Heiloo; Bleeker, Westerweg 226, 072-331133. RENAULT Sport en Spet Garage Bleeker brengt de Renault 5 Tiga limmen Diensten in ümmen UITKIJKPOST 19 APRIL 1989 HEILOO - Renault levert sinds kort op nieuw een série limitée op basis van de Renault 5. Na de 5 Tonic waarvan de produktie inmiddels gestopt is, komt nu de 5 Tiga op de markt. De speciale serie, die gebouwd wordt in de Renault 5-fabriek in het Franse Flins, wordt al leen in de maanden maart en april ge produceerd. De 5 Tiga zal tot de zomer geleverd worden. De opvolger van de Tonic is gebaseerd op de 5 TR. Dit type is uitgerust met de 'schone' 1.397 cm3 metende S6-motor, die een vérmogen levert van 44 kW (61 pk). De Tiga neemt hierdoor genoegen met normale ongelode benzine (91 RON). Het model is net als de 5 TR standaard uitgerust met een vijfversnel lingsbak. De 5 Tiga is alleen leverbaar in de 3-deurs uitvoering. Naast de zwarte antenne, de met de por tiersleutel afsluitbare tankdop en de wis/was-combinatie op de achterruit, die standaard zijn, is de 5 Tiga met tal van extra's uitgerust. De belangrijkste extra's zijn: een britax getint zonnedak, warmtewerend (getint) glas rondom, speciale stalen velgen, een van binnenuit verstelbare rechter buitenspiegel en een complete radio-voorbereiding. Verder is de 5 Tiga voorzien van Tiga- striping die zich net boven de flankbe scherming bevindt. Het Tiga-logo is op de beide voorschermen en de achterklep aangebracht. Het interieur is verrijkt met specifieke bekleding met blauwe bies en blauwgrijze open hoofdsteunen op de voor stoelen en een anti-slipmatje op het dashboardkastje. Renault 21 Drie jaar na de lancering van de 21 en twee en een half jaar na de introduktie van de 21 nevada, is de miljoenste Re nault 21 verkocht. Al in het jaar van de introduktie bereik te de Renault 21 op de Franse markt een marktaandeel van 7.6%. In 1987 was het 8.4% én in 1988 7%. In die drie ach tereenvolgende jaren was de 21 in de ho gere middenklasse de bestverkochte au to in Frankrijk. In 1988 was de 21 de derde bestverkochte auto op de thuismarkt. Ook de 21 Nevada deed het goed op de eigen markt. In zijn segment is de Neva da de eerste break die in 1988 liefst 33% van de markt opeiste, et 10. 8% van de dieselmarkt blijft de 21 ook in het seg ment van de zelfontbranders de eerste auto in Frankrijk. In Nederland werden in het eerste jaar (1986) 3.354 Renaults 21 verkocht. Dar- van was al 5,4% van het type Nevada, dat past in het laatste kwartaal op de Nederlandse markt kwam. Ondanks een dalend marktaandeel werd er in 1987 ruim 50% meer Renaults 21 verkocht. Het aandeel van de Nevada was toen opgelopen tot 43,7% van het totaal van 5.187 verkochte Renaults van het type 21. In 1988 stond de verkoop van de 21 met 5.115 exemplaren nagenoeg op het zelfde peil als in 1987. Het marktaan deel van Renault was toen weer gestegen. Alle informatie over de Renault 5 en de Renault 21 kunt u krijgen bij Garagebe drijf Bleeker aan de Westerweg te Heiloo. FCC DE BOSCROSSERS HEILOO - Ziezo, de kop is er af. Woensdag 12 april is de eerste van de vier wedstrijden om de super-recreanten bokaal van de fcc de Boscrossers verre den. Zo'n 18 jongens (waar blijven de meisjes?) waren veelal in gezelschap van vader, moeder of andere familieleden en kennissen naar de crossbaan in de noord-west hoek van het sportpark het Vennewater gekomen om zich voor deze wedstrijd te laten inschrijven. Met ge bruikmaking van starthek en officieel