di De £gmon<fen Sport en Spet j AKERSLOOT Voor Limmen voorlopig geen kabeltelevisie Geen Uitkijkpost ontvangen? Tennisclub Hogedijk Koninginnedag in Akersloot Diensten in limmen Agenda sporthal Het Vennewater SP0RTPRIJZEN vele modellen, gratis graveren HERMAN KWAAD Kennemerstraatweg 414 Heiloo UITKIJKPOST 27 APRIL 1988 Uit een gehouden enquete blijkt dat er voorlopig weinig aanleiding is, in Lim men, Kabel TV aan te leggen, aldus het college van burgemeester en wethouders. Een motie van de V.V.D. om de N.V. Kabel T.V. Noord-Holland opdracht te geven Limmen alsnog te bekabelen werd met zeven -tegen vier stemmen verworpen. Excuses Een artikel in een van de dagbladen waarin door de VVD, burgemeester N.P.M. Schoof werd verweten dat door zijn gedeelde functie er misschien moei lijkheden met Akersloot konden ont staan als Limmen wel kabel zou krijgen, werd de VVD niet in dank afgenomen. De heer C. Kroone (VVD) zei deze gang van zaken te betreuren en dat zijn frak- tie onvoorzichtig te werk was gegaan, derhalve bood hij burgemeester Schoof zijn excuses aan, daar zijn naam ten on rechte in discrediet was gebracht. De VVD hield alsnog een vurig pleidooi Limmen te bekabelen: thans dreigt Lim men in de situatie te komen van achter gebleven gebied wat de kabel tv betreft. Met verder uitstel van de aanleg van ka bel tv wordt de bevolking veel informa tie op velerlei gebied onthouden, aldus Kroone. Bij kabel tv is het streven ge richt op een sluitende exploitatie. In alle bekabelde gemeenten van groot tot klein wordt dat als haalbaar gezien. Waarom moet Limmen in dat opzicht minder verwachtingsvol zijn? Van de gemeentelijke garantie behoeft slechts gebruik te worden gemaakt, indien de exploitatie in een betrokken gemeente sterk verliesgevend is en tevens de NV als totaliteit problemen zou krijgen met de voldoening van rente en aflossing. Wethouder Koelemeij zei: we moeten recht doen aan het college programma, rond de eeuwwisseling komen er grote technologische veranderingen, de kabel tv zal dan tot de infrastructuur gaan behoren. Toen Kroone vroeg gelijke gemeenten te noemen waar de tarieven verhoogd moesten worden om de tekorten van de kabel tv te dekken kwam hier geen ant woord op. Dan zal het allemaal wel meevallen, aldus Kroone. Heiloo In Heiloo is, op een enkeling na, iede reen aangesloten op de kabel tv, 80 pro cent is abonnee en dat is vrijwel van het begin af aan zo geweest. De enquete bleek niet te kloppen, want toen bleek 40 procent kabel tv te willen. Binnen kort wordt de kabel weer met 3 stations uitgebreid. Als het abonnee aantal zich handhaaft is er kans dat het tarief even tueel naar beneden kan. Nu bedraagt dat 15,00 per maand. Maar de Limmergemeenschap en het CDA zijn tegen kabel tv. Alleen de PvdA, stemde v<Jor het VVD plan. Zij vinden het te duür en er is te weinig belangstelling. BLOEMBOLLEN WANDELTOCHT Op zaterdag 30 april en zondag 1 mei zal de jaarlijkse bloembollenwandel tocht in Limmen plaats vinden. De start en finish van deze wandeltocht zal zijn in parochiehuis Sint Maarten, Dussel- dorperweg 61 in Limmen. De te wande len afstanden zijn 5, 10, 15 of 25 km. Dit geheel naar eigen keuze. De starttijden zijn zowel zaterdag als zondag voor de 25 km van 10.00 tot 11.00 uur, voor de overige afstanden van 10.00 tot 13.00 uur. Iedere deelne mer die voor deze wandeltocht in schrijft ontvangt na het volbrengen van de gekozen kilometers een fraaie, speci aal voor deze wandeltocht ontworpen medaille. Mocht u meer over dit evenement willen weten, dan kunt u daarvoor terecht on der telefoonnummer 020-135636 of bij geen gehoor onder nummer 020-862913. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker. Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 81-4, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor speodeisende gevallen kunt u bellen 072-126482 (Alarmcentrale). Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.30 uur ('s middags na 15.00 uur alleen voor het afhalen van paspoorten en rijbewijzen). Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden, behoudens anderslui dende telefonische afspraken. De wethouders kunt u spreken iedere maandagavond van 19.00-20.00 uur in het gemeentehuis. De burgemeester slechts na telefonische afspraak (tel. 1456). De afdeling sociale zaken is geopend op maandag- en donderdagochtend van 9.00-12.30 uur en voorts na telefonische afspraak (tel. 3109). Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uuf. Dierenarts Castricum/Limmen Dierenarts Wolters, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spreekuur van 13.00-14.00 uur. Dierenarts Van Lohuizen, Dotterbloem 7, Castricum is bereikbaar via tel. 02518-55910. Zaterdag spreekuur van 12.00-13.00 uur (kleine huisdieren). Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangrrschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). KOOT-UNITED IS NIET MEER Een paar weken geleden stond hier in dit blad een oproep aan spelers om bij ons team te komen voetballen. Daar zijn precies 4 man op afgekomen. Om dat dit geen basis is om volgend jaar weer le klasse te gaan spelen heeft men besloten het bijltje er bij neer te gooien en kan men terugkijken op 6 succesvolle jaren. Eerst kampioen in 4e klasse, 2e jaar kampioen 3e klasse dan handha ving in de 2e klasse en finalist tegen White Stones in de Hartlandbeker door gerenormeerde ploegen als H.S.V. Rolff uit te schakelen. Vervolgens pro motie naar de le klasse waar we nu 2 jaar in spelen. Door een aantal blessures moesten we teveel op onze .reserves' bouwen, wat ons overigens goed afging. De reserves wilden eigenlijk reserve we zen en niet een heel seizoen moeten spe len, dat was hun bedoeling niet. Dat ze het toch gedaan hebben waarderen wij ook ten zeerste. Vrijdag aanstaande om 22.05 uur in d'Enterij speelt ons team Reserves-United hun laatste wedstrijd in hun bestaan. Mocht u ze nog een keer willen aanschouwen dan moet u op tijd zijn want vol is vol. KATHOLIEK VROUWENGILDE De toneelgroep van het katholiek Vrou wengilde afd. Limmen zorgde woensda gavond 20 april met de klucht .Theater bureau de Lellebellen' van Jannes Bos- ker voor een plezierig gezellige avond. De verschillende typetjes werden heel goed door de speelsters neergezet, en dat de regisuuse ook toneelspelen kan bewees Tiny Hageman (zonder één van de anderen te kort te doen) met haar vertolking van vrouw van advocaat Donkerbroek. De voorzitster bedankte Lia, Nel, Marjan, José, Marietje gastspeelster Paulien, Tiny, die ook de regie had, grimeuse Esther en souffleuse Agnes met een mooie bos bloemen. Ook de heer H. Engel werd bedankt voor het maken van het dekor. Het was een plezierige ledenavond, de laatste van het seizoen. DANSCURSUSSEN IN VREDEBURG Stijldansen in het sfeervolle Vredeburg is een activiteit die menig volwassen Limmenaar al heel wat plezierige en ontspannen uurtjes heeft bezorgd. De al jaren in Vredeburg gehouden danseur- sussen zijn hoofdzakelijk bedoeld voor volwassenen, alhoewel jongeren uite raard ook best welkom zijn. Ook voor het komende seizoen, aan vang medio oktober, denkt de culturele raad er weer over om stijldanscursussen te organiseren en wel voor beginners en gevorderden. De cursussen bestaan uit 20 lessen cjie gegeven worden op maandagavond. Of zo'n cursus door kan gaan is afhan kelijk van het feit of er voldoende be langstelling voor bestaat. Dit geldt met name voor de beginners. Omdat er op korte termijn beslissingen moeten wor den genomen vergoekt de culturele raad daarom belangstellenden zich op korte termijn te willen melden, liefst voor half mei. U kunt hiervoor bellen mevr. W.E. Kroone-Roos, tel. 02205-1701. Nadere informatie over de cursussen kunt u daar eveneens verkrijgen. Bel 's donderdags: 072-330175 Mous keek naar Mous keek zaterdag naar het meis jesteam 12 t/m 15 jaar met Tessa Ar nold, Annemarie Spuybroek, Danielle Zonneveld en Marieke de Waard. Wat een team! Nadat ze vorige week met 6-0 van Cromme Bal hadden gewonnen, was het dit keer Marquette, dat moest ondervinden hoe sterk de dames van Hogedijk zijn. Alle enkelpartijen wer den vrij gemakkelijk gewonnen, alleen Tessa verslapte in de tweede set even, maar herstelde in de derde set voortref felijk. Wat iedereen verwachtte, gebeur de: ook de dubbels werden dik gewon nen. Volgens mij worden ze kampioen! Voor de grootste verrassing zorgde deze