OPRUIMING Burgemeester Glijnis in september in de VUT intxatuin Halve prijs op de gehele winter collectie AUeauui Jflax£em<M Kabeltelevisie wordt goedkoper a.j. vos NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Wethouder Dekker slaat eerste paal 'De Kreek' Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Van de Ridder wijst u de weg in Heiloo. 072-330332 Nephrolepis, 1 54e JAARGANG NO. 6-8 FEBRUARI 1989 6&fp0p&fa&es de beste en sterkste onder de krulvarens! 1 O 50 Grote varen. wielinga Rhetorica Musica in Witte Kerk The Sting in De Vriendschap Lamoraal in de Slotkapel Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie: De redactie is tijdens kantooruren ■F\) j te bereiken onder nummer 072-330175 BI Redactie-adressen: ■hHj Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo. (072-331081) J Rosendaal 89. 1851 RK Heiloo (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis m een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Via een brief heeft Burge meester Glijnis de raadsleden van de ge meente Heiloo laten weten dat hij van plan is om per 1 september 1989 zijn ambt als eerste burger van Heiloo neer te leggen. Door het bereiken van de 60-jarige leeftijd en de onlangs vast gestelde VUT-regeling is het voor bur gemeester Glijnis mogelijk om terug te treden. De definitieve beslissing moet nog even wachten op een fiat van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, maar het gebeurt zelden dat deze goed keuring uitblijft. Gemeentesecretaris De Boer legt uit hoe de procedure zal worden wanneer Ko ningin Beatrix aan burgemeester Glijnis eervol ontslag verleend. Allereerst wordt in een uitgave van het Ministerie van Binnenlandse Zaken een adverten tie geplaatst, waarmee sollicitanten worden opgeroepen. Voor hen is een profielschets beschikbaar, welke door de gemeenteraad is samengesteld. Ook is er ten behoeve van de kandidaten een overzicht met betrekking tot de Hei- looër wetenswaardigheden. Vervolgens is het de taak van de com missaris van de Koningin in Noord- Holland, de oud-Alkmaarder De Wit, om de kandidaten te toetsen aan de pro fielschets, waarna een voordracht aan minister Van Dijk van Binnenlandse Zaken wordt gedaan. De minister beslist over de aanstelling en legt dit besluit aan de Koningin voor. Het is aan de leden van de gemeente raad of er in de aanstellingsprocedure nog nader contact is met de sollicitan- Per 1 september wil burgemeester Glijnis gebruik maken van de VUT-regeling. ten. Tijdens de vorige benoeming van een burgemeester, burgemeester Glijnis dus, heeft de raad het aan de commissa ris van de Koningin overgelaten een ge schikte kandidaat voor te dragen. Of de raad ook nu zo zal handelen is nog niet bekend. De heer Glijnis zal wanneer hij in de VUT gaat ruim tien jaar in Heiloo als eerste burger in functie zijn geweest. RUSLAND VROEGER EN NU ALKMAAR - Sinds Gorbatsjov is er een geweldige belangstelling ontstaan voor Rusland, en daarmee is ook de be hoefte gegroeid om meer te weten over dit immense land. De Volksuniversiteit Alkmaar e.o. heeft daarom op vrijdag 17 februari een lezing met dia presentatie over dit land op het pro gramma staan. Spreker is Drs. H. Bax, slavist en ken ner niet alleen van o.m. de russische taal maar ook van de geschiedenis en cul tuur van de Oosteuropese volken. Hr. Bax studeerde o.m. in Moskou. In de le zing worden behandeld de ontstaansge schiedenis van Rusland, de Kievse peri ode - toen Kiev de hoofstad was van de eerste Russische staat, de Tsarentijd, de revolutie van 1917 - de opbouw van de Sovjet-staat, tenslotte zal de spreker in gaan op de actualiteit. De lezing is in het Drebbelcollege, Nas- sauplein 10 te Alkmaar en begint om 20.00 uur precies. De toegangsprijs is 7,50 per persoon. Voor meer infoar- matie kan men bellen van 16.00-18.00 uur met mevr. M. Theurer, tel. 072-615876. Zaterdag 11 februari Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Maria-Lidwinaschool, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.30-11.30 uur. Tevens huis-aan-huis actie tussen Pastoor van Muijenweg, Ewisweg, Het Zevenhuizen en Wester- weg. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 9.30 uur. Ook lompen. Halen op verzoek: 332063. J.P. Hasebroekschool, Sluijsweijdt 9. Tussen 9.00-11.00 uur. Maandag 13 februari Rehobothschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 uur en de volgende ochtend 7.30 uur. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en tussen 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren gen tijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur. Halen op verzoek: 331327. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. KNIPPING SHOWT IN HEILOO EN EGMOND-BINNEN HEILOO - Gedurende vier dagen in Heiloo en vijf dagen in Egmond-Binnen kan u bij respectievelijk de mobiele showroom en de stand van Knipping te recht voor alle informatie over de toe passing van kunststof materialen in uw woning. Vanaf vandaag, woensdag 8 februari, tot en met zaterdag 11 februari zijn de mensen van Knipping bij 't Loo in Hei loo aanwezig voor advies en uitgebreide voorlichting. Vanaf morgen, donderdag 9 februari, tot en met maandag 13 fe bruari (ook zondag) is de stand van Knipping in sporthal De Schulp in Egmond-Binnen een bezoekje meer dan waard. In Heiloo kan men van 10.00-17.00 uur terecht, in Egmond- Binnen van 10.00-22.00 uur. Knipping heeft informatie en voorbeel den van kunststof kozijnen en deuren, nieuwe modellen dakgoten, serres op maat gemaakt en speciale aandacht voor windschermen. Grijp deze kans om u te laten informeren over de toe passingsmogelijkheden van kunststof in en om uw huis. LATIJNSE HOOGMIS IN HEILOO HEILOO - Onder auspiciën van de ver eniging voor Latijnse Liturgie zal op zondag 12 februari en op zonder 16 april een Latijnse Hoogmis worden op gedragen in de kleine Kapel van het Maria-heiligdom van Onze Lieve Vrouw ter Nood te Heiloo, aanvang 12.00 uur. De Vereniging voor Latijnse Liturgie beijvert zich voor het levend houden van de vernieuwe liturgie - de liturgie van na Vaticanum 11 - in de latijnse vorm en voor de daarbij behorende kerkmuziek, het Gregoriaans. Zij die het nieuwe missaal bezitten, worden verzocht dit mee te brengen. Voor meer informatie: Costerstraat 17, 1814 DG, Alkmaar, tel. 072-125287. Heiloo Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 HEILOO - Op de plaats waar vroeger de kleuterschool ,de Kreek' (verlengde Zeeweg) was gevestigd, komen nu twaalf senioren appartementen. We thouder J. J. Dekker sloeg hiervoor de eerste paal. Bouwbedrijf J. Tervoort gaat ze bouwen, architecten buro Bak ker en Boot uit Schagen heeft z? ont worpen en Keeman BV verkoopt ze. In de tijd dat Heiloo snel groeide, waren er scholen nodig. Maar komt ér een tijd dat er minder kinderen in produktie ge nomen worden dan moeten er scholen gesloten worden en moet en voor die scholen een zinvolle bestemming wor den gevonden. Voorbeelden hiervan zijn: 't Trefpunt, aan de Westerweg, en de Nic. Beetsschool (opleidingscentrum ziekenverzorgster). De Kreek bleek voor weinig zaken te ge bruiken en werd er besloten de school af te breken, hier een aantal snioren ap partementen te bouwen. De plek, aan de Verlengde Zeeweg, is uniek, dicht bij winkels, station en bushalte. Wethou der Dekker merkte op: „Er zijn wat problemen met de bewoners van de Westkant. Deze mensen zijn er nog niet aan toe. De gemeente vindt hun klach ten ongegrond". Het voordeel van deze appartementen is dat de mensen wat meer beschermd wo nen. Men kan straks het appartement alleen binnenkomen d.m.v. een drukte- lefoon, er is een brede deur zodat ook rolstoelen makkelijk naar binnen kun