startlicht reden zij onder gelukkig droge omstandigheden hun manches. Er werd gereden in drie klassen. De uitslagen zijn: klasse 6/7 jarigen: 1. Raymond Jongerie; 2. Mark Bonnet; 3. Lennart Warren; klasse 8/9 jarigen: 1. Peter van Gennip; 2. Niels Koppes; 3. bart Hergaarde; klasse 10/11 jarigen: 1. Paul Castricum, 2. Flemming van Craaikamp; 3. Mark Eibergen. De volgende wedstrijd om de superre- creantenbokaal, die wordt uitgereikt tij dens de wedstrijd om het nationale kampioenschap op zondag 4 juni, is op woensdag 26 april, aanvang 19.00 uur. Inschrijven van 18.00 tot 18.30 uur. INTERNATIONAAL HOCKEY TOERNOOI DE TERRIERS HEILOO - Op 5, 6 en 7 mei zal weer het traditionele Internationale toernooi worden gehouden op de velden van de Terriers aan het Vennewater te Heiloo. Nog nimmer in de rijke historie van dit toernooi hebben zoveel buitenlandse teams ingeschreven en met recht kan men spreken van één van de mooiste hockeyevenementen boven het IJ. Liefst 24 teams, zowel dames als heren uit resp. Engeland, Duitsland, Zwitser land en Nederland nemen deel aan dit toernooi en de organisatie stelt dan ook alles in het werk om het geheel weer vlekkeloos te laten verlopen. Hockeyvereniging de Terriers rekent het zich tot een eer als waardig gastheer op te treden voor zowel de deelnemers als belangstellende gasten. Iedereen is van harte welkom om te genieten van fijne sport, een vriendschappelijke internati onaal sfeertje, volop parkeergelegen heid en niet te vergeten een keurige en vlotte verzorging van de inwendige mens. Niemand komt dus iets te kort en als de weergoden een handje helpen kan bij voorbaat als worden gesproken van een fantastisch toernooi. ZWEMBAD LOOS HEILOO - Dinsdag 11 april was er weer diplomazwemmen voor zwembad Loos. Er werd afgezwommen in zwembad de Beeck te Bergen voor de hogere diplo ma's. De volgende kandidaten hebben met goed gevolg het examen afgelegd: 200 meter Eva Zijlmans, Jantine Zijde- bos, Brenda Terpstra, Paulien Terpstra, Chantal v. Leijen, Jasper Tesselaar, Monique Smit, Daniel Stam, Jelle Moeskops, Onno Blom, Martien Coole- gem, Niels Bavels, Miriam Gerrits, Est her Kaandorp, Ralf Bechthold, Pascal Sanders, Marise Ramaker. 400 meter: Marlies Reus. 1500 meter: Marije de Wijs, Sjoerd Hoogland, Annelie Volgers, Gonda Stienstra, Anika Jonker en Sigrid Valckx. Voor overlevingszwemmen goud slaag den de volgende kandidaten: Brenda v.d. Wal, Annemarie Reus, Manon Perk, Nienke Zwirs en Maria Noe. DVW JEUGD HEILOO - De nieuwe vergunningen voor de DVW-jeugd kunnen nog steeds afgehaald worden bij Handy Fish, Ken- nemerstraatweg 127, J. van Gijlswijk, Butterlaan 53, N. Prinse, Butterlaan 57 of H. Haanraads, Sandecamplaan 6. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Je mag op deze vergunning het hele jaar vissen. Daarnaast organiseert DVW voor de jeugd regelmatig wedstrijden. Daarvoor geldt een deelnemersbijdrage van 2,00. Maar ook geldt: iedereen een prijs of prijsje. Kom dus eens langs on een van de eenoemde adressen. TV HET VENNEWATER HEILOO - Afgelopen weekend startte onder schitterende weersomstandighe den de zaterdag- en zondagcompetitie voor tennisvereniging Het Vennewater. Zaterdag betraden acht teams de baan, waarvan vier teams wisten te winnen en drie verloren. Het eerste gemengde team van Hanny Kok won met 3-2 van Broek in Waterland. Een uitstekende prestatie leverde het pas gepromoveerde heren veteraneteam van Henk Renee door zijn eerste wedstrijd