week het lezondag-jeugdteam. Het ver sloeg met 7-1 het sterk geachte Akersloot. Confpetitie-uitslagen zaterdag 23 april: Heren: Monnickendam 1-Hogedijk 1 2-4, Hogedijk 2-Westerkogge 1 6-0. Ge mengd: Enkhuizen 1-Hogedijk 1 1-4, Hogedijk 2-De Rijp 2 5-0. Veteranen Heren Hogedijk 1-De Gieteling 2 2-2, Akersloot 1-Hogedijk 2 1-3, Gem. jeugd 10 t/m 12 j. Dijkzicht 1-Hogedijk 1 6-0, Westerhout 2-Hogedijk 2 meis jes 12 t/m 15 j. Hogedijk-Marquette 6-0. Zondag 24 april: gemengd: Hogedijk 1-Bakkum 7 7-1, Hogedijk 2-Petten 2 8-0, Heren: Hogedijk 1-DEM 1 1-5, Hulstenaar 1-Hogedijk 2 5-1. Junioren: Akersloot-Hogedijk 1 1-7, Bakkum 2-Hogedijk 2 7-1. 35+ gemengd: Hogedijk-Kogge 2-4 35+ Heren: De Kogge 3-Hogedijk 0-6. Dinsdag 19 april: dames distrikt: Hoge dijk 1-Heerhugowaard 3 2-4, Hoog-Op 1-Hogedijk 2 1-5. TENNISCLUB HOGEDIJK Mous keek naar Mous keek naar het le zondagjeugd- team met Simone en Esther Metz, Dave Koopman en Frank Glas. Dit team speelt voor het eerst in de zondagcom petitie en wel in de 3e klas. Duidelijk een beetje zenuwachtig moest er aange treden worden tegen het eerste junioren team van Kwadijk. De heren beten het spits af en vooral Frank speelde de sterren van de hemel. Zijn tegenstander werd er moedeloos van, want Frank had op alles een ant woord en won dan ook verdiend. Maar ook Dave stond zijn mannetje en vooral in de eerste set had de hardslaande te genstander zijn handen vol aan de fana tieke Hogedijker. Maar uiteindelijk moest hij de eer toch aan de Kwadijk- speler laten. Vervolgens was het de beurt aan de da mes. Esther trof een tegenstandster met een verwoestende forehand en stond al vrij snel op achterstand. Zij krabbelde echter terug en het scheelde maar heel weinig of zij had de tweede set alsnog gewonnen. Met Simone, de zenuwach tigste van het hele stel, ging het meteen uitstekend. Zij liet haar tegenstandster met uitgekiend spel alle hoeken van de baan zien en won overtuigend. De heren-dubbel werd een prooi voor de tegenstander. Maar de dames van Ho gedijk walsten als een geoliede machine over de meiden van Kwadijk heen. Bij de stand 3-3 moesten de gemengde dub bels de beslissing brengen. Maar voor Hogedijk was de koek op: beide mix- dubbels werden verloren en de punten gingen verdiend naar Kwadijk. On danks verlies toch een uitstekend resultaat. Competitie-uitslagen, zaterdag 16 april, heren: Hogedijk 1-Akersloot 1 3-3, Akersloot-Hogedijk 2 5-1. Gemengd: Hogedijk 1-Noord-End 1 0-5, Juliana- Hogedijk 2 2-3. Veteranen Heren: Eg- mond aan Zee 1-Hogedijk 1 3-1, Hoge dijk 2-Hulstenaar 1 2-2. Veteranen ge mengd: St. Pancras 1-Hogedijk 0-4. Gem. jeugd 10 t/m 12 j.: Hogedijk 1-Vennewater 1 1-5, Hogedijk 2-Langedijk 2 3-3, Meisjes 12 t/m 15 j. Cromme Bal-Hogedijk 0-6. Zondag 17 april. Gemengd. Kwadijk 1-Hogedijk 1 2-6, Warmenhuizen 8-Hogedijk 2 0-8. Heren: Krommenie- Hogcdijk 1 4-2, Hogedijk 2-Marquette 2 4-2. Junioren: Hogedijk 1-Kwadijk 1 3-5, Hogedijk 2-Schoorl 1 4-4. 35+ ge mengd: ICoedijk-Hogedijk 2-4. 35 Heren: Hogedijk-Obdam 4-2. TOP BRASS BAND GEEFT CONCERT IN EGMOND-BINNEN Op donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag) organiseert de jubilerende muziekvere niging Eensgezindheid uit Egmond- Binnen, in het kader van haar 75-jarig bestaan, een concert door één van 's we relds beste brass bands. De Desford Colliery Dowty Band zal in dorpshuis De Schulp een avondconcert verzorgen. Aanvang 20.00 uur. Deze Engelse Brass band is in de laatste jaren uitgegroeid tot één van de beste bands in Engeland, en daarmee in de wereld. Zij zijn in 1986 Europees kam pioen geworden en in 1987 Nationaal kampioen van Groot-Brittanië. Daar naast hebben zij de laatste jaren dis tricts kampioenschappen en diverse radio- en televisicwedstrijden gewon nen. De Engelse blaasmuziek, de brass bands in het bijzonder, genieten al vele jaren grote bekendheid over de gehele wereld. Kaarten voor dit concert a 15,00 kunt u reserveren bij: L. Apeldoorn, tel. 02206-1324, of H. Admiraal, tel. 02206-3715 (na 18.00 uur). POPPENBEURS In De Vest te Alkmaar wordt op zondag 1 mei van 11.00 tot 17.00 uur een bij zondere poppenbeurs gehouden. Op ve ler verzoek zal mevrouw Visser uit Den Helder