SPAAR MET ONS GOUD. ZILVER. BRONS AKERSLOOT Diensten in Limmen GEEF ZO UW 7/ OP: Ook voor UÜUJ advertenties TOPTIJD NELLEKE KOPPELAAR f f UITKIJKPOST 18 MEI 1988 ATLETIEKCOMPETITIE VAN START Afgelopen weekend is voor diverse Trias-groepen de competitie weer begonnen. Zaterdag beet de C-D- jeugd het spits af in Beverwijk en zondag kwamen de veteranen en de A-B-jeugd in actie in resp. Den Haag en Krommenie, in het kader van de landelijke competitie. De dames veteranen pakten daarin meteen een prima eerste plaats door o.a. 37.16 m van Jolanda Zijl bij het discuswerpen en een mooie 11.34.5 min van Erna Hopman op de 3000 meter. Bij de heren wierp Martijn Zijl de speer 44.90 m ver en werd er en clubrecord gelopen op de Zweedse estafette. De meisjes A-B startten heel sterk met een nieuw clubrecord op de 4x100 m in 49.5 sec. De absolute topper was Nelleke Koppelaar die op de 100 meter met 11.9 sec. een nationale toptijd neerzette. Daar naast liep ze de 100 meter horden in 14.8 sec. Neeltje Thoes liep een per soonlijke besttijd op de 800 meter met 2.24.9 min en Jacqueline Ol- bers deed hetzelfde op de 400 meter met 61.6 sec. Dat alles leverde een derde plaats op met een record aan tal punten. Ook de jongens A-B begonnen met een prima estafette, wat een tijd van 44.9 sec. opleverde. Remco Vos ver zamelde veel punten voor de ploeg met 1.85 m hoog en 15.1 sec. op de 110 meter horden. De 800 meter was een heel goed nummer met 2.02.2 min voor Ard van Berkel en 2.08.0 voor Jeroen Leering en ook het kogelstoten van Ron Cooper mocht er zijn: 11.57 m. In de C-D competitie moeten de Trias-C-meisjes hun landstitel ver dedigen. Daartoe moete ze eerst proberen de districte finale te halen en dat geldt ook voor de andere C- D ploegen. De C-meisjes begonnen in Beverwijk met een clubrecord op de 4x80 meter in 41.2 sec. Petra Donkersloot won het speerwerpen met 39.78 m en stootte de kogel naar 10.70 m. Frieda Slikker liep de 80 meter in 10.9 sec. en Silvia Kers sprong 1.50 hoog. De ploeg werd uiteindelijk eerste met een minimale voorsprong op de thuisclub DEM. Bij de C-jongens liep Henk-Jan Thoes een prachtige 800 meter in 2.07.6 min en sprong Casper Boek hout 1.65 hoog. Barry Peters wierp de discus naar ee goede 38.22 min. In het klassement werden de C- jongens derde. De D-jongens deden het nog iets beter door tweede te worden. Tenslotte werden de D- meisjes derde door o.a. een goede 60 meter van Yfke v.d. Klei in 8.7 sec. en prima hoogspringen door Suette Hemmer en Manon Dekker: beide meisjes sprongen 1.45 m. Tijdens de distriktatletiekampioen- schappen in Amsterdam heeft Trias- Juniore Nelleke Koppelaar een fantasti sche prestatie geleverd. Zij won name lijk de 100 meter meisjes A in de zeer snelle tijd van 11.8 sec., waarmee ze bij de besten in Nederland hoort. Overi gens was ze ook sneller dan alle dames senioren. Het was niet haar enige wa penfeit de afgelopen week. Op donder dag won ze nog een nationale wedstrijd in Rotterdam. Al dit sprintgeweld is ook de keuzeheren van de KNAU niet ontgaan. Nelleke is geselecteerd voor de voorlopige estafetteploeg meisjes, die gaat proberen de limiet voor de WK- jeugd in Canada te halen. In Rotterdam was ook Remco Vos suc cesvol. Hij werd tweede bij zowel de 110 meter horden (15.70 sec.) als bij het hinkstapspringen met een prima 13.72 m. Helaas werd hij bij de laatst genoem de prestatie geholpen door te veel rugwind. Zaterdag was in Krommenie de eerste competitiewedstrijd voor B-junioren. De Trias-meisjes werden vierde door o.a. een goede stoot met de kogel van Mariska Vredenburg met 9.79 m. Ook het werpen van Mieke te Dorsthorst mocht er zijn: 27.00 m. met de discus. De jongensploeg eindigde als achtste. Opvallend was hier met name Serge