DE BUK DOET EEN BOEKJE OPEN zeehondencrèche PIETERBUREN |eanM.Auel Schoolsongfestival Egmond een groots muzikaal festijn Jean Auel en het succes van haar 'Aardkinderen' e'8f. °'"Z^Oo 0raJÜn°g Ja ik red een zeehondeleven! BON r\ c DE VALLEI ANM 'j GrpePr^ '<en Huilers noemen we ze. En hun geklaag gaat werkelijk door merg en been. Ze spoelen hulpeloos aan op de stranden van ons Waddengebied. Ziek, ondervoed en absoluut niet in staat om op eigen kracht in leven te blijven. Hun 'gehuil' is een laatste schreeuw om hulp! In de zeehondencrèche van Pieterburen wordt die hulp geboden. Met de juiste verzorging, voeding en medicijnen worden jaarlijks vele tientallen zeehonden van een wisse dood gered. Donateur worden van de zeehondencrèche in Pieterburen betekent een daadwerkelijke bijdrage leveren aan het welzijn van de zeehond. Door het insturen van de bon zet u een eerste stap in de goede richting. r Maak mij donateur en stuur een acceptgiro ter waarde van f Naam: Adres. Kode: Plaats: ~1 L_ Stichting Zeehondencrèche Antwoordnummer 950 9950 WL Pieterburen (Postzegel met nodig UITKIJKPOST 22 JUNI 1988 De Buk viert dit jaar haar 20-jarige verjaardag als vrijwillig jongerencentrum. Ter gelegenheid hiervan is door een aantal oud- bukkers een boek samengesteld over deze 20 jaar jeugd en jongerenwerk in Heiloo. Een uniek boek, 160 pagina's vol foto's, artikelen en verhalen. Ook zijn er korte verhalen van bekende schrijvers in opgenomen die speciaal hiervoor wat geschreven hebben. Kortom, een tijdsbeeld van de jeugd en Heiloo. Het Bukboek zal eenmalig in een beperkte oplage gedrukt worden en daarom wordt nu de gelegenheid geboden het boek via inschrijving te reserveren. Door nevenstaande bon in te vullen en op te sturen ben je ervan verzekerd dat je er een krijgt. J 3graag wil ik mij inschrijven voor dat Bukboek. Noteer voor mij het volgende: 1 Bukboek f 25,- f Bukboeken (aantal x f 25,-) f Mijn naam is: Adres Postcode Plaats Telefoon Als betaling sluit ik bij: Een Euro- of betaalcheque Ik geef mijn bank of giro opdracht het geld over te maken op bankrekening 4975 73466, Amro Bank Heiloo (gironr. van de bank 2162) o.v.v. Bukboek. Knip dan deze bon uit de krant en stuur hem in een envelop naar: Komltee Bukboek, Postbus 108, 1850 AC Heiloo. De inschrijving sluit 30 juni a s. dus wees er snel bij. Na ontvangst van betaling zullen wij je bestelling bevestigen. Meer dan 2.000 mensen hebben op vrij dag 17 juni het eerste schoolsongfestival in de sporthal van Egmond ^an Zee meebeleefd. Het wachten op het gereed maken van de geluidsinstallatie leek even de sfeer te benadelen, maar toen het feest kon losbarsten bleek dat wach ten niet tevergeefs te zijn geweest. In een zeer hoog tempo volgden de groe pen elkaar op en het ene lied na het an dere werd op steeds andere verrassende wijze voor het voetlicht gebracht. Zangeres Patty Zomer van de Dolly Dots praatte de optredens aan elkaar vast, zoals dat heet en stelde de jonge deelnemers waar het moest op hun ge mak. De jury had de bijzondere moeilij ke taak om van alle liedjes de beste eruit te kiezen, maar tenslotte bepaalden zij samen met de kinderjury van de scholen De Duif en de Hofdijkschool uit Heiloo dat de Windhoekschool uit Egmond- Binnen met het liedje .Unicef' de beste prestatie geleverd had. Het liedje is ge schreven door Marielle Zentveldt, een voormalige leerling van de Windhoek en nu studente aan het Alkmaarse Conservatorium. Evengoed werd iedere school bedacht met een prijs voor het onderdeel waar zij in uitblonken en ontvingen de deel nemende kinderen een pen van de ge meente waarop het gemeentewapen, het Unicef vignet en het schoolsongfestival staan. Een ander hoogtepunt was wel de community-singing' door de 1200 aan wezige kinderen onder leiding van hun muziek leerkrachten Marijke Veldhui zen en Jan Maarten Koeman. Aan het eind van de midag namen alle kinderen met een speciaal door Charlotte Glorie gecomponeerd afscheidslied ook afsc heid van hun burgemeester J. Kingma, die onlangs het burgemeesterschap van de Egmonden beëindigde. Na het festival startte de verkoop van het bandje dat de kinderen twee weken daarvoor opgenomen hadden. Van