haar collectie zeer oude porcelei- nen poppen afkomstig uit een bodem vondst tentoonstellen. Verder is er alles te vinden op het gebied van poppen, zo als poppenboeken, kant en band, mini atuur interieurs, poppenhuizen en na tuurlijk de poppen zelf. De toegang voor deze bijzondere beurs bedraagt 3,50; kinderen tot 14 jaar maar onder begeleiding hebben gratis toegang. E>e jeugdcommissie van Handbalvereni ging Meervogels 60 organiseert ook dit jaar de viering van Koninginnedag op het Handbalkomplex. Om 9.30 uur wordt onder leiding van AMAK gestart met hardloopwedstrij den voor alle categorieën, zowel dames als heren, vanaf 6 jaar. 10.30 uur een zeskampspel voor de jeugd waarvoor acht teams zijn opgegeven. 11.30 uur nemen teams van Brandweer, Gemeente Politie en motorclub Bacchus dit spel over. 12.00 uur Burgemeester Schoof zal een plakkette bij de Beatrixboom die ge plant is nabij de bibliotheek onthullen. Daarna de start vanaf de bibliotheek van de optocht van feestelijk versierde fietsen, steppen en driewielers, waarbij de mooiste, orgineelste of feestelijkste worden beloond met een waardebon. 13.00 uur worden de ballonnen opgela ten die ieder kind gratis kan afhalen op het feestterrein. 13.15 uur gaan de twee families Krom en Kerssens zich op sportieve wijze me ten tijdens een handbalwedstrijd. 14.30 uur tekenwedstrijd op asfalt voor deelnemers van 6 tot 18 jaar. 15.00 uur voor kinderen tot vijf jaar een verkleed- en kruiwagenrace. Kinderen 6-10 jaar estafetterace en korfbal; 11-15 jaar nemen het tegen elkaar op in een trefbalspel, vanaf 16 jaar kan men meespelen in het doelschieten. 16.30 uur Fietscross, doordat alleen het b-veld beschikbaar is zal dit zich beper ken tot behendigheid. Er zijn drie cate- goriën, 6 t/m 8 jaar; 9 t/m 11 jaar; en 12 t/m 14 jaar. 1 uur voor aanvang op geven bij geluidswagen. Met de aanwe zigheid van een terras en mooi weer kan het weer een gezellige dag worden. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Ondertrouwd: IJ.J. Galama en G. Sitters. Gehuwd: B.K. Westers en I.J.G. Oude Nijhuis. Geboren: Roy, zoon van R. van der Plaat en H. de Boer. Shirley Martina, dochter van R.P.C.M. Padding en C.G. Leijen. Ondertrouwd: J.P.M. Bakker en J.C.M. Groot. Geboren: Rick, zoon van P.F. Brouwer en F. Helder. CONCERT-DANSANT VAN KLEINE KAPEL Op zondag 1 mei zal in Egmond aan den Hoef een uniek concert plaats vinden van de Kleine Kapel. Omdat De Kleine Kapel 10 jaar bestaat organiseren zij een concert-dansant. De naam van het con cert verraadt eigenlijk al de inhoud. Het zal namelijk voor een deel uit luister- muziek bestaan, maar er is ook gelegen heid om te dansen, uiteraard met dansmuziek. Op het programma staat o.a. een greep uit het repertoire van de Egerlander, Böhmische en Tirolermu- ziek. Voor deze gelegenheid heeft Ka pelmeester Leo Stam enige nieuwe num mers aan het repertoire toegevoegd. Naast de vernieuwingen in het traditio nele repertoire zijn er ook nieuwe num mers aan het dansmuziekrepertoire toegevoegd. De Kleine Kapel is een onderdeel van muziekvereniging Lamoraal van Eg- mont uit Egmond a/d Hoef en bestaat uit 15 muzikanten die allen ook in het fanfare-orkest spelen van Lamoraal van Egmont. Voorheen heeft er binnen de muziekvereniging vaak een soort blaaskapel bestaan. Die werd dan bij gelegenheid van een dorpsfeest of ande re festiviteit samengesteld om enige feestnummers ten gehore te brengen, daarna verdween de kapel weer van het toneel. Het was Martin Wittebrood die 10 jaar geleden de kapel een wat vaster gestalte gaf. Hij verzamelde een aantal muzi kanten om zich heen en sloeg aan het re peteren. De muziek die zij speelden was voornamelijk de Egerlander muziek. Een heel andere stijl muziek dan die door een fanfare-orkest wordt gespeeld. Omdat het repeteren goed ging, werd besloten naar buiten toe op te treden. Er werd meegedaan aan een blaaskapellen- concours om eens te peilen op welk ni veau de kapel zat. Op dat eerst concours in Muntendam was de uitslag boven alle verwachting. Het succes is ook niet uitgebleven. Sinds vorig jaar mag de Kapel zich kampioen van Nederland in de bergklasse noe men. Deze titel behaalde de Klein Kapel