vnn Hier en Daar de (jutkéee* Europese Art Deco Blues en prima hardrock bij jongerencentrum De Buk ttieuws i>oor 55plussers Prijzenfeest Super Discount Prijzen bij Albert Heijn Bf/tondere eeties CeenemenfenngenHn Verenigingsagentta m* ART DECO IN EUROPA npers U kunt niet zonder UITKIJKPOST 8 MAART 1989 Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. SIMAVI Het college van Burgemeester en we thouders heeft aan het SIMAVI toestemming verleend om tussen 13 en 19 maart in Heiloo een geldinzameling te houden. Openbare Bibliotheek In de vitrine van uitleenpost De Loet is een tentoonstelling te zien over Pasen. In de bibliotheek is een presentatie van materialen over het onderwerp 'Pasen', gegroepeerd rondom oude platen over de Passeispelen. Expositie Rie Min Momenteel kan men bij Modehuis Mar- ja Geels aan de Oosterzijweg 25 te Hei loo een expositie bekijken van aquarel len en tekeningen, gemaakt door de Heilooër schilderes Rie Min. Gabriela Oltean-Lungu De van origine Roemeense kunstenares Gabriela Oltean-Lungu exposeert mo menteel een deel van haar werk in de foyer van het Medisch Centrum Alk maar. In haar ikonen komt haar interes se voor de bewerking van verfijnde By zantijnse thema's sterk naar voren. Het gebruik van goud- en zi;lverblad geeft aan de olieverf-ikonen een extra dimen sie. Naast ikonen zijn er 'achter-glas schilderijen' te zien. Open avond Fiom De Fiom, bureau voor alleenstaande ouders, heeft vanavond (8 maart) een open avond met als thema 'Als al leenstaande ouder op vakantie, met of zonder kinderen'. Voor meer informa tie: Fiom, Van der Mejstraat 6, Alk maar, tel. 118812. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 20 maart: Paas-bloemstukjes maken o.l.v. Wil Schavemaker, aan vang 20.00 uur in het Open Huis. In lichtingen: 02205-2216. Groei en Bloei Dinsdag 14 maart: ledenavond in de zaal van de Geref. Kerk, aanvang 20.00 uur. De heer B.P. van Bohemen uit Amstelveen houdt een dia-causerie over 'Verborgen poaden in de Randstad'. Zaterdag 18 maart: excursie naar de tentoonstelling Westland 19nu en de plantenkwekerij van Jac. Valstar. Kosten 30,00 voor leden, 40,00 voor niet-leden. Opgave: C. Kamer. Heeren- weg 108, Heiloo, tel. 333523. Bond van Plattelandsvrouwen Woensdag 15 maart: wethouder mw. Willemse-van der Ploeg komt praten over de emancipatie-activiteiten in Hei loo. Aanvang 9.45 uur in het Open Huis. Kleurenpracht Maandag 20 maart: contactavond van vogelvereniging Kleurenpracht in het duivencentrum naast de sporthal, aan vang 20.00 uur. Er wordt een lezing ge houden over tropische vogels en wild zang door keurmeester Beekmans uit Gemert. Tevens verloting. De Christenvrouw Dinsdag 14 maart: opbouw- en toe rustingsdag m.m.v. ds. Brandsma uit Amsterdam en als thema 'De bijbel en de islam'. Aanvang 10.15 uur (tot 14.15 uur) in 't Gulden Vlies, Koorstraat 20 te Alkmaar. HEILOO - Op zaterdag 18 maart orga niseert de Culturele Compagne een ex cursie naar de tentoonstelling ,Art Deco in europa' decoratieve tendensen in de toegepaste kunst rond 1925, in het pa leis voor schone kunsten te Brussel. Dit paleis, ontworpen door Victor Horta in 1928 geldt als een van de belangrijkste gebouwen van de Belgische Art deco. Meer dan 250 meesterwerken geselec teerd uit talrijke buitenlandse musea en prive-verzamelingen, bieden voor het eerst een duidelijk inzicht in de versprei ding van de Art Deco in Europa. Op de expositie zullen keramiek, glas, porse lein, tapijten, meubilair, juwelen en af fiches te zien zijn, die niet eerder buiten de landen werden getoond waarvan ze afkomstig zijn. De reis gaat per Vip-touringcar, na een koffiestop is de aankomst om 11.00 uur te Brussel. Deskundige gidsen leiden u rond op deze unieke tentoonstelling, 