Cultureel en sportcentrum De Lelie opent sprookjesachtig Verenigingen presenteren zich in 'De Lelie' Keurslager Snel trekt belangstelling uit Japan Egmondse groepen revival Limmer Plankeniers oogsten succes met 'Het Veenspook' Akerstoot Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. UITKIJKPOST 26 OKTOBER 1988 AKERSLOOT - Vrijdagmiddag opende burgemeester N. Schoof het cultureel en sportcentrum „de Lelie" dit gebeurde op een spectaculaire manier. In de don kere sporthal stond een verlichte leliek- nop, toen burgemeester Schoof deze van „water" had voorzien kwam de Le lie onder sfeervolle muziek heel lang zaam tot bloei en daaruit kwamen een meisje (Frenneke Wormsbegger) en een jongen (Jaco Wolvers). Zij boden het burgemeesters echtpaar, hoe kan het anders, lelies aan. De bloem was gemaakt door docenten en leerlin gen van de Johannesschool. De lelieve reniging had voor de bloemversieringen gezorgd die buiten het oog ook de neus streelden. Burgemeester Schoof was duidelijk trots op dit nieuwe centrum, dat zoveel mogelijkheden biedt aan jong en oud en zag er ook al een aardige lokatie in om een feestje te bouwen als Met een druk op de knop van de videorecorder werd de verenigingsmarkt in De Lelie door burgemeester Schoof geopend. AKERSLOOT - Nog maar nauwelijks van de openingsdrukte bekomen of het was al een drukte van belang bij de pre sentatie van de vele verenigingen die Akersloot rijk is. Zaterdagmiddag opende burgemeester N. Schoof de Ver enigingsmarkt „Ik ben blij met de grote opkomst, vooral van de jeugd, zo is het bedoeld en zo is 't goed", met een druk op de knop van de video ging er een film „over die lelie" van start. Veel geïnteresseerden schaarden zich om de vele stands om de nodige infor matie te verkrijgen. Ook waren er tal van demonstraties gymnastiek, wielren nen op rollers, de teken en schilderclub Huib gaf demonstraties, zij zullen voor taan hun „stek" ook in de Lelie hebben en zo wilde elke vereniging maar al te graag laten zien, wat ze te bieden had om zo meer leden te krijgen. 's Avonds was er een volleybalwedstrijd tussen de gemeenteraad en de leden van het Stichtingsbestuur een spannende wedstrijd welke door het Stichtings bestuur met 3-0 werd gewonnen. Een veelbelovend begin voor cultureel en sportcentrum de Lelie. De bladeren van de gigantische lelie openen zich tijdens de officiële in gebruikname van cultureel centrum en sporthal De Lelie in Akersloot. Akersloot zijn zelfstandigheid kan be houden en zei: „Akersloot pak uw kans steek uw nek uit, hou het hoofd erbij en zet de schouders er onder". Voor bouwbedrijf J. Pellikaan was dit de 500e sporthal die zij gebouwd had den en dat mag toch een mijlpaal ge noemd worden. Zij gaven een plaquette kado. Een bijzonder woord van dank ging uit naar Ed Gans, de man die zo veel werk verzette. Hoewel hij zichzelf meer zag als de haas bij het marathon lopen. De Rabobank schonk een score bord met groene cijfers, omdat rode, in dit verband, niet zo'n prettige associatie hebben. Het centrum „de Lelie" zal beheerd worden door een Stichting met als voor zitter de heer Antoons. Een geste, die op hoge prijs werd gesteld was de afge vaardiging van de buurtbewoners. Iede reen zal zich ongetwijfeld nog wel de woelige periode herinneren, die aan de bouw van De Lelie voorafging, hieraan werd even gememoreerd. „We hebben veel tegen gas gegeven, maar het resul taat is nu een goed ontwerp, dat de toets der kritiek kan doorstaan. De buurt is verrijkt met zo'n gebouw". Deze spor tieve woorden gingen nog vergezeld van een kadootje. Burgemeester Schoof toonde zich oprecht blij met zo'n loyale geste. Ook wethouder Veldt stak zijn trots niet onder stoelen of banken, daar kwam nog bij dat de kosten binnen het budget waren gebleven. Met een alcohol vrij drankje en een hapje had iedereen de f.de££nbei,d ..dit veerijk t mèt een plastiek van hoek van Meurs-Hauser. Kortom Cultureel en sportcentrum „de Lelie" is een aan winst voor Akersloot. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 81-4, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor speodeisende gevallen kunt u bellen 072-126482 (Alarmcentrale). Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.30 uur ('s middags na 16.00 uur alleen voor het afhalen-van paspoorten en rijbewijzen). Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden, behoudens anderslui dende telefonische afspraken. De wethouders kunt u spreken iedere maandagavond van 19.00-20.00 uur in het gemeentehuis. De burgemeester- slechts na telefonische afspraak (tel. 1456). De afdeling sociale zaken is geopend op maandag- en donderdagochtend van 9.00-12.30 uur en voorts na telefonische afspraak (tel. 3109). Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan- RAADSVERGADERING IN AKERSLOOT AKERSLOOT - Morgenavond komen de leden van de gemeenteraad in Akersloot om 20.00 uur bijeen in het ge meentehuis. Op de agenda staat onder andere het verlenen van geldelijke steun aan de Stichting Bejaardenzorg voor het treffen van voorzieningen aan 22 be jaardenwoningen. Ook wordt gespro ken over enkele grondzaken en over een tweetal bezwaarschriften aangaande tUUiP'öfiïDéHïf if¥e3]etTgevraaga"voor 3e vervanging van een vrachtauto. Deze openbare vergadering van de raad kan een ieder die1 dat wil vanaf de publieke tribune lijfelijk bijwonen. toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen Dierenarts Wolters, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spreekuur van 13.00-14.00 uur. Dierenarts Van Lohuizen, Dotterbloem 7, Castricum is bereikbaar via tel. 02518-55910. Zaterdag spreekuur van 12.00-13.00 uur (kleine huisdieren). Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Japanse belangstelling bij slager Snel: de gasten namen graag de Holland se metworst tussen hun Japanse stokjes. Metworst met stokjes LIMMEN - Zaterdagmorgen kon men bij Keurslager Snel een vijftal Japan ners aantrefffen, die vol belangstelling hun produkten kwamen bekijken. Hoe kwam dat zo? Zo'n drie jaar geleden verhuisde slager Sjefke Dankers naar Japan. Hij was aangetrokken door een Japanse vlees- warenfabrikant. Zij zijn lang niet zo goed op de hoogte, met vleeswaren, als in Europa. De bedoeling is de Japanse markt te veroveren, dus hoe doet een ander het. Zij gingen naar Nederland om de sla- gersvaktentoonstelling te bezoeken, maar toen zei Dankers: „Ga maar eens bij keurslager Snel kijken, daar kun je zien hoe een ambachtelijke slager in Holland werkt". En dat gebeurde zater dag. Ze waren erg enthousiast vooral de pate's en de salade's hadden hun grote belangstelling. Ook de kwaliteit van het vlees dwong bewondering af evenals de opmaak van de schotels. Met een aantal recepten van Keurslager Snel op zak zet ten zij hun tocht voort. Peuterspeelzaal Klein Duimpje beschikt nu over twee lokalen. LIMMEN - Na de herfstvakantie gingen de kinderen van de peuterspeelzaal Klein Duimpje naar hun nieuwe school, aan de Lage Weijde lb. Na zes jaar aan de Nieuwenhuijsstraat en elf jaar aan de Kapelweg gezeten te hebben is de peu terspeelzaal nu naar de voormalige ba sisschool, de Wollewei verhuisd. De animo voor de peuterspeelzaal blijft groeien en dat betekent ook, meer ruim te, die komt er nu. Nu is er de beschik king over een apart speellokaal, met al lemaal nieuw