uqueZ^r-~> Familie Ursem brengt al 25 jaar kleur in menig huis 2e PAASDAG OPEN wiel inga LAATSTE WEEK UITVERKOOP TOTALE HERENKOLLEKTIE monsieur El LAPPON IA simon peek Jubilarissen Bouw en Houtbond FNV juwelier MARKTPRIJS OP OP Bloemetjes blouses, sjaals, schoenen, hemden, corsages. (met lichte rookschade) Ff J Hoeren weg 174 - Heiloo 53e JAARGANG NO. 13 - 30 MAART 1988 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN SHOI5SIMAN Het qrote modenieuws uit PARIJS! HOLLAND BLUMEN MARKT] exlcusief bij U bent van Harte Welkom... van 11.00 tot 17.00 uur Paasei f 1,00 Gerberaplant f 5,95 Slaapkamergeluk f 3,95 Buitenroos 2,45 Tuin-Markt Heiloo/Limmen, Hoogeweg 69. Bijzondere acties Oud papier acties in Heifeto Tansie, een nieuwe zaak in kinderkleding Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdags gesloten. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) y i Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) V J D'1 k'ac* versch,Jnt °P woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur In ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prljzen. Vraag onze prijsopgave! Makelaar Taxateur o:g. h^theken°°P Postbus 95,1850 AB Heiloo Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Stationsweg 85A - Heiloo - Teletoon 072-335730 OPBRENGST SIMAVI KOLLEKTE Tijdens de Simavi kollekte, die gehou den werd van 14 maart t/m 20 maart in Heiloo, werd met behulp van 130 kol- lektanten/ 8828,90 bijeengebracht. Al le kollektemedewerkers/sters bedankt! die het thema arbeidsomstandigheden in de bouw laat zien, gaat in alle lagen van het bouwproces, van projectont wikkelaar tot werknemer waar. Bij wordt afgevraagd in elke stap hoe de werkomstandigheden verbeterd kunnen worden. Hierna ontstond een levendige discussie met beide sprekers en werd besloten met een gezellig samenzijn. SPONSORTOCHT VOOR TANZANIA GROOT SUCCES intxatuin Heiloo, Vennewatersweg 15 telefoon 072-332727 Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Paasverkoop op zaterdag 2 april van 10.00-15.00 uur in het pand Victorie park 4 te Alkmaar. De opbrengst is voor het onderwijsproject van Pater Kees Schouten, werkzaam in Kame roen. De opbrengst van de vorige ver koop was 12.500,00. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. ledereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonaerwaldt, tel. 334252. Hulp voor Polen Wanneer de kleren van uw kinderen te klein zijn en er geen bestemming meer voor is, dan kunt u ons geweldig helpen voor gezinnen in Polen, die ons om kin derkleding gevraagd hebben. U kunt de kleertjes afegevn bij mevrouw Velthuis, Zeeweg 17, Heiloo, tel. 331802. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. LEERZAME ZAMBI A-A VOND Op 21 maart organiseerde de Wereld winkel in de basisschool .De Duif een avond over ontwikkelingswerk in Zam bia. Hillie Pier, die daar zes jaar ge wenst is, vertelde aan de hand van dia's over haar ervaringen. Met haar opleiding in tropische land bouw kon ze de mensen helpen aan een meer gevarieerd voedselpakket. Toch kwam ze hier in Nederland terug met het gevoel daar meer ontvangen te heb ben dan gegeven, ze ondervond daar zo veel hartelijkheid en meeleven, dat ze nu in dit kille Nederland met heimwee terugdenkt aan haar verblijf in Zambia^ Voor de aanwezigen was het beslist geen verloren avond. Integendeel! Het interieur van de Kennemerstraatweg. In de zaak aan de Kennemerstraatweg, waar voorheen Nieuwpoort z'n bedrijf had is een kinderkledingzaak gekomen. De familie Brons, vader, moeder en twee dochters runnen met elkaar dit be drijf. De kleding wordt n.l. in het ate lier, dat zich achter de winkel bevindt, gemaakt. Er wordt kleding gemaakt in de maten 74 t/m 158 en u kunt (tegen meer prijs) elke afwijkende maat krij- kinderkledingzaak Tansie