cy een huis kopen wïfpre of verkopen? w t&oMüuis cêerifeiv NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 50.- MANTEL- KORTING Nieuw bij het Noordhollands Balletcentrum: algemene dansvorming vanaf 8 jaar óW Stationsweg 61 - Heiloo joseph van schagen 53e JAARGANG NO. 40-5 OKTOBER 1988 Westerweg nog niet af Makelaar RenéeSmithuis Kunsthandel b.v. Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 "uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. Tot 15 oktober a.s. ontvangt U bij aankoop van een wollen mantel v.a. 450.- tegen inlevering van deze cheque een reductie van 50.- winkelhof 't loo 20-22 heiloo Lid Stichting Bontwaarborg Grote collectie nieuwe mantels Reparatie, modernisatie en cleaning Maatwerk op eigen atelier Hertenlaan 8 - Bergen - Tel. 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem Tel. 023-312086 bij Houtplein Loopt de gemeente ruim een ton mis? de nieuwe sensatie The One and only Shouts to Perfection Advertenties en administratie Ultkijl Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopi] en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. BOLLENMARKT IN 'T LOO Zoals elke jaar houdt Ruud van Hane- ghem in de week van vrijdag 7 t/m 14 oktober zijn bollenmarkt. Een markt, die in de loop der jaren zijn goede naam, tot ver in de omgeving bekend heid heeft gegeven. Ten eerste door al leen de allerbeste kwaliteit te leveren, ten tweede het enorme assortiment en ten derde het goede advies voor de sa menstelling van uw pakket. Nergens vindt men zulke grote amarylissen (ook leuk om kado te geven in een showdoos) als bij Ruud van Haneghem. Voor de rotstuin zijn er maar liefst 25 soorten narcissen en 60 soorten botani sche tulpen, lage soorten in een rijke schakering van kleuren en zeer geschikt voor ons winderige landje. Wie nu al zin heeft in kleurige en geurige bolgewassen kan b.v. de paperwhite al in een pot voor het raam zetten, speciaal geprepa reerde hyacinthen kunnen nu al op glas gezet worden. Wie nu bollen plant zal straks kleur oogsten!! IN HERFSTKLEUREN DE WINTER DOOR? De nieuwe wintermode en make-up laten ons veel herfstkleuren zien. Hoe prachtig deze kleuren op zichzelf ook zijn, ze flatteren niét iedereen. Het zijn je kleuren niet. Bij een nieuw seizoen hoort nieuwe kleding maar met het kleurtje van de vakantie en het flatteuze licht in de winkel zien we niet dat som mige kleuren niets voor ons doen. Later in het seizoen blijkt dan dat die jurk of dat pak niet mooi staan. Hoe komt dat? Heel simpel: niet iedereen kan alle kleu ren dragen, ieder mens heeft z'n eigen kleuren. Herfstkleuren maken alleen het herfsttype mooi. Voor het lente-, zomer- en wintertype zijn deze kleuren niet geschikt. Door een kleurenanalyse te laten maken, weet je welk type je bent en in welke kleuren je er het mooiste uit ziet. Het is een éénmalige uitgave (wat kost een miskoop) en gaat een levenlang mee, want je type verandert niet. Voor heren geldt precies hetzelfde. Het voor deel van een kleurenanalyse is dat je er altijd goed uitziet en je vermijdt misko pen. Make-up Behalve de kleurenanalyse krijg je ook een passende make-up aangemeten zo dat je, bij elkaar genomen, tot het mooiste resultaat komt. Een kleuren analyse is een eenmalige uitgave. Prijs inclusief/kleurenpalet 115,00. Ook de make-up is te koop. Inlichtingen kunt u krijgen bij Studio, Color Beauty (zie de advertentie elders in dit blad). Zaterdag 8 oktober Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. J.P. Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00-11.00 uur. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tussen 10.00-12.00 uur. Maria-Lidwinaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30-11.30 uur. Tevens huis-aan-huis actie tussen Pastoor van Muijenweg, Ewisweg, Het Zevenhuizen en Wester- weg. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. Halen op verzoek: 332063. Ook lompen! BSC Heiloo, parkeerplaats sportpark Het Vennewater. Gehele dag, ook zon dag. Halen op verzoek: 338011. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine sportpark Het Vennewater. Zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en tussen 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren gen tijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur. Halen op verzoek: 331327. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: i.v.m. vakantie in september niet mogelijk, daarna weer wel. Clemens Willibrordschool, container naast de Grasmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. RECTIFICATIE OUD PAPIER HEILOO - Victoriegroep Scouting Hei loo,. huis-aan-huis actie Plan Oost. Do zen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 332942, bellen vrijdag voor 12.00 uur. HEILOO - Vele weken is de Wester weg tussen Kerkelaan/Belieslaan en Schuine Hondsbosschelaan afgeslo ten geweest voor het verkeer. Sinds een paar weken kan het verkeer er echter weer gebruik van maken, zo als op deze foto ter hoogte van de Bayershoffweg te zien is. Maar voor de gebruiker van de weg is het ook duidelijk dat het werk nog niet af is: langs de stoepranden en putdeksels is dat goed merkbaar. Dus zolang de klus nog niet geheel geklaard is zouden wij willen adviseren: rij rustig op de Westerweg. KEURSLAGERS PRESENTEREN UNIEKE KEUKEN-DISK Het lijkt de Keurslagers eigen te zijn steeds met nieuwe dingen te komen. Daar is de befaamde reeks vieesproduk- ten die uitgevonden werd, met de sla- vink als algemeen bekende koploper. Nu presenteren de Keurslagers een nut tig hulpmiddel voor in de keuken. Dat is een zogenaamde ,Kèuken-Dick' die bestaat uit een fleurige achtergrond van kunststof met daarop 3 beweegbare schijfjes. Schijfje (disk) 1 geeft ant woord op de vraag ,Wat eten we van daag?' en antwoord op ,Welk vlees past bij welke groente?' Bij verschillende vleessoorten wordt aangegeven welke groenten er lekker bij zijn. Schijfje 2 wordt de sauzendisk genoemd. Door er aan te draaien komen de belangrijkste ingrediënten van 16 verschillende (kou de en warme) sauzen tevoorschijn. Op basis van mayonaise of van boten en bloem. Het derde schijfje heet kruiden disk. Vele mensen hebben een mooi kruidenkastje maar weten niet goed in elke groenten de kruiden thuis horen. Welnu, de keukendisk geeft van 16 ver schillende kruiden de beste bestemmin gen aan. De unieke en nieuwste Keurslager- vinding is nergens in het land te koop. De winkelwaarde zou al snel op ca. 15,00 komen te liggen, maar de Keurslagers stellen de keukendisk gratis ter beschikking in een 5 weken durende spaar-aktie. Of zij daarna alsnog ge woon ter verkoop zal worden aangebo den is nog niet met zekerheid te zeggen. TELEFOONCIRKELS HEILOO ZOEKEN VRIJWILLIGERS HEILOO - Al jaren zijn er telefooncir kels in Heiloo, welke door het Ned. Ro de Kruis zijn opgezet. Alleenstaanden, meestal ouderen, maken er gebruik van. Veelal om de veiligheid, of omdat ze eenzaam zijn, contactarm zijn of, door dat ze in een telefooncirkel zijn gegaan, langer in eigen woning zelfstandig kun nen blijven wonen zonder betutteld te worden. Om meerdere cirkels te kunnen openen en de voortgang van de bestaande cir kels veilig te stellen zoekt' het Rode Kruis dringend nieuwe vrijwilligers/ sters om als leidster, vervangend leidster of alarmwacht te worden aangesteld. De cirkels draaien dagelijks en de week ends