cy Kunststof baan Trias: in 1990 voor elkaar? iintiatuin 10: De V.V.D, J.KUYPER een huis kopen of verkopen? Makelaardij Heiloo van de Ridder weet de weg! -1 Rommelmarkt Heilooër muziekleven 49,95 politiek café. Kent u deze weg in Heiloo? Makelaardij Heiloo wijst U de weg in Heiloo. Schilderijen uit de Bergense School Renée Smithuis Kunsthandel b.v. 53e JAARGANG NO. 43 - 26 OKTOBER 1988 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN LOS TRADING TANDON DEALER TEL. 072-337121 GRATIS PRINTER bij aankoop computer. Prijzen vanaf 3495,- excl. btw Openingstijden: maandag woensdag dinsdag - - donderdag 12.00 uur 17.00 uur 12.00 'uur 15.00 uur 08.00 - 13.00 - vrijdag 08.00 - 13.00 - zaterdag gesloten. Videotheek 't Centrum 'ERICA GRACILIS' Bloeiende dopheide in wit of rose. Voor in huis, uw tuin of op uw balkon Per stuk 3,95 Nu 3 STUKS Bemeste TUINAARDE. Rijke grond met alle voedingsstoffen. Nü 5 zakken van 33 liter voor wielinga afdeling Heiloo organiseert op 31 oktober a.s. om 20.00 uur in de Oud Inn een Mevrouw N. Rempt-Halmmans de Jongh, V.V.D. - lid van de Tweede Kamer - zal ingaan op een aantal vragen van de afde ling, o.a. met betrekking tot de plannen Oort en Dekker. Graag tot ziens op 31 oktober. Bestuur V.V.D., afdeling Heiloo. Makelaar Taxateur l MAKELAARDIJ HEILOO van de RIDDER open wo., do., vrij., zat. en ook zon.- mid. 13.00-1-8.00 uur, gratis catalogus Stationsweg 83, Heiloo. Advertenties en administratie Uitkiil Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie: De redactie is tijdens kantooruren 0EjO£|l te bereiken onder nummer 072-330175 t Redactie-adressen: t Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) r j Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Atletiekvereniging Trias uit Heiloo tobt al jaren. Niet met een da lend aantal leden of het minder worden van de sportieve prestaties. Wel met de kwaliteit van de atletiekbaan, waarop de leden hun verrichtingen plegen in de vele disciplines van de atletiek, de Moe der der Sporten. Via artikelen in de Uit kijkpost kwam vaak genoeg de proble matiek van de sintelbaan aan Het Maal water aan de orde. En dat gebeurde niet louter wanneer Trias centraal stond, maar ook tijdens verslagen van de alge mene beschouwingen, de jaarlijkse ses sie van de gemeenteraad, waarin het be leid voor het komende en de daarop vol gende jaren wordt vastgesteld. Kort geleden stond de renovatie van de sintelbaan van Trias nog in de meerja renraming van de Gemeente Heiloo. Meer dan vier ton gemeentegeld werd toebedacht aan de bijna 25-jarige vere niging. Maar, zoals bekend, het verging de gemeente op het financiële vlak de laatste jaren beduidend minder en de overigens geheel gerechtvaardigde opk napbeurt aan Het Maalwater verdween van de planningslijst na al eerder een paar keer naar de toekomst verschoven te zijn. Voor Trias een pijnlijkg zaak en wel om verschillende redenen. In de loop van haar bestaan heeft de Heilooër vereni ging een plaats gekregen bij de beste van Nederland. Zowel de dames als heren veteranen en senioren als ook de ver schillende jeugdploegen presteren uit stekend. Door de goede prestaties en natuurlijk door de grootse publiciteit rond internationale evenementen zoals de in 1985 en 1987 gehouden wereld kampioenschappen atletiek en van zelfsprekend de Olympische Spelen in Los Angeles (1984) en Seoul (1988) is de belangstelling voor atletiek en daarmee het ledental van Trias flink gestegen. Men kan welhaast van een unicum spre ken onder de buitensporten, waarbij in de jaren '80 de belangrijkste zorgen van verenigingsbesturen vooral bestaan uit hoe het ledental op peil te houden. Zelfwerkzaamheid Maar groei heeft ook effecten waarvoor het Trias-bestuur telkens oplossingen moest zoeken. Zo was de kantine van de vereniging onvoldoende berekend op grote groepen en er moest een forse ver bouwing plaatsvinden om alles up-to- date te maken. Het plan was snel ge maakt, maar de financiën moesten ook geregeld worden. Een sponsorloop was het gevolg en de opbrengst was zo gunstig, dat de verbouwing betaald kon worden. Eerder