in de derde klasse met 3-1 te Winnen van Heerhugowaard. De groot ste overwinning werd behaald door het vierde herenteam van Cor van Etten, dat op zeer overtuigende wijze het jonge team van Obdam geen enkele kans gaf en het met een 6-0 nederlaag naar de trein terug bracht. In de eerste klas van de dameskring- competitie won het team van Nel Kersten ook alle partijen, maar hier worden er maar vier gespeeld. Verlies was er voor het derde en vierde gemeng de team en het tweede damesteam in de districtsklasse. Het eerste damesteam speelde gelijk tegen Oudorp. Op zondag werden vier wedstrijden gespeeld. Alleen het zesde team verloor zijn partij tegen Zeevang 1. Het vijfde team speelde gelijk. Het jeugdteam wist zijn wedstrijd tegen concurrent Hoge- dijk met 6-2 te winnen. Het eerste team speelde onder aanvoering van Ton Kr ui- ze een uitstekende wedstrijd tegen H.T.C. 1 en won met 5-1. HANDSOME EIGHT HEILOO - Handsome Eight/Accom heeft het eerste seizoen in de op één na hoogste zaalvoetbalklasse van Neder land met een fraaie prestatie besloten. In een opwindend ,prestige-duel' bed wongen de zebra's kampioen Kras Boys in eigen huis met 5-5, na met 4-1 te heb ben achtergestaan. HE, dat door blessures van Van West broek en Van Leeuwen slechts één wis selspeler had, bracht de meervoudige landskampioen aan het wankelen door na een zwak begin een ongekend hoog tempo vol te houden. Vooral Ed Duin- meyer, wiens rennen vaak onstuitbaar waren, speelde een droomwedstrijd. Hij zou zeker meer dan twéémaal hebben gescoord, als de Volendamse keeper Veerman niet een reeks verbluffende reddingen had verricht. Ook René Korpershoek (drie treffers) speelde sterk. Nog nooit had Kras Boys zo'n ruime voorsprong verspeeld. HE leverde een van zijn allerbeste wedstrij den en imponeerde door techniek, snel heid en conditie. De oude supporter van Handsome Eight: Zo kras hebben ze het in Volen- dam nog maar zelden meege maakt. OPEN DAG ROEI- AFDELING A.R.Z.V. ALKMAAR - De Roei-afdeling van de Alkmaarsche Roei- en Zeilvereniging houdt op zaterdag 22 april van 10.00 tot 16.00 uur een open dag. De roe accommodatie van de A.R.Z.V. is gele gen aan de Hoornse Vaart op het adres Beverdam 1, Alkmaar-oost. Benevens de gebruikelijke drukte op za terdag, een dag waarop zowel de jeugd als de junioren, senioren en veteranen met hun boten het water op gaan, zult u daar een vijftal instructeurs aantref fen. Die zullen u opvangen en indien daarvoor belangstelling bestaat de eerste beginselen van de roeisport bijbrengen. Er zal tevens gelegenheid zijn om de bo- tenloodsen te bezichtigen en een dia presentatie bij te wonen. Die presentatie wordt geboden in de spiksplinternieuwe indoortrainingsruimte van de vereni ging. Daar staat ook een ergometer op gesteld, waarop men zijn krachten kan meten. Roeien is een sport voor mensen van 8 tot boven de 80 jaar, doch vooral junio ren in de leeftijdscategorie van 14 tot 18 jaar nodigen wij uit om eens met ons Vf»nnis tp knmpn malfpn TOERCLUB LE CHAMPION HEILOO - Ook dit jaar worden er weer, net als in voorgaande jaren, toer tochten georganiseert vanuit Heiloo on der auspiciën van toerclub Le Champi on. Deze tochten worden verreden door de mooie omgeving van Heiloo en kun nen vrijwel door iedereen worden ge fietst. De afstanden liggen tussen de 22 en 30 km, wat in ongeveer 2 uur kan worden afgelegd. De ritten worden ver reden op 25 april, 23 mei, 20 juni, 11 ju li en 2 augustus en starten