limmeo Limmer middenstand tegen komst van een supermarkt Café-Dancing Limmen in fraai nieuw jasje gestoken de Merstoot Sport en Spef Dfaosto* fa Ummm ■g||g Geen Uitkijkpost ontvangen? mm'piopsi wmm UITKIJKPOST 14 DECEMBER 1988 Inleveren kopij Uitkijkpost: Mw. Van Diepen, Uitgeesterweg 1A, Limmen. Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. ^^BeT^tonderdags^7£33017^^^ Inleveren kopij Uitkijkpost: M. Uiterlijk tot maandag 18.00 uur. Kerssens, Dielofslaan 13, Akersloot. Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk vol gende week opnemen. MÜ Maandagavond werd in het parochie huis een hoorzitting gehouden over de komst van een eventuele supermarkt en/of parochiehuis daar wel of niet aan opgeofferd mag worden. Wethouder Rijs zette het standpunt van het college uit een en de heer Hopman gaf een toe lichting op de vier mogelijke plaatsen waar de supermarkt zou kunnen ko men. De heer Rijs gaf te kennen dat de voorkeur voor de supermarkt uitging naar een vestiging van Albert Heijn. Vorige week zijn wij uitvoerig op de verschillende lokaties ingegaan. In de stampvolle zaal zaten o.a. leden van ruimtelijke ordening, de raadsleden en de voltallige carnavalsvereniging (in het pak). Wat we deze avond te horen kregen was dat de middenstand helemaal niet op een supermarkt zit te wachten; de angst, die door de meeste sprekers werd geuit, was dat de supermarkt het grootste ge deelte van het te besteden huishoudbud get opslokt en dat er voor de overige winkeliers maar een heel klein beetje overblijft. Bovendien gelooft men niet in het z.g. 'vliegwieleffekt'. Men gelooft niet dat men de Limmer bevolking aan Limmen kan binden met een supermarkt, mensen zullen toch naar de omliggende plaatsen trekken, omdat daar een totaal pakket van win kels is. Wel zagen sommigen, als er dan toch een supermarkt moet komen, meer in een plaats hiervoor in het nieuwe plan d'Enterij. Een andere zorg van het plan Kerkweg- Dusseldorperweg was, dat er vlak in de buurt twee scholen zijn, men vond daar om de plaats levensgevaarlijk. Nu zaten er deze avond alleen maar tegenstanders van het verdwijnen van het parochie huis en de komst van de supermarkt in de zaal, maar men had z'n huiswerk goed gemaakt en kwam goed beslagen ten ijs. Men voelde zich ook erg voor het blok gezet omdat 22 december in de raads vergadering, al moet worden besloten met welk plan men verder wil gaan. Lie ver zag men hiervoor een later tijdstip. De financiële kant baarden velen ook zorgen, want in de eerste plaats is het plan Dusseldorperweg-Kerkweg het duurste plan en hoewel het college een vervangende ruimte voor het parochie huis garandeert, moet men de kosten daarvan taxeren tussen de een en twee miljoen, deze zijn nog niet bij dit be drag opgeteld. Op ludieke wijze maak ten de heer Brandsma en Peter Dekker duidelijk hoe ze tegen al deze plannen waren. Otto Brüschke en Peter Könst, hielden weer een vurig pleidooi voor het voortbestaan van het parochiehuis, maar dat zal u, door de vele ingezonden brieven inmiddels wel duidelijk zijn. Prins Carnaval, Tijl de zevende, vroeg zich af als de omliggende winkels naar de dagwinkels bij de supermarkt gaan welke er dan nog overblijven en waar dan het 'vliegeffekt' blijft. De heer v.d. Steen wil Limmen zo graag een dorp la ten blijven. 