'V iM Tuin-Markt 1.95 Informatiemarkt over volwassenen educatie Jubileumboek Buk Buk met veel prominenten Feestconcert door 20-jarige Fanfare en Showband TKH Uitslag 'deurwedstrijd van Makelaar J. Kuyper Het Van der Borden Verkoopplan geeft ook uw huisde beste verkoopkans Fuchsia Dieffen- bachia T.C. Wester neemt afscheid van Transportbedrijf G.P. Groot Fruit - Loof- Naaldbomen in container Als u de verkoop van uw huis overweegt is Van der Borden makelaardij de aangewezen weg. Van der Borden heeft ruim 50 jaar ervaring in de verkoop van woningen in Alkmaar, Heiloo en omgeving. Bovendien geeft het verkoopplan van Van der Borden u alle informatie die u nodig heeft. U kunt deze brochure gratis aan vragen bij ons kantoor. makelaardij-verzekeringen - woningbeheer kennemerstraatweg 33 -1800AG alkmaar -072-111141* Oud papier act/es in Heitot 53e JAARGANG NO. 24-15 JUNI 1988 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HOLLAND BLUMEN MARKT) 0P 0P Heiloo/Limmen, Hoogeweg 69. Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. yjiitteffiotfen \|«VooppUn Makelaar Taxateur o.g Apotheken |H- Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES PONYCLUB HEILOO Uitslagen eoncours-hippique Zaanse ruiters: B-dress 3e pr. Natasja Schroder 120 pnt. Winstpnt. voor Janneke Pée- ters. Mz-dress 3 e pr. Linda Zeeman 118 pnt. B-springen: 8e pr. Linda Zeeman. 9e pr. Marlies Broers. L-springen: 3e pr. Leanne Slingerland. Zondag 19 juni: 2e onderlinge wedstrijd op het terrein van de ponyclub aan de Zeeweg. De gelukkige prijswinnaars onder de nieuwe koepel van makelaar J. Kuy- per aan de Heerenweg. DE MONUMENTEN VAN HEILOO Hoewel niet zo rijkelijk voorzien als grotere steden, beschikt Heiloo toch over een aantal monumenten, waarop het trots mag zijn. Op de laatst gehou den raadsvergadering stelde de gemeen teraad het meerjarenprogramma voor de restauratie van die monumenten vast. In Heiloo hebben we de volgende monumenten: - De Hutkoffer aan de Heerenweg, stammend uit de zeventiende eeuw; - De toren, de luidklok en het kerkge bouw van het Witte Kerkje; - De wipstaart windmalen aan Het Maalwater, welke stamt uit het begin van de zeventiende eeuw; - Het Huis Nijenburgh uit 1730 en de bijbehorende portierswoning uit 1711 aan de Kennemerstraatweg; - De hekpijlers, bekroond meet leeuw en wapenschild van het woormalige huis Ter Coulster aan de Kennemerstraatweg. In de meerjarenraming voorziet de ge meente dat er restauraties verricht zul len worden aan het Witte Kerkje en aan Huize Nijenburgh. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo. Limmen, Akersloot. Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 18.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Vraag onze prijsopgave! bij G. P. Groot. Naast de vele werk zaamheden en de lange dagen (elke dag om 6.30 uur op kantoor) die Wester maakte is hij ook al 22 jaar secretaris van de Cameren in Limmen. Als afscheidskado kreeg de heer Wester op originele wijze zijn eigen burostoel aangeboden. ,,Ik had me geen beter af scheid kunnen wensen", waren de woorden van een dankbaar mens. Zaterdag 18 juni staat het gebouw van het Cornelis Drebbel College aan De Biender 2 te Heiloo wel zeer nadrukke lijk in het teken van volwassenen educa tie. Die dag, tussen 10.00 en 15.00 uur, is er namelijk een informatiemarkt in het gebouw, waarop tal van instanties, die te maken hebben met onderwijs en vorming van volwassenen, zich presen teren aan het Heilooër publiek. De ge meente Heiloo is organisator van deze dag, waarvoor getracht is alle Heilooër organisaties en een aantal van buitenaf bijeen te brengen. Bijna 20 informatiekramen, waar iede reen vanaf 16 jaar terecht kan voor in formatie over vele vormen van onder wijs, \orming en algemene ontwikke ling. Het gaat daarbij om algemene ont wikkeling (rekenen, taal, Engels, om gaan met de computer), voortgezet on derwijs (mavo, havo, atheneum en de internationale schakelklas), taalcursus sen en speciale cursussen, zoals naaien, astrologie, geologie, natuureducatie, reizen, kunst en cultuur. Ook is er veel aandacht voor