tussen 18.00 en 19.00 uur vanuit Cafetaria Blakborn aan de Raadhuisweg. Voor mensen die liever overdag fietsen bestaat de mogelijkheid om de start kaarten en routes op te halen bij de fam. de Waard, Ewisweg 6 te Heiloo en wel tussen 13.00 en 14.00 uur. Wanneer u op de betreffende dag niet in de gele genheid bent de route te rijden dan kunt u de route en de startkaart ophalen tus sen 13.00 en 14.00 uur of tussen 18.00 en 19.00 uur en kunt u de route rijden op de dag en tijd dat het u uitkomt. Ook bestaat de mogelijkheid het gehele pakket routes en startkaarten, dus voor 5 avonden, op te halen op één van de eerder genoemde data en kunt u zelf be palen wanneer u gaat fietsen. U kunt meefietsen voor de'administra tiekosten a 1,50 of voorv/ 4,00 per avond indien u in aanmerking wilt ko men voor een herinnering. komt al in aanmerking voor een herinnering als u vier avonden heeft gefietst. Deze herin nering is een tinnen bord met een dia meter van 17 cm. met het vignet van Le Champion en als opschrift „Avond fietstochten Le Champion 1989". Dit jaar is er voor het eerst een avond- fiets vierdaagse in Heiloo en wel van 12 t/m 15 juni. Voor deze avondvierdaagse" zijn weer andere routes beschikbaar en u komt weer langs de mooiste plekjes in de omgeving van Heiloo. U kunt mee fietsen voor de administratiekosten van 3,00 of als u een herinnering wenst voor de prijs van 5,00. Deze herinne ring is een tegel in het kader van het 700-jarig bestaan van Medemblik. Wanneer u nog vragen heeft omtrent deze fietstochten dan kunt u altijd nog even bellen met Cees de Waard, tel. 072-330784. ZAV DE RAILWAY HEILOO - In de vaderlandse voetbal historie stond de markante figuur Wim van Hanegem bekend om zijn kromme ballen. Het nieuwe „kromme ballen tijdperk" wordt door Ger de Haas van Z.A.V. de Railway opnieuw ingeluid. Vorige week maandag, toen wij al snel op een 1-0 voorsprong kwamen zagen de meeste spelers het „winstvogeltje" alweer vliegen. Onze bij vlagen perfekt spelende tegenstander L.P.G. Groot vond hier echter een passend antwoord op in de vorm van twee prima goals. Het wellicht technische overwicht van de opponent werd echter door karakter voetbal teniet gedaan. Uit twee vrije trappen genomen vanaf de rand van het strafschopgebied, schoot de eerder genoemde Ger de Haas tweemaal fabuleus, de menselijke muur ontwijkend, in de linkerbovenhoek. De werkelijk fantastische 3-2 voorsprong werd met hand en tand verdedigd, waarbij onze uistekende keeper Michel Jongerius het voortouw trok. OPPOSITIE 1 KAMPIOEN HEILOO - Het eerste achttal van de Heilooer schaakvereniging Oppositie is er in geslaagd om kampioen te worden van de derde klasse C van de Noordhol landse schaakbond. De laatste wedstrijd ging tegen het derde team van de Lange Rochade uit Alkmaar. Oppositie had aan een gelijk spel genoeg om alleen kampioen te worden. Lange tijd ging de strijd gelijk op, maar zoals al enkele malen eerder gebeurde eiste Heeringa het eerste volle punt op. Nog voor de tijdcontrole gaven van Etten en Fol- kertsma hun partij remise en kwam Slob tot winst. Met vier resterende par tijen, waar slechts een punt uit hoefde te komen, was de titel zeker. Daar Opposi tie aan alle vier de borden beter stond werd remise overeengekomen. De uitslagen uit de interne competitie zijn: W. Ligthart - H. Nieuhaus rem., I. Oudeboon - J. Ebregt 0-1, D. de Jager - R. Sauer 1-0, H. Kracht - W. Bos rem., M. Alleman - P. Manni rem., M. v. Bentum - O. Koenders 