DIE GRAAG DANSEN! U wilt iets anders met Uw tuin? Een kapsel is meer dan alleen een kapsel Noordhollands Landschap beschermt Noordhollandse landschap BASISONDERWIJS HEILOO Aanmelden leerlingen schooljaar 1989/1990 HEIDEMA Tuinarchitectuur 'JUNIORDANCE'. NVM Bakkersweg 24 in HEILOO. DONKERSLOOT Wie voelt zich thuis in een huis van drie-en-een-halve ton? Voor: Deskundig advies Een uitgekiend tuinontwerp Tuinaanleg Tuinonderhoud JE VOELT JE ER THUIS BIJ Op onze kwekerij hebben wij een uitgebreide kollektie tuinplanten in voorraad. Ook zijn wij ruim gesorteerd op het gebied van tuinhout, tegels, natuursteen, etc. AANBIEDINGEN: Hoogeweg 57 - Heiloo Telefoon 02205-2925 Bij regelmatig adverteren in de Uitkijkpost aanzienlijke reductie GESPREKSGROEP VOOR GEADOPTEERDEN De Uitkijkpost wordt gespeld Uw advertentie wordt gelezen Dat is degene, die graag in een mooie villawijk in de helft van een dubbele villa met garage, carport, voor- en achter tuin wil wonen, gelegen aan de U krijgt de beschikking over een royale hal, een grote L-vormige woonkamer met open haard, plavuizenvloer met vloerverwarming, een forse keuken, 4 slaapkamers en een kompl. badkamer. In het hele huis treft u dubbele beglazing aan en een beveili gingsinstallatie behoedt u voor ongewenste indringers. De koopsom is f 350.000,- k.k. En ik ben de makelaar: Stationscentrum Heerenweg 201 1851 KP Heiloo Tel.: 072-330524 UITKIJKPOST 15 MAART 1989 Voor meisjes en jongens van 8 tot 12 jaar hebben we een leuke dansles. Eerst een warming-up dan een beetje ballet, veel muziek en heel veel dansen. Gewoon zoals jij het fijn vindt op muziek. We noemen dit: Bel Yvonne van Zoelen (02208-1 84 62) Noordhollands Balletcentrum HE1LOO Grote bessenstruiken (rood, wit, zwart)per stuk 2.95 Cupressocyparis Leilandii, hoogte 50 t/m J75 cm vanaf 3.75 Alle vaste planten, zeer grote keuze per stuk 1.75 Heideplanten, in vele soorten jjjf,per stuk 1.75 3 Laagblijvende bloeiheesters 9.75 4 Grote zakken bemeste tuingrond (afhakïprijs)9.90 1 zak Potgrond 40 liter4.95 2 zakken Tuinturf 40 liter9.75 25 soorten Natuursteen, zwerfkeien etc., per kilo vanaf 0.30 Rechte Bielsen 265/25 cm Ivanaf 24.95 Verkoop op zaterdag - Gratis bezorgen - Lid garantiefonds KTL ra MAKELAAR HEILOO - De haarmode stelt heden tendage hoge eisen aan de technische vaardigheid van de kapper. Sandra, van kapsalon Kroon aan de Stationsweg, maakt daarom, sinds kort, deel uit van de Academia, een vereniging 'van zelfstandige kappers, opgericht door Wella Nederland. Academia bestaat uit een 40-tal leden met een hoog technisch niveau en modisch inzicht. Om lid te worden van Academia moet men eerst door een ballotage commis sie. Sandra vertelt: „Academia heeft mij nu benaderd en gevraagd of ik mee wil werken aan het presenteren van de nieuwe haarmodelijn. Daar was ik erg blij mee, te meer daar ook mijn mede werkers in de gelegenheid zijn op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen" Een moderne nonchalante haarstijl, met meer steun en volume in het haar, of een grove krul, voor zowel halflang als kort haar, is de nieuwe look zowel voor hem als voor haar. Deze nieuwe haar mode wordt gemaakt met de High Hair Just volume en wave produkten van Wella. De kapsels kunnen worden geac centueerd met warme blone en zachte rode tinten. Voor zowel de dagelijkse haarverzor- ging als voor specifieke haarproblemen heeft „System Professional" een uitge balanceerde produkt combinatie voor dames en heren. Deze exclusieve haar- verzorging van Wella is biologisch af breekbaar. Door goed op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen, is Salon Kroon in staat u optimaal te adviseren. KNIPPING