aan de gen. De prijzen zijn heel betaalbaar. Men koopt allemaal leuke gezellige stof jes en maakt daar jurkjes, broeken, jacks enz. van. Voor de kleinste maten zagen we een uit broderie broekje de jacks zijn soms tegen gevoerd met pop- petjesstof of er is aan de buitenkant een versiering aangebracht. Leuke jurkjes, ook al voor de zomer, in frisse katoent jes en vaak met een grote kraag, er is een ruim assortiment. In de w inkel vindt u twee paskamers een voor jongens en een voor meisjes en een gezellig zitje. De kleding hangt allemaal in rekken dus u kunt lekker snuffelen. PAASHOOGMIS IN DE MOEDERGODSKERK Op Paaszondag 3 april willen wij om 9.15 uur in de MoederGods Kerk het feit herdenken, dat Christus uit de dood is verrezen. Tijdens de feestelijke hoog mis zal het herenkoor „Mater Dei" sa men met het interparochieel dameskoor en met medewerking van enkele solisten de „Missa brevis" (zg. „Spatzenmes- se") van W. A. Mozart, het „Paeslied" van H. Cuypers, een "Easter carol" van J. Valkestijn en het „Haec dies" van J. Algra zingen. Het herenkoor zingt bovendien nog de wisselende gre goriaanse misgenzangen. Het geheel staat onder leiding van dirigente Marjan Politiek en wordt aan het orgel begeleid door Anke Buzing. Vijf en twintig jaar is het alweer geleden dat Nic Ursem z'n huis stond te schilde ren en tegen z'n vrouw zei: „Nans, we gebruiken zoveel verf, we kunnen het zelf wel gaan verkopen", waarop zijn Vrouw heel lakoniek antwoordde: ,,nou, dan doen we dat toch". En zo begon in de voorkamer van hun huis de verfzaak van Ursem aan de Heerenweg. Nic Ursem kwam uit een schilders geslacht, grootvader was in 1892 als rui- tuigschilder en klompenschilder begon nen. Nu is de vierde generatie Ursem werkzaam in het schildersvak. De zaak startte, op dezelfde plaats waar nu nog de winkel is, en mevrouw Ursem leidde de zaak. Ze kan goed met mensen om gaan en heeft een opgewekt karakter. Vol trots vertelt ze: „We waren de eerste die 50 soorten behang hadden de goedkoopste was 0,50 per rol en de duurste f 4,50 per rol. De zaak heeft van het begin af aan goed gelopen „We hebben hard gewerkt en veel geluk ge had", zegt mevr. Ursem. „Het doe het zeiven" kwam erg in trek, waardoor we de tijd mee hadden. Ook de jongens Ur sem werden al snel bij het hele gebeuren betrokken, even een paar rolletjes be hang weg brengen en soms helpen bij het afranden (vroeger had behang bo ven een randje, weet u nog). Maar al gauw werd de huiskamer te klein, er werd verbouwd en de achterkamer kwam er bij en de familie verhuisde naar de Stationsweg, 5 jaar later werd er weer verbouwd en werd het een echte winkel die de naam „Kleurencentrum" kreeg, dit zou 10 jaar zo duren. Toen kwam de zaak onder de Decorettc groep te vallen. Al die jaren had mevr. Ursem de winkel gedaan en haar man zat in de „buitendienst". Het assortiment had zich intussen flink uitgebreid. „Ik had het wel druk, want ik deed de winkel had vijf kinderen en deed 's avonds nog de boekhouding, maar ik vond het hele maal niet erg en deed het graag", zegt mevr. Ursem. „Maar ik heb altijd ge zegd, dat ik het tot m'n vijftigste zou doen, en dan niet meer en zo is het ook gegaan. De oudste zoon Henk kwam als eerste in de zaak met Hannie, de doch ter, die haalde in haar vrije tijd op de. ambachtschool haar schildersdiploma en heeft nog geruime tijd in de winkel geholpen. „Wij hadden het een stuk makkelijker dan onze ouders, want wij kwamen in een gespreid bedje en daar zijn we erg dankbaar voor" zegt Henk. Zoon Paul is ook in de zaak en sinds kort is er vrouwelijk hulp in de winkel van buitenaf. Haar viel de eer te beurt de broers te assisteren. Harry werkt in de buitendienst. Mevr. Ursem kan leuk vertellen, want natuurlijk is er in die 25 jaar het nodige gebeurd. Zo heeft ze eens een pot blauwe verf Van de bo venste plank gepakt die niet goed dicht zat en ja hoor de hele inhoud over haar haren en kleren en een klant, die dan zegt: ,,U vindt het toch niet erg hè". Nu kan ze er smakelijk om lachen maar toen toch minder. Zo is de heer Ursem sr. 