intratuin Uitkijkpost Groot feest bij Joseph van Schagen Benoe na drie maanden alweer in 'nieuwe veren intiatuin zitelementen 53e jaargang no. 19 - 11 mei 1988NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Intertros D.C. Beemster, directeur NMB verlaat Heiloo geopend op Hemelvaartsdag Iris-fotografie toont werk Zomertroef Katoenen kolbert Katoenen Kostuum drukkerij >111 lit! H/IRNINK ENQUETE KINDEROPVANG HEILOO Heiloo geraniumdorp PETUNIA'S In verband met Hemelvaartsdag en aansluitend een verplichte snipperdag voor het personeel is Drukkerij Uitkijkpost BV op donderdag 12 mei en vrijdag 13 mei GESLOTEN. Maandag 16 mei kunt u weer bij ons terecht. Voor spoedeisende gevallen: Drukwerk: 072-334531 - Redactie: 072-332241 of 072-3310 Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 Oud papier acties in Heiieto vanaf 5 _gëöpèndöp~ HEMELVAARTSDAC !g-^igOjgt 17.00 Door de Werkgroep Emancipatie is enige tijd geleden het rapport 'Uitgangspunten voor een emancipatiebeleid' samengesteld. Tijdens haar vergadering van 7 januari 1988 heeft de Raad besloten enkele aktie- punten uit dit rapport te laten uitvoeren. Besloten werd o.a. een inventarisatie te houden met betrekking tot de kinderop vang in Heiloo, in de vorm van een enquête. Hiertoe werd een werkgroep geformeerd. Waarom deze enquête? De werkgroep heeft zich tot taak gesteld met behulp van deze enquête een behoef tepeiling te verrichten naar de mogelijkheid en wenselijkheid van kinderopvang in Heiloo. Naar aanleiding van de resultaten van het onderzoek kan zonodig een nieuw be leid op dit terrein worden ontwikkeld. Hoe kunt hieraan meedoen? Het is van zeer groot belang, zowel voor u als voor de gemeente Heiloo, dat de behoefte aan kinderopvang in Heiloo bekend wordt. Vult u daarom deze enquête in, voor 31 mei 1988. U kunt de formulieren ophalen bij: - de gemeente, bureau Welzijn - de peuterspeelzaal - uw huisarts - de kruisvereniging - de bibliotheek - de verloskundige. Makelaar Taxateur o.g. ^-enverkoop Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Laat 227 1811EH Alkmaar Tel. 072-114572 Vrijdag 13 mei opent, op de eerste eta ge, bij Joseph van Schagen een afdeling jonge mode. Leuke vlotte kleding van bekende merken met het accent op spor tief. Deze afdeling krijgt de naam Jo seph van Schagen Selection. Mevrouw Borst Het gezicht, dat 22 jaar lang, mede het gezicht van de zaak van Joseph van Schagen heeft bepaald, zult u niet meer aantreffen. Mevrouw Borst maakt ge bruik van de VUT. Zaterdag, 14 mei, kunnen haar klanten en iedereen die daar behoefte aan heeft afscheid nemen van mevrouw Borst, van 11.00-16.00 uur in de zaak bij van Schagen, in de Winkelhof 't Loo. Bij toeval kwam mevrouw Borst inder tijd in het modevak terecht. Albert Heijn en Joseph zaten toen nog aan de Kennemerstraatweg. Mevrouw Borst was kassiére bij Albert Heijn, maar als zij naar huis ging, liep zij altijd langs de zaak van Van Schagen, soms werd daar dan wel eens een praatje gemaakt. Op een dag was de heer Van Schagen in de etalage aan het werk en zag mevrouw Borst. ,,Hebt u geen zin bij mij in de zaak te komen werken"? Nou, dat wil de ze wel. Van Schagen heeft een goede neus voor het juiste personeel, iets wat ook nu weer bleek, want 22 jaar later, vinden de klanten het maar niets dat mevr. Borst niet meer