Toxopeus. Hij sprong 1.65 m hoog en liep 55.0 sec. op de 400 meter. Jeroen Leering was opnieuw goed op dreef op de 800 meter in 2,07.4 min. en Peter Meerman sprong met 5.73 m. een nieuw record bij het verspringen. TENNISCLUB HOGEDIJK Competitie-uitslagen Dameskring: hogedijk 1-Egmond 4 4-0; Langedijk 2-Hogedijk 2 1-3. Zaterdag 14 mei Heren: Hogedijk 1-Monnickendam 1 4-2; Westerkoge 1-Hogedijk 2 5-1; gemengd: Hogedijk 1-Enkhuizen 1 4-1; De Rijp 2-Hogedijk 2 0-5; Veteranen heren: Gieteling 2-Hogedijk 1 1-3; Hogedijk 2-Akersloot 1 3-1; meisjes 12 t/m 15: Marquette 1-Hogedijk 2-4; Jeugd 10 t/m 12: Hoge dijk 1 -Dijkzicht 1 0-6; Hogedijk 2-Westerhout 2 5-1. Zondag 15 mei gemengd: Bakkum 7-Hogedijk 1 1-7; Petten 2-Hogedijk 2 0-8; heren Dem 1-Hogedijk 1 5-1; Ho gedijk 2-Hulstenaar 1 0-6; Junioren: Hogedijk 1-Akersloot 5-3; Hogedijk 2-Bakkum 2 0-8; 35 gemengd: Kogge - Hogedijk 3-3; 35+ heren: Hogedljk-De Kogge 3 5-1. Kampioenen In de zaterdag-districtscompetitie werd kampioen Heren 4 (Ed Baltus, Paul Hoogland, Piet Pieterse, Piet Verweel en Wim Kooy); in de landelijke zondag competitie behaalden het le en 2e ge mengde team het kampioenschap. Voor het le gemengde team, dat naar de 4e klas promoveert, spelen Judith Heddes, Ineke Kreeftenberg, Jacco Hopman en Erik Jan Kingma. Voor het 2e gemeng de team komen uit: Saskia en Marieke van Zoonen, Jon Houtenbos en Frank v.d. Pol. Volgend jaar speelt dit jonge team in de 5e klasse. Op zaterdag 28 mei om 19.00 vindt de huldiging plaats van de kampioen ge worden zaterdagteams, dames distrikt- en kringteams. Op zondag 29 mei om 19.00 uur worden de kampioensteams in de zondagscompetitie gehuldigd. Ook op zondag 29 mei, na de laatste wedstrijd, worden de kampioenen in de interne recreantencompetitie gehuldigd. Tijdstip: 22.00 uur. BIJ TENNISVERENIGING HET VENNEWATER GROOT AANTAL KAMPIOENSCHAPPEN Met een overmacht die vóór het seizoen onvoorstelbaar werd geacht, is het eerste Vennewater-team op de voor laatste competitiedag al kampioen ge worden in de derde klasse. Cecile Derk- sen, Petra Donkersloot, Peter Keeman en Ruud Toornburg speelden zondag met 4-4 gelijk. Omdat ze aan drie pun ten al genoeg hadden, kon nu al feest worden gevierd. Na de promotie van vorig jaar opnieuw een prachtige presta tie van dit Heilooër tennisteam. Het Vennewater grossierde het afgelopen weekend toch in kampioenschappen en dat kan een afspiegeling worden ge noemd van het gestegen spelpeil in de vereniging. Kampioen werd zondag ook al het vier de herenteam van aanvoerder Ton Sik- kens. Met 4-2 bleef dit team over Sint Pancras. In de zaterdagcompetitie van het district haalden de gemende teams 5 en 6 glorieus de eerste plaats binnen. Het team rond Fred Zomerdijk thuis te gen De Rijp 6. Het werd weer 5-0 en dat betekende niet alleen een ongeslagen kampioenschap, maar ook dat geen en kele partij verloren ging. Gemengd 6 met aanvoerder Freek van de Zande was dit seizoen ook nieuw van samenstel ling. Na een goede training vooraf ging het voortdurend goed met het team, tot dat vorige week steunpilaar Willeke van Etten werd getroffen door een tenni sarm. Aan de kant zat ze in Monnicken- dam, maar het team bezorgde haar en zichzelf door een nieuwe overwinning toch de titel. Bij de zatedagheren stelde Vennewater 5 nu al de eerste plaats veilig. Concurrent Groetincke 3 werd met niet minder dan 6-0 verslagen en toen ook het bericht binnekwam dat de twee andere poule deelnemers gelijk hadden gespeeld, was de laatste formaliteit vervallen en kon den aanvoerder Aren Boerhave en zijn mannen ook aan de feestdrank. Bij de dames kringwedstrijden was voor Het Vennewater ook al een aantal kam pioenschappen te noteren. In de eerste klasse won het eerste van Nel Kersten