IN 'T LOO HEILOO - Deze week is de firma Knip ping weer present in 't Loo met z'n mo biele showroom. Voor deskundige uit leg over de toepassingsmogelijkheden van kunststof in en aan uw woning is een bezoek aan de showroom tussen vandaag en zaterdag weer meer dan de moeite waard. Voor meer informatie: zie de advertentie elders in deze Uitkijkpost. NOG ENKELE PLAATSEN VRIJ BIJ CURSUS TEKSTVERWERKING HEILOO - Enkele weken geleden zijn de nieuwe cursussen aan de Kennedy Computer Opleidingen gestart. De cur sussen Informatica 1 en 2 en Tekstver werking kunnen op 4 verschillende avonden worden gevolgd, zowel in Hei loo als in Alkmaar. De aanmelding was groot, zo groot, dat voor de cursus Tekstverwerking niet al len die zich aanmeldden geplaatst kon den worden. Daarom zal op donderdag 23 maart nog een cursus tekstverwer king worden gestart in de J.F. Kennedy Mavo in Heiloo. De cursus duurt 10 donderdagavonden en zal worden af gesloten met een examen en een diploma. Daar de Kennedy Computer Opleidin gen samenwerkt met de Stichting Wer klozen Belangen bedragen de kosten voor uitkeringsgerechtigden en vrouwen met een minimuminkomen uit Heiloo slechts 50,00. Voor hen die niet voor deze subsidie in aanmerking komen zijn de kosten 340,00. Voor informatie en aanmelding kunt u bellen: Kennedy Computer Opleidingen (072-335099) of Stichting Werklozen Belangen (072-337196). ALKMAAR - In de afgelopen maanden is er via radio en tv veel aandacht besteed aan mensen die ooit zijn af gestaan ter adoptie. Zo vanzelfsprekend als het voor vele mensen is om van alles te weten over hun geboorte, hun naam geving, hun ouders en voorouders, enz., zo schrijnend kunnen geadopteerden een dergelijk verhaal over hun verleden missen. Geadopteerd zijn is een feit, het is geen gespreksonderwerp dat regelmatig en vanzelfsprekend terugkomt in de om gang met de adoptief-ouders. Allerlei vragen blijven onbeantwoord of wor den zelfs niet eens gesteld. De Fiom wil geadopteerden de mogelijkheid bieden om andere geadopteerden te ontmoeten in een groep. Door het uitwisselen van ervaringen met andere geadopteerden kunnen geadopteerden herkenning en erkenning krijgen van hun eigen gevoe lens rond de adoptie. Voor nadere informatie of opgave kunt u bellen naar de Fiom, Van der Meijstraat 6, 1815 GP Alkmaar, tel. 072-118812. NATUURWANDELING HEILOOËR BOS HEILOO - Op zondag 19 maart houdt het Instituut voor Natuurbescherming seducatie (IVN) afd. Noord- Kennemerland, haar maandelijkse rondleiding voor belangstellenden in het Heilooër Bos. De wandeling duurt an derhalf uur en begint om 11.00 uur va naf de Kattenberg en wordt gehouden onder leiding van ervaren natuurgidsen. Voor extra informatie kan men 072-331588 bellen. HEILOO - De provincie Noord- Holland is overvol. Er zijn nog maar weinig plekken waar je niet in de verte een autoweg, bebouwing of een fabriek ziet of hoort. De natuur heeft het daar mee niet makkelijk. Steeds meer men sen beseffen dat, willen we ook in de toekomst van natuur en landschap in Noord-Holland kunnen genieten, er daadwerkelijk iets ondernomen moet worden. Eén van de mogelijkheden is het steunen van een natuurbescherming sorganisatie. Het Noordhollands Land schap is zo'n organisatie. Deze stichting zet zich in om het Noord hollandse landschap te beschermen. Ze doet dit door natuurgebieden aan te ko pen en die op een verantwoorde manier te beheren. Daarnaast wil de Stichting ook, met name door het geven van voorlichting, de kennis en de waarde ring voor de natuur bij zoveel mogelijk Noordhollanders vergroten. Erg be langrijk hierbij is het tijdschrift 'Noord hollands Landschap'. Inmiddels heeft de Stichting