's nachts om 23.30 uur nog eens mij mensen aan het witten geweest. Overdag had de vrouw een pot witsel gehaald om het plafond te witten, maar ze had het nog nooit ge daan. 's AVonds had haar man het ge probeerd maar het resultaat was niet be vredigend, het echtpaar kreeg ruzie en belde Ursem. Het bleek dat ze bij avond, met een klein dun kwastje aan het werk gegaan waren. „Nu gaan jullie slapen en morgen overdag, met deze Donderdag 31 maart De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 2 april Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 Tientallen leerlingen van basisscholen in Akersloot, Heiloo en Limmen deden op 18 en 19 maart mee aan de gesponsorde wandelingen voor de aktie „Plant een boom in Tanzani". Er is nu al meer dan 10.000 gulden voor dit herbebos singsproject binnengekomen! De werk groep Kerk en Samenleving bedankt ie dereen, die aan deze aktie heeft meege werkt. Vooral degenen, die op de con troleposten „de kou van de dag" heb ben gedragen. WINKELS IN HEILOO MOGEN OPEN OP KONINGINNEDAG Uit een door de gemeente onder de win keliersverenigingen gehouden enquête is gebleken dat de meerderheid van de winkeliers in Heiloo voorstander is om de winkels op Koninginnedag, op zater dag 30 april, geopend te hebben. Het gemeentebestuur heeft daarom besloten hiervoor vrijstelling te verlenen. De w inkeliers in Heiloo, die hun winkel op Koninginnedag geopend willen hebben, kunnen dat dus doen. In de meeste gemeenten in de omgeving zullen de winkels op Koninginnedag ook geopend zijn. Alleen in Alkmaar wil het gemeentebestuur dit nier toestaan, doch hierover is het laatste woord nog niet gesproken. uur. St. Benedictusschool, J.P. Hasebroe- kweg 21. Tussen 9.00-12.00 uur. Ook dagelijks onder schooltijden kunnen oud papier en lompen gebracht worden. Vondelschool, Breedelaan 6. Tussen 10.00-12.00 uur. Halen op verzoek: 331327 (tussen 12.30-13.15 uur). Victorie-groep Scouting Heiloo, huis- aan-huis actie plan Zuid. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 332942. Handbalvereniging De Foresters, par keerterrein De Egelshoek, Laan van Muijs. Tussen 8.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331724. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriers, kantine op sportcomplex Het Vennewater. Za terdag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren- gentijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942. Clemens Willibrordsehool, container naast dc Grosmark t, hoek Lwislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Baycrs- hoffweg. Tussen X.00-20.00 uur. INCONTINENTIE SPREEKUUR Twee generaties Ursem. De ouderen hebben het bedrijf nu overgelaten aan de jongere generatie. witkwast de zaak afmaken, ik zal eea baan voordoen hoe het moet" dat was het vaderlijk advies van Nic Ursem. Zo zijn er al vier generaties Ursem die in het schildersvak (e.d.) een goede brood winning hebben gevonden. Natuurlijk zijn er i.v.m. het jubileum leuke aanbie dingen en voor de klanten een aardige attentie. Op de op 23 maart in de sporthal Het Vennewater gehouden jaarvergadering die door zo'n 30 mensen werd bezocht zijn vier jubilarissen gehuldigd. Dit wa ren J. Oudejans en C. de Zeeuw 25 jaar lid, J. van Diepen en H. Scholten 40 jaar lid. Districtbestuurder H. van der Haar als gast uitgenodigd verzorgde de huldiging. In zijn toespraak ging de spreker in op het belang van de vakbeweging in het verleden, en de noodzaak van de vakbe weging in de huidige veranderende sa menleving, waarin