Informatiebus Voorkoming Misdrijven wordt ingezet in inbraakpreventie-project Barok-concert in Witte Kerk sJE: 25% KORTING ZADEN. intzotuin Dansproductie 'Djazz impuls' 25 februari in Beun-theater Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo-, Van de Ridder wijstj u de weg in Heiloo., 072-330332 tfinèeüe«i Foresters Grasshoppers Gemeente Heiloo stuurt brief aan 15-, 16- en 17-jarige jongens en meisjes over 1990-maatregel Oud papieracties inHeiicfo Mm**». vertenties en administratie Uitkij Minister Braks sprak in Motel 'A.H.B.G.' (•venementenageiHta 54e JAARGANG NO. 7 - 15 FEBRUARI 1989 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN op ons assortiment Maak NU uw keuze uit ons SPECIAAL GESELEKIEERDE AANBOD, a.s. zondag speelt om 14.00 uur op de Egelshoek Bal geschonken door: a.s. vrijdag 17-2 20.00 uur: KLAVERJASSEN! heiloo Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00'uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie: De redactie is tijdens kantooruren («Of te bereiken onder nummer 072-330175. ■pi? Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Kennemerstraatweg 129, Heiloo. Op/os; AKERSLOOT - In een stampvolle zaal van motel Akersloot hield minister G.J. Braks vorige week dinsdag een lezing. Na afloop was er gelegenheid tot vragen stellen. Met betrekking tot het milieu maakte de minister zich grote zorgen: „Maar de consument wordt mondiger en dat zal in de toekomst alleen nog maar versterken", aldus de minister. Door de grote vraag naar grond, zal men in de toekomst produktiekosten moeten gaan betalen, dit zal dan rechtstreeks of via de grondprijs gaan gebeuren en geleidelijk wil men dan van de superheffing af. Door het openbreken van de grenzen zal men tot een gemeenschappelijk land bouwbeleid moeten komen en zullen fundamentele beslissingen op het hoogste niveau genomen moeten worden. Het openleggen van de grenzen is niet eenzijdig, de concurrentie zal ook toe nemen, daarom zal men goede kwaliteit moeten handhaven. Wat betreft de bloembollenteelt, deze groeit met 4% per jaar. 80% van de E.E.G. bollenpro- duktie komt uit Nederland, het grote knelpunt is dat er meer grond nodig is en deze is er niet. Het gevolg is dat de bestaande grond intensiever gebruikt wordt. Men zal dan ook een goede af weging moeten maken en meer moeite moeten doen i.v.m. de bodembescher mingsmiddelen. Heeft men waterwinge bieden in de buurt dan is de grootste voorzichtigheid geboden, water is het meest vitale in ons voedsel. Bij Enkhuizen is nog grond die men zou willen inpolderen, Braks ziet dat niet zo zitten: „Als je nu besluit een zandbak droog te leggen, komt er nooit een gro tere, die je straks misschien hard nodig hebt". Braks en Nijpels hebben een nota op gesteld wat m.b.t. gewasbestrij dingsmiddelen nog aanvaardbaar is. Het knelpunt is, hoeveel afbraakstoffen tolereert men in het drinkwater. Een aantal ontevreden Bergenaren had den een groot spandoek opgehangen en maakten daar op duidelijk dat het ge meentebestuur van Bergen beslist 'bo- lonvriendelijk' is. STILLE OMGANG HEILOO - Dit jaar wordt er weer net als voorgaande jaren een Stille Omgang gehouden in Amsterdam. Dit gebeurt in de nacht van 11 op 12 maart. Vertrek: Heiloo: 23.15 uur vanaf de St. Willibrorduskerk aan de Westerweg. Opgave: J. Zoon, Westerweg 320, tel. 335936. Limmen: 23.15 uur: vanaf de RK-kerk aan de Dusseldorperweg. Opgave: N. de Goede, Den Burglaan 3, tel. 02205-2928. Akersloot: 23.45 