Sport en Spet Feestelijke opening terrein Ponyclub Golden-cup travelling tennistraining in Dors de Roeiwedstrijd van ARZV Jennifer King treedt op in Disco Limmen Geen Uitkijkpost ontvangen? Agenda sporthal Het Vennewater UITKIJKPOST - 20 APRIL 1988 Wethouder Borsjes van sportzaken opende zondag het nieuwe terrein van Ponyclub Heiloo e.o. aan de Zeeweg. Zondag 17 april was het zover! Vanaf de Westerweg vertrok de feestelijke stoet van Ponyruiters langs de Pastoor van Muyenweg naar het nieuwe vereni gingsterrein. De optocht werd begeleid door de versierde ponywagen van de heer de Zeeuw, met daarop gezeten de heer en mevrouw Borsjes en een bestuurslid van de Ponyclub. Halverwe ge de route voegde de muziek zich bij de stoet. Bij het terrein aangekomen werd iede reen hartelijk welkom geheten door de voorzitster van de vereniging. Soraya Groot, het jongste lid overhandigde hierop de sleutel aan de heer Borsjes, waarna het mooi versierde hek onder luid applaus geopend werd. Na de ope ning sprak de wethouder enkele lovende woorden over de prachtige accommoda tie en wenste de Ponyclub veel succes in HANDSOME EIGHT Handsome Eight, pas kampioen gewor den in de afdelingshoofdklasse, plaatste zich deze week voor de kwartfinales van de strijd om de zaalvoetbalbeker. Dit gebeurde door middel van een zege met 4-2 op Indri Vloeren, dat een stuk lager speelt. Erg overtuigend was die over winning niet. Door hardnekkige blessures van Jan Dijk en Jan van Veen moest HE ander maal zonder één wisselspeler aantreden, hetgeen op den duur toch wel aan de conditie gaat knagen. Dat was ook weer het geval in de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen, te gen Crawford. De zebra's, die ook nog steeds hun doelman Gijs de Jong mis sen, lieten zich aan dit duel weinig meer gelegen liggen. Crawford brandde ook bepaald niet van strijdlust, maar rea geerde tegenover de kersverse titelhou der toch wat pittiger, hetgeen in een uit slag van 7-4 voor dit gezapige treffen resulteerde. De oude supporter van Handsome Eight: 'Het enige hoogtepunt van deze wedstrijd was dat we bloemen aangebo den kregen ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Clubkampioen Wagenaar deed in deze speelronde wat van een kampioen ver wacht mag worden. Hij won van Van Bentum, die de ranglijst van de tweede competitiehelft nog steeds, zij het met minimale voorsprong, aanvoert. In de B-poule is de spanning aan de top te snijden. Misschien verloor lijstaanvoer der Brink daarom wel van Bos. De laatste leidt nu. Van de overige promo tiekandidaten kwam niemand tot winst. Uitslagen van ronde 28, A-poule: J. Wagenaar-M. v. Bentum 1-0, G. Heeringa-W. Ligthart rem., D. de Jager-P. Manni 1-0, H. Reyersen v. Buuren-R. Sauer 1-0, W. v. Bakel-H. Kracht 1-0, K. Jongkind-J. Plas 1-0, J. Ebregt-H. Maas afg., O. Koenders-J. Alleman 0-1. B-Poule: C. Brink-W. Bos 0-1, D. Vermeulen-P. Ooyevaar rem., H.Nieuhaus-L. Obdam rem., J. Onderwater-P.v.d. Werff afg., J. de Vries-H. Horninge 1-0, J. Werksman-J. Hassing 0-1, M. Alleman-H. Hoge- boom 1-0, J. Kooy-G. v.d. Brink rem., J. Langereis-B. v. Stee 0-1, F. Beyers-J. Vegter 1-0. GEMENGD TEAM TV VENNEWATER BEGINT GOED Met enige spanning werd bij tennisvere niging Het Vennewater afgelopen zon dag uitgekeken naar het resultaat van het eerste gemengde team. Met de klin kende uitslagen van vorig seizoen nog in het achterhoofd, maar zonder één van de vrouwelijke steunpilaren van toen, moest op de eerste competitiedag in nog wel een uitwedstrijd tegen het tweede van Sint Pancras worden gespeeld. De dames Derksen en Van Nes en de heren Van Toornburg en Keeman bleven