's Middags kan men de stad in of deelne men aan het bezoek aan het Victor Hor ta Museum. Victor Horta heeft in het begin van deze eeuw internationale faam aan Brussel gegeven. Het museum bevindt zich in het woonhuis van de ar chitect. De dag wordt om 18.00 uur af gesloten in en uit 1904 stammend Art Deco restaurant met een bij de prijs in begrepen driegangen-diner. Om 20.00 uur vertrekt men uit Brussel aankomst Alkmaar 22.30 uur. Als introductie op de tentoonstelling houdt de kunsthistoricus K.Jongbloed een lezing op woensdag 15 maart om 20.00 uur in restaurant 't Gulden Vlies, te Alkmaar. De kosten voor de excursie bedragen 125,00 p.p., voor de lezing ƒ15,00 p.p. Inschrijfformulier liggen bij de bibliotheek te Heiloo en in Alkmaar bij de VVV, Boekhandel Zwaan en de bibliotheek. Inlichtingen: Culturele Compagnie, Postbus 236, AE Bergen, tel.: 072-334343 of 02208-97718. KAPPER BEENTJES IN DE PRJZEN HEILOO - Kapper Gerard Beentjes uit Bergen, regelmatig actief in de salon van broer Tom in Heiloo (De Knipkap- per), heeft onlangs beslag weten te leg gen op de eerste prijs tijdens een vijfsteden-toernooi. Naast een gezellige avond hield de kapper er ook een fraaie beker aan over, die in de salon te Heiloo (Westerweg/hoek Stationsweg) op de kast prijkt. Deelname aan het toernooi was voor Gerard Beentjes te danken aan het feit dat hij in december kampioen werd tij dens wedstrijden van de Technische Ontwikkelings Club Alkmaar en om streken, een kappersclub „waar een beetje kapper lid van is", zoals hij zelf zegt. Het toernooi werd gehouden in Halfweg; de deelnemende steden waren Amsterdam, Haarlem, Leiden, Utrecht en Alkmaar. Als model voor Gerard Beentjes acteerde de Heilooër scholier Gerben van Kalsbeek. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN HEILOO - Ondanks het slechte weer waren vijfentwintig dames op maandag 27 februari naar de zaal van de gerefor meerde kerk gekomen voor een lezing van de heer C. Egas, getiteld: „Neder land vergrijst, onze samenleving is daar niet op ingesteld". De spreker ging aan de hand van cijfers uitvoerig in op de vergrijzing tot in het jaar 2035 en de ge lijktijdige „ontgroening" van de bevolking. Omdat ons land na de oorlog de groot ste geboortegolf van Europa had, kun nen we na 2015 een grote grijze golf ver wachten. Daarop moet nu al worden geanticipeerd door b.v. ideeën te ont wikkelen betreffende woningen die ge schikt zijn voor ouderen, zelfstandige woonruimte, ruim van opzet en makke lijk aan te passen, als er lichamelijke ge breken optreden. Ook de gezondheidszorg zal meer ge richt moeten zijn op de ouderen. Vooral de leefstijl is buitengewoon belangrijk: gezonde voeding, geestelijke en licha melijke activiteiten en voldoende ont spanning. Omdat de ouderen nu langer vitaal blijven dan vroeger, is het van be lang, dat de invloed van ouderen op ge meentelijk, provinciaal en landelijk ni veau merkbaar is. Hun maatschappelij ke betrokkenheid kan nog heel groot zijn en door hun langdurige ervaring, hun grt>te vaardigheden en vele sociale contacten kunnen zij een wezenlijke bij drage blijven leveren aan het goed func tioneren van onze maatschappij. Na de pauze maakte men intensief ge bruik van de mogelijkheid om vragen te stellen. De heer Egas besloot de interes sante lezing met een vraag: „Is de ver grijzing ook een milieuprobleem?" Iets om over na te denken. Eénakter-festival HEILOO - Op initiatief van en in sa menwerking met De Dorpssterren (on derdeel van de N.v.v.H.) te Badhoeve dorp, organiseerde de Culturele Raad Haarlemmermeer op zaterdag 4 en zon dag 5 maart een éénakterfestival door vrouwen. Beide dagen werden gepresen teerd door Dieuwertje Blok. Daar het vooral een manifestatie voor het Gewest