in de winkel staat. Ze kende haar mensen goed en kende hun smaak. Soms wist zij nog be ter wat haar klanten in hun klerenkast hadden hangen dan zij zelf. Werd er dan iets gekocht dan kon zij zeggen: ,,U hebt dat leuke bloesje/truitje nog dat zal er ook erg goed bij staan". Het feit dat zij dat nog wist, maakte op de klan ten „grote" indruk. Mevrouw Borst vindt de tijd nu geko men het wat rustiger aan te gaan doen, samen met haar man heeft ze nog veel plannen en daar wordt het nu tijd voor. De geschiedenis De nieuwe, grote ruimte van de Stichting Benoe. De scheidende directeur D.C. Beemster. heeft de laatste 3'A jaar in Hoorn ge werkt, waar hij dezelfde funktie be kleedde. In totaal werkt Kelderman al 21 jaar bij de NMB, voordat hij in Hoorn kwam te werken, werden er in Amsterdam in een tijdsbestek van 17 jaar allerlei funkties bekleed, dit ge beurde op verschillende kantoren. ,,Ik vind Heiloo een uitdaging" aldus Kelderman. BURGELIJKE STAND HEILOO Geboren: Manon M., d.v. Adrianus M. Oudhoff en Margaretha B. Molenaar; Marjolein, d.v. Johannes J. Schut en Wihelmina J. M. van de Leur; Theresia M., d.v. Jeroen J. C. M. Götz en Elisa beth T. M. Kleef; Susanna M. E., d.v. Bartholomeus C. P. van Beek en Petro- nella A. A. Bleijendaal; Jozefien M. C., d.v. Josephus A. L. M. van Haaren en Anna G. M. Heijne. Ondertrouwd: Johannes T. A. Hessing en Bregitta C. Baas; Wim Veen en Pe- tronella de Wit; Robert Staa en Gelina C. M. Baij; Nicolaas A. M. Mooij en Jacoba M. Ooijevaar. Getrouwd: Wilhelmus M. Rijs en Christina F. M. Roeien; Edwinus E. P. Janssen en Anna A. M. Zijp. Overleden: Pieter Wijn; Maria Bras, w.v. Bierman; Elisabeth Jahnke,, e.v. Hermans; Jetske Smit, e.v. de Grand; Maartje Otjes, e.v. Bakker. Zaterdag 14 mei Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. J.P. Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00-11.00 uur. Maria-Lidwinaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30-11.30 uur. Halen op verzoek: 332063. Tevens huis-aan-huis actie tus sen Pastoor van Muijenweg, Wester- weg, Het Zevenhuizen en Ewisweg. Do zen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. Maandag t/m vrijdag (schooN/werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren- gentijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Het Stationsplein wordt zaterdag omge toverd in een zee van bloemen en plan ten. Daarnaast is er een twintigtal kra men, van de diverse winkeliers, met spe ciale aanbiedingen voor vroege vogels tussen zeven en elf uur. Ook zijn er feestelijke marktaanbiedingen, die gel den tot vier uur 's middags. De zomer- bloeiers, heesters, vaste planten en zo'n 20.000 geraniums in vele kleuren en va riëteiten zullen op kwaliteit beoordeeld worden. Daarnaast is er ook in het over dekte centrum 't Hoekstuk een fleurige geraniummarkt, met veel keuze en pri ma kwaliteit planten. Het wordt een fleurige dag, zaterdag 14 mei in geraniumdorp Heiloo. CDA SPREEKUUR INFORMATIE-UUR Het CDA prologeert het Informatie uur, om te beginnen donderdag 19 mei van half acht tot half tien in het Open Huis. Dus een uur extra. De volgende prolongatie is donderdag 16 juni ook van half acht tot half tien. De derde prolongatie is, dat het CDA volgend sei zoen dus vanaf september wederom spreekuren gaat beleggen in het Open Huis. We bekijken