I Topdrukte in 't Baafje bij start van het zwemseizoen Autocross in Heiloo ET7TO ftp*-* MARKT-PRIJS Gloxinia 5.95 10. 9.95 o< s? intiaiuin Uitkijkpost NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Porcupines bij Foresters Rockabilly bij Buk Buk BLOEMENDAGEN 1988 vloerbedekking \k Iritertros geopend op 2e Pinksterdag een andere kijk op jonge mode Mozaïekenkomitee Limmen Het Uan der Borden Uerkoopplan geeft ook uw huis de beste verkoopkans .Joseph van Schaden Selection UITNODIGING OP 4 JUNI! grote sortering hollandblumenmarkt; één en meerjarige tuinplanten aanvang verkoop volgende STAATSLOTERIJ a.s. donderdag 19 mei drukkerij 53e JAARGANG NO. 20-18 MEI 1988 Mr Oud papier acties in Heiftfö UITNODIGING aan ALLEN die bijdroegen tot het welsla gen, voor het SLUITINGSFEEST, t.g.v. de PRIJSUITREIKING op vrijdag 20 mei a.s., aanv. 20.15 uur in Motel Heiloo. Muziek: Trio "Quasimodo" Jjggjggm uw huis overweegt is Van der Borden makelaardij de aangewezen weg. Van der Borden heeft ruim 50 jaar ervaring in de verkoop van woningen in Alkmaar, Heiloo en omgeving. Bovendien geeft het verkoopplan van Van der Borden u alle informatie die u nodig heeft. U kunt deze brochure gratis aan vragen bij ons kantoor. I VORM EN WONEN K.V.T. VORM EN WONEN Open Hockey Zaterdag bij de Hockeyclub "De Terriërs" in Heiloo, naast de sporthal. Van 10.00 tot 13.00 uur. 2 stuks voor o.a. -begonia -vlijtige Hesjes per bak Tuin-Markt Heiloo/Limmen, Hoogeweg 69. De NIEUWE STAATSLOTEN liggen voor u klaar. Bruna Boekhandel Avis Stationsplein 1 1851 LL Heiloo, tel. 072-332834. Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. Agenda sporthal Het Vennewater makelaardij-verzekeringen - woningbeheer kennemerstraatweg 33 - 1800AG alkmaar -072-111141* postagentschap-rookshop Jan-Tine Braam Winkelhof tLoonrl8 -1851HT Heiloo -Tel 072-331004 Maandag 23 mei (Tweede Pinksterdag) is Drukkerij Uitkijkpost BV GESLOTEN. Uw advertenties en/of kopij t.b.v. de Uitkijkpost van woensdag 25 mei kunt u uiterlijk vrijdag 20 mei afgeven tot 14.00 uur. Voorts is het mogelijk advertenties en/of kopij in de brievenbus te deponeren t/m maandag 23 mei tot 17.00 uur. Plaatsing van aangeleverde advertenties en/of kopij na de genoemde tijdstippen wordt niet gegarandeerd. Voor spoedeisende gevallen: Drukwerk: 072-334531 - redactie: 072-332241 of 072-331081 Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Hf\~) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89. 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmén. Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! Alles werkte mee het afgelopen wee kend: het weer was meer dan uitste kend, de mensen hadden er zin in en het water was prima op temperatuur. Een succesvollere opening van het zwemsei zoen bij het Heilooër bad 't Baafje was bijna niet denkbaar: op zaterdag kwa men 3600 en op zondag maar liefst 4160 bezoekers een kijkje en een duik nemen. Een schril contrast met vorig jaar, toen er tijdens het eerste weekend slechts 139 bezoekers zich aan de kassa meld den. Nu in één weekend dus al ruim 15 van het aantal bezoekers dat vorig jaar in het hele jaar kwam (1987: 50.000 bezoekers). Natuurlijk speelde ook een rol dat de toegang tijdens deze eerste dagen gratis w as, hoewelBij de kassa bleek dat er heel wat mensen hiervan niet op de hoogte waren en zich keurig aansloten bij de rij die stond opgesteld. Deze on wetende bezoekers wisten niet dat die rij bestond uit mensen, die een abonne ment kwamen kopen tegen een gunstige voorverkoopprijs. Het is voor de gemeente en natuurlijk voor de medewerkers van het zwembad verheugend dat er een halt is toegeroe pen aan de daling van de verkoop van abonnementen. In de voorverkoop en tijdens het eerste weekend werden onge veer evenveel seizoenkaarten verkocht als vorig jaar. Overigens gaat de ver koop van abonnementen nog voort. Weliswaar gelden de voorverkoop tarieven nu niet meer, maar toch zijn de prijzen voor jaarkaarten nog laag te noemen. Wie een abonnement wil ko pen wordt verzocht zoveel mogelijk 's ochtends hiervoor naar het zwembad te gaan. Raadsleden De officiële opening van het zwemsei zoen werd verricht door de raadsleden van Heiloo. In de vorm van een estafet tewedstrijd bonden de raadsfracties de strijd met elkaar aan. En waar de kleinste