De Kruisvereniging: niet meer weg te denken uit moderne maatschappij a iVL*ggeni^4 masten Iwg# KINDERSTOFFEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN show voor liefde en geluk op vrijdag en zaterdag voor Pasen, simon peek juuuelier Max Havelaar steeds meer in koffie trek STUNT AANBIEDING Grillroom Heiloo Drankhandel Schoorl 12 Vi jaar aan Handelsweg meer dan één verrassing CHARLSTON Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Van de Ridder wijst u de weg in Heiloo. 072-330332 Videotheek 'T CENTRUM PER METER NIEUW in Heiloo. 54e JAARGANG NO. 11 - 15 MAART 1989 bij: Heiloo 072-335730 stationsweg 85a Paasexpositie Ine Veen en Jean Thomassen zie pagina 5 Nationale- Int.vlaggen Reklame vlaggen Pavoiseer lijnen Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 "uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. Donderdag 16 maart OPENHUIS van Shoarma Heiloo van 16.00 - 22.00 uur. SHOARMA HAMBURGER KABAB EXPRESSO SHASLIK LAMSKOTELET ook voor schotels. Vanaf vrijdag 17 maart geopend van 16.00-2.00 uur. Heerenweg 203 (Stationscentrum) tel. 072-337358. mw MÉÉR METËRS MODE 100% katoen. In 30 dessins en kleuren. Aanbieding geldig t/m 25 maart 1989. kado trends Maedalenensfraat 22. Alkmaar Leidsesfraat 61. Amsterdam Advertenties en administratie liitkii Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie: De redactie is tijdens kantooruren ■N) j te bereiken onder nummer 072-330175. lHjjlHl \v/ Redactie-adressen: Baafjesiaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) iVVr J Rosendaal 89. 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis geiden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - In de 19e eeuw al werd de basis voor het kruiswerk gelegd, al was het toen hoofdzakelijk om de hygiëne te verbeteren en later ter bevordering van een optimale thuisgezondheidszorgd. Inmiddels is de kruisvereniging een or ganisatie geworden met een uitgebreid zorg aanbod. Ruim drie kwart van de Nederlandse be volking is lid van de kruisvereniging. Jong en oud doen een beroep op de diensten van het kruiswerk. Ouders in verband met een juiste begeleiding en ontwikkeling van hun kinderen. Oude ren richten zich tot de kruisvereniging om zolang mogelijk in hun eigen huis te blijven. Om dit goed te doen heeft de kruisvere niging professionele mensen in dienst, zoals verpleegkundigen of wijkzieken- verzorgden indienst, die ook in staat zijn het werk aan te passen aan nieuwe ontwikkelingen. Het omvat zwanger- schapszorg, kraamzorg, jeugdgezond heidszorg, zorg voor zieken en gehandi capten, preventieve ouderenzorg, voe dingsvoorlichting en dieet advisering waar verplegingsartikelen en hulpmid delen kunnen worden geleend. Ook als u ziek bent kan de kruisvereni ging u helpen. Een paar dagen met een griepje geeft weinig problemen, maar het kan ook er ger en juist dan kunt u bij de kruisvere niging terecht, voor verpleging en ver zorging, voor hulpmiddelen zoals, on dersteek, rolstoel, dekenboog, en bedklossen. U kunt ook met andere vragen terecht bij de wijkverpleegkundige of wijkzie kenverzorgende, deze zal u graag helpen met adviezen over voeding, medicijn ge bruik dieët of veiligheid in huis. Voor verpleging en verzorging kijkt de wijk verpleegkundige samen met u welke zorg u nodig hebt. Zij zal huisgenoten zo instrueren dat zij in staat zijn de pa tiënt zo goed mogelijk te verzorgen. De meeste hulpmiddelen van de kruisve reniging kunt u drie maanden in brui kleen krijgen, heeft u ze langer nodig dan wordt de termijn zo mogelijk, een keer verlengd, daarna dient u tot eigen aanschaf over te gaan. Ook de ouderen kunnen met hun vragen terecht bij de wijkverpleegkundige of de wijkziekenverzorgende, of misschien heeft u ook wel eens behoefte met ie mand te praten. Over de gevolgen van het minder goed uit de voeten kunnen, incontinentie, het al of niet naar een be jaardenhuis