met 3-1 van Egmond I, het tweede van Els Timmens met 0-4, uit van Egmond 3 en het derde onder leiding van Corry Renee speelde met 2-2 gelijk tegen Zes- wielen 4. Alle drie de teams spelen nu op 26 mei in Heerhugowaard promotie wedstrijden, die moeten de kroon zetten op deze drie kampioenschappen. Er zijn ook nog heel wat Vennewater- teams die op de laatste competitiedag de titel kunnen grijpen. Dat geldt bijvoor beeld voor het derde zondag-herenteam van Hans Bechthold. Dat geldt zeker ook voor het tweede gemengde team o.l.v. Marielle Oude Essink Nijhuis. Pe ter van Lochem en zijn teamgenoten van gemengd 3 hebben in de zaterdag competitie kans op 't kampioenschap. Bij de Veteranen heeft het team van Wim Pohley nog altijd kans. Bij de da mes kunnen in de kring het vierde team van Annelies Nolten en het dertiende van Dieneke Sonneschein in respectieve lijk de derde en vijfde klasse komende week kampioen worden. Jeugd Dat het niveau van de tennisjeugd van Het Vennewater nog steeds omhoog gaat, is ook af te lezen aan de resultaten in de competitie. Met nog één wedstrijd te spelen, zijn verschillende teams nu al kampioen. Als het een beetje meezit, kunnen deze week nog een paar viertal len zich in deze rij voegen. Inge Hazewinkel en haar derde team hebben de titel in de derde klasse al te pakken. Tegen Warmenhuizen uit werd het weliswaar een 4-4 gelijkspel, maar gezien de vier eerdere overwinningen is Vennewater 3 onbereikbaar geworden voor de andere teams. Bij de zaterdagjeugd moet vooral het kampioenschap van het tweede gemeng de team van 10/12 jarigen worden ge noemd. Voor de vijfde keer wonnen Li- sette Zomersijk, Marloes Koster, Je roen van de Ham en Rob Zoon met 6-0, nu tegen 't Twiske, en dat leverde de ti tel op. Bij de 12/14 jarigen won Vennewater I ondanks het niet meespelen van aan voerder Jaap Koopman met 6-0 van De Spatter. Het tweede verloor met 4-2 van Bakkum. Annemieke Koorn en het 2e gemengde team 14/16 jaar wonnen voor de vierde keer, nu met 4-2 van Enkhui zen, en daarmee is een tweede plaats ze ker. Als ze zaterdag winnen, kan het eerste gemengde team van 16/18 jarigen in klasse 2b nog kampioen worden. ARZV-TEAM DERDE IN ELFSTEDENTOCHT Op vrijdagavond 13 mei ging om 20.00 uur de eerste roeiboot van start in Leeu warden voor het roeien van de welbe kende elftstedentocht. Na een kwartier w aren alle 41 schepen op weg naar Dok- kum. Net als bij de schaatstocht moet iedereen binnen een bepaalde tijd bin nen zijn, bij het roeien is dat binnen 24 uur. Bij het roeien wordt regelmatig van teamleden gewisseld, omdat het fysiek bijna onmogelijk is om individueel 24 uur achter elkaar te roeien. Maximaal mag men 12 leden per boot inschrijven. De boten worden door 2 personen ge roeid en door 1 gestuurd. Het team van de A.R.Z.V., bestaande uit de roeiers Mark Warmer, Peter v. Dorsten, Huub Mons, Martin Vonka, Paul Benneker, Peter Koot, Schelte Schuurmans, en Arie Muts, en de stuurvrouwen Janneke Eijskoot, Carla van Dijk, Els Backers en Marjan van der Laan en de begelei ders Bram Swart en Otto de Vries, deed mee aan de tocht. De trajekten Leeuwarden-Dokkum v.v. en Leeuw arden-Sneek-IJ lst-Sloten- Staveren werden zeer snel afgelegd. De A.R.Z.V-ers hadden toen al in de kop positie geroeid. Naar Hindelopen toe werd een verkeerd trajekt geroeid, dat wel 8 minuten sneller was doch met 10 minuten bestraft werd. Nog meer vertraging liep men in Hinde lopen op waar het roer stuk ging. Zon der roer werd er naar Workum geroeid. Daar werd het roer bij een scheepswerf gelast. Het team was intussen zonder roer verder geroeid. In het eerstvolgen de dorp stond de begeleider met het ge repareerde roer klaar en nadat dit weer aan de boot bevestigd was werd de race weer echt