vanaf 8.30 uur 's morgens onge veer een klein uurtje, vaak korter. U kunt u opgeven bij de coördinator, tel.: 336038, dagelijks van 13.00-14.00 uur. IYU I rCI% Heerenweg 167 Heiloo. Tel. 072-431 431716 C, Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- HACHM&NCi Holle weg 19 hogedrukontstopping Iinviimniiu Tel. 072-335085 dakbedekkingen. HOUDT HEILOO MOOI! Tijdens de oorlog '40 - '45 hadden we in ons land vele bunkerbouwers. Genoem de bouwwerken verrezen in steden en dorpen en ontsierden daarmee de direc te omgeving. Nu vijf en veertig jaar la ter hebben we ook weer bunkerbouwers in ons midden, die het bouwwerk wel iets beschaafder afwerken maar qua vormgeving, de stijl van toen dicht benaderen. Wanneer je op de hoek van de AMRO- bank staat en vandaar het nieuwe poli tiebureau, tussen vroeger de Oude Her berg en De Oude Pastorij, kritisch be kijkt dan ziet een leek dat dit moderne politiebureau daar niet tussen past. Je vraagt je wel af hoe dit mogelijk is, ter wijl hier deskundige mensen bij bouw en woningtoezicht werken, die blijkbaar zomaar haar toestemming daaraan heeft gegeven. Binnenkort wordt de eerste fase raad huis gebouwd. Ook modern van opzet, een soort kantoorflat, dat zeker niet wat vormgeving rond de Witte Kerk zal pas sen. Jammer dat zo in enkele jaren de Oude Brink rond de Witte Kerk wordt verknoeid. En dan te bedenken dat de gemeente Heiloo miljoenen daarvoor over heeft om dit te realiseren. ONBEGRIJPELIJK!! W. Otte. NATIONALE KOLLEKTE GEESTELIJK GEHANDICAPTEN HEILOO - Er blijkt al jaren een grote behoefte aan arbeidsmogelijkheden voor geestelijk gehandicapten. Op dit ogenblik voor ruim 6.000. Arbeid en be zigheden juist voor die mensen, die zichzelf zo moeilijk kunnen bezighou den. De Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten probeert daar o.a. wat aan te doen. Een groot aantal nood (dag) opvangprojecten is mede dankzij de kollekte van de grond gekomen. In middels zijn er zo'n 80, waar 2.000 geestelijk gehandicapten (vorig jaar 60 met 1.500 deelnemers) levensgeluk en vreugde vinden. Maar dat niet alleen. Heel belangrijk is ook in die opvang projecten, dat hun (vaak moeizaam aangeleerde) speciale vaardigheden op pijl worden gehouden. Dat kan dan weer een goede aanzet vormen om nog eens elders aan de slag te komen. Er zijn enorme wachtlijsten van geestelijk ge handicapten, die in een vaak onhoudba re thuissituatie leven, maar die niet in enigerlei voorziening kunnen worden opgenomen. Een vakantiekamp b.v. kan even de druk in een gezin met een geestelijk ge handicapt kind wat verminderen. De Nationale Kollekte Geestelijk Gehandi capten probeert het benodigde geld voor al deze zorg bijeen te brengen. Er blijft 45% van de kollekte-opbrengst in dit rayon voor regionale en plaatselijke activiteiten. De kollekte wordt gehou den van 10 t/m 15 oktober d.m.v. kollekte-envelopjes, die u deze week in de krant aantreft. Geef, dat u missen kunt, wij zijn u dankbaar voor uw gift. HEILOO - De behoefte aan moderne balletvormen, met name jazzballet, on der jongere kinderen groeit sterk. Dit wordt vooral veroorzaakt door de tv, met balletgroepen achter de optredende artiesten en videoclips vol met ballet- dance. Omdat volwaardig jazzballet voor kinderen tot 13 jaar beslist niet verantwoord is, heeft het Noordhol lands Balletcentrum voor de leeftijds groep vanaf 8 jaar 2 verschillende vor men van dans in haar pakket, naast het klassieke ballet. Teendance voor de leeftijd van 11 t/m 14 jaar, is een aangepaste mengeling van veel balletvormen, gericht op het JAN EN JEANNE PEPPING VIERDEN HUN 25JARIG VAKANTIEJUBILEUM Wie kent Jan Pepping niet, ,,de man die alles