gaan, het alleen staan na overlijden van uw partner, contact mo gelijkheden met anderen in uw omge ving of over aanpassingen in uw huis. De kruisvereniging is er ook voor aan staande ouders. Ieder jaar worden er honderdduizenden kinderen geboren, iets heel gewoons dus tot het moment dat u zelf gezinsuitbreiding krijgt, dan is het een unieke gebeurtenis. Misschien heeft u vragen, over de zwangerschap en de lichamelijke en psychische invloed daarvan. Ook de zorg voor, tijdens en De medewerksters van de kruisvereniging voor het eigen gebouw na de bevalling. Over bevallen thuis, poliklinisch of in het ziekenhuis, over de keuze tussen borst- of flesvoeding enz. Ook voor de periode hierna staat de kruisvereniging voor u klaar. Vragen over voeding, verzorging, inentingen, zindelijkheid, of driftbuien. Hiervoor is HEILOO - Bij de Uitkijkpost ontvangt u vandaag 'Max Havelaar Nieuws'. De Diaconieën van de Gereformeerde en Hervormde kerken en de Werkgroep Kerk en Samenleving van de Katholieke Kerk van Heiloo hebben het initiatief genomen tot deze verspreiding. De ver koop van Max Havelaar koffie verloopt uitstekend: al bijna 3% van de totale af zet. Die 3% mag niet veel lijken, maar het is veel vergeleken bij de afzet van 'zuivere' koffie via Wereldwinkels en andere alternatieve verkooppunten. Dat kwam niet verder dan 0.3% van de tota le koffieverkoop. Vorig jaar november startte de Max Havelaar-campagne: prins Claus nam het eerste pak koffie met het keurmerk Max Havelaar in ontvangst. In de UITSLAG PRIJSVRAAG 'MODE LOCALE' HEILOO - De foto-prijsvraag, die de fedactie van de Uitkijkpost in samen werking met de Heilooër modezaken uitschreef, is een groot succes gewor den. Na het verschijnen van de special 'Mode Locale' op woensdag 1 maart werden bijna 200 formulieren met oplossingen ingezonden. En meer dan de helft van de inzenders had alle hoofden bij de juiste winkel gevonden! We geven hier eerst even de juiste oplossing: 1. De Partners. 2. Alleman. 3. Modehuis Marja Geels. 4. Simon Peek. 5. Modehuis Unique. 6. Schoenenzaak Hanraads. 7. Van Os. 8. Naaldsierkunst Marianne. 9. Sport Fashion. 10. Basyoux. U- Blom Herenmode. 12. Mascotte. 13. Unique Monsieur. 14. Schoenenzaak Hanraads. 15. Boetiek Encore. 16. Tally-Ho. 17. VET Vrijetijdskleding. 18. Van Os. 19. Basyoux. 20. Van Rozendaal Schoenen. 21. De Breiknip. 22. Joseph van Schagen. 23. JvS Selection. De 24 door de deelnemende mid denstanders beschikbaar gestelde prij zen zijn na loting bij de volgende perso nen terecht gekomen: - Modecheque t.w.v. ƒ250,00 (Joseph van Schagen): C. v.d. Zwaag-Henning, Vrieswijk 9, Heiloo. - Modecheque t.w.v. 250,00 (Mascot te): J. Blankennagel, Heerenweg 164, Heiloo. - 20 bollen Cabourg (zalm) Berger du Nord t.w.v. 199,00 (De Breiknip): T. Hoebe-Nuyens, Hogeweg 134, Limmen. - Modecheque t.w.v. 100,00 (Otto van Os damesmode): C.M. Schouten- Helmer, Holleweg 76, Heiloo. - Modecheque t.w.v. 100,00 (Otto van Os herenmode): S. van Zijl, E.J. Pot- gieterweg 32, Heiloo. - Hanes-pak t.w.v. 100,00 (De Part ners): C. Hoetjes-Bakkum, Bosvaren 29, Heiloo. - T-shirt t.w.v. 19,95 (Tally-Ho): H. Overtoom, Honthorstlaan 378, Alkmaar. - T-shirt t.w.v. 19,95 (Tally-Ho): E.M.V. Kamstra, Breedelaan 99, Heiloo. T-shirt t.w.v. 19,95 (Tally-Ho): L. Kroon, Meidoornlaan 3, Limmen. - Modecheque t.w.v. 100,00 (JvS Se lection): G.J. de Wit, Goodeslaan 53, Heiloo. - Overhemd t.w.v. 100,00 (Unique): A. Admiraal, Schuine Hondsbossche laan 70, Heiloo. - Modecheque t.w.v. 100,00 (Marja Geels): J.M. Winder-Nijman, Heeren weg 77, Heiloo. - Modecheque t.w.v. 25,00 (Basyoux): M. Kok, Groenelaan 14, Heiloo. - Spijkerbroek t.w.v. 60,00 (VET): mw. Bakkum, Burgemeester Nieuwen- hüïzenstraat 101, Limmen. - Cadeaubon t.w.v. 50,00 (Simon Peek): Alie Overtoom, Prinses Beatrix- laan 2, Egmond aan den Hoef. °QG op meeste levensmiddelenzaken is het nu