ingezet. Door de averij was de achterstand op nummer één van 10 mi nuten voor Hindelopen opgelopen tot 35 minuten in Bolsward. Na Harlingen kwam het zware traject naar Leeuwarden via Franeker. Pal te gen de oostenwind die met windkracht 6 woei, moest er gezwoegd worden. Het wisselen van roeiers werd van twee uur teruggebracht naar een uur. Tot Leeu warden lagen drie andere teams voor op de Alkmaarders, doch door een stuur fout van het derde team konden de Alk maarders na 20 uur en 35 minuten roei en de derde plaats bemachtigen. Een ge weldige prestatie voor het team dat voor het eerst meedeed aan deze tocht. DE VROEGTE WINT De dames van D.V.V. visten woensdag hun eerste competitie-wedstrijd. Er werd redelijk vis gevangen. De uitslagen: A-klasse: 1. mw. Dekker 2 44 st.; 2. F. Becker 27 stuks; 3. mw. Beentjes 24 st.; 4. mw. Hogenboom 21 st.; 5. mw. v. Willigen 21 st. B-klasse: mw. Bruin 35 st.; mw. Jansen 33 st.; mw. v. Berkum 23 st.; mw. v.d. Pol 20 st.; mw. Els Kaandorp 18 st. Zie ook de sportagenda. DE BOSCROSSERS Zoals u misschien nog wel weet uit uw plaatselijk weekblad de Uitkijkpost van 20 april, was er op 24 april een Grand- National (nationale fietscjpss- wedstrijd) op het circuit van de Boscros- sers gelegen aan het Vennewater sport complex. Deze wedstrijden, 4 in totaal, gelden als selectie-wedstrijden voor deelname aan de Nederlandse Kampioenschappen. Afgelopen zondag 8 mei was de laatste van deze 4 wedstrijden in het Overijssel se Eefde. Deze baan van de ,,Bike Fly ers" was gelegen in en prachtige omge ving. Op deze baan moesten de laatste punten bijeen gefietst worden. En dat gebeurde ook. Maar liefst 7 Boscrossers hebben zich verzekerd van deelname aan de Nederlandse- Kampioenschappen, t.w. Ronald de Visser (Cruiser), Danny Stam (Cruiser en Expert), Marcel de Groot (Expert), Bas van der Zee (Expert), Dennis Nat zijl (Expert), Peter de Jeu (Expert) en Karin Natzijl (Girls). Zo ziet u maar, door weken achtereen elke week 3 keer te trainen, wat niet al leen gezond is voor lijf en leden, is het mogelijk om een prima resultaat te be reiken. Mede door de inzet van onze trainer, verdere bestuursleden en mede werkers van F.C.C. de Boscrossers en inzet van onze rijders is dit mooie resul taat tóch maar behaald. Dus ook zin om te fietscrossen? Kom dan eens naar onze crossbaan, gelegen in het sportpark 't Vennewater. Woens dagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur vrij rijden onder begeleiding. Elke dinsdag-, woensdag-, en donderdagavond is er va naf 19.00 uur t raining. U ziet dus mogelijkheden genoeg om echt eens te komen kijken. HELP ONS HELPEN De hele wereld is het werkterrein van het Rode Kruis. Overal komt men het Rode Kruis tegen. In het binnen- en bui tenland. Bij natuurrampen, bij oorlo gen en conflicten. Een voedseltransport door de woestijn. De Henri Dunant op onze vaarwegen, bij bloedafname- avonden, gewoon bij mensen thuis voor welfare. De ellende vaak hartverscheu rend, maar de hulp hartverwarmend. Mogen wij ook dit jaar vragen onze jaarlijkse inzamelingscampagne te steu nen? In deze krant vindt u een giften zakje, dat in de periode van 23 mei-5 ju ni door onze collectanten bij u zal wor den opgehaald. Van u, via ons naar hen! Help ons helpen! PV DE GOUDEN WIEKEN Afgelopen zaterdag stond vlucht num mer 4 op programma Arras, een plaats in Noord-Frankrijk, 287 km hemels breed. Overwinnaar werd P. de Graaf. De uitslag is: Arras, 290 duiven mee: 1. P. de Graaf; 2. G. Pouw; 3. J. Bakkum; 4. J. v.d. Molen; 5. T. Thijen; 6. H. Handgraaf; 7. N. de Graaf; 8. S. Kos; 9. A. Hage- man; 10. J. Kool; 11. J. Bakker; 12. J. C. Bakkum; 13. W. Glas; 14. B. Nij- man; 15. T. Schut; 16. L. Bierman. 