'Kijk uit wat je mét een dorpje doet, het is geen stad'. Na deze avond heeft het college weer een hoop stof tot nadenken en zal het laatste woord over deze zaak nog wel niet gesproken zijn. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor speodeisende gevallen kunt u bellen 072-126482 (Alarmcentrale). Gemeente Limmen O peningstij den gemeentesecretarie 9.00-12.30 uur ('s middags na 16.00 uur alleen voor het afhalen van paspoorten en rijbewijzen). Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden, behoudens anderslui dende telefonische afspraken. De wethouders kunt u spreken iedere maandagavond van 19.00-20.00 uur in het gemeentehuis. De burgemeester slechts na telefonische afspraak (tel. 1456). De afdeling sociale zaken is geppend op maandag- en donderdagochtend van 9.00-12.30 uur en voorts na telefonische afspraak (tel. 3109). Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-huip Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen Dierenarts Wolters, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spreekuur van 13.00-14.00 uur. Dierenarts Van Lohuizen, Dotterbloem 7, Castricum is bereikbaar via tel. 02518-55910. Zaterdag spreekuur van 12.00-13.00 uur (kleine huisdieren). Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Het verfraaide uiterlijk en innerlijk van café-dancing Limmen aan de Rijksweg. v.v. LIMMEN LIMMEN - Na de onverwachte neder laag tegen Schoten (3-1) is Limmen af gezakt naar de onderste regionen van de tweede klasse. Het wordt dus zaak, om de schouders er eens flink onder te zet ten. Zondag om 14.30 uur komt West- Frisia op bezoek, waarvan Limmen in de uitwedstrijd met 2-1 won. Een over winning is opnieuw noodzakelijk om aansluiting te krijgen. Vooral omdat dit de laatste mogelijkheid is voor de win terstop, die duurt tot eind januari. Met uw steun en een herboren Limmer elftal moet dat lukken. SCHIETVERENIGING DE VRIJHEID LIMMEN - Uitslag schietavond 7 de cember: E-klasse 1. C. Hooyboer 100 pnt. 2. G. Miltenburg 99 pnt. 3. T. Ver molen 97 pnt. A-klasse 1. C. Mooy 98 pnt. 2. B. Metzelaar 97 pnt. 3. C.S. Pepping 96 pnt. B-klasse: 1. B. Mole naar 96 pnt. 2. W. Verzijlenberg 96 pnt. 3. R. Schaft 94 pnt. C. klasse 1. J. v. Duin 97 pnt. 2. B. Veenstra 95 pnt. 3. D. de Winter 86 pnt. Aspiranten 1. J. Drenth 99 pnt. 2. B. v.d. Burg 89 pnt. 3. J. Kaandorp 89 pnt. DARTCLUB DE UITKOMST LIMMEN - Het eerste team speelde de afgelopen week thuis tegen de Bonris bar uit Haarlem en won met 6-3. Stand bovenaan is na zes wedstrijden: 1. De uitkomst met 36 punten 2. 41 Drankba- teljon met 34 punten 3. Bonkis Bar met 31 punten. Het tweede team speelde uit tegen het knijpie en verloren net aan met 5-4. Stand na 6 wedstrijden 1. Bullfigthers 34 punten 2. Knijpie 3 31 punten 3. De Uitkomst 29 punten. KERSTSTUKJES MAKEN LIMMEN - In het Cultureel Centrum Vredeburg in Limmen kunt u op dins dagavond 20 december kerststukjes ma ken o.l.v. mevrouw Thea Koelemeij. Er worden twee arrangementen gemaakt, waarvoor alle materiaal aanwezig is. Heeft u interesse, bel dan snel, want er zijn nog maar een paar plaatsen vrij: tel. 02205-1701 (b.g.g. 1950). GROOTGROOTS! LIMMEN - Het laat zich moeilijk be noemen het feest van de Beiersemiddag afgelopen zondag 11 december in het parochiehuis St. Maarten. Ruim vier honderd maaltijden zuurkoolprak met casselerib en keizersbrood met salades vonden tevreden magen. De