verkrijgbaar. Zo verkopen C 1000 en de Grosmarkt het onder het merkprodukt Café Solidaridad. Er zijn nog al wat mensen die denken dat Max Havelaar koffie iets anders is dan Wereldwinkelkoffie. Dat klopt, voorzover de soorten koffie die de We reldwinkel verkoopt andere mélanges bevatten dan Café Solidaridad, enz. van de commerciële winkels. Deze zijn van roodmerkkwaliteit, de Wereldwinkel heeft ook koffie van goudmerkmélan- ges en verder caffeine-vrije en milieu vriendelijke (Café Organico). Maar al deze koffiesoorten dragen het keurmerk Max Havelaar. Max Have laar zegt dus niets over de kwaliteit maar alleen ovewr de producentvriende- - Cadeaubon t.w.v. 50,00 (Simon Peek): A.M.V. Zaal-Kaandorp, Hoge weg 40, Heiloo. - Cadeaubon t.w.v. 50,00 (Simon Peek): K. Landman, Satumusstraat 15, Oudorp. - Overhemd t.w.v. 89,90 (Alleman): Mare Winder, Maas Geesteranusweg 9, Heiloo. - Overhemd t.w.v. 89,90 (Blom Her enmode): M. v.d. Wal-Reitsma, De Hofstee 18, Heiloo. - Mode-gympen t.w.v. 50,00 (Van Ro zendaal): P. Kösters-Arens, Boswinde 53, Heiloo. - Leren tasje t.w.v. 100,00 (Han raads): mw. M. Roeleveld, Heerehweg 230, Heiloo. - Blouse t.w.v. 55,00 (Boetiek Enco re): J.C.L. Mann, Termijen 37, Heiloo. - Pakket naaistersgereedschap t.w.v. 100,00 (Naaldsierkunst Marianne): mw. Th. Garnier, Tulpencroftlaan 21, Heiloo. - Cadeaubon afdeling bijouterieën t.w.v. 100,00 (Sport Fashion): B.M. de Bont, Visweg 59, Limmen. De hierboven vermelde winnaars en winnaressen kunnen hun prijs vanaf morgen, donderdag 16 maart, afhalen bij Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. In de meeste gevallen krijgt men een brief als bewijs dat men prijswinnaar is. Met de ze brief kan men de echte prijs in de be treffende winkel afhalen. De betrokken middenstanders krijgen een kopie van de brief, zodat misverstanden worden uitgesloten. Men wordt vriendelijk verzocht om bij het afhalen van de prijs bij Drukkerij Uitkijkpost een legitimatiebewijs mee te brengen. Wij zouden immers niet willen dat de prijzen bij anderen dan de hier boven vermelde winnaars en winnares sen terecht zouden komen. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd De redactie HEILOO - Van 18 t/m 27 maart zal er in de Zevensprong aan de Ewisweg 5 een expositie gehouden worden met schilderijen van Ine Veen en Jean Tho massen. De schilderijen van Ine Veen zijn erg in trek wat onlangs nog bleek in Avro's Service Salon. Bovendien ziet men Ine en Jean regelmatig op de kunst markten in de Winkelhof 't Loo. Van Jean Thomassen zal vooral groot werk te zien zijn. Thomassen kreeg twee keer een Award, één op de jaarlijkse In ternational Exhibition of Art in Toron to en één in New York. Komend jaar zal hij een solo-tentoonstelling hebben in Toronto. De Zevensprong is geopend van 10.00 - 22.00 uur. Iedereen is van harte welkom en mag zeker de gelegenheid niet missen om het werk van dit aan de weg timme rende duo te bekijken. Ook schoolklas sen kunnen gratis deze expositie komen bekijken. Voor meer informatie 072-336688. NIVON-AVOND OVER ALKMAAR HEILOO - Op zaterdag 18 maart orga niseert de afdeling Heiloo van het Ni- von een avond over Alkmaar. De stad sarchivaris, de heer drs. G. v/d Valk, zal aan de hand van zijn dia's iets vertel len over de geschiedenis van zijn stad en haar historische gebouwen. De bijeenkomst vindt als gebruikelijk het zuigelingen en kleuterburo. De kruisvereniging organiseert ook een groot aantal cursussen. Wie meer wil weten kan informatie krijgen bij het Wijkgebouw aan de Holleweg 94, Hei loo, tel. 072-331073, van maandag t/m vrijdag van 12.00-13.00 uur. lijke of zuivere herkomst: de Stichting Max Havelaar staat er voor in, dat klei ne koffieboeren een rechtvaardige prijs voor hun produkt ontvangen. Het geld dat u er meer voor moet betalen, komt gegarandeerd goed terecht. In Max Ha velaar koffie zit dus 100% zuivere