1-0, Nhuan Vo - P. v.d. Werff 1-0, J. Alleman - D. Vermeulen rem., J. Plas - J. Hassing rem., F. v.d. Werff - J. Vegter 1-0, C. Brink - J. Werksman 1-0, G. v.d. Brink - P. Ooyevaar rem., F. Beyers - H. Hor- ninop 1-0. J. dp Vries - R. v. Stee 1-0. Het Rad van Avontuur was weer een knaller tijdens de HSV- fancyfair. HSV VANAVOND KAMPIOEN? HEILOO - Het 4e team van de zaalvoet balafdeling staat vanavond (19 april) voor een belangrijke opgave. Voor de derde keer in haar bestaan sinds 1986, kunnen zij het kampioenschap behalen. Na promoties naar de 3 en 2e klasse kunnen zij vanavond na het behalen van de zege, de reserve le klasse binnenstap pen. De tegenstander Cartouch 2 maakt echter ook nog kafts op de titel. Dus zul len de spanningen groot zijn. Aanvang 19.25 uur in de Heilooër sporthal het Vennewater aan het Zevenhuizen. Zaterdag waren heel wat belangstellen den naar het HSV sportpark gekomen om het elftal C2 kampioen te zien wor den. Met opvallende prestaties heeft de ze groep zich gedurende het hele seizoen gepresenteerd. Ook de tegenstanders in de kampioenswedstrijd werden met rui me cijfers weggespeeld. Derhalve een verdiend resultaat. Tot aan bijna het einde van de competi tie is de spanning,groot geweest. Zowel het eerste als tweede elftal zat in de gevaren-zone. Het eerste elftal kon de degradatie ontlopen doordat ook K.F.C. geen enkele punt meer aan haar totaal kon toëvoegen. Met een voor sprong van 4 punten en nog één wedstrijd, zondag thuis tegen Alcmaria, te gaan blijft H.S.V. 1 behouden voor de derde klasse. Voor het tweede elftal liep het minder goed af. Winst zondag tegen.Volendam had nog redding kun nen brengen, het blééf echter 1-1, waar door het team is gedegradeerd. Groot succes fancy-fair Het aantal bezoekers aan de 34ste H.S.V. fancy-fair is niet te tellen ge weest. Vooral zondagmiddag- en avond kon men over de hoofden lopen. Een succes .datüvoofalte d&hkeji is dart een prima organisatie en de grote medewer king van de Heilooër middenstand. In deze dagen is door H.S.V. weer veel good-will gekweekt en mede door dit re sultaat kan het vorige week gepresen teerde jeugdplan van start gaan. Een rectificatie is echter nog op zijn plaats. Vorige week stond per abuis ver meld dat de informatie over dit jeugd plan 1 iedere maandagmorgen kon ver kregen worden. Dit moet natuurlijk ie dere maandagavond zijn. De winnende nummers van de loterij zijn: le prijs: l.'lot nr. 04817, 2. lot nr. 03375, 3. lot nr. 02187, 4. lot nr. 07213, 5. lot nr. 00119, 6. lot nr. 00449, 7. lot nr. 01394, 8. lot nr. 00904, 9. lot nr. 06281, 10. lot nr. 00456, 11. lot nr. 04785, 12. lot nr. 06048, 13. lot nr. 04196, 14. lot nr. 04051, 15. lot nr. 02469, 16. lot nr. 06163, 17. lot nr. 03380, 18. lot nr. 02466, 19. lot nr. 04245, 20. lof nr. 05063, 21 lot nr. 01166, 22. lot nr. 02121, 23. lot nr. 07524. TV HEILOO WISSELVALLIG ALS HET WEER HEILOO - Veteranen I verloor met 3-1 van gedegradeerd Krommenie. Een on bevredigende uitslag, gezien de krachts verhouding. Veteranen III moesten de punten aan de Hulstenaren laten wegens blessure van Tiny v. Steeg. Heren dub bel van Heiloo I zagen kans een 4-0 ach terstand om te buigen tot een overwin ning. Dankzij de dames van Heiloo III werd ook hier winst geboekt. Uitslagen zaterdag: Egmond 3 - Heren I 1-5; Crommebal 2 - Heren 2 3-3; Ge mengd I - HH Waard 1 1-4; KLTV I - Vet. I 3-1; Bakkum 3 - Vet 2 1-3; Ge mengd Vet. 1 - Hulstenaar 1 1-3. Uitslagen, zondag: Bergen I - Heiloo I 4-4; Heiloo 2 - Assumburg 2 4-4. Zaterdagcompetitie - Jeugd: gemengd t/m 12 jaar I 2-4; gem. t/m 14 jaar I 6-0; gem. t/m 14 jaar 2 0-6; gem. t/m 16 jaar I 1-5; gem. t/m 16 jaar 2 4-2; gem. t/m 18 jaar I 3-3; jongens t/m 15 jaar I 2-4; jongens t/m 15 jaar 2 2-4. HOCKEYVERENIGING DE TERRIERS HEILOO - Het was zaterdag balen voor enkele jeugdteams. De grasvelden wa ren voor het eerk dit seizoen afgekeurd en dan valt het'niet mee je wekelijkse partijtje te moeten missen. Op kunst, gras ging alles natuurlijk gewoon door en met name Meisjes Dl maakte daar dankbaar gebruik van. Met liefst 9-0 werd HH-Waarfl opgerold, maar het kampioenschap moest nog even worden uitgesteld. Jongens BI speelden een prima wedstrijd tegen Eechtrop met als uitslag 4-4. Zeer gedisciplineerd onder prima leiding en begeleiding was het een span nend feest en een lust om naar te kijken. Echt hockey dus! Zondag moest Dames 2 de eerste neder laag slikken na de winterstop en verloor met 1-2 van Alkmaar. Het degrada tiespook loert dus nog steeds. Dames 3 en 4 wonnen beiden hun wedstrijd al dan niet met inbreng van onze altijd ak- tieve Veterinneri. Heren 1 won met -moeite in e'e;n vriendschappelijke wedstrijd' van Jongens Al en van krachtsverschil was nauwelijks sprake. SCHOOLVOETBAL BASISSCHOLEN HEILOO HEILOO - Vrijdag 21 april en vrijdag 28 april vinden op de velden van HSV de schoolvoetbalkampioenschappen plaats. In het totaal strijden 12 basis scholen om de titels. Twaalf jongens teams en 10 meisjesteams. De kampioen van de jongens en meisjes mag op 10 mei meedoen aan de provinciale kampi oenschappen in Zaandam. De wedstrij den beginnen om 17.00 uur en duren tot 20.30 uur. Op 21 april vinden de voor rondes plaats en op 28 april volgen dan de finales. Uiteraard is de toegang gratis en zijn supporters van harte welkom. DAMCLUB HEILOO HEILOO - De strijd om het fel begeerde kampioenschap van Heiloo is nog steeds niet gestreden. Daarom werd er tijdens de 22e ronde van de onderlinge competitie weer verwoed om de puntjes gevochten. Koploper De Boer, die bijna is uitgespeeld, kwam na een zware partij met de goed spelende Niek Ursem niet verder dan remise. Ook concurrent Cor van Lieshout moest na een verhit onde ronsje met Koersen met een puntende- ling genoegen nemen. Mark Out, die veel minder partijen heeft gespeeld, doet verwoede pogingen om aan de klampen. Ditmaal vond hij de uiterst geconcentreerde Jan Kraak man tegenover zich. Laatstgenoemde hield het spel simpel en overzichtelijk en pakte met het water in de handen een verdiende remise. De uitslagen waren: L. Koersen - C. v. Lieshout 1-1; M. Out - J. Kraakman 1-1; R. de Boer - N. Ursem 1-1; R. Koch - A. Kroon 1-1. HSV TENNIS HEILOO - Het eerste competitiewee kend heeft onder goede weersomstan digheden redelijke resultaten voor HSV gebracht. Precies de helft van het aantal te behalen punten werd bij elkaar gesla gen. Vooral de wedstrijd van de ge mengde jeugd I onder aanvoering van R. Barendsma trok de aandacht. De dubbels brachten voor het publiek veel spanning met zich mee, waarna uitein delijk HSV I zich de betere toonde. Ook een uitstekende prestatie van het 2e zaterdag herenteam, voor het eerst op tredend in de 5e klas. Ondanks de 4-2 overwinning, toch een gevoelig verlies voor het 2e HSV tema, omdat Paul Bakker tegen het einde van zijn dubbel- partij een gescheurde achilles-pees opliep. Overige uitslagen: Jeugd gemixt HSV I -de Drieban 1 