ca. 1200 ha natuurgebied in beheer, verdeeld over 23 terreinen. Het gaat hierbij vooral om natte veenweidegebieden, waar vele wei devogels zich uitstekend thuis voelen. Daarnaast beheert Het Noordhollands Landschap ook kleinere natuurterreint- jes, zoals bosjes, oeverlandjes, duinrel- len, forten, eendenkooien en een buitenplaatsbos. Al deze gebieden, hoe klein ze vaak ook zijn, verdienen bescherming op grond van de aanwezige vegetatie, de erin voorkomende vogels, danwel hun histo rische waarde. Laten we eens een kijkje gaan nemen in een tweetal terreinen van Het Noordhollands Landschap, het Alkmaardermeer en het Die. Het Alkmaardermeer Middenin de provincie, even ten zuiden van Alkmaar ligt Het Alkmaardermeer. Het ligt in een gebied dat ooit deel uit maakte van het zogenaamde 'Holland veen', waarmee het grootste deel van Noord-Holland was bedekt. Geleidelijk werden in het Hollandveen onder in vloed van de steeds weer indringende zee talrijke meren gevormd, waarvan er één bestond uit Het Alkmaardermeer en de tegenwoordige droogmakerij De Schermer. Het huidige Alkmaardermeer is vooral geliefd bij vele watersporters maar ook natuurliefhebbers kunnen er hun hart ophalen. Zo is met name in de winter het meer van groot belang als pleister plaats voor belangrijke concentraties watervogels, waaronder kuifeend, smient, brilduiker en meerkoet. Het Noordhollands Landschap beheert in totaal 87 ha natuurgebied bij Het Alkmaardermeer, bestaande uit weilan den in de Hempolder en de Dorre- geesterpolder en aangrenzende dijken, oeverlanden en wateren. Rietstroken en bijzondere vegetaties worden door me dewerkers van Het Noordhollands Landschap onderhouden. De meeste weilanden zijn in beheer bij de plaatse lijke boeren. Dankzij deze beheerswerk- zaamheden zijn de weilanden uitsteken de broedgebieden voor verschillende weidevogels, waaronder grutto, kemp haan en tureluur. Ook aan de aanwezige vegetatie kunnen we niet zomaar voorbij gaan. Soorten als rietorchis, veenreukgras, koekoeks bloem en verder allerlei mossen en va rens vinden we terug in het rietland. De kwetsbare vegetatie en de vele vogels la ten niet toe dat men zomaar door het gebied kan wandelen. Regelmatig wor den er echter door Het Noordhollands Landschap onder leiding van de opzich ter excursies voor de contributanten door het gebied georganiseerd, zodat ie dereen toch van dit fraaie stukje Noord- Holland kan genieten. Het Die Wie over de A9 richting Alkmaar rijdt komt er vlak langs, het 28 ha grote bezit van Het Noordhollands Landschap, Het Die. Het Die is eigenlijk een verza melnaam voor de oeverveentjes, moe rasbosjes en weilanden rond de meertjes Heilooër Die en Limmerdie, even ten Noordwesten van Akersloot. De beide meertjes zijn ooit onderdeel geweest van een oud stelsel van geulen en stroompjes die in verbinding stonden met de zee. Aanvankelijk waren de wa teren veel breder, maar het grootste ge deelte is inmiddels verland. Als gevolg van het inkrimpen van het veen is de waterstand vrij hoog. Dat maakt het ge bied interessant voor verschillende wei devogels, zoals watersnip en tureluur. Rond Het Limmerdie broeden daar naast vogels als fuut, ransuil en bosriet- zanger. Langs de oever van beide meert jes vinden we een interessante vegetatie met verschillende orchideënsoorten, ronde zonnedauw en dopheide. Wie er in z'n auto langsraast zal deze weelde amper vermoeden. Wie het eens van dichtbij wil bekijken, kan als con tribuant van Het Noordhollands Land schap meegaan op een door de opzich ter begeleide excursie. Voor die enkele kéér is Het Die met zijn zeer zeldzame oevervegetaties dan toegankelijk voor bezoekers. Tijdschrift