Noord-Holland was, deed de toneelclub van de afd. Heiloo ook aan dit festival mee. Een toevallige bij komstigheid was, dat de toneelvereni ging Masker uit Alkmaar met hetzelfde stuk uit de doeken kwam: 'Tussen 5 en hajf 6' van Philip Johnson. Heiloo had deze eenakter al in 1983 in De Beun op de planken gebracht, onder regie van de inmiddels overleden Gerard Klooster. Met zijn opvattingen van destijds nog in het hoofd en een enigs zins gewijzigde rolverdeling hebben Hetty Gronert, Annie Berger, Ina Schouten, Bertie Valk en Margreet Ste- ketee op zondagmiddag deze éénakter weer nieuw leven ingeblazen, waarbij zij met elkaar de verdere mise-en-scène, grime en aankleding verzorgden. Hen- nie van Dam fungeerde als souffleuze tussen de coulissen. In het sfeervolle kleine theater Het Ou de Raadhuis in Hoofddorp zagen we hoe de verschillende toneelgezelschap pen hun zeer gevarieerde programma ten tonele brachten en tijdens het geani meerd napraten bleek overduidelijk, dat een dergelijk theaterweekend zeker voor herhaling vatbaar is. Wie bij zichzelf niet-ontdekte theatertalenten vermoedt en enthousiast is voor toneel, kan zich wenden tot Margreet Steketee, tel. 332267. Nieuwe leden zijn altijd welkom. Deformatie Gilgamesj, een van de drie optredende hardrockgroepen bij Buk Buk. HEILOO - Vrijdag 10 maart speelt in het café van J.C. Buk Buk in Heiloo de alom bekende Jimmy and the Laporte Band. Deze vijfmansformatie, gegroe peerd rond de Alkmaarse bandleider Jimmy Martin Sterman, behoeft nau welijks nog introductie. Samen met de gitaristen Guus en Johnny Laporte (van de razend populaire bluesband Barrel- house), slagwerker Burt van de Mey (Bintangs) en bassist Willem Visser (Carlsberg) brengt hij onvervalste rhytm blues, waaronder ook zeker het nieuwe nummer .Different Wolrd', wat net in de studio is opgenomen. Deze su performatie, die als een bluestrein mu ziekland indendert, bezorgt je vanaf 22.00 uur een onvergetelijk gebeuren, dus kom absoluut langs op 10 maart. De dag erna, zaterdag 11 maart, is het de beurt aan een geheel ander genre mu ziek. Dan heeft de Buk namelijk een hardrockavond georganiseerd met drie groepen: Germane, Gilgamesj en Garland. Germane is een band met slechts één boodschap: Let the good times roll! De ze instelling brengt de band zowel on stage als off stage in praktijk en de groep slaagt er dan ook zo vaak in het plezier van de band via hun ongedwon gen en energieke show over te brengen op het publiek. Deze instelling komt ook duidelijk naar voren in de muziek van Germane: korte compacte songs met vooral catchy melodieën. De tweede groep is Gilgamesj, een band die in 1975 is opgericht en toen voorna melijk nog symfonische muziek speelde. Door de jaren heen werd het geluid steeds heavier, mede onder invloed van het steviger wordende gitaarspel van Gerrie den Hartog en de later toegetre den gitarist Stanly Sanders. Met name de nrachtiee solo's van Gerrie tillen Gil gamesj ver boven de gemiddelde har drockband uit. De laatste in de rij is de groep Garland. Voor een ,live' confrontatie met de band zijn de optredens de aangewezen manier. Hier ondergaat het publiek een waar feest op Garland's eigen wijze: een stevige ritmesectie, die de basis legt voor de melodieuze rock, de de band presen teert. Voeg hierbij een stem met dyna miek, power en persoonlijkheid en zie, dit zijn de ingrediënten waarmee Gar land iedere smaaktest durft te ondergaan!! Deze fantastische hardrockavond be gint rond 22.00 uur en kom op tijd, want vol is vol! II tra HEILOO - Iedere week is er in het Rei zen Prijzen Festival van Super Discount wel een mooie reis te winnen. Deze week heeft mevrouw Coolegem uit Heiloo uit handen van de heer Udo van Super Dis count van de