al werd door de vereni ging zelf een krachtcentrum gereali seerd, grenzend aan kantine en kleedkamers. Plannen maken staat bij Trias min of meer gelijk aan het stimuleren van de zelfwerkzaamheid. Telkens worden de leden ingeschakeld om een klus te klaren. Met de aanleg van een kunststofbaan, een noodzaak, zoals uit het voorgaande mag blijken, ligt het natuurlijk iets an ders. Bijna een miljoen gulden is nodig om de huidige sintelbaan te vervangen door een kunststofbaan, waarop de Trias-atleten beter uit de voeten kun nen. Ook maakt de komst van een nieu we baan het weer mogelijk om grote wedstrijden op de eigen baan te houden. Nu krijgt de Heilooër vereniging geen wedstrijden toegewezen: sintels zijn uit de tijd en kunststof krijgt de voorkeur. Rapport Toch is Trias niet blijven stilzitten. Al jaren is er contact met de gemeente over eerst de renovatie van de sintelbaan en in een later stadium de aanleg van een kunststofbaan. In het voorjaar van 1988 gingen de bestuursleden Nico van Baar en Peter Appelman weer praten met het college van Heiloo, waarbij de Trias-bestuurders werden uitgenodigd met een plan te komen. Dat liet het tweetal zich maar eenmaal zeggen: ze gingen aan de slag. Er werd informatie ingewonnen bij de KNAU (Atletiek Unie), de NSF (Nederlandse Sportfederatie), bij verenigingen en ge meenten waar men al wel over een kunststofbaan kan beschikken. Alle ge gevens werden op een rijtje gezet, inclu sief de financiële kant van het geheel. Bijna een miljoen gulden is er nodig om de gemeente Heiloo te verrijken met een kunststofbaan. Na een lobby kan de ge meente var de provincie Noord- Holland een eenmalige subsidie krijgen van twee ton, mits de nieuwe baan in 1990 wordt gerealiseerd. Dit alles is te lezen in het rapport 'Kunststofbaan Trias'. Vergelijkbaar Blijft er voor de gemeente nog een be drag van 790.000 gulden over om in de nieuwe baan te stoppen. Dat is meer dan wat men op de meerjarenraming had staan voor de renovatie van de sin telbaan (450.000 gulden), maar bij een nadere studie blijkt het mee te vallen. Een kunststofbaan gaat namelijk langer mee, kan over een langere termijn wor den afgeschreven en vraagt dus jaarlijks minder kapitaalslasten. Een ander fi nancieel 'voordeel' is in de afgelopen ja ren geweest het niet tijdig vervangen van de toplaag van de baan (vanaf 1977) en de totale accommodatie (1987) heeft de gemeente een bedrag van 250.000 gulden bespaard. De oude baan heeft daar natuurlijk mede de huidige slechte staat aan te danken. Een volgend voordeel van kunststof is dat de onderhoudskosten per jaar aan merkelijk lager zijn. De samenstellers van het Trias-rapport schatten zelfs dat dit 30.000 gulden verschil oplevert ten gunste van kunststof. Door dit goedko pere onderhoud menen de Trias bestuurders dat er best wat meer geïn vesteerd kan worden dan de 450.000 gulden welke eerde; door de gemeente was uitgetrokken. Het bedrag zou vol gens de vereniging wel 790.000 gulden kunnen worden en dat is precies wat no dig is om de financiële kant rond te krijgen. In het rapport zegt Trias bovendien be reid te zijn om per jaar 10.000 gulden huur te gaan betalen in plaats van de huidige 1100 gulden, hetgeen voor de gemeente een gunstiger exploitatiebeeld oplevert. Ook wil de vereniging extra in vesteringen plegen voor het aanpassen van de verlichting, de vervanging van de Zaterdag 29 oktober Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Zwem- en poloclub De Spetters, par keerplaats bij het zwembad. Tussen 10.00-12.00 uur. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine sportpark Het Vennewater. Zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Volksmuziekschool, Het Veld 1Tussen 9.00-12.00 uur eri tussen 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren gen tijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur. Halen op verzoek: 331327. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942, bellen vrijdag voor 12.00 uur. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. HEILOO - Voor de derde keer organi seren de muziekverenigingen Drum band Nijenburg, Showband en Fanfare korps TKH en Harmonie Caecilia een grote rommelmarkt in winkelcentrum 't Loo. Vrijdag 28 oktober van 9.00-21.00 uur en zaterdag 29 oktober van 9.00-17.00 uur staan de stalletjes weer opgesteld. Begin mei van dit jaar zijn de leden van de drie verenigingen begonnen met het ophalen van niet meer gebruikte spullen in Heiloo en omgeving. Dankzij de ge meente konden de spullen worden op geslagen in een niet meer gebruikt schoolgebouwtje. En dankzij uw mede werking hebben we zoveel spullen opge haald dat het gebouwtje nu bijna uit de voegen barst. Alle mensen die wat heb ben meegegeven willen we bij deze al vast hartelijk bedanken. Maar daarmee zijn we er natuurlijk nog niet. De spullen moeten ook nog ver kocht woroen en daarbij is uw hulp on ontbeerlijk. De rommelmarkt vormt voor de drie verenigingen een belangrij ke bron van inkomsten. Inkomsten die hard nodig zijn om de verenigingen draaiende te houden. Een instrument kost al gauw een paar duizend gulden en een uniform is ook niet goedkoop. Tel daarbij op de huur van de repetitieruim te en de vergoeding voor de dirigent en dan ziet u ook wel dat de verenigingen de inkomsten uit de rommelmarkt goed kunnen gebruiken Voor iedereen is er wel wat te vinden op de markt, zowel voor de toevallige pas sant als de verwoede verzamelaar. Meu belen, t.v.'s, radio's, aarde- en glas werk, speelgoed, huishoudelijke appa raten, kleding. Het kan niet anders of er zit wel iets bij wat u goed kunt gebrui ken of waar u al heel lang naar op zoek bent. Kom dus naar winkelcentrum 't Loo op 28 en 29 oktober. U doet niet al leen de muziekverenigingen daar een groot plezier mee maar ook uzelf! KOOP V'PEQ polsstokhoogspring-installatie, de aan schaf van wedstrijdhorden, de aanschaf van een wedstrijdtrap en meer van zulke benodigdheden, die voor een kunststif- baan onontbeerlijk zijn. Acties Het geld voor de eigen inspanningen wil Trias verkrijgen door het organiseren van diverse acties. Bijvoorbeeld gaat in november de symbolische verkoop van de baan van start. Tijdens de afgelopen vrijdag gehouden ledenvergadering werd om stukjes baan nabij de finish te bemachtigen reeds flink geboden, dus hiervoor heeft het bestuur goede moed. Gezien de eerdere ervaringen verwacht men ook het een en ander van de spon sorloop, die in het voorjaar van 1989 gehouden zal worden. Daarna is het de bedoeling dat in het najaar van 1989 een superloterij gehouden zal worden met zeer aantrekkelijke prijzen. Een laatste actie is het tijdelijk verhogen van de contributie met 25 gulden. Met deze extra inkomsten van de 680 leden hoopt Trias een soort van buffer te vor men, waarmee de extra kosten, die in het jaar 1990 gemaakt moeten worden, betaald kunnen worden. Die extra kosten zullen dan bestaan uit vervoers kosten naar andere banen voor trainin gen en wedstrijden (wanneer aan Het Maalwater de werkzaamheden voor de nieuwe kunststofbaan in volle gang zijn), de derving van kantine-inkomsten en dergelijke. De leden zien de nieuwe baan duidelijk zitten: volmondig en unaniem werd het rapport afgelopen vrijdag door de bijna 100 aanwezigen goedgekeurd. Het is nu aan de gemeente Heiloo om te antwoor den: Trias is met het plan gekomen, zo als in het voorjaar van 1988 werd verzocht. Zonder twijfel zal er tijdens de algeme ne beschouwingen, die eind november gehouden worden, door de diverse par tijen en door het college al over het Trias-rapport gesproken worden. Of er al een definitief besluit verwacht kan worden is niet zeker. Immers, de ge meenteraad besluit in de algemene be schouwingen over het begrotingsjaar 1989 en de investeringen die in dat jaar gepleegd moeten worden. Maar een in tentieverklaring voor de jaren daarna, en dus voor 1990, bij de behandeling van de meerjarenraming mag zonder meer verwacht worden. De Uitkijkpost zal u over de ontwikkelingen op de hoogte houden. VOORLICHTING VERVOLGONDERWIJS IN ST. JAN-MAVO HEILOO HEILOO - De aanmelding voor de meeste vormen van vervolgonderwijs moet uiteraard nog op gang komen. Maar voordat die periode van adverten ties, open dagen, openbare lessen en in schrijvingen echt aanbreekt is het zinnig om alles nog eens op een duidelijk rijtje te zetten. De St. Jan-mavo in Heiloo houdt daartoe een informatie-avond op dinsdag 1 november in de aula van de school (t.o. tennishal De Dors en de Trias-atletiekbaan). De aanvang is 20.00 uur. De heer J. Nagel, schooldecaan van het Petrus Canisius College te Alkmaar, zal informatie geven over het havo en daar bij de overgang mavo-havo speciaal be lichten. Over het leerlingwezen (de com binatie werken en 1 of 2 dagen naar school) en het Kort Middelbaar Beroep sonderwijs zal spreken de heer H. van Straalen, regionaal consulent van het Leerlingwezen Noord-Holland-Noord. Binnen het gebied van het Middelbaar Beroepsonderwijs (M.T.S., M.E.A.O., allerlei vormen van MDGO enz.) zal de decaan van de St. Jan-mavo, mevrouw E. ten Vregeler wat duidelijkheid verschaffen. Het is een avond, die van groot belang is voor ouders die een dochter of zoon in de vierde klas mavo hebben. Be langstellenden van buiten de school zijn uiteraard van harte welkom! Breng de wondere wereld van Disney bij U thuis, want kopen is blijvend kijken. Heerenweg 138 Tel. 072-334940 WERKWEEKEND IN HET HEILOOÖER BOS HEILOO - Het IVN organiseert van 4 - 6 november een werkweekend in het Heilooër bos. Vrijwilligers van tussen de 15 en 30 jaar, die willen meewerken aan het onderhoud van dit aantrekkelij ke bos zijn van harte welkom. Zaterdag overdag zal daar worden gewerkt. De andere dagdelen houden we ons be zig met het verband tussen landbouw in de derde wereld en het milieu, met o.a. een deskundige van SOS-wereldhandel die uitlegt hoe zuiver onze koffie is. Verder is er nog gelegenheid voor gezel lige verhalen rondom de kachel, we overnachten in het ijsbaangebouwtje' in het bos. Het weekend begint vrijdagavond om 19.30 uur en zal eindigen zondagmiddag om 15.00 uur. De kosten zijn slechts 9,00 voor de huisvesting en het eten. Komt allen! Het is immers een unieke mogelijkheid jouw dichtbebouwde woonomgeving even te ontvluchten en voor een weekend in het rustgevende groen (met herfsttinten) te vertoeven. Geef je op bij Kees, tel. 020-445798. Dan krijg je een uitnodiging toegestuurd. KUN T U OOK UW PLAS NIET OPHOUDEN? Informatiemiddag door wijkverpleegkundigen HEILOO - Kunt u ook uw plas niet op houden? Of kent u iemand in uw omge ving die er problemen mee heeft? Incon tinentie wordt het genoemd. In gewoon Nederlands wil dat zeggen: het verliezen van urine en/of ontlasting op ieder mo ment, behalve op het gewenste moment. Geschat wordt dat er in Nederland on geveer 600.000 mensen op de een of an dere manier hier last van hebben en dus incontinent zijn. Het kan iedereen overkomen en op alle leeftijden. Na bijvoorbeeld de zwanger schap kunnen vrouwen last hebben van incontinentie. Nog niet zo lang geleden sprek men niet over dit probleem en heerste er een groot taboe op dit onder werp. Gelukkig is wat dat betreft de tijd aan het veranderen. Al is het niet ge makkelijk, toch kan er steeds meer over gepraat worden. U kunt in ieder geval met wijkverpleeg- kun digen erover praten of advies krij gen over bijvoorbeeld bekkenbo- demspieroefeningen. Daarom kan vaal veel ongemak opgelost worden. Daar naast kunt u gebruik maken van de ver schillende materialen die op de markt zijn, voor mannen, vrouwen, kinderen, voor veel of weinig opvang enz. Het is de moeite waard om u te laten in formeren over allerlei mogelijkheden en antwoord te krijgen op uw vragen. De wijkverpleegkundigen kunnen en willen u hiermee helpen en u voorbeeld materi aal laten zien. Ook is er een videofilm te zien over dit onderwerp. In Heiloo organiseert de kruisvereni ging op woensdag 2 november van 14.00-16.00 uur een informatiemiddag in het Kruisgebouw aan de Holleweg 94. Op die middag kunt u vrijblijvend pra ten met een wijkverpleegkundige en zij kan samen met u zoeken naar een voor u geschikte oplossing. Folders en mate riaal kunt u gratis meenemen. Hfeft u belangstelling of kent u een familielid met dit probleem, komt u gerust even