4e LUILAKLOOP AKERSLOOT Vrijdagavond 20 mei organiseert de Akersloter Marathonclub AMAK voor de vierde maal een halve marathon in Akersloot. De start van deze loop is om 19.30 uur. Het parkoers van deze stra- tenloop staat bekend als een snel par koers en de afstand is exact 21,1 km. De start is bij het handbalcomplex Meervo- gels aan de £oschweg. Er is voldoende kleed- en doucheruimte aawezig. Naast deze halve marathon kan men ook star ten op de 4, 10 en 15 km. Op de halve marathon zijn er 5 geldprij zen beschikbaar gesteld. Verder zijn er zowel voor de halve marathon als de overige afstanden in-natura-prijzen te verdienen. Tevens is aan de inschrijving een loterij verbonden, terwijl alle deel nemers voorts een herinnering kunnen verwachten. De leden van de Hoogoven Marathon Club, H.M.C., hebben de Luilakloop uitgekozen voor hun jaarlijkse club kampioenschappen op de halve mara thon. Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden tot de heer P. Wijn- ker, Startingerweg 20, 1921 AJ Akersloot, tel. 02513-13852. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Gehuwd: J. P. M. Bakker en J. C. M. Groot. Ondertrouwd: R. de Ligt en A. M. A. Bart. Geboren: Kim, d.v. T. J. de Haan en A. P. M. Goossens; Levi, z.v. S. G. T. Berkhout en J. P. G. Castricum; Lau- rentia Anna Maria, d.v. C. H. M. van der Hulst en C. B. M. Smal. LUCHTPOST HEILOO Wedvlucht Arras, 14 mei. Aantal dui ven 380. Los om 7.30 uur. Krachtige oostenwind. Uitslag: Haan N. M. de (mee 40) 1-3-10-16-17-22-5 8-60-61 -65 -68-75; Adrichem-Kaandorp (16) 2-5-23-31-46; Berg Th. J. van de (20) 4-6-13-19-53-55-67; Pepping J. P. (12) 7-14-21 -26-37-66-71Witebrood-Bruin (56) 8-12-15-29-34-35-9-44-48-51-59-62-63- 73-74-76; Telleman J. (24) 9-50-56-57-70-72; Maat E (8) 11-28; La- ses H. (18) 18-25-38-52; Molenaar- Comb. (17) 20-24-27-30-36-41 -42-49-69; Meijssen S. (12) 32-64; Meijer M. P. (30) 33-43-54; Dirkson J. H. (28) 40; Rozing J. P. (13) 45; Schouten G. (16) 47. Oud Papier Zaterdag wordt aan de oostkant van Limmen oud papier opgehaald. Plattelandsvrouwen Limmen Donderdag 19 mei: ledenavond in het Parochiehuis. De toneelclub voert op het blijspel 'Commissaris Manus ver telt'. Aanvang 20.00 uur, in de pauze verloting. Entree niet-leden 5,00. POLITIEBERICHTEN LIMMEN Na enige tijd niet verschenen te zijn, zijn hier weer enkele berichten van het politiekorps Limmen. Door enkele jeugdigen werden bij de be heerster van het zwembad enkele bui tenlampen gestolen. De daders hebben inmiddels bekend en de schade is vergoed. Verder zijn er vanaf 26 april tot op he den een vijftal aanrijdingen bekend ge worden en afgehandeld door de politie. In alle gevallen was er alleen materiele schade te betreuren. Op 3 mei werd in samenwerking met de Verkeersgroep een bromfietscontrole gehouden. Totaal werden er 10 processen-verbaal opgemaakt voor ver schillende overtredingen. Tijdens de zeer druk bezochte Bloemen dagen van 30 april tot 5 mei zijn er geen schokkende gebeurtenissen te melden. In tegenstelling tot andere jaren konden alle politiemensen de drukte en filevor ming zeer goed de baas. Dit komt mede door het zeer geode weer van de dagen. Een mevrouw die een recept ging halen bij de dokterspraktijk kwam terug bij haar auto en bemerkte dat haar auto, een Opel Ascona door een ander voer tuig was aangereden. De andere auto is echter weggereden zonder dit te melden. Getuigen worden gevraagd om zich te melden. Dit alles gebeurde op maandag 9 mei. Bij de plaatselijke kruidenier werd ie mand betrapt tijdens een winkeldiefstal. Tenslotte willen wij er u op wijzen dat het politiebureau te Limmen, Rijksweg 136a, elke maandagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur en elke donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur geopend is. Op an