5-3; Senioren gemixt HSV I - Hoogop 1 5-3; Senioren heren - T.z.z. II - HSV I 4-2; Senioren Dames HSV I - LTS Beemster 3-3. HEILOOER BRIDGE CLUB HEILOO - dinsdag 11 april: Lijn A: N- Z: 1. mw. Admiraal - hr. Vendel 58.00; 2. ds. Brockx - Verhoef 54.00; O-W: 1. ds. Kramer - Poldervaart 67.00; 2. hr. Adams - Gorse 57.00. Lijn B: N-Z: 1. hr. Kloots - Stuker 57.00; fam. v.d. Laan 57.00; O-W: 1. ds. Hardeveld - v. Ravenzwaay 64.50; 2. ds. Frugte - Mul ler 54.00.» Donderdag 13 april: Lijn A: N-Z: 1. ds. de Bruyckere - Stark 65.42; 2. hr. Ben- nink - Berkman (55) 59.17; O-W: 1. mw. Eichelsheim - hr. Tamminga 57.08; 2. ds. v. Baar - v.d. Linden 52.50; Lijn B: N-Z: 1. mw, Imeson - hr. Tiel 69.17; 2. hr. Kat - Smit 64.58; Lijn B: O-W: 1. fam.; Nieuweboer 54.58; 2. ds. Krom hout - Roos 52.08; Lijn C: N-Z: 1fam. Bijlsma 61.50; 2. hr. Koot-Rutgers (55) 57.50; O-W: 1. fam. v. Os 70.50; 2. ds. Huiberts - Nielen 50.50; Lijn D: N-Z: 1 mw. v. Hoolwerff - hr. Jansen 60.00; 2. fam. Nierop - Groot 54.50; O-W: 1. hr. Plas - de Ruiter 58.00; 2. hr. Jacobs - mw. Neyens 53.50. Afzeggen voor de dinsdagavond bij hr. Bader, (tel. 332630), voor de donderda gavond bij hr. Löhr (tel. 330052). MEERVOGELS HANDBAL AKERSLOOT - In een aantrekkelijke wedstrijd wisten de dames 2 punten te pakken van het sterke Tornado. In de beginfase benutte Marga Poland 2 strafworpen, waarna vooral door stug verdedigen aan beiden zijden een ruststand 8-7 werd bereikt. Na rust bleek de break-out het sterke wapen, feilloos aangespeeld door keepster Su san Bron scoorde Ellen Tiebie viermaal. Een sportieve wedstrijd zonder tijdstraffen (11-8). Meervogels heren tegen ADO: 20-14: een juiste uitslag met het mooiste flyer- doelpunt van Frans van Diepen. Werd de hoekverdediging in de eerste helft verwaarloosd, waardoor een 8-7 ruststand ontstond, na rust hadden de heren het spel beter onder controle. El ke speler van Meervogels zag kans via systemen en combinaties te scoren. De heren staan nog stevig aan de kop in de derde divisie en zijn kampioenskandidaat. 'STRESS HOEFT NIET' HEILOO - .Stress hoeft niet' heet de nieuwe voorjaarscursus van de Stichting Krieties Samenspel te Alkmaar. Stress is een normaal, gezond verschijnsel. Zon der stress kunnen we niet leven. De spanning stimuleert ons om dingen te doen. Voor een examen of andere grote gebeurtenis voel je je gespannen. Het is juist die spanning die je er toe brengt om een uiterst goede prestatie te leveren. Stress-problemen komen niet alleen voor bij mensen die erg veel moeten doen of een grote verantwoordelijkheid moeten dragen. Het komt minstens met zo veel voor bij mensen die onder kun nen werken, mensen zonder werk, ge pensioneerden, en huisvrouwen waar van de kinderen de deur uit zijn. De oorzaak van stress ligt voor een deel in de omgeving waarin je leeft. Je werk, je relatie, ziekte, sterfgevallen, moei lijkheden met je huis of op je werk. Voor een groot deel ligt de oorzaak in de manier waarop jij met je leven en met de problemen omgaat. Veel mensen die onder moeilijke omstandigheden le ven of werken vertonen weinig ver schijnselen van stress. Dit is mede toe te schrijven om hun eigen manier van om gaan met het probleem van stress. In de Cursus 'Stress hoeft niet' leer je beter omgaan met de manier waarop je met stress omgaat. Daarnaast leer je in de cursus werken met spierontspanning- soefeningen en ademhalingsoefeningen. Je leert daar mee je lichaam weer ont spannen en je leert