Zevenhuizerlaan een fan tastische 8-daagse vliegreis voor 2 per sonen naar Monastir in Tunesië over handigd gekregen. Het Reizen Prijzen Festival is een spaa- raktie waarbij men een spaarkaart moet volplakken met zegels te verkrijgen in de Super Discount. Het sparen wordt versneld door het uitgeven van bonusze gens op bonus-produkten. De bonus zegels vertegenwoordigen een waarde van 5 gewone zegels. Tegen inlevering van een volle spaarkaart krijgt men een produkt gratis en tevens maakt men kans op het winnen van één van de vele grandioze prijzen. In de weekfolder worden de prijswinnaars bekend gemaakt. CDA-INFORMATIE-UUR HEILOO - „Met sommige dingen moet je kreatief omgaan, dat moet kunnen!" Veel gehoorde opmerkingen waarmee je vervolgens voor een dichte deur staat, of de telefoon in gesprek vindt of me vrouw/mijnheer in vergadering zijn. Te laat, net gesloten, geen tijd. Kent u dat? Dan moet je bij het CDA zijn, maken tijd, zijn geopend, en niet in gesprek! Donderdag 16 maart in het Open Huis, vanaf 19.30 uur. Laat een probleem niet voortbestaan, treed het eerlijk tegemoet en doe er iets aan. Kan het CDA daarbij helpen? U bent wel kom. U kunt ook schrijven: CDA- Fractie-secretariaat, J. H. Veeninga, Postbus 147. 1850 AC Heiloo. PORCUPINE-PRAAT HEILOO - Het gaat eindelijk gebeuren. The Porcupines gaan opnames maken! Nee niet twee of drie eigen nummertjes, maar het hele zestiger jaren repertoire wordt op de band vastgelegd in de ko mende vier tot zes weken. Het is voor Piet, Sjaak, Gerrit-Jan, Gert-Paul en Henk-Jan namelijk niet meer mogelijk om de grote hoeveelheid songs in hun hersenpannen op te slaan. Ten behoeve van het eerstvolgende op treden bij de voetbalclub Alkmaarse Boys op zaterdag 15 april moesten alle nummers toch opgehaald worden. Op deze manier kan het noodzakelijke ge combineerd worden met het nuttige en komt er wellicht zelfs een aangenaam cassettebandje van The Porcupines in omloop. Laten we daar echter niet op vooruit lopen want het maken van goe de opnamens heeft heel wat voeten in de aarde. Daar kunnen met name Gerrit- Jan, Gert-Paul en Henk-Jan over mee praten uit eigen ervaringe. Hoe het ook zij The Porcupines worden vastgelegd. Niet in een of andere professionele stu dio, maa gewoon in de oefenruimte. Daar kan met eenvoudige middelen en een overdosis aan enthousiasme de juiste sfeer het beste overgebracht wor den. Althans dat is de algemene ver wachting van de verschillende bandlede. Volgende week als de eerste resultaten bekend zijn kunnen we daar meer over zeggen. Even afwachten dus. INFORMATIEMIDDAG OVER KANKER ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar organiseert in samenwerking met de Kruisverenigingen in de regio op dinsdag 14 maart van 14.00 tot 16.30 uur een informatiebijeenkomst voor kankerpatiënten, hun familie en vrien den. Het thema is deze middag: Radio therapie. Er wordt aandacht besteedt aan o.a. wanneer wordt radiotherapie (bestraling) toegepast, wat is het nut van radiotherapie en welke bijwerkin gen kunnen zich voordoen. Spreker is deze middag Dr. B. van Bun- ningen, radioloog uit het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis. Gesprekslei der is de heer P.J. v.d. Berg, klinisch Psycholoog. In de zaal zullen wijkver pleegkundigen en medewerkers van het MCA aanwezig zijn om eventuele vra gen te beantwoorden. Er is ruimschoots de gelegenheid om ervaringen uit te wisselen. De bijeenkomst vindt plaats in het Me disch Centrum Alkmaar, zaal DB II. De toegang is gratis. Voor inlichtingen en aanmeldingen kunt u zich wenden tot: Medisch Centrum Alkmaar, Wilhelmi- nalaan 12, 1815 JD Alkmaar, tel.: 072-145454, toestel 2005, b.g.g. toestel 2008. JOPLA-ACTIE VOOR JONGEREN MET HANDICAP HEILOO - 