dit bandje werden de eerste twee dagen na het festival al ruim duizend verkocht. De negen nieuwe kinderliedjes op dit bandje behoren reeds tot de top-tien van de plaatselijke hit-lijsten! Als de he le voorraad cassettes aan de man zijn gebracht hopen de Egmondse kinderen Unicef te verblijden met een forse som voor het waterputtenproject in Burun di. De cassettebandjes kosten ƒ12,50 en zijn o.a. in de volgende zaken verkrijg baar: Alkmaar, Wastora, Heiloo, Disco Heiloo. Op een avond in 1977 zat Jean M. Auel aan haar tafel na te denken over een idee dat al geruime tijd door haar hoofd spookte: een kort verhaal schrijven dat zich afspeelde in de Ijstijd, 35.000 jaar geleden, met als hoofdpersoon het jon ge blonde meisje Ayla, dat door een pri mitieve stam moederziel alleen wordt aangetroffen en meegenomen. Zou ik dat kunnen? dacht Jean Auel. In elk geval heb ik dan iets te doen. 'Na tien bladzijden ontdekte ik dat ik er ple zier in had', zegt de schrijfster. 'En ik zag ook wat er niet goed aan was: ik be- f sx, 'air a lAy °et schreef te weinig. Hoe zagen die mensen eruit? Wat voor kleren droegen ze? Hoe voedden ze zich? Hadden ze vuur? Ik ging naar de bibliotheek om me erin te verdiepen en kwam met armenvol boe ken terug. En binnen een paar dagen ging er een nieuwe wereld voor me open: de fascinerende en gecompliceer de samenleving van onze voorouders uit de IJstijd. Ik kon niet ophouden met le zen, m'n fantasie ging er met me vandoor'. Toen ze klaar was met haar 'verhaal', dat ze voorlopig 'De Aardkinderen' had 'genoemd, bleek Jean Auel meer dan een half miljoen woorden op papier te heb ben gezet. En toen herkende zij ook di rect wat zij in feite had gedaan: een uit gebreide inhoudsbeschrijving gemaakt voor zes lijvige romans, waarvan De Aardkinderen de serietitel zou worden. Er ziin inmiddels drie delen verschenen: De stam van de holebeer, De vallei van de paarden en De mammoetjagers. Haar research ging veel verder dan de bibliotheek. Zij reisde dikwijls naar Eu ropa en Rusland om er aan universitei ten de Cromagnon- en Neanderthaler beschaving te bestuderen. Ze leerde ste nen instrumenten maken, jagen met pri mitieve wapens, ze volgde overleving- scursussen en verdiepte zich in de krui dengeneeskunst. Dit alles om inzicht en voeling te krijgen in en met het bestaan van onze voorouders uit de IJstijd, die leefden van de gaven van de Grote Moe der Aarde. Jean Auel ontdekte dat de IJstijd een unieke tijd is in onze prehistorie. Een volmaakt gegeven voor een serie prach tige romans. Hoe verwerkte ze haar be vindingen in haar romans? 'In de loop van mijn onderzoek ontdekte ik het menselijke in onze voorvaderen. Tussen alle regels van de wetenschappelijke ge schriften door begon ik mensen, indivi duen te zien. Ik las over Neanderthalers die met bloemen werden begraven, bloemen van planten die tot de dag van vandaag geneeskundige waarde hebben. En ik las over een oude man, die aan één oog blind was en een geamputeerde arm had. Ze wisten dus hoe ze het bloe den van een geamputeerde arm moesten stelpen. Zij begroeven hun doden met veel zorg en ritueel. Was hun samenle ving geavanceerd genoeg om voor de zwakken en de ouderen te zorgen? Door de geneeskrachtige bloemen kwam ik op het idee van Iza, de medicijnvrouw, die de ouderloze Ayla het eerst zag en onder haar hoede nam. De Nanmderthaler met één oog en één arm werd Dreb, de heilige man van grote wijsheid, die be reid was een meisje te accepteren dat an ders was dan de mensen van zijn stam'. Het resultaat van haar onderzoekingen, die meer dan vijf jaar duurden, waren tot nu toe drie schitterende romans die over de hele wereld tientallen miljoenen lezers vonden. Ook Nederland heeft de ze sympathieke, bijna vijftigjarige schrijfster in haar hart gesloten: meer dan driehonderdduizend lezers en leze ressen volgden trouw de lotgevallen van de mooie Ayla, die 35.000 jaar geleden al een vrouw van deze tijd was. De drie boeken, welke bij de Heilooër boekhandels verkrijgbaar zijn, zijn: 'De stam van de holebeer', 'De vallei van de paarden' en 'De mammoetjagers'. Uit geverij Het Spectrum.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 4