie mand binnen die verschillende personen bedreigde en vervolgens het geld uit de kassa meenam. Het onderzoek is in vol le gang. In de Hema werd iemand betrapt die schoonmaakmiddelen en levensmidde len zonder betalen, mee wilde nemen en dat mag nu eenmaal niet. Op de Ewisweg - Past. v. Muijenweg o vond een aanrijding plaats, doordat ie mand, die van rechts kwam, geen voor rang kreeg. Hij moest dat helaas wel be kopen met een hoofdwond. Er werden deze week negen fietsen gestolen maarer werden er ook weer drie terug gevonden. Attentie hondenbezitters De maand maart is voor de politie actie- maand wat betreft de controle op het aangelijnd houden van honden. In het voorjaar kunnen honden een bedreiging vormen voor het jonge vee. In grote de len van de gemeente is het verboden honden los te laten lopen. Op het poli tiebureau aan de Van der Feen de Lille weg hangt een kaart waarop deze gebie den staan aangegeven. U bent derhalve gewaarschuwd. Gevonden voorwerpen. Periode 15 februari tot en met 21 febru ari 1988. Goederen afhalen op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 14.00-16.00 uur. Kleine grijze poes met wit voorpootje; een bruine handschoen; tweemaal een dameshorloge; koffer met (auto-)ge- reedschappen; een slot; handraamwis- ser; vier sleutels. Vrijdagavond 26 februari verwelkomt het publiek bij het O.J.C. de Buk te Heiloo twee mensen die ogenschijnlijk weinig gemeen hebben, maar in werke lijkheid veel overeenkomsten en raak vlakken blijken te hebben. De schrij ver/dichter Heere Heeresma en de regis seur Theo van Gogh hebben in de eerste plaats de film 'Een dagje naar het strand' gemeen. Deze in 1984 door Van Gogh geregisseerde had de gelijknamige roman van Heeresma uit 1962 als basis. De avond zal dan ook beginnen met het vertonen van deze 85 minuten durende "samenwerking" tussen de beide heren waarin de alcoholistische hoofdfiguur Bernd (Cas Enkelaar) zijn invalide dochtertje (Tara Fallaux) meeneemt naar het strand. Een niet verwonderlijke overeenkomst tussen Heeresma en Van Gogh is hun beider belangstelling voor de letteren. De nu 55-jarige Heere Heeresma kan bogen op een omvangrijk oeuvre. Zo'n 30 romans, verhalen- en dichtbundels vertrouwde hij het Nederlandsche volk toe. Behalve het al gememoreerde 'Dag je' zijn voor menigeen bekende titels: 'Geef die mok eens door, Jet' (1968), 'Han de Wit gaat in ontwikkelingshulp' (1972), 'Mijmeringen naast m'n naai machine' (1975), 'De hete ijssalon' (1982) en 'Geschoren schaamte' (1986). Allemaal goed verkopende boeken waar Heeresma trots op is. Vooral de laatste jaren vliegen zijn - zo als hij ze zelf noemt - 'pornopersiflages' de winkel uit. De menselijke seksualiteit geeft aanleiding tot rare strapatzen en Heeresma weet dit zeer plastisch te be schrijven. Pagina's achtereen. Een re den voor veel mensen om van deze boe ken schande te spreken. Ook in de dichtbundel 'Recreatie' en in de publicaties in het blootblad 'Pen thouse' van Theo Van Gogh wordt sex bepaaldelijk niet geschuwd. Waar Hee resma ophoudt gaat Van Gogh pas be ginnen. Bizar, grof maar ook - tussen de regels door - van een grote gevoeligheid en betrokkenheid getuigend. Buiten de verbindende elementen film en schrijven is er ook een overeenkomst op het verbale terrein. Beide heren doen regelmatig van zich horen in de pers en op televisie. Het kost hen geen enkele, moeite hier en daar de knuppel in het hoenderhok te smijten (gooien is te zacht uitgedrukt). Door boude uitspra ken over collega's werd Theo Van Gogh al gauw 'De dorpsgek van de Neder landse filmwereld' genoemd. Een bij naam waar van hij lijkt te genieten. Nog trotser echter is hij op zijn bijnaam 'Het Beest' die hij verwierf door de provoce rende opmerkingen en onheuse uitlatin gen die hij maakte om mensen uit hun tent te lokken. Hetgeen in sommige ge vallen nog lukte ook. Vrijdagavond