f Muzikanten voor Afrika Vijf jaar Verswinkel /coutinq £fe m* Autobedrijf Jan Bruin met Daihatsu Show in 't Loo ff Verenigingsagenda Sport en spel agenda Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. UITKIJKPOST - 4 MEI 1988 GRADUATE LOVE BIJ 'MAFFER DAN MAF' Open Jongeren Centrum 'Maffer dan Maf' organiseert op vrijdag 6 mei in de grote zaal van de Buk Buk opnieuw een optreden van de Heilooer Rockformatie Graduate Love. Zondag 10 april is het optreden niet doorgegaan door per soonlijke redenen. De band biedt z'n excuses hier voor aan en wil dit vrijdag goed maken met een nieuw optreden. Graduate love bestaat ongeveer twee jaar en timmert al aardig aan de weg. Zo waren er o.a. optredens in het voor programma van Fatal Flowers, Herman Brood etc. Verder treden ze, net als op 6 mei, vaak in diverse jongerencentra op. De band speelt uitsluitend eigen werk, stevige muziek en een strakke sound. De zaal is open om 21.00 uur en het concert begint om 22.00 uur. Entree is 2,00. Buk Buk, Past. v. Muijenweg 12. BEDEVAARTEN NAAR BEAURAING Het Nederlands Beauraing Comité Bis dom Haarlem organiseert jaarlijks drie bedevaarten per touringcar naar Beau raing in de Ardennen. Dit jaar zijn de data van 14 t/m 17 mei, van 14 t/m 17 juni en van 27 t/m 30 augustus, met hotel-accommodatie. Kosten hiervan zijn 325,00. Bovendien is er van 14 t/m 17 juni één extra zorgbedevaart, speciaal bestemd voor diegenen, die wat moeilijk ter been zijn of eep ander handicap hebben en voor wie enige bijzondere zorg gewenst is. Hietoe gaan voor begeleiding een arts, verpleegsters en brancardiers mee. Kosten hiervan zijn 260,00 plus de aanschaf van een bedevaartboekje a 5,00. Wij zouden het zeer op prijs stellen, als u dit jaar met ons meeging en weten uit ervaring dat velen van u dan een vol gend jaar weer mee willen. Inlichtingen over en opgave voor deze bedevaart kunnen gedaan worden bij het secretari aat: voor hotelaccommodatie de heer D. Commandeur, Mokstraat 12, 1964 TH Heemskerk, tel. 02510-36623. Voor extra-zorg bedevaart: mevrouw M. Zentveld-Anink, Duinweg 22, 1935 EZ Egmond-Binnen, tel. 02206-2076. WILLEM DE FESCH ENSEMBLE In de Lutherse kerk van Alkmaar wordt op zondag 8 mei een concert gegeven door het Willem de Fesch ensemble. Het ensemble bestaat uit een groep pro fessionele musici afkomstig uit Noord-Holland. Het programma voor zondag 8 mei bestrijkt drie eeuwen uit de muziekge schiedenis. Er wordt een sprong in de tijd gemaakt door van de klassiek opge bouwde Mozartsymfonie over te stap pen op een typisch programmatisch werk van M. Ravel. Verder zal het con cert Grosso in G. van G.F. Handel gespeeld worden en een suite van J. An- driessen. Dit alles onder leiding van di rigent Otto de Jong. Het concert begint om 15.00 uur. Kaar ten zijn nu al te reserveren via nummer 072-624639 of 072-128860. Toe gangsprijs: 10,00 (7,50 voor CJP en 65 BRIARD-WANDELING "Voor Briard-liefhebbers en/of eigena ren houden wij vrijdagavond 3 juni weer een wandeling. Verzamelen om 19.30 uur bij het parkeerterrein van zwembad 't Baafje aan de Omloop te Heiloo.Na de wandeling kunnen wij bij camping Klein Varnebroek iets eten en/of drinken. Voor inlichtingen: tel. 072-332061. EXPOSITIE AQUARLLEN BIJ DE A.B.N. BANK Vanaf heden t/m 10 juni exposeert de Noordhollandse schilderes Gré Sneekes- van Leeuwen haar fraaie aquarellen bij de A.B.N. Bank aan de Kenne- merstraatweg 97 te Heiloo (v.h. de Ou de Herberg). De nu 60-jarige kunstena res vond pas na de opvoeding van haar 8 kinderen tijd om zich aan haar gelief de