mm Mieren Daar i AKERSLOOT Millionaires in d'Oud Inn Leerlingen Mary Koekenbier exposeren in De Zevensprong Verenigingsagenda Diensten in limmen UITKIJKPOST 20 APRIL 1988 Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen DE WONDERBAARLIJKE VERMENIGVULDIGING VAN ORCHIDEEËN Onder deze titel werd dinsdagavond 12 april voor 65 leden van de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde te Heiloo in de Ger. Kerk een causerie gehouden door de heer M.D. van Agten uit Hoorn. Nadat de heer C. Kamer zijn maandelijkse praatje over 'de natuur rondom ons' had gehouden en medede ling had gedaan over het grote succes dat men in Heiloo heeft gehad bij de paddentrek, werd het woord gegeven aan de heer van Agten. Orchideeën behoren tot één familie, maar hun bloemen zijn uitzonderlijk verschillend van vorm en kleur. Ze groeien vrijwel overal in de wereld, zo wel op de grond als in boomtakken. Eindeloos werd gezocht naar een me thode om zaad te winnen om dan te kunnen vermeerderen, doch zonder enig succes. Allerlei grondsoorten in de meest uit eenlopende samenstelling werden ge bruikt doch zonder resultaat. Totdat de heer Morel de symbiose ontdekte waar bij bleek dat de orchidee voornamelijk door bepaalde schimmels gevoed werd. Na toevoeging van deze schimmels wil de het beter lukken. Pas in 1917 werd eens steriele methode van zaaien ont wikkeld en in 1960 gevolgd door de Meristeem-cultuur. Was de orchidee voorheen exclusief en daardoor kostbaar, nu kan men door de nieuwe cultuur reeds orchideeën tegen lage prijzen kopen, waardoor dan ook vele orchidee-kwekers het loodje moesten leggen. Het was een leerzame avond, vooral voor de amateur die or chideeën in huis wil kweken. INTRODUKTIEWEEKEND Pas of al wat langer geleden ontdekt dat je lesbisch/homosexueel bent? Er over (leren) praten; je leven anders (moeten) inrichten? Knap als je dat in je eentje lukt! Om dat proces w'at gemakkelijker te laten verlopen organiseren emancipa- tiegroepen (o.a. COC) in Noord holland jaarlijks en weekend, waar mensen elkaar kunnen ontmoeten, pra ten, informatie en ideeën uitwisselen. Op 22, 23 en 24 april is er zo'n weekend in Egmond. Kosten 25,00 p.p. Voor informatie en aanmelding: Johan Enk horst (072-117886), Annelies Schuur man (02510-34422) of André Narold (072-116642). CURSUS VOOR GESCHEIDEN VADERS De Fiom, buro voor (a.s.) alleenstaande ouders in Alkmaar, organiseert in mei en juni een cursus voor niet- verzorgende vaders. Deze cursus is be- doeldIvoor vaders die na de scheiding niet dëdagelijkse zorg van de kinderen hebben. Onderwerpen jdie teD sprake zullen komen zijn te verdelen in drie blokken: vaderschap na de scheiding, alimentatie, omgangsregeling, etc., en alleenwonen en toekomstverwachting. Voor nadere inlichtingen of opgave kunt u bellen: Job Vos, Fiom-buro Alk maar, v.d. Meijstraat 6, Alkmaar, tel. 072-118812. BIJBELAVOND Voor mensen die interesse hebben in de bijbel is er vrijdag 22 april om 20.00 uur gelegenheid om naar een inleiding te ko men luisteren. De heer D. Steenhuis zal die avond spreken over de profetie van Ezechiël. Ruim 2500 jaar geleden voor zegde deze profeet het herstel van de staat Israël! De avond wordt gehouden in de zaal van de Geref. Kerk aan de Noorder geeststraat te Heiloo. Er is gelegenheid de inleider vragen te stellen. Voor in lichtingen vooraf: M. Oppenhuizen, tel. 02518-54596, of H. Smit, tel. 072-337151. WAO/AAW Belangenvereniging Iedere laatste maandag van de maand een gezelschapsochtend in 't Trefpunt. Het programma tot de zomer is: 25 april: rummicup wedstrijd; 30 mei: sjoelen; 27 juni: bingo. Wijkvereniging Plan Oost Zondag 24 april: volleybaltoernooi in de zaal aan de Burenweg, aanvang 12.00 uur. Opgeven t/m 21 april: 337947. Elke maandagavond vanaf 21.00 uur ta feltennis. Elke vrijdagavond schaken voor de jeugd van 18.45-20.00 uur. Alle activiteiten in 't Oosthonk, mits anders vermeld. Vereniging van Huisvrouwen Dinsdag 26 april: lezing 'Thee en porse lein, de eeuwen door' door mw. F.A. Veldink-Bloemsma in het Open Huis, aanvang 13.45 uur. Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 21 april: lezing over slede- honden(wedstrijden), aanvang 20.00 uur in de zaal van de Gerf. kerk aan de Noordergeeststraat. Christenvrouwenbond Dinsdag 26 april: avond met informatie over het werk van de 'Wilde Ganzen'. Aanvang 20.00 uur in de zaal van de ge ref. kerk. EEN UURTJE FANFARE VAN HET 90-JARIGE EENSGEZINDHEID Een uurtje fanfare muziek was zaterda gavond in de volksmuziekschool te be luisteren van het 90- jarige Eensgezind heid. Dit onder leiding van dirigent Ka- rel Fuhlbrandt. Een tiental werkjes wer den uitgevoerd, waaronder dit van over bekende componisten als Handel, Rosi- ni, Walteufel en Mozart. Het gemis in het verstrekte programma van de componisten werd ruimschoots goed gemaakt door de heer W. Koele- maij, die ook nu weer, op uitstekende wijze iets vertelde over de aard van de uitgevoerde werkjes. Composities welke bijzonder aantrekkelijk werden uitgevoerd. Jammer dat de heer Fuhlbrandt het or kest gaat verlaten. Voorzitter de heer G. v.d. Brink releveerde in het kort dat de scheidende dirigent, onder zeer moeilij ke omstandigheden bij Eensgezindheid begonnen is en nu een muziekvereniging achterlaat, die er weer mag zijn. Dhr. v.d. Brink kon mededelen dat aange trokken is ter vervanging, de heer An dré Kok, uit Assendelft. Voor aanvulling van deze avond ver leende de Alkmaarse accordeonvereni ging Vita Nova, onder leiding van de heer Rol, haar medewerking. Een kort programma met een aantal aantrekke lijke werkjes, waaronder nummers wel ke op een gehouden concours in Rotter dam werden gespeeld. Ook dhr. Rol vertelde iets van de uitgevoerde compo sities en over het aanstaande 40-jarig bestaan van Vita Nova. Zoals bij Eensgezindheid gebruikelijk heerste nu ook weer een gemoedelijke sfeer, alleen liet het bezoek te wensen over. CUSUS OUDERWIJS-ONDERWIJS Elke donderdagavond komt een groepje van 10 vrouwen van de tweedejaars- groep Ouderwijs-Onderwijs bij elkaar om wat op te steken over algemene en actuele onderwerpen. Zo werd de afge lopen weken het thema 'De politiek' be handeld. Iedere cursiste nam een partij voor haar rekening. Ze zocht uit wat de ze partij wil en ook daadwerkelijk pro beert na te streven. Hierover vertelde ie der op de groep. Dit was bijzonder leuk, want op deze manier kom je ook wat meer te weten over andere partijen dan die waarop je meestal stemt. Dit geldt vooral voor de kleinere partijen, die minder publiciteit genieten. Het laatste project dat behandeld werd, was 'het milieu'. Ook van dit thema koos ieder een specifiek onderwerp, waar zij informatie over verzamelde en er dan een verslag van maakte. Hier door werden de cursisten met hun neus op de feiten gedrukt: milieuvervuiling is een enorm groot probleem, waar we ons toch met ons allen verantwoordelijk voor moeten voelen. Ook zijn er video films bekeken over milieuproblemen, zoals de rioolwaterzuivering en het gat in de ozonlaag. Al met al is het bijzonder leuk om over al deze onderwerpen wat meer te weten te komen! Verdere informatie over de cursus Ouderwijs-Onderwijs is te ver krijgen bij de begeleidsters, mevr. R. v.d. Burg, tel. 02205-1705, mevr. L. v. Leeuwen, tel. 075-289687, en bij de Stichting Educatief Werk Alkmaar, tel. 072-129324. Ook liggen er informatie brochures in de bibliotheek en andere openbare gebouwen. VOORJAARSWANDELING NIVON DOOR DE KENNEMERDUIDEN Op zondag 24 april organiseert de afde ling Heiloo van het Nivon een wande ling door de Kennemer duinen. Als het weer niet al te zeer tegen zit valt er al veel te genieten van het vroege voorjaar. De wandeling volgt een door het duin gebied uitgezette route die naar gelang van weer en animo van de deelnemers kan worden aangepast. Begin- en eind punt zijn het station NS Santpoort-Zuid. Vertrek van het station NS Heiloo met de trein van 9.17 uur aankomst Santpoot-Zuid om 9.46 uur. Auto's kunnen ook bij laatstgenoemd station parkeren. Kosten voor leden 1,50 p.p.; voor niet-leden 2,50 p.p. Trein en andere kosten zijn voor eigen reke ning. Aanmelden en inlichtingen bij Ti ne de Waard, (tel. 332845) of Willem Weerheijm (tel. 330224). Poppentheater Dibbes In april zijn er nog voorstellingen op 23 en 27 april. Adres: Kerklaan 45, Akersloot, tel. 02513-13447. In mei geen voorstellingen. In verband met mogelijke wijzigingen en/of het uitver kocht zijn van de kaarten wordt u gead viseerd van te voren altijd even te bellen. Meervogels handbal Zaterdag 23 april: jeugdwedstrijden tus sen 13.00 en 18.00 uur. Zondag 24 april: wedstrijden voor juni