Cameren mag trots zijn op de keukenploeg. Zoals gebruikelijk hadden de Uy- lenspieghels weer niets nagelaten om het zo feestelijk mogelijk te maken. De zaal was aangekleed gelijk een feesttent van een Beierse schuttersvereniging, de da mes van de Raad fungeerden als gast vrouwen in hun schitterende nieuwe out-fit en de best mogelijke muziek, de Erika Kapel was aangetrokken. Dit alles te samen maakte het tot een onvergete lijk feest. De komende weken zullen de Uy- lenspieghels zich te weer stellen tegen de gemeentelijke plannen. Het super marktplan waarin het parochiehuis moet verdwijnen. Dit ligt ze niet zo goed. Ze werken liever aan de voorbe reiding van feesten, de dingen die men sen samenbinden, in plaats van zaken die de gemeenschapszin schaden. Zo is evengoed het volgende feest volop in voorbereiding. Het is de 'Flower- Power-avond'. De jaarlijkse tussena- vond op 7 januari. Dit feest dat opge luisterd wordt door het Trio Twilight zal extra aantrekkelijk worden door het gastoptreden van André Valkering. Dit feest is uitsluitend voor leden toeganke lijk op vertoon van de donateurskaart. Wilt u dit ook meemaken maar bent u nog geen lid, meldt u dan bij Adrie en Marjoka Groot, Theebos 30, tel. 3326. Een lidmaatschap kost 25,00 per stel. LIMMEN - Café-Dancing Limmen aan de Rijksweg 121 te Limmen heeft een totale face-lift gekregen. Zowel aan de buiten- als aan de binnenkant is er spra ke van een geweldige verfraaiing. Ook is het Eetcafé nu dagelijks geopend van 9.00 tot 20.00 uur, 's avonds (maandag t/m vrijdag) voor een heerlij ke maaltijd voor een geringe prijs. Op de kaart staan allerlei leuke gerechten en ook 'De hap van de dag' ontbreekt niet. Uiteraard bent u in het eetcafé ook van harte welkom voor zomaar een kop koffie of een pilsje aan de gezellige bar. Mocht u gewoon thuis iets willen bestel len, dan kunt u ons bellen voor een Saté du chef (tel. 02205-1383). Naast het eetcafe is de Dancing iedere zaterdag en zondag geopend. Op de za- LOU AND THE NEW STARS IN HET PAROCHIEHUIS LIMMEN - De Belgische band Lou and the New Stars is een samenvloeiing van leden van verschillende orkesten. Dan ny en Raymond Knops speelden tesa- men bij The Big Four. Eric Schols speel den bij de Snakes en de Spikes. Peter Willems doet het slagwerk bij de show band van Willy Schobben en is aktief slagwerker bij het leger. Louis Vaesen was zanger van Lou and The New Stars. Met deze formatie nam hij twee singels. Lou and the New Stars is een band die in deze formatie ongeveer een jaar bestaat. Het is een all-round formatie van tango, wals en foxtrot tot de mo derne top 40 muziek. Daardoor varieren de optredens van bruiloften, carnaval tot in discotheken. Zondag 18 december treedt de formatie op in het Limmer Parochiehuis. De aan vang is 18.00 uur. SCHAKEN IN LIMMEN LIMMEN - Het reserveteam van Vrede burg, dat halverwege de ontmoeting met Pat Mat IV in Beverwijk op de meeste borden op winst leek af te steve nen, kwam tenslotte met een forse ne derlaag in Limmen terug: 6'A-l'Zi. G. Hafkamp aan het eerste bord redde met de enige zege de eer en P. v. Buuren zorgde voor de enige puntdeling. Het Limmer jeugdkwartet-B liet de eer aan het Witte Paard. Het werd 1-3 en hier was D. Kerkhof de enige die voor winst zorgde. In de 14e ronde onderling kroop T. Morcus via een zege op G. Hafkamp naar de derde