om 21.00 uur begint de avond met het vertonen van de film. Hierna zal - zoals de beide gasten van De Buk gevraagd hebben - aan hen een aantal (lastige) vragen worden voorge legd waartussendoor zij verhalen en ge dichten uit hun werk zullen presenteren. De heren hebben tevens aangegeven prijs te stellen op reacties vanuit het publiek! Voor de scholieren die deze avond wil len bezoeken liet hier de mogelijkheid om snel een stukje van hun boekenlijst voor elkaar te hebben met daarbij ook een hoeveelheid achtergronden van de schrijver. Vrijdagavond 26 februari, aanvang 21.00 uur. De entree is voor Buk-leden en cjp-ers 6,00; anderen betalen 8,00. Cheese Live Op zaterdag 27 februari vindt er in de Buk vanaf 15.00 uur 's middags een groepenpresentatie plaats van zes Alk- maarse bands, onder de verzameltitel "Cheese Live". De groepen die hier deel van uitmaken zijn Iron First, Va cuum Cleaner, Dutch Courage, Chal lenger, De Daltons en Strange Day. Verleden jaar werd er bij het Alkmaarse jongerencentrum Parkhof het idee ge boren een talentenjacht te organiseren waar bands uit de regio Alkmaar aan zouden kunnen meedoen. Belangrijkste beweegreden hiertoe vormde de wens het popklimaat in Alkmaar te stimule ren en beginnende bands een kans te ge ven zichzelf middels live-optredens te ontplooiien. Uit de talentenjacht bleven de bovenge noemde groepen als „finalisten" over. Met steun van Parkhof zijn de zes bands het afgelopen najaar de studio in gedoken. In studio Oktopus in Amster dam werd geheel "live" (dus zonder on nodige bijschavmgen) de LP "Cheese Live" opgenomen. Hierop is elk van de groepen gedurende zo'n 6 minuten te horen. De muziekstijl van de verschillende bands loopt uiteen: speedmetal, stevige rock, pretpunk, rockabilly en Siouxsie- invloeden zijn op deze prima plaat ver- Zoals wij u in de Uitkijkpost van 17 fe bruari al berichtten, staat de voor- jaarspaddentrek weer voor de deur! Om de padden en kikkers de bescherming te kunnen geven die de Paddenwerkgroep Heiloo nodig acht, had de werkgroep gemeentelijke toestemming nodig. Deze toestemming, die wij inmiddels in ons bezit hebben, heeft tot de volgende be schermende maatregelen geleid: - Gedurende de maanden maart en april is de Kuillaan van 19.00 uur 's avonds tot 9.00 uur 's morgens voor het verkeer afgesloten door middel van een drang hek met knipperlicht; - Dit dranghek met knipperlicht plaat sen wij op de Westerweg tegenover de nummers 29 en 31; - ALle verkeer dient zodoende over de Rector Frederiklaan naar de Kenne merstraatweg te rijden; - Gedurende de maanden maart en april zullen waarschuwingsborden op de Westerweg en Rector Frederiklaan staan. Dit om de automobilisten er op te wijzen dat er voorzichtig gereden dient te worden in verband met overstekende padden, kikkers en salamanders; - Gedurende de maanden maart en april zal in de grasberm van de Zandersloot weg een gaasstrook (met emmers) aan gebracht worden. Wij hopen dat het een en ander niet te veel ongemak voor u zal betekenen en vertrouwen op een goede samenwerking. HANDSOME EIGHT Tenslotte is dan toch ook Handsome Eight in de afdelingshoofdklasse zaal voetbal tegen de eerste nederlaag opge lopen. Het werd 2-5 tegen de grillige, maar tegen HE altijd extra geladen ploeg van Uniekaas uit Castricum. De cijfers zijn echter veel forser dan de wedstrijdverhouding aangaf. In de slotfase van dit aantrekkelijke du el waren de zebra's, die Jan Dijk misten, bij de stand 2-3 sterk op jacht naar de gelijkmaker, toen hun doelman Gijs de Jong na een onfortuinlijke bot sing uitviel met een gebroken neusbeen. Een veldspeler moest hem vervangen, waardoor HE ook geen wisselmogelijk heid meer had. Allemaal factoren die de koploper opbraken. Ere wie ere toekomt, Uniekaas toonde zich een hechte eenheid en was duidelijk schotvaardiger dan HE, dat zich genoeg kansen schiep, maar ditmaal in de af werking minder sterk bleek, terwijl voorts de doelman van het kaasteam in uitzonderlijke vorm verkeerde. DIERENBESCHERMING Goed tehuis gezocht voor: Remy, Friese stabij, reu, 3 jaar. Voor inlichtingen: 02205-2256. Rode kater, 1 Xi jaar; cypers poesje en cypers katertje, 3 jaar, horen bij elkaar; zwart/witte kater, 9 jaar; schildpad poes, 9 jaar; zwart met witte poes, 8 jaar; wit met zwarte poes, 11 jaar. Voor inlichtingen: 072-337853. 