koffie. Koffie zonder Max Havelaar keurmerk bevat nog steeds geen enkele zuivere koffie ondanks de belofte van de grote branders zoals Douwe Egberts en Van Nelle. Al in september 1988 spraken de ze met het Interkerkelijk Overleg We- reldvoedselvraagstukken af om een aan merkelijk percentage van haar koffie rechtstreeks bij kleine koffieboeren in te kopen tegen fatsoenlijke prijzen en dit in hun mélanges te verwerken. Dit is nog steeds niet gebeurd. Op vele gemeentehuizen wordt er reeds Max Havelaar koffie gedronken. De ge meenteraad van Heiloo besloot vorig jaar zomer al koffie van de Wereldwin kel te gaan drinken. Op het Binnenhof deed men in 1987 reeds deze keuze. Steeds meer scholen en bedrijven gaan er toe over. Om nog even op de Wereldwinkel (Sta tionsweg 103) terug te komen, u kunt daar ook terecht voor andere artikelen met een producentvriendelijke her komst: levensmiddelen, zoals thee, ho ning en cacao en een uitgebreid assorti ment handwerkprodukten. De ope ningstijden zijn: dinsdag t/m vrijdag van tien tot twaalf en van half twee tot vier uur. Op zaterdag van half tien on onderbroken tot vier uur. Niet de nor male winkeltijd, omdat alles vrijwilli gerswerk is. 1851 NX Heiloo, 072-337857. CBi_-^BB___ Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- W A 1-1JV/I A KI Holleweg 19 hogedrukontstopping l Invi liviniiu Tel. 072-335085 dakbedekkingen. De open dag van Drankengroothandel aan de Handelsweg trok maandag veel belangstellenden. pla'ats in het Open Huis. Aanvang 20.00 uur, de toegang is gratis voor Nivon- leden, voor niet-leden bedraagt de en treeprijs 3,00, kinderen van niet- leden 1,00 p.p. Als vervolg op deze lezing zal op zondag 7 mei een excursie naar Alkmaar wor den gemaakt. De wandeling zal onder leiding staan van de heer C. B. Roep, officieel gids van de vereniging Oud-Alkmaar. HEILOO - Afgelopen maandag werd bij Drankenhandel Loek Schoorl feeste lijk herdacht dat de firma alweer 12'/2 jaar haar pand heeft aan de Handelsweg in het Industrieterrein. Het bedrijf zelf bestaat weliswaar bijna 30 jaar, maar toch vond de familie Schoorl de gele genheid voldoende om het hele klanten bestand uit te nodigen voor een open dag. Zo'n 28 jaar geleden ging Drankenhan del Schoorl van start op de Heerenweg. Vader en zoon Schoorl runden de zaken en deden dat zo goed, dat de ruimte te klein werd. Op het Industrieterrein von den zij een geschikte plek om de zaken voort te zetten en verder uit te breiden. Inmiddels is ook aan de Handelsweg al weer enkele keren verbouwd. Werd de kar aanvankelijk door twee man getrokken, momenteel heeft Schoorl zes man in dienst en is het werk terrein enorm uitgebreid. Met een vrachtwagen, bestelwagen en desnoods een personenauto met aanhanger wor den de horeca-benodigdheden bij de klanten bezorgd. Het rayon van Schoorl wordt afgebakend door de lijn Schagen- Enkhuizen in het noorden en het Noordzeekanaal in het zuiden. De uit stekende inzet van het personeel wekt de tevredenheid van de klanten. Mini-vakbeurs Van de open dag maakte de familie Schoorl niet alleen een gezellige dag, maar ook een nuttige: de opslagloods en daaromheen leek wel een mini- vakbeurs. Zo'n 22 leveranciers presen teerden hun artikelen, waaronder na tuurlijk de verschillende bier-, fris- en gedistilleerd-merken. Veel aandacht besteedden zij aan de zogenaamde light- produkten. Daarnaast waren er leveran ciers op het gebied van horeca- benodigdheden, zoals plastic en papier waar, welke bij Schoorl besteld kunnen worden. Voor de familie Schoorl en het perso neel werd het een geslaagde dag. De band met de vele verenigingen en bedrij ven werd door het open huis en de mini- vakbeurs er zeker niet minder door, ter wijl ook nieuwe klanten een kijkje kwa men nemen. Meer dan 400 mensen zochten het bedrijf aan de Handelsweg op! En dat geeft de gezondheid van het Heilooër bedrijf nog maar eens