schilderkunst te wijden. Haar voorliefde voor bloemen en typi sche landelijke (Noordhollandse) tafe relen vindt men terug in haar werk. De precisie zoals zij het kleinste detail weet vast te leggen wekt velerlei bewondering en zij mag dan ook zeker een talent ge noemd worden. Liefhebbers van kunst zijn van harte welkom om deze kunstwerken te bezich tigen of eventueel te kopen, waarvoor de A.B.N. Bank haar publieke ruimte beschikbaar heeft gesteld. Men kan op maandag t/m vrijdag vanaf 9.00 uur t/m 16.00 uur de werken bezichtigen. Enkele artiesten en bands hebben in sa menwerking met De Buk een liefdadig heidsconcert georganiseerd ten bate van Afrika. Aanstaande zaterdag zullen on dermeer te zien zijn: Rosa King, The Bob Color, Blizz, Negush a Negash, Comic Flow en anderen. De groep Blizz is geformeerd rond Ro ger Happel (zang, synthesizer). Deze opkomende band, die 'Hollandse Nieu we' geweest is bij de Avro, speelt voor namelijk funk-rock. Comic Flow is een nieuwe Alkmaarse band met geheel ei gen werk, wat bestaat uit goede folk-, rock- en wavemuziek. De Amerikaanse Rosa King heeft in Noord-Holland en ver daarbuiten al menige zaal plat gespeeld. Samen met haar begeleidingsband staat ze garant voor een swingende middag. Het reper toire, dat ze met haar band brengt, is zeer uitgebreid, waaronder jazz, blues en funk. The Bob Color speelt soul, rythm en blues uit de jaren vijftig en zestig, gestoken in een nieuw jasje. Vanaf 15.00 uur zijn deze bands in actie voor de organisatie 'Mensen in Nood', waarvoor de opbrengst van deze dag is bestemd. Boothill Undertakers Op zondagmiddag 8 mei zullen The Boothill Undertakers te bewonderen zijn bij JC Buk Buk. De Castricumse formatie ontstond in. 1986 en ontleent zijn naam aan het plaatselijke rock-café Boothill, waar de leden elkaar ontmoetten. Als belangrijkste inspiratiebron dient het illustere drietal ZZ-Top, waarvan een groot aantal nummers in het reper toire is opgenomen. Een aantal van de eigen songs is verschenen op de twee de mo's die de groep inmiddels heeft uitge bracht. Een radiopremière hiervan was onlangs te beluisteren bij VPRO's Wil de Wereld. Degenen die het viertal vorig jaar al heeft bezig gezien bij Buk Buk weet in middels dat het een live-band bij uitstek is. Dus iedereen die van een stevig portie rock in de beste ZZ-Top-traditie houdt: kom naar de Buk Buk op 8 mei. Het op treden zal om 16.00 uur beginnen. In Winkelhof 't Loo kunt u vanaf woensdag 4 tot en met vrijdag 6 mei de diverse Daihatsu-modellen bekijken, die Autobedrijf Jan Bruin verkoopt. Deze dagen is er namelijk een doorlo pende show van dit Alkmaarse autobe drijf, dat overigens gespecialiseerd is in occasions. Jan Bruin is ruim vijftien jaar geleden zijn autobedrijf begonnen. In zijn 600 vierkante meter grote showroom staan altijd ruim 50 ANWB-gekeurde occasi ons, waardoor dit autobedrijf bekend staat als zeer betrouwbaar adres. De klanten krijgen bij aankoop van zo'n occasion het ANWB-keuringsbewijs bijgeleverd, zodat zij zelf kunnen zien dat de auto in prima conditie is. Naast de verkoop van - alle merken - oc casions is Jan Bruin onlangs Daihatsu- dealer geworden. De importeur van dit merk wil onderdak bij gezonde bedrij ven en het Alkmaarse bedrijf is nu dea ler voor Alkmaar en wijde omgeving. Hij levert de volgende modellen: Cuore, Charade, Charmant, diverse bestelbus jes en de Rocky (de steeds populairder wordende terreinwagen). Daihatsu levert de wagens met uitste kende voorwaarden. Zo krijgt u bij aan koop van een Daihatsu één jaar volledi ge garantie, drie jaar dieselmotorgaran tie en maar liefst zes jaar carrosseriega rantie op doorroesten van binnenuit. De Daihatsu is bovendien reeds in de fa briek behandeld tegen doorroesten van binnenuit doordat er gegalvaniseerd plaatstaal voor de carrosserie wordt ge bruikt, zodat dit voor de klant ook scheelt in de afleveringskosten vanwege het feit dat aanvullende behandelingen niet meer nodig zijn. De overige bijzon derheden van dit merk zal Jan Bruin u tijdens zijn show in Winkelhof 't Loo graag zelf vertellen. 