nen. Voor de isolatie worden de ramen van 3 lagen glas voorzien. Men hoopt, als alles meezit, eind van het jaar de eerste woningen te kunnen opleveren. Stationsweg 61 Heiloo Veel rook en een enorme knal bij het slaan van de eerste paal voor de appartementen, die nabij het NS-station gerealiseerd worden. De bijeenkomst, die na de eerste paal, komstige bewoners waren aanwezig en bij d'Oud Inn was belegd, was een suk- konden zo op ongedwongen manier vast ses te noemen, de meeste van de toe- kennis met elkaar maken. HEILOO - Onder de naam Rhetorica Musica zullen drie jonge, talentvolle musici een concert geven in de Witte Kerk te Heiloo op zaterdag 18 februari, aanvang 20.15 uur. Het zijn Ernst - Jacob Bakker (clavecimbel), Hans Ste- ketee (blokfluit) en Sander Westphal (cello). Zij kennen elkaar van het Swee- linckconservatorium in Amsterdam, waar zij hun vakopleiding (bijna) geheel voltooiden bij gerenommeerde docenten. Met enthousiasme wordt al geruime tijd gewerkt voor dit en andere concerten. Het programma vermeldt als compo nisten Fontana, Corelli, Pasquini, Tele- mann en J.S. Bach. Muziek dus uit de periode 1575 tot 1750 en geheel in harmonie met karakter en sfeer van de ruimte en gedragen door de gevoelige akoestiek. De toegangsprijs bedraagt 7,50, resp. 5,00 voor 65 en CJP, incl. programma met toelichting. Plaatsreservering is mogelijk onder tel. 072-331721 of 331449. BIEDEMEIER QUINTET ALKMAAR - Het Biedemeier Quintet bestaat uit blazers die men op andere momenten kan aantreffen in de rijen van het Orkest van de Achttiende Eeuw, The Academy of Ancient Music, The Amsterdam Baroque Orchestra, The Hanover Band en La Petite Bande. Aan goede referenties dus geen gebrek. Het Biedemeier Quintet is het eerste 'au thentieke' ensemble dat zich toelegt op het 19de-eeuwse romantische repertoire voor blaaskwintet. Spelend op histori sche instrumenten ontstaat een balans en een totaalklank die deze muziek uit tilt boven de oppervlakkigheid die uit voering op moderne instrumenten meestal oplevert. Het Quintet treedt zondag 12 februari op in de Lutherse Kerk aan de Baangracht 1 te Alkmaar, aanvang 14.30 uur. Entree 12,50; 7,50 (CJP-65 Kaartverkoop aan de kerk. DONATEURSCONCERT FANFARESHOWBAND TKH HEILOO - Op zaterdag 18 februari geeft het TKH haar jaarlijkse concert in de grote zaal van de Volksmuziek school, Het Veld 1, aanvang 20.00 uur. De te spelen werken staan in het teken van het wereldmuziekconcours welke dit jaar in Kerkrade worden gehouden. De Majorettes en Twirlgroep zullen hun medewerking aan sommige nummers geven. Na afloop is er gelegenheid nog wat na te praten. HANDSOME EIGHT HEILOO - Handsome Eight/Accom heeft na een lange reeks verheugende re sultaten in de interregionale zaalvoet balklasse, zijn kleine, maar overtuigde aanhang ditmaal enigszins teleurgesteld door een gelijkspel (3-3) tegen Brand weer in Amsterdam. HE was in deze ontmoeting lange tijd te zorgeloos met de kansen En toen de zebra-schutters in de slotfase weer wel bij de les waren en inderdaad voor vuurwerk zorgden, wilde het niet meer. Steeds weer stonden de Brandweerdoelman, de uitblinker bij de hoofdstedelijke spuitgasten, en het houtwerk verdere treffers in de weg. Walter van Westbroek, Frits van Leeu wen en Ed Duinmeyer zorgden voor de HE-produktie in dit afwisselende, maar niet opwindende duel. De oude suppor ter van Handsome Eight: „Meer dan een binnenbrandje was het niet. AKERSLOOT - Zaterdag 18 februari zal de Vriendschap worden omgebouwd in de Swingschap. Want dan treedt The Sting op in dit bekende danscafé. Een primeur voor Akersloot want het is het eerste optreden van The Sting in de Vriendschap. En dat zal Akersloot weten. The Sting heeft voor dit optreden een aangepast en zeer rock 'n rollend reper toire in petto. Bovendien brengt deze meest swingende jaren '60 band van Noord-Holland een zeer swingende groep dansers mee: The Troublema kers, Nederlandse kampioenen rock 'n roll dansen. Vier Meter in de lucht, tus sen de benen door, om de vinger en ver volgens weer met beide benen op de grond levert voor deze jonge dansers to taal geen troubles. The Sting neemt je mee naar de sixties, naar de tijd van The Beatles, Stones, Beach Boys. Terug in de tijd van de pro vo's, de vetkuiven, de flower power en de hippies. Wordt de Vriendschap om gebouwd als het Kurhaus destijds met het optreden van The Stones? HEILOO - De aanleg van kabeltelevisie in Heiloo is zeer gunstig verlopen. Door een gunstige rente, de toen nog bestaan de WIR-premie en het hoge aantal aan sluitingen (80%) zou de exploitant Mul- tikabel in 1989 een voordelig resultaat van 141.000 gulden binnen kunnen ha len. De gemeenteraad besloot vorige week dat deze winst echter gebruikt moet worden voor het verlagen van de tarieven met 1,75 per maand met in gang van 1 februari 1989. In aansluiting hierop vroeg de heer Hel der (Links Heiloo) of het niet mogelijk is om eenmalig met de acceptgiro's voor de abonné's nog eens een kaartje mee te sturen, waarin alle zenders met kanalen c.q. golflengtes worden opgesomd. We thouder Dekker zegde toe dit voorstel aan Multikabel over te brengen. Plan Oost Met betrekking tot Plan Oost stonden twee voorstellen op de agenda: de ver koop van een stuk grond en de start van een artikel 19-procedure voor een nieuw te realiseren wijkgebouw. Het eerste voorstel werd door het college verdaagd naar de vergadering van maart omdat het plan nog niet in commissieverband was besproken, terwijl dat toch een ge woonte is. Het nauw aan de grondverkoop verbon den voorstel van de artikel 19-procedure - de te verkopen grond is nu nog be bouwd met 't Oosthonk, het onderko men van Wijk vereniging Plan Oost - werd wel besproken. Het college stelt voor een locatie aan De Oostkanter te bestemmen voor een nieuw wijkge bouw. Hoewel de ligging weinig cen- COMMISSIE FINANCIEN HEILOO - Morgenavond, donderdag 9 februari, vergaderen de leden van de commissie financiën om 20.00 uur in het gemeentehuis. Tijdens deze openba re vergadering wordt onder andere gesproken over de verkoop van grond aan de Laan van Zeeman, het punt op de raadsagenda van vorige week dat verdaagd werd juist omdat het nog niet in de commissie besproken was. Ook zullen de raadsleden spreken over de uitgangspunten voor subsidiëring op al lerlei terrein in 1990, over een krediet voor een onderzoek naar de mogelijk heid van een lift in het huidige raadhuis en over de verkoop van grond ten be hoeve van de Woonstede Ypestein. GESLAAGD HEILOO - Onze ex-plaatsgenoot Mike Dekker is op 3 februari aan de Techni sche Universiteit te Delft afgestudeerd als wiskundig ingenieur. Makelaar Taxateur o.g. hypotheken Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES EGMOND - Dat concerten van goede kwaliteit beantwoorden aan een behoef te in de regid, bewees het Barok-concert op 28 januari, dat zéér goed werd be zocht. Daarom wil de Stichting Gebruik Slotkapel, mede geïnspireerd door dit succes, doorgaan met kleine orkesten van goede kwaliteit aan te trekken. Zaterdag 18 februari zal het Kamer- Blaas-Orkest van Lamoaraal van Eg- mont in de Slotkapel komen musiceren. Vooral de prachtige, alom geroemde akoestiek en de sfeervolle ambiance trekt zeer vele tevreden bezoekers. Het concert, waarvan de opbrengst aan de restauratie-werkzaamheden van de R.K. kerk te Egmond aan den Hoef ten goede komt, staat onder leiding van di rigent Frans Alleman. Solist is Jan Stam op trompet. Er worden werken uitge voerd van Bach, Mozart, Grétry, Boe- dijn en Chopin. Aanvang 20.15 uur. Kaarten a 10,00 (ƒ7,50 CJP/65 zijn verkrijgbaar bij Elektro Belleman, Herenweg 219, Egmond aan den Hoef, tel. 02206-1862. De plaats aan De Oostkanter waar Wijkvereniging Plan Oost vermoe delijk een nieuw onderkomen zal krijgen. traal is, werd het door raad en college wel als meest reële mogelijkheid aange merkt. Vanuit de raad werd ook aange drongen op goed overleg met de omwo nenden om bezwaren op het gebied van geluidsoverlast te voorkomen. Wethou der Borsjes zal deze wens van de raad bij de verdere uitwerking meenemen. 