materiaal zoals een springkussen en een klimhuis en een kruiptunnel een watertafel en een win keltje en nog veel meer. Elke ochtend kunnen daar 21 kinderen spelen en luisteren naar 'juf'. Op dins dag en donderdagmiddag is er ook school maar voor sommigen is dat wat veel en die blijven dan thuis. De animo voor peuterspeelzaal Klein Duimpje is zo groot dat er zelfs een wachtlijst is, dat is jammer maar daar is niets aan te doen. Eenmaal per jaar wordt er een speel goedbeurs gehouden, dat is nodig om aan de financiële middelen te komen, verder leveren de ouders nog een bijdra ge en is er een subsidie. Klein Duimpje is blij met de nieuwe school waar ze nu de"~"beschikking over twee lokalen hebben. Tijdens de verenigingsmarkt waren er tal van demonstraties. EGMOND - Komende zaterdag 30 ok tober staat café Swart Egmond-Binnen in het teken van de popmuziek van vroeger en nu. Alle vier optredende groepen zijn ontstaan in Egmond- Binnen en de eerste twee bestaan al niet meer. We beginnen rond vijf uur 's middags met als eerste en tevens oudste groep The Monkeys, bestaande uit: Nic Apel doorn, Johan Kool, Cock van Denzen en Ben Apeldoorn. De groep is ontstaan in het begin van de zestiger jaren en trad op in dezelfde zalen als Unit Gloria en Tee-set, om uiteindelijk in 1966 bij de opkomst van de soulmuziek uit elkaar te vallen. Als tweede de Howling Hurricanes bestaande uit: Rein Beukers, Wilbert Beukers, Remi Beukers, en Jos Groot huizen, die in de show-biz geen onbe kende naam is. De Hurricanes, ontstaan in 1974 als een familieband van vier ne ven, bouwde in enkele jaren landelijke bekendheid op om later een belangrijke springplank te worden voor topar tiesten. Angela Groothuizen die Remi opvolgde is daar een bekend voorbeeld van. Of zij deze avond van de partij is, is niet'bekend maar wel dat de heren en kele verrassingen in petto hebben. Hierna volgt Razor Blade, die tegen woordig dezelfde bekendheid geniet als de voorgaande groepen in hun glorie tijd. Deze band opgericht door Remi Beukers (na de Hurricanes) in 1977 tim mert al weer 10 jaar aan de weg en bestaat naast Remi uit Edwin Beukers, Ruud Kersten, Peter Holleberg en Har ry Reus. Als hekkesluiter de eveneens uit Egmond-Binnen afkomstige Headline, opgericht 5 jaar geleden en zeer popu lair, voor in Egmond. De bezetting: Si mon, Ron, Johan, Ernst, Lonneke en Donald en deze laatste is alweer een Beukers (de familie wordt dus heel goed vertegenwoordigd). In tegenstelling tot eerdere berichten be gint dit super-spektakel om 17.00 uur tot 23.00 uur. Komt op tijd want de belangstelling is groot en vol is vol. MEERVOGELS HEREN VERLIEZEN AKERSLOOT - De eerste 10 minuten leek IJmond een team te zijn die aan de reeks overwinningen gevoegd kon wor den. IJmond bleek over goede afstand- schutters te beschikken die de Meervo- gelsverdediging totaal verrastten en IJ mond terecht met een 8-4 voorsprong de eerste helft afsloot. De kans op de over winning werd teniet gedaan door bij een 10-8 achterstand een strafworp te mis sen en slordig balverlies. Door sportief en agressief verdedigen hield IJmond de punten thuis (15-11). jeugd Leon Veldt 36 min. 08 sec.; 3e jeugd Tim Dekker 38 min. 27 sec. 14 km: 1. Ronald Rol 48 min. 15 sec.; 2. Bert de Vries 49 min. 03 sec.; 3. Jan Veldt 49 min. 12 sec.; Ie veteraan Kees Brasser 50 min. 30 sec.; 2e veteraan Jan Kerssens 52 min. 41 sec.; 3e veteraan C. de Graaf 53 min. 31 sec.; Ie dame Ria Iliopoulos 58 min. 21 sec.; 2e dame G. Meeldijk 66 min. 13 sec.; 3e dame L. de Haas 77 min. 44 sec. TRIMLOOP MEERVOGELS AKERSLOOT - De trimloop georgani seerd door Handbalvereniging Meervo- gelss telde 