uur: vanaf de RK- Kerk aan de Julianaweg. Opgave: N. Hoogland, Julianaweg 31, tel. 02513-12217. De voettocht vertrekt zaterdag om 18.30 uur vanaf de RK-Kerk in Akersloot. Opgave bij C. Broersen, Ju lianaweg 58, tel. 02513-13855. HEILOO - In maart 1989 zal in het ka der van het door de rijkspolitie Heiloo gevoerde inbraakpreventieprojekt de Informatiebus Voorkoming Misdrijven worden ingezet. In deze bus zal een elektronische maquette aanwezig zijn, welke laat zien hoe men op een eenvou dige, doch doeltreffende wijze maatre gelen kan treffen om een inbraak te voorkomen, danwel het risico tot een minimum te beperken. Tevens zal er een deskundige aanwezig zijn om u van ad vies te dienen. Een bijzonderheid is dat er tevens poli tiepersoneel in burger in de bus aanwe zig zal zijn voorzien van fotoappara tuur. Zij zullen op uw verzoek bij u aan huis fotografische opnamen verzorgen van uw kostbare voorwerpen, zoals klokken, schilderijen, antiek en siera den. Dit zal gebeuren middels polaroid foto's, welke direct aan u zullen worden gegeven. Negatieven worden dus niet vervaardigd. Het fotograferen zal ge beuren tegen kostprijs van de foto. Indien u belangstelling heeft om van uw kostbaarheden fotoi-s te laten maken dan verzoeken wij u dit telefonisch of persoonlijk door te geven aan de rijkspolitie Heiloo. Uw informatie zal uiteraard discreet behandeld worden. Het politieburo is te bereiken onder nummer 072-333144. In geval van diefstal van uw kostbaar heden is het vaak een zeer moeilijke op gave om een goede beschrijving te ge ven, vandaar dat de politie u dringend adviseerd gebruik te maken van deze van De mogelijkheid. De informatiebus, met de mogelijkheid tot fotograferen, zal u op de navolgende data en plaatsen van har te welkom heten. Een bezoek is beslist de moeite waard. Vrijdag 3 maart: 09.00-12.00 uur Hoghe Weijdt-Gr. Barlaken. 12.30-15.30 uur Middelhof-Laan Frans. 16.00-19.00 uur: Parkeerplaats Loet. Zaterdag 4 maart: 09.00-12.00 uur: Blokker. 12.30-15.30 Vinkenbaan 16.00-19.00 Coulsterlaan. Vrijdag 10 maart: 9.00-12.00 uur: Butterlaan. 12.30-15.30 uur: Stationsplein. 16.00-19.00 uur: Havercamplaan. Parkeerplaats uur: Parkeerplaats uur: Hoileweg-Ter Zaterdag 11 maart: 9.00-12.00 uur: Het Zevenhuizen. 12.30-15.30 uur: Muziekschool 't Veld. 16.00-19.00 uur: P. van Muyenweg (Wielemakersland). Vrijdag 17 maart: 9.00-12.00 uur: Wildtlaan-Vladerackenln. 12.30-15.30 uur: Blomhof. 16.00-19.00 uur: Korbeellaan. Zaterdag 18 maart: 9.00-12.00 uur: Marienstein. 12.30-15.30 uur: Termeijen. 16.00-19.00 uur: Vrieswijk. Vrijdag 24 maart: 9.00-12.00 uur: Vredenoord. 12.30-15.30 uur: Boekenstein. 16.00-19.00 uur: Bae'enburg. Zaterdag, 25 maart: 9.00-12.00 uur: Boswinde. 12.30-15.30 uur: Het Hoekstuk. 16.00-19.00 uur: Blinkenlaan. Voor nadere informatie kunt u bellen 072-333144, toestel 30. Donderdag 16 februari De Duif, Marienstein 180. Tussen 8.30-16.30 uur. Halen op verzoek: 330051. Zaterdag 18 februari Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Fanfare Showband TKH, huis-aan-huis actie Plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 10.00 uur. Ook lompen. Halen op verzoek: 331783. Sint Radboudschool, Slimpad 18. Tus sen 9.