'Niewestijl'? Aan het einde van de korte raadsverga dering van vorige week werd de raad in kennis gesteld van een aantal nieuwe straatnamen voor de wijk Ypestein. Het werd een discussie tussen de voorstan der van nieuwe spelling (burgemeester Glijnis) en die van oude spelling (de raad). Inzet, waren de namen Limmer- laan/Limmer Laen en Zwartelaant- je/Zwarte Laantje. Over de namen De Kuilenaar, De Stuifbergen en De Sonne- veld was geen discussie. Het college zal de taalkundige loupe nog eens hanteren en de schrijver van het Heilooër straat namenboek, de heer Oostendorp, raadplegen. ASTROLOGIE BIJ DE WESTER HEILOO - Astrologie wordt in steeds bredere kring geaccepteerd als een waardevol hulpmiddel om inzicht te krijgen in eigen (of andermans) moge lijkheden en capaciteiten en om de be doeling te begrijpen van de verschijnse len in de wereld om ons heen. Instituut De Wester heeft de heer J. Knegt bereid gevonden een korte cursus te verzorgen, van 27 februari tot 24 april, die men kan beschouwen als een voorbereiding op de in september door hem te starten cursus voor gevorderden, die speciaal zal ingaan op de meer psy chologische en filosofische toepassing van de astrologie. De heer Knegt, zelf zoon van een be roepsastroloog, is auteur van het boek 'mens en astrologie, een nieuwe benade ring van de psychologische astrologie', uitgegeven bij uitgeverij Zevenster te Driebergen. De korte cursus zonder meer is ook interessant. Voor meer in formatie kunt u bellen naar De Wester te Heiloo: 072-128709. FOTO-EXPOSITIE F. HUYZER IN HET OPEN HUIS HEILOO - Tot 1 maart exposeert in de foyer van het Open Huis te Heiloo de heer Frans Huyzer, lid van de fotoclub H.A.F., met een keuze uit zijn'collectie microfoto's van diverse uitgekristalli seerde chemicaliën. Deze kleurenfoto's, met de microscoop als lens genomen van wonderbaarlijke kristalformaties, kleiner dan de kop van een kleine speld, onthullen met een onverwachte scherp tediepte de bijzondere schoonheid van een mét het blote oog onzichtbare won derwereld. Bezichtiging van deze expo sitie tijdens de openingsuren van het Open Huis. OPENINGSTIJDEN POSTKANTOOR HEILOO HEILOO - Met ingang van vrijdag 23 februari zijn de loketten op het post kantoor aan de Zeeweg iedere vrijdag geopend van 8.30 tot 19.30 uur. De openstellingstijden van maandag t/m donderdag zijn ongewijzigd gebleven. Uit gehouden onderzoeken in het verle den kwam regelmatig de wens naar vo ren, om de openstelling op vrijdag te verruimen. Aan deze wens is nu voldaan zodat we u nog beter van dienst kunnen zijn. Hieronder volgen voor alle duidelijk heid nog eens de openstellingstijden, wellicht om te bewaren. Maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.30 uur; vrij dag van 8.30 tot 19.30 uur; zaterdag gesloten. C. Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- M A M IWI A M Holleweg 19 hogedrukontstopping I irivi liwiriliv^ Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Op/oss vorige Stimpad 072-337170 AUDIO-VIDEO-TV Wlnkelhof 'IL00 Kennemerstraatweg 129, Heiloo. Oplossing week 9: Past. v. Muyenweg, fles wijn gewonnen door Mevr. R. Veeken-Helmer, Noordergeeststr. 30 te Heiloo. Na loting zijn de meeste goede oplossingen ingestuurd door: B. IJpelaan, Dompvloetlaan 45 te Heiloo, het verrassingspakket kan op ons kantoor afgehaald worden. De prijsvraag is hiermee tevens gesloten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1