216 deelnemers waaronder 1 rolstoel sporter die de 14 km aflegde in de tijd van 62 min. 40 sec. De Volen- dammer Ronald Rol won de 14 km zijn tijd was 48 min. 15 sec. Uitslagen: 4 km: 1. David Bijmoer 13 min. 34 sec.; 2. Conrad Kerssens 14 min. 02 sec.; 3. Gerard Winter 14 min. 06 sec.; Ie Veteraan Annie Appelman 21 min. 03 sec.; 2e veteraan Ria Thijs- sen 23 min. 37 sec.; 3e veteraan Adrie Appelman 23 min. 48 sec.; Ie dame Ma- rielle Slijkerman 16 min 36 sec.; Galerie De Kapberg Tot eind oktober kan men op zaterdag ea zondag tussen 13.30 en 17.00 uur te recht bij Galerie de Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef om het werk van Johan Breuker (tekeningen) en Pe ter de Loor (olieverf) te bekijken. De laatste dag van deze expositie is zondag 30 oktober. RAADSVERGADERING IN LIMMEN LIMMEN - Niet op donderdag, maar op woensdagavond vergadert de ge meenteraad van Limmen deze maand. En dat gebeurt vanavond, woensdag 26 oktober, aanvang 20.00 uur in Cultureel centrum Vredeburg aan de Dusseldor perweg. Ter discussie staan ondermeer verkeersmaatregelen Zuideinderweg- Haazelaantje, de verordening grafrech ten, de vaststelling van het scholenplan en een wijziging in het bestemmingsplan Buitengebied. De vergadering van de gemeenteraad is openbaar. Iedereen die daarin geinteresseerd is, kan vanaf de publieke tribune de discussies tussen de plaatselijke politiekers volgen. CONQUISTA LIMMEN - Vorige weekend hadden we op zaterdagavond de zeer geslaagde ta- feltenniscompetitie. Op maar liefst 3 ta fels streden 30 tieners om de overwin ning. Jeroen Beentjes was onbetwist de beste en sleepte de hoofdprijs in de wacht. Komend weekend starten we op vrijda gavond vanaf 19.00-20.30 uur met Af ter Diner om gezellig even te lezen df om even bij te praten bij de vrienden over de afgelopen week. Na 20.30 uur zijn we geopend voor de 16 ers. Zaterdag 29 oktober om 10.30 uur zijn er voor de 4 t/m 7-jarigen allerlei spel letjes te doen met leuke prijsjes. Entree ,100 inclusief een consumptie, 's Avonds is er vanaf 20.00-22.30 uur de oer gezellige disco voor 12 t/m 16 jaar. Daarna zijn we geopend voor alle leef tijden. Zondagmiddag is Conquista ge opend vanaf 15.00 uur tot 19.00 uur voor alle leeftijden, iedereen is dan wel kom, met als extra specialiteit van Con quista allerlei biersoorten. In het eerste weekend van november wordt de spectaculaire film ,Amster- damned' vertoond. Hou dat weekend dus vrij en kom naar de Visweg 63a waar Conquista sinds jaar en dag is gehuisvest. SCHAKEN IN LIMMEN LIMMEN - De 7e ronde van de onder linge competitie leverde feest op voor de familie Hes, bestaande uit drie overwin ningen. In de A-groep klopte G. Hes, M. Limmen en deed P. Hes met P. v.d. Heijdt hetzelfde, terwijl new-comer B. Hes in de B-regio M. Philipoom eron der hield. De zege van P. Hes past in het ver schijnsel, dat de jeugd zich via de gebo gen ruggen van de ouderen flink doet gelden. Zo klopte P. de Waard, P. Vlaar en mocht P. v. Buuren blij zijn na het vallen van de vlag in zijn partij tegen R. Rommel nog niet helemaal verloren te staan en te kunnen afbreken. In groep A frappeerde overigens de zege van H. de Goede op M. v.d. Himst en de remise die A. Holtes van de weer goed op dreef komende J. Krijt moest toestaan. T. Schut (B-groep) bleek ook voor H. Levering onaantastbaar. De overige uitslagen zijn: A: K. Aafjes-J. Limmen 0-1; G. de Graaf-T. Al 1-0; G. Hafkamp-M. Bies heuvel 1-0; C. Luttikhuizen-C. Limmen 0-1; P. Natte-J. Bloedjes rem. B: J. Tebbens-M. Custers 0-1; R. Valkering-D. Kerkhof 0-1; N. Admiraal-M. Zuurbier 0-1; C. Aafjes- C. Visser 0-1; A. Duikersloot-P. Vessies 