beroepsge richt onderwijs. Onder andere is infor matie beschikbaar over oriëntatiecur sussen. vooropleidingen voor onder meer Meao, Mts en middenstand, com- puteronderricht, middenstandsonder- wijs, administratief onderwijs, tech nisch beroepsonderw ijs of het opzetten van een eigen bedrijf door vrouwen. Tijdens deze informatiemarkt voor alle inwoners van Heiloo en omstreken wordt onderwijs op elk niveau en voor iedereen vanaf 16 jaar aangeboden. Ook voor verschillende groeperingen is er bijzondere aandacht, bijvoorbeeld voor werklozen, herintredende vrouwen en tweede kans onderwijs. De deelnemende organisaties zijn: - Cornelis Drebbel College; - Stichting Educatief Werk Alkmaar; - Volksuniversiteit; - Federatieve Vrouwenraad Heiloo; - Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen, afd. Heiloo; Stichting Beroepseducatie Noord-Holland-Noord; - Nivon; - Stichting Ouderenwerk Heiloo; WAO-AAW Belangenvereniging Heiloo; - Stichting Werklozen Belangen Heiloo; - Instituut De Wester; - Instituut Dompvloet; - Middenstandsavondschool; - Benoe, instituut voor kunst, cultuur en reizen; Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo; - Steunfunctionaris Basiseducatie; Instituut voor Natuurbeschermingseducatie; - Anna Polakschool; - Kennedy Computer Opleidingen. De informatiemarkt wordt muzikaal opgeluisterd om 10.00 en 10.45 uur door het trio van de familie Senden (fluit, hobo, klarinet), om 11.00 en 11.30 uur door leerlingen van het Cor nelis Drebbel College, om 12.00 uur door het Heilooër Salonorkest en om 14.00 uur door het Aeschbacher Ensemble. Het ziet er naar uit dat het een interes sante dag wordt in het schoolgebouw aan De Biender 2. Iedereen wordt dan ook van harte aanbevolen de informa tiemarkt volwassenen educatie een be zoek te brengen. Een ieder zal er iets van zijn of haar gading vinden. 'Leren? Maak er werk van!' Na 32 jaar bij G. P. Groot gewerkt te hebben, maakt de heer T. C. Wester thans gebruik van de VUT. Er werd De heer T.C. Wester werd door een parade van Groot-voertuigen uitge leide gedaan. De directeur van het Heilooër bedrijf trekt zich na ruim 30 jaar terug. hem een afscheidsreceptie aangeboden in Motel Heiloo. Vele medewerkers en oudmedewerkers wilde deze sympathie ke direkteur graag nog even de hand drukken en hem het beste wensen voor de toekomst. Als bijzonderheid trok een stoet van al het rijdend materieel aan het Motel voorbij. ,,Dat doet je echt wel wat", zegt de heer Wester. De heer Wester heeft de langste staat van dienst. Begonnen als boekhouder in 1956 met 8 mensen waarvan 4 gebroe ders Groot. Toen nog kolenzaak en daarnaast zandvervoer later olie en ben- zinehandel. Al spoedig werd Wester proceratiehouder en in 1970 Algemeen direkteur. Het bedrijf groeide onder zijn leiding gestaag, investeringen wer den wel overwogen genomen. G. P. Groot is nu een Holding met drie werk maatschappijen, aannemersbedrijf, containerbedrijf, en als een van de be langrijkste onderdelen de recycling stortplaats, dan nog de BOHA met 25 pompstations en al 8 jaar Texaco. ,,Het grote rijdende materieel en de 2500 containers worden in eigen beheer onderhouden, hiervoor hebben wij zo'n 10 man in dienst" vertelt Wester. Perso neel wisselt weinig bij G. P. Groot, hun stelling is „Als je goed voor je personeel bent, is het personeel goed voor jou". Er zijn al ruim 50 mensen die langer dan 121/2 jaar in dienst zijn er is geen ver loop. In totaal werken er nu 130 mensen Donderdag 16 juni De Duif, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 18 juni Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Victoriegroep Scouting Heiloo, huis- aan-huis actie Plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 332942. Sint Radboudschool, Slimpad 18. Tus sen 9.00-11.00 uur. Halen op verzoek: 335898. BSC Heiloo, parkeerterrein sportpark Het Vennewater. Gehel dag, ook zon dag. Halen op verzoek: 129258. Maandag t/m vrijdag (school-/werkdagen) Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en 14.00-20.00 uur. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren- gentijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Enkele maanden geleden heeft een aan tal vroegere en huidige Bukkers het plan opgevat om een boek samen te stellen over het 20-jarig verleden van Buk Buk. Naast alle historische feiten, ontwikke lingen en dierbare herinneringen die worden vermeld en via foto's afgebeeld, zijn bekende schrijvers (Kees van Koo- ten, Wim T. Schippers, Bart Chabot en Jules Deelder om er een paar te noe- Zaterdagmorgen was het even feest aan de Heerenweg 167. De kleurwedstrijd was een enorm sukses geweest maar liefst 350 kleurplaten werden aan de Heerenweg 167 ingeleverd. De tekenaar en tevens jurylid Abraham Brouwer had er dan ook veel werk aan gehad de Het eerste barretje van Buk Buk, toen nog op de zolder van het mooiste er uit te zoeken. De winnaars Brunogebouw. werden feestelijk ontvangen voor iede- reen was er limonade en wat lekkers, °°k de ouders kregen koek en koffie. De eerste prijs was een radiocassettere corder; de tweede prijs een radio en de derde prijs een walkman. In de leeftijd van 4 t/m 6 jaar waren dat: le prijs: Roeland Mantel; 2e prijs: Inge Laurent; 3e prijs: Marloes Hoebe. 7 t/m 9 jaar: le prijs: Matthijs van Wa- veren; 2e prijs: Eline van der Noord; 3e prijs: Tom Hoetjes; 10 t/m 12 jaar: le prijs: Casper van Musscher; 2e prijs: Judith van Schagen; 3e prijs: Quirijn de Vries. Femmy Steenbergen, instructrice bij de majorettes, werd onderscheiden. ne uurtjes moest er ook aan dit jubi leum een einde komen. TIMMERDORP 1988 Van 30 augustus tot en met 2 septem ber, de laatste week van de schoolva kanties, wordt in Heiloo weer het Tim- merdorp gebouwd. De jeugd van de ba sisscholen kan zich dan met hamers, planken, spijkers en verf uitleven. De organisatoren van het Timmerdorp doen bij deze een oproep aan iedereen vanaf ongeveer 18 jaar, bijvoorbeeld vaders, moeders en andere familieleden, om zich beschikbaar te stellen als lei ding tijdens de limmer-vierdaagse. Spe ciale technische kennis is niet noodzake lijk - maar wel mooi meegenomen. Het gaat meer om de begeleiding en stimule ring van de kinderen. De voorkeur gaat uit naar mensen die alle vier de dagen van 9.00-16.00 uur (donderdag tot 19.00 uur) kunnen mee werken. Natuurlijk zijn mensen die een paar dagen willen helpen ook welkom. Men kan zich als leiding voor het Tim merdorp opgeven bij George Dekker, tel. 072-334793 (na 18.00 uur). Berichten over de kaartverkoop voor het Timmerdorp volgen nog in een vol gende editie van de Uitkijkpost. Slagwerker Jan Bakker kreeg een oorkonde voor vele jaren van trou we dienst. Na de drukte van de avondvierdaagse, gaf de Fanfare en showband T.K.H. za terdagavond in de volksmuziekschool nog een feestconcert. Dit concert werd bijgewoond door burgemeester G.J. Glijnis en echtgenote en wethouder A.A.M. Willemse-v.d. Ploegen echtge noot. Een volle zaal en een enthousiaste band zorgden voor een feestelijke mu ziekavond die onder leiding stond van dirigent M. Peerdeman. Peerdeman had met het nummer Blue Turning Grey het jazzconcours in Delft gewonnen, waardoor hij in de landelij ke finale kwam en daar ook de solisten- prijs won. Aanwezig was ook de secre taris van het gewest N.H. van de ANUM, de heer Jur Veen. Hij wist 2 le den van de band compleet te verrassen, t.w. Femmy Steenbergen, instructrice van de majorettes, en Jan Bakker, slag werker. Beiden ontvingen een insigne voor vele jaren trouwe lidmaatschap en een oorkonde. De voorzitter van de band, de heer Tromp, memoreerde nog even aan de avondvierdaagse. Nu was het Ben Bos van de vierdaagse die de Fanfare en showband een pluim op de hoed en een bos bloemen in de hand gaf. Ook de heer en mevrouw Kaal kregen van Tromp een bloemetje evenals Co en Mark Kaandorp. Immers zij hadden met elkaar een instrumentenkar ge bouwd voor de T.K.H.en daar waren ze maar wat blij mee. Na het optreden van de majorettes, hadden Femmy Steenbergen en Jose Kaandorp, beiden instruktrices, een act als baby majoret tes waar zelfs de luiers niet ontbraken. In de pauze werden er loten verkocht waar veel leuke prijzen mee te verdienen vielen. Alles