dere tijdstippen kunt u altijd bellen met tel.: 02205-1783. Mocht het bureau niet open zijn, dan wordt u automatisch doorverbonden met het groepsbureau in Heiloo. Gevonden voorwerpen: fietssleutel aan winderlabel, bankbiljet, 2 sleutels, sleu telbos met fietssleutel. T.V. LIMMEN Het was afgelopen zondag een dag vol spanning team 1 en 2 hebben hopenlijk ondanks hun nederlagen een stap gezet richting behoud van het 3e klasseschap. Team 5 heeft zich bij D.E.M. in Bever wijk een goede uitgangspositie verwor ven voor het kampioenschap. Tot en met de laatste wedstrijd bleef het span nend. Na een slopende driesetter die in winst eindigde voor onze dames in hun dubbel, begint dit team met 1 punt voorsprong op D.E.M. over veertien dagen aan hun laatste en alles beslissen de wedstrijd. Uitslagen zondag 15 mei, mix teams: Limmen 1-HiIIegom 3 2-6; Krommenie 2-Limmen 2 5-3; Heren: Limmen 1-Westerhout 5 4-2. Uitslagen jeugd: zaterdag Limmen I t/m 14 -HH.Waard III 2-4; Limmen I ms.-Nwe.Niedorp I 0-6; Heiloo II- Limmen I t/m 12 4-2; Ursem I-Limmen II t/m 14 3-3; HH. Waard II-Limmen I t/m 16 6-0; zondag: Marquette I- Limmen II 8-0; Assumburg I-Limmen I 4-4. OPROEP VOOR NIEUWE DONORS Het Rode Kruis, afdeling Limmen, or ganiseert haar jaarlijkse bloedafname- avond in het Parochiehuis op woensdag 1 juni. Alle donors, die de laatste jaren in Limmen bloed gegeven hebben, zul len tijdig een persoonlijke oproep voor deze avond ontvangen. Er is echter steeds meer bloed nodig bloed van gezonde mensen voor zieke mensen, zowel voor direkte transfusies in de ziekenhuizen als voor de bereiding van allerlei lang houdbare preparaten, die voor de behandeling van bepaalde ziektes onmisbaar zijn. Het is daarom dat het Rode Kruis Limmen, een drin gend beroep doet op alle gezonde inwo ners tussen de 18 en 65 jaar om iets van hun bloed af te staan. Als u gezond bent, waarom niet? Meldt u zich zo spoedig mogelijk als do nor bij E. Admiraal, tel. 2391. Ook kunt u zich aanmelden tijdens de bloedafname-avond in het Parochie huis, Limmen op woensdagavond 1 juni tussen 18.30 en 20.30 uur. Dit geldt al leen voor nieuwe donors, reeds gere gistreerde donors hoeven zich niet op nieuw aan te melden. Bedenk: wat u nu geeft voor een ander, geeft een ander morgen misschien voor u! Het Rode Kruis rekent op u allen!! PLATTELANDSVROUWEN De ledenavond van 21 april had als on derwerp „Alles goed geregeld?" De spreekster was Elly Hartemink, sociaal- economisch voorlichtster van de Hol landse Maatschappij voor Landbouw. Zij behandelde diverse onderwerpen, waaronder financiële regelingen bij sa menwonen (erfrecht, testament, geldza ken), en regelingen in een gezin met kin deren (kinderbijslag, tegemoetkoming studiekosten, WSF 18 zakgeld, kleedgeld, etc.). De dames mochten tus sendoor vragen stellen, waar dan ook dankbaar gebruik van werd gemaakt. FILMS IN CONQUISTA Zaterdag 21 mei is het zeer zover: Lui lak. Dus er zijn weer films te zien in Conquista. Te beginnen om 5.30 uur met Romancing the Stone', met in de hoofdrol Oscar-winnaar Michael Doug las en Kathleen Turner. Dit betekent dus ruim anderhalf uur spanning en sensatie. Dan om 8.30 uur start de te kenfilm Robin Hood'. Deze held uit het woud van Nottingham staat garant voor vele streken om zijn rivaal prins Jan dwars te zitten. Deze film is neder- lands gesproken, dus voor groot en vooral klein goed te volgen. Er wordt geen entree geheven, dus kom op tijd want vol is vol. De avond voor luilak zijn we gewoon geopend voor het vertier aan de bar on der leiding van Max an Sandra. Zater dagavond openen we om 20.00 uur met een happy hour om gewoon eens bij te praten met je vrienden en vriendinnen over de gebeurtenissen van de afgelopen week. Waarna we om 22.30 uur