echter de mogelijkheid om op lokatie, dus in de wijken spreekuren te beleggen. Naast die in het Open Huis. Als extra service gaat het CDA tevens documentatie verstrekken van in de sa menleving belangwekkende zaken. Op het eerst komende informatie-uur (19 mei) kunt u documentatie bekomen inzake: „Verkeersopvoeding". Ruim 20% van de ouders instrueert hun kin deren in de wir war van auto's, brom mers en fietsen. Daar doen we samen iets aan. Een leuke brochure ligt voor u klaar. Informatie kunt u ook krijgen via: Fractiesecretariaat CDA, J. H. Veenin- ga, Postbus 147, 1850 AC Heiloo. HEILOOËR AMATEUR FOTOCLUB (H.A.F.) Op dinsdag 3 mei was het al weer de laatste avond van de fotoclub in dit sei zoen. Er was een grote opkomst om te komen kijken en luisteren naar diaseries met geluid van de heer Laansma. De eerste serie bleef betrekkelijk dicht bij huis, de Dordogne in Frankrijk. Prach tige stemmingsopnamen van de rivier en de daaraan gelegen dorpen, kastelen en velden, vaak in een prachtig licht. De volgende serie was andere koek: een diaverslag van een reis door Thailand en Maleisië. Zowel van het drukke Bang kok als van de binnenlanden bij bergstammen, grote contrasten. De avond werd besloten met een schitteren de serie over een reis door Indonesië. Prachtige landschappen, maar ook veel over plaatselijke culturen. Het was een prachtige avond om het sei zoen mee te besluiten. Het langdurige applaus was voor de her Laansma een duidelijk bewiis. dat hpt ophnHono ->«0.. 24 STUKS nu voor wielinga Vennewatersweg 15, 1852 PT Heiloo, tel. 072-332727 Na ruim zeventien jaar het kantoor van de NMB in Heiloo gerund te hebben, zal de heer D. C. Beemster de leiding van de NMB in Castricum overnemen. Hij zal worden opgevolgd door de heer P. H. Kelderman. ,,Ik zal Heiloo best missen, het was een beetje 'mijn' bank", zegt Beemster. Het persoonlijk kontakt met zijn cliënten was voor Beemster altijd erg belangrijk. Hij zette zich niet alleen financieel voor ze in maar had altijd een gewillig oor als er problemen waren, en probeerde daar dan samen met de cliënt een oplossing voor te vinden. Mede hierdoor is een trouwe klantenkring ontstaan. Sinds een half jaar werkt Beemster al in Castricum, maar ook nog in Heiloo, een zware opgave. Op 18 mei wordt er officieel afscheid genomen. Van 16.00-18.00 uur is er in Motel Heiloo een afscheidsreceptie, waar iedereen van harte welkom is. De heer Beemster heeft ook veel werk gedaan voor de Middenstandsvereni- ging in Heiloo, zijn werkzaamheden worden nu overgenomen door de heer Kelderman. De heer P. Kelderman (37) De nieuwe directeur P.H. Kelderman. ITALIAANSE ORGEL- EN CLAVECIMBELMUZIEK De Italiaanse organist/clavecinist An drea Marcon zal zondag 15 mei een con cert in de Concertserie Lutherse Kerk Alkmaar verzorgen. Het programma staat geheel in het teken van Italiaanse orgel- en clavecimbel-muziek uit de 18e en 19e eeuw, met composities van o.a. A. Scarlatti, B. Pasquini, B. Galuppi en Padre Davide da Bergamo. Belangstellenden voor dit boeiende con cert kunnen zondag 15 mei om 14.30 uur terecht in de Lutherse Kerk (Baan gracht hoek Oudegracht). Kaarten zijn te verkrijgen vanaf 14.00 uur. De toe gang bedraagt 10,00; CJP/65 7,50. Op 6 februari is Benoe Instituut voor Kunst, Cultuur en Reizen officieel en onder grote