oren en senioren tussen 9.30 en 18.00 ZOMERKLEDINGBEURS PEUTERSPEELZAAL Woensdag 27 april organiseert peu terspeelzaal De Peuterbeuk, Beatrixlaan la te Akersloot een zomerkledingbeurs. Kleding voor kinderen in de leeftijd tot ongeveer 12 jaar, die nog heel en schoon is, kunt u dinsdag 26 april inleveren op de peuterspeelzaal van 14.00-15.00 uur. Geen schoenen, sokken en ondergoed. Van de opbrengst is 2/3 voor u en 1/3 voor de peuterspeelzaal. Wilt u de kle ding van te voren prijzen (deelbaar door 3). Prijskaartjes goed vastmaken. De verkoop zal plaatsvinden op woensdag 27 april van 14.00-15.00 uur in de peuterspeelzaal. SCHIETVERENIGING DE VRIJHEID AKERSLOOT Uitslagen van dinsdag 5 april: Ere klasse le H. Levering 97 punten 2e H. Bosman 96 punten. A-klasse le H. Weeren 97 pnt. 2e H. Schoemaker 96 pnt. 3e Sj. Beentjes 95 pnt. B-klasse: le J. Blokker 99 pnt. 2e H. Leijen 98 pnt. 3e H. Putter 97 pnt. 4e E. Schoemaker 97 pnt. C-klasse: le M. Steeman 93 pnt. 2e D. Oorthuizen 89 pnt. 3e P. Appel man 88 pnt. Een goede opkomst kenmerkte deze schietavond, 31 leden kwamen de wa pens hanteren, wat niet iedereen even goed afging. Wie het wel erg goed deed afgelopen dinsdag, dat was Jan Blokker die uitkomende in de B-klasse tot de fantastische score van 99 punten wist te komen. De spanning in de verschillende klassen stijgt met de week, vooral in de a-klasse waar twee mensen op een ge deelde eerste plaats staan. Zondag 24 april treedt het befaamde trio De Millionaires, dat reeds twintig jaar bestaat, op de café-bar d'Oud Inn aan de Heerenweg te Heiloo. Zij had den al diverse hits en deden in 1982 mee aan het nationale,songfestival. Het op treden, dat zonder meer sfeervol zal ver lopen, begint zondag om 20.00 uur. TWEE VRACHTWAGENS VOL HULPGOEDEREN NAAR POLEN Aanstaande donderdag vertrekken er alweer twee vrachtwagens vol met hulp goederen naar Polen. Hoewel het finan ciële plaatje nog niet helemaal rond is, de Stichting Helpt de Polen komt nog ongeveer 1000,00 te kort, is toch besloten de hulpgoederen af te sturen omdat er nu twee vrachtwagens be schikbaar zijn. De eerste vrachtwagen zal gaan naar Tarnawa-Dolna, waar precies een jaar geleden ook een trans port is geweest. De tweede wagen is be schikbaar gesteld door de firma Zand bergen uit Limmen met als chauffeurs de broers Sjaak en Ben van Egmond. Zij gaan naar het bergdorp Sidzina in de provincie Nowy-Sac. Hier is nog nooit een transport vanuit ons vrije Westen geweest. De Stichting Helpt de Polen stuurt nu al 5!/2 jaar hulpgoederen naar Polen. Vaak krijgt de stichting de vraag of het nu al beter gaat in Polen. Het antwoord is jammer genoeg steeds ontkennend. Per 1 februari zijn de prijzen schrikba rend gestegen, variërend van 50% voor voedingsmiddelen, 100% voor de huur van een woning, tot maar liefst 200% voor verwarming en brandstof. Hierte genover stond een loonsverhoging van maar 10%. Toch blijft het zinnig om door te gaan vindt de Stichting Helpt de Polen. Wat wij doen is een dikke druppel en veel druppels maken een plas. Na een hulp transport kunnen de mensen weer even vooruit en ze kijken vol verwachting uit naar de volgende vrachtwagen. Deze wagens moeten toch gefinanciëerd worden. Per vrachtwagen hulpgoederen zijn de kosten ongeveer 2000,00. In een vrachtwagen gaan ongeveer 3000 plastic vuilniszakken kleding dus. Daarom vraagt de Stichting helpt.de Polen bij iedere doos of zak een vrijwil lige bijdrage van slechts een gulden mi nimaal per eenheid. Als iedereen dit zou doen zou het werk wat de stichting doet een stuk makkelijker zijn. Ze zou nog veel meer mensen kunnen helpen welke in armoede leven. Welke hulpgoederen stuurt de stichting Helpt de Polen' naar Polen? Alle le vensmiddelen, zoals b.v. melkpoeder, suiker, cacao, koffie en thee, meelpro- dukten, sinaasappels, citroenen, bana nen en al het andere fruit. Baby-voeding en vitaminen tabletten. Toilet artikelen, zoals b.v. shampoo, zeep, tandpasta, etc. etc., maandverband, handdoeken, tandenborstels, reinigingsmiddelen, dames- en heren kleding, dames- en her enondergoed, baby- en kinderkleding, wiegen, boxen en kinderwagens. Voor de kinderen- en weeshuizen: speel goed en gebruike fietsen etc. Voor de blindeninstituten: al het mogelijke lesmateriaal wat nodig is op zo'n insti tuut. Voor de ziekenhuizen: instrumen ten, medicijnen, verbandmiddelen en verder alles wat een hospitaal nodig heeft. Voor in het algemeen verder: naaimachines, lappen stof, rolstoelen, dekens, lakens, etc. etc. Waar kan u de hulpgoederen brengen? Heiloo: A. J. Kroon, Butterlaan 54, D. Pepping, Herenweg 198, R. Klop, Ken- nemerstraatweg 624, P. Kuipers, Ter- mijen 132, mevr. Groot-Valkering, Hoogeweg 72. Egmond-Binnen: B. Zonnevelt, Hooge weg 14. Limmen: mevr. Bakker, Burg. Nieu- wenhuysenstraat 31, mevr. de Waard, Brugstraat 18, G. Groot, Hoogeweg 72. Akersloot: fam. Roorda, Pr. Bernard- laan 34. BLOEMSCHIK EVENEMENT IN 'T LOO Vrijdag 29 en zaterdag 30 april zal in winkelhof 't Loo op het binnenplein bij de Hema een expositie worden gehou den van de resultaten van het Evene ment Bloemschikken voor amateurs te Heiloo, onder auspiciën van de Konin klijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde. Donderdagavond 28 april zullen maxi maal 50 deelnemers, onderverdeeld in beginners, gevorderden en cracks, ieder een verplicht bloemstuk maken en een vrij arrangement. Voor het verplichte stuk ontvangt iedereen dezelfde bloe men en dezelfde ondergrond met bijma teriaal, hetgeen resulteert in een weelde aan bloemstukken met ieder een eigen karakter ondanks identiek materiaal. De amateur-bloemschik-enthousiasten zullen zich zeker uitleven in het vrije ar rangement, het belooft weer een bloem- pracht met uitschieters te worden. Iedereen kan meedoen, inlichtingen en aanmeldingsformulieren bij de heer Ka mer, Heerenweg 108, te Heiloo, tel. 333523. Deelname is gratis. Wilt u mee doen? Dan snel aanmelden, want vol is vol! Tijdens de expositie is er een informa tiestand waar inlichtingen worden gege ven over de aktiviteiten van de KMTP in Heiloo. Er is een doorlopende de monstratie bloemschikken alsmede een loterij ten bate van de vereniging met een fleurige prijzenregen. POLITIEBERICHTEN A.s. zaterdag, 23 april is het op het poli- tieburo weer kijkdag voor fietsen. Als er een post-code nummer in uw fiets stond hoeft u niet te komen kijken. Bij de Hasebroekschool zijn zeven rui ten vernield. In de Rabobank aan de Westerweg kwam kortsluiting in de papiervernieti ger daardoor ontstond een brandje in de kelder. Een bromfiets controle op de Wester weg leverde 11 x een procesverbaal op i.v.m. de uitlaat. 7x een p.v. voor een te groot vermogen, lx een p.v. omdat de rem het niet deed. 2x een p.v. omdat er geen verzekering was. lx een p.v. omdat de helm niet in orde was. Een defekt aan het riool veroorzaakte een gat in de weg van de Stationsweg. Een gestolen Opel Senator werd later op de Pastoor v. Muijenweg terug gevonden. Er was een winkeldiefstal in de Hema. In de nacht van 16 april heeft een groep van vijf jongens, met z'n allen, een jon gen van z'n fiets getrapt en z'n gezicht zo toegetakeld dat het slachtoffer alle maal bloeduitstortingen in het gezicht kreeg. Echt iets om trots op te zijn! Op de Korbeellaan is een autoband lek gestoken. Op de Middelhof is in een woning inge broken door iemand met gevoel voor maat, hij nam tenminste een metro noom en een klein geldbedrag mee. Aan het Swaenendal werd een ruit vernield Bij een snackbar hebben twee jongens iemand een blauw oog geslagen. Bij het verlaten van een café werd ie mand in z'n gezicht geslagen. In het zie kenhuis constateerde men een gebroken neus. Het nieuwe gebouw van Overkerck is boven met graffity gespoten, men kwam boven via de bouwlift. Er zijn deze week zes fietsen gestolen en een werd er terug gevonden. LEDEVERGADERING DIERENBESCHERMING De Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, afdeling Heiloo, Castricum en Limmen, houdt op dins dag 26 april haar jaarvergadering in Hotel Komman in Castricum, aanvang 20.00 uur. Na de behandeling van de vaste agendapunten zal om 21.00 uur de heer Jaap Mulder een lezing houden over de ecologie van de vos in het duin gebied, welke hij toelicht aan de hand van dia's. Ook niet-leden zijn bij deze lezing van harte welkom, de heer Mul der deed vijf jaar onderzoek over dit onderwerp in opdracht van het PWN. UW ZOEKT VRIJWILLIGERS De Unie van Vrijwilligers heeft tot doel: het bevorderen en verlenen van maat schappelijke hulp door vrijwilligers met menselijk contact en continuïteit in het werk als voornaamste kenmerken. Verzorgings