fractie in de raadszaal nog wel eens het onderspit moet delven bleek -sar In 't kader van het Internationale Fo resters jeugdtoernooi tijdens de Pinksterdagen, treedt op de slotavond van het toernooi, zondag, een gelegen heidsband op genaamd The Porcupines. Als enkele weken geleden bij een paar Forestersleden spontaan het idee ont spruit iets muzikaals op touw te zetten worden er wat vrienden gepolst en zijn The Porcupines een feit. In tijd van no time is met hard oefenen een repertoire in elkaar gezet, en hoe kan het ook anders, wat bij de betref fende lieden 't best in 't gehoor lag. Ge zien de gemiddelde leeftijd 36) van de bandleden, laat het zich ietwat ge makkelijk raden wat het publiek voor geschoteld krijgt: beat, blues, rock 'n roll, rhythm «Sc blues, folk, chansons, ei gen werk, etc. De band bestaat uit: Gert Jan v. Kam pen (sologitaar); Henk Jan v.d. Horst (drums), Gert Paul v.d. Horst (basgi taar, zang en akoestische gitaar), Piet Schouten (zang), Leo Kamp (mandoli ne, zang en bottleneck gitaar), Sjaak Klaasse (slaggitaar en akoestische gi taar) en Ad Klaasse (banjo). De diverse sets worden op professionele wijze afge- wisseld door de disc-jockey Bart v.d. Horst. Links Heiloo, met steun van o.a. enkele CDA-ers, de sterkste. De verdere uitslag was: 2. CDA, 3. VVD, 4. Heiloo 2000 en 5. PvdA. Hierna richtte wethouder mevrouw Willemse-van der Ploeg het woord tot de aanwezigen en in het bijzonder tot de mensen, die in de aanloop naar het sei zoen 1988 zoveel werk hadden verricht om het bad in aangepaste vorm gereed te krijgen: de heren Imminga en Bijkerk en hun medewerk(st)ers. Zij kregen een bos bloemen, hetgeen door hen zeer werd gewaardeerd. Ook de overige activiteiten op de zater dag sloegen goed aan. Zo namen 124 kinderen deel aan het uitgezette spelen- circuit en trokken de verschillende mu ziekkorpsen een royaal gehoor. Al met al een leuke opsteker voor het perso neel, dat in de afgelopen jaren, zeker tijdens het openingsweekend in 1987 wel anders gewend is geweest. Zaterdag 21 mei Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Victoriegroep Scouting Heiloo, huis- aan-huis actie Plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten' langs de kant van de weg voor 9.30 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 332942. Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00-11.00 uur. Halen opverzoek: 335898. BSC Heiloo, parkeerterrein sportpark Het Vennewater. Gehel dag ook zon dag. Halen op verzoek: 129258. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00- uur. Halen op verzoek: 332336. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren- gentijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. In plaats ,,Van Kampen en De Leeuw" speelt op 21 mei in jongerencentrum Buk Buk in Heiloo de groep „Huckle berry Hodge Hubbub'. Deze band is af komstig uit het groene hart van Neder land en speelt oude rockabilly, blues- Op 2e Pinksterdag wordt voor het eerst een autocross in Heiloo georganiseerd door Emaco Medemblik. Vele auto's en coureurs doen aan deze race mee, waar bij onder andere ook het autocross team Heiloo. Deze vier Heilooërs en één coureur uit Egmond a/d Hoef vormen het autocross-team. Willem Koopmans, oprichter en zelf al 23 jaar fervent autocrosser, groeide vanzelf in deze sport, omdat zijn vader autosloper was. Toen heette het nog de wilde cross. Willem won z'n eerste cross toen hij 17 jaar was op het ijs. Nader hand kocht hij zelf een auto, bouwde er een rolkooi in voor de veiligheid en ra cen maar. Nu gaat dat niet meer zo om dat deze sport aan talloze veiligheidsei sen moet voldoen. Ook is er een mon teur bij voor het bijhouden van de auto, zoals tanken, banden wisselen en het nodige laswerk verrichten. Toén ging de monteur ook crossen. Die is eerst begonnen met een afvalrace te rijden. Dat wil zeggen dat, als de auto heel de cross uitkomt als allerlaatste de monteurs ook mogen rijden. Zo begon ook Sjaak Hink. Eerst als monteur en nu crost hij ook al zo'n 10 jaar met sponsoring van Café La Stra- da. Hij hielp met de bouw van zo'n vier stockcars en werd in 1987 zelfs Neder lands Kampioen. Ook de zonen van Willem en Sjaak sleu telen al menig uurtje mee aan de auto's. Fred, Sjaak z'n zoon van 18, racet dit seizoen voort het eerst mee