R.K. Schoolbestuur Heiloo gaat regionaal samenwerken Nieuwe jaar goed van start bij het open jongerenwerk De heer C. W. van Twuiver koninklijk onderscheiden Utopia: kaarten en posters in enorme verscheidenheid Hf Verenigingsagenda Bijttutdere acties Lentebode Uw boe-geroep zal méér uitrichten dan het mijne. m Raad Heiloo boos over caravanstalling Roep "boe", teken hier! Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen UITKIJKPOST 11 JANUARI 1989 Jongerenwerker Arvith Betlem in het oude schoollokaal dat geheel ver bouwd werd tot een eigen honk voor de Heilooër jongeren. HEILOO - De jaarwisseling was voor Arvith Betlem, de jongerenwerker in dienst van de gemeente Heiloo, zowel het besluit van een druk eerste jaar als de start van een wellicht nog voller tweede jaar. In de nacht van 31 decem ber op 1 januari werd met zo'n 300 jon geren in het Brunogebouw 1989 feeste lijk begroet. Een experiment dat zo suc cesvol was dat nu reeds gesproken wordt over een tweede editie over bijna een jaar. Voor de redactie van de Uit kijkpost reden om eens bij Arvith te in formeren naar zijn bevindingen. ,,Het was een makkelijke start voor me het afgelopen jaar, er was veel behoefte aan open jongerenwerk", zegt Arvith, die zijn publiek vindt in de leeftijds groep van 15 tot 23 jaar. „We zijn gestart met twee middagen en drie avon den open te gaan in ons eigen honk. Het had een ontmoetingskarakter, er was muziek, video, enzovoort. In de loop van de maanden werden de avonden steeds drukker bezocht. Omdat mijn uren beperkt zijn en ik aan het organisa torische werk niet toekwam, besloten we 's middags niet meer open te gaan". Het bezoek van vooral de vrijdagavond Over het toenemende bezoekersaantal tijdens de disco's is Arvith Betlem tevre den. Maar het record werd gevestigd tij dens het nieuwjaarsfeest. „Het is een pluspunt voor de gemeente dat men toestemming heeft gegeven. Het is een goede stap geweest voor de jongeren en voor de buurt, er zijn weinig vernielin gen geweest. Ik hoop op een dialoog en dus een voortzetting volgend jaar. Maar dan moet er wel eerder toestemming zijn, zodat we meer kunnen organise ren", aldus Arvith. Komend jaar In het net begonnen nieuwe jaar wil Ar vith Betlem meer activiteiten in het Bru nogebouw organiseren. Natuurlijk de maandelijkse disco's, maar ook optre dens door popgroepen. Bovendien is er het plan om in samenwerking met Buk- Buk, een andere vaste gebruiker van het Brunogebouw, films te huren en te ver tonen. Tevreden stelt Arvith vast dat de samenwerking met Buk Buk nu een be gin heeft gekregen. Natuurlijk hoeft de Heilooër jongeren werker niet alles zelf te doen. Hij heeft een ploegje van 12 medewerkers, die neemt nog steeds toe, waarbij ook de r allerhande werkzaamhedenite por- groep jongeren boven de 20 jaar toe neemt. „Zij komen ook uit Egmond, Limmen en andere plaatsen in de buurt, het honk voorziet in een behoefte voor de regio", zegt Arvith. „Het zijn jonge ren die elders niet kunnen of willen ko men. Maar meer bezoek van buiten houdt de Heilooër jongeren niet tegen". Brunogebouw Het honk van Arvith is gevestigd in het vroegere schoolgebouw aan de Pastoor van Muijenweg 16. Naast dit pand staat het Brunogebouw, dat in 1985 ver ren zijn, zowel in het eigen honk als in de grote zaal van het Brunogebouw. Zonder hen zou het lastig zijn de activi teiten draaiende te houden. „Voor het jongerenwerk in Heiloo zou het ideaal zijn als er driemaal 20 uur be schikbaar is (Arvith Betlem werkt op een eenmanspost 28 uur per week, red.): 20 uur voor de begeleiding van jonge ren, 20 uur voor het runnen van het honk en 20 uur voor de organisatie van activiteiten. Vooral voor het eerste