bij elkaar werd het een ge zellige avond waar iedereen zich duide lijk amuseerde met natuurlijk de mu ziek en alles wat er nog bij kwam. Na afloop kon men nog wat napraten, zo'n 80 mensen deden dat, men kon er niet genoeg van krijgen, maar tegen de klei- voor het verschijnen ervan als een collectors-item worden aangemerkt. De verwachting is dan ook dat de boeken snel verkocht zullen worden. Het is nu al mogelijk om het jubileumboek van Buk Buk te bestellen (kosten 25,00). Op pagina 3 van deze Uitkijkpost is een invulformulier, waarmee dit gedaan kan worden. Natuurlijk beschikken de samenstellers van het boek al over veel materiaal uit het Buk-verleden. Maar zonder meer hebben vele Heilooërs uit hun 'dagen bij De Buk' nog foto's of andere spul len, die een waardevolle aanvulling voor het boek kunnen zijn. Zij worden ver zocht dit beschikbaar te stellen (origine len komen vanzelfsprekend* weer terug bij de inzender). Materiaal kan gezon den worden aan het Komité BukBoek, Postbus 108, 1850 AC Heiloo. Het zijn juist die oude foto's die het BukBoek extra aantrekkelijk maken: je zelf of vrienden terugzien, herinnerin gen ophalen, enzovoort. Tenslotte wijst het komité op de moge lijkheid voor bedrijven, organisaties en particulieren om de uitgave van het ju bileumboek financieel te ondersteunen. De kosten van het boek zijn voor een vereniging als Buk Buk hoog. Elke bij drage wordt op navenante wijze tot uit drukking gebracht in het boek zelf, bij voorbeeld via een advertentie of naams vermelding. Het zou een mooi verjaar scadeau zijn wanneer er flink wat reac ties komen. Uw bijdrage kunt u storten op bankrekeningnummer 49.75.73.466 (Amrobank Heiloo, gironummer van de bank: 2162). Voor alle verdere informatie kunt u schriftelijk reageren via het eerder ver melde adres of telefonisch op maanda gavond tussen 20.30 en 22.30 uur via nummer 072-335242 (Buk Buk, vragen naar Marcel Keet). Het eigentijdse interieur dat Buk Buk anno 1988 de jongeren te bieden heeft. SCHRIJVEN TEGEN 'VERDWIJNINGEN' IN COLUMBIA In het kader van een wereldwijde cam pagne van Amnesty International, ge richt tegen de talrijke ernstige schendin gen van de mensenrechten - met name 'verdwijningen' en buitengerechtelijke executies - in Colombia, belegt de groep Alkmaar van Amnesty een openbare schrijfbijeenkomst, waar het publiek brieven zal kunnen schrijven waarin bij de Colombiaanse autoriteiten op verbe tering van de mensenrechtensituatie in het land wordt aangedrongen. De bij eenkomst vindt plaats op zaterdag 18 juni van 11.00 uur tot 15.00 uur op het plein vóór de Vest in Alkmaar, bij slecht weer in de hal van het theater. Aan de manifestatie zal medewerking worden verleend door de straattheater groep Smart en Swing en door de instru mentale en vokale groep Blue Note. Op 5 oktober van dit jaar is het precies 20 jaar geleden dat jongerenvereniging Buk Buk van start ging. Ook toen was het Bruno-gebouw aan de Pastoor van Muijenweg 12 het onderkomen voor de jongeren. Op de balkenzolder, waaraan Buk Buk haar naam dankt, opende de toenmalige burgemeester mevrouw Corver-Van Haaften de jongerensociëteit. Sindsdien is Buk Buk een begrip gewor den in Heiloo. Twintig jaar lang wordt de vereniging draaiende gehouden door vrijwilligers. En dat laatste mag zelfs landelijk een unicum genoemd worden: er zijn maar weinig jongerencentra van vergelijkbare omvang die zonder be roepskrachten al zo lang het hoofd bo ven water houden. Buk Buk is dan ook wel enigszins trots op zichzelf. Die trots en het 20-jarig bestaan zijn reden genoeg om feest te vieren. Het tweede weekend van okto ber zal het drie dagen feest zijn in het Brunogebouw. Op vrijdag 7 oktober wordt er wel een heel bijzöïTdere-'aé'tivF' teit gehouden. men) en artiesten, die allemaal ooit op de bühne van Buk Buk stonden, ge vraagd om een literaire of creatieve bij drage te leveren aan dit BukBoek.'De presentatie van dit boek is gepland voor 7 oktober. Vanwege de beperkte oplage en de unie ke bijdragen kan het BukBoek al ruim Jubileumboek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1