'Laat eens merken dat je d'r bent'. Dat is het thema dat Jopla, Jon gerenplatform van de Gehandicapten raad heeft gekozen voor een grote le denwerfactie. En laten merken dat Jo pla d'r is, doet deze organisatie van ge handicapte jongeren nu door op grote schaal voorlichtingspakketten te versturen. Natuurlijk heeft Jopla meer te bieden dan dit voorlichtingspakket. Jopla be hartigt de belangen van alle jongeren met een zichtbare of onzichtbare handi cap van 15 tot en met 30 jaar. Jopla be nadrukt voortdurend met allerlei activi teiten hoe belangrijk de positie van jon geren met een handicap is. Een voor beeld is de blokkade-actie tegen de NS voor het toegankelijk maken van het nieuwe stoptreinmaterieel. Omdat de jongeren zelf het beste aan kunnen geven waar de knelpunten op terreinen als arbeid, wonen en onder wijs liggen, is het belangrijk dat zij lid zijn van een organisatie als Jopla. Zo kan Jopla laten merken d'r te zijn en aandacht te vragen voor de positie van jongeren met motorische, zintuiglijke en orgaan handicaps bij de overheid, de media, de vakbonden, arbeidsbureaus, openbare instellingen en andere jongerenorganisaties. Terwijl Jopla jongeren werft, voert ook de Gehandicaptenraad een campagne. Met het thema 'Als je het leven iets an ders aan moet pakken' richt de Gehan dicaptenraad zich op mensen met een handicap in alle leeftijdsgroepen. Iedereen met een lichamelijke handicap tussen de 15 en 30 jaar kan lid worden van Jopla. Dat kost 5,00 per jaar. Daarvoor ontvangt men onder meer vier maal per jaar het JoplaNieuws. Geïnteresseerden kunnen zich aanmel den als lid of meer informatie aanvra gen bij Jopla, Jongerenplatform Ge handicaptenraad, Postbus 169, 3500 AD Utrecht, tel.: 030-313454 CHINA EN DE BUURLANDEN ALKMAAR - De groeiende belangstel ling voor de Aziatische landen was voor de Volksuniversiteit Alkmaar e.o., aan leiding om hieraan 2 avonden te wijden met aansluitend een excursie naar het Rijksmuseum in Amsterdam. De lezin gen worden gehouden op 10 en 17 maart, de excursie zal zijn op 18 maart. Spreekster is mevrouw N. Schouten, plaats Corn. Drebbelcollege, Nassau- plein 10 te Alkmaar. Kosten van de le zingen en excursie 30,00 (exclusief reiskosten en toegang museum). Voor nadere informatie kan men van 16.00-18.00 uur bellen met mevrouw M. Theurer, tel. 072-615876. GESLAAGD HEILOO - Op de in februari door de Associatie SMK afgenomen examens slaagden voor het door de Centrale Overheid erkende diploma tekstverwer ken de dames M. Boon, M. Kroon, M. Wildeman (Heiloo), A. de Zeeuw (Lim- men) en de heer F. Ooms (Heiloo). Het diploma notuleren werd behaald door de dames G. Bark-Schuijt (Hei loo), T. Goudsblom-Bennes (Alkmaar), A. Merts-Kroezen (HH.Waard) en A. Sentveld-v.d. Voort (Egmond-Binnen). Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. VERENIGING HANDREIKING ALKMAAR - Dinsdag 14 maart begint de vereniging Handreiking weer met de twee-wekelijkse praatgroep rouwver werking voor mensen die hun partner hebben verloren en geen kinderen meer thuis hebben. De onderlinge uitwisse ling van ervaringen en de herkenbaar heid kunnen tot een verruiming en beter begrip van eigen situatie leiden. Het aanvaarden van een ander leefpatroon, het vinden van andere belangstelling en het meevoelen van lotgenoten, hoe ver schillend ook, is een streven waarbij de vereniging u slechts de hand kan reiken. Voor nadere informatie kunt u bellen naar 072-119266 of 072-616968. GRAAG GEDAAN HEILOO - Het zijn de kleine din gen die wij doen. En het zijn vaak juist die kleine dingen die zo erge ren! Telkens weer irriteert het een of ander onbenullig ding mateloos: een plank die scheef is gezakt, een gordijnrails die er deels bij neer hangt, een schakelaar die zijn