Veel meer over de natuurgebieden van Het Noordhollands Landschap en het beheer dat er plaatsvindt, kunt u lezen in het tijdschrift 'Noordhollands Land- schap'. Een rijk geïllustreerd tijdschrift, boordevol informatie over natuur en landschap in onze provincie. Daarin ko men niet alleen de natuurterreinen van de Stichting en van andere organisaties aan bod, maar ook diersoorten, bedrei gingen en ontwikkelingen, waarbij ook de actieve natuurliefhebber niet wordt vergeten. Iedereen kan dit tijdschrift thuis ont vangen door contribuant te worden van Het Noordhollands Landschap. Tevens krijgt u dan het beknopte handboekje met korte beschrijvingen van alle na tuurterreinen van de Stichting in uw be zit. Daarnaast krijgen contribuanten korting op enkele natuurboeken en kun nen zij een speciale duinkaart aanschaf fen, die recht geeft op toegang tot bijna alle duingebieden in Noord-Holland. Een groeiend aantal Noordhollanders vinden het werk en het tijdschrift de moeite waard en steunen Het Noordhol lands Landschap. De Stichting, of beter gezegd de natuur kan die steun goed ge bruiken. Samen kunnen we duidelijk maken hoe belangrijk het is dat onze provincie mooi en leefbaar blijft, waar bij een flink stuk natuur niet mag ontbreken. Voor slechts 20,00 per jaar helpt ook u mee het Noordhollands landschap te beschermen. U kunt lid worden door een briefje (zonder postzegel) te sturen aan: Stichting Het Noordhollands Landschap, Antwoordnummer 9933, 1200 VK 's-Gravenland. Vraag voor meer informatie over Het Noordhol lands Landschap de gratis folder aan. Tel. (02984-)4155. Het gemeentebestuur van Heiloo en de schoolbesturen van het bijzon der basisonderwijs in Heiloo maken bekend, dat vanaf heden kinderen aangemeld kunnen worden voor het basisonderwijs. Toelatingsleeftijd - Kinderen die op de eerste schooldag van het schooljaar 1989/1990 (21 augustus 1989) de leeftijd van 4 jaar hebben bereikt, kunnen direkt worden toegelaten. - Om alvast te wennen aan het schoolgebeuren kunnen kinderen die de leeftijd van 3 jaar en 10 maanden hebben bereikt tot de dag waarop zij 4 jaar worden gedurende maximaal 5 dagen worden toegelaten. Dit behoeven geen 5 aaneengesloten dagen te zijn. Waar en wanneer aanmelden In verband met de VRIJE SCHOOLKEUZE kunt u uw kind rechtstreeks aanmelden bij één van de hieronder vermelde basisscholen: Openbare basisscholen Tel. Direkteur Vondelschool, Breedelaan 6 331327 R.W.E. Raats W.J. Hofdijkschool, Mariënstein 178 332695 J.H. Koelman De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43 333600 G.J. Piersma J.P. HasebroekschooL Sluysweijdt 9 331550 L.G. ten Wolde De Zeskant, Het Malevoort 332277 C.W.E. Westrus Rooms-Katholieke basisscholen: Tel. St. Radboudschool, Slimpad 18 332530 Willibrordschool, Boekenstein 47 331098 Maria Lidwinaschool, Past.v.Muijenw.19 330831 Benedictusschool, J.P. Hasebroekw. 21 331857 Direkteur A.M.H. van Riel J.A.M. Langedijk mw W.P. Klamer A.J.M.Duynmayer Protestants-Christelijke basisscholen: Tel. De Duif, Mariënstein 180 Rehoboth, Holleweg 98 Direkteur L. Sinke 330051 333559 B. Molenaar Stichting Freinetschool Heiloo: Freinetschool, Het Malevoort 9 Tel. Direkteur: 332122 mw Y. Zeegers Stichting Scholen van het Rozenkruis Tel. Jan van Rijckenborghschool, Trompenburg 49 Direkteur 338286 mw H. Peters Vroegtijdig aanmelden. Ouders van kinderen die in de loop van het schooljaar 4 worden, d.w.z. kinderen geboren tussen 21 augustus 1985 en 1 juni 1986 wor den vriendelijk verzocht hun kind ook aan te melden. Informatie. Voor informatie kunt u uiteraard altijd terecht op school. (Na schooltijd) Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 4