is er nu geen tijd en geen rustige plek om te praten", stelt Arvith vast aan de hand van zijn ervaringen. bouwd en geschikt gemaakt werd voor het jongerenwerk in Heiloo. Helaas be- ""if* ^us noS veei te doen op het ge schikt het gebouw niet over voldoende bj.ed. van Jongerenwerk in de gemeente geschikte ruimte zodat Arvith er ook een eigen honk en werkruimte kan heb ben. Toch is er voor hem een soort ver plichting om van het gebouw gebruik te maken. Die verplichting komt voort uit het toenmalige besluit van de gemeente raad om het Brunogebouw voor vele tonnen ten behoeve van het jongeren werk te verbouwen. „In het eerste jaar zijn er weinig activi teiten geweest. De zaal is alleen geschikt voor grootschalige activiteiten, waar zo'n 300 man op afkomen. Daar zit een flink risico in, met name financieel. Ook heb ik te weinig uren om veel in het Brunogebouw te doen. In november zijn we wel begonnen met een serie disco-avonden, elke eerste zaterdag van de maand", legt Arvith uit. Heiloo. Ging de raad enkele jaren gele den schoorvoetend akkoord met de ver bouwing van het Brunogebouw, later volgde de benoeming van een jongeren werker voor eerst 20 en nu 28 uur. Nu er bij het Bureau Welzijn van de ge meente het plan bestaat een jeugd- en jongerennota samen te stellen zal het begrip voor de noodzaak van jongeren werk in Heiloo wellicht verder toene men. Misschien dat de gemeente dan de 'achterstand' die er is ten opzichte van gemeenten als Heerhugowaard, Castri- cum en Langedijk, inlopen, zodat de jongeren graag in Heiloo blijven. Dat op zich zou al goed aansluiten bij de be vreesde geluiden die tijdens de algemene beschouwingen van de gemeenteraad te beluisteren waren met betrekking tot de vergrijzing van de gemeente. GESLAAGD HEILOO - Op het 10 december door de Associatie SMK afgenomen examen slaagden voor het door het de Centrale Overheid erkende diploma machine- schrijven de dames M. v.d. Berg (Alk maar), E. Dekker, I. Dijkman-Dulkes (Heiloo), C. van Ham (Egmond aan Zee), I. Hoen-Exmann, W. Keesman, M! Hoendersloot, S. Poulissen, S. Rijn- ders (Heiloo), J. Scheepbouwer (Alk maar), M. Stam (Limmen), M. Steur (Alkmaar), J. Verleun (Egmond aan Zee) en de heren F. van der Blij (Hei loo), M. Dekker (Alkmaar), R. Don kersloot (Heiloo), J. Duinmayer (Alk maar), M. de Laat, M. Lapere (Heiloo), en E. Roseler (Limmen). Het praktijk diploma machineschrijven werd be haald door mw. S. Oosterwal (Bergen). Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet Heiloo. POLITIEBERICHTEN Bij Jamin was een winkeldiefstal. Er zijn nogal wat auto's beschadigd. In Limmen op de Hyacinthenlaan, de Kloosterhof, de Frederica's Hof, de Schuine Hondsbosschelaan en Baetenburg. Aan de Nic. Beetsweg kwam men via de achterdeur een woning binnen en is er een jas meegenomen. Op de Westerweg is iemand na een aan rijding doorgereden. Schade was er aan de motorkap, koplichten en spatbord. Hetzelfde gebeurde op de parkeerplaats bij 't Loo en de Vinkenbaan. Op Ypestein brak men in de nissenhut. Er wordt niets vermist. Er werd een ruit vernield bij de Willibrodusschool. Op de Blinkenlaan werd ingebroken, maar toen ging het alarm af. Men nam een bos met 7 sleutels mee. Ook op het station werd weer eens een ruit vernield, maar de dader, een jongen uit Alkmaar, werd gepakt, kreeg een procesverbaal en moet het uitbetalen. Er werden deze week zestien fietsen gestolen. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 16 januari: tegels schilderen o.l.v. de heer Ruigrok. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis, kosten 5,00. In lichtingen: 02205-2216. De Christenvrouw Dinsdag 17 januari: de heer J. v.d. Sluis spreekt over homofilie. Aanvang 19.45 uur in het Wijkcentrum Overdie, Ruus- broechof 97 te Alkmaar. Nivon: Kenya Zaterdag 14 januari: dialezing over Ke nya door de fam. Keesen uit Heiloo. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Entree leden 1,00, niet-leden 4,00, kinderen niet-leden 2,00. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. HEILOO - Innovatie, renovatie, ver nieuwingen, enz. zijn bij het onderwijs actuele begrippen. De inwerkingtreding van de wet op het basisonderwijs, het opgaan van de kleuterschool en de lage re school in de nieuwe basisschool, bete kende voor de school heel wat verande ringen. Deze veranderingen beperkten zich echter niet tot de school alleen. Ook de schoolbesturen kregen te maken met de nieuwe wet op het basisonderwijs. Voor de schoolbesturen betekende dit o.a. dat de vergoeding van de kosten van het onderwijs niet meer via de ge meente plaatsvindt maar rechtstreeks via het Ministerie van Onderwijs. Door het ministerie is een systeem bedacht waarbij voor alle voorkomende kosten vergoedingsbedragen worden berekend. Op zich een goed systeem, ware het niet dat de berekening van de kosten uitgaat van grootschaligheid. Met andere woor den, het ministerie neemt in zijn bereke ning aan dat er voor bepaalde posten sprake is van een hoeveelheid van totaal 66 scholen. Eén van die posten is o.a. 'beheer en administratie'. Dit door het ministerie gevoerde beleid was voor de landelijke bond van katholieke school besturen aanleiding een beleid te ont wikkelen wat er op was gericht te ko men tot concentratie van schoolbestu ren en of onderwijsbureaus. Stichting Katholiek Onderwijsbureau Noordhoiland-Noord In onze regio heeft dit er toe geleid dat een viertal besturen, waaronder het r.k. schoolbestuur van Heiloo de intentie hebben uitgesproken gezamenlijk te ko men tot de stichting van een Katholiek Onderwijsbureau Noordholland- Noord. De oprichting van deze nieuwe stichting is om met behoud van de auto nomie van de bestaande schoolbesturen in de regio Noordholland-Noord t.b.v. de aangesloten schoolbesturen de totale administratie te voeren en indien dit wordt gewenst ook de bestuurlijke on dersteuning te verzorgen. R.K. Schoolbestuur Heiloo sluit zijn bestuurscentrum Voor Heiloo betekent dit dat het bestuurscentrum aan de Westerweg zal worden gesloten. Doordat de directeur van de stichting R.K. Schoolbestuur Heiloo, de heer J.H.J. Overmeer, per 1 januari jl. gebruik kan en wilde maken van de regeling vrijwillig vervroegd uit treden, de zogenaamde VUT-regeling, hebben de besturen van de Stichting Alkmaarse Katholieke Scholen en de Stichting R.K. Schoolbestuur Heiloo besloten op de nieuwe stichting vooruit te lopen en per 1 januari een samenwer kingsverband aan te gaan. Voor de onderwijsgevenden van de ka tholieke scholen in Heiloo zal dit onget wijfeld wennen worden. Het vertrouw de adres, waar men gedurende 27 jaar met z'n vragen en problemen terecht kon is er niet meer. Daarvoor in de plaats moet men naar Alkmaar waar va naf heden de administratie is onderge bracht en van waaruit ook de bestuurlij ke ondersteuning plaatsvindt. Het schoolbestuur en dus ook zijn scholen kunnen dus verzekerd blijven van een deskundige ondersteuning. Met het in de VUT gaan van de heer Overmeer verdwijnt zijn deskundigheid echter niet. De nieuwe nog op te richten Het terrein van Liefting aan de Kanaaldijk: de stalling van caravans en vrachtwagens ontlokten veel kritiek in de raad. stichting heeft hem inmiddels al gestrikt voor de functie van voorzitter van het voorlopige bestuur van bedoelde stichting. Dit is echter niet de enige verandering die er plaatsvindt. Ook in de samenstel ling van het