10 Mei is het alweer vijf jaar geleden dat de Verswinkel aan de Stationsweg van start ging. Met een grote dosis energie ging de familie Stavenuiter aan het werk met hun leuke groentewinkeltje. ,,Het was in het begin heus niet zo makkelijk, het is een moeilijk punt en een paar loopzaken verdwenen, maar nu zijn we dik tevreden", vertelt Stavenuiter blij. De blijheid is waarschijnlijk een van zijn sterkste kanten en de klanten ko men graag naar hem toe. Samen met zijn vrouw hebben ze de zaak tot een ge zond bedrijf gemaakt, zelfs het jongste Stavenuitertje (Edith, elf maanden) be kijkt het allemaal vanuit haar box en kijkt hoe haar ouders aan het werk zijn. De werkzaamheden zijn intussen zo uit gebreid dat José dagelijks een handje komt helpen, en als vaste kracht in dienst is. Vers en schoon is de kracht van de Ver swinkel de snijmachines staan in de win kel, de klant staat er bij en ziet dat in zijn/haar bijzijn de groente gesneden wordt. „Elke dag gaat er een commissi onair voor mij naar de veiling en koopt alleen eerste klas „spul", vertelt Stave nuiter. Want je moet zelf in de winkel blijven, ik ken alle klanten bij naam en weet precies wat ze hebben willen". Ook de rauwkost salades worden zelfge maakt en er is een grote keuze in. Op 10 mei is het een beetje feest en krijgt elke klant een leuke attentie. E.H.B.O. Op dinsdag 26 april werden 24 EHBO- diploma's uitgereikt door wethouder A.A.M. Willemse-van der Ploeg. De cursus werd georganiseerd door de E.H.B.O.-vereniging Heiloo en werd gegeven door dr. Den Engelsen en mevr. Klerk. De geslaagden zijn: C. Aufenacker- Sprong, J. Bolten-bakker, L. Cats, W. Commandeur, E. Dekker, L. Dobber, B. Dijk, B. Herlaar, D. Jager, J. Kaan dorp, P. Keesman, W. Keesman, G. Kroon, M. Meijer, A. Minis-Harlaar, I. Oosterwoud, G. Oudhoff, C. Reus- Moseman, B. van Roode, A. van Roo- de, J. Valkering-Borst, C. Valkering, H. Veldtman-Nuyens en M. Verbiest. SECU-STRIP ANTI KRAAKSTRIP De Secu-strip is een eenvoudig aan te brengen strip langs deur en raamkozij nen, die inbrekers geen ruimte laat om deuren of ramen te forceren. Met zoge naamde éénntoers schroeven - die er wel ingedraaid kunnen worden maar er niet meer uitgedraaid kunnen worden - be vestigt men de strip-zowel aan kozijn als aan de deur of het raam. Zelfs het dunste breekijzer kan, aldus de fabri kant, er dan niet meer tussen komen. Inlichtingen: Ijzerhandel Coen Doen, winkelhof 't Loo. H E I L O O GROTE AUTOWASACTIE De Rowans en Sherpa's van Scouting Rurik Heiloo houden een grote autowa- sactie! Is uw auto stoffig....wij zuigen hem schoon! 2,95) Is uw auto mod derig... wij wassen wel! 4,95) Is uw auto veeleisend....dan zetten we hem in de was 9,95). En bent u zelf veelei send dan kost een complete behandeling u slechts 15 gulden! Het doel van de actie is het financieel steunen van onze groep, en daarmee kunt u, naast de Scouts, dus ook een goede daad verrichten en ons een dienst bewijzen. Op 7 mei, 4 juni, en 18 juni zijn wij van 10.00 tot 16.00 uur aanwe zig naast de Willibrorduskerk bij het stationscentrum Heiloo. WAO/AAW Belangenvereniging Maandag 9 mei: klaverjasdrive in 't Trefpunt, aanvang 19.30 uur. Inschrijf geld 2,50. Iedere laatste maandag van de maand een gezelschapsochtend in 't Trefpunt. Het programma tot de zomer is: 30 mei: sjoelen; 27 juni: bingo. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 6 mei: laatste klaverjasdrive van het seizoen in 't oosthonk, aanvang 20.00 uur. Entree leden 2,00, niet- leden 3,00. In september start het nieuwe seizoen. Elke maandagavond vanaf 21.00 uur ta feltennis. Elke vrijdagavond schaken voor de jeugd van 18.45-20.00 uur. Alle activiteiten in 't Oosthonk, mits anders vermeld. Groei en Bloei Donderdag 19 mei: excurise naar het Noorder Dierenpark in Emmen. Opga ve via C. Kamer, Heerenweg 108, Hei loo, tel. 333523. Aanmelden vanaf maandag 9 mei 9.00 uur. Dinsdag 10 mei: avond in de zaal van de Geref. kerk, aanvang 20.00 uur. De heer B.P. van Bohemen zal spreken over de tuinen van Paleis het Loo. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 16 mei: creatieve avond - Ja pans papiersnijwerk m.m.v. Oda de Wijn. Aanvang 20.00 uur in Het Open Huis. Inlichtingen: 02205-2216. De metalen rekken voor de hokken worden spoetniks genoemd. De vroegte Wint Woensdag 11 mei: eerste competitie wedstrijd voor dames, welke wordt ge vist in Plan Oost. Verzamelen om 18.45 uur bij de parkeerplaats van De Loet. Nieuwe leden zijn welkom. BSC Heiloo honkbal Zaterdag 7 mei: BSC Heiloo senioren honkbal 1 - The Herons, aanvang 14.30 uur. DUIV EN HOUDEN IS MEER DAN EEN HOBBY ALLEEN In Akersloot wonen Jos Vermaas en IJsbrand Kapteijn, beiden enthousiaste duivenmelkers. Het verschil tussen een duivenmelker en een duivenliefhebber zit 'm hierin dat de eerste categorie prestaties van hun duiven eisen, de tweede categorie spreekt voor zichzelf. Samen werU i IJs en Jos als de Kapteijn-Vcrmaas combinatie en doen dit al vanaf 1972. We spraken met Jos Vermaas: „Als kind was ik al gek van duiven en op m'n achtste jaar had ik sierduiven, dat boei de me zo, ach van het een komt het an der. Nu hebben we zo'n 200 duiven". Het goed fokken van duiven vereist veel kennis, Jos heeft dan ook een grondige studie gemaakt van de erfelijkheidsleer, hoewel er altijd een grote dosis geluk bij komt. Er moeten soms honderden dui ven gekweekt worden om één goede postduif te krijgen. Jos en IJs hebben zowel showduiven als postduiven, daar men alleen van mei tot september met de postduiven werkt houden ze zich in de winter met de showduiven bezig. Hier gaat het om schoonheid, mooie kop, vleugels, ogen, bouw, enz. Jos geniet van het gedrag van duiven: „Ze zijn aanhankelijk en ik kan ze zelfs dressuur opleggen. Er zijn schoonheids keuringen die /oveel als kwartet (fami liekeuring) en apart worden gedaan. Een sterk geslacht komt uit kruisingen daaruit gaat men eenstam (ras) opbou wen, daar gaat veel geld in om en de prijs vag een goede duif loopt dan ook in de duizenden. De prijzen die daarmee gewonnen worden, zijn dan de kroon op het werk". Postduiven Dit is echt een sport en hiervoor hebben Jos en IJs alles over. Per soort verschilt het of postduiven korte of lange afstan den vliegen. Een korte afstand is van 50-500 km en een lange van 500-1200 km. Een duif is trouw aan zijn huis, het is zelfs moeilijk hem/haar een ander hok te geven. Zij zijn ook trouw aan part ner, mits deze er is, is ze weg dan neemt hij/zij een ander. Al van jongs af aan worden postduiven getraind. De jongen zitten in een hok met een z.g. 