in de grote klasse. Op 8 mei van dit jaar werd Sjaak 2e in St. Maarten en Fred 4e, een hele goede prestatie. Dan hebben we nog „gouwe ouwe" Thijs Verduin uit Egmond a/d Hoef, ook goed voor zo'n 15 jaar crossen. En na afloop van de cross heeft Thijs dan vaste prik altijd een lekker vers bakkie koffie voor de monteurs, coureurs en eventueel de dames van die heren. En als laatste niet te vergeten Edwin v.d. Brink. Ook begonnen als monteur en nu ook stevig in de racerij. Dat zijn de mannen van autocross-team Heiloo, allen samen goed voor een paar hon derd bekers en jarenlang sleutelwerk. U kunt het team maandag 23 mei in actie zien op het terrein van Onderwater aan de Vennewatersweg 24 te Heiloo. De aanvang is 13.00 uur. VanderBoidw Verttooppton B -f" Z»— PARADE TAPIJT Laat 227 1811EH Alkmaar Tel- 072-114572 JvS le etage grass en banjomadness. De laatste twee maanden treedt H.H.H. zo'n 5 keer per maand op en dit alles met veel succes. Dit is mede te danken aan het plezier wat de band zelf heeft tijdens een optre den en wat overslaat op het publiek. De Buk is dan ook verzekerd van een avondje lol met de komst van Huckle berry Hodge Hubbub op 21 mei. De aanvang is 22.00 uur, zaal open 21.00 uur, entree leden/cjp 4,00, niet-leden 5,00. Een unieke kans om bewust voor een (hockey-)sport te kiezen tijdens de vogr alle jongens en meisjes vanaf 7 jaar in Heiloo en omg. (je ouders mogen natuurlijk) meekomen) ORKEST STROOP OP INSTUIF PRIDINI Op vrijdag 27 mei organiseert de Volks- dansvereniring Pridini een instuif voor iedereen. Op deze avond zal orkest Stroop de muziek verzorgen. En wat is er leuker dan te dansen op levende mu ziek. Tijdens de instuif zal de de- monstratiegroep van Pridini de nieuwste serie dansen, eigen choreogra fie en eigen gemaakte kostuums. Pridini heeft veel in huis, en vooral het plezier om met veel mensen te dansen. Moeilijke en makkelijke dansen wisse len elkaar af, zodat er voor ieder wat wils is. De algemene dansleiding is in handen van Thea de Waal en Ellen Hei bloem. De instuif vindt plaats in de ba sisschool de Nieuwe Hoeve in Boe kenstein. Aanvang is 20.00 uur, entree bedraagt voor leden van Pridini en L.C.V. 4,00 en voor niet-leden 8,00. Donderdag 19 mei Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Zaterdag 21 mei Zaalvoetbal, div. clubs 9.00-16.00 VENNEWATER SPORTDAGEN Het was een zeer gezellige sportontmoe- ting, waarbij velen hebben ervaren hoe leuk het is om kennis te maken met an dere sporten en de beoefenaars van die sporten. Al met al een zeer geslaagd toernooi dat voor herhaling vatbaar is. De uitslag: 1. De Boscrossers, 2. HBV, 3. De Terriers, 4. Effect, 5. Het Venne water Badminton, 6. BSC Heiloo, 7. Flashing Heiloo, 8. Luchtpost/Achilles, 9. De Vrijheid, 10. TV Het Vennewater. Aan de Boscrossers dus de eer om de or ganisatie van de sportontmoeting in 1989 te organiseren. Een woord van dank tenslotte aan het bedrijfsleven, waardoor het toernooi financieel moge lijk werd gemaakt en alle anderen, waa ronder de deelnemers, die tot het succes hebben bijgedragen. OPKNAPBEURT SPEELPLAATSEN In de vergadering van 28 april heeft de Raad besloten een crediet beschikbaar te stellen voor herinrichting van enkele speelterreinen. Het betreft drie speelter reinen in Baetenburg, het voetbalveld aan de Vlei en het speelterrein aan de Geestakker. In Baetenburg wordt op de speelplaats bij het water een nieuw klimtoestel ge plaatst (het oude toestel is reeds verwij derd). Op de noordelijke speelplaats wordt een tafeltennistafel geplaatst, en kele hinktegels en een knikkerputje. Op de zuidelijke speelplaats worden houten palen vervangen door betonnen scha- kelpalen. Een speeltoestel voor kinde ren vanaf 5 jaar wordt toegevoegd, een z.g. 'tuimelaar' op een veer. Op het voetbalveld aan de Vlei wordt een doel vervangen door een nieuw exemplaar. Op de Geestakker wordt de slingerschommel die versleten is, ver vangen door een ander type schommel. Voor belanghebbenden liggen de plan nen ter inzage in het gebouw van Open bare Werken in de week van 24 t/m 27 mei (pinkstervakantie) van 9.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. U bent var*Harte Welkom... wielinga Vennewatersweg 15, 1852 PT Heiloo. tel. 072-332727

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1