Ó0-11.00 uur. Halen op verzoek: 335898. Vrijdag t/m maandag Hockey vereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 uur en tussen 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren gen tijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. GESLAAGD HEILOO - Onze oud-plaatsgenoot Maarten S.J. Overtoom is aan de Tech nische Universiteit te Delft, afdeling bouwkunde, onlangs cum laude afgestudeerd. VOORLICHTINGSAVOND OVER BOTONTKALKING ALKMAAR - Botontkalking (osteopo rose) is een verschijnsel dat bij vrouwen 3 tot 4 maal zoveel voorkomt als bij mannen. Dit geldt met name voor vrou wen na de overgang. Het is gebleken dat wel 1 op de 4 vrouwen boven de 65 jaar last heeft van ontkalkte botten met als gevolg inzakkende wervels (een vaak voorkomende oorzaak van rugpijn) en spontane breuken, vooral van pols en heup. Het feit dat het vooral bij vrouwen na de overgang voorkomt, wordt veroor zaakt door het wegvallen van de pro- duktie van de vrouwelijke hormonen. Juist deze hormonen zorgen ervoor dat de botten niet ontkalkt worden, en hou den zo het botweefsel in stand. Daar naast spelen andere zogenaamde risico factoren een rol. Deze risicofactoren zijn: opname van te weinig kalk (calci um) uit de voeding (vooral door te wei nig gebruik van zuivelprodukten), te veel roken, te weinig lichaamsbeweging en teveel alcoholgebruik. Het in de hand houden van deze risico factoren kan dus leiden tot een vermin dering van botontkalking met als gevolg een verminderde kans op botbreuken. Daarom organiseert het Medisch Cen trum Alkmaar op dinsdag 7 maart, een informatie-avond over botontkalking met als spreekster mevr. P. Elders, arts AZVU te Amsterdam. Zij zal u het een en ander toelichten over de wijze waa rop u botontkalking kunt voorkomen. De avond begint om 20.00 uur in het Gulden Vlies te Alkmaar, waarbij de koffie en toegang gratis is. Tevens heeft u op deze avond de gelegenheid vragen te stellen. Wanneer u geinteresseerd bent in de voorlichtingsavond, dan kunt u zich telefonisch aanmelden: tel. 072-145454, toestel 2005/2427. Het trio Rhetorica Musica tracteert de bezoekers van de Witte Kerk op zaterdag 18 februari op muziek van niveau. HEILOO - Op zaterdag 18 februari wordt er een concert georganiseerd in de Witte Kerk te Heiloo, aanvang 20.15 uur. Dit concert zal gegeven worden door het ensemble Rhetorica Musica, bestaande uit de musici Ernst-Jacob Bakker (clavecimbel), Hans Steketee (blokfluit) en Sander Westphal (cello). Eén van de doelstellingen van de Com missie Kerkconcerten is om jonge ta lentvolle musici de gelegenheid te bie den een carrière op te bouwen. Dit is ook zeer zeker het geval met het ensem ble Rhetorica Musica. Het zijn jonge, professionele *en enthousiaste musici, die in de Witte Kerk met zijn bekende akoestiek ons zullen laten genieten van 17e eeuws barokmuziek. Het programma bestaat uit een Itali aans en een Duits gedeelte. De compo nist G. Bassano is de enige die niet echt in het rijtje thuis hoort. Hij componeer de en improviseerde nog in een van de zeven zogenaamde kerktoonreeksen (modi). Enkele tientallen jaren later zijn alleen de grote en kleine terts toonlad der overgebleven. Het verticale aspekt (harmonie) kreeg in de Barok de overhand. Corelli en Pasquini stelden hun ideeën echt in dienst van het harmonische en, mede door de simpele ritmische cadans, ligt deze muziek gemakkelijk in het ge hoor. Bij Telemann en zeker bij Bach was de harmonische structuur van de Barok uitgegroeid tot een imposant bouwwerk, waar vele verhandelingen over geschreven zijn. Ze volgden niet meer slaafs de regels van de leer, maar probeerden deze naar hun hand te zet ten. In de cellosuite van Bach tast deze ook nog de grenzen