plaats. Óndanks verlies tegen G. de Graaf wist M. Limmen zich nog juist als tweede in de A-groep te handhaven terwijl koploper J. Admi raal met O. van Buuren het punt deelde en dus veilig aan kop bleef. In de B-poule verspeelde A. Duikersloot zijn hoge plaats al vroegtijdig tegen J. de Graaf en klimt C. Visser (winst op R. Velseboer) gestaag kopwaarts. De overige uitslagen zijn: A: B. Kerkhof-P. Vlaar 1-0; M. Vonka-P. Natte 1-0; C. Limmen-P. v.d. Heijdt 1-0; G- Hes-P. v. Buuren rem.; M. Biesheuvel-R. v.d. Storm Sr. 0-1; P. de Waard-M. v.d. Himst 0-1; J. Limmen- H. de Goede 1-0; T. Al-T. Schut en K. Aafjes-J. Bloedjes: afgebr. B: R. Denekamp-M. Philipoom 1-0; H. Levering-R. Hooijboer l-Ö; J. Tebbens- B. Hes rem.; M. Custers-M. Briefjes rem.; D. Kerkhof-R. v.d. Storm Jr. rem.; R. Morcus-R. Valkering rem.; P. Vessies-M. Zuurbier 0-1. C: T. Jonker-R. v.d. Velden 0-1; M. Peek-R. v.d. Velden rem.; O. Kaandorp-T. Jonker 0-1; F. Nijman-S. v.d. Wissel 0-1; E. Hekkelman-J. v.d. Vegte 0-1; S. v.d. Wissel-R. v.d. Velden 1-0. SQUASH NIEUWS DE VOETEL LIMMEN - Vol goede voornemens be gon het herenteam van squash ver. de Voetel aan de moeilijke return tegen Alkmaar 2. Het was een hoopvolle start, Walter Kaandorp pakte de eerste game en stellig van plan op de in geslagen weg door te gaan maar, zijn te genstander dacht daar anders over en bleek te sterk, 10-8, 0-9, 2-9 en 7-9. Ton Huijsmans speelde de eerste twee games erg zwak. Mentaal liet het te wensen over maar de volgende twee ga mes speelde hij weer zoals we de laatste weken van hem gewend zijn, en kon de ze in zijn voordeel beslissen. De vijfde en beslissende game was de spanning te snijden. Steeds keek Ton tegen een ach terstand aan tot 4-6, toen zette hij een eindsprint in tot 8-6 voor, maar hij kon het laatste punt niet scoren en moest de winst aan zijn tegenstander laten 7-9, 4-9, 9-7, 9-5 en 8-10. Roy Boontje blijft ook na deze ontmoe ting ongeslagen, had hij vorige keer nog vijf games nodig om te winnen nu maakte hij het aanzienlijk korter 9-8, 9-5 en 9-0. Dennis Boontje speelde een goede wedstrijd. Vorige keer verloor hij in drie games, hij was van plan in de voetsporen te blijven van zijn broer, zijn tegenstander werkte niet mee en pakte de winst 9-6, 8-10, 4-9, 9-3 en 0-9. Einduitslag de Voetel-Alkmaar 2 1-3. Het afgelopen weekend hebben acht le den van de Voetel deel genomen aan het Alpha toernooi van Castricum. Het re sultaat was goed, drie leden vielen in de prijzen, Petra Stroethoff werd tweede bij dames C. Marco Hulsebosch tweede bij heren rekreanten en Daan v.d. Dus sen tweede bij heren rekreanten. SWINGEN IN CONQUISTA LIMMEN - Vorig weekend was er de zeer geslaagde flipperkastcompetitie. Komend weekend hebben we iets heel anders, maar daarom zeker niet minder leuk. Aanstaande zaterdag 17 december is er namelijk een spectaculaire Dirty- Dancing demonstratie'door twee perso nen van een Haarlemse dansschool. Aanvang 20.00 uur. Entree 1,00. Leeftijd tot 16 jaar. Maar ook vrijdagavond zijn we geo pend vanaf 19.00 tot 20.30 uur voor de tieners met After-Dinner; daarna is Conquista geopend voor alle leeftijden. Zondagmiddag is Conquista met een speciale gouwe-ouwe muziekmiddag, kom en proef de sfeer vanaf 15.00 uur. Zaterdagmiddag zijn er kinderaktivitei- ten, ditmaal het maken van kerstkaar ten door middel van verfspatten. Aan vang 14.00 uur. Entree 1,00. Leeftijd 8 t/m 11 jaar. Conquista start ook met een make-up cursus voor meisjes vanaf 12 jaar. Wan neer: 3 maandagavonden in januari, respectievelijk 9, 16 en 23 januari, door twee ervaren schoonheidsspecialisten. Inhoud: hoe verzorg je je huid, verschil tussen dag en avond make-up, persoon lijke adviezen en dergelijke. Kosten maar 8,75 per cursus. Opgeven bij Conquista uiterlijk tot en met 28 decem ber, telefoon 02205-2811. 