belangstelling geopend door mevrouw Willemse-van de Ploeg, wethouder van de gemeente Heiloo. Va naf dat moment liep het storm. Momen teel zijn er meer dan 100 cursisten voor de verschillende cursussen kunstgeschie denis. De ruimte aan de Nijverheidsweg bleek al onverwacht snel te klein voor een dergelijk grote toeloop. Vooral bij lezingen waar alle cursisten welkom wa ren, zou moeten worden uitgeweken naar een andere gelegenheid. Het past dan ook goed bij Benoe, de Egyptische variant van de vogel Phoe nix, die staat voor begrippen als verjon ging en vernieuwing, om zich dan ook maar zo snel mogelijk in nieuwe veren te steken. Dat is weliswaar makkelijker gezegd dan gedaan, maar het is, met on misbare hulp van veel mensen, uiteinde lijk gelukt. Met het nieuwe onderkomen is Benoe een stuk ruimter in zijn veren komen te zitten. Er is bijvoorbeeld een grote ruimte waarin plaats is voor alle cur sisten bij speciale lezingen of onderwer pen. Daarnaast is-er een-- kleinere ruimte, een kantoor en een gezellige koffieruimte. Vooral de grote ruimte komt goed te pas. Daarin kunnen de voorbereidende bijeenkomsten plaatsvinden voor de op stapel staande reizen naar Berlijn, Pa rijs, Boedapest, Turkije, Egypte, en, op de wat langere termijn, Mexico, Indo nesië, China en India. Ook de plannen om het cursuspakket uit de breiden met cursussen filosofie, literatuur, creatief schrijven, geologie e.a. kunnen nu daadwerkelijk worden uitgevoerd. Er moest dus weer geopend worden. Zo officieel als de eerste keer kon natuur lijk niet, maar het zomaar laten gebeu ren is ook onze stijl niet. Het nieuwe ge bouw bevindt zich aan de Runxputte- weg 28 in Heiloo. Dat is in meer opzich ten een historische en zelfs heilige plek. De historie gaat terug naar Germaans- Gemma Lucassen, initiatief neemster van de Stichting Benoe. Keltische tijden en later naar het Christendom. Alles daarover werd op vrijdag 6 mei verteld door drs. G. G. M. Tjaden, die het gebouw inwijdde met een lezing over o.a. de furictie van de heilige plaatsen in Heiloo (bronnen c.q. putten en heuvels) en natuurlijk met na me over de Runxputte. De titel van de lezing was ,,De Heilige' sikkels van Hei loo'. Deze sikkels zijn omstreeks 1930 niet ver van het nieuwe gebouw opgegraven. ASTMA, JE ZULT 'T MAAR HEBBEN Voor veel mensen gaat ademhalen van zelf, zonder inspanning, zonder naden ken. Helaas geldt dat niet voor iede reen. Veel mensen hebben moeite met ademhalen, door astma, bronchitis, al lergie of longemfyseem. Artsen noemen dit soort aandoeningen CARA. CARA is een ware volksziekte. Eén op elke tien mensen lijdt er aan. Na hart en vaatziekten en kanker is CARA de derde doodsoorzaak. Dat CARA de sondanks niet zo bekend is, komt om dat het vaak een "verborgen" ziekte is. CARA-patiënten doen het liefst of er niets aan de hand is. Maar dan krijgen ze het ineens te kwaad. Ze zijn be nauwd, en flink ziek. Dan moeten ze afhaken. Het Astma Fonds is op allerlei manieren bezig met de bestrijding van CARA. Daarvoor is veel geld nodig. Van de overheid ontvangt het Astma Fonds een heel klein bedrag, voor 99% van de in komsten is het Astma Fonds van uw steun afhankelijk. Om CARA te bestrijden, moet er nog veel onderzoek worden gedaan. Bij voorbeeld naar de oorzaak van CARA en naar de beste manieren waarop CARA-patiënten