aan: elk jaar nog neemt de klantenkring in om vang toe. GEZELLIGHEID IN DANCING LIMMEN LIMMEN - Iedere zondag hangt er een gezellige Amsterdamse sfeer in café dancing Limmen aan de Rijksweg. Va naf 17.00 uur worden er door diverse artiesten Nederlandstalige liedjes gepre senteerd. Zondag is de beurt aan Henk Bolink met liedjes van Manke Nelis tot Piet Veerman. Andere gasten zijn onder meer de Hel- derse Piet Visser die Johnny Jordaan zingt en Werner Redlich die bekend staat als de Nederlandse Paul Anka. Het publiek heeft bovendien de moge lijkheid om zelf het podium te betreden om iets naar voren te brengen. Van 16.00 tot 18.00 uur is het Happy Hour met gratis hapjes. LEO HORN Heiloo, Raadhuisweg 11. nü750 ZAALVOETBALTOERNOOI AKERSLOOT - Van 30 mei t/m 16 juni organiseert handbalvereniging Meervo- gels het traditionele, niet meer weg te denken zaalvoetbalkampioenschap van Akersloot. Dit jaar wordt er weer in 3 categorieën gespeeld: heren, heren re creanten en dames. Inschrijfformulie ren kunnen tot 2 april worden afgehaald bij: Jan Hollenberg, Simon Pauwels- laan 3. OPERETTE IN DE BEUN HEILOO - In Corneville, een klein vis sersplaatsje in Normandië, keert Mar kies Henri de Corneville terug op zijn kasteel. Men vertelt hem van de spook- taferelen die er de laatste jaren plaats vinden. Als hij op onderzoek gaat wordt het spook op heterdaad betrapt terwijl de klokken van Corneville lui den. Ziehier het beknopte gegeven van 'Les Cloches de Corneville' van Robert Planquette in de Nederlandse vertaling van Joop Fransen. Natuurlijk is ook de ze operette niet kompleet zonder de no dige romances. Veel schitterende aria's, duetten en terzetten wisselen elkaar in hoog tempo af. Ook voor de liefhebbers van massale koorpartijen valt er volop te genieten waarbij het werkelijk impo nerende koor in de wapenzaal u zeker in extase zal weten te brengen. 'Veel H.O.V.ers zijn de afgelopen maan den druk in de weer geweest om ook nu weer garant te kunnen staan voor een tot in de kleinste details verzorgde voor stelling. Het decor werd speciaal voor De Beun ontworpen om zodoende een dergelijk grote produktie te kunnen rea liseren. De kostuums zijn ook groten deels weer door H.O.V. zelf gemaakt met enkele noodzakelijke aanvullingen uit het alom bekende kostuummagazijn van Truus van Staaten te Alkmaar. Voor de finishing touch zorgt ook nu weer grimeur Jan de Groot die met zijn schmink- en pruikenwerk het geheel op een schitterende wijze completeert. Grote bezetting Voor de beslist niet eenvoudige parti tuur heeft H.O.V. de beschikking over enkele geroutineerde zangers en zange ressen. Henri de Corneville krijgt gestalte in de persoon van Frits Hoger- heyde. Jean Grenicheux, een visser, is in de vertrouwde handen van de glashelde re tenor Robbert Overpelt. Jan Winke laar heeft zoveel routine in huis dat hij zeker van de pachter Gaspard een mooie creatie zal weten te maken. De komische, beklagenswaardige Baljuw is toevertrouwd aan Rein Kruijer. Bij de dames treffen we Maria Molenaar aan in de rol van Germaine, terwijl Anne Wirix de rol van Marjolein voor haar rekening neemt. Naast nog een aantal kleinere rollen treedt het grote H.O.V. koor voor u aan met begeleiding van het Zaans Opera en Operette-Orkest onder leiding van dirigent Wim Noteboom. De regie is zoals al zovele jaren in de vertrouwde handen van Greet van Halm. Voor de voorstellingen op zaterdag 22 april, vrijdag 28 april en zaterdag 29 april in De Beun te Heiloo, is de kaart verkoop reeds gestart. De aanvang is steeds om 20.15 uur. Kaarten zijn te verkrijgen bij Jan-Tine Braam, Holland International, boekhandels Avis en Het Hoekstuk en in Het Open Huis. Tel. in formatie: 072-334275. 072- 337170 0-V DEO-l [V Winkel lof 't I LOO Kennemerstraatweg 129, Heiloo. Wassing vorige weekt f;:;: I 1 .J''1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1