bestuur heeft zich een aan tal wijzigingen voorgedaan. Statutair waren aftredend de heer H.A.J.M. Steenaert, sekretaris van de stichting en mevrouw Crabbendam. Voorts moest ook de voorzitter van het bestuur, de heer J.G.M. Sterkman, wegens toena me van werkzaamheden zijn functie be schikbaar stellen. Voorzitter en sekreta ris hebben ruim 12 Zi jaar deel uitge maakt van het schoolbestuur. Gelukkig kon in de vacatures tijdig wor den voorzien. Een zittend bestuurslid, de heer P.H.M. Roemer, was bereid de functie van sekretaris op zich te nemen en voor de functie van voorzitter kon worden benoemd de heer H.G.J. Mors huis, voormalig direkteur van de Mel kunie te Heiloo en oud bestuurs-lid van het r.k. schoolbestuur. Daarnaast zal de heer J.G.M. Sterkman deel uitmaken van de nieuwe stichting zodat de ge wenste continuïteit ook in die zin gerea liseerd wordt. Het nieuwe jaar betekende dus voor het katholiek schoolbestuur en zijn scholen het begin van een nieuwe periode. Deze nieuwe periode is echter goed voorbe reid zodat de verwachting gerechtvaar digd is dat het katholiek onderwijs in Heiloo verzekerd kan blijven van een goed beheer en een Jeskundige ondersteuning. In zijn vrije tijd mag de heer Van Twuiver graag muziek maken, samen met zijn vrouw. HEILOO - Burgemeester G.J. Glijnis, heeft in verpleeghuis Oudtburgh in Ber gen aan de heer C.W. van Twuiver de eremedaille in goud uitgereikt. De heer van Twuiver is naast zijn werk als ac countant, van het begin af betrokken geweest bij de oprichting van verpleeg huis Oudtburgh. In 1952 wilde de Ned. Herv. Stichting Maatschappelijk Werk dat er een on derzoek werd ingesteld naar de huis vesting van bejaarden. De heer van Twuiver heeft toen samen met burge meester Reehorst en dhr. van Gelder dit onderzoek verricht. Uit dit onderzoek bleek, hoe slecht het gesteld was met de langdurig zieken. Toen bleek hoe groot de behoefte aan verpleegtehuizen was. In 1955 werd de Stichting verpleging chronisch zieken opgericht en dat resul teerde (na een lange tijd) in de bouw van verpleeghuis Oudtburgh, dat plaats bood aan 117 mensen. De heer v. Twui ver werd bestuurslid en penningmeester. Oudtburgh bestaat nu 22 jaar en heeft veel uitbreidingen ondergaan. Van Twuiver heeft altijd veel gedaan om de mensen daar zo veel mogelijk plezier te gunnen. Zo is er een groot te- levisscherm aangeschaft, vlak voordat de WK voetbal begonnen. Een podium met geluidsinstallatie maakt het moge lijk voor mensen die niet meer naar de schouwburg kunnen, de artiesten naar Oudtburgh te halen, zo waren er al con certen met o.a. Caroline Kaart en Mar co Bakker. In z'n vrije tijd mag de heer v. Twuiver graag zelf muziek maken op de viool, samen met zijn vrouw, die piano speelt, ook maakt hij deel uit van een kwartet. Nu is de tijd gekomen het wat rustiger aan te gaan doen, maar iemand met zo veel ervaring zal zeker nog wel eens om advies gevraagd worden. INGEZONDEN Wat gebeurt er met de bomen in Heiloo? HEILOO - De laatste dag van het oude jaar was echt de laatste dag voor de twee prachtige, grote platanebomen, die groeiden op het ex-schoolpleintje van ex-kleuterschool de Kreek, hoek Zee- weg/Holleweg. Deze twee platanen hadden afgelopen zomer nog een vol bladerenpak; gezonde sterke bomen, die aan het pleintje een karakteristiek gezicht verleenden. Op 22 maart 1988 werd in een hoorzit ting aan de burgemeester de vraag gesteld, wat er met deze bomen zou ge beuren. In het verslag van deze hoorzit ting staat het volgende te lezen: De bur gemeester antwoordde: 'Deze blijven staan indien dit bij de uitvoering van het bouwplan geen problemen geeft. Gelet op hoge kosten zal verplaatsing alleen worden overwogen, als het om heel bij zondere exemplaren gaat. Dit zal zorg vuldig worden bekeken. Er gaan geen bomen weg als dit niet nodig is'. 