middels de Noba „FNV 2000" de vakbeweging zichzelf een spiegel voorhoud. Namens het Bonds- en Afdelingsbestuur werd door voorzitter H. Dekker aan de jubilaris sen naast de zilveren resp. gouden- bondspeld een attentie aangeboden, de echtgenoten kregen bloemen aangeboden. Tevens werd afscheid genomen van bestuurslid C. Groot. Groot die sinds 1977 van het bestuur deel uitmaakte stelde zich niet meer verkiesbaar wegens studie met zijn beroep. Namens Bond en Afdelingsbestuur werden een boek, kadobonnen en bloemen overhandigd. Vervolgens gaf als gastspreker mevr. Willemse-van der Ploeg, wethouder van sociale zaken, maatschappelijke dienst verlening en cultuur, een toelichting op de werkzaamheden in relatie tot haar portefeuille. Mevr. Willemse heeft met sociale zaken het grootste pakket uitga ven tot zich: 9 miljoen van de totale 37 miljoen gemeente begroting. Enige cij fers: van de totale bevolking (20.000) zijn 470 werkloos, 855 Wao-er. Na de pauze werd door districtbestuur der H. van der Haar de onlangs door de Stichting „Arbouw" vervaardigde film „Het betere werk" vertoont. De film, De jubilarissen van de Bouw en Houtbond van de FNV werden gedecoreerd. Zaterdag 26 maart is bij de vereniging Oud Heiloo een nieuwe expositie van start gegaan. Deze werd geopend door inspecteur voor het basison derwijs, de heer Hin. De expositie geeft enerzijds door middel van lesma terialen en voorwerpen een beeld van het onderwijs in het begin van deze eeuw, terwijl anderzijds door vele foto's, waaronder klassefoto's, het Heilooër onderwijs sterk naar voren komt. In de bovenzaal van de Oude Pastorij, waar de expositie traditiegetrouw wordt gehouden, is een over zicht van oude schoolplaten te zien. De tentoonstelling is tot en met zater dag 2 juli te bezichtigen op dinsdagavond van 19.00-21.00 uur en op za terdag van 14.00-17.00 uur. PASEN OP KAPEL Ondanks het vele harde werk verricht aan de Bedevaartskapel van Onze Lieve Ter Nood te Heiloo. kan deze niet voor Pasen klaar zijn. Wel is het waarschijn lijk dat ze voor mei in gebruik genomen kan worden. Daarom zullen de paasvie ringen ook in de kleine Genadekapel ge houden worden. Deze biedi plaats aan ruim 120 mensen. De volledige dienst begint om 20.00 uur. Kerkgangers die teleurgesteld zouden zijn, worden attent gemaakt op het aanvangsuur van de dienst in de St. Willibrordkerk: 21.00 uur. Op Paasdag zijn er vieringen in de Ge nadekapel om 9.00, 10.30 uur en 12.00 uur. Tevens is er een H. Mis om 9.00 uur bij de Juliana zusters. De Hoogmis van 10.30 uur wordt verzorgd door het Gemengd koor, terwijl The Miller Sisters, dc dienst van 12.00 uur opluisteren. PROMOTIE Onze oud-plaatsgenoot Ir. Anton F. P. van Putten heeft vandaag, woensdag 30 maart, aan de Katholieke Universiteit Leuven zijn proefschrift verdedigd ter verkrijging van de graad van Doctor in de toegepaste Wetenschappen. De heer A. F. P. van Putten is momenteel werk zaam als universitair docent aan de Technische Universiteit te Eindhoven. GESLAAGD Aan de landbouw-Universiteit te Wage- ningen is Wijbrand Ouweltjes, oud leerling van de Nic. Beetssehool te Hei loo, afgestudeerd als landbouwkundig ingenieur in de richting zootechniek. De diploma-uitreiking vond plaats op 25 maart. Zoals u weet houden de wijkverpleeg kundigen in Heiloo iedere eerste maan dag van de maand een spreekuur. Men sen die problemen hebben met het op houden van urine en/of ontlasting kun nen dan v ragen stellen en samen met de wijkverpleegkundige zoeken naar een juist verbandmiddel. In de maand april valt de eerste maandag op tweede Paas dag. Het spreekuur wordt daarom ver schoven naar de 2e maandag, op 11 april van 12.00 tot 13.00 uur in het Kruisgebouw aan de Holleweg 94.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1