Overkerck heeft ons ge vraagd in de binnenkort gereedkomen de nieuwbouw voor diverse gezellige ac tiviteiten met groepjes bewoners te zor gen. Wij zoeken daarvoor gastvrou wen/heren met wat fantasie en creativi teit om samen bijv. koffie te drinken, voor te lezen, spelletjes te doen, te knut selen, te schilderen, te kleien, te hand werken en bij mooi weer eens een eindje te wandelen. Ook voor het bezoeken van en wande len met zelfstandig wonende ouderen hebben wij vrijwilligers nodig. In het zwembad Loos wordt gezwom men met een groep ouderen, die extra hulp nodig hebben. Als u van zwemmen houdt en daar ook ouderen van wilt la ten genieten, is begeleiding van deze groep misschien iets voor u. Voor inlichtingen over deze projecten en over de U.V.V. kunt u bellen naar: mevr. M. Scholte, tel. 337641, of mevr. W. Hund, tel. 330956. SCOUTING WAT IS DAT? Deze week willen wij het in ons artikelt je hebben over de wat oudere leden van onze scouting-groep. Tot nu toe is steeds de jeugd aan bod geweest, maar als u het een beetje heeft gevolgd is het u vast opgevallen dat we elke keer een oudere leeftijdsgroep behandelde. Nu zijn dan eindelijk de volwassen leden aan de beurt. Omdat er volgens ons bij deze groepen weinig nieuws onder de zon is, hebben we besloten om twee leeftijdsgroepen in één week te behandelen. De eerste leef tijdsgroep gaat van 16 tot 18 jaar is nog verdeeld in een jongens- en een meisjesafdeling. De meisjes heten Sher pa's en de jongens Rowans. Ook hier kunnen we weer de gebruike lijke termen gebruiken als pionieren, kaart en kompas, koken, EHBO, enz. U begrijpt al wel mede aan de hand van de vorige artikelen dat ook nu weer de moeilijkheidsgraad van deze 'Scouting - technieken' verhoogd wordt. Naast de ze technieken zijn ze geheel vrij om hun eigen interesse aan bod te laten komen. In principe is de begeleider niet elke week aanwezig. Als alles op rolletjes loopt zal hij of zij maar zo nu en dan ten tonele verschijnen. Als er echter wat mis is, hoort deze figuur daar vrij spoe dig van op de hoogte gesteld te worden, want als er echt iets fout gaat ligt de ver antwoording bij hem of haar. U be grijpt dat dit niet een gemakkelijke op gave is, het begeleiden van deze leef tijdsgroep. Wij als Rurik kunnen geluk kig zeggen dat we voor zowel de meisjes als de jongens een prima begeleider/be geleidster hebben, die hun taak naar alle tevredenheid uitvoeren. De meisjes, die dus Sherpa's heten, zijn elke vrijdagavond op de Hut (aan de Kistemaker) aanwezig van ongeveer 19.30 tot ongeveer 21.30 uur. Op dezelf de tijd en in hetzelfde gebouw kunt u de jongens (Rowans) aantreffen. Voor meer informatie of aanmelden van nieu we leden kunt u terecht op telefoon nummer 072-331324. Belt u voor de jongensafdeling vraag dan naar Niels Sprenkeling. Voor de meisjes moet u vragen naar Carin Sprenkeling. De oudste en tevens laatste leeftijds groep die we op onze groep kunnen vin den heet officieel de Pivo's. Deze leef tijdsgroep is dus echt zelfstandig en is het eindstation voor elk lid. Zij die er dan nog niet genoeg van hebben worden leiding. Ik kan u gerust verklappen dat onze stam voor het merendeel bestaat uit leiding. Voor informatie van deze laatste groep kunt u terecht bij Frans Legdeur, 072-330832. Kijken mag na tuurlijk ook, we zijn er van 20.00 tot 22.00 uur, elke zaterdag weer. Het komende weekeinde, 23 en 24 april zal het voor de derde keer zijn dat de leerlingen van Mary Koekenbier zullen laten zien wat zij gemaakt hebben. Van sommigen kunt u zien hoe ze vooruit ge gaan zijn en er is werk van nieuwko mers. Maar onder het toeziend oog van Mary komen ze steeds een stapje verder. Ieder mag naar zijn/haar eigen gevoel werken. Mary biedt, waar nodig, een helpende hand of geeft een advies. Een ding is zeker, de leerlingen beleven veel plezier aan de lessen en eigenlijk is dat het allerbelangrijkste. Zelf is Mary ook weer druk aan het werk en gaat binnenkort zelf ook weer exposeren. De Zevensprong aan de Ewisweg 5, is geopend: zaterdag van 15.00-17.00 uur en zondag van 14.00-17.00 uur. Olieverf van Marianne de Bruin: 'Zuidlaanin Bergen. NEDERLANDSE JEUGD IN DE BENEN VOOR AFGHAANSE VLUCHTELINGEN Vrijdagmiddag 29 april vindt vrijwel ge lijktijdig in honderden gemeenten in Nederland een sponsorloop plaats. Honderdduizenden