1 VV Limmen Programma zondag 18 december: Lim men 1 - West Frisia (14.30 uur); Zeevo gels 2 - Limmen 2 (11.00 uur); Egmon- dia 3 - Limmen 3 (14.30 uur); Limmen Al - Kolping Boys Al (11.30 uur); Alk- maarsche Boys A3 - Limmen A2 (14.00 uur). CANDLELIGHT-CONCERT IN AKERSLOOT AKERSLOOT - De Augustinus Canto- rij heeft zich uit de klassieke polyphonie ontwikkeld tot een vocaal ensemble met een eigen koorklank, die zich in het bij zonder leent voor het uitvoeren van romantische- en vroeg-moderne koor werken. Uitvoeringen en radio opnamen van o.a. Cantates van Mil- haud, van Missen van jaeggi en Bruning en van Engelse romantische koormu ziek (Sullivan) maakten duidelijk dat koor en repertoire elkaar goede diensten bewijzen: de koorklank wint aan ex pressieve schoonheid en het gekozen re pertoire wordt niet slechts ontrukt aan de vergetelheid, het wordt bovendien uitgevoerd met ongekende vitaliteit en vocale expressie. De nieuwe rijkdom aan klanken, die re pertoirekeuze en musiceerwijze brach ten, deed in het koor de wens ontstaan om voortaan onder een nieuwe naam op te treden. Zij vonden een naam die ge daanteverandering en nieuwe stijl teza men in een woord tot uitdrukking brengt: metamorfoze. Naast radio opnamen en concerten op uitnodiging, geeft het koor een serie concerten in Amsterdam waarin Romantische reper toire ten gehore wordt gebracht onder het motto: Aimez-vous Brahms? De N.H. Dorpskerk te Akersloot gaat om 19.45 uur open en de toegangsprij zen bedragen 10,00; CJP en pas 65 7,50. Kinderen tot en met 12 jaar 1,00. Aanvang concert 20.15 uur. Da tum: zaterdag 17 december. MEERVOGELS HANDBAL AKERSLOOT - De grote overwinning van de dames op de Haarlemse Gazellen werd behaald door keihard werken en attent verdedigen. Hoewel de start voor de Gazellen door creatief cirkelspel een 4-1 voorsprong gaf, dicteerde Meervo- gels de gehele wedstrijd. Aanvallend kwamen er hiaten in de Gazellenverde- diging en via de beruchte Aker behiel den de dames tot het eind een ruime voorsprong (11-20). Gezien de presta ties van de afgelopen weken moet het komende zondag tegen Tornado moge lijk zijn om bij winst de koppositie van Tornado over te nemen. Met de wetenschap dat Zandvoort- meeuwen een zeer wisselvallige ploeg is en alleen te stoppen is door een agressie ve verdediging begonnen de heren aan deze zware klus. Dit concept volhouden tot het einde en geen kans geven gelijk te komen bleek ook de enige manier om de punten van Zandvoortmeeuwen te pakken. Fraaie akties op de cirkel en schoten uit de tweede lijn werden suc cesvol afgerond (15-18). Met deze over winning kruipt Meervogels uit de degra datiezone en kan bij winst zondag tegen het Haarlemse Concordia zich gaan voorbereiden op een hopelijk betere tweede helft van de zaalcompetitie. Poppentheater Dibbes Deze maand zijn er voorstellingen op 17, 21, 24, 28 en 31 december. De