van het instrument af. Ernst-Jacob Bakker studeert vanaf 1983 clavecimbel aan het Sweelinckconserva- torium. Hij kreeg les van Kees Rosen- hart en Anneke Uittenbosch. Hij volgde ook de studie Kerkmuziek. Hans Steke tee studeerde blokfluit bij Walter, van Hauwe eveneens aan het Sweelinckcon- servatorium. Tevens studeert hij viola da gamba bij Veronika Hampe. Hij gaf reeds verscheidene concerten. Sander Westphal tenslotte studeert aan het Sweelinck bij Anner Bijlsma en Harro Ruysenaars. Hij speelt in diverse ka- mermuziekensembles en orkesten. De toegangsbewijzen zijn 7,50 en 5,00 voor 65 en CJP, inclusief program ma. Plaats reserveren is mogelijk onder tel. 072-331721 of 331449. De kerk gaat om 19.30 uur open, de aanvangstijd is 20.15 uur. COEN DOEN HEILOO - Bij de ijzerhandel Coen Doen in 't Loo is vanaf heden een milieu-vriendelijk ontstoppingsmiddel verkrijgbaar. Dit nieuwe middel lost vrijwel elke verstopping op, verwijdert kalkaanslag en roest in de afvoeren en ontdooit tevens bevroren leidingen. OECUMENISCHE MEDITATIEDIENSTEN HEILOO - Het is een hoopgevende zaak dat steeds meer mensen zich be wust worden van de levensgevaarlijke bedreigingen waaraan onze wereld is blootgesteld. De bezorgdheid groeit maar ook de bereidheid tot en grondige bezinning. De situatie roept daar ook toe op. De verarming neemt hand over hand toe. De bewapening wordt nog steeds opgeschroefd. De uitputting en aantasting van onze natuurlijke omge ving gaat omgeremd verder. Maar er is nog steeds hoop voor de toekomst als wij mensen bereid zijn tot bezinning te komen en geloof hebben in de nood zaak en de mogelijkheden van verandering. Uiteraard raakt dit alle mensen. De ker ken, eenmaal in gang gezet als een be weging van geloof, hoop en liefde, heb ben daarbij hun eigen bijdrage te leve ren. We worden opgeroepen om samen te zoeken naar de gemeenschappelijke weg tot gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping. In de Veertigdagen tijd zullen in de kerken van Heiloo rond deze thematiek vijf meditatiediensten woden gehouden, steeds op woensdag, aanvang 19.30 uur. De diensten worden door voorgangers uit de verschillende kerken verzorgd. We geven u hierbij het hele overzicht: 15 februari: in de Witte Kerk, thema: ,Een verbond voor het leven'. Koor en voorganger uit het Psychiatrisch Cen trum, Pastor Fontijn. 22 februari: in de kapel van het Psychia trisch Centrum, thema: 'Gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping'. Koor en voorganger uit de Doopsgezin de kerk. Ds. Ament. 1 maart: in de Moeder Godskerk, the ma: ,In verzet tegen onrecht en armoe de'. Oecumenisch koor en voorganger uit de Gereformeerde kerk, Ds. Boelhouwer. 8 maart: In de Gereformeerde kerk, the ma: ,In verzet tegen oorlog en geweld'. Koor en voorganger uit de katholieke kerk, pastor Harte. 15 maart: in de Willibrorduskerk, the ma: In verzet tegen vervuiling en vernie ling'. Koor en voorganger uit de Her vormde kerk, Ds. Kruit. COMMISSIE SPORT EN RUIMTELIJKE ORDENING HEILOO - Morgenavond, donderdag 16 februari, vergaderen de leden van de commissie ruimtelijke ordening, sport en recreatie om 20.00 uur in het ge meentehuis. Tijdens deze openbare ver gadering wordt onder andere gesproken over de verkoop van grond in Ypestein voor de realisering van Woonstede Ypestein. Ook wordt gesproken over het te nemen voorbereidingsbesluit in zake de regionale vuilstortplaats van G.P. Groot Recycling BV aan de Ka naalkade. Voorts staat nog een drietal bouwplannen van particulieren op de rol ter bespreking. Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 Openbare Bibliotheek Woensdag 22 februari verzorgt mw. M. Hoffmann in de activiteiten-ruimte van de bibliotheek een lezing over het on derwerp 'Water en land; Nederland vroeger en nu'. Aanvang 9.30 uur. Be langstellenden zijn welkom. Expositie Rie Min Momenteel kan men bij Modehuis Mar- ja Geels aan de Oosterzijweg 25 te Hei loo een expositie bekijken van aquarel len en tekeningen, gemaakt door de Heilooër schilderes Rie Min. Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- CUAPU M AMfï Holleweg 19 hogedru kontstopping llwir^l^va Tel. 072-335085 dakbedekkingen. GESLAAGD HEILOO - Bij de HMV te Utrecht slaagden mw. Mooij-Hogenboom uit Limmen voor de examens lerarer linge rie en herenkleding, mw. Huizinga uit Heiloo als costumeuze en mw. Mani als coupeuse, tweede deel. Zij werden op geleid door mw. Klerks-Roovers, Mo devakschool Heiloo, Heerenweg 68. INLOOPOCHTEND FREINETSCHOOL HEILOO - Tijdens de informatieavond van 24 januari bleek er bij de bezoekers duidelijk behoefte te bestaan om de Freinetschool ook eens onder schooltijd te bezoeken. Daarom wordt er op woensdag 22 februari een inloopoch tend georganiseerd. Vanaf 8.45 uur zijn alle belangstellenden welkom. Na ont vangst is men in de gelegenheid de ver schillende groepen „aan het werk" te zien. Belangstellenden die deze ochtend ver hinderd zijn kunnen altijd een afspraak maken met één van de leerkrachten voor een informatief gesprek. Informa tie kan verkregen worden bij de direc teur van de school: mevr. Y. Zeegers, tel. 072-332122. Freinetschool Heiloo, Het Malevoort 9 (naast de bibliotheek). HEILOO - Stap voor stap krijgt het emancipatiebeleid vorm. Niet alleen in Heiloo, maar vanzelfsprekend in het ge hele land. Maar iedere gemeente heeft een eigen taak en vat deze op haar eigen wijze op. Zo ook de gemeente Heiloo. Deze week wordt er door de gemeente een brief verstuurd aan alle jongens en meisjes, die dit jaar 15, 16 of 17 wor den. In deze brief wordt gewezen op een nieuwe maatregel, die vanaf 1990 een verandering brengt in de zogeheten Toeslagenwet: de 1990-maatregel. De voorgeschiedenis van de maatregel begint in 1985. De Tweede Kamer nam in dat jaar het Beleidsplan Emancipatie aan. Daarin staat vermeld dat iedereen, die na 31 december 1971 geboren is, economisch zelfstandig moet worden. Die zelfstandigheid kan verworven wor den via een arbeidsplaats, maar als dat niet lukt heeft men recht op zelfstandige uitkering. Dat betekent dat wanneer men gaat trouwen of samenwonen en één van beiden wordt werkloos, deze al leen voor zichzelf een uitkering krijgt. Dit alles met ingang van 1990. Voor uitkeringsgerechtigden bestaat sinds 1987 de Toeslagenwet. In deze wet wordt geregeld dat mensen, die een uit kering hebben die lager is dan het socia le minimum, een aanvullende uitkering, een toeslag, krijgen. Vanaf 1990 is deze toeslag niet meer vanzelfsprekend. De 1990-maatregel bepaalt dat beide part ners er allereerst naar moeten streven om voldoende inkomen te verwerven. Zij hebben in het geval van een uitke ring dus allebei de plicht om te solliciteren. De indruk kan ontstaan dat de 1990-maatregel allereerst een beperken de maatregel is voor het verkrijgen van een aanvullende uitkering. Die indruk is echter onjuist. In eerste instantie gaat het er de overheid om om mannen en vrouwen gelijk