leerlingen van het voortgezet onderwijs gaan hun door zélf verworven sponsors begunstigde ronden lopen ten bate van Afghaanse jongeren in Pakistaanse vluchtelingen kampen. De actie 'Jeugd voor Jeugd' vindt plaats op initiatief van Stichting Vluchteling en wordt voorbereid door het Actie Comité Bevrijdingsweek-Vluchtelingenweek. Doel van de actie is hulp te geven aan de in de kampen levende Afghaanse vluch- telingenjeugd. In het onherbergzame Pakistaanse grensgebied leven zij reeds jarenlang geïsoleerd. Met het bijeen te lopen streefbedrag van 4 miljoen zal het mogelijk zijn ze te voorzien van enig ba sisonderwijs en vakopleidingen. Verbe tering van de nauwelijks aanwezige me dische zorg wordt eveneens nagestreefd. Leerlingen van het voortgezet onderwijs kunnen zich via de deelnemende scholen aanmelden voor de sponsorloop. Ze werven persoonlijk sponsors, die inte kenen voor een zelf te bepalen bedrag per 'ronde' van het in samenwerking tussen gemeenten en scholen uitgezet parkoers. De respons na twee maanden voorbereiding is hoopvol. LANDELIJKE BIBLIOTHEEKDAG: KOM NAAR DE BIBLIOTHEEK De zomer komt er weer aan. Dat is niet alleen buiten te merken, maar zaterdag 23 april ook in de bibliotheek aan het Malevoort. Dan is het alweer voor het vierde jaar 'bibliotheekdag'. Niet meer in september, maar in het voorjaar. Het motto is daarop aangepast: 'Met een boek de zomer in - kom naar de bibliotheek'. Boeken lezen kun je altijd. Niet alleen 's winters onder de lamp, maar ook buiten in de zon of de schaduw. De bibliotheek heeft alle mogelijke toeristische infor matie in huis: camping- en hotelgidsen, taalgidsen, reisgidsen, boeken om je voor de bereiden, boeken drn je in te le ven, boeken om vooruit te genieten. Zaterdag 23 april kunt u zelf komen kij ken hoe de bibliotheek ervoor kan zor gen dat 1988 e^n zomer wordt boorde vol leesplezier. De bibliotheek is geo pend van 10.00 tot 13.00 uur. RAADSVERGADERING AKERSLOOT De nieuw te bouwen sporthal zal als naam 'de Lelie', centrum voor culturele en sportaktiviteiten, krijgen. Begin van dit jaar was er een prijsvraag uitgeschre ven, waar zo'n 20 inzendingen op bin nen kwamen. Mevrouw Monique Jongeneel-v. Eekelen had de naam 'de Lelie' bedacht en men was het er over eens dat dit een zeer toepasselijke naam was. Na afloop van de raadsvergadering kreeg zij o.a. van de voorzitter van de Lelievereniging de heer Verduijn, eer. bos prachtige lelies aangeboden. Stichtingsbestuur Het stichtingsbestuur zal bestaan uit de heer Antoons, voorzitter, de heer Krom secretaris, J. v.d. Eng, penningmeester, mevr. Neppelenbroek lid en J. Smid lid. De statuten zijn opgesteld door het ge meentebestuur. De raad ging akkoord maar sommige raadsleden plaatsten wat kanttekeningen. De P.v.d.A. had wat moeite met de zelfstandigheid van de Stichting en maakte zich zorgen als er eens een slechte beheerder kwam. Te vens wilde zij weten hoe groot de in vloed van de gemeenteraad op het fi nancieel beleid van de stichting is. Burgemeester Schoof antwoordde hier op: 'Als het centrum door het stich tingsbestuur slecht zou worden beheerd, dan is dit in een dorp als Akersloot snel afgebrand, we moeten ze wel ons ver trouwen geven'. Wat de financiële kant betreft zei Schoof: 'De gemeenteraad moet akkoord gaan met de gemeente subsidie voor de stichting, mocht dit niet meer nodig zijn dan is inzage in de financiële stukken voldoende'. Vele gemeenten zijn druk bezig met uit breiding van de automatisering, zo ook Akersloot financieel vraagt dit nogal wat offers, voor een periode van drie a vier jaar bedragen de kosten 50.000,00 per jaar. De heer Tiebie (V.L.A.) vond dat men eigenlijk deze kant op gedwongen werd. De komst van de computer kan tot vervreemding lei den. Bovendien moet de privacy van de burger beschermd worden, daar was trouwens iedereen het over eens. Burgemeester Schoof antwoordde: 'Een computer is een verbetering van de wer komstandigheden en geeft service aan de burger en er is een privacy verorde ning in de maak. Er zal streng op wor den toegezien wie de beschikking krijgt over bepaalde gegevens van onze inwo ners'. Er zal binnenkort een aanvraag worden gedaan voor de aanschaf van apparatuur. In de Klaas Hoorn en Kijfpolder moet een binnenmeer worden afgegraven om voor recreatieve