over eind: met 2-6 wonnen ze hun eerste wedstrijd in de derde klasse van ge mengde zondagcompetitie. Gemengd 2, met in de gelederen de dames Oude Es- sink Nijhuis en Renee en de mannen Mey en Dijkstra speelden thuis. Met de zelfde cijfers versloegen zij Castricum 6. Het beste resultaat bij de heren in de zondagcompetitie kwam op naam van Vennewater 3, het team van Hans Bech- tholt. Dat versloeg Niedorp 2 met 6-0. Het tweede speelde 3-3 gelijk tegen Wings 2. In de zaterdagcompetitie ging de Vennewater-eer naar gemengd 5, dat met 5-0 het zwakke Ballentuin 4 naar huis stuurde. Het eerste gemengde za terdagteam van René Moorman kreeg met 4-1 klop van Hulstenaar 1, het tweede met dezelfde cijfers van Zwaag 2. Het eerste herenteam in de zaterdag competitie, met P. Kaandorp, H. War denburg, J. Witting, A. Mak en P. Bak ker, speelde sterk. Thuis werd Egmond aan Zee met 4-2 verslagen. En die uit slag boekte ook het tweede team van Frans de Waard uit tegen De Spetters. Bij de veteranen wonnen de mannen van Pohley met 3-1 van Anonymus, de veteranen-reserves speelden 2-2 gelijk tegen Middenmeer uit. DE 24 UUR VAN HET VENNEWATER Wegens het overweldigende succes van het vorige 24-uurs toernooi, is besloten dit toernooi nogmaals te organiseren. Het wordt weer een non-stop toernooi voor senior-leden van het Vennewater en gespeeld wordt van donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag) 12.00 uur, tot vrijdag 13 mei 12.00 uur. Er wordt gespeeld in gemengde teams, die zijn samengesteld uit spelers en speelsters van uiteenlopende sterkte. Óm de kleine uurtjes goed door te ko men zijn voor de wachtenden en be langstellenden 's nachts diverse aktivi- teiten georganiseerd. Inschrijfgeld 10,00 p.p. Aanmel dingsformulieren hangen in de hal van het clubhuis. Om te voorkomen dat we u moeten teleurstellen omdat het toer nooi al is volgepland, verzoeken we u niet te lang te wachten met inschrijven. De inschrijving sluit op 29 april. Zorg dat u er bij bent! HONKBALSEIZOEN KOMEND WEEKEND VAN START Door meerdere internationale evene menten start het honkbalseizoen reeds het komend weekend. Zo kan het ge beuren dat het le honkbalteam van B.S.C. Heiloo aanstaande zaterdag zijn eerste competitie-wedstrijd speelt. Om 14.30 uur ontvangt B.S.C. Heiloo het Apeldoornse W.S.B. Voor Heiloo is dit een onbekende tegenstander, maar dat zal spoedig veranderen want men komt elkaar in deze competitie driemaal tegen. Door de slechte weersomstandigheden zijn veel oefenwedstrijden komen te vervallen, maar mede hierdoor is het eerste honkbalteam dermate gemoti veerd om er lekker tegen aan te gaan. De coaching van B.S.C. Heiloo is dit jaar in handen van Tim Miner, geas sisteerd door trainer Dick van 't Bove neind; beiden geen onbekenden in honkbalminnend Heiloo. De wedstrijd zal bij de aanvang naar goed gebruik een feestelijk tintje krijgen daar de eerste bal, zoals de laatste jaren gebruikelijk, geworpen zal worden door de sponsor van het eerste honkbalteam, Ruud van Haneghem van Tuintechnisch Adviesburo Ruud van Haneghem b.v. Als de weergoden het niet af laten weten kan het een plezierige en spannende middag worden op het terrein van B.S.C. Heiloo aan de Vennewatersweg te Heiloo. Donderdag 21 april Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 KNVB, zaalvoetbal 18.45-23.00 Vrijdag 22 april KNVB, zaalvoetbal 17.45-23.00 Zaterdag 23 april Zaalvoetbal, div. clubs 9 Basketbal Flashing Heiloo 17 Zaalvoetbal 21 Zondag 24 april Inschrijving Boscrossers Maandag 25 april Volleybal Effect 17. Dinsdag 26 april KNVB, zaalvoetbal 18 Woensdag 27 april KNVB, zaalvoetbal 18 00-17.00 