'spoetnik' ervoor, een soort kooi, om de omgeving te verkennen en aan de geluiden te wen nen. Na een tijdje wordt er getraind in de buurt van het hok, ongeveer 10 km in de omgeving wordt er een trainingssche ma geoefend. 's Ochtends om 6 uur zijn Jos en I Js al op de hokken aanwezig en laten dan de verschillende afdelingen trainen (gene- ratieopbouw) naar leeftijd. Hoe werkt zo'n trainingsschema? De duiven worden naar buiten gelaten, in tussen worden de hokken schoonge maakt en dan na een half uur moeten ze er weer in. „Ik zet dan de hokken open en roep ze, dan krijgen ze eten en drin ken. Jonge duiven moeten aan hun con ditie werken, dan wordt het hok dicht gehouden en moeten ze trainen. Het spreekt vanzelf dat de voeding ook erg belangrijk is, vers drinkwater en een combinatie van gerst en zwaarvoer (mais, bonen, tarwe, e.d.) Pepmiddelen zijn uit den boze, wie aan de natuur sleutelt, komt bedrogen uit". Per jaar worden er zo'n 80 a 100 jonge duiven gekweekt. U begrijpt wel dat het een liefhebberij is waar je 365 dagen per jaar mee bezig bent. Sport Als de duiven dan zover zijn, begint de sport, dan worden ze in korven naar hun bestemming g«bracht. Er wordt on derscheid gemaakt tussen Vitesse dui ven, tot 400 km, Midfon, 350 en 450 km, dagfon 400-800 km en overnacht 800-130Ö km. Overnachten is het moei- lijkt, bij grote afstanden is het een risi co. Ze kunnen verkeerd eten en drinken krijgen, als ze erg vermoeid zijn kunnen ze ergens tegenop vliegen (electriciteits- draden). Verder zijn de mens en roof dieren hun grootste vijand. Na het los sen ben je alle kontakt kwijt, dan gaat het om zijn natuurlijke aanleg en moet hij/zij het zelf doen, maar dat is de spanning. Een postduif reageert op het magnetisch veld van de aarde en ziet overdag erg goed. „Toch blijft het een wonder dat ze bij een afstand, zoals va nuit Barcelona, toch weer naar Akersloot vliegen", zegt Vermaas. Die grote vluchten van zo'n 11 a 1200 km kunnen maar tweemaal per jaar ge maakt worden er worden dan nog wel kleine oefenvluchten 100-200 km ge daan, maar dat is om in training te blij ven. Na een lange vlucht is de hele dui venfamilie blij als de betreffende duif weer op ho(n)k is. Barcelona is wel de topper van het jaar, waar elke duivenmelker met spanning naar uitziet. Deze afstand wordt in on geveer twee dagen afgelegd, de snelheid is ongeveer 1300 m per minuut, afhan kelijk van weer en wind. Een duif, die grote afstanden vliegt heeft zijn/haar topjaren van 3 tot 8 jaar, op de korte af stand van 1-5 jaar, een duif wordt ge middeld 10 a 12 jaar oud. Voor de jonge duiven is Orleans 'de' afstand ongeveer 150 km. De meeste postduivenliefheb- bers zijn aangesloten bij de Nederlandse Postduiven Organisatie daardoor kan er ook aan tentoonstellingen worden mee gedaan. Het is ook een hobby waar je met hart en ziel achter moet staan, maar waar je veel voor terug krijgt. Eén van de mooie duiven, 'De Ma chine' genaamd, met haar jong. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN De geschiedenis van thee en porcelein is nauw met elkaar verbonden. Vanaf ca. 1600 werden ze beide uit het Oosten door de Verenigde Oost-indische Com pagnie geïmporteerd. Hierover vertelde mevr. F.A. Veldink-Bloemsma in een middagbijeenkomst in het Open Huis voor leden van de vereniging. Hoewel er nog steeds meer koffie dan thee wordt gedronken, zijn de soorten thee de laatste jaren sterk uitgebreid. Kruidenthee wordt o.a. gebruikt voor allerlei lichamelijke ongemakken. Spe ciaal waarschuwde mevrouw Veldink voor de zogenaamde slankheidsthee, omdat deze erg