langs. Vennewatersweg 15, 1852 PT Heiloo, tel. 072-332727 Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- CHAPMMAMr; Holleweg 19 hogedrukontstopping I InV/i IIÏIMIlW Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Heerenweg 167 Heiloo. Tel. 072-331716 Makelaardij Heiloo van de Ridder verwacht binnenkort aangesloten te ra ken bij de NVM. HEILOO - Aan de Kennemerstraatweg 129 te Heiloo hebben zich enkele ingrij pende wijzigingen voorgedaan. Het ma kelaarskantoor Van Staalduinen is overgenomen door Van de Ridder Be heer b.v. De heer Van Staalduinen heeft zich uit de zaak teruggetrokken en ver blijft voor een groot gedeelte van het jaar in Amerika. De overname is vrij ge ruisloos verlopen en nu alle zaken gere geld zijn en de naam is gewijzigd is het moment aangebroken met het nieuwe bedrijf naar buiten te treden. Door de overname heeft deze makelaar dij nu een drietal vestigingen t.w. in Noord-Scharwoude, in Alkmaar en nu dus in Heiloo. De huisstijl van het kan toor is eveneens volledig gewijzigd. Het kantoor in Heiloo heeft als direkteur de heer W. G. Amels gekregen, de heer Amels is zelf makelaar o.g. en reeds 10 jaar werkzaam in de makelaardij, hij was werkzaam bij de Vlieggroep en heeft ervaring opgedaan op kantoren in Purmerend, Den Helder en Schagen. Binnen afzienbare tijd zal hij zich met zijn gezin in Heiloo gaan vestigen. Inmiddels is ook het lidmaatschap van de Nederlandse Vereniging van Make laars aangevraagd. Zoals het zich nu laat aanzien zal het kantoor binnen en kele weken lid zijn van de NVM en hoopt dan- de cliënten nog beter van dienst te kunnen zijn. Verder staan er grootscheepse plannen op het program ma zoals moderniseren (welke afgelo pen maandag is begonnen en ca. 14 da gen in beslag gaat nemen) en automati seren van het kantoor. Het kantoor werkt nu al met een geau tomatiseerd vraag en aanbod bestand. Hierin worden de gegevens van de kan didaat kopers met hun wensen opgesla gen. Zeer freqent worden de zoekenden geïnformeerd over nieuwe aanbiedin gen. Verder ligt het in de bedoeling dat ieder object dat bij één van de vestigin gen te koop komt ook bij de andere kantoren wordt gepresenteerd. Hier door wordt er voor de onroerend goed verkoper een extra demensie aan zijn verkoop toegevoegd. In de toekomst zal deze samenwerking tussen, de drie kan toren verder worden uitgediept zodat de cliënt bij de gehele transactie rond de aan- en verkoop, hypotheek of verzeke ring alleen nog met specialisten heeft te maken. Wij houden u hiervan op de hoogte. Als het kantoor is aangesloten bij de NVM dan beschikt makelaardij Heiloo over het gehele aanbod van Heiloo en direkte omgeving; dit zal in het kantoor met fotopost worden gepresenteerd. Met ingang van deze week zult u ook op een vaste plaats in dt .e krant een car toon van makelaardij Heiloo vinden. De afgebeelde cartoon stelt een straat naam in Heiloo voor. De oplossing heb ben wij in de advertentie in spiegel schrift aangegeven. In samenwerking met het reklamebureau van de heer Schols is een plan ontwikkeld waarbij zij ook u als lezer willen betrekken. Op deze manier probeert makelaardij Heiloo u de weg te wijzen bij de aan- of verkoop van onroerend goed, het zoe ken naar een passende hypotheek en het geven van een betrouwbaar verzekering sadvies. Het maken van een afspraak is zeker de moeite waard. JEUGDSPORTDAG BIJ BSC HEILOO HEILOO - Aanstaande zaterdag, 29 ok tober, sluit BSC Heiloo het seizoen af met de traditionele jeugdsportdag. Alle jeugdleden strijden dan om de wisselbe ker die gewonnen kan worden na het beste de onderdelen sprinten, insluiten, fielden, stoten, homerun lopen, doel- werpen, gooien en slaan, afgewerkt te hebben. Het bijzondere van deze dag is dat ook de jeugd die geen lid is van BSC Heiloo hieraan kan deelnemen. De leeftijds grenzen zijn 6 t/m 17 jaar. De aanvan is 12.00 uur, de prijsuitreiking vindt om 15.30 uur plaats. Men dient om 11.30 uur aanwezig te zijn op het complex van BSC Heiloo aan het Vennewater. N3331 Al 3G dO Kennemerstraatweg 129, 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1