31 December 1988 gingen deze bomen weg, ze werden met grof geweld in stuk ken gezaagd. Gemeente, hoe bijzonder moet een boom in Heiloo worden, voor hij mag blijven staan? (Wat betreft de platanen weet ik géferi'ander plekje in Heiloo waar zulke grote stonden: nu alleen nog bij huize Ovërkerck en wat nieuw aan geplante bij 't Loo. Even verder aan de Holleweg tussen nr. 127 en nr. 123 was een stukje gemeente- groen, ook dit smalle stukje grond met bomen is onlangs door de gemeente ver kocht, met tot gevolg weg bomen. Wo ningen zijn belangrijk voor mensen, ook belangrijk zijn bomen! Bomen een stukje natuur, leven en schoonheid, 1 januari 1989 is dit in centrum Heiloo weer iets minder. Hoe boomrijk zal er 31 december 1989 uitzien? Naam bij redactie bekend De redactie van de Uitkijkpost ontving deze brief vergezeld van een handteke ningenlijst, waarop zo'n vijftig omwo nenden zich met de schrijfster van de brief afvroegen hoe het met de bomen- rijkdom aan het eind van het jaar zal zijn. Een eerste lentebode: bloeiende wit te narcissen. Ook andere bolgewas sen steken nu, begin januari, hun kop al royaal boven de grond. CDA INFORMATIE-UUR HEILOO - Hebt u het gevoel dat u iets mist? Tijdens het CDA-informatie-uur kunt u volledig op de hoogte worden ge bracht. Hoor en wederhoor, vraag en antwoord. Donderdag 19 januari in het Open Huis, zaal 7, aanvang 19.30 uur. Fractie- en bestuursleden zorgen ervoor dat u niets aan informatie en/of voor lichting behoeft te missen. Wilt u schrif telijk reageren? Dat kan! Schrijf u op merkingen of reakties aan: Fractiesecre tariaat CDA, J. H. Veeninga, Postbus 147, 1850 AC Heiloo. DIERENBESCHERMING Goed tehuis gezocht voor: Friese StabijJ.teef, 10 weken, Tommie, bastaard terriertje, reu, 11 weken, Noeska, bastaard bouvier, teef 1 Vi jaar, rakker, kleine bastaard terrier, zwart bruin, reu 10 jaar, Bas, bouvier, reu, 2 jaar, rakker, langharige bastaard, gest., teef, 12 jaar, Victor, bastaard herder, gec., reu, 10 jaar, Rob bouvier, reu, 1 jaar, Max, mechelse herder gest., Voor informatie: teef, 6 jaar. 02205-2256. D Een cavia, een midddelgrote en 7 kleine Frentkaarten en posters te kust en te keur bij Utopia. soorten konijnen. Telefoon, 072-331484. Witte kater met zwart vlekje op de kop en een rode kater, 12 en 8 jaar oud, kunnen bij kinderen en katten, half rus- sisch blauwe kater, 5 jaar, witte poes met cyperse vlekken, is doof, ca. 9 jaar, Eefje, schildpodpoes, 13 jaar, rustig en lief, Moekie, wit met cypese vlekken, ca. 2 jaar, speelse poes, heeft veel aan dacht nodig. Verder zoeken nog een aantal katten een baasje, bel gerust voor meer informatie: 072-337853, b.g.g. 072-616106. HEILOO - De leden van de gemeente raad van Heiloo staken het vorige week bepaald niet onder stoelen of banken: de situatie aan de Kanaaldijk, waar op het terrein van de heer Liefting caravans en enkele vrachtwagens gestald staan bevalt hen allerminst. Aanleiding tot boze woorden was het verzoek van de heer Liefting om op zijn terrein een nieuwe loods te mogen bouwen, die een deel van het jaar als schapenstal ge bruikt zal worden. CD A-woord voerder Visser noemde de situatie voor de gemeente ongunstig en sprak de vrees uit dat de nieuwe loods ook voor een ander dan een agrarisch doel gebruikt zal worden. Verandering is noodzaak en daarom stelde Visser na mens de fracties van CDA, VVD en PvdA voor de hele zaak nog eens in her overweging te nemen. De huidige plan nen voor de bouw van een loods kunnen daarbij niet doorgaan, maar wellicht dat er toch gebouwd kan