voor een ieder openzijn voor de betere mu ziek en sfeer. Bart en Patrick zijn er in ieder geval om de eerste pret te maken. Dan blijven de zondag en maandag nog over om het Pinksterweekend vol te ma ken. Niels, René en Kees zijn aanwezig om weer menig bananen ijsje met sla groom te verwaardigen. Dus tot kijk bij één van de aktiviteiten dit weekend. BEDRIJVEN GROEP LIMMEN Op 25 januari is besloten tot de oprich ting van een bedrijven vereniging in Limmen. Een aantal ondernemers is 7 maart bijeen geweest waarbij de heer Glaubitz van de Kamer van Koophandel uitgenodigd was om van advies te die nen. Er werd een werkgroep geformeerd bestaande uit: H. v.d. Boogaard, H. Tummers, J. Jonker, M. Winder en C. Mous. Deze werkgroep heeft veel werk ver richt. Als naam van de Vereniging werd gekozen Bedrijven Groep Limmen en deze stelt zich ten doel het behartigen van de belangen van in Limmen ge vestigde ondernemingen, uitgezonderd de horeca, detailhandel en agrarische bedrijven. Het ligt in de bedoeling om maandelijks bijeenkomsten te beleggen van zeer afwisselend karakter met gastsprekers, gebaseerd op informatie en onderlinge contacten in een gezellig omgeving met een hapje en drankje. Het lidmaatschap van de vereniging kan voor u van veel nut zijn. Om de kosten hoeft u het niet te laten. De oprichting savond is 24 mei. RODE KRUIS LIMMEN Op woensdag 11 mei deden 15 cursisten van de, door het Rode Kruis georgani seerde, E.H.B.O. cursus, examen. Alle kandidaten zijn geslaagd. Zij werden opgeleid door Dr. W.P.J. Bremmers en de heren A. van Asten met assistentie van mevr. Valkering-de Lange. De geslaagden zijn: de dames: L. Pepping-Dirkson, A. Dirkson- Huysmans, J. Bakker-Hageman, M. M. van der Steen-Berger, M. Kerkhof, L. Zomerdijk-Pepping, G. Zomerdijk- Beerepoot, M. Terluin-Nuyens, W. van der Schaaf-Kraakman en de heren J. S. M. Segerius, H. Bes, J. A. Kaandorp, E. P. Valkering, J. F. S. De Groot en C. J. T. Bloedjes. KONINGINNEDAG In Limmen is de Koninginnedag traditi oneel gevierd met de gezinsfietstocht 'Limmen op de fiets'. We zijn natuur lijk een beetje in de wielen gereden door de mozaïekendagen. Door alle drukte die het mozaïeken prikken met zich meebracht heeft een aantal mensen niet meegefietst. Maar toch had het Oranje comité over belangstelling niet te kla gen. Mede aangelokt door het stralende weer zijn ruim duizend Limmenaren op de fietst gestapt. De route voerde hen langs de mozaïeken naar de verschillende lokaties. Bij de start werden ditmaal geen herinneringen uitgereikt. Het comité had iets anders bedacht: ergens onderweg werden fo to's van de deelnemers gemaakt die bij de finish of later in de middag al be schikbaar waren. Dit was een groot succes. Op de Koekoek werden spelletjes ge daan onder leiding van Conquista. De Scouting bakte er poffertjes en de kin deren konden geschminckt worden. Dit alles werd muzikaal begeleid door een dixielandband. Vrolijke muziek en mooi weer, kortom het was aangenaam verblijven op de Koekoek. In de sporthal aan de Hogeweg verzorg de de tafeltennisvereniging het een en ander. Er was o.a. een ballenkanon en er werden videofilmpjes gedraaid van zeer behendige franse tafeltennissers. In de wereldwinkel moet u ook een paar vragen beantwoorden. Bij autoschade- bedrijf Piet Zonneveld, dat dit jaar 12'/2 jaar bestaat kon u het bedrijf be zichtigen. Ook hier waren vragen, eve nals bij de bibliotheek en langs de te volgen route. Er zijn bijna 300 formulieren ingele verd, waarvan 5 foutloos. We hebben een eerste t/m vrijfde prijs. De eerste prijs is voor Cindy Blok, Rijksweg 63, de tweede prijs voor Waldo Vriend, 't Kieftenland 35, de derde prijs voor W. Kos, Burg. Nieuwenhuijsenstr. 