aan vang is om 14.00 uur. Entree 4,00. In lichtingen en reservering: tel. 02513-13447. Poppentheater Dibbes, Wilhelminaplein 3 te Akersloot. Meervogels handbal Programma zondag 18 december, spor thal De Lelie: Meervogels - Alcmaria Victrix (meisjes asp, 10.00 uur), Meer vogels - Koedijk (jongens asp, 10.45 uur), Meervogels - Koedijk (meisjes jun. B, 11.30 uur), Meervogels - Scha- gen (heren 2, 12.25 uur), Meervogels - Tornado (dames 1, 13.30 uur), Meervo gels - Concordia (heren 1, 14.45 uur). CHRYSANTEN AKTIE HANDBALVER. MEERVOGELS AKERSLOOT - Woensdag 21 decem ber is de jaarlijkse chrysantenaktie van de jeugdkommissie. In de avonduren komen deze bij u langs en zullen drie chrysanten in één pot te koop aanbieden voor 4,50. De opbrengst is bestemd om jeugdaktiviteiten te organiseren. De chrysanten zijn ideaal om zelf kerststukjes te maken. We hopen niet tevergeefs bij u aan te bellen. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Geboren: Joyce Steffanie, dochter van: A.C.J. Berns en K.F.A. Buis. Eveline, dochter van: C.G. J. de Lange en: A.G. de Beus. Hendrikus Simon Jacob, zoon van: C.J.M. Sander en: E.B. Zwart. Ondertrouwd: A.N. Kaptein en E.R. van der Eng. Overleden: J.S.P. Smit, oud 25 jaar. terdagavonden is er een drukbezochte dansavond voor alleenstaanden (aan vang 21.00 uur). Op zondagmiddag is er vanaf 16.00 uur Dansen voor 'Ouderen' met live muziek (op 18 december Duo Heesbeen). Op 1 januari wordt René de Haan, bekend van o.a. Vuile Huiche laar; in Limmen verwacht. Natuurlijk is de zondagavond vanaf 21.00 uur gereserveerd voor de jonge ren. Ook kunt u in café-dancing Lim men nog terecht voor een besloten party (maandag tot en met vrijdag) of feest. Uw Party of feest is bij ons in goede handen. Mocht u inlichtingen wensen omtrent één en ander belt u dan even naar Café-Dancing Limmen, tel. 02205-1383. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. VERONICA BIJ TURBO 2000 UITGEEST - De populaire dancing Turbo 2000 in Uitgeest presenteert op zaterdag 17 december de Veronica Drive-in Show. Deze sensationele Vero nica show wordt gepresenteerd door twee bekende D.J.'s. Ook worden er onder het publiek door sponsors leuke prijsjes uitgedeeld. De aanvang van de show is 22.00 uur en Turbo is natuurlijk geopend tot 04.00 uur! Openbare Bibliotheek Van 16 tot 24 december verkoopt Uni cef haar materialen in de hal van de bi bliotheek. Tijdens de openingsuren zijn de dames van Unicef aanwezig. Galerie Toonen In Galerie Toonen, Dorpsstraat 14 te Bergen kan men tot en met 15 januari op dinsdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur schilderwerk van Jacques Wesselius en beelden van Evert den Hartog bekijken. Kerstmarkt Freinetschool Vrijdag 16 december: kerstmarkt in de Freinetschool, Het Malevoort 9, tussen 18.00-20.00 uur. Men kan luisteren naar muziek en zelf kerstversieringen maken. SCHAATSRUILBEURS ALKMAAR - Op zaterdag 17 december wordt de tweede schaatsruilbeurs van dit seizoen georganiseerd op Kunstijs baan De Meent. Na het enorme succes van de eerste schaatsruilbeurs, verwach ten de organisatoren De Meent in sa menwerking met Sportshop Slikker: weer grote belangstelling voor deze tweede ruilbeurs. De ruilbeurs begint op zaterdagmiddag om 14.00 uur en duurt tot uiterlijk 15.30 uur. Enkele spelregels: Op deze ruilbeurs is geen veilingmeester. De