3 Dwergkonijntjes en 1 Hollander', bijzonder lief; 1 Cavia. Voor inlichtin gen: 072-331484. Vermist Grijs/bruin cypers poesje, witte bef, witte sokjes, 4 jaar, Spanring, Heiloo. Voor inlichtingen: 072-621195. Rode kater, gec., wit befje en witte pootjes, 17 jaar, Clusiuslaan, Limmen; Bruin/zwart cypers poesje, gest., 12 jaar, Clusius, Limmen; donker gekleur de lapjespoes, klein, 2 jaar, Rijksweg, Limmen. Voor informatie: 02205-2256. Gevonden: Cypers rood met witte kat, Kieftenland, Limmen (loopt daar al ca. 2 maanden). Voor informatie: 07^-621195. Dierenbescherming Heiloo Tel. katten Heiloo: 072-337853, 072-631195; Limmen: 02205-2256; Akersloot: 02513-10079. Tel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256; 072-333714; Akersloot; 02513-10079. Tel. knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484; Akersloot: 02513-10079. Tel. vogels: 072-337516. Tel. Inspectie Heiloo e.o.: 072-335750. Actie Vakantie Pleegdier: 072-336180. Openbare Bibliotheek Woensdag 2 maart: bespreking van ma terialen door mw. Hoffmann. Onder werp: Amerika. Aanvang 9.30 uur. Be langstellenden zijn welkom in de activi teitenruimte van de bibliotheek. Jeugddienst Zondag 28 februari: jeugddienst in de Geref. kerk, aanvang 19.00 uur. Onder werp: 'Lees je bijbel, bid elke dag'. Voorganger: Henk de Boer uit Amster dam. Muzikale medewerking: Anke Lont (dwarsfluit). Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 07Z-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Hulp voor Polen Wanneer de kleren van uw kinderen te klein zijn en er geen bestemming meer voor is, dan kunt u ons geweldig helpen voor gezinnen in Polen, die ons om kin derkleding gevraagd hebben. U kunt de kleertjes afegevn bij mevrouw Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo, tel. 331802. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. JAZZ-SOCIETEIT HEILOO BIEDT DIXIELAND VAN DE BOVENSTE PLANK Heeft u tijdens de laatste zondagmiddag van januari óók zo genoten van het fa buleuze spel van de machtig op dreef zijnde Zaanse vibrafonist Leen Dijk- kamp? Helaas gemist? Geen nood! De volgende sessie belooft óók veel! Op zondagmiddag 28 februari - vanaf 15.00 uur - zal in het Open Huis een 8-mans formatie een swingend ant woord geven op de vraag: "Is it true what they say about dixie?" De organi satie is erin geslaagd, de koperblazers van de befaamde Dixie Papa's voor dit optreden te engageren. Zeer waarschijn lijk zal tevens de Papa-clarinettist van de partij zijn. En wie deze grand old man van de jazz in Noord-Holland kent, weet, dat het zonde zou zijn, zich zo'n gelegenheid te laten ontgaan! Voor een paar jazzy uurtjes in een gezel lige ambiance op naar het Open Huis, op 28 februari. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen tegenwoordigd. Het belooft zaterdag dan ook een fantastische popdag in de Buk te worden. Omtrent de volgorde van opkomst van de groepen is op dit moment nog niets bekend, dus komt ge woon op tijd om niks van dit mu ziekspektakel te missen. De toegang voor „Cheese Live" bedraagt 6,00 voor leden/CJP-ers en 8,00 voor anderen. De Vroegte Wint Zondag 28 februari: baars-witvis wedstrijd in Noordhollands kanaal na bij Akersloot. Vertrek vanaf 't Loo 9.00 uur. Over het al dan niet doorgaan kan men zaterdag tot 19.00 uur bellen 334104. Inleggeld 5,00. HSV voetbal Zondag 28 februari: HSV 1 - Vios 1, aanvang 14.00 uur, sportpark Bayershoffweg. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Vrijdag 26 februari: bowlen in Bowling Heiloo van 21.00-22.00 uur, kosten 6,00. Federatieve Vrouwenraad Donderdagen 25 februarie en 3 maart: thema-ochtenden over het invullen van het belastingformulier voor vrouwen, van 9.15-11.30 uur in het Open Huis. Voor inlichtingen en/of opgave: Lam- my Nederhand (330560), Els Schouten (334526) of Gré Jansen (332367). Katholiek Vrouwengilde Woensdag 24 februari: ledenavond in 't Trefpunt, aanvang 20.00 uur. Plattelandsvrouwen Donderdag 25 februari: jaarvergadering met daarna een optreden van de toneel groep met 'De tante uit Amerika'. Aan vang 19.45 uur in de zaal van de Geref. kerk. Vanaf 20.30 uur zijn introducé's welkom a 2,50 entree. EHBO Donderdag 25 februari: herhalingsles voor gediplomeerden. Aanvang 20.00 uur in het kruisgebouw aan de Holleweg. BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN AFD. HEILOO Op woensdag 17 februari zijn we met een groep dames op bezoek geweest bij Brood en Banketbakker C. Pater te Avenhorn. We werden opgewacht met koffie en uiteraard met gebak, waarna de heer Pater over het ontstaan van zijn bedrijf vertelde. Zijn vader was in 1924 begonnen, als één van de tien bakkers in Avenhorn Later nam zijn zoon Cor het bedrijf over en in 1984 heeft zijn vader op 90-jarige leeftijd de eerste steen gelegd in het nieuwe bedrijfspand. Cor Pater heeft nu 60 werknemers in dienst. Na de rondleiding kregen alle dames een attentie, in de vorm van een Westfriese Krentenmik en een cake. Daarna weer in de auto op huis aan. AGENDA OPEN HUIS Donderdag 25 februari N.v.v.H. Gewest verg. 10.00-16.00 N.v.v.H. Calligrafie 9.30-11.30 Fed.Vrouwenraad cursus 9.00-11.30 Alberto verg. 9.00-12.00 Yoga 13.30-15.30 HOV, operettever.rep. 20,00-23.00 Nivon Calligrafie 20.00-22.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 HBC. bridgeclub Heiloo 20.00-23.00 Engelse les 19.00-21.00 P.v.d.A, verg. 20.00-22.00 Vrijdag 26 februari Pl.landsvr. volksdansen SOW, volksdansen N.v.v.H. ds.bridge Fed.vrouwenraad cursus SOW, yoga v. ouderen Begel.orkest v. NH Nivon geologie Bel 's donderdags: 072-330175 -ww VAVAWAWAWAV wwvw Hervorifide Gemeente Heiloo Witte Kerk 9.30 uur: dhr. P. de Jong; 11.00 uur: mw. D.A. de Hoest; 19.00 uur: jeugd dienst in de Geref. kerk, voorganger H. de Boer. Geref. Kerk Noordergeeststraat 10.00 uur: ds. R. Oranje; 19.00 uur: jeugddienst, voorganger H. de Boer. Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 9.00 uur: ds. J. Verhage (H.A.). Parochie-zondagsdienst Psychiatrisch Centrum Sint Willibrord, Kennemerstraatweg 464, Heiloo, tel. 330844. Volle Evangelie Gemeente Zondag 14.30 uur dienst, woensdag 20.00 uur bijbelstudie. Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10.00 uur: dhr. T. Viezee uit Alphen aan de Rijn. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10.00 uur: ds. M.W.S. Kramer. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur: drs. R. Schoufour uit Driehuizen. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10.00 uur: ds. H.Th. Ament. Ned. gereformeerde kerk Alkmaar 9.00 uur: br. J. Maljers; 15.00 uur: kand. R.R. Ganzevoort. Deze diensten worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Oudorp. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10.00 uur Hoogmis. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) (Kapelkerk, Laat, Alkmaar) 9.30 en 17.00 uur: ds. J. Luiten. Evangelische Gemeente De Egmonden Zondagavond 19.00 uur, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen tel. 02206-5301. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) em 11 uur. In de week: Maandag 19.30 uur. Don derdag 9 uur (Overkerck). Spreekuur: zaterdag 4-5 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.15 uur (om de week) en 11 uur. In de week: Dinsdag 8 uur. Vrijdag 19.15 uur. O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan Weekenddiensten: zaterdag 19.00 uur; zondag 9.00 (bij de Juliana Zusters) en 10.30 uur, Hoogmis. Door de week: maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur, donderdag 10.00 uur. Biechtgelegenheid: zaterdag 16.00 uur in de Bedevaartskapel. Gebeedsdienst en Lof: Zondag 15.00 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: Zaterdagavond 18.45 uur Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. 9.00-10.30 11.00-12.00 9.30-11.30 13.30-15.30 13.30-16.30 20.00-22.00 20.00-22.00 Liberty Lines Squaredance 19.30-21.30 Zaterdag 27 februari Gesloten Zondag 28 februari Kindernevendienst NHK 10.00-11.00 Jazz-middag 14.00-18.00 februari 11.00-12.00 14.00-15.30 13.30-15.30 14.00-15.30 13.30-15.30 20.00-23.00 20.00-22.00 19.30-21.30 20.00-23.00 Maandag 29 N.v.v.H., gym N.v.v.H., zang Nivon Doe-middag Pl.landsvr., zang Yoga Sans atout bridge EHK, klaverjassen Yoga Falkland toneel, verg. Dinsdag 1 maart Doves, gym 10.00-11.00 Nivon Aquarellen beg. 9.30-11.30 Nieuw leven, zangver. rep. 20.00-22.00 Nivon boekbinden 8 20.00-22.00 HBC bridgeclub Heiloo 20.00-23.(X) Oppositie schaken 19.00-23.30 Nivon geologie 19.30-21.30 Volkshuisvesting spreekuur 19.30-22.30 Woensdag 2 maart Doves gym 11.00-12.00 Nivon tekenen v. beg. 9.30-11.30 Nivon calligrafie 20.00-22.00 Falkland toneel, rep. 20.00-23.00 Liberty Lines Squaredance 19.30-22.30 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 UYCL yoga 19.15-21.15 Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) 27 en 28 februari: H.D. Gransbergen, Breedelaan 59, Heiloo, tel. 330400. Weekenddienst Apotheek 26 februari - 4 maart: Apotheek Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, Heiloo, tel. 330200. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen-Akersloot De dienstdoende wijkverpleegkundige is te bereiken onder tel. 072-126482. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Hei loo, tel. 337531. Verloskundige Limmen 26 februari - 3 maart: C. Motzo, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 27 en 28 februari: A.C. Wesseling, Ou degracht 263, Alkmaar, tel. 125940. Diëtiste Simone Ouwendijk, Rosendaal 11, Hei loo. Telefonisch afspraken maken: dag. tussen 18.00-19.00 uur, tel. 072-336051 (b.g.g. 330719) Marja Stoop-v. Woerkom voor dieet en voedingsadvies na telefonische af spraak. Vossenakkers 21, Heiloo, tel. 072-337342. Mw. I. Nijdam-Visser, De Wildtlaan 52, Heiloo, voor voedings dieetadviezen na tel. afspraak, tussen 17.00-19.00 uur, tel. 072-332287. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.): Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis weg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildt laan 28, Heiloo, tel. 072-333271; Fysio- therapiepraktijk E.J. de Waal, Kenne merstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266; P.A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Heiloo, tel. 072-333746. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Elise Zonneveld-Kemper, tel. 072-337378. (Samen bevallen). Tandprothetische praktijk Jan Jansen, Heerenweg 72, 1851 KT Heiloo, tel. 072-337119. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. Duijser zijn te berei ken op tel. 072-331606 (Commandeurs laan 1). Zaterdag spreekuur van 11-12 uur. Praktijk Oefentherapeuten Mensendieck Y. I. van Leeuwen, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 02208-96924. M. J. Dijkema, De Hoghe Weijdt 31, tel. 072-338114, b.g.g. 072-334348. Regionale Kruisvereniging Noord-Kennemerland Kantoor Wijkgebouw, Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 8.30-12.30 uur (o.a. le denadministratie), tel. 072-336606. Kruisvereniging Heiloo Uitleenmagazijn Wijkgebouw Holleweg 94. Geopend op werkdagen van 18.30-19.30 uur. Tel. Ö72-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. Zwangerschapscursus/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694, en mevr. B. Nieuwmeyer, tel. 072-338088. Voor leden van de Kruisvereniging kosteloos. Wijkverpleegkundigen Spreekuur in het Wijkgebouw dagelijks tussen 12.00-13.00 uur, tel. 072-331073. De dienstdoende wijkverpleegkundige is bereikbaar tussen 18.00 en 8.00 uur via tel. 072-126482 (alarmcentrale). Fiom Alkmaar Bureau voor hulpverlening bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Van der Meijstraat 6, 1815 GP Alkmaar (tel. 118812). Bereikbaar op werkdagen van 9.00 en 17.