dienst weigert, een kraan die maar blijft doordruppelen; een kast die niet dicht te krijgen is, een deur die eeu wig klemt. Mogelijk moet het water van de verwarming worden bijge vuld of moet een schutting gestut, een boom ingekort of een heester er uit of juist er in of gezet worden een boodschap, misschien een recept, die zo nodig moet gehaald worden. Het zijn allemaal stuk voor stuk kleine dingen, ze vergen geen uren werk. Voor een vakman is het niet de moeite om te rijden of te komen. Graag Gedaan komt Wel! Graag Gedaan is een groep van een tiental vrijwilligers, die graag helpen en vlot. U belt één van de heren Bruijn of Van der Hulst, tel. 333921 ofwel 332892, en het wordt geregeld. Het kost u 2,50 en eventuele gemaak te kosten aan materiaal zoals schroeven, pluggen en dergelijke. Zit u ergens mee? Het zijn de kleine dingen die wij doen! VIDEO-CLUB VOOR 55-PLUSSERS HEILOO - Al enkele keren is de video-club Heiloo bijeen geweest. Een groepje enthousiaste "55-plus filmers" die ervaringen uitwisselen, nieuwe ideeën opdoen en zelge- maakte videofilmpjes vertonen. 55-Plussers met een video-camera, di met anderen in Heiloo nieuwe mogelijkheden voor hun hobby wil len verkennen, kunnen elke laatste vrijdag van de maand s morgens om 10 uur terecht in Het Trefpunt, Westerweg 294 in Heiloo. De kosten voor 8 bijeenkomsten bedra gen 25,00. Inlichtingen bij de heer T. Sterren- berg, telefoon 333182 de heer G. van Stein, telefoon 150017, of de Stichting Ouderenwerk Heiloo, te lefoon 331297. ZWEMMEN VOOR OUDEREN HEILOO - De Stichting Ouderen werk Heiloo organiseert wekelijks in zwembad Loos, Omloop 7, op dinsdagmiddag van 15.00-15.30 uur zwemmen voor ouderen, die daarbij enige persoonlijke begeleiding wil len en nodig hebben. Vooral voor ouderen is het in beweging blijven belangrijk. Met het klimmpn der ja ren merkt men echter, dat het niet meer zo eenvoudig is om aan bewe ging te doen of zich ergens bij aan te sluiten. Leuke dingen, die oude ren nog graag zouden willen doen, komen daardoor voor hen te vervallen. Het bad is bijzonder geschikt voor water-activiteiten met een kleine groep. Op dinsdagmiddag zijn on geveer 14 mensen aanwezig. De af metingen van het bad zijn 20 bij 5 meter en de diepte is 1.40 meter. Men kan dus overal in het water staan. De watertemperatuur be draagt 30° Celsius. Om mee te doen hoeft men niet te kunnen zwemmen. Iedereen bepaalt naar eigen behoefte en mogelijkhe den wat men gedurende het half uur in het bad wil doen. Onder deskun dige leiding is er watergymnastiek. Maar men kan ook 'alleen maar' van het heerlijk warme water genieten. Wie hulp nodig heeft bij het omkle den of niet alleen in het water kan, krijgt persoonlijke hulp van een lid van de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers. Indien nodig dan zorgt het Vrijwillige Vervoer in Heiloo, dat men met een auto van en naar het bad gebracht wordt. De deelnemerskosten zijn 2,50 per keer. De belangstelling voor deze zwem-middagen is zo groot, dat er een wachtlijst bestaat. Men kan zich opgeven of nadere informatie ver krijgen bij: Mevrouw I. Niessink, tel. 333332, of Stichting Ouderen werk Heiloo, Westerweg 294, Hei loo, tel. 331297. M. VEEKEN SPREEKT OVER SIERTUINEN HEILOO - Het voorjaar is reeds be gonnen. U kijkt in uw tuin, u wilt wel eens wat veranderen. Maar wel ke planten en bloemen vragen veel zon, welke wat meer schaduw, of jui^t yeei schaduw, wat is de juiste manier van snoeien, bemesten, enz. De heer N. Veeken, hovenier en tuinbouwleraar kan, aan de hand van meegebracht materiaal, op al uw vragen een antwoord geven. Als u gaat naar het Ouderen Centrum Het Trefpunt, Westerweg 294. Op donderdag 16 maart om 14.00 uur, entree 2,50. In de pauze krijgt u