maken kan", zo leest u dat wel eens in z'n advertentie in de Uitkijk post. Geboren en getogen Heilooër. Is het liefst in zijn omgeving, waar hij lek ker in z'n knusse werkplaats (aan de Westerweg) aan het stofferen of repare ren is. Maar. ook autorijden doet Jan graag, hij zal wat kilometers afgereden hebben. Geen rit is hem te ver, en dan ook lekker voor dag en dauw de weg op. En: weg is Jan met z'n Sierra (want hij heeft al wat auto's gehad in de loop der jaren). Nu deze zomer gingen ze weer, Jan en Jeanne, richting Duitsland. Wat zullen we, zeiden ze: .Patersdorf' ja hoor de auto hoorde dat endaar kwamen ze weer aan. 25 Jaar geleden kwamen zij in 'n klein dorpje terecht in het Bayerischen Wald, 10 km van Regen, Patersdorf. Daar vroegen zij om slaapplaats en kwamen terecht bij de fam. Ludwig Fleisch- mann. Inmiddels is de heer Fleischmann burgemeester van een paar omliggende dorpen en Pate.sdorf. Het ontwikkelde zich tussen Ludwig Fleischmann, zijn vrouw en (Johnny, ja zo noemde hr. Fleischmann Jan) en Jeanne een grote vriendschap. Ze vierden afgelopen zo mer hun 25e maal „Urlauberjubi- laum", en ontvingen een Urkunde. Trots zijn Jan en Jeanne graag gaan ze weer naar het Bayerischen Wald, maar zij hebben ook nog vele andere landen bezocht. Jan start de auto én.karren maar. Op naar de. Schilderijen uit de Bergense School open woensdag, donderdag, vrijdag, zaterdag en ook zondagmiddag 13.00-18.00 uur - gratis catalogus Stationsweg 83, Heiloo. POLITIEBERICHTEN Bij het nieuwe politiebureau heeft ie mand een bouwzaag gestolen. In het Heilooërbos werd een z.g. plof koffertje aangetroffen dat er uit zag zo als men dat bij geldtransporten gebruikt (die kunnen op afstand tot ontploffing worden gebracht). De explosieve oprui mingsdienst moest er aan te pas komen om het koffertje te verwijderen. Stenen gooien is tegenwoordig een nieu we rage, dit gebeurde bij de Bibliotheek bij een woonhuis in Termijen, aan de Korte Kapellaan, bij een huis en een caravan. Uit de kantine van het Vennewater werd geld meegenomen en men had de bier- pomp opengezet ook de TV bleek ver dwenen. Op 24 september, zaterdag, tussen 13.45 en 14.45 uur heeft iemand op de parkeerplaats achter Blokker, het voor portier van een auto aangereden. Heeft iemand dit gezien, zo ja, wilt u dan even bellen: (333144). Op de Hoogeweg reed een meisje haar woning uit en zag niet de auto die er aankwam, een botsing was onvermijde lijk. Het meisje had wat kneuzingen en een lichte hersenschudding. Aan de Slootenslaan nam men uit een zomerhuisje een tv-toestel mee. Ook de kantine van de Foresters moest het ontgelden, er werden twee gokauto maten omgegooid en opengebroken. Op de Zeeweg kon een bestuurder uit Heiloo het verder ook wel vergeten, geen rijbewijs, auto niet apk gekeurd en drank op. Ja, ja. Door de achterdeur te forceren probeer de men aan de Runxputteweg een wo ning binnen te komen. Iemand had bij de Boer keurig de tas aan de haak gedaan, maar de kar wel even alleen gelaten. Weg portemonnee. Op de A9 is een man tijdens het rijden onwel geworden en overleden. De vrouw, die er naast zat zette haar voet op de rem, draaide het contactsleuteltje om en reed de auto naar de vlucht strook, wat je noemt, tegenwoordigheid van geest! De politie voegt hier één ding aan toe, in een dergelijke situatie kunt u beter NIET het contactsleuteltje om draaien, omdat bij een bocht het stuurslot in werking treedt. Maar verder alle lof, het kordate handelen voor kwam verdere ongelukken. Bij de Zevenhuizerlaan vloog een auto uit zichzelf in brand. Veel rook was het gevolg. De brandweer was snel ter plaatse. Ondanks de vele waarschuwingen dat