worden, wan neer het bestemmingsplan enigszins wordt aangepast. Aan de toestemming voor nieuwbouw moeten dan wel strikte voorwaarden verbonden worden om de 'rotzooi' - zoals VVDer Knijnenberg de situatie omschreef - weg te werken en te voorkomen dat deze opnieuw kan ontstaan. Ook de andere fracties (PvdA, Heiloo 2000 en Links Heiloo) lieten zich niet onbetuigd om de bestaande situatie te kritiseren. Alle sprekers voelden tenslotte voor het gelanceerde voorstel de zaak nog eens te bezien, zodat er in ieder geval aan een oplossing wordt ge werkt. Ook het college, bij monde van wethouder Borsjes, stelde zich achter het voorstel, maar niet nadat men ver klaard had dat tegen de geparkeerde vrachtwagens van Liefting's buurman Anema zal worden opgetreden: die ver vuilen de bodem en kunnen niet getole reerd worden. Verder werd tijdens de raadsvergade ring besloten voor in ieder geval één jaar een vuilnisauto in te huren in plaats van er zelf een te kopen, hetgeen een besparing oplevert van een kleine 20.000 gulden op-jaarbasis. Ook krijgt de Stichting Consument en Huishou ding een ruimer budget, zodat men in 1989 in plaats van vier nu acht uur be schikbaar is voor inwoners van Heiloo. (Deze stichting is bereikbaar via de af deling sociale zaken, red.). VERONICA RIJDT BINNEN BIJ TURBO 2000 UITGEEST - Op zaterdag 14 januari heeft Turbo 2000 te Uitgeest de populai re Veronica Drive-in show op haar pro gramma staan. Ditmaal is het Bart van Leeuwen zijn beurt om het Turbo- publiek te vermaken. Uiteraard zullen er dankzij de diverse sponsors ook nog wat leuke prijsjes te verdienen zijn. Tur bo is open vanaf 21.00 uur tot 4.00 uur 's nachts. MUZIEK OP DE WINTERAVOND SINT PANCRAS - Op vrijdag 13 janu ari geeft de calveciniste Cynthia Wilson een concert in de serie Muziek op de Winteravond. Naast clavecimbel wordt er op spinet en clavichord gespeeld. Alle instrumenten zijn gebouwd door haar echtgenoot, de clavecimbelbouwer Jo hannes Steenbeek. Cynthia Wilson speelt een barok-programma. Het con cert vindt plaats in de Witte Kerk, Kerk plein in Sint Pancras. Aanvang 20.15 uur. Zaal open 19.30 uur. Toe gangsprijzen: losse kaarten kosten 7,50. Donateurs, CJP, 65+ en 18- betalen 5,00. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Inlichtingen Leendert de Jong, Noordeinde 16, Sint Pancras, tel. 02267-3343. Het ziet eindelijk uil dai er een nieuwe diercnw komt. Hn dal is maar goed ook. want als dier heb ie maar biner weinig revhien. Helaas is hei Ministerie van Landbouw en Visserii echier mei een voorstel gekomen dai nauwelilks verbetering belooft Gelukkig heeft de Die - renbesehemung óók een web voorstel klaarliggen, een voorstel waar |e als kalf direct dancl van wordt! De meeste kamerleden zim het met het wetsvoorstel van de Dierenbescherming eens ook? Zet r dan gauw uw'poot' In de bijval-bon en stuur 'm op in een open envelop (post zegel van 65 cent) Adres Dieren bescherming Postbus 85980,1 2508 CR Den Haag 1BIJVAL-BON— ~i 1 1 lk teken ook voor de betere dierenwet van de Dierenbescherming I I t I I Gevonden Donker grijze kat, met zwart, halve staart, grijze vlooienband, erg schuw, Kapellaan in Heiloo. Voor inlichtingen: 072-616106. Een zebravink en een licht bruin beige parkiet. Tel. 072O37516. Dierenbescherming Heiloo e.o. Vogels Heiloo en Limmen: 072-337516, Knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484. Actie vakantie pleegdier: 072-336180. Honden, katten en knaagdieren Akersloot: 02513-10079. Katten Heiloo en Limmen: 072-337853 of 072-616106. Honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. J Inspectie Heiloo e.o.: 072-337516. WUt u méér doen, dan kan 't zo ummene tc iMen ■gnotf