laxerend werkt. Je kunt er flinke darmkrampen van krijgen en de darmen kunnen er op den duur lui van worden. In Japan bestaat een echte theeceremo nie. Wij kennen deze niet, alhoewel we echte theehuizen hebben, net als in het Oosten. In Nederland staan deze b.v. aan de Amstel en aan de Vecht. De thee werd gedronken uit porceleinen kopjes. In Nederland zijn vier porseleinfabrie ken geweest, waarvan de bekendste 'Oud-Loosdrecht- was-. Deze fabrieken zijn failliet gegaan. Heel aardig was het illustratief materiaal dat mevrouw Vel dink had verzameld en meegebracht over het 'theetje-drinken. Onze presi dente mevr. Dorothee Zuidgeest- Winkler bedankte mevr. Veldink voor haar interessante verhaal en overhan digde haar een attentie. HEILOOËR AMATEUR FOTOCLUB Op 19 april, de voorlaatste clubavond van het seizoen, werden de beste dia's van het afgelopen seizoen nog eens ge projecteerd en stelden de leden zelf vast welke van deze dia's zij de allerbeste dia van het jaar vonden. De keuze viel op een fraaie stemmingsvolle dia van de heer Elte de Vries, welke hij in de prille ochtenduren had genomen aan de boor den van een meer in Griekenland. De telling der stemmen wees bovendien uit, dat een andere dia van dezelfde maker voor de tweede prijs in aanmerking kwam, zodat de heer de Vries met twee bekroonde dia's onze beste diaman voor het seizoen 1987/1988 is gewor den. Alle meegebrachte dia's wrden na de stemming, maar voordat de uitslag bekend werd gemaakt, door ons lid de heer Wester besproken en van commen taar voorzien. ALKMAARS CHRISTELIJK MANNENKOOR Het Alkmaars Chr. Mannenkoor, opge richt in 1960, wil zijn ledental uitbrei den. Daarvoor hebben zij een ledenwer factie gestart, welke een begin had met een open repetitieavond. Deze eerste avond had tot gevolg dat er 6 nieuwe le den bijkwamen. Een mooi resultaat. Maar de actie gaat door. Iedere dinsda gavond zijn gasten welkom op de repeti tieavond, die wordt gehouden in een zaal van de Verlosserskerk aan de Ou degracht in Alkmaar. Het koor is er dan van 20.00 tot 22.00 uur. Voor alle in lichtingen: W. IJlstra, v.d. Lijnstraat 5, Alkmaar, tel. 072-119060. RODE KRUIS AFDELING HEILOO GAAT VERHUIZEN Vanwege de bezuinigingen bij de over heid heeft de gemeente Heiloo het Rode Kruis-verblijf gevestigd in het pand aan de Kennemerstraatweg 382 opgezegd. De besprekingen met de gemeente over een nieuw onderkomen heeft tot resul taat gehad dat er een tijdelijke huis vesting is aangeboden in de voormalige Agnes Huishoudschool aan de Pastoor van Muijenweg 18. We zullen daar on geveer 1 Vi a 2 jaar moeten verblijven. De onderafdelingen Speel-o-theek en Welfare zullen hun aktiviteiten met in gang van september '88 daar met plezier voortzetten. Medio juni zal de verhui zing plaatsvinden. Eind 1989/begin 1990 hoopt het Rode Kruis defenitief gehuisvest te worden aan het Slimpad (Kieftennest). Maar daarover hoort u later meer. Het bestuur doet een beroep op de Heilooër bevolking ons financieel te steunen. U weet dat verhuizen veel extra kosten met zich meebrengt en elke bijdrage is van harte welkom. U kunt dit doen op onze Rode-Kruis- rekeningnummer 32.70.03.669. bij de Rabobank in Heiloo onder vermelding Bijdrage verhuizing'. Het Rode Kruis helpt! Helpt u het Rode Kruis? CHRISTENVROUWENBOND HEILOO Na een hartelijk welkom opende de pre sidente met zingen, waarna gebed en meditatie volgden. In de mededelingen vestigde zij er de aandacht op om vooral door te gaan met het project 'Bukina Faso', de graanmolens zijn hard nodig. Aan de vrouwen die 2 uur lang hun