er in de maand oktober extra scherp op het dragen van autogordels wordt gelet wer den er van de week tussen Limmen en Heiloo 38 processen-verbaal uitgedeeld! Er volgen nog meer controles! Er werden van de week drie fietsen gestolen. Jolanda Hofman tijdens 't klassieke les geven aan kleuters. dansen van veel kombinaties van pas sen. Maar het kan ook veel vrijer, veel individueler gericht. Speelse lessen om het muzikale gehoor en de ritmische motoriek te ontwikkelen bij kinderen van 8 tot 12 jaar. Speciaal voor deze leeftijdsgroep begint het Noordhollands Balletcentrum een projekt Algemene dansvorming dat duurt tot de kerstva kantie. Tijdens de lessen leren de kinde ren om te gaan met de mogelijkheden van hun lichaam in relatie tot muziek. Natuurlijk is dit gebaseerd op een ver antwoorde warming-up via verschillen de soorten oefeningen. De speelse ken nismaking tussen de ritmiek en de dans vindt z'n bekoring in de improviastie en het zelf maken van een eigen dans met elkaar, naar aanleiding van een verhaal of onderwerp. Het resultaat is meer ge voel voor muziek, betere lichaamsbe- heersing en vooral plezier. Het projekt start op dinsdag 11 oktober om 18.00-19.00 uur en staat onder lei ding van Jolanda Hofman, afgestu deerd aan de Nationale balletakademie Amsterdam, voorafgegaan door enige jaren kleinkunstakademie. Zij heeft goede ervaring met algemene dansvor ming welke zij o.a. al op verschillende basisscholen heeft gegeven. Het projekt is zowel voor jongens als meisjes zeer geschikt en kost 75,00 voor de gehele periode. Na de eerste les bepaal je pas of je voor het projekt voelt. Opgeven te lefonisch bij: Noordhollands Balletcen trum Yvonne van Zoelen, tel.: 02208- 18462 (Studio Stationsweg 115 Heiloo). Deze aanbieding geldt niet op eerder gedane aankopen. GESLAAGD Op 23 september 1988 behaalde ex plaatsgenote Audrey E. Stijnman haar Doctoraal examen in de Kunstgeschie denis aan de Rijksuniverstiet te Leiden. l :_J r»x' t-x:r\- i HEILOO - In het voorjaar werd door de gemeenteraad beslotên om weer een eigendom zonder een bijzondere bestemming voor nu of de nabije toe komst af te stoten: de stolpboerderij aan Het Zevenhuizen 7. Voor dit pand ontving de gemeente 275.000 gulden. Een inwoner van onze gemeente, die de verkoop van het pand door de gemeente nog in gedachten had, nam zo'n twee weken geleden contact op met de redac tie van de Uitkijkpost: diezelfde boerde rij stond nu opnieuw te koop, zo bleek uit een advertentie in de Alkmaarsche Courant, maar dan voor een bedrag van 400.000 gulden. Loopt de gemeente op deze manier niet ruim een ton aan in komsten mis en dat in een tijd waarin el ke gulden er ook voor de gemeente Hei loo één is? Wij belden met burgemeester Glijnis, binnen het college belast met de finan ciën. „Wij hebben het pand laten taxe ren en zijn nog iets boven dat bedrag gaan zitten. We meenden een goede prijs te krijgen voor het pand. Dat de nieuwe eigënaar de boerderij nu voor een hoger bedrag wil verkopen is zijn goed recht. Maar ik zie nog niet dat de nieuwe vraagprijs ook gehaald zal wor den", aldus de reactie van de burgemeester. Voor beide opvattingen is natuurlijk iets te zeggen. De gemeente wil enerzijds door de verkoop van eigendommen er voor zorgen dat de nieuwbouw van het gemeentehuis niet tot lastenverzwaring voor de burgers zal leiden. Anderzijds is het zo, dat de inkomsten van dit betref fende pand wellicht hoger waren ge weest wanneer er per openbare veiling was verkocht. Maar of in dat geval de huidige vraagprijs was gehaald, dat is iets waar men beter niet over kan speculeren. Ï.-C.WÖ

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1