rropciroftkmincnr jy*y p*nf Uctcrvui*- 14c Dfcrenbodwrming r en ontvang hiervoor 6* Mm *mh het kJcurcnblad C ALKMAAR - In de Alkmaarse Lan- gestraat is in december van het vorig jaar een nieuwe, leuke winkel geopend: Utopia, een zaak vol wens- en ansicht kaarten, posters en lijsten. Jos Konijn en Basil Poison bieden de klanten een enorme verscheidenheid en staan hen met geduld en deskundigheid te woord. Op het gebied van posters valt direct het grote aanbod kunstposters en reproduc ties op. De grote meesters als Kandins- ki, Appel, Mondriaan, Claude Monet, Van Gogh en zoveel meer zitten in de collectie. Daarnaast een opmerkelijk groot aantal zwart-wit posters, een col lectie jazz-posters en natuurlijk het be kendere werk zoals auto's, motoren, dieren, kinderposters en popsterren. Een deel van de posters is gelimiteerd qua verkoop en is dus moeilijk elders verkrijgbaar. Is een poster niet in de zaak aanwezig, maar bestaat deze wel, dan wordt met behulp van catalogi ge zocht naar de gewenste afbeelding, zo dat men toch geholpen wordt, al moet men dan enkele dagen wachten op de bestelling. Voor het inlijsten van posters kan men ook bij Utopia terecht. Men kan een keuze maken uit meer dan 300 soorten lijsten: hout, klassiek, aluminium, mo dern, klassiek, etcetera. Er is een deel standaardlijsten in voorraad, het in lijsten is dan klaar terwijl men wacht. Voor bijzondere maten geldt dat men enkele dagen moet wachten. Men hoeft niet per se een poster bij Utopia te ko pen. Ook alleen voor een lijst kan men er vanzelfsprekend terecht. Tevens zijn de bekende fotowissellijsten in diverse maten verkrijgbaar. Wenskaarten heeft Utopia voor elke ge legenheid. Niet zozeer de bekendere kaarten, maar ook unieke kunstzinnige kaarten zijn er verkrijgbaar, in totaal meer dan 4000 verschillende. Voor de verzamelaars van ansichtkaarten naar onderwerp valt er heel wat te snuffelen, poezen, auto's, motoren, om een paar voorbeelden te noemen, zijn in ruime mate vertegenwoordigd. Utopia, een kaarten- en postershop voor jong en oud: een nieuw gezicht in de Alkmaarse Langestraat 19. Geopend tijdens de gangbare winkeluren (don derdag koopavond). HEILOO - Donderdagmiddag, 5 janua ri, was de nieuwjaarsinstuif van de vere niging in het Open Huis. Het zaaltje, verlicht met kaarsen, de achtergrond muziek en de opkomst van ongeveer 40 leden maakten dat het een gezellige ope ning van het jaar 1989 werd. DRIEMAAL MUZIEK BIJ JC BUK BUK HEILOO - Als je komend weekend écht niet weet wat je moet doen, kom dan ge woon gezellig naar de Buk, want het is weer drukbezet deze keer. Allereerst komt op vrijdagavond 13 januari de groep The Covenant. Vanaf 22.00 uur kan je ze zien en horen spelen in het ca fé. De dag erna, zaterdag 14 januari, is het de beurt aan de band Crippled Insi de, die eveneens vanaf 22.00 uur te be wonderen is. En als je dan nog niet genoeg hebt ge had, kan je zondagmiddag 15 januari vanaf 15.00 uur weer terecht bij de al tijd druk bezochte jamsession. Na een bezoekje aan de twee eerder genoemde bands kan je gegarandeerd de kriebels niet onderdrukken zelf muziek te ma ken, op welk instrument dan ook. Dus als je de vorige keren wellicht nog get wijfeld hebt langs te komen, doe dat de ze keer niet en kom gewoon! Dit weekend kan je tevens al inlichtin gen krijgen over 'Live en Bukstage', een talentenjacht die de Buk dit jaar gaat organiseren. Bandjes uit de regio kun nen zich hiervoor opgeven (schriftelijk via Postbus 108, 1850 AC Heiloo) en kans maken deze prijs in de wacht te sle pen. Je ziet het, je hoeft je niet te verve len het komend weekend met zo'n pro gramma in de Buk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 4