op het open Nederlands kampioenschap voor blaaskapellen in St. Michelsgestel dat in oktober 1987 werd gehouden. Zij kwamen daarmee in het bezit van de fel begeerde zilveren Edelweiss. De ontwikkelingen binnen de Kleine Kapel hebben niet stil gestaan. Zo is het aantal muzikanten uitgegroeid tot 15 personen. Enkele jaren geleden is Leo Stam Kapelmeester geworden, en heeft daarmee de dirigeerstok van Martin Wittebrood overgenomen. Deze speelt overigens nog steeds mee in de kapel. Ook is er een geluidsinstallatie geko men. Dit was een hele stap vooruit, want nu konden de Egerlandernummers ook worden voorzien van zang, zoals dat origineel ook hoort. Met de komst van de zanginstallatie heeft ook het dansmuziekrepertoire een vlucht geno men. Regelmatig worden nu ook dansa vonden verzorgd. Het concert-dansant vindt plaats in het dorpshuis te Egmond a/d Hoef. De gro te zaal van het dorpshuis zal daartoe omgetoverd worden met gezellige zitjes tot een concert-danszaal. De Kleine Ka pel zal tijdens dit concert een periode van 10 jaar afsluiten en een nieuwe peri ode tegemoet gaan. Dit zal gebeuren door een vernieuwd repertoire te bren gen. Bovendien heeft de kapel nog iets in petto waar u beslist zelf bij moet zijn. Het concert is voor een ieder gratis toe gankelijk. De aanvang is om 12.00 uur. FIETSVIERDAAGSE IN AKERSLOOT Ook dit jaar organiseert schietvereni ging De Vrijheid in Akersloot weer een fietsvierdaagse en wel op 2, 3, 5 en 6 mei. Gestart kan worden vanaf 18.30 t/m 20.00 uur en de routes zullen u weer voeren langs vele mooie plekjes in de omgeving. Bovendien zal extra aan dacht worden geschonken aan de bloe mendagen in Limmen welke 2 avonden in de route zal worden opgenomen. Uit eraard zullen de deelnemers onderweg worden vergast op een natje en een droogje, terwijl op de slotavond (vrij dag 6 mei) voor een gezellig stukje mu ziek is gezorgd. De kosten van deelname is voor kinde ren t/m 14 jaar ƒ4,00, terwijl de overige deelnemers 5,00 dienen te betalen. Ie dere deelnemer ontvangt na afloop een herinneringsstandaardje, maar dan die nen er minimaal 3 avonden gereden te worden. Start en finish vinden plaats bij cafe de Vriendschap en deelname staat open voor iedereen. Dus voor gezonde ontspanning kunt u maandag vanaf 19.30 uur fietsen in de wijde omgeving van Akersloot. MEERVOGELS HANDBAL De basis van deze overwinning van de dames (13-6) werd in de eerste helft ge legd, de eerste scoringpogingen werden door Meervogels-keepster Susan Bron vakkundig gestopt. De Meervogels daarentegen wisten de eerste tien minu ten een voorsprong 5-0 op te bouwen. De fysiek sterke Marina Kerssens be paalde met schoten uit de tweede lijn de 8-2 ruststand. Na rust was tot halverwe ge de tweede helft de concentratie min der. Ellen Tiebie scoorden driemaal achtereen en met deze 13-5 overwinning hebben de dames nog kans te promove ren naar de hoogste landelijke divisie veldhandbal. Een prima wedstrijd van de heren die tot tien minuten voor het eindsignaal spannend bleef. Spektaculaire schijnbe wegingen van Frans van Diepen en Rob Buur gaven de Spartanendoelman het nakijken. Dit was vooral een wedstrijd waarin men kon waarnemen dat wan neer men bereid is hard te werken, de bal geven aan teamgenoten die scoring- kansen hebben. De collectiviteit was de basis van deze overwinning op het ster ke Spartanen (21-15). Scheidsrechter Hageman die omdat de scheidsrechter bij de dames niet kwam opdagen zowel de dames als de heren alleen floot was mede bepalend dat het vele publiek ge noten heeft van goede handbalwedstr i jden Donderdag 28 april Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 KNVB, zaalvoejbal 18145-23.00 Vrijdag 29 april KNVB, zaalvoetbal 18.45-23.00 Zaterdag 30 april Zaalvoetbal, div. clubs 9.00-23.00 Zondag 1 mei Basketbal Flashing Heiloo 10.00-18.00 Maandag 2 mei Volleybal Effect 17.00-23.00 Dinsdag 3 mei Recreatie-volleybal 19.00-23.00 Woensdag 4 mei KNVB, zaalvoetbal 18.45-23.00 DAMES BRIDGE CLUB SANS ATOUT Uitslagen 20 april: A-lijn N-Z: 1. Middelbeek-Daudey 67.5 2. de waal-Bakker 54 O-W 1. Janssen- de Wit 56.5 2. Bonfrer-Groenewoud !5.5 B-lijn N-Z 1. Grootes-Dekker 63.5 Slob-Schreiber 56 O-W 1. Tuinstra- Kromhout 55 2. Werdmuller-Hommes 54.5 C-lijn N-Z 1. Poland-Lus 60.5 2. Roem-Kleene 53 O-W 1Visser-Lohr 60 2. Meijering-Lansdaal 56 Nieuweboer- Keesom 50.5 D-lijn N-Z 1. v.d. Goot- Wolthuizen 62 2. v. Halem-Eichelsheim 54.5 O-W 1. v. Vegten-Schimmel 59 2. Roos-Maas 55. at H.S.V. VOETBAL Met een klinkende 1-4 overwinning heeft het eerste elftal zich zo goed als ze ker veilig gesteld voor het behoud in de derde klasse. Het slachtoffer van deze H.S.V.