graan moeten stampen konden reeds 18 molens worden geleverd. Onze spreekster mevrouw Roeters- Borstlap vertelde ons zeer uitgebreid over het werk van de Wilde Ganzen. Gestart in 1957 en in 1979 een zelfstan dige stichting geworden zijn de Wilde Ganzen uniek in de wereld. Iedere week is er een nieuw project, de aanvragen komen uit de hele wereld. Alles gaat particulier, b.v. via de missie of ambas sadeursvrouwen. Het grote binnenland se project is het Radio-pastoraat. Aan het eind van de avond bedankte de presidente mevrouw Roeters heel harte lijk voor de dia-serie en haar verslag. OPEN DAG IN REIGERSDAAL Reigersdaal organiseert op zaterdag 7 mei een 'open dag' om de bekendheid met de zorg voor geestelijk gehandicap ten te vergroten. Het programma begint om 10.00 uur en wordt om 13.00 uur herhaald. De regionale bevolking is tij dens deze open dag tot 16.00 uur welkom. Er is een 'markt' met informatiestands o.a. over zwakzinnigenzorg, oudervere nigingen, vrijwilligerswerk, beroepson derwijs in de zwakzinnigenzorg en het werken in Reigersdaal. Met een visuele presentatie wordt overzicht gegeven over het wonen, werken en ontspannen in Reigersdaal. Een wandeling is uitge zet door gebouwen en over het terrein en zo krijgt men een eigen indruk van de werkelijkheid in dit instituut voor zwakzinnigen. BIJZONDER GESLAAGD 1 MEI FEEST In tegenstelling tot andere jaren was de belangstelling voor de viering van het 1 mei feest bijzonder groot. In het Open Huis werd een zeer gevarieerd en aan trekkelijk programma geboden, wat duurde van 11.00 tot ongeveer 14.00 uur. Er was een gesprek tussen vrouwen van drie generaties, over vroeger, heden en toekomst. De toneelgroep „Blauwe Maandag", uit Akersloot, voerde op de eenakter, ,De droom in haar ogen', wat veel waardering oogste. Het optreden van het Alkmaars straatorkest, was voor velen, een grote verrassing. Gespeeld en gezongen werden liederen met een te overdenken inhoud, dit op spontane wijze. Zij brachten een aantal socialistische liederen, waaronder de „Internationale", welke spontaan werd meegezongen. Kinderen welke waren meegenomen konden zich vermaken in een computer- hoek of kijken naar video opnamen. Voorzitter de heer H. Kat kon aan het slot van de dag dan ook spreken van een zeer geslaagde 1 mei viering. Een altijd weer gewaarde geste is, dat vroeg in de ochtend van de eerste mei een fraaie ro de roos de oudere leden wordt thuisbezorgd. UITSLAGEN KAMPIOENSCHAP BLOEMSCHIKKEN HEILOO Het evenement bloemschikken voor amateurs in Heiloo is een grandioos succes geworden, met een grote publie ke belangstelling tijdens de expositie in 't Loo. Alle deelnemers maakten een verplicht en een vrij stuk. De jury kende de prijzen als volgt toe: Beginnersklasse verplicht stuk: le prijs Annie Vos, 2e prijs Annemiek de Back, 3e prijs Margo Vaandrager, 4e prijs Teuny Filé, 5e prijs Hella de Jager. Beginnersklasse vrij arrangement: le prijs Annie Vos, 2e prijs Annemiek de Back, 3e prijs Rie Bruin, 4e prijs met gelijk aantal punten: Marijke Bruin, G. van Dijk en Margo Vaandrager. Gevorderden verplicht stuk le prijs Elly Schouten en vrij arrangement Trudy de Haan le prijs gevorderden. Ere klasse le prijs verplicht stuk Willy Tames. Vrij arrangement le prijs Nel van Dam. De Koninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde geeft regelmatig cursussen bloemschikken in Heiloo. Wilt u meer weten? Bel de heer Kamer 072-333523. PATIËNTENPLATFORM Op 17 februari 1988 is opgericht het Pa tiëntenplatform Noord-Kennemerland. Aangesloten zijn inmiddels