Provincie-atlas van Noord-Holland super-nauwkeurig NOORD-HOLLAND DEUTEKOM 'Het Kasteel van Egmond' tweemaal ten doop gehouden De Grote Provincie-Atlas van BUK BUK l V- '51 Nu in uw boekhandel! Prijs: f 90,- isooo libris.ljw Complete Boekhandel. HET BLIJFT FEEST! »*- *1-. pi -TA Muziekfilm en live optreden bij Buk-Buk UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 1988 if, Zgmofiti aan -2 HEILOO - 'Kijk, daar woont Oom Joop. En dat is zijn schuurtje'. 'Het eerste dat iedereen doet, is z'n eigen huis opzoeken. En vervolgens de huizen van familieleden, vrienden en kennis sen. Dat is heel dankbaar werk, want al le vrijstaande huizen staan er in principe in'. Aan het woord is dr. A. van Hol ten, uitgever van Wolters-Noordhoff Atlasprodukties. Hij praat over de Gro te Provincie-Atlas van Noord-Holland. De Grote Provincie-Atlas bevat alle to pografische kaarten van Noord-Hol land, schaal 1 25.000. Het zijn de nauwkeurigste kaarten die er van de provincie worden gemaakt. 'Ze vormen in feite de basis van alle andere kaar ten', zegt Van Holten, 'Autokaarten, routekaarten, stadskaarten, fietskaar ten, ze worden allemaal -direct of indirect- afgeleid van het topografi sche origineel.' De Grote Provincie-Atlas brengt heel Noord-Holland met uiterste precisie in beeld. Afzonderlijke huizen, sloten, windmolentjes, bomenrijen enzovoort, het wordt allemaal weergegeven. Wie de atlas voor het eerst onder ogen krijgt, kan vaak z'n ogen niet geloven. We zijn nu eenmaal niet gewend zulke kleine de tails op een kaart te zien. 'Dus die lijn tjes zijn allemaal slootjes? En als zo'n lijntje met die haakjes onderbroken wordt, ligt er een dammetje met een duiker? Ongelooflijk zeg!' Topografisch De kaarten in de Grote Provincie-Atlas zijn getekend door de Topografische Dienst in Emmen. Wolters-Noordhoff (de uitgever van de beroemde Bosatlas sen) heeft er vervolgens een atlas van ge maakt. Maar wat is nu precies een 'to pografische' kaart? Als we een wegenkaart of een atlas openslaan, staan we er niet bij stil dat de kaarten zijn gemaakt voor een be paald doel. Ze geven de autoroutes weer, of de grondsoorten, of de bevol kingsdichtheid, etc. Om de kaarten overzichtelijk te houden, moeten de ma kers zich concentreren op dat ene on derwerp. Dat is tegelijk de kracht en de beperking van een kaart. Want op auto- kaarten staan de snelwegen wel heel dui delijk, maar fietspaden staan er niet op vermeld. Topografische kaarten beperken zich ook tot één invalshoek, maar die invals hoek levert wel razend interessante kaarten op. Ze beogen namelijk een zo nauwkeurig mogelijk weergave van het landschap. En daarom worden zelfs de kleinste details aangegeven: slootjes, hekken, bomenrijen, windmolens, heu veltjes etc. 'Stafkaarten' Een topografische kaart laat exact zien hoe de omgeving eruit ziet En daarom is de Grote Provincie-Atlas van Noord- Holland een ideaal naslagwerk voor na tuurliefhebbers, fietsers, wandelaars, schaatsers en iedereen die geïnteresseerd is in het Noordhollandse land. Maar voor hen zijn de topografische kaarten niet in eerste instantie bedoeld. Oorspronkelijk werden ze gemaakt voor militaire doeleinden. Vandaar ook de naam van stafkaarten (kaarten voor de legerstaf) voor de uitvoering 1 50.000. En vandaar ook dat terrein oriëntatiepunten als kerktorens zo dui delijk staan aangegeven. Inmiddels heeft de Topografische Dienst een veel ruimer werkgebied ge kregen. De dienst is de officiële carto grafische instelling van ons land. Vrij wel alle kaarten die er van Nederland (of van delen van Nederland) verschij nen, zijn afgeleid van de kaarten van de Topografische Dienst. Wie een staf kaart in handen houdt, heeft als het wa re 'het origineel'. En wie een heel boek met stafkaarten heeft, bezit een waar standaardwerk. Cartografie Topografische kaarten worden gete kend aan de hand van vele duizenden luchtfoto's. Om heel Nederland vast te leggen op de gevoelige plaat zijn maar liefst 8.000 opnamen nodig. De foto's vertonen een onvermijdelijke perspecti vische vertekening en om die eruit te ha len, worden ze met diverse technieken gecorrigeerd. Daarna zijn ze meetkun dig betrouwbaar. De afzonderlijke fo to's worden aan elkaar geplakt tot één groot geheel. Een dergelijke super-grote luchtfoto lijkt de nauwkeurigste weergave van het landschap die mogelijk is. En in zeker opzicht is dat ook zo. Het probleem is alleen dat je niet weet wat je ziet. Het interpreteren van luchtfoto's is werk voor een specialist. En ook hij is niet in staat om van bovenaf vast te stellen of een gebouw een gemeentehuis of een politiebureau is. Verkenners Door de kruinen van de bomen heen kun je nu eenmaal niet zien hoe bospa den lopen. Je kunt ook niet zien hoe hoog een dijk precies is. Laat staan: of er een duiker onder een dam doorloopt. Om een goede kaart te maken, is het noodzakelijk om ter plekke te gaan kij ken. En dat doet de Topografische Dienst dan ook. In de zomermaanden gaan verkenners per fiets(!) op pad om alle details vast te leggen die de luchtfo to's niet laten zien. Met deze aanvullende informatie uit het veld wordt de uiteindelijke kaart gete kend. En daarop is veel meer te onder scheiden dan op de luchtfoto. Symbolen geven aan wat iets is: een hoge dijk, een lage dijk, berijdbaar of onberijdbaar. Een poldergemaal, een windmolen, een oliepompinstallatie. Een fietspad, een voetpad, een onverharde weg. Een brug, een sluis, een vonder. Al die de- tais hebben eigen tekens. Een topografische kaart is ook veel overzichtelijker dan een luchtfoto. Het is in feite een geschematiseerde weerga ve van het landschap. Alle bossen zijn groen, alle duinen geel, alle huizen zwart. Daardoor kan de gebruiker zich heel gemakkelijk op die kaart oriënte ren. Recent In feite zijn topografische kaarten heel oud. Maar Nederland verandert en de kaarten moeten voortdurend bijge--- werkt worden. De Topografische Dienst doet dat volgens een bepaald systeem. En Wolters-Noordhoff volgt die ver nieuwingen op de voet. Zodra de topo grafische kaarten van Noord-Holland waren bijgewerkt, ging ook de Grote Provincie-Atlas in produktie. De kaar ten in de atlas zijn alle tussen 1982 en 1988 vernieuwd. Het zijn de meest re cente die er van Noord-Holland bestaan. Omdat de kaarten veel te groot zijn voor een boek, heeft Wolters- Noordhoff ze 'in tweeën geknipt' en el ke helft op een dubbele pagina gezet. De randen werden voorzien van extra vak nummers en van pijltjes die verwijzen naar aansluitende pagina's. Zo kan de gebruiker snel zijn weg vinden van de ene kaart naar de andere. Het zoeken in de atlas is ook op andere manieren eenvoudig gemaakt. Voorin zit een overzicht van de provincie waa rop direct is af te lezen welk gebied op welke kaart staat. De vele duizenden ge ografische namen zijn alle opgenomen in het register achterin. Herkenning De Grote Provincie-Atlas is een prach tig boek. Maar voor wie is het nu eigen- lijk bestemd? Dr. A. van Holten daarover: 'Dat heb ben we natuurlijk onderzocht. Het eerste wat we constateerden, was dat ie dereen onmiddellijk bekende plekken begint op te zoeken en dan ook blijft i a ::!>e sn den Hoe? •■Xjü -/•> f.'jfdvr Heiloo f jy UZ R ;*ii m lV»; -taingnd-e- "«ïT:sr*( V.-.- Een fragment van de kaart van onze EGMOND - Het mooie boek over het kasteel te Egmond aan den Hoef heeft Over belangstelling niet te klagen. Liefst tïveemaal is het de afgelopen week ten doop gehouden. Inmiddels ligt deze Pirola-uitgave bij boekhandel Deute- kom te koop. Woensdag was een klein gezelschap bij eengekomen in de raadszaal van het Eg- mondse Gemeentehuis. In aanwezigheid van de drie wethouders, de naaste fami lie van de auteur, Egmonds Museum en bestuusleden van de stichting .Gebruik Slotkapel', ontving de nieuwe burge meester de heer E. J. Brommet, uit han den van Arnold Burger het allereerste exemplaar. De burgemeester - dit was zijn eerste officiële optreden naar bui ten - was zeer verheugd over het boek, maar kon de schrijver niet toezeggen dat de door hem voorgestelde plannen ook binnenkort zouden kunnen worden gerealiseerd. Na de presentatie bleef men nog geruime tijd genoeglijk bijeen. De Slotkapel te Egmond aan den Hoef was vrijdagavond het toneel van een grote feestelijke presentatie. Ruim hon derd genodigden - waaronder oud burgmeester J. Kingma van Egmond - waren hier getuige van de overhandi ging van „Het Kasteel van Egmond" aan de voorzitter van de stichting .Ge bruik Slotkapel', mevrouw A. M. Beau- champet. De heer J. Lute uit Heiloo hield vervolgens een korte inleiding over het kasteel. Aanstaande zaterdag 4 no vember zal het boek in de Slotkapel te koop zijn op de jaarlijkse Sinter- klaasmarkt (van 10.00-17.00 uur). regio, zoals opgenomen in de Atlas voor Noord-Holland. bladeren. Vrijwel iedereen wordt door zo gedetailleerde kaarten geboeid.' 'Daarnaast blijken er vier groepen spe ciaal belangstelling te hebben voor de Grote Provincie-Atlas. De eerste groep wordt gevormd door geboren en geto gen Noordhollanders en mensen die zich echt Noordhollander voelen. Zij herkennen hun omgeving op de kaar ten. Dan krijg je reacties als: 'Hé, die steenfabriek staat er niet meer' of: 'Hierlangs fietsten we altijd naar school, en dan hadden we op deze weg altijd tegenwind.' 'De tweede groep zijn mensen die op verkenning gaan. Mensen die schaatsen, wandelen, fietsen enzovoort. Die ge bruiken de atlas om tochten uit te zet ten. Om of te kijken waar ze nu precies zijn geweest. Of om uit te zoeken waar ze uitgekomen waren als ze een bepaal de weg hadden genomen. Met name de ze groep trekt de Grote Provincie-Atlas steeds weer uit de kast.' 'Dan heb je verder een groep echte 'car- tofielen', die kaarten gewoon mooi vin den. De atlas is in de originele zeven kleurendruk uitgevoerd en de kaarten zijn ook echt heel mooi om te zien. En tenslotte zijn er heel veel mensen die de Grote Provincie-Atlas beroepsmatig goed kunnen gebruiken. Dat kan om heel verschillende redenen zijn. Denk maar aan gemeentelijke en provinciale diensten, dierenartsen, makelaars, VVV's, milieu-organisaties, scholen, transportbedrijven, enzovoort.' Nederland De Grote Provincie-Atlas van Noord- Holland is nipt de eerste topografische atlas die Wolters-Noordhoff uitbrengt. Al eerder verschenen de delen Gronin gen en Drenthe. Het ligt in de bedoeling om van alle provincies een Grote Provincie-Atlas uit te brengen. 'Maar helemaal zeker is dat niet,' voegt Van Holten eraan toe. 'Dat hangt toch af van de belangstelling die ervoor is.' Hij ziet de toekomst echter met vertrou wen tegemoet. De Grote Topografische Atlas van Nederland, die vorig jaar uit kwam, is een doorslaand succes geble ken. Dit werk bestaat uit vier banden, die tezamen de kaarten van Nederland bevatten. De schaal ervan is uiteraard kleiner. 1 50.000. 'Een combinatie van die twee is natuur lijk ideaal,' zegt Van Holten. 'De Grote Topografische Atlas voor heel Neder land, en dan een Grote Provincie-Atlas erbij voor extra gedetailleerde kaarten van je eigen omgeving. Het is misschien een hele uitgave, maar dan heb je ook het mooiste dat er op dit gebied te krij gen is.' De Grote Provincie-Atlas van Noord- Holland en de Grote Topografische At las van Nederland vier delen) zijn ver krijgbaar bij de boekhandel. De jeugdige auteur van 'Het Kasteel van Egmond' overhandigt het eerste exemplaar aan Egmonds kersverse burgemeester. A-F;o Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo "Winkelhof 't Loo" Tel. 072-331483 al KNALLENDE DISCO BIJ OPEN JONGERENWERK HEILOO - Op zaterdagavond 12 no vember organiseert het open jongeren werk te Heiloo een knallende disco met grote lichtshow. Deze happening zal plaatsvinden in de zaal van het Bruno- gebouw, waar ook de Buk-Buk in ge vestigd is, aan de Pastoor van Muijen- weg 12 te Heiloo. Aanvang is 20.30 uur en de entree bedraagt 2,50 per per soon. Tussen 21.00 en 22.00 uur is er een „Happy Hour". DIERENBESCHERMING Gezocht, een witte kat met een gat in zijn hoofd en een hangend oor; schild pad poes met wit, omgeving. Comman deurslaan, Heiloo, tel. 072-337853, of 072-616106. Goed tehuis gezocht voor: Bas, bouvier, reu, 2 jaar; Rakker, klei ne bastard Terrier, zwart bruin, reu, 10 jaar; Danko, duitse herder, reu, 10 jaar; kruising Rottweiler-Bouvier, teef, 8 jaar; Bonja, bastaard hollandse herder, teefje, 10 maanden. Voor informatie: 02205-2256. Gevonden Cyperse poes, vrij donker, ca. 3 jaar, Boekei, Heiloo; rode kater, gec. vrij jong, schuw en witte pootjes, bef en wit op buik, bruine vlooienband, De Hof stee, Heiloo. Voor informatie: 072-616106. Goed tehuis gezocht voor een witte sier- duif, tel. 072-337516. Gevonden: een witpooltje in de Mare, tel. 072-331484. Donker cypers poesje, lieve schootzit- ter, 16 jaar; cypers grijs poesje, 2 jaar; Poekie, rood witte kater, 4 jaar; poes en kater, 5 maanden oud; rood katertje 16 weken; angelo, cypers met wit katertje, 13 weken; Suza, schildpadpoes met wit, lieve schootzitter, 12 jaar. Bel gerust voor informatie, er zijn nog diverse an dere katten, 072-337853, b.g.g. 072-616106. Vermist Cyperse kater, 1 jaar, gec. witte bef en pootjes, Westerweg Heiloo; Lap jespoes, 2 jaar bruine vlooienband, Boekenstein, Heiloo; kleine zwarte poes, 1 jaar blauw riempje en koker, Batenburg, Heiloo; schuwe kater, 9 jaar, gec. voornamelijk wit, met op kop en rug cyperse vlekken, Kapelweg Lim- men; schilpadpoes met wit, 13 jaar, ont snapt Commandeurslaan, woont in Vredenoord Heiloo. Voor informatie 072-616106. De dierenbescherming jubileum kalen der 1989 is voor 6,50 verkrijgbaar bij mevr. I. van Beek-Nicolaï, Slimpad 9, Heiloo, tel. 072-332759. Dierenbescherming Heiloo e.o. Vogels Heiloo en Limmen; 072-337516. Inspectie Heiloo e.o.: 072-337516, Knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484. Actie vakantie pleegdier: 072-336180. Honden, katten en knaagdieren Akersloot: 02513-10079. Katten Heiloo en Limmen: 072-337853 en 072-616106. Honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. Deze discoshow is de eerste van een se rie van 6, die na deze eerste allemaal op de eerste zaterdag in de maand gehou den zullen worden. Het is de bedoeling om na deze 6 discoshows te bekijken of er inderdaad grote behoefte is aan der gelijke aktiviteiten om als dat het geval is ermee door te gaan. De organisatoren hebben er alles aan gedaan om er werkelijk discoshows van te maken. Er is een zeer goede geluid sinstallatie met disc-jockeys die over een ruim assortiment platen en c.d.'s be schikken. Daarnaast is er een fikse lich tinstallatie bij betrokken waarin vele kleureffecten, rook en flikkeringen zijn opgenomen. We hopen dat dé opkomst groot zal zijn zodat er ook qua mense naantal een goede atmosfeer te bereiken is. Voor informatie kun je bellen naar nummer: 072-338302. LITERAIRE AVONDEN BERGEN - Een nieuwe cyclus van de inmiddels vermaard geworden literaire avonden in Bergen vindt zijn aanvang op 10 november. De avonden hebben dit keer het accent liggen op Neder landstalige literaire tijdschriften. In de cyclus van zes avonden - één tijdschrift per keer - zal de redactie een profiel schetsen van haar tijdschrift. Auteurs worden uitgenodigd proza, een essay of poëzie voor te lezen. In de voorzaal van de Rustende Jager, Begen, aanvang 20.00 uur, wordt 10 november allereerst gesproken over het tijdschrift Optima. De volgende avond is op 19 januari 1989. PRIMA KWALITEIT VOGELSHOW KLEURENPRACHT HEILOO - Er waren tijdens de ten toonstelling van vogelvereniging Kleu renpracht het afgelopen weekend in 't Oosthonk maar liefst 200 inzendingen postuur .kanaries, kleur kanaries, tro pen, grasparkieten en grote parkieten. Het bondskruis en dus de algemeen kampioen van de show ging naar Bram Strijbis met een kleurkanarie van 91 p. Bondsmedailles: kanarie pigment en vetstof, Bram Stijbis. Kanarie postuur, Gerard Uil. Tropen, Jaap Kleef. Kromsnavels, Cor Koppes. Derbyvogel ging naar Bram Strijbis. Aangetoonde vogel ging naar Jaap Kleef. Kampioen stam, pigment en vetstof, Theo Baltus 357 pt. Kampioen stam tropen, Bob de Vries, 350 pt. Enkelingen kampioen, pigment kana ries, Bram Strijbis 91 pt. Kampioen postuur kanaries, Gerard Uil 90 pt. Kampioen tropen en bast. Jaap Kleef 90 pt. Kampioen kromsnavels Cor Koppes, 90 pt. Kampioen jeugd met zebravink Ruud Kleef 88 pt. Wordt lid of steunend lid van Kleuren pracht; secretaris B. de Vries, tel. 02510-38059. HEILOO - Ze kwamen uit heel Europa en van overzee. Het waren er 100.000 of misschien wel 130.000. Niemand heeft er precies geteld. Drie dagen hebben ze de klanken van de beste popgroepen en popsolisten van de wereld over zich heen laten gaan. De gastheer was Hol land, het trefpunt van idyllische weide aan een meer in het Kralingsebos, aan de rand van de stad Rotterdam. Ze dansten op het ritme van de muziek, ze waren blij met de vrijheid, de vriend schap en de liefde. Kortom, popfestival Kralingen in 1970. Deze film doet verslag van het festival en laat opnamen zien van onder andere Santana, Jefferson Airplane, Pink Floyd, The Birds en vele andere forma ties. Stamping Ground wordt vertoond bij Buk Buk op vrijdag 11 november, aanvang 21.00 uur. De entree bedraagt 5,00, leden/cjp 4,00. Who's afraid of rythm blues is een groep van 10 personen en bestaat in die bezetting alweer zo'n twee jaar. Alhoe wel de naam anders doet vermoeden, is R&B een te enge omschrijving van het repertoire dat de band speelt. Werk van de Coasters wordt net zo flitsend ver tolkt als bijvoorbeeld nummers van El- vis Costello. De band bezit een stevige ritmesectie, die samen met de swingende rifs van het achtergrondkoor en blazers de zang on- Veel drukte en handel op de pleinen van 't Loo. GRANDIOZE ROMMELMARKT IN 'T LOO HEILOO - Afgelopen vrijdag en zater dag hebben de muziekverenigingen in winkelcentrum 't Loo de jaarlijkse rom melmarkt gehouden. Vrijdagochtend begon met een enorme belangstelling van een ieder die wat uit grootmoe- derstijd wilde bemachtigen. De pleinen waren dusdanig ingericht dat men alle soorten spulletjes overzichte lijk kon uitzoeken. De belangstelling ging voor de meesten vooral uit naar meubilair, speelgoed, geluidsappara tuur en allerlei potten en pannetjes wel ke ook dit jaar in enorme hoeveelheden aanwezig waren. Tevens was op het Hema-plein ëen soort Waterloo-plein gecreëerd middels allerlei dozen waarin iedereen vrijelijk kon rommelen om iets bijzonders te bemachtigen. Oude, vreemde en bijzondere apparaten wer den daar, soms zeer vrijdenkend, be noemd tot gebruiksvoorwerpen welke in allerlei beroepen gebruikt zouden kun nen worden. In zijn algemeenheid kan gesteld wor: den dat vooral de jeugd goed aan zijn trekken is gekomen om hun kamers aan te vullen met goedkope en toch leuke dingen. KLAVERJASCLUB E.H.K. HEILOO - Maandag 14 november hou den wij weer onze bekende open drive. Wij spelen in het open huis, aanvang precies om 8 uur. Om half 8 kunt u zich reeds aanmelden. We kunnen ook nog wat nieuwe leden voor onze wekelijkse clubavonden op maandag hebben. De uitslag van de open drive van 17 ok tober is als volgt: hr. Visser - hr. Vondel 5581 pnt., mevr. Min - mevr. Dekker 5421 pnt., fam. Ausoren 4898 jjntl mevr. Leering - hr. Lingenman 4614 pnt. U kunt zich ook telefonisch opgeven bij de volgende bestuursleden: de heer Knegt, tel. 334056, of de heer Leurink, tel. 334366, tussen 17.00-19.00 uur. dersteunt. Het rauwe stemgeluid van de zanger bepaalt grotendeels het karakter van de band. De kwaliteit van alle af zonderlijke muzikanten staat garant voor een repertoire dat niet alleen ge schikt is om naar te luisteren, maar vooral om op de swingen. De band speelt op zaterdag 12 november vanaf 22.00 uur in het Café van de Buk. En tree 5,00// 4,00 Let op: Buk Buk is voortaan ook op donderdagavond open van 20.00 tot 23.30 uur. Voor het optreden van Jules Deelder op zaterdag 26 november zijn nu reeds kaarten (a 9,00// 7,50) ver krijgbaar bij de Buk Buk tijdens de ope ningsuren. Bijvoorbeeld op donderda gavond dus. vanaf heden iedere donderdag open van 20.00-23.30 uur vrijdag en zaterdag 'Happy Hour' van 21.00-22.00 uur. Bier en fris f 1- Jubileumboek Buk Buk voor f 25,- verkrijgbaar. Past. van Muijenweg 12, Heiloo Tel. 335242 FORESTERS NIEUWS HEILOO - Het le elftal van Foresters behaalde een 3-3 gelijkspel in de wedstrijd tegen Victoria O. Vooraf zou iedereen getekend hebben voor een ge lijkspel, achteraf bezien was het mis schien toch te weinig. Na 1-0 achter stand kwam Foresters door doelpunten van Vincent Doesburg (2x) en Mark Niesten (1) tot een 1-3 voorsprong. Deze kon echter niet worden gehandhaafd. Door het gelijke spel handhaafd Fo resters zich in de bovenste regionen van de ranglijst. Zondag wacht de uiterst moeilijke uitwedstrijd tegen Purmersteijn. Het 2e elftal kon de volle winst ditmaal niet pakken en speelde 2-2 tegen Vitesse 3 uit Castricum en handhaaft zich hier mee in de middenmoot. Zondag moet het 2e elftal naar Alcmaria Victrix. De Al bleef in de 7e wedstrijd ongeslagen en won met 4-0 van Purmerend. Door het verlies van de concurrentie staat Al ruim aan kop van de ranglijst. Ook de BI ert Cl handhaafden hun topposities door beiden hun wedstrijd te winnen. Onlangs heeft Foresters de heer S. N. de Jong gecontracteerd tot het einde van het seizoen als trainer van de Al. De heer De Jong is geen onbekende binnen Foresters want hij was een aantal jaren geleden al eens hoofdtrainer. Met het aanstellen van de heer De Jong is de trainersstaf weer compleet en kan ver der gewerkt worden aan de uitvoering van het jeugdplan Foresters wat beoogt de doorstroming van de jeugd naar de verschillende leeftijdscategorieën soepe ler te laten verlopen. De resultaten van de jeugd wijzen voorlopig op een goede opwaartse lijn. KLEINDIERENSHOW AVES IN TEKEN VAN JUBILEUM ALKMAAR - Op 11, 12 en 13 novem ber organiseert de Alkmaarse Klein- diersportvereniging i.v.m. het 85-jarig bestaan een grote Jubileumtentoonstel ling. Ingezonden zijn 1300 dieren, als volgt verdeeld over de verschillende diergroepen, 450 konijnen en cavia's, 550 grote en dwerghoenders en watervo gels en 300 sierduiven. Het aantal Noordhollandse inzenders bedraagt 250, welke ter herinnering een fraai zwaar verzilverd lepeltje ontvangen met een paar kaasdragers er op. 20 Keur meesters zullen uitmaken wat de kampi oenen zullen worden. Meewerkende organisaties met een voorlichtingsstand zijn: Ver. tot Be houd van Natuurmonumenten, Stich ting Noordhollands Landschap, Kon. ned. Natuurhistorische Vereniging, We reld Natutur Fonds, Muskusratten Bestrijding Noord-Holland, Volkstuin Vereniging 't Spruitje van de Omval Alkmaar er) een heuse kinderboerderij door de Alkmaarse Stichting De Rekere. Opening op vrijdagavond om 20.00 uur door Burgemeester Pop van Alkmaar. Openingstijden: vrijdag 19.30-22.00 uur, zaterdag 10.00-22.00 uur, zondag 10.00-17.00 uur. Entree voor volwasse nen 4,00, 65 op vertoon van bewijs ƒ2,50. Kinderen t/m 12 jaar mits onder geleide hebben gratis toegang. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 11 november: klaverjassen in 't Oosthonk, aanvang 20.00 uur. Entree 2,00, niet-leden 3,00. Zondag 27 november: volleybaltoer nooi in de gymzaal aan de Burenweg va naf 12.00 uur. Entree 1,00. Opgeven per team t/m 24 november via tel. 337947. Bond van Plattelandsvrouwen Woensdag 9 november: doe-avond met als bezigheid origamie-architecture o.l.v. mevr. Jansen uit Alkmaar. Aan vang 20.00 uur in de zaal van de geref. kerk. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 21 november: lezing door de heer Klein van Uitwaterende sluizen in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: 02205-2216. De Christenvrouw Dinsdag 15 november: vergadering met als spreker een vertegenwoordiger van de Internationale Bijbelbond met als thema: hulpmiddelen bij het bijbel le zen. Aanvang 19.45 uur in Wijkcen trum Overdie, Ruusbroechof 97 te Alkmaar. KORFBAL IN D'ENTERIJ LIMMEN - Al geruime tijd toont de jeugd van Limmen én Castricum een toenemende belangstelling voor de korfbalsport. De Castricumse korfbal vereniging Helios haakt hierop in door op zondag 13 november in de sporthal d'Enterij te Limmen een korfbal- propagandamiddag te organiseren. Jong en oud zijn vanaf 13.00 uur van harte welkom. Toegang is gratis. Korfbal is in geen geval de mindere van welke tak van sport dan ook. Het is zelfs de enige officiële sport, waarbij zowel jongens als meisjes deel uit ma ken van één hetzelfde team. Deson danks hebben beide de mogelijkheid zich voor 100% te ontplooien, omdat men niet tégen elkaar speelt, maar mét elkaar. Dus, een jongen verdedigt een jongen en speelt samen met een meisje uit zijn team in hetzelfde vak. Een korfballer beschikt over snelheid, behendigheid, taktisch inzicht en een goed gevoel voor samenspel. Fysieke hardheid tegenover