Meervogels'31 heeft eigen hal Sit^sriSrür611 werd de ruit ^(^5kS3£5,,ssJEs Dienst** Ummen UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 1988 Se»''oS„T.ilm\»?obpr Inleveren kopij Uitkijkpost: M. Kerssens, Dielofslaan 13, Akersloot. Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. meer MARJO VALKERING START MUZIEK- EN THEATER- OPLEIDINGSCENTRUM Op 3 januari gaat er in Conquista een muziek- en theateropleidingscentrum van start. Van kleuter tot volwassenen, iedereen kan hier zingen, dansen en ak- teren leren. Marjo Valkering: ,,Wie hoor je tegen- Inleveren kopij Uitkijkpost: Mw. Van Diepen, Uitgeesterweq 1A Limmen woordiS n°ê gewoon zingen of fluiten; Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. RODE KRUIS START TWEEDE TELEFOONCIRKEL LIMMEN - In verband met het toene mende aantal deelnemers wil het Rode Kruis in Limmen een tweede telefoon cirkel starten. In de afgelopen acht jaar heeft onze telefooncirkel z'n nut bewe zen, met name voor alleenstaande men sen. Het dagelijkse telefonische contact biedt de mogelijkheid even met elkaar te praten, een stem te horen. De telefoon is een ideaal middel om elkaar te berei ken zonder lichamelijke inspanning. De telefooncirkel geeft de deelnemers een zeker gevoel van veiligheid; door het te lefoongesprek wordt men dagelijks even bereikt. Hoe werkt de telefooncirkel? Op een af gesproken tijdstip start één van onze be geleidsters de cirkel door de eerste deel nemer op te bellen, maakt even een kort praatje en daarna belt de eerste deelne mer de tweede, vervolgens belt de twee de deelnemer de derde, enz. De laatste deelnemer belt de begeleidster en dan is de cirkel rond. Mocht er ergens niet worden opgenomen of komt er een ver ontrustende mededeling, dan neemt de begeleidster maatregelen om hulp te bieden. Wij wisselen regelmatig van volgorde en begeleidsters, zodat de deelnemers met verschillende mensen telefonisch in con tact komen. Kosten zijn er niet aan ver bonden - de telefooncirkel is één van de vrijwillige taken van het Rode Kruis Limmen. Heeft u belangstelling om deel te nemen aan onze tweede telefooncir kel, vraagt u dan nadere informatie bij de coördinatrice: Mevr. W. Segerius, Meidoornlaan 21, tel. 1772. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor speodeisende gevallen kunt u bellen 072-126482 (Alarmcentrale). Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.30 uur ('s middags na 16.00 uur alleen voor het afhalen van paspoorten en rijbewijzen). Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden, behoudens anderslui dende telefonische afspraken. De wethouders kunt u spreken iedere maandagavond van 19.00-20.00 uur in het gemeentehuis. De burgemeester slechts na telefonische afspraak (tel. 1456). De afdeling sociale zaken is geopend op maandag- en donderdagochtend van 9.00-12.30 uur en voorts na telefonische afspraak (tel. 3109). Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen Dierenarts Wolters, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spreekuur van 13.00-14.00 uur. Dierenarts Van Lohuizen, Dotterbloem 7, Castricum is bereikbaar via tel. 02518-55910. Zaterdag spreekuur van 12.00-13.00 uur (kleine huisdieren). Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. SCHAKEN IN LIMMEN LIMMEN - Sinterklaasverrassingen wa ren er dit jaar bij S.V. Vredeburg maar mondjesmaat. Daaronder viel in nega tieve zin de reglementaire zege van 8-0 die het tweede team kreeg toegewezen omdat tegenstander Lange Rochade IV verstek liet gaan. In positieve zin onderscheidde zich P. de Waard, die J. Snip eronder hield, C. Luttikhuizen die K. Aafjes klopte en T. Morcus die clubkampioen J. Admiraal een half punt ontnam. In de B-groep blijf senior A. Duikersloot in de top meedraaien dankzij een zege op M. Briefjes. In de C-regio zijn R. Bakkum en T. Jonker de grootste promotiekan didaten. Zij klopten deze keer respectie velijk F. Nijman en Jo. v.d. Vegte. De overige uitslagen zijn: A: G. Hafkamp-M. Limmen 1-0; R. Bollweg- C. Limmen 1-0; R. Rommel-M. v.d. Himst 0-1; M. Vonka-B. Kerkhof 1-0; P. v.d. Heijdt-G. de Graaf 0-1; P. Hes- M. Biesheuvel 1-0; P. Vlaar-P. Natte 1-0; J. Limmen-G. Hes rem.; R. Hooijboer-J. de Graaf 0-1. B: B. Hes-P. Vessies rem.; J. Kaandorp-D. Kerkhof 0-1; J. Tebbens- H. Levering 0-1; R. v.d. Storm jr.-R. Valkering 1-0; M. Zuurbier-M. Custers 1-0; M. Philipoom-R. Velseboer 1-0. C: J. v.d. Vegte-Jo. v.d. Vegte 1-0; N. Hageman-F. Nijman 0-1; J. Bruin-M. Peek 0-1; G. Kaandorp-B. Min rem.; J. v.d. Vegte-D. de Wit 1-0; R. v.d. Velden-O. Kaandorp 1-0; R. Lammers- N. Hageman 0-1. Ruim baan voor Sinterklaas. Er wordt daarom op vrijdag 2 december niet geschaakt. NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN AFD. LIMMEN LIMMEN - Maandag 21 november was onze ledenavond. Onder leiding van Ri- na Welboren en Christel Boon leerden we hoe we met origami snijden en vou wen kerstkaarten kunnen maken. Mevr. de Wit en Mevr. Leering leerden ons omgaan met filigrain- en knipwerk. 37 Dames waren enthousiast hiermee be zig. Vooral het filigrain sprak erg aan. Het was een zeer geslaagde avond in het vernieuwde Ons Huis waar iedereen zich toch weer thuis voelde. De eerstvol gende avond wordt 20 december gehou den in Vredeburg, waar we gezamenlijk de kerstavond zullen vieren. TON HUIJSMANS SQUASHT STERK LIMMEN - Het heren squashteam van de Voetel gesteund door zijn trouwe supporters wist weer een knappe over winning in de wacht te slepen. Thuis te gen Reflex uit Castricum moest Walter Kaandorp door conditiegebrek de vijfde game aan zijn tegenstander laten: 9-2, 9-10, 4-9, 9-1 en 0-9. Ton Huijsmans speelde vooral mentaal een zeer goede partij. Zijn tegenstander, reeds door de squashwol geverfd, pro beerde Ton uit zijn tent te lokken, maar Ton weerde zich goed en bleef zijn te genstander de baas met 9-4, 9-4 en 9-6. De tegenstanders van zowel Roy als Dennis Boontje kwamen niet aan squa&htrucks toe, zij wonnen hun par tijen vrij gemakkelijk met respectieve lijk 9-1, 9-1, 9-0 en 9-0, 9-0 en 9-3. Onze jongste leden Daan v.d. Dussen (12 jaar) en Seth v.d. Dussen (10 jaar) hebben het afgelopen weekend op de N.K. t/m 12 jaar te Zoetermeer goed gepresteerd. Daan eindigde als zesde en Seth als achtste. Voor de N.K. t/m 10 jaar komt voor de Voetel Seth v.d. Dus sen uit en in de Categorie t/m 18 jaar Dennis Boontje. Deze worden gespeeld in het weekend van 17 en 18 december te Nieuwegein. het meeste is prestatiegericht. Maar ook al ben je niet goed genoeg voor een koor o.i.d. daarom moet je wel blijven zin gen!" Wat Marjo haar opzet is, is mensen over drempelvrees heen te helpen. "Ik kan niet zingen" bestaat voor haar niet. Ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is" en daar gaat het om. Hoe vaak gebeurt het niet dat iemand op een koor zat, dan wordt er getrouwd en komen er kinde ren en ze komen er nooit meer toe de draad op te pakken. Bij het muziek- en theatercentrum is dat nu weer mogelijk. Moeders (met kinde ren) kunnen op een gym- en dansgroep. Voor andere vrouwen (mannen zijn ook welkom) is er een (volks)zanggroep. Er is al een tijdje proefgedraaid en men is erg enthousiast. Dit komt mede door de grote inzet van Marjo Valkering. Zelf ;,z5. al jaren zang bij Gerard Burgemeester Schoof druk doende met het oppompen vaTTe bal De ding maar ze kreeg last van haar knie en moest hiermee stoppen. Toen ze bij Ge rard Meyer terecht kwam bleek haar, dat dit hetgeen was dat ze wilde: zingen, dansen, cabaret. Peter Rijs gaf haar muzieklessen. Zij maakte teksten voor de carnavalsvereniging en jongeren- AKERSLOOT - „Meerhal" is de naam die de nieuwe sporthal in Akersloot heeft gekregen. Voordat men deze naam officieel in gebruik nam had de koor, schreef liedjes en stukjes, gaf hal al de bijnaam „het galingat" gekre jazzballet en regisseerde. Marjo schrijft graag teksten, Rob v.d. Sande is hierbij haar muzikale maatje. Kortom, op alle gebied van zang en dans is Marjo Valkering enthousiast be zig en wil dit graag op anderen overdra gen. Haar muziek- en theatercentrum stelt ze daarvoor open. Wie meer informatie wil kan bellen met Marjo Valkering: tel. 072-338141. gen, maar vanaf nu heet het „Meer hal". Deze naam werd bedacht door twee Akersloters t.w. Wim Frantzen en Siem Broersen. De ingebruikneming van de Meerhal kreeg natuulijk een offi cieel tintje. Burgemeester Schoof blies een voetbal op (wat hem enige moeite kostte) en verrichtte de aftrap voor een vriendschappelijk wedstrijd tussen Meervogels 31 en USVU uit Uitgeest. Deklessen worden gegeven voor de Door middel van een superloterij werd het geld bijeen gebracht voor deze hal. Duizend loten van 144,00 per stuk moesten aan de man/vrouw gebracht worden. Geen gemakkelijk karwei, (volks)zang op dinsdagochtend van 9.30-10.30 uur. Voor moeder (en kind). Woensdagochtend van 9.30-10.30 uur en donderdagochtend moeder en kind gym- en dansgroep. Maar dat is aan de Sportlaan (gymzaal). De overige lessen zijn in Conquista. KOSTERSECHTPAAR CASTRICUM ONDERSCHEIDEN LIMMEN - Bij het afscheid van het kostersechtpaar Bep en Willem Castri cum heeft de Kerkvoogdij van de N.H. gemeente te Limmen beiden onderschei den met het zilveren draaginsigne met oorkonde van de Vereniging van Kerk voogdijen in de N.H. Kerk. Deze onder scheidingen werden aan de heer en me vrouw Castricum bij hen thuis op 22 no vember uitgereikt door de drie kerk voogden, de heren de Hoog, Kleiberg en Segerius. Ruim 25 jaar heeft het kostersechtpaar Castricum de Hervormde kerk in Lim men met veel liefde en toewijding ge diend. Het is jammer, dat om gezond heidsredenen een einde aan hun aktivi- teiten voor de kerk moest komen. CONQUISTA NIEUWS LIMMEN - In tegenstelling tot wat eer der was aangekondigd, namelijk dat de komische film Teenwolf zaterdagmid dag 3 december zou worden gedraaid, is deze film wegens niet voorziene omstan digheden zondagmiddag al gedraaid. Wij hopen dat dit bericht u al eerder heeft bereikt door Pastoor Ruiter en de Limmer Middenstand. Voor komend weekend is het volgende voor jullie opgesteld. Om te beginnen op vrijdagavond om 19.00 uur starten we met After Diner voor de tieners om even gezellig te leren of te praten. Daar na om 20.30 uur is Conquista geopend voor alle leeftijden. Zaterdagochtend zijn er ditmaal geen kinderactiviteiten. Zaterdagavond is er een disco met een spectaculaire lichts how. Aanvang 20.00 uur, leeftijd tot 16 jaar, entree is gratis. Zondagmiddag is Conquista geopend vanaf 15.00 tot 19.00 uur. dacht de organisatie, wie schetst echter hun verbazing dat binnen 4 dagen, men alle loten had verkocht. Toen kon men aan het werk gaan, er werden plannen gemaakt, iedereen werd ingeschakeld, veel zelfwerkzaamheid en precies een jaar nadat het eerste lot ver kocht was was de hal een feit. Burge meester Schoof: „Akersloot heeft veel sportieve leden, toch loopt het aantal te rug evenals de financiën. Nu is er een nieuwe accommodatie, andere vereni gingen hebben ook deze wensen, het lijkt me wenselijk dat we eens over het sportgebeuren gaan praten, 1989 is de tijd voor bezinning". Meervogels 31 heeft het zover niet laten komen en is zelf aan de slag gegaan en zorgde voor het „kleine zusje" van de Lelie. RAAD AKERSLOOT AKERSLOOT - Een deel van het aange kochte café „de Toekomst" is bestemd voor de jongerenvereniging „de Storey- club". Daar het de laatste jaren nogal sukkelen is geweest, wil men nu een „goede" start maken. Het college is een voorstander van plaatselijk open jonge renwerk, maar dat het jongerencentrum naast het bieden van een ontmoetings ruimte ook een gelegenheid moet zijn voor een breed scala van aktiviteiten op recreatief, educatief en vormend ter rein. Er zal worden overgegaan tot de oprichting van een stichting, zodat er een organisatie ontstaat met een rechtspositie, die duidelijk aanspreek baar is. Er wordt gemikt op de jeugd van 12-16 jaar en van 17-22 jaar. Om een goede start te kunnen maken is er een krediet eenmalig van 10.000 nodig. De eerste tijd zullen de aktiviteiten zich in het weekend afspelen maar later misschien ook in de rest van de week. I.v.m. het alcohol gebruik zal er een voorzichtig en preventief beleid moeten worden gevoerd. Wethouder W. G. M. Veldt suggereerde om vanuit de commissie welzijn, voor een bepaalde tijd een proffessionele kracht aan te trekken. De VVD ging hier niet mee accoord dat er niet eerst een uitgebalanceerd programma is. De heer C. J. Kuijper PvdA was het hele maal met dit idee eens, er moet deskun digheid zijn. De heer Tiebie, V.L.A. is van de Sluisweg deed de gemoederen nogal verhitten. De investering van 200.000 vond men veel te hoog. Het CDA bij monde van C. W. Ruijter, was sterk gekant tegen verbreding van de weg. Tot slot werd er gestemd dat tot uitslag had dat de Sluisweg wel gerecon- trueerd wordt maar niet verbreed. Zelfstandigheid De kans dat Akersloot zelfstandig blijft neemt steeds duidelijker vormen aan. Het spreekt vanzelf dat dit tal van ver anderingen met zich meebrengt. Zo zal de Zuid-Schermer, die tot nut toe bij Akersloot behoorde, bij de Schermer gaan behoren. Dit scheelt aan in komsten voor Akersloot .150.000, i.v.m. minder inkomsten uit de be lasting. Over een periode van 10 jaar zal dit bedrag d.m.v. een belasting verho ging moeten worden opgebracht. Bur gemeester Schoof zei: „Dit komt neer op een bedrag van ongeveer 10,00 per gezin per jaar. Een samengaan met Limmen kost bijna evenveel". Gemeentehuis Als Akersloot zelfstandig is, zou men ook graag een nieuw gemeentehuis wil len hebben. Hierover waren de menin gen nogal verdeeld. Schoof wilde het liefst meteen aan het werk met de voor bereidende plannen en dan terugkomen met een credietvoorstel. Indien nodig moet voor dit plan deskundigde hulp worden ingeroepen. Het CDA ziet het het er niet mee eens dat er een educatief '*efste een integratie van gemeentehuis karakter aan toegevoegd moet worden. e? dorPshuis. Terwijl het college een „Ik vind dat onzin. We moeten niet nieuw gedeelte aan het bestaande ge- moeilijk doen, maar doen wat je jeugd meentehuis wil bouwen. Burgemeester wil". Gelukkig is er een enthousiaste Sch°°f wilde eigenlijk meteen aan de groep jongeren die zich voor de Storey- ag ma.ar stuitte op grote weerstand van DE VRIJHEID AKERSLOOT AKERSLOOT - Uitslagen van schietve reniging De Vrijheid Akersloot: Maandag 14 november: Ere-klasse le T.Coombes 97 pt., 2e H. Bosman 96 pt. 3e H. Weeren 94 pt. A-klasse le J. Beentjes 97 pt., 2e H. Levering 95 pt. 3e K. Nijman 95 pt. B-klasse: le. D. Oof- thuizen 95 pt. 2e J. Kerssens 94 pt. 3e C. v.d. Vliet 86 pt. C-klasse le F. v. Zijl 92 pt., 2e J. Zomerdijk 91 pt., 3e C. Stoop 88 pt. Dinsdag 22 november: Ere-klasse le H. Jak 99 pnt. 2e H. Bosman 98 pnt. 3e T. Coombes 96 pnt. A-klasse le C. Groen 97 pnt., 2e J. Admiraal 95 pnt., 3e H. Leijen 93 pnt. B-klasse: le G. Admiraal 98 pnt. 2e IJ. Kaptein 94 pnt. 3e M. Zijp 93 pnt. C-klasse: leL. Soeterbroek 92 pnt. 2e I. Hignett 90 pnt. 3e R. Stee man 88 pnt. De eerste uitslagen waren van de ont moeting tegen Egmond aan Zee. Povere resultaten, die resulteerden in de flinke nederlaag. Blijkbaar is het schieten op andermans terrein voor de meeste leden een onoverkomelijke barrière. De tweede uitslagenreeks is van vorige week, nu weer gewoon thuis en gelijk schieten, sommige leden dik in de ne gentig, met als uitschieter Henk Jak met zijn score van 99 punten. Ook een pri ma prestatie van Ger Admiraal in de B- klasse met 98 punten en van Louis Soe terbroek in de C-klasse met 92 punten. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Ondertrouwd: R. Witsen en E.G.M. Verduin. club wil inzetten, maar dan zal er wel een bepaalde vorm moeten zijn. Burgemeester N. P. M. Schoof zei: „In het verleden was de Storeyclub kom mer, kwel en kwijnen met de dood tot gevolg. Nu maken ze een nieuwe start. Wij zijn bereid ondersteuning te geven, maar laat de jeugd ook eens in de omge ving kijken hoe ze het daar doen". V erkeers veiligheid De discussie over het maken van verbeterings- en reconstructieplannen het raadslid G. Groot (CDA), deze voel de zich voor het blok gezet en wilde eerst een en ander nog eens rustig bekij ken. De VVD stelde voor alles tot de volgende raadsvergadering te laten rusten en daar was de gehele raad het mee eens. De gemeenteraad ging ook accoord met een gemeentelijke belasting verhoging in 1990 van 3%. Hieronder vallen riool rechten, onroerendgoed belasting, reini gingsrechten en eventuele hondenbelasting. LAATSTE TREKKING SUPERLOTERIJ MEERVOGELS AKERSLOOT - Zaterdag 3 december zal de allerlaatste trekking plaatsvinden van de door voetbalvereniging Meervo gels georganiseerde superloterij. Deze loterij was bedoeld om een trainingshal voor de jeugd neer te zetten, wat onder tussen verwezenlijkt is. De trekking zal deze avond een bijzon der tintje krijgen, want op deze avond zal de hoofdprijs van deze loterij er uit gaan, en die hoofdprijs is een nieuwe Opel Kadett. Deze Opel Kadett zal ook werkelijk aanwezig zijn, zodat de nieu- MEERVOGELS HANDBAL sende momenten bleef scoren en Alk- AKERSLOOT - De uitwedstrijd tegen maar 'aaide in de afwerking, werden u~+ tt i wederom twee punten meegenomen naar Akersloot. Zondag de topper tegen het ongeslagen Kolping waarin het ze ker spannend zal worden. het Haarlemse Blinkert is door Meervogels-dames met minimaal ver schil gewonnen. Vooral in de eerste helft werd door het snelle spel en af straffen van fouten van Blinkert de ba sis gelegd voor deze overwinning. Ge bruik makend van veelvuldig overtal was het halverwege de tweede helft POLDERTRIMLOOP AKERSLOOT - Zondag 4 december or ganiseert Handbalvereniging Meervo- op voorsprong, 16-15. In de allerlaatste seconde scoorde Sandra Zonneveld - schitterend vanuit de hoek en pakte we eigenaar zijn aanwinst ter plekken Meervogels de volle winst (16-17) kan bewonderen. Na de winst vorige week werd de op- Muzikaal zal deze avond worden ver- gaande lijn van de afgelopen weken zorgd door de Parrots, een stuk muziek door de heren van Meervogels voortee- dat garant staat voor een fantastische zet tegen Alkmaar (12-17). Na goed ge- avond Dit alles vindt plaats in cafe De concentreerd verdedigingswerk en Vriendschap en de toegang is geheel mooie aanvalscombinaties werd de gratis, ook voor mensen die geen lot ruststand 6-8 bereikt. Na rust kwam hebben gekocht. Aanvang is wederom Alkmaar nog even op gelijke hoogte halt negen. maar doordat Meervogels op de beslis- 9-14. Blinkert gaf zich niet gemakkelijk gels een poldertrimloop. De deelnemers gewonnen en kwam in de 28ste minuut w i w kunnen'k'itóëh 'uit 4, 8 of 14 km. De 4 en 8 km Start ofn 10.30 uur, de 14 km om 10.35 uur. Deze lopen gelden voor het trimloopboekje en de 40+ vetera nen, maar is ook voor sportlieden die gewoon eens willen trimmen. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in de kantine van Meervogels aan de Bosch- weg in Akersloot. Het inschrijfgeld (in clusief herinnering) bedraagt 3,50 voor volwassenen en 2,50 voor jeugd t/m 16 jaar. Zonder herinnering betaalt men 1,00 minder. Kleed- en douche gelegenheid is aanwezig. HANDSOME EIGHT ACCOM HET RODE KRUIS grote cijfers gewonnen 6'/2-l Zi. ucu nn x u. De uitslagen van deze week luiden: A. TT„TI AFT h f" w h" Amsterdamse Slob-G. Heeringa rem., J. Wagenaar-P. HEILOO-Het Nederlandse Rode Kruis POLITIEBERICHTEN LIMMEN - Bij een controle op de nieu- AFC heeft Handsome Eight/Accom zijn tot nu toe grootste overwinning in de interregionale zaalvoetbalklasse be haald. Het werd tegen de verbaasde hoofdstedelingen niet minder dan 12-2. De bezoekers speelden individueel niet slecht, maar het ploegverband was zwak en in de tweede helft konden enkelen het tempo niet meer volgen. HE draaide goed en was attent bij de kansen. Walter van Westbroek was met zeven treffers veruit de produktiefste schutter. we verkeersmaatregel aan de Wester- procesWverdbaeal geTeveiT PCrS°nen hadden er ioed Vet" ooVim Kamende Folkertsma 1-0, K. Jongkind-P. Manni 1-0, R. Sauer-H. Reyersen 0-1, A. Rampen-C. Brink 1-0, W. Bos-C. van Etten, M. van Bentum-L. van Hoek 0-1, P. v.d. Werff-G. Hafkamp 1-0, J. Langereis-J. Werksman 1-0, J. de Jong- F. Beyers 1-0,1. Oudeboon-M. Alleman 1-0, H. Horninge-J. Hassing 1-0. 40 JAAR UNIVERSELE VERKLARING VAN DE RECHTEN VAN DE MENS V.V. LIMMEN LIMMEN - De wedstrijd van afgelopen zondag kende een teleurstellend resul taat. Met maar liefst 0-5 werd verloren van SEW. Limmen had bepaald zijn dag niet en wij moeten deze wedstrijd dan ook maar snel vergeten. Aanstaande zondag is Limmen vrij, maar het speelt (thuis) wel vriendschap pelijk tegen de reserves van AZ. De aan vang van de wedstrijd is 14.30 uur en de '"SVU1UK.CI1. ivien IS Pinnen gexomen Eight tteriig 'van >x if - - toegang is gratis. Wel zal er een verlo- middels het stukslaan van een ruitje, na- doelnnnten Jt", een reusachtige weerklank gehad over Puiaa 0men ?a0ddennprDlÏL(H2)hep? HE1LO° Veertig Jaa^ geleden stelden regeringen een nieuwe wereldmaatstaf op voor mensenrechten: de Universele Verklaring van de Rechten van de is sinds zijn oprichting in 1867 uitge groeid tot de grootste hulporganisatie in ons land. Het is een organisatie die hulp biedt zonder aanzien des persoons, on afhankelijk van politieke overtuiging, religie, huidskleur of ras. Het Rode Kruis helpt iedereen, altijd, waar ook ter wereld. Ieder mens, ieder gezin en iedere familie kan met tegenslag te maken krijgen, zo als een ongeluk, een kortstondige of langdurige ziekte, een operatie, verple ging thuis, revalidatie, eenzaamheid, af hankelijkheid, isolement. Ook kunnen we van het ene op het andere moment terecht komen in netelige situaties van Mens. Aangenomen door de Algemene meeJ, a'gemene aard, zoals rampen en conflicten. in een woning aan de Dusseldorperweg n'öu^u a Vergadering van de Verenigde Naties op ^onr™V ingebroken. Men is binnen gekomen rït,. PP an- ,HaPdsome 10 december 1948, heeft de verklaring Noodsituaties eisen een oplossing. Vaak 6 UK1' tlgtlt (terug van VakantlpV 'TWaalf '"""*6 mirt Hf hu n inn kn lanot LJ„, ting worden gehouden ten bate van het jeugdvoetbal. PROGRAMMA IN SPORTHAL D'ENTERIJ Zaalvoetbal K.N.V.B. Vrijdag 2 dec. d'Enterij LPZ-Foresters 18.45 Vrije vogels-Idefix 19.35 M.C.A.-G.W. Quelderduin 20.25 M.C.A.-Scagha 21.15 Brouwer Meubels-Victoria Gar. 22.05 Bedrijfsvoetbal Uitslagen zat. 26 nov. Zonneveld-Bleeker Boys 3-5 't Achterom-Erkamp Int. 4-6 G.P. Groot-Nidrac 8-4 Joh. Jansen-Lute 2-2 Programma zaterdag 3 dec. Sunset-Joh. Jansen 19.30 't Achterom-Driessen 20.14 Motaal-Zomerdijk 20.58 G.P. Groot-Lute 21.42 Basketbal Zaterdag 3 december Dunking Limmen-Lisse kad.ms. 14.00 Dunking Limmen-3-Es Amstelveen ms. 15.15 Dunking Limmen-Mapleleaves dames 16.3o Dunking Limmen-Harlemlakers heren 17.45 Volleybal Dinsdag 6 december Schoorl-Oranje Wit dames 20.00 EMM-Oranje Wit heren 20.00 Oranje Wit-VVA heren 21.15 Oranje Wit-VVA dames 21.15 Sport overdag Donderdag 1 december van 13.45-15.15 uur. Sport voor kinderen Donderdag 1 december van 16.00-17.00 uur. dat forceren van de achterdeur met een schroevendraaier niet was gelukt. Siera den en kleingeld werden meegenomen. VROLIJK SINTERKLAAS-SPEL VOOR DE KINDEREN doelpunten, je weet haast niet waar je ze laten moet...!' HOCKEYVERENIGING DE TERRIERS HEILOO - Meisjes BI speelde zaterdag op het nippertje gelijk tegen Hoorn en LIMMEN - In het Cultureel Centrum behield daarmee de eerste plaats. Bij Vredeburg zal op zondagmiddag 4 de- een '"2 achterstand werd in de laatste cember weer een uitvoering worden ge- m'nuut noë een strafcorner verzilverd geven door de amateurtonelisten uit waarrnee alsnog ecn gelijke stand werd Castricum, die reeds in vorige jaren bereikt. Meisjes B2 won thuis met 3-0 hebben laten zien hoe je een zaal vol vaa Haarlem terwijl jongens Dl met 1-6 jonge kinderen een heerlijke middag ver'00r van Strawberries. Ook Jongens kan bezorgen. Ook deze maal staat het g'ng met dezelfde cijfers ten onder Sinterklaasfeest weer centraal. tegen Eechtrop en wat meer luisteren 'Vraag nooit een opa aan Sinterklaas', naar bun coach zou geen kwaad is het jongste geesteskind van de Castri- ^unnen- cumse auteur/regisseur Bas Bruinsel, De zondaê was gereserveerd voor de die er samen met spelers en speelsters van Pancratius en Forento weer een dol le boel van zal maken. Want wat kan er allemaal gebeuren als Grote Piet vindt dat Sinterklaas het liefste opaatje van wat rijpere 'jeugd' met een toernooi voor veterinnen en veteranen. Een leuke dag met tot slot een gezellig thé- dansant. Heren 1 had nog een inhaal wedstrijd tegoed uit tegen AMVJ. Een de hele wereld is en hij de wens van Hinke en weinig eervolle nederlaag was Henkie Bolgestraat wil vervullen door bet resultaat en dqs maar weer hopen op Sinterklaas weg te geven? Gelukkig zijn de kleine Pietjes heel wat verstandiger en zij gaan op zoek naar een andere opa voor Henkie. Dat ze daarbij juist de man in huis halen, die het plan heeft het paard van Sinterklaas te verruilen voor zijn eigen oude ezeltje, konden ze natuurlijk ook niet weten. Maar gelukkig komen ze er nog net op tijd achter om alles toch nog goed te la ten eindigen. De voorstelling begint om 14.00 uur en duurt ongeveer een uur. Kinderen vanaf ongeveer vier jaar zullen er veel plezier aan beleven en vanzelfsprekend blijft de Sinterklaasmythe recht overeind. Ou ders, gun uw kinderen dit feestelijk uitje en als u zelf achterin de zaal wilt blijven meekijken, beloven wij ook u een ple zierige middag. Entree: 1,50 voor kin deren en volwassenen. betere tijden. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE HEILOO - De aanval van competitielei der Heeringa op lijstaanvoerder Slob is deels millukt. Na een fraaie partij met over en weer kansen kon Slob remise af dwingen door herhalen van zetten. Clubkampioen Wagenaar won van runner-up Folkertsma. Jongkind won zijn afgebroken partij tegen Ligthart en versloeg deze avond ook nog jeugdlei der Manni, zodat hij nu hoog op de lad der is geklommen. Nieuwkomer Ram pen won in de A-poule van Brink. In de B-poule blijft Kracht leiden en Van der Werff sr. heeft zich na zijn overwinning op Hafkamp op de tweede plaats genesteld. Het tweede achttal van is dan ook heel plezierig, wanneer men daarvoor terecht kan bij anderen die ge wend zijn in te spelen op en in te sprin gen bij noodgevallen. Het Rode Kruis is er als organisatie voor hulp aan mensen in noodsituaties. Het is er voor u, voor uw buurman of buurvrouw, voor uw medemens in binnen- en buitenland. Voor het uitvoeren van deze hulp kan het Nederlandse Rode Kruis terecht bij ca. 33.000 vrijwilligers, die bereid zijn een gedeelte van hun vrije tijd beschik baar te stellen. Het heeft een bestand van ca. 450.000 donoren, die regelmatig bloed afstaan. Het krijgt de steun van honderdduizenden Nederlanders die bij de jaarlijkse inzamelingscampagpe en andere fondsenwervende activiteiten hun tijd of geldelijke bijdrage leveren, hetzij als collectant of organisator, het zij als donateur. En het kan rekenen op Mens bij zoveel mogelijk mensen de ge'delijke en morele steun van ca. brengen. 900.000 leden. ^U"en er ?ver de gehele Het Rode Kruis, dat is: mensen voor HPn ilPrP J overhandigd wor- mensen. Zonder de inzet van mgnsen nngen,enJaan de Veren,lgde kan het Rode Kruis niets. Hoe heel de wereld. Veel landen hebben haar beginselen opgenomen in hun grond wet. De dag waarop zij werd aangeno men wordt elk jaar herdacht als de Dag van de Rechten van de Mens. De regeringen die deze verklaring af kondigden hielden niet altijd hun belof te. Niet alleen zijn de elementaire rech ten op voedsel, huisvesting en veiligheid ontzegd aan miljoenen mensen, maar in vele landen worden mensen om hun overtuiging gevangen genomen, gemar teld en gedood. In steeds meer landen komen de mensen op voor hun rechten. Er zijn nu honder den organisaties die de mensenrechten verdedigen. Maar nog heel veel mensen kennen hun rechten niet. Amnesty In ternational - één van die mensenrech tenbewegingen - wil dit jaar de Univer sele Verklaring van de Rechten van de mensen Nederlandse Rode Kruis over de grens van 1 miljoen leden te komen. Word lid! In bijna iedere gemeente is er wel een afdeling van het Rode Kruis waar u zich kunt aanmelden. FORESTERS AAN KOP IN VIERDE KLASSE HEILOO - Er was afgelopen zondag re den tot feest vieren op de Egelshoek. Het eerste voetbalelftal wist de topper tegen mede-koploper Always Forward met een 2-1 overwinning af te sluiten, zodat het nu alleen bovenaan staat. Voor veel publiek en onder prima om standigheden werd het een spannend spektakelstuk. Het team van Bonnie Bult en Dick Hommes hoopt komende zondag wederom op veel publiek, als G.V.O. op bezoek komt. Het weekend was toch al goed begon nen, daar het eerste zaterdagteam haar eerste overwinning boekte. Met 2-0 werd Zeevogels verslagen. De grootste overwinning was dit weekeinde tevens de meest verrassende. Het tweede zon dagteam versloeg koploper D.T.S. met maar liefst 6-0! dit team lijkt de goede weg, na een moeizame start, weer ge vonden te hebben. Ook zij spelen weer thuis zondag om 12.00 uur tegen S.E.W., terwijl om die tijd de Al mede koploper, QSC ontvangt. Naties om te eisen dat de mensenrechten mensen zich via het Rode Kruis willen In verband met deze wereldwijde her denking wil Amnesty Heiloo er wat meer aandacht aan besteden dan in an dere jaren. We staan, samen met veel andere Amnesty-groepen, op vrijdag 9 december rond de avondspits met fak kels bij het station en vormen zo een lint door heel Noord-Holland. Om 19.30 uur zal in de bibliotheek aan de burge meester van Heiloo de Al-poëziebundel 'De dag dat je brief kwam' worden overhandigd. Dit als symbool voor de betrokkenheid van de Heilooër bevol king met het werk van Amnesty, dat via een tentoonstelling gepresenteerd zal Oppositie heeft in de bondswedstrijd te- worden in de bibliotheek van 6 tot 17 gen het tweede van Warmenhuizen met december. nageleetd zullen worden. Ook worden inzetten voor een ander, hoe meer hulp 2nde?nemenn(ZgHer0ePen het Rode Kruis kan bieden' Als lid kurd ondernemen om de mensenrechten over de hele wereld te beschermen. VV Limmen Programma zondag 4 december: Lim men 1 - AZ 2 (14.30 uur); Purmersteijn 2 - Limmen 2 (10.30 uur); SVW'27 6 - Limmen 3 (14.30 uur); Limmen Al - Ale. Victrix A2 (11.30 uur); SSV Al - Limmen A2 (10.00 uur). u ervoor zorgen dat het Rode Kruis kan rekenen op een regelmatige stroom van inkomsten. Vrijwilligers zijn de ruggegraat van alles waar het Rode Kruis dag in dag uit mee bezig is. Daarnaast zijn de leden een speciale categorie vrijwilligers, waar het Nederlandse Rode Kruis bijzonder op steunt. Zij zijn het immers die het Rode Kruis niet alleen financieel maar ook moreel ondersteunen. Zonder leden is het Rode Kruis nergens. Zover zal het gelukkig wel nooit komen. Toch is het tijd voor een dringende oproep: het aantal leden loopt namelijk terug o.a. als gevolg van de vergrijzing in Nederland. Het totale ledenbestand is nu 900.000. Dat moet omhoog! Het het Poppentheater Dibbes Deze maand zijn er voorstellingen op 14, 17, 21, 24, 28 en 31 december. De aanvang is om 14.00 uur. Entree 4,00. Inlichtingen en reservering: tel. 02513-13447. Poppentheater Dibbes, Wilhelminaplein 3 te Akersloot. Meervogels handbal Programma zondag 4 december, spor thal De Lelie: Meervogels - Berdos (meisjes asp., 10.00 uur), Meervogels - SRC (jongens jun., 10.45 uur), Meervo gels - De Blinkert (meisjes jun. B, 11.40 uur), Meervogels - De Blinkert (meisjes jun. A, 12.35 uur), Meervogels - ADO (dames 1, 13.30 uur), Meervogels - Kol ping (heren 1, 14.45 uur).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 14