00-21.00 00-22.00 00-12.00 00-23.00 45-23.00 45-23.00 de toekomst. Als blijk van waardering overhandigde hij het bestuur een aardi ge attentie. Onder de vrolijke klanken van de Ra- detzkymars werd hierin een schitterende carroussel gereden door leden van de Ponyclub. Na afloop kwam als verras sing een fotograaf de kinderen met hun pony op de foto zetten. Deze foto wordt de kinderen aangeboden door het bestuur van de Ponyclub. Om 13.00 uur volgde onder grote publieke belangstel ling een open les, waaraan iedereen, ook niet-leden mee kon doen. In de nieuwe, gezellige kantine was het inmid dels een drukte van belang. Veel mensen kwamen het bestuur felici teren en boden prachtige geschenken en bloemen aan. Aan het einde van de mid dag kon iedereen terugzien op een sfeer vol en geslaagd openingsfeest. DAMCLUB HEILOO Alle partijen in de 24e speelronde van de onderlinge competitie van DCH heb ben een winnaar opgeleverd. Op zich een unicum want doorgaans is remise de meest voorkomende uitslag in de damsport. De verrassingen waren dan ook talrijk. Kampioen Frans Schouten moest het opnemen tegen voorzitter Jan Kraak man. Laatstgenoemde wilde zich niet zomaar naar de slachtbank laten voeren en bouwde daarom aan een ijzersterke stelling. Schouten kwam niet toe aan een doorbraak en ging in het eindspel in de fout. Kraakman veegde zijn bril even schoon en maakte de partij winnend af. Mark Out was na twee verliespartijen op rij belust op revanche. R. Koch moest het slachtoffer worden. Na een uitermate boeiende botsing met gelijke kansen nam Out een ingewikkelde slag- zet. Deze pakte erg verkeerd uit doordat Out met een stuk op slag bleef staan. Koch accepteerde dit voordeeltje dank baar en greep even later de winst. De uitslagen waren: N. Out-R. Koch 0-2, N. Ursem-J. Klumper 0-2, F. Schouten-J. Kraakman 0-2, J. Hageman-C. van Lieshout 0-2, L. Koersen-A. Kroon 2-0; ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De strijd om de promotieplaatsen in de B-poule spitst zich toe op een zestal kandidaten. Hier kunnen mogelijk nog een paar outsiders bijkomen. Zij moe ten vijf promotieplaatsen verdelen. De ze zes spelers zijn de vier degradanten van januari, jeugdspeler Vermeulen en routinier Van der Werff. Brink heeft de beste papieren voor het kampioenschap in deze groep. Degradatie uit de A- poule is vrijwel zeker voor Dolman, Plas en Koenders. Voor de andere twee plaatsen zijn nog voldoende kandidaten om een spannend competitieslot tege moet te zien. Uitslagen van ronde 27, A-poule: W. Ligthart-J. Wagenaar 0-1; G. Heeringa- P. Avis rem.; P. Folkertsma-L. van Hoek rem.; P. Manni-K. Jongkind 1-0; D. de Jager-A. Dolman 1-0; J. Ebregt- W. van Bakel afg.; J. Alleman-O. Koenders 1-0; R. Sauer-J. Alleman 0-1; L. van Hoek-P. Manni 1-0; P. Folkertsma-M. van Bentum 0-1. B-poule: J. Onderwater-C. Brink 0-1; P. v.d. Werff-H. Niehaus rem.; P. Ooyevaar-M. Alleman rem.; J. Vegter- J. Hassing 0-1; G. v.d. Brink-A. Creutzberg 1-0; J. Werksman-B. van Stee 1-0; F. Beyers-J. Ernsting 0-1; W. Bos-H. Horninge rem.; H. Niehaus-J. Onderwater rem. FANCY-FAIR BIJ HSV Temidden van alle promotie- aktiviteiten houdt de voetbalvereniging van HSV op 23 en 24 april weer een groots opgezette fancy-fair. Een prach tige gelegenheid om het wekelijkse uit- gaansavondje eens op te vullen met een bezoek aan het clubhuis van de afdeling voetbal op het sportpark aan de Bayershoffweg. Via een scala van aktiviteiten zijn er heel wat prijzen te verdienen. Na de ge zellige zaterdagavond, waarbij om 23.00 uur 2 VIP-kaarten voor Nederland-Ierland bij opbod worden verkocht, volgt een zondag voor het