aanvoelen waar de spanning de kop op steekt zodat je tij dig maatregelen tegen te grote spannin gen kunt nemen. De cursus is praktisch gericht. Je krijgt inzicht in je probleem en je leert hoe je er mee om kunt gaan. Informatie: telefoon: 072-332726, Ton Verplanke, Bestevaerslaan 11, Heiloo. LEZING ALZHEIMER STICHTING OVER DEMENTIE HEILOO - In 1984 werd de Nederland se Alzheimer Stichting opgericht. De Alzheimerstichting richt zicht op iede reen die beroepsmatig of persoonlijk betrokken is bij dementie, om hen te in formeren in hun werk of bij de dagelijk se omgang met dementerenden. Over dementie en het gedrag van de menterenden bestaat bij velen onduide lijkheid. Hierdoor blijft het probleem moeilijk bespreekbaar en krijgen mis verstanden een kans. Onder andere daarom verzorgt de werkgroep lezingen van de Alzheimerstichting door het ge hele land informerende lezingen. Aan de orde komen wat dementie is en wat het niet is, welke vormen van de mentie er zijn, bij welke vormen er nog een kans dat verbetering is. Ook wordt ingegaan op het vaak moeilijke alle daags verkeren met dementie ouders of partners, wordt het verloop van demen tie aangegeven en wordt ingegaan op de diverse mogelijkheden van hulpverlening. Op donderdag 27 april zal in 't Tref punt, Westerweg 294 te Heiloo, van 14.00 tot 16.00 uur een lezing over de mentie worden gehouden door me vrouw Y. Jorissen-de Jong, verpleeg huisarts uit Amsterdam. BEWEGINGSTHERAPIE VOOR 50 PLUSSERS HEILOO - In zwembad 't Vennewater, Slotenslaan 27 te Heiloo, wordt op de woensdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur tweemaal een uur lesgegeven in li chaamsoefeningen in het water. Bij een watertemperatuur van 29° C worden de lessen gegeven door Lies Riet uit Castri cum, gediplomeerd zweminstructrice, die door haar zeer gavarieerde oefenstof haar „leerlingen" tot groot enthousi asme weet te brengen. Voor mensen die door operatie of ande re mankementen moeilijker zijn gaan bewegen biedt deze therapie veel moge lijkheden. Door de bescheiden afmetin gen van het bad is er meer individuele benadering mogelijk, ook om een ge zond lichaam op peil te houden. Iede reen die belangstelling heeft kan op bo vengenoemde tijd een kijkje komen ne men en achter glas de verrichtingen van de sporters' gadeslaan. 10 JAAR SPEEL-O-THEEK REGIO HEILOO HEILOO - Op 31 maart en 8 april was het feest in de Speel-O-Theek regio Hei loo (een onderafdeling van het Rode Kruis, afd. Heiloo). Velen, die de Speel- O-Theek een warm hart toedragen, ga ven gehoor aan de uitnodiging voor een besloten viering op 31 maart in het ge bouw aan de Pastoor van Muijenweg 16. Het Gemeente bestuur, vertegen woordigd door burgemeester Giijnis en wethouder mevr. Willemse, oud medewerkers, afgevaardigden van ver schillende verenigingen en instanties, kwamen samen met de medewerkers en partners dit feest, tijdens een gezellige receptie vieren. De voorzitter, mevr. Post, hiels een kor te speech, waarna ze de zeven medewer kers, die vanaf de oprichting veel vrije tijd opofferen voor de Speel-O-Theek, een leuke attentie overhandigde. Zelf werd ze daarop verrast met een boeket van alle medewerkers voor haar grote inzet deze Speel-O-Theek te laten zijn, wat ze nu is: een uitleencentrum van speelgoed voor kinderen met een handi cap, langdurige zieken en allen, die om welke reden dan ook, extra aandacht nodig hebben. De afgelopen jaren is duidelijk geble ken, dat Speel-O-Theek regio Heiloