1? 31^ i 53e jaargang no. 48 - 3o november 1988 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Peter Faber in De Beun met productie 'Over de grens' Koor O.L. Vrouw ter Nood huldigt twee jubilarissen Tweede hoofdprijs actie in Heiloo voor mevr. Zandstra '^SIGNAAL >ur iLJl K 9 dH3ï t a ^43 Koopavonden Nieuwe winkel in 't Hoekstuk specialist in kaas, noten en wijn tout papieracties in Hem 072-330332 het chique alternatief in vrijgevigheid C. HACHMANG CHARLSTON kado trends Kent u deze weg in Heiloo? Makelaardij Heiloo Van de Ridder wijst U de weg in Heiloo Openingstijden: Toegepaste kunst LOS TRADING TANDON DEALER TEL. 072-337121 GRATIS PRINTER bij aankoop computer. Prijzen vanaf f 3495,- excl. btw a.s. zondag speelt om 14.00 uur op de Egelshoek: FORESTERS - GVO wedstrijdbal beschikbaar gesteld door: W. Schong Behangersbedrijf Magdalenenstraat 22, Alkmaar Leidsestraat 61, Amsterdam Videotheek 't Centrum Nieuw Leven onder nieuwe dirigent maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00'uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. De Werkstal vmm mum m Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. VERKOOP BERGEN HOORN HEIL00 Advertenties en administratie Uitkijl Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HSV PAKT KOSTBAAR PUNT HEILOO - Uit de uitslagen van de over ige verenigingen ind e 3e klasse A, is wel gebleken dat het puntje dat H.S.V. uit de laatste wedstrijd van de eerste helft sleepte, belangrijk was. Overigens was het jammer dat de mannen uit Heiloo hun veldoverwi'cht niet in doelpunten konden uitdrukken. Daar is echter wél keihard voor gewerkt en dat was een pluspunt voor de H.S.V.-aanhang die naar Alkmaar was getogen. Er zullen nog wel een paar puntjes gepakt moeten worden in de laatste wedstrijden voor de winterstop, hetzij komende zondag bij Spirit of de daarop volgende wedstrijd in Heiloo tegen Meervogels. Uiteraard het liefste bij allebei. HEILOO - Theater De Beun brengt op zaterdag 10 december, aanvang 20.15 uur, de schitterende toneelproduktie 'Over de grens'. Een nieuw Nederlands toneelstuk van Lodewijk de Boer (te vens regie) met Peter Faber, Olga Zuid- erhoek en Helmert Woudenberg. Speci aal voor Peter Faber, Olga Zuiderhoek en Helmert Woudenberg schreef Lode wijk de Boer het toneelstuk 'Over de grens'. Een automobilist, Peter Faber, is met zijn auto in een onherbergzaam gebied De jubilarissen W. Ligthart en J. Molenaar met in hun midden de schei dende zr. Bernarde. HEILOO - Vanwege Sint Nicolaas zijn er deze week een aantal extra koopa vonden in Heiloo. Vanavond, donder dag en vrijdag kunt u behalve overdag ook 's avonds bij het overgrote deel van de'Heilooër winkels terecht voor uw aankopen. De winkels zijn open van 9.00 uur 's ochtends tot 21.00 uur 's avonds. Sommige bedrijven zijn tussen de middag en tussen middag en avond gesloten. Op zaterdag 3 en maandag 5 december mogen de winkels geopend zijn van 's ochtends 9.00 uur tot 's mid dags 17.00 uur. INTERESSE IN DE TOEKOMST? HEILOO - Op vrijdagavond 2 decem ber om 20.00 uur wordt de volgende bij belavond gehouden. De bedoeling is om in de wintermaanden een gedeelte van de Openbaringen van Jezus Christus te behandelen. De eerste inleiding is de heer J. van Stormbroek. Hij zal het eerste hoofdstuk behandelen: „Wie is de Rechter?" Belangstellenden zijn har telijk welkom in de zaal van de geref. Kerk aan de Noordergeeststraat te Hei loo. Inlichtingen bij M. Oppenhuizen, 02518-54596, of H. R. SMit, 072-337151. SUPER DISCO SHOW IN BRUNOGEBOUW HEILOO - Zaterdagavond 3 december organiseert het open jongerenwerk een super disco show met een heus lichtspektakel. Het wordt gehouden in de zaal van het Brunogebouw, waar ook de Buk-Buk in is gevestigd, aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo. Aanvang is 20.30 uur en de entree be draagt 2,50. Van 21.00 tot 22.00 uur is het Happy Hour. Dit is alweer de tweede keer dat het wordt georganiseerd en van de eerste keer kan worden gezegd dat het een waar feest was. Vooral de lichtshow was adembenemend. De vorige keer was de opkomst redelijk en na afloop hebben we van de bezoekers kunnen horen dat het „te gek" was. Alleen stond de mu ziek af en toe te hard en werd de rook- Mevrouw Zandstra ontvangt de cheques ter waarde van 1.000 gulden van Johan Jansen. kend concert te verzorgen, een volle zaal te trekken en vele toehoorders te bewegen zich bij het koor aan te sluiten. Het vrijblijvend bijwonen van een repe titie is altijd mogelijk op dinsdagavond, onze vaste repetitieavond, tussen 8 en 10 uur in de grote zaal van het Open Huis te Heiloo. Iedereen, die de zangkunst een warm hart toedraagt is van harte welkom. Bo vendien is zingen net zo gezond als jog gen en veel mooier! HEILOO - Afgelopen maandag werd de tweede trekking van de Sint Nicolaas- actie verricht. Daarop aansluitend kon Johan Jansen een bezoek brengen aan mevrouw P. Zandstra aan de Schuine Hondsbosschelaan 60 te Heiloo. Zij was deze week de gelukkige, en mocht de hoofdprijs van 1.000,00 aan waarde bonnen ontvangen Hierna volgen de overige uitslagen: De prijzen kunnen op werkdagen tussen 9.00-16.00 uur worden afgehaald bij de N.M.B.-bank, Heerenweg Heiloo. U wordt verzocht een legitimatiebewijs mee te brengen. Op eventuele fouten in deze lijst kan de redactie/directie van de Uitkijkpost niet worden aangesproken. De uitslag: 500,00 P. v. Toornburg, Laan van Frans 20, Heiloo. F. Werdmuller, Paa penhof 9, Heiloo. 200,00 G. v.d. Koogh, Lage Weydt 38, Heiloo. P. Bolard, Slotweg 20A, Egmond aan de Hoef. G.T. Kaal Otto, Kanaalweg 34, Heiloo. 100,00 Cynthia Bieman, p/a Het Ze venhuizen 9, Heiloo. N.J. Nannes, Westerweg 312, Heiloo. J. v.d. Meulen, Vredenoord 165, Heiloo. M. Hoff, Het Zevenhuizen 26, Heiloo. K. Schimmel, Bosrank 2, Heiloo. M. v. Schie, Lijn baan 3, Heiloo. A. Ibink-Singeling, v.Doornstr. 18, Heiloo. C. Snepvan gers, Bosvaren 17, Heiloo. F. Hoger- heijde, Mariënstein 28, Heiloo. Renate Sprenkeling, Ewislaan 28, Heiloo. 50,00 P. Zijdenbos, Baetenburg 148, Heiloo. M. v. Wiechen, Oud Burger laan 15, Heiloo. Fam. Daane, Werken- delslaan 53, Heiloo. A.J.N. de Jong, Vrieswijk 183, Heiloo. André Swart, Handelstraat 6, Akersloot, Robin v.d. Schuyt, Zanderslootweg 7, Heiloo. Ar no Rozing, Coornhertkade 40, Alk maar. J.A. Gieltjes, Bergeonstraat 8, Heiloo, H. Altenburg, Kistenmaker 22, Heiloo, J. Brink, 't Kieftenland 43, Limmen. Mevr. Apeldoorn, Laan v. Muys 8, Heiloo, Tj. G. Faber jr. Rechte Hondsbosschel. 39, Heiloo, H.J.M. v. Horssen, De Wildtlaan 42, Heiloo. vast komen te zittenEen geheimzin nige kluizenaar, Helmert Woudenberg, ziet hoe zijn rust wordt verstoord... Een lifster, Olga Zuiderhoek, houdt zich als verstekeling achter in de auto verborgen Spanning, humor en een intrigerende ontknoping zijn de voornaamste ingre diënten van 'Over de grens'. Mede dankzij het schitterende spel van deze drie ex-werktheateracteurs is het een ge not voor elke toneelliefhebber. The fa mily en Het werktheater waren twee on betwiste hoogtepunten uit onze recente toneelgeschiedenis. Deze combinatie anno 1988 mag opnieuw een mijlpaal heten. Kaarten voor deze avond zijn te verkrij gen bij de volgende adressen: reisburo Holland International, boekhandel Avis en 't Hoekstuk en Jan-Tine Braam. En aan de kassa van het theater vanaf 19.00 uur op de dag van de voor stelling, indien nog voorradig (tel. 333156). Entree: ƒ17,50 p.p., Peter Faber, Olga Zuiderhoek en Flelmert Woudenberg in 'Over de CJP/65 15,00; grens'. (Foto Pief Weyman). HEILOO - Op 20 november was het 40 jaar geleden, dat met de komst van de paters Montfortanen het kerkkoor zijn definitieve status kreeg op het bede vaartsoord O.L.Vr. ter Nood te Heiloo. Begonnen met 160 heren is het koor uit gegroeid tot een gemengd koor van zo'n 40 personen onder de bezielende leiding van de dirigent J. Lute. Twee koorleden, de heren W. Ligthart en J. Molenaar, hebben vanaf de oprichting hun beste krachten gewijd aan het zangkoor en zijn dan ook op de ze dag gehuldigd met hun 40-jarig jubi leum als koorlid. Hen werd door de rec tor de gouden Gregoriusmedaille uitge reikt na de plechtige hoogmis, waarna er gelegenheid was voor de kerkgangers om de jubilarissen te feliciteren. Zaterdag 3 december Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Victorie-groep Scouting Heiloo, huis- aan-huis actie Plan Zuid. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur, ook bij slecht weer. Halen op verzoek: 332942 (bellen vrijdag voor 12.00 uur). St. Benedictusschool, J.P. Hasebroe- kweg 21. Tussen 9.00-12.00 uur. Ook dagelijks onder schooltijden kunnen oud papier en lompen gebracht worden. Handbalvereniging Foresters, parkeer terrein Egelshoek, Laan van Muijs. Tussen 8.00-17.00 uur. BSC Heiloo, parkeerterrein sportpark Het Vennewater. Gehele dag, ook zon dag. Halen op verzoek: 338011. Maandag 5 december Rehobothschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 uur en de volgende ochtend 7.30 uur. Maandag t/m vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en tussen 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren gen tijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur. Halen op verzoek: 331327. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Halen op ver zoek: 332942, bellen vrijdag voor 12.00 uur. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. machine te vaak gebruikt. Daar zullen we deze keer dus wat aan doen. Komt in grote getale want deze happening mag je niet missen! Voor infmormatie kun je bellen met nummer: 072-338302. 'Woonsignaal' is een luxueus en opval lend, 72 pagina's dik, fullcolour naslag werk vol tips over tapijten, gordijnen en bedtextiel. Het biedt de zich oriënteren de consument volop ideeën. Er wordt ook aandacht besteed aan actuele stijlen en kleuren en tips voor beter slapen ko men aan de orde. Tevens kan de consu ment lezen over onderhoudtips van de meest voorkomende interieurmateria len, zoals wol, katoen en synthetische vezels. Een exemplaar van 'Woonsig naal' is gratis verkrijgbaar bij Rozing Heiloo, Westerweg 261 in Heiloo, tel. 072-331738. oplossing naar onderstaand adres... en iedere week kans op een leuke prijs. Kennemerstraatweg 129 Heiloo De nieuwe speciaalzaak voor noten, kaas en wijn in Het Hoekstuk. Moeder en zoon Keyser staan achter de toonbank. HEILOO - Vorige week donderdag opende Ton Keyser uit Amsterdam in 't Hoekstuk een kaas, noten en wijn zaak. De winkel is helemaal gerenoveerd en ziet er nu uitstekend uit. Keyser is lid van wijn-domein, dat stelt u o.a. in- tstaat om zegels te sparen, voor een vol le kaart krijgt u een fles wijn. Er is keu ze uit een groot wijn assortiment. De kaas doet hier niet voor onder, naast de bekende hollandse kazen is er een grote keuze in buitenlandse kazen. Salade's vindt u ook bij Ton Keyser, krab, zalm, kip enz. Voor mooie zuidvruchten kunt u hier ook terecht, evenals voor Möven- pick ijs. Een bijzonderheid is de thee, vele soorten, maar los uitgewogen dus precies de hoeveelheid die u graag wilt hebben. Het is de tweede zaak die Ton Keyser hier geopend heeft. De eerste zaak in Amsterdam en Keyser kent het klappen van de zweep want als kind stond hij al bij z'n vader in de zaak die hij later heeft overgenomen. Natuurlijk zijn er vele leuke aanbiedingen, en Ton Keyser heeft heel wat in huis om gezellige feest dagen te garanderen. Een aanwinst voor 't Hoekstuk. kerk aan de Holleweg 111 te Heiloo, die per traditie ook dit jaar weer sfeervol versierd zal zijn door H. Verver uit Limmen. Nieuw Leven zal dit jaar voor het eerst concerteren onder haar nieuwe, jonge en enthousiaste dirigent Marcel Joosen, die in