-driften werd het ook in degra datie nood verkerende K.G.B. Heel even kreeg de club uit Hoogkarspel nog hoop toen de verkregen stand, 0-1 enke le seconden vóór rust en een kwartier na rust 0-2, nog terug werd gebracht naar 1-2. Maar het derde door Edward Gees- ken gemaakte doelpunt maakte aan alle illusies een einde. Een ouderwets opge zette H.S.V.-aanval, waardoor de stand op 1-4 werd gebracht, maakte de vreug de nog groter. Met nog 1 uitwedstrijd aanstaande zondag en 1 thuiswedstrijd moet het ene benodigde puntje nog te pakken zijn. Fancy-fair Ook dit jaar kan de organisatie van dit spektakel terug zien op een groot suc ces. Met stijgende belangstelling kon de zaterdagavond al worden afgesloten, waarbij de bij opbod verkochte interland-toegangsbewijzen een finan ciële klapper werden. De zondagmiddag was voor de jeugd en 's avonds was er geen doorkomen meer aan in de H.S.V.-kantine. De interesse ging voor al uit naar de trekking van de loterij. In slechts drie weken tijd zag de H.S.V. jeugd kans 10.000 loten te verkopen. De grootste verkopers ontvingen hiervoor een prijs. Dat waren René Kaandorp, Jeffry Stoop, Martijn Tros, Wouter Bruin, Erwin Pereira, Rob de Wit, Jasper v.d. Ark, Martijn Pronk, Rob bert Jan de Waard, Björn Bakker, Rob Zoon, Barry Aelbers en Remke Oudhoff. De trekking werd verricht door plaats genoot Han Baar, de organisatie van de loterij was in handen van Mevr. Robert, Bosanemoon 22, tel. 072-337215, waar de houders van onderstaande nummers hun prijs ook kunnen afhalen. Graag eerst bellen. Te beginnen met de eerste tot en met de 2lste prijs. 09701 -06443-00060-09484-07436-02761 - 05905-07935-01206-02492-09482-08492- 03383-01669-06620-01076-07483-08815- 07819-02283-08316. Eventuele fouten in deze lijst van lotnummers vallen buiten de verantwoording van de uitgever van dit blad. LUCHTPOST HEILOO Wedvlucht Minderhout. Aantal duiven 443. Los om 08.30 uur; krachtige N.O. wind. Berg Th. J. van de (25) 1-2-23-25-36-48-51-55-65-70-81-84-88. Pepping J.P. (13) 3-28-34-49-87-89. Adrichem-Kaandorp (19) 4-12-16-22-24-53-64-71 -73-82. Wittebrood-Bruin (59) 5-9-18-21 -39-42-46-56-66-72-74-85-86. Meijer M.P. (20) 6-41-52-59-77. N.M. de Haan (40) 7-19-26-27-38-43-50-60-83. Schouten G. (17) 8-30-58-61-76. Molenaar Comb. (18) 10-13-15-20-32-62-67-68-75-78. Maat E. (9) 11-37. K. van Schooten (6) 14. H. Lases (22) 17-31-44-47-79-80. D.V.W. Zondag werd de eerste competitie witvis-wedstrijd gehouden in en nabij Ursem. P. Scholten ving een brasem van 54 cm, dus dat gaf gewicht op de weegschaal. Uitslag 1. P. Scholten 3250 gram. 2. J. v. Willigen 2750 gram 3. C. Bakker 2250 gram 4. D. Sanches 1700 gram 5. H. Scholten 550 gram. Volgende wedstrijd is op 18 mei. De da mes vissen op 11 mei hun le wedstrijd. Lees vooral dit blad, voor nadere gegevens! DE BOSCROSSERS Op 24 april is er op het fietscross-terrein van de Boscrossers edh Grand-National verreden. Dit is een puntentellende voorronde voor het Nederlands Kampi oenschap. 625 Crossers hadden zich in geschreven voor deze wedstrijd uit de provincie Friesland, Groningen, Dren the, Overijssel, Gelderland, Utrecht, de Flevo-polders en Noord-Holland. De inschrijving was van 8 tot 11 uur, maar de eerste ploeg ging al om half tien van start en het einde van de wedstrijd was om 5 uur 's middags afge lopen. In die tussentijd waren er 3x 88 manches, 6 kwart-, 38 halve en 26 fina les geweest. Aangezien de baan geheel vernieuwd was, waren er 150 oud-leden uitgeno digd om eens te komen kijken hoe het er uitzag en verscheidenen hadden gevolg gegeven aan de uitnodiging. Erg leuk om de positieve reacties te horen. Door de medewerkers en het bestuur waren bergen verzet om alles goed te laten ver