woongelegenheid te gaan zorgen. De Heidemij heeft 3 maanden de tijd gekregen om hier ie mand voor te zoeken. Als zo iemand ge vonden is dan kan de Heidemij de tech nische werkzaamheden voor zijn reke ning nemen. Van burgemeester Schoof mag het plan niet te veel afwijken van het plan dat al eerder gepresenteerd is. CDA-INFORMATIE-UUR Morgenavond vanaf half acht is er weer het inmiddels ingeburgerde CDA- spreekuur in het Open Huis. Ook dit maal bereikten ons alweer wat schrifte lijke vragen en opmerkingen. Een voorbeeld: ,,Hoe komt het dat er lieden zijn die de in het kader van de paddentrek bij de ijsbaan geplaatste emmertjes en het gaas vernielen of ver wijderen"? Onze reactie: ,,De natuur vrienden die hier grote delen van de late avond en 's nachts en de (zeer) vroege ochtenden aktief zijn verdienen onze steun!" Van geheel andere aard zijn vragen m.b.t. verkeers/parkeermisstan- den o.a. om en nabij het station. U kunt erop rekenen dat het CDA één en ander in de diverse commissies aan de orde stelt. Heeft u overdag geen gelegenheid bij de gemeente aan te kloppen, donderdaga vond geeft het CDA stand-by" in het Open Huis. En, na het bezoek aan ons spreekuur heeft u uitstekend de moge lijkheid het nieuwbouwplan van het ge meentehuis te bekijken. MEERVOGELS HANDBAL Ado, een altijd lastige tegenstander waarvan het moeilijk winnen is, liet zich vooral de eerste 20 minuten totaal over rompelen. Door fraaie akties, veel bal bezit en snelle break-outs kwamen de Meervogels-dames op een riante 1-5 voorsprong. Moniek Kerssens, Sandra Zonneveld en Tineke Struyf, die de plaatsen van geblesseerde speelsters in namen, bleken geheel in het team te passen. Ado kwam sterk terug en bij de 5-7 ruststand was alles nog mogelijk. Het keiharde verdedigen van ADO, wat door het scheidsrechtersduo te weinig werd bestraft, resulteerde in een 10-10 eindstand. SCHIETVERENIGING DE VRIJHEID AKERSLOOT Uitslagen van dinsdag 12 april: Ere-klasse Jack Visser 92 punten. A- klasse: le Cor Groen 97 pnt. 2e Sjaak Beentjes 97 pnt. 3e Hans Weeren 97 pnt. B-klasse: le Kees Peperkamp 98 pnt. 2e Han Leijen 97 pnt. 3e Ed Schoe maker 95 pnt. C-klasse: René Lèijen 85 pnt. 2e Marga Steeman 83 pnt. 3e Rob Dortmund 77 pnt. Een slechte opkomst in zowel de ere- als in de C-klasse deze schietavond. Wel goede resultaten in de A-klasse, waar Cor Groen, Hans Weeren en Sjaak Beentjes alle drie 97 punten bijeen scho ten. Maar de beste schutter was dit keer Kees Peperkamp, die 98 punten bijeen schoot. Hopelijk volgende week een be tere opkomst! DIERENBESCHERMING Goed tehuis gezocht voor Shera, bastaard labrador, teef, 1 jaar. Asta, Mechelse herder, teef, 4 jaar. Tommie, kleine bastaard, zwart/wit, gladharig, reu, 4 jr. Noeska, kruising beagle/fox, bruin/wit, gec. reu, 5 jr. Sharon, dobermann, teef, 8 jr. Snoo- pie, poedel, reu, 12jaar. Voorinforma tie: 02205-2256. Zorro, gec. reu, zwart, middelgroot, 2 jr. Zwarte kater, ca. 2 jr. Rode kater, ca. 3 jr. (zoekt een rustig tehuis). Zwart/witte kater, 11 jaar. zwart/witte kater, 12 jr. zwart met witte kater, 5-6 jr. Voor informatie: 072-337853. 2 Witte angora konijnen. 1 'Hollander'. 3 Dwergkonijntjes. Voor informatie: 072-331484. Vermist: Zwart met witte poes, neus wit, rond ogen zwart, 8 jaar, Spijkerboor, Hei loo. Witte kater, langharig, niet gec., klein, 10 jr., ontsnapt in Heiloo, woont in Hoogwoud. Zwart/witte kater, gec., witte bef en 4 witte pootjes, 7 jr., Kief- tenland, Limmen. Zwarte poes, 2Zi jaar, gester., paar witte haartjes bij bef, Haesackerlaan, Heiloo. Voor inlichtin gen: 072-621195. Zwarte poes, witte bef en buik, roep naam 'Apolio', 2 jaar, Bloemenhof, Limmen. Voor inlichtingen: 02205-2256. Gevonden: Rode kater, 4 witte voetjes en witte bef, 1 jaar. De Vang, Heiloo. Cypers- achtige bruin met zwarte kat (schildpad poes), Haesackerlaan, Heiloo. Cyperse poes, grijs met wit, witte neus, Venne- watersweg t/o tuincentrum Van Haneg- hem, Heiloo. Gec. kater, zwart met grijs, beige/cypers onder kop, beige kin, Dokterslaan, Heiloo. Voor inlich tingen: 072-621195. Zwart/grijs gestreepte poes, wit befje, vrij jong, Achterweg, Limmen. Voor inlichtingen: 072-331484. Dierenbescherming Heiloo e.o.: Tel. katten Heiloo: 072-337853, 072-621195 Limmen: 02205-2256 Akersloot: 02513-10079. Tel. honden Heiloo en Limmen: 02205-2256, 072-333714. Akersloot: 02513-10079. Tel.knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484. Akersloot: 02513-10079. Tel. inspektie Heiloo e.o.: 072-335750. Aktie Vakantie pleegdier: 072-336180. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 81-4, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00 14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor speodeisende gevallen kunt u bellen 072-126482 (Alarmcentrale). Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.30 uur fs middags na 15.00 uur alleen voor het afhalen van paspoorten en rijbewijzen). Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden, behoudens anderslui dende telefonische afspraken. De wethouders kunt u spreken iedere maandagavond van 19.00-20.00 uur in het gemeentehuis. De burgemeester slechts na telefonische afspraak (tel. 1456). De afdeling sociale zaken is geopend op maandag- en donderdagochtend van 9.00-12.30 uur en voorts na telefonische afspraak (tel. 3109). Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. MEERVOGELS HANDBAL Gezien de recente prestaties van de Kolping-dames en winnen noodzakelijk was om in race voor het kampioenschap te blijven begonnen de dames extra ge motiveerd. In de eerste fase werden er weinig kansen gecreëerd. Ellen Tiebie opende de score na een reeks aanvallen. Kolping nam in de 10de minuut de lei ding, 1-2. Dit werd door Mirjam Kaan dorp door een sublieme aktie vanuit de hoek teniet gedaan. Marga Poland kreeg in de tweede lijn de ruimte en zorgde voor een 5-3 ruststand. Kolping kreeg na rust door het uitstekend verde digen van Meervogels geen kans om te scoren en dankzij het keeperswerk van Susan Bron pakten de dames beide pun ten en blijven zo in de race om het kam pioenschap. Uitslag 8-3. De ontmoeting van de heren tegen G.V.O. had Meervogels zeker één punt moeten opleveren, doch de gehele wedstrijd stond in het teken van gemiste kansen. De kansen waren legio maar zo wel de break-out als eens strafworp le verde niets op. Ruststand 6-10. Na rust speelden de heren met meer inzicht en takt en kwamen in de eindfase tot 15-16. Onder aanmoediging van het tal rijke publiek vochten de heren voor ten minste één punt en namen risico's waar door een geflatteerde eindstand 15-17 voor G.V.O. tot stand kwam. Lezing over het joodse en westerse paasfeest. Heel toepasselijk in de week voor pasen vertelde mevrouw Spuyman-Schaik over het verschil en de raakpunten tus sen het joodse paasfeest 'Pesach' en het christelijke paasfeest. Onze presidente Mevrouw Dorothée Zuydgeest-Winkler verwelkomde een flink aantal dames en gaf het woord aan de spreekster. Me vrouw Spuyman is voorzitter van de WIZI, afdeling Haarlem, een internati onale organisatie voor joodse en arabi- sche vrouwen en kinderen in Israël. Alle joodse feesten hebben betrekking op de landbouw en daarbij worden veel symbolen gebruikt. In joodse gezinnen worden kinderen op heel jonge leeftijd vertrouwd gemaakt met de taal en de tradities van het geloof, zodat deze van vader op zoon doorgegeven worden. De rol van de moeder is voor de opvoeding heel belangrijk. Zij zorgt voor de kinde ren, huis en haard en bereidt de dage lijkse koshere maaltijden. Door haar worden de kinderen ingewijd in de joodse leefwereld. Zij staat daarom in hoog aanzien en wordt door de gemeen schap op handen gedragen. Het joodse Pesach is een lentefeest, een feest van bezinning en bevrijding. Het herinnert aan de terugkomst in Kanaan, na de gevangenschap in Egypte. Omdat er tijdens de vlucht uit Egypte geen tijd was om broden te bakken, maakte men de matsa, een koek van deeg, dat niet gerezen was. Nog steeds worden deze koeken met pasen gegeten. In joodse ge zinnen mag geen gist in huis zijn. Alles moet zuiver zijn; daarom houdt men met pasen grote schoonmaak, koopt men nieuwe kleren, als teken van bevrij ding. De vrijdag voor pasen staat in het teken van de rouw en wordt 'seidera vond' genoemd. Het is de bedoeling, dat niemand deze avond alleen blijft en elk gezin nodigt mensen uit om geza menlijk een sobere 'seiderschotel' te gebruiken. Tot slot werden er wat brandende vra gen beantwoord en dankte onze presi dente mevrouw Spuyman voor haar leerzame en doorleefde verhaal en over handigde haar een attentie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 10