behandeld kunnen worden. Het Astma Fonds maakt dit onderzoek mogelijk. Het verricht zelf geen onderzoek, maar geeft financiële steun aan onderzoekers in den lande. Een belangrijke taak van het fonds is voorlichting en scholing. Het Astma Fonds zorgt dat er over allerlei onder werpen die met CARA te maken heb ben, folders, boeken, tijdschriften en films komen. Daarnaast organiseert het fonds vnnr artsen pn anHerp hulnv»rlo een kistje vól zomers gekleurde, bloeiende plantjes die graag in uw border of 'n bak gezet worden! HERSTEL VOOR DE GEHELE MENS Op zaterdag 14 mei wordt er in de Kruiskerk aan de Maas Geesteranusweg in Heiloo een bijzondere samenkomst gehouden, welke georganiseerd wordt door de Geest en Kracht wereldzending, in samenwerking met de Volle Evange lie Gemeente te Heiloo. De avond be gint om 19.30 uur. Evangelist Bert Elferink zal spreken over totaal herstel voor de gehele mens. Het Gospelduo Sella Sandy verleent haar medewerking aan deze avond met muziek en zang. Iedereen is welkom, de toegang is gratis. Voor plaatselijke in formatie kunt u bellen naar Theo Nan- ne, tel. 072-332649. ners (bij)scholing. Ook helpt het Asdt- ma Fonds in bepaalde gevallen patiën ten die door hun ziekte in financiële nood komen. Voor ale deze activiteiten is geld nodig. Veel geld. Onderzoek, hulpverlening, en voorlichting moeten doorgaan. Voor dit jaar is er ruim 10 miljoen gulden no dig. Uw steun is onmisbaar. Geef dus aan de collectant (huiscollecte van 9 t/m 1 r\f rtirnar »>r. CCATf NIEUW SPOORBOEKJE De dienstregeling 1988/'89 van NS gaat op zondag 29 mei in. Het nieuwe spoor boekje ligt vanaf heden op de stations, de postkantoren en in de boekwinkels en kiosken. De belangrijkste verande ringen betreffen de aansluiting van Le lystad op het spoorwegnet, de aanpas sing van het Nachtnet, de opening van een nieuw station bij Breda, het staken van de treindienst Valkenburg- Kerkrade en de uitdunning van enkele U bent van Harte Welkom... wielinga Vennewatersweg 15, 1852 PT Heiloo, tel. 072-332727 Werk van Jan Dekkers uit de serie 'Nabije interieurs In de expositieruimte ,De Ze vensprong', Ewisweg 5 te Heiloo, wordt op zaterdag 14 en zondag 15 mei een boeiende foto-expositie gehouden. Het betreft werk van 'Iris-fotografie': een groep van vijf fotografen uit Alkmaar en omgeving, die in de fotowereld furo re hebben gemaakt met hun verrassende fotografie, dat wordt getypeerd door eenvoud, schoonheid en kwaliteit. De kunstzinnige fotografie van Steven Schurer toont zijn gevoel voor vorm en lijn, die in zijn abstrakties gedurfd aan wezig is. Ook Gerard Smeele stoeit met vormen: het zijn elementen die fotogra fisch geïsoleerd zijn uit het dagelijks le ven. Cees Bijl toont onder meer polaroid-tableaux, waarbij invalshoe ken vanuit de fotografie zijn gecombi neerd met andere beelden technieken. Jan Dekkers neemt de beschouwer mee in zijn esthetische fotografie. Zijn serie 'nabij interieurs' toont de schoonheid van 'onbekende-bekende' alledaagse dingen. Geert Komen tenslotte toont fo tografie waarbij de ingewikkelde mon tagetechniek wordt gebruikt. Zijn fo to's, waaronder landschappen, ademen dikwijls de sfeer van mysterie en verlatenheid. De tentoonstelling is geopend van 12.00 tot 18.00 uur en de toegang is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1