0-1; M. Briefjes-J. de Graaf 1-0; R. Hooijboer-R. Velseboer 1-0. C: F. Nijman-O. Kaandorp 0-1; W. v.d. Vegte-E. Hekkelman 0-1; R. v.d, Velden-J. Bruin 1-0; D. de Wit-R. Lam- mers rem.; Jw: v.d. Vegte-R. Bakkum 0-1; J. W. v.d. Vegte-S. v.d. Wissel 0-1; T. Jonker-N. Hageman 0-1. jeugd Remco Dekker 14 min. 51 sec.; 2e jeugd Walter v.d. Berg 15 min. 00 sec.; 3e jeugd Peter Dietz 15 min. 49 sec. 8 km: 1. Kees Sijm 28 min. 08 sec.; 2. Aldert Pepping 28 min. 36 sec.; 3. Ro nald Smit 28 min. 52 sec.; Ie veteraan Ton v. Gemert 29 min. 04 sec.; 2e vete raan Ab Prins 29 min. 30 sec.; Ie dame A. v.d. Toren 32 min. 03 sec.; 2e dame erna Hopman 34 min. 36 sec.; 3e dame Marjoke Pepping 34 min. 50 sec.; Ie jeugd Jorg Liefting 32 min. 41 sec.; 2e Poppentheater Dibbes Deze maand is er nog een voorstelling op zaterdag 29 oktober. De aanvang is ie- telkens om 14.00 uur. Entree 4,00. In lichtingen en reservering: tel. 02513-13447. Poppentheater Dibbes, Wilhelminaplein 3 te Akersloot. Meervogels handbal Zaterdag 29 oktober: om 10.00 en 10.45 uur wedstrijden van de meisjes aspiran ten B en de Welpen in sporthal De Lelie. Zondag 30 oktober: van 10.00-14.30 uur wedstrijden van respectievelijk jon gens aspiranten B, dames senioren 2 en 1 en heren senioren 1 in sporthal De Lelie. KOFFIE-CONCERT DOOR HARMONIE EN DRUMBAND EXCELSIOR LIMMEN - Zondag 30 oktober wordt door de Harmonie en Drumband Excel sior wederom een koffie-concert ver zorgd in het cultureel centrum Vrede burg aan de Dusseldorperweg te Lim men. Zoals de trouwe bezoekers van de ze concerten weten slagen wij er altijd in om een zeer afwisselend programma ten gehore te brengen. Voor de Harmonie is dit concert een test-case aangezien met een gedeelte van het repertoire de volgende week wordt deelgenomen aan een festival in Egmond-Binnen. Helaas is de Drum band er niet in geslaagd om tijdens dit concert het nieuwe instrumentarium al te tonen, maar wij zijn ervan overtuigd dat dit het laatste concert is op deze instrumenten. De aanvang van het concert is 12.00 uur. De toegang is voor een ieder gratis. De Limmer Plankeniers brengen zaterdag nog eenmaal de komedie 'Het Veenspook'. LIMMEN - De Limmer Plankeniers hadden,er zin in en dat was duidelijk te merken, met veel plezier en vaart speel den zij het komische toneelstuk 'Het Veenspook' van D. J. Eggengoor. Vlak bij de duitse grens ligt verlaten en een zaam de oude herberg 'De Vier Winden' die toebehoort aan vrouw Wapsebokse. Toch ineens komen er allerlei gasten en daar is vrouw Wapsebokse niet blij mee, want ze wil geen pottekijkërs, maar was er niet een oud volksverhaal van het Veenspook? U begrijpt veel, ge noeg ingrediënten voor een spannend verhaal. Marij Winder als Lijsje Lorresnor en Gerda Kuijper als Treute Wapsebokse waren de sterkste rollen, het lijzige pra ten van Marij Winder hield ze mooi tot het einde vol en hoewel het een komi sche rol was, ging ze nergens over de schreef een prima prestatie. Gerda Kuij per had zich voor deze rol een dialect aangemeten en ging hier ook knap mee om, zij maakte van Treute Wapsebokse een eigen creatie en die mocht er zijn. Maar ook Nel Valkering, Otto Brusch- ke, Stina Hof, Ronald Baars, Piet v.d. Steen en Marrie Bakkum leverden goed werk. Regisseur Ben Lieferink kan trots zijn op z'n Plankeniers waar hij een uit stekend voorstelling mee afleverde. Het decor ontwerp van John Droog, tot stand gebracht, door Gert Jan Vleugel, Gerard Broedersz, Henk Kaandorp en Cor en Piet van de Steen zag er goed uit. Een voorstelling waar zowel spelers als publiek veel plezier aan beleefden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 10