he le gezin, 's Middags wordt natuurlijk veel aandacht besteed aan de ouders met kleine kinderen. Altijd prijs, 's Avonds gaat natuurlijk allereerst de aandacht naar de trekking van de lote rij, waarvoor op dit moment nog een klein aantal loten in omloop is. Dus koop die loten, want er zijn werkelijk schitterende prijzen aan verbonden. De trekking is om 20.15 uur. Daarna barst het feestgedruis los. De toegang is voor iedereen gratis. Als vanouds garandeert de Heilooër Sport Vereniging u weer een heel gezellig weekend. Veldvoetbal De spanning in de 3e klasse is zo langza merhand om te snijden. Koplopers ver liezen punten aan laagstaande ploegen, die zich op hun beurt weer vastklampen aan de laatste strohalm. Een kostbare punt wist het eerste elftal van HSV aan haar totaal toe te voegen. Aanstaande zondag weer een uitwedstrijd. HEILOOËR BRIDGE CLUB Uitslagen dinsdag 5 april: 1. ds. Hardeveld-v. Ravenzwaay 65.00 2. Mevr. Admiraal-Hr. Vendel 52.50 1. ds. Klerk-Stark 60.42 2. Ds. Brokx- Verhoef 58.75. Uitslagen donderdag 7 april: rood 1. Hr. Kat-Smit 63.00 2. Hr. Huting- Mevr. Matton 48.50 ds. Ritchie-Stark 48.50 1. Fam. Kuiper 62.00 2. Hr. Berkman-Mevr. v.d. Vlies 61.50. Blauw 1. Mevr. Haan-Hr. Lohr 57.00 2. Ds. Lohr-Plas 55.00 1. Hr. Lange-v.d. Lin den 55.50 2. Hr. Haan-Leek 55.00. Grijs: 1. Ds. Hart-Spruyt 60.50 2. Ds. Nielen-v. Zutphen 53.50 1. Hr. Laan sr.-Mevr. Mulder 62.00 2. Fam. v. Os 51.50. Afzeggen: voor de dinsdagavond bij Mevr. Admiraal (tel. 335718), voor de donderdagavond bij dhr. Lohr. (tel. 330052). r f t J ,131 De 'acht met', een aantrekkelijk nummer tijdens de race A kersloot-A Ik maar. De Roei-afdeling van de Alkmaarse Roei- en Zeilvereniging organiseert op zondag 24 april voor de vijfde maal in successie de Akersloot-Alkmaar race, die over een afstand van 6V2 km zal worden geroeid. Voor dit grootse roei- evenement, waarvoor niet alleen be langstelling bestaat vanuit de regio, docht uit geheel Nederland, hebben zich zo'n 200 roeiers aangemeld, hetgeen 20°7o meer is dan vorig jaar. Totaal zullen 34 boten op het water ver schijnen, waarvan 6 boten met dames- en 28 met herenploegen. Geroeid zal worden in ploegen van 8 en 4, terwijl te vens het geheel aparte skiff-nummer te zien zal zijn. Een speciale attractie vormt het nummer „acht met", waar voor zo'n 10 équipes worden verwacht. Vanaf 13.00 uur zullen de ploegen va naf het clubgebouw van de A.R.Z.V., gelegen in Alkmaar-Oost, Beverdam 1, oproeien naar de start, die om 14.00 uur begint bij het pontje te Akersloot. De fi nish zal plaatsvinden bij de Accijnsto ren te Alkmaar, waar de eerste deelne mers worden verwacht rond 14.20 uur en de laatsten omstreeks 15.00 uur. Om 16.00 uur zal de prijsuitreiking geschie den in het clubgebouw van de A.R.Z.V. UITBREIDING SQUASH-COMPLEX De Castricumse squashclub Reflex, die langzaam maar zeker op haar 10e vere nigingsjaar afstevent, heeft eindelijk reëel uitzicht op een lang gekoesterde wens: meer banen! Maar liefst drie ba nen zijn erbij gepland, wat het totaal op 5 stuks zal brengen. Het streven is, de banen op 1 oktober speelklaar te hebben! Met deze zee van speelruimte in het vooruitzicht, heeft de vereniging nave nant ruimte voor meer leden. H.S.E.C. b.v. en Reflex gaan dan ook in geza menlijk aktie leden werven, met als doel: de squashsport promoten, de groei van de vereniging en een gezonde exploitatie van de banen te bewerkstelli gen. De aanstaande squasher staat tal van voordelen te wachten, als hij bij voorintekening lid wordt, om straks als eerste volop van de nieuwe accommoda tie gebruik te kunnen maken. In een ad vertentie elders