andere spelers wordt gestraft, zodat korfbal geschikt is voor iedereen die actief in competitie verband of recreatief bezig wil zijn. Wilt u nader kennis maken met deze unieke tak van sport, kom dan zondag naar sporthal d'Enterij aan de Middel weg te Limmen. Om 13.00 uur zullen le den van korfbalvereniging Helios een demonstratiewedstrijd spelen. Het aan wezige publiek krijgt zodoende een goe de indruk van wat korfbal is. Na deze demonstratiewedstrijd is het de beurt aan het aanwezige publiek. Met behulp van de leden van Helios kan men zélfs eens proberen een doelpunt te scoren. Met allerlei vragen over de korfbalsport en korfbalve.eniging Heiloo kunt u bij de leden terecht. Zij zullen uw vragen met veel plezier en duidelijkheid beantwoorden. COMMISSIE FINANCIEN HEILOO - Morgenavond komt de com missie financiën, bestaande uit verte genwoordigers van alle raadsfracties onder voorzitterschap van de burge meester, bijeen in het Raadhuis. In te genstelling tot andere keren begint de vergadering dit keer niet om 20.00 uur maar om 19.00 uur. Dit heeft natuurlijk alles te maken met de aanstaande be handeling van de begroting voor 1989. In het kader hiervan zullen de commis sieleden ondermeer spreken over de bijstelling van het begrotingsbeeld voor 1988 en 1989, de budgettering van ge subsidieerde instellingen en verschillen de bezwaarschriften van verenigingen met netrekking tot de voorgestelde sub sidie voor 1989. Deze vergadering is openbaar, dus een ieder die dat wil kan deze voorbereiding op de begrotingsbe handeling in de raad eind november bij wonen op de publieke tribune. SCHAKEN IN LIMMEN LIMMEN - Vredeburgs jeugdtwaalftal heeft de 12 jongeren uit Bergen met een duidelijke nederlaag huiswaarts gezon den. Het werd IVi -4 Vi voor de Lim- mers dankzij overwinningen van R. Rommel. J. Tebbens, R. Valkering, R. Velseboer, T. Jonker, S. v.d. Wissel en D. Kerkhof en een remise van J.v.d. Vegte die met twee dames in een patval liep. De negende ronde onderling leverde in de A-poule, wat de top betreft de kraker H. de Goede - G. Hes (1-0!) en frapper- de winst voor G. Hafkamp en M. Lim men op respectievelijk M. v.d. Himst én P. Hes. De strijd in de B-top werd door T. Schut (winst op J. de Graaf) voorlo pig in diens voordeel beslist. De overige uitslagen zijn: A: C. Luttikhuizen - R. Rommel rem., P. Natte - T. Morcus 0 - 1; C. Limmen - P. v. Buuren 1 - 0; J. Limmen - P. v.d. Heydt 1 - 0; T. Al - P. Vlaar 0 - 1; R. Bollweg - K. Aafjes 1 - 0; G. de Graaf - J. Bloedjes 1 - 0; M. Biesheuvel - J. Snip 1 - 0 (regl.). B: C. Aafjes - M. Zuurbier 0 - 1; M. Custers - R. Hooijboer rem.; P. Vessies - J. Kaandorp rem.; R. Velseboer - R. Valkering 1 - 0; J. Tebbens - D. Kerk hof 1 - 0; H. Levering - M. Briefjes 0 - I. C: O. Kaandorp - S. v.d. Wissel 0-1; B. Min - N. Hageman rem.; F. Nijman - M. Peek 1 - 0; D. de Wit - J. Bruin 1- 0 Jw. v.d. Vegt - R. v.d. Velden rem.; F. Nijman - B. Min 1 - 0; T. Jonker - R. Lammers 1 - 0; P. Hekkelman - M. Peek 1-0; D. de Wit - R. Bakkum 0 - 1 De schaaklessen voor de jeugd zijn weer begonnen. Aanmelding daarvoor is nog mogelijk. Ze vinden plaats in C. C. Vre- deburg op zaterdagmidag van 16.00 - 17.30 uur (Koningsdiploma); 15.30 - 16.30 uur (Torendiploma) en van 16.30 -17.30 uur (Pionnendiploma). Voor na dere informatie kan contact worden op genomen met hr. P. v.d. Heydt, 't Kief- tenland 23, Limmen, tel. 1977. De kosten voor deze opleiding bedragen 22,50 per seizoen (exclusief 2,50 examengeld).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 4