te behandelen: ieder z'n eigen zelfstandigheid, zowel financieel als maatschappelijk. Vooral voor vrouwen zal de 1990-maatregel gevolgen hebben. Zij zijn het die in het merendeel van samen wonen c.q. gehuwd zijn het huishoude lijk werk verzorgen. Het kan door de nieuwe wetgeving gebeuren dat zij bij voorbeeld in het jaar 2000 opeens moe ten zoeken naar werk omdat hun part ner z'n baan verloren heeft. Het zijn dit soort situaties waarop de gemeente Hei loo de nu nog jonge inwoners wil wijzen. Wethouder mevrouw A.A.M. Willemse-van der Ploeg: „Veel meisjes en jongens weten nog niets van deze maatregel. We willen hen er voor waar schuwen. We geven hen het advies op jonge leeftijd een beroepsrichting te be palen, bagage te hebben voor later". In de brieven, er is een meisjes- èn een jongens-versie, wordt op dit punt na drukkelijk gewezen. De brieven zijn deze week verstuurd. Aan de voorbereiding is veel aandacht besteed. Men heeft proefbrieven laten lezen aan de betrokken jongeren en er is overleg geweest met de beide Mavo's. Aan de scholen is achtergrondinforma tie gegeven; niet alleen de Heilooër scholen, maar ook de scholen in omlig gende gemeenten, waar de Heilooër jeugd onderwijs geniet. In de brieven aan de jeugd wordt derhalve ook verwe zen naar de schooldekanen, wanneer men vragen over de brief en haar in houd heeft. Ook kan men naar aanlei ding van de brief bellen met Ina van Zanten van het Buro Welzijn van de Ge meente Heiloo (tel. 313121). HEILOO - Op 14 oktober jl. ging de produktie 'Djazz impuls' in première en werd vol lof ontvangen. De pers schreef o.a. over 'Verdiend' succes voor Djaz- zex en 'Djazzex viert feest met kwali teit'. De tweede produktie, die Djazzex dit seizoen uitbrengt, is speciaal ge maakt voor de kleinere podia en bestaat uit werken van choreografen Bruce Taylor, Karei Vandeweghe en Clenn van der Hoff. Op zaterdag 25 februari is dit programma te zien in De Beun, te Heiloo, aanvang 20.15 uur. Er zijn twee choreografieën te zien van artistiek leider Glenn van der Hoff: 'La tino' en 'Passing Through'. In 'Latino' heeft Glenn van der Hoff de levens vreugde willen uitdrukken van twee mensen tegen de achtergrond van een zwaar bestaan. Hij vond deze sfeer te- 072-337170 AUDIO-VIDEO-TV Winkelhof 'IL00 rug in de muziekstukken van Peter Ga- briël en Chick Corea. 'Passing Through' is een abstract ballet en geeft aan dat beweging geen einde kent. De choreografie is een constante stroom van bewegingen met af en toe een vluch tige ontmoeting. In dit prograam is tevens een aange paste versie van het ballet 'Light Ga mes' van Bruce Taylor opgenomen. De ze choreografie beleefde zijn succesvolle première in de produktie 'Djazz im puls'. Karei Vandeweghe maakte speci aal voor Djazzex een choreografie op een muziekcollage van Janis Joplin. Het resultaat is zeer verrassend. Met dit programma brengt Djazzex een volwaardige modern-jazz dansproduk- tie voor de kleinere podia, gedanst door een kleine bezetting maar met een grote vitaliteit en dansplezier. Kaarten voor deze bijzondere voorstelling zijn te ver krijgen bij: Reisburo Holland Internati onal, Boekhandels Avis en 't Hoekstuk en Jan-Tine Braam. De entree bedraagt ƒ15) per persoon, CJP/65 kinde ren ut 15 jaar en leerlingen balletscho len betalen 10,00 per persoon. Op 25 februari is Djazzex met een eigentijdse dansvoorstelling te zien in het Heilooër theater De Beun.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1