in deze krant, wordt daarop nader ingegaan. De nadruk wordt vooral gelegd op het daglidmaatschap, omdat daar dc banen GYMNASTIEKVERENIGING DOVES Zondag 17 april organiseerde Doves Heiloo een Trialmeat tegen de gym nastiekverenigingen Aktief uit Assen delft en Egmond-Binnen. In de groeps wedstrijd t/m 12 jaar werd Doves le met 142,15 Aktief-Assendelft 141,55 en Aktief-Egmond 135.50 pnt. Bij deze vriendschappelijke wedstrijd behaalde Doves vooral haar winst met het onder deel sprong, 37,40, tegen 35,60 en 32,10. best nog wat vulling kunnen gebruiken. Ook wordt de introduktiecursus extra onder uw aandacht-gebracht. Dit is een serie van 5 lessen, waarbij de basistech niek, spelregels en spelinzicht aange leerd worden onder leiding van een er varen trainer. Naast deze lessen, kan men dan een maand spelen volgens de reglementen van de vereniging. Ook de jeugd in de middelbare school leeftijd heeft haar weg naar deze sport weten te vinden en Reflex heeft dan ook een grote groep jeugdleden, die speciale aandacht krijgen, zoals aparte training. Met het op handen zijnde spektakel van het wereldkampioenschap dit jaar, in een 'glazen' baan in de RAI, is het te verwachten, dat squash in Nederland een nog grotere ontwikkeling door zal gaan maken, dan tot op heden al het ge val is. Wilt u over deze snelle totaal-sport meer wetén, kom dan langs bij de Bloemen- baan voor informatie of op iedere eerste zondag van de maand, want dan houdt Reflex van 11.00-14.00 uur haar introduktiedagen. CURSUS 'OPV ALLEN IN HET VOORBIJGAAN' Zillah Emanuels start binnekort bij Dansschool Verbiest in Castricum de cursus 'Opvallen in het voorbijgaan', een cursus gericht op de onderdelen looptechniek. houdingsverbctering, kleur- en kledingadvies, make up en haarverzorging en mannequinbegelei ding. Het is de bedoeling om met twee groepen te beginnen, elk bestaand uit vijftien vrouwen. Voor inlichtingen: 020-659680. HAC ZWEMNIEUWS Zondag werden er speedojaargang- wedstrijden gezwommen in Volendam en in De Hoornse Vaart te Alkmaar werd een meerkamp gezwommen. De 400 m vrije slag j. 1977 werd ge zwommen door Terry Hout in een goe de tijd van 5.54.7. Ook A nnemarie Hop presteerde op deze afstand goed en zwom een tijd van 5.59.4. Bij de meerkamp in Alkmaar werden 800 m en 1500 m vrije slag gezwommen. Laura Heeringa behaalde een eerste plaats bij de meisjes onder 14 jaar in een tijd van 11.01.0. Marjolein Sc heerman werd nipt tweede in een tijd van 11.03.8. Bij de meisjes onder 16 jaar be haalde Lydia Korver op de 800 m een tweede plaats in een tijd van 12.09.5. Bij de dames behaalde Marlies de Graaf de eerste plaats op de 1500 vrije slag in een tijd van 21.07.5. Bij de jongens on der 16 jaar werd Erik van Hiele eerste op d e 1500 m vrije slag in een tijd van 19.10.7 en Sven Kingma 2e in een tijd vna 19.13.7. Bij de heren zwom Patrick Kingma een voortreffelijke 1500 m en werd eerste in een tijd van 17.59.6. CLUBCROSS AV TRIAS Ter afsluiting van het winterseizoen or ganiseerde de atletiekvereniging Trias afgelopen zondag haar jaarlijkse veld loopkampioenschappen. Door alle leef tijdsgroepen werd op het afwisselende parkoers in het park 't Baafje fel om de titels gestreden. Het mooie weer had ook menige toeschouwer gelokt, zodat het al met al een gezellig gebeuren was. Bij de heren werd de grote favoriet Dick ten Bruggencate met speels gemak eerste, waarbij Steven Wijker op een be hoorlijke afstand werd gelopen. De rest van het veld lag nog verder uit elkaar. Nathalie Wijker was de afgetekende winnares bij de dames. In de diverse groepen waren de win naars: j. pup. c: Niels Koppes