januari jl. de leiding heeft overge nomen van Piet de Reuver, die het koor verlaten heeft, om het operakoor van Bep Pgtrop in Haarlem te gaan dirige ren. Marcel Joosen is geboortig uit Zaan dam, waar hij opgroeide in een muzika le familie, waarvan meerdere leden hun leven geheel in dienst van de muziek hebben gesteld. De naam van der Peet zegt ook wel iets in Alkmaar en omge ving. Hij is in 1983 afgestudeerd voor koor - onder Jan Pasveer en orkestdi- rektie bij Joop van Son, beiden van het Sweelinckconservatorium te Amster dam. Hij heeft sindsdien meerdere ko ren geleid, waar onder het Bachkoor in Zaandam, het Pauluskoor in Amstel veen, het kerkkoor in Wormer, en sinds een jaar Nieuw Leven in Heiloo. Vele geslaagde concerten staan inmiddels op zijn naam, o.a. het Weihnachtsoratori- um en de Mattheus van J.S. Bach, Psalm 42 van Mendelssohn, de Schöp- fung en de Jahreszeiten van J. Haydn en de Messiah van Handel, waarvan ve le met begeleiding van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest. De uitvoering zal plaatshebben op dins dag 13 december om 20.00 uur. Solistische medewerking wordt verleend door Hieke Meppelink, sopraan, Gerda van Zelm, alt. John Vredeveldt, tenor, Henk van Heijnsbergen, bas, en Piet Groot, orgel. Orkestrale begeleiding wordt verzorgd door het Nationaal Philharmonisch Or kest, dat is samengesteld uit musici van het Radio Philharmonisch Orkest. Het concert wordt opgedragen aan Piet Groot, ere-dirigent van Nieuw Leven, als eerbetoon aan zijn 60-jarig toon kunstenaarschap. Toegangsprijzen bedragen: 15, ,- 10, - voor 65 en CJP, 7,50 voor donateurs. Nieuw Leven hoopt met haar presenta tie onder dc nieuwe dirigent een uitste- Heerenweg 138 Tel. 072-334940 'WOONSIGNAAL' BOEIEND KIJK- EN INFORMATIEMAGAZINE OVER INTERIEUR-TEXTIEL haïmöS i f i n i i i r i f u.« V r e t HEILOO - Naarmate, de dagen korten neemt de belangstelling van de mens voor zijn directe woonomgeving toe. Juist in de komende maanden besteden bewoners veel aandacht aan hun inte rieur. Inspelend op deze interesse is het informatieve magazine 'Woonsignaal' verschenen. Iedereen die betrouwbare interieuradviezen wenst over woon- en bedtextiel kan er direct zijn voordeel mee doen. Hierna volgde nog een gezellig samen zijn in de grote zaal bij de zusters voor de koor- en familieleden van de jubila rissen. Met een hartverwarmde toespraak door de secretaresse, mevr. de Jong, werd Zr. Bernarde toegespro ken, die, vanwege haar leeftijd, het koor gaat verlaten. Met een presentje, een oorkonde en een bloemetje werd van haar afscheid genomen. Hierna richtte de voorzitter zich tot de beide ju bilarissen met woorden van dank voor hun 40 jaar trouwe dienst bij het zang koor. Ook zij kregen een oorkonde uit gereikt, vergezelgd van een presentje en een bloemetje. HEILOO - Na de succesvolle uitvoering van de "Schöpfunf" in het vorig jaar, heeft de Heiloose zangvereniging Nieuw Leven voor dit jaar het bekende en ge liefde Requiem van W.A. Mozart op het programma genomen, aangevuld met de Vesperae solennes de confessore eveneens van Mozart. Speciaal het Lau- date Dominum uit de Vesparae wordt veelvuldig uitgevoerd en is van grote schoonheid. Als hommage aan de Adventstijd wordt bovendien nog cantate nr. 61 van J.S. Bach ten gehore gebracht. Kortom een fraai en bovendien zeer ambitieus pro gramma, waarbij het koor veel werk te verzetten heeft. Het concert, dat zoals gebruikelijk in de Kersttijd valt, wordt uitgevoerd in de vaste concertzaal, nl. de Moeder Gods- Marcel Joosen, dirigent van Nieuw Leven. Breng de wondere wereld van Disney bij U thuis, want kopen is blijvend kijken. Handgeverfde stoffen, kleding en lampekappen. Bijpassende sieraden, aquarellen en keramiek. Geopend: dagelijks 10.00-18.00 uur maandag gesloten van Aostastraat 28, Heiloo Telefoon: 072-335512.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 1