ca. 20 be langenorganisaties en enkele individuele leden. Het platform is vertegenwoor digd in het Interregionaal Overleg Pa tiëntenplatforms Noord-Holland, in de SGMD, Stichting Gezondheidszorg en Maatschappelijke Dienstverlening, en in de Huisartsenvestigingscommissie. Het behartigen van de belangen van pa tiënten in het algemeen en het ontwikke len van een visie op de voortgang van de medische wetenschap wordt in de vere niging waar gemaakt door middel van werkgroepen en commissies die door de leden worden gevormd en door deskun digen kunnen worden aangevuld. Dit moet leiden tot steeds betere communi catie tussen hulpverleners en patiënten. Op zaterdag 7 mei belegt het Patiënten platform een algemene ledenvergade ring in één der zalen van het gebouw Drechterwaard 102. Deze bijeenkomst is openbaar, zodat belangstellenden, al dan niet namens een nog niet aangeslo ten patiëntenvereniging, hierbij aanwe zig kunnen zijn. De zaal is toegankelijk voor rolstoelgebruikers.~T4et gebouw staat naast NS-station Alkmaar-Noord, aanvang 10.00 uur. Nadere informatie over het platform is te verkrijgen bij de voorzitter mevrouw W. H. Heuff, tel. 072-623817, of bij de secretaris, de heer A. C. van Schuijlen- burg, tel. 072-621539. Schriftelijke reacties aan het secretariaat: Banne- waard 146, 1824 EG Alkmaar. TOONKUNST CONCERT Woensdag 11 mei geeft Toonkunst Alk maar en Omstreken zijn 200e concert in de Grote Kerk te Alkmaar, aanvang 20.00 uur. Het Noordhollands Philhar- monisch Orkest zal voor de begeleiding zorgen terwijl solistische medewerking wordt verleend door Hanneke Kaas schieter, sopraan; Heieen Resoort, alt; Ad van Baasbank, tenor; Joep Bröche- ler, bas en Marinus Metz, orgel. De al gehele leiding is in de vertrouwde han den van dirigente Vera Groot. Op het programma staat het requiem van Wolfgang Mozart en de Mis in D van Antonin Dvorak. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar in Alkmaar bij de muziek handelaren Klooster en Kiebert, Mient; Spanjaard, Koorstraat; Ypma, Lan- gestraat en 's avonds aan de kerk. Tele fonische bestellingen: 072-123547 en 120019. Toegangsprijs 17,50, pro gramma inbegrepen, 65+ en C.J. paspoort 15,00. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Ondertrouwd: J.J.P. Betjes en A.M.J.M. Overpelt. Geboren: Pieter Adriaan, zoon van A.M. Kers- sens en C.J.M. Kaptein. RECORD AANTAL INSCHRIJVINGEN BIJ ZAALVOETBALTOERNOOI Het jubileumtoernooi, voor de 10de maal georganiseerd door handbalver. Meervogels 60, wordt gehouden op het handbalcomplex aan de Boschweg. Er zullen in totaal 44 teams deelnemen, waarvan 10 damesteams, 24 recreanten teams en 10 heren niet-recreanten. Het toernooi start woensdag 25 mei. De re creanten spelen vrijdag 17 juni om een finaleplaats, waarna 's avonds het op treden van Rainbow-Warriors. Zater dag 18 juni is de finaledag; de prijsui treiking is 's avonds in de feesttent, waar ook die avond Shoreline zal optre den. Het volledige programma wordt huis aan huis in Akersloot verspreid. MEERVOGELS HANDBAL De dames van Meervogels startten voor tvarend, verrastte OSC met break-outs en prima acties op de cirkel en de 5-2 voorsprong in de twintigste minuut was verdiend. Tegen het eind van de eerste helft verslapten de darqes, waardoor een geflatteerde ruststand tot stand kwam. In de tweede helft waren verde- digingsfouten en slordig balverlies de oorzaak van dit onnodig verlies. (10-13) Een duidelijk voorbeeld van onder schatting waarvan OSC gretig gebruik maakte.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 4