77, de vierde prijs voor Glas, Het Achtkant 33 en de vijfde prijs voor mevr. Koeman, Lage Weide 51. De prijzen worden thuisbezorgd. Degenen die hun bij bestelde foto's nog niet afgehaald heb ben kunnen dat nog doen bij F. Zonne veld, Pagelaan 9. Beatrixboom 's Middags onthulde burgemeester Schoof onder grote belangstelling de herinneringsplaquette die hoort bij de Lindeboom die geplant is ter gelegen heid van de vijftigste verjaardag van de Koningin. De boom is geplant vooraan bij het Stet. De harmonie Excelsior gaf hierbij een concert. Hetelucht ballon Onder grote publieke belangstelling zouden daarna de voorbereidingen ge troffen worden-vtfdV de opstijging van een grote heteluQhi ballon vanaf het. voetbalveld. Door het zonnige weèr was er opstijgende warmte, zodat er nogal wat thermiek in de lucht was. Boven dien was de wind in de hogere luchtla gen niet helemaal goed. Kortom de bal lonvaarder achtte het niet verantwoord om met passagiers op te stijgen, zodat er enig uitstel volgde. Het geduld van het publiek werd danig op de proef gesteld. Om half zes begon men eindelijk de ballon op te blazen en deze kon na het verdwijnen van enige donderkoppen in de lucht opstijgen. Als passagiers gingen mee mevrouw Schoof (echtgenote van de burgmeester) en de heer J. Driessen, directeur van Driessen BV te Limmen die in het kader van hun vijftig-jarig jubileum de ballonvaart bekostigde. De ballon ging oostwaarts richting Akersloot en landde na een voorspoedi ge ballonvaart achter het Alkmaarder- meer. De kleine ballonnen dreven ook oostwaarts maar kwamen terecht op Texel (noordwaarts), zodat hogerop de wind toch anders waaide. De uitslag van de ballonnenwedstrijd is nog niet bekend, wij brengen de kinde ren via de scholen op de hoogte. We kunnen terugzien op een geslaagde dag en het Oranje Comité dankt alle mensen die op/ een of andere manier hebben meegewerkt. Aral Nederland is 25 jaar jong! Profiteer daar om van onze grandioze jubileumspaaraktie. Doe mee. Tank bij Aral benzine, diesel of gas. Want tot 1 juni 1988 krijgt u bij iedere 5 liter gratis een zegeltje. Met 55 zegeltjes heeft u een volle spaarkaart en meteen al recht op een van die prachtige gouden, zilveren of bronzen jubileum artikelen. Hoe meer volle spaarkaarten, hoe kost baarder uw gespaarde arti kel. Kom dus snel tanken! Bovendien helpt u mee om onze Nederlandse Invalide topsporters, verenigd in de N.I.S., aan de Paralympics '88 te Seoul in Korea te laten deel nemen. Want voor elke volle spaarkaart geeft Aral een bijdrage aan de N.I.S. Dit betekent meer topsporters naar Seoul. En dus meer kans op goud, zilver en brons voor hen, én voor U. Tot ziens op ons Aral tankstation! Attentie! De aktie is wegens groot succes tot nader order verlengd. Bovendien dubbele zegels bij elke 5 ltr. benzine, diesel of gas tot 6 juni a.s. Mevr A Blankendaal-Krom, Rijksweg 140-142, Limmen Onderstaand vindt u een kaartje waarin u uw tekst in blokletters kunt opschrijven. Zelf kunt u dan uitrekenen wat een ..Uitkijkertje" u gaat kosten inclusief b.t.w. Voor de ruimte tussen de woorden en voor leestekens dient u een hokje open te laten Stuur uw tekst en betaalcheque of girobetaalkaart aan de ..Uitkijkpost", postbus 68 1850 AB Heiloo of breng uw ..Uitkijkertje" bij ons kantoor. Rechte Hondsbosschelaan 22. Heiloo. "Uitkijkertjes" dienen contant te worden voldaan, daar anders adm.kosten f 2,50 per nota) in rekening ^gebracht moeten worden. 1 regel f 6,40 2 regels f 6.40 3 regels f 6.40 4 regels f 6.40 5 regels f 7.45 6 regels f 8,50 7 regels f 9,55 8 regels f 10,60 9 regels f 11,70 10 regels f 12,75 11 regels f 13.80 12 regels f 14,85 13 regels f 15.90 14 regels f 17.00 15 regels f 18,05 NAAM: ADRES: PLAATS: TELEFOON:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 10