waarde van uw te kopen of te verkopen schaatsen dient u zelf te bepalen. De organisatoren zijn niet aansprakelijk voor vermissing of schade aan uw eigendommen of misko pen. De schaatsruilbeurs wordt gehou den in de kleedkamers onder het tribu negebouw. En voor deskundige advise ring kunt u een beroep doen op de speci alisten van schaatsshop Slikker. DAMES BRIDGECLUB SANS ATOUT Uitslag van 7 december: A-lijn, N-Z 1. Dolmans-v. Twuyver 59 2. de Waal- Bakker 56.5. O-W 1. Roozen-Schaffer 56 2. Middelbeek-Daudey 52.5. B-lijn, N-Z 1. Tuinstra-v. Balen 59.5 2. Slob-Meijering 55 O-W 1. Kemper-v.d. Linden 53 2. Lambalk-Grutters 51.5. C-lijn: 1. Werdmuller-Hommes 63.5 2. Brugman-Groen 61.5 D-lijn 1. v.d. Goot-Wolthuizen 67 2. v. Swol-Wuyts 52. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE HEILOO - Het eerste team van de Hei- looër schaakvereniging Oppositie heeft ook haar derde wedstrijd gewonnen. Dit keer werd het tweede achttal van schaakclub Bergen aan de zegekar ge- Iron den-. -Deze-koer was-het van- Hoek die de goedé richting aangaf. Zijn winst werd gevolgd door een remise van Jong kind en winst van Heeringa en Van Et- ten. Na de tijdscontrole gaf de tegen stander van Folkertsma op, zodat de winst binnen was. In betere stand wer den de overige borden remise gegeven. Doordat het eerste speelde veranderde er aan de kop van de ranglijst niet veel. Alleen Maas viel iets terug door verlies van Niehaus. In de B-poule leidt voor zitter Kracht nu met ruime voorsprong, na winst op Hafkamp. De uitslagen van de interne competitie luiden: H. Niehaus-H. Maas 1-0, P. Manni-W. Ligthart 0-1, A. Rampen-D. de Jager 1-0, C. Brink-W. van Bakel 0-1, R. Sauer-D. Vermeulen 1-0, J. Alleman- M. van Bentum afg. G. Hafkamp-H. Kracht 0-1, P. v.d. Werff-J. de Jong afg., M. Alleman-O. Koenders 1-0, J. Langereis-I. Oudeboon 0-1, Nhuan Vo- H. Horninge 1-0, J. Ebregt-J. Kooy afg., J. Plas-P. Ooyevaar rem., F. Beyers-F. v.d. Werff 0-1, B. van Stee-J. Hassing 0-1, G. v.d. Brink-J. Vegter 1-0. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 16 december: kerst-bridge avond in 't Oosthonk, aanvang 20.00 uur. Entree 2,00, niet-leden 3,00. Opgeven op woensdag 14 december tus sen 19.00-21.00 uur via tel. 333736. Zaterdag 17 december: kerststukjes ma ken onder deskundige leiding in 't Oost- honk van 12.00-16.00 uur. Kosten 2,00. (Hier komen nog bij de kosten voor het te gebruiken materiaal). Voor inlichtingen en opgave (tot 12 decem ber): T. de Waard, tel. 332845. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Woensdag 21 december: kerststukjes maken o.l.v. de fam. Schavemaker, aanvang 20.00 in het Open Huis. Kosten 6,00. Voor inlichtingen: 02205-2216. Groei en Bloei Vrijdag 16 december: kerststukjes ma ken, 's middags (13.30 uur) en 's avonds (20.00 uur) in de zaal van de Geref. kerk. Inlichtingen: de heer Kamer, tel. 333523. Katholiek Vrouwengilde Woensdag 14 december: kerstviering met een optreden door het Westfries ca baretgezelschap 'Wie skroift die bloift'. Aanvang 20.00 uur ifi 't Trefpunt. Plattelandsvrouwen Donderdag 15 december: kerstviering, aanvang 18.00 uur. Gezamenlijke broodmaaltijd, muziek, zang en voor dracht in de zaal van de geref. kerk. Wie vervoersproblemen heeft kan con tact opnemen met mw. R. Blokker, tel. 332411. Nederland-Noorwegen De vereniging Nederland-Noorwegen houdt op vrijdag 16 december een Noors kerstfeest in het Dorpshuis, Raadhuisstraat 2 te Bergen, aanvang 20.00 uur. Voor inlichtingen: 072-123349. HSV ZAALVOETBALTOERNOOI HEILOO - Voor de 8ste keer is het ko- mité Jeroen Tromp, Ted Kosters, Jos Beerse en Hans Hoetjes sr. er weer in geslaagd het zo langzamerhand traditio nele Nieuwjaarstoernooi op poten te zetten. Dankzij deze goede organisatie komen ieder jaar meer toeschouwers uit Heiloo en omgeving naar de sporthal Heiloo aan Het Zevenhuizen. Reeds om negen uur komen de eerste bezoekers. Een volle dag leuke sport waarbij grap pen en grollen van de deelnemende teams niet ontbreken. Voor het natje en het droogje zorgt de fam. de Wit in hun restaurant. Zij zijn met nog 'n paar H.S.V.ers de sponsors van dit altijd weer geslaagde en met levende muziek omlijste evenement. Daarom reserveer 8 januari nu al vast, een gezelliger start van 1989 kunt u zich niet voorstellen en wie weet gaat u via de loterij ook nog met een prachtige prijs naar huis. HSV in de middenmoot Met een goed resultaat heeft H.S.V. haar laatste thuis wedstrijd op het H.S.V. sportpark afgesloten. De Hei- looërs hebben het tot het laatste signaal voor het publiek spannend gehouden. De doelrijpe kansen vooral in de tweede helft konden aan de reeds vroeg verkre gen 1-0 voorsprong geen verandering brengen. Meervogels dat geen moment kon bewijzen hun stand op de ranglijst waard te zijn probeerde nog wel met counters de H.S.V. verdediging te ver schalken, maar aan het eind daarvan stond de H.S.V. keeper als een rots in de branding. Aanstaande zondag nog uit tegen K.G.B. en daarna de winterstop. TRIAS EINDIGT VOORIN HEILOO - Tijdens de tweede wedstrijd in de crosscompetitie, afgelopen zater dag in Den Helder, hebben diverse juni oren van Trias hoge klasseringen be haald. In drie categorieën gingen atleten van Trias zelfs als eerste over de finish. Heieen Bakker won bij de A-meisjes, terwijl Marianne Nijmeijer bij 'de B- meisjes zegevierde. Bij de B-jongens bleek Ard van Berkel na een prima race de beste loper. Michael Elzenga en Daan Bakker consolideerden hun hoge posities in het totaalklassement van de A-jongens door resp. als derde en vierde te eindigen. De D-junioren haalden zo wel bij de meisjes (Femke Klous), als bij de jongens (Thijs Vermorken) een derde plaats. De laatste voorwedstrijd zal op 28 januari in Heiloo worden georganiseerd. AGENDA SPORTHAL HET VENNEWATER Donderdag 15 december Sportinstuif 50-plussers 14.00-16.00 Handbal Foresters 18.00-23.00 Vrijdag 16 december Zaalvoetbal KNVB 17.45-23.00 Het programma: RWH/EMJ - Beentjes 18.45 Crawford 2 - MCA 2 19.35 Crawford - Wieringerwaard 20.25 Foresters - Biersteker 21.15 Krocht - Veronica 22.05 Zaterdag 17 december Zaalvoetbal diverse clubs 9.00-16.00 Basketbal Flashing Heiloo 16.00-20.00 Zaalvoetbal diverse clubs 20.00-22.30 Zondag 18 december Zaalvoetbal HSV 9.00-18.00 Maandag 19 december Volleybal Effect 18.00-23.00 Dinsdag 20 december Volleybal Nevobo 18.30-23.00 Woensdag 21 december Hockey De Terriërs 16.30-18.30 Zaalvoetbal KNVB 18.45-23.00 Het programma: RWH/EMJ 2 - Koedijk 3 18.45 Foresters vet. 2 - SOVA 19.25 Melkunie vet. - Amstelhoek 20.05 HSV 2 - 't Haventje 2 20.45 Foresters vet. 3 - NOC'75 21.35 Foresters 3 - Rolff 3 22.15

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1988 | | pagina 18