j. pup b: Jan yan Zanen j. pup a: Martijn van 't Veer j. jun. c: Henk Jan Thoes j. jun. b: Ard van Berkel j.jun.a: Paul Rood. Heren 3 km: Ronald de Graaff Heren vet 3 km.: Sjaak Overmeer heren 6 km: Dick ten Bruggencate heren vet. 6 km: Joop Smit. M. pup. c: Lobke Klous m.pup. b: Helga Margaret m. pup A: Patricia Knaap m. jun.d: Femke Klous m. jun.c: Ruby Halfschepel m. jun.b: Neeltje Thoes m. jun. A: Heieen Bak ker dames: Nathalie Wijker dames vet.: Erna Hopman. GYMNASTIEKVERENIGING KLIMOP Zaterdag 16 april werden weer de on derlinge wedstrijden gehouden van gymnastiekvereniging Klimop. Deze wedstrijden werden deze maal samen gehouden met de vereniging Spirit uit Egmond a/d Hoef in de sporthal aan het Hanserwijk in Egmond a/d Hoef. De resultaten van de Klimop-meisjes waren: 6 t/m 8 jaar: groep 1 le Diane Brink man met 28.5 pnt. 2e Jolanda Bolten 28.3 pnt. 3e Ilona Hes 27.7 pnt. Groep 2 le Renske Keilman 28.5 pnt. 2e Rena- te Reinaarts 28.4 pnt. 3e Miranda v. Velzen 27.5 pnt. Boven 8 jaar. Groep 1 le Kiki Smit met 32.3 pnt. 2e Judith v. Scbagen met 31.4 pnt. 3e Willemijn Noom 30.8 pnt. Groep 2 le Odette Schipper 32.9 pnt. 2e Simone Hink 31.9 pnt. 3e Karin Sprenkeling.^ Deze meisjes ontvingen resp. een gou den, zilveren of bronzen medaille, ter wijl alle deelneemsters een vaantje plus diploma ontvingen. Tevens was voor beide categorieën nog een vereni- gingsprijs uitgeloofd, waarbij de beste zes van elk toestel geteld werden. Beide prijzen werden gewonnen door de meis jes van Klimop. TV HEILOO REDELIJK ZONNIG GESTART Onder gunstige weersomstandigheden ging de competitie van start. De uitsla gen van zaterdag vielen wat tegen! Hei loo 2 en 3 verloren beiden met 5-1Hei loo 1 kwam met een gelijkspel bij Mar ken 1 vandaan. Het beste resultaat was voor Veteranen 3, met een 4-0 overwin ning op MTC 3. Zondag zorgden twee teams voor een overwinning van 7-1, te weten: Heiloo 3 en Heiloo 7 tegen resp. MTC en NECK 2. Heiloo 1 speelde gelijk tegen De Gauw, resulaat 4-4. EHBO Op dinsdag 12 april werden 21 EHBO- eenheidsdiploma's uitgereikt door bur gemeester G. J. Glijnis. De cursus werd georganiseerd door de personeelsvereni ging van de gemeente Heiloo en de E.H.B.O.-vereniging Heiloo en werd gegeven door dr. Den Engelsen en mevr. Klerk. Het bijzondere bij deze cursus was, dat maar liefst 17 cursisten werkzaam zijn bij de gemeente Heiloo. De geslaagden zijn: V. Breeuwer-Hoek, P. Bijkerk, C. Coehoorn-Bosch, J. de Haan, A. Haanstra, H. Jongebloet, A. Klein-Waldus, F. v.d. Laarschot, J. de Leeuw, M. Metselaar, E. Meijne, A. Rotteveel, J. Rückert, J. Sander, J. SMit, R. Terol, C. Veldt, C. Visser, A. Vonk, J. de Vries en C. Zonneveld. LEVEN EN WERK VAN SIMONE DE BEAUVOIR Op woensdagavond 13 april hield mevr. K. Vintges, filosofe uit Amsterdam, in de Ger. Kerk een lezing over leven en werk van de schrijfster Simone de Beau- voir. Achtereenvolgens behandelde zij haar jeugd en ouderlijk huis, haar stu die filosofie (die zij als 21-jarige vol tooide), haar breuk met het katholieke geloof, haar ontmoeting en samengaan met Jean paul Sartre en haar boeken en opvattingen. Af en toe liet zij gesprek ken horen van een bandopname van het programma 'Het dossier' van de KRO waarin verschillende vrouwen spraken over de invloed, die Simone de Beauvoir op hun leven had uitgeoefend. Na de pauze kwam in de discussie nog naar voren dat er ook vrouwen op een dwaalspoor zijn geleid door de inzich ten van Simone de Beauvoir. Men was het er over eens dat haar leven en werk grote invloed hebben gehad op het mo derne feminisme, maar zette vraagte kens bij sommige van haar opvattingen. Karla