koffie, waarna gelegenheid is tot het stellen van vragen. DIA-SERIE OVER TIBET EN NEPAL HEILOO - Op uitnodiging van de beide Ouderenbonden en de Stich ting Ouderenwerk Heiloo komt de heer E. de Vries naar 't Trefpunt. Hij zal ons meenemen op een reis van Birma via de zuidkant van Chi na naar Tibet en vervolgens te voet door de Himalaja naar Nepal. Te vens zal hij aandacht schenken aan het Boedhisme, leefgewoonte en cultuur van de Aziatische bevolking. Dit unieke reisverslag wordt toege licht met dia's en zal gegeven wor den op zondag 5 maart van 14.00 tot 16.00 uur in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a, of ingang Westerweg 294. De entreeprijs bedraagt 2,50. OVERDAG NAAR DE SPORTINSTUIF HEILOO - „Een sportman ben ik nooit geweest. Nou ja, ik heb rond m'n twaalfde een tijdje bij Zeevo gels in het doel gestaan. Maar toen een club uit Bergen, met allemaal jongens die een kop groter waren dan wij, met 10-0 van ons won, besloot ik om er voor altijd mee op te houden". Dat zegt een deelnemer aan de wekelijkse sport-instuif voor 55-plussers in Heiloo. Een artikel in de Uitkijkpost over activiteiten voor ouderen bracht hem bij de sport terug. „Mijn vrouw las, dat er elke donderdag middag in sporthal 't Vennewater iets te doen is. Tafeltennis, badmin ton, volleybal en nog veel meer sporten. Ze zei, dat ze daar graag naar toe zou willen. Maar dan moest ik mee. Het was voor mij een openbaring. We werden direkt in de kring opgenomen. Marianne, de leidster, vertelde welke mogelijkhe den er waren. Eerst een kwartiertje de spieren losmaken, en dan vol overgave aan de sport". Overdag De sport-instuif voor 55-plussers is een uitstekende gelegenheid om overdag op sportieve wijze bezig te zijn en om met anderen in contact te komen. De deelnemers vinden een geregelde en verantwoorde li chaamsbeweging belangrijk. Ze voelen zich er energieker door en ze blijven beter in staat om dingen te doen die ze vroeger ook graag deden. De sportinstuif-middag, die onder deskundige leiding staat, begint met een warming-up. Daarna volgt een conditie-test door een trim-circuit, waarin wandrek, bank, springen, werpen, korfbal en badminton be hendigheid worden afgewerkt. Na een korte pauze kunnen de deelne mers verschillende sporten beoefe nen. Dat kan zijn: dutch-tennis, badminton of tafeltennis, maar ook trim-gym, mini-volleybal, lijnbal, ritmische bewegingen of een andere sport-activiteit. Tegen vier uur komt er een einde aan de middag met een gezamenlijke aftraining. De meeste sporten zijn vrij alge meen bekend. Soms zijn de regels of materialen wat aangepast. Iedereen vanaf 55 jaar die zich fit voelt kan deelnemen. Sport- of trimschoenen zijn verplicht. Voorts wordt gemak kelijk zittende kleding geadviseerd. De kosten zijn slechts 3,00 per keer. De sportinstuif wordt gehou den op donderdagmiddag van 14.00-16.30 uur in sporthal 't Ven newater, Zevenhuizen 48. Voor opgave en inlichtingen kan men terecht bij de heer Kooy, tel. 330851, of bij de Stichting Oude renwerk Heiloo, Westerweg 294, tel. 331297. De heer Vinke (rechts) reikt de prijzen uit bij Albert Heijn. HEILOO - In de maanden augustus t/m december werd een consumenten wedstrijd gehouden op de verpakking van Buitoni Melba Toast. De volgende slagzin moest worden afgemaakt 'Ik eet het liefste Buitoni, want...de hoofdprijs was steeds een vierdaagse reis voor twee personen naar Rome. De beide hoofdprijzen vielen bij Albert Heijn in Heiloo en Castricum. De winnaar uit Heiloo was S. Haazela- ger, de slagzin luidde! 'Ik eet het liefste Buitoni, want na eerst een avond gastronomen, wellicht voor ons een reisje Rome. De tweede hoofdprijs ging naar M. Bos in Castricum

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 6