lopen. Het was erg gezellig, zonnig en sfeervol en de wedstrijd verliep prima. Van de Boscrossers hadden een prijs verdiend: bij de junioren 7 jaar 1ste: Jarno Hoogland, junioren 14 jaar: Ar jan lest 2de; bij'de experts 14 jaar; 2de Dennis Natzijl, 3de Danny Stam; bij de Cruisers 25/39 jaar. 1ste Ronald de Visser. RECORDS BIJ TRIAS Als opening van het atletiekseizoen or ganiseerde AV Trias afgelopen zaterdag onderlinge wedstrijden voor B-C-D ju nioren. Daarbij vielen al meteen enkele prima prestaties te noteren. De zeer ta lentvolle speerwerpster Petra Don kersloot wierp de speer bij de meisjes C naar een afstand van 42.32 meter. Dat betekende een verbeterin van haar eigen Nederlandse record met maar liefst 2.34 meter! Een clubrecord was er voor Suetta Hemmer bij de meisjes D. Zij sprong nl. 1.48 m hoog en won daarnaast ook nog de 60 meter en het verspringen. In deze categorie was verder de 11.13 m kogel van Karin Verdegaal van hoog gehalte, evenals de 27.96 m speer van Marloes Zijl. Bij de jongens C wierp Menno Spaan der de 1 kg discus naar een uitstekende 43.40 m en sprong Casper Boeckhout 1.60 m hoog. Henk Jan Thoes verbeter de zijn beste tijd op de 800 meter tot 2.13.1 min. Arie Jan Vennik won drie nummers bij de jongens B, waarvan de 41.86 m met de speer de beste prestatie was. Op de 1500 meter liep Ard van Berkel tenslotte naar een mooie 4.30.9 min. SOFTBAL BSC HEILOO VAN START Na een lange oefenperiode is het einde lijk zover. Het seizoen gaat nu echt be ginnen. Zaterdag 30 april zal op het sportpark het Vennewater, zoals ge woonlijk, de eerste bal gegooid worden ter opening van het nieuwe seizoen. He( eerste damesteam van BSC Heiloo speelt om 16.00 uur haar eerste compe titiewedstrijd tegen het Amstelveense DVH. Heiloo heeft dit seizoen nogal wat nieu we speelsters gekregen. Van de Herons kwamen 3 speelsters over, waaronder pitcher Inge Zoet. Uit de junioren kwam Janneke Swüste, een 14-jarige speelster, die meetraint voor de selectie van Jong-Oranje. Door blessures van o.a. Ciska Hemmekam zal zij dit jaar veel worden ingezet. George Presburg zegt dat zeker het be gin van de competitie moeilijk zal wor den, omdat de ziekenboeg overvol is. 'Je mist een stuk ervaring', aldus de Heiloo-coach. Over ongeveer 4 weken moet dit alles weer zijn opgelost, mede door de komst van de Amerikaanse speelster, eind mei. Presburg vertelt ver der nog, dat deze speelster van uitzon derlijke klasse moet zijn. Haar naam: Trudy Schneider, 22 jaar oud. Het team werd door sponsor Dr Pepper in een volledig nieuw, fris ogend tenue gestoken. De tijd zal het leren of Heiloo z'n terugkeer kan maken naar de hoofd klasse, maar vooralsnog gaan ze het nieuwe seizoen vol enthousiasme tegemoet. De overige softbalteams zijn afgelopen week reeds begonnen met de competitie. Het tweede team wist een overwinning te behalen op Foresters. De andere teams moesten de winst aan de tegen partij laten. De teams, junioren, dames 3 en de her- ensoftbal, kampen echter nog steeds met een tekort aan speelsters. Hoewel er zich reeds enkele nieuwe leden hebben gemeld, blijft het tekort chronisch. Wilt u kennis maken met deze sport, dan is dat altijd mogelijk. U kunt dan kontakt opnemen met P. v. Langen, tel. 072-129258. Hij kan u alles vertellen over trainingen en wedstrijden. BLOEMBOLLENRONDE LE CHAMPION Op 30 april organiseert Toerclub Le Champion een tweetal fietstochten in vrij tempo, waaraan iedereen kan deel nemen. Allereerst is er op zaterdag 30 april de derde bloembollenronde over 50 km. De afstand van 50 km is voor iedereen geschikt en kan heel goed met het hele gezin worden afgelegd. De route voert door de streek tussen Beverwijk, Eg mond aan Zee en Limmen. Voor deze afstand kunt u starten bij De Speeltuin, Sportlaan 2, Egmond aan Zee. Het in schrijfgeld voor organisatiekosten is 1,75; deelnemers die een leuke herin nering willen ontvangen, betalen 4,00. Starttijd 8.00-13.00 uur. Voor de meer geoefende fietsers is er een rit over 110 km. De route voert naar de Zuidhollandse bollengebieden, waar bij de Keukenhof niet zal worden over geslagen. Vertrek hiervoor kan uitslui tend plaatsvinden in Cafe de Eindspurt, Alkmaarseweg 59, Beverwijk. Starttijd 8.00-12.00 uur. Inlichtingen: A. Hoo- gendoorn, tel. 075-311609. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De strijd om de titels en de promotie- en degradatieplaatsen is met nog één ronde te gaan bijna geheel duidelijk. De club- titel gaat voor de derde keer in successie naar Wagenaar. De achtervolgers bijten de één na de ander in het stof: deze keer was Heeringa het gewillige slachtoffer. De degradatie uit de A-poule is een feit voor Dolman, Plas en Koenders. De an dere twee plaatsen worden betwist door Kracht, Ebregt en Sauer. Door afgebro ken partijen van elk is er nog niets van te zeggen wie zich zal handhaven, al heeft ogenschijnlijk Sauer de beste pa pieren. Promotie uit de B-groep is zeker voor Brink en Niehaus. De overige drie plaatsen worden nog door een zestal spelers betwist; Vermeulen, Bos en On derwater hebben het meeste kans, maar ook hier spelen afgebroken partijen nog een grote rol. Uitslagen van ronde 29, A-poule: M. van Bentum-D. de Jager 0-1, G. Heeringa-J. Wagenaar 0-1, L. van Hoek-W. Ligthart rem., P. Folkertsma- PL Avis 1-0, WJ van Bakel-H. Reyersen v. Buuren 1-0, H. Maas-P. Manni 1-0, K. Jongkind-J. Ebregt 1-0, H. Kracht- R. Sauer afg. P. Folkertsma-H. Maas 1-0. B-poule: H. Niehaus-W. Bos 1-0, L. Obdam-C. Brink 0-1, D. Vermeulen-H. Horninge 1-0, P. Ooyevaar-J. Onder water 1-0, J. de Vries-P. v.d. Werff afg., M. Alleman-I. Oudeboon 0-1, J. Hassing-G. v.d. Brink rem., J. Kooy- H. Hogeboom 1-0, J. Werksman-F. Beyers 1-0, J. Vegter- B. van Stee 1-0, J. Onderwater-P. v.d. Werff 1-0. DAMCLUB HEILOO Het blijft dringen in de top van de uit erst spannende competitie van de Hei- looër damclub. Routinier Bijwaard handhaafde zich gemakkelijk op de eerste plaats. Zijn tegenstander André Valkering moest met rode konen een slagzet met een winst van zes stukken toestaan. Competitieleider L. Koersen sluipt uit erst zwijgzaam, maar zeer gedegen naar een hoge positie. De klassieker De Boer tegen Koersen leverde ook ditmaal weer sterk positiespel op, dat Koersen op uit erst sobere wijze in zijn voordeel liet uitvallen. De uitslagen waren: M. Out-A. Kroon afgebr. J. Klumper-R. Koch 1-1, R. de Boer-L. Koersen 0-2, C. van Lieshout- N. Ursem 2-0, F. Schouten-J. Hageman 1-1, C. Bijwaard-A. Valkering 2-0. HANDSOME EIGHT Handsome Eight/Accom. met tien pun ten voorsprong kampioen geworden van de afdelingshoofdklasse, heeft dit succesvolle zaalvoetbalseizoen afgeslo ten met verlies in de kwartfinale van het bekertournooi. Uniekaas won met 5-2 van de zwaar gehavende zebra-formatie. Behalve de nog steeds geblesseerde Jan van Veen en Jan Dijk ontbrak nu ook Rob Klanker, wegens CIOS- activiteiten. Bovendien speelde HE met een invaller-invaller-doelman. De plaatsvervanger van de oorspronkelijke keeper Gijs de Jong was namelijk (in een veldwedstrijd) eveneens geblesseerd geraakt. Toch nam HE de leiding en het had lange tijde redelijke kansen. In de slotfase sloeg het succesvol counterende Uniekaas echter toe tegen een HE dat teveel vaste krachten miste om een een heid te kunnen vormen. De oude supporter van Handsome Eight: 'Van onze ploeg ken ik zo lang zamerhand alleen nog de grensrechter....!' TAFELTENNISVERENIGING ROZING Afgelopen zaterdag stond het beslissen de treffen om het kampioenschap in de derde klasse tussen Rozing 1 en Spirit op het programmma. Spirit had het thuisvoordeel en achtte zich favoriet. Rozing wist zich echter verzekerd van deskundige begeleiding en dat bleek van doorslaggevend belang. Uiterst gecon centreerd ving met de strijd aan en liep vlot uit naar een 3-0 voorsprong. Daar na ging nog wel het dubbelspel en een enkelspel verloren, maar de voorsprong bleef gehandhaafd en dankzij drie over winningen van Jan-Willem en Wim en twee van Björn won Rozing uiteindelijk met 8-2. Rozing 2 verslikte zich in A-merk. De uitwedstrijd had het tweede nog met 7-3 gewonnen, maar A-merk had in de tus sentijd het een en ander geleerd en won nu met 6-4. Het derde team, tenslotte reisde af naar Den Helder, alwaar ze Turnlust een tafeltennislesje gaven en met een 10-0 overwinning terugkeerden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 8