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belangeloos de helpende hand wil bieden. Inlichtin gen: ma., wo. en vr. tel. 334383; di. en do. tel. 332156. Bellen tussen 8.30-9.30 uur. Bij geen gehoor: tel. 330455. VVV Heiloo Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Post bus 5, 1850 AA Heiloo. Hoofdinforma- trice: mevr. A. de Moor, Nijverheids- weg 11, Heiloo, tel. 072-333719. Unie van Vrijwilligers Kantooruren: alle werkdagen van 9.00-10.00 uur, Hoog en Laag 25, Hei loo, tel. 335296. Secretariaat: mw. B. Eberson-Bergsma, Breedelaan 46, 1851 MD Heiloo, tel. 072-336262. Giro UW: 2400655. Stichting Algemeen Maatschappelijk Werk (Stama) Heiloo: Kennemerstraatweg 382, tel. 330984. Spreekuur maandag, woensdag en vrijdag, 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 02205-1250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Afspraken buiten spreekuren: Bureau Algemeen Maatschappelijk Werk, Nas- saulaan 5 te Alkmaar, tel. 072-110804. Gehele week. Ombudsteam Heiloo Voor schriftelijke vragen: Postbus 89, 1850 AB Heiloo. Tel. bereikbaar van 10.00-22.00 uur op 072-333935 (b.g.g. 072-621033/334148). Spreekuur vrijdag na telefonische afspraak in De Duif, Mariënstein 180, van 19.30-20.00 uur. Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Aanmeldingen en inlichtingen: mevr. S.van den Haak-van Wijk, tel. 072-334219. Oppasdienst Tarieven: 2.50 per uur; na 23.00 uur ƒ3,--. Contactadressen (uitsluitend tele fonisch tussen 12.30 en 13.30 uur): mevr. Meertens-Wiltens (072-116377) of mevr. van 't Veen-Paarlberg (072-330127). Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen voor huisvesting in een be jaardenoord en sociale alarmering die nen te worden gericht aan de afdeling Sociale Zaken van de gemeente Heiloo, Van Aostastraat 5, 1851 JB Heiloo, t.a.v. A.Th.Delleman (tel. 072-313184). Spreekuur: iedere werkdag van 8.30-10.30 uur. Tevens dinsdag van 19.00-20.00 uur. Alg. Ned. Invalidenbond Secr.: mevr. Burgering, Karei de Groot elaan 26, 1861 KT Bergen (NH), tel. 02208-12819. Kontaktpersoon: A. L. Bellekom, Kennemerstraatweg 324, 1851 BH Heiloo, tel. 072-333797. Wao-Aa w-Groep Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens elke maandag spreekuur (9.00-12.00 uur). Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo Inlichtingen/inschrijvingen: alleen de eerste en derde dinsdag van de maand van 19.30-21.30 uur (inschrijvingen om 19.30 uur) in het Open Huis. Secretari aat: Land van Maat 28, tel. 338536. Stichting Werklozenbelangen Spreekuur: elke maandag, woensdag en vrijdag (10.00-11.30 uur) in het onder komen aan de Pastoor van Muijenweg 16, Heiloo (voormalige Agnesschool), tel. 072-337196. Ouders helpen Ouders Telefonische hulpdienst van de Lande lijke Stichting Ouders van Drugs verslaafden. Tel. 072-152244. Bereik baar: maandag t/m vrijdag van 17.00 t/m 01.00 uur, zaterdag, zondag en op feestdagen van 9.00 t/m 01.00 uur. Vrijwilligers Autovervoer Telefoon 333097, b.g.g. 331297. Stichting Consument en Huishouding Spreekuur: afdeling Sociale Zaken, Van Aostastraat 5 te Heiloo, donderdag van 14.00-16.00 uur. Tel. afspraak maken (hele week): tel. 313184. Regionaal Ziekenfonds Noord-Holland-Noord Spreekuur: woensdag van 13.00-14.00 uur in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 2