Spits bedankte tenslotte mevr. Vintges namens de ongeveer dertig aan wezige huisvrouwen voor de boeiende avond, die zij hen bezorgd had en over handigde haar een bos bloemen. Tom Okker monstreert Dors. in doceert en tenniscentrum de- De Voor de vierdemaal in successie organi seert Golden-Cup Sportswaer een aan tal tennisclinics, onder de titel „Golden- Cup Travelling Tennis Training". Deze TTT's worden geleid door Tom Okker, de beste tennisspeler die Nederland ooit heeft gekend. Hij wordt hierbij geas sisteerd door Wim Groeneveld, de Ne derlandse Indoorkampioen van 1986, en een plaatselijke tennistrainer. De tennisclinics worden op twaalf ver schillende locaties in Nederland gehou den. Op donderdag 28 april vindt in Tenniscentrum De Dors (De Dors 7 in Heiloo) de TTT Heiloo plaats. Het pro gramma luidt als volgt: 15.00 uur: tennistraining aan 48 deelne mers van Tom Okker, Wim Groeneveld en een plaatselijke tennistrainer. 17.00 uur: Pauze. 17.10 uur: demonstratiewedstrijden, al lereerst een enkelspel tussen Tom Okker en Wim Groeneveld, daarna een dub belspel tussen Tom Okker, Wim Groe neveld en twee plaatselijke B-spelers. 19.00 uur: diploma-/prijsuitreiking. Een ieder ontvangt een diploma met een aardige attentie en de twee opmerke lijkste spelers/speelsters ontvangen een toegangskaartje voor de finale van het Audi-tennistoernooi. Hierna verplaatst de TTT zich naar de Sportshop van Dijk (Langestraat 53 in Alkmaar), alwaar Tom Okker, Wim Groeneveld en de zwemster Annemarie Verstappen handtekeningen en foto's uitdelen en adviezen aan de geïnteres seerden zullen geven. Deze winkelpro motie vindt plaats van 19.30 tot 21.00 uur. Wij nodigen u van harte uit de TTT-dag in Heiloo mee te maken. U bent uite raard welkom bij alle programma onderdelen. Voor nadere informatie kunt u bellen met de speciale Golden- Cup Travelling Tennis Training telefoonlijn: 04977-5867. Op zondag 24 april zal de zangeres Jen nifer King een optreden verzorgen bij Disco Limmen aan de Rijksweg te Lim men. Dit optreden zal beginnen om 22.00 uur. SCHIETVERENIGING DE VRIJHEID LIMMEN De uitslagen van de op 6 april gehouden clubcompetitie waren als volgt: Ereklas se: 1 Kees Hooyboer 100 pnt. 2. Ge rard Miltenburg 99 pnt. 3. Theo Vermo len 99 pnt. A-klasse: 1. Nico Droog 99 pnt. 2. Frits Zonneveld 99 pnt. 3. Cees Pepping 98 pnt. B-klasse: John Nuyens 94 pnt. 2. Egbert Pepping 94 pnt. 3. Guus Molenaar 93 pnt. C-klasse: 1. Re- nee de ^uyter 99 pnt. 2. Rob Schaft 97 pnt. 3. Dirk de Winter 92 pnt. Beste Schutters, er zijn nog 2 wedstrij davonden te gaan waarbij u in de gele genheid wordt gesteld om één serie extra te schieten om aan de benodigde 16 se ries te komen of om uw gemiddelde nog iets omhoog te halen. SCHIETVERENIGING DE VRIJHEID LIMMEN De uitslagen van de voorlaatste wedstrijdavond waren als volgt: Ere klasse: 1 Kees Hooyboer 100 pnt. 2. Ge rard Miltenburg 98 pnt. 3. Theo Vermo len 97 pnt. A-klasse: 1. Kees Mooy 99 pnt. 2. Gijs Pouw 99 pnt. 3. Arie Groot 98 pnt. B-klasse: 1. Willem Verzijlen- berg 99 pnt. 2. Ben Metzelaar 98 pnt. 3. Wim Erkamp 94 pnt. C-klasse: 1. John van Tilburg 98 pnt. 2. Nate Powers 98 pnt. 3. Rob Schaft 96 pnt. HET RODE KRUIS EN DE ACCEPTGIROKAARTEN De leden van het Rode Kruis, afd. Lim men, hebben een dezer dagen een ac ceptgirokaart voor contributiebetaling 1987 in de bus gehad. Sommigen stellen daar vragen over en daarom dachten wij er goed aan te doen even iets uit te leggen. De man, die voor ons steeds de contri butie ophaalde, Dorus Hageman, is he laas overleden. Wij zijn er niet in geslaagd iemand in zijn plaats te vinden en zagen ons daarom genoodzaakt om te automatiseren. Maar dat gaat zo maar niet; daar is erg veel voorberei dend werk \oor nodig en als dat klaar is moet het door de centrale worden ver werkt. Dat nu heeft erg lang geduurd en daarom zijn we nu zo laat met de contributie-inning van 1987. Nu het materiaal er eenmaal in zit zijn de kaarten in het vervolg zeer snel af te leveren. De contributiebedragen staan niet op uw acceptgirokaart vermeld; omdat het de eerste keer was bleek dat niet mogelijk te zijn. Volgend jaar wordt er wel vermeld wat u in 1987 heeft gegeven. Wij hopen echter dat u zelf wel een bedrag in uw hoofd heeft dat u voor het vele goede werk van het Rode Kruis over heeft. Wij danken u bij voorbaat heel hartelijk voor uw bijdra ge en vragen excuus voor de late incasso. SCHAKEN IN LIMMEN J. Admiraal is na acht jaar opnieuw clubkampioen van Vredeburg gewor den. Hij hield ook de laatste aanval op zijn toppositie van medekanshebber A. Holtes binnen de remisepersen, welk re sultaat voor Holtes precies voldoende bleek om als tweede te eindigen. Coming-man M. Limmen, die zelf C. van Etten klopte, werd eervolje derde. In de B-groep greep M. Briefjes pal naast de vier promotieplaatsen door verlies tegen M. v.d. Himst en gelijktij dige winst van R. Rommel tegend e al gepromoveerde K. Aafjes, C. Luttik- huizen, M. v.d. Himst, K. Aafjes en R. Rommel starten in september in de A- regio. De beschikbare prijzen gaan dit keer naar: J. Admiraal, A. Holtes en M. Limmen (senioren); R. Bollweg, P. Hes en P. Natte Ounioren) en P. de Waard, R. Rommel en A. Hooijboer (adspiranten). Terwijl Vredeburgs tweede team zich slechts door winst in een extra ontmoe ting met De Pion en vervolgens verove ring van een der bovenste twee plaatsen in een enkelvoudig minitoernooi met de nummers-voorlaatst van de derde klas groepen E en F in de 3e klas zal kunnen staande houden, zullen Vredeburg 1 en Castricum IV op 22 april in Uitgeest om promotie naar de 2e klas moeten strijden. De resterende uitslagen van de slotron- de in de groepen A en B van de onder linge competitie zijn: A: J. Snip-P. Vlaar0-1; P. v. Buuren-h. de Goede 1-0; B. Kerkhof-R. v.d. Storm Sr. rem.; R. Bollweg-J. Limmen rem.; G. de Graaf-G. Hafkamp 0-1; M. Biesheuvel-P. Hes 0-1; P. de Waard-T. Al 1-0; P. v.d. Heijdt-J. Bloedjes rem.; G. Hes-T. Morcus afgebr. B: R. Hooijboer-C. Luttikhuizen 0-1; A. Hooijboer-R. v.d. Storm jr. 1-0; D. Kerkhof-P. Zwart 1-0; J. Kaandorp-H. Levering 0-1; N. Admiraal-R. Dene kamp 1-0; J. Tebbens-M. Custers 0-1; P. Vessies-K. Könst 1-0; In groep C. resteert nog een aantal te spelen partijen. De uitslagen luiden overigens: J.O. v.d. Vegte-S. v.d. Wis sel 0-1; T. Jonker-R. Valkering 0-1; R. v.d. Velden-R. Bakkum 0-1; J.O. v.d. Vegte-R. Valkering 0-1; T. Könst-E. Hekkelman 1-0; D. de Wit-M. Phili- poom 0-1; s. v.d. Wissel-D. de Wit 1-0; E. Hekkelman-J.W. v.d. Vegte 1-0; R. Bakkum-T. Jonker rem.; J. Jonker-S. v.d. Wissel 0-1; J. Jonker-R. v.d. Vel den 1-0; O. Kaandorp-R. v.d. Velden 0-1. agenda limmen Katholiek Vrouwengilde Woensdag 20 april: jaarlijkse toneela vond van de eigen toneelgroep, aanvang 20.00 uur in het parochiehuis. Uitge voerd wordt de klucht 'Theaterbureau De Lellebellen'. Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 21 april: mw. E. Harte- mink, voorlichtster van de Hollandse Maatschappij voor Landbouw, spreekt over 'Alles goed geregeld?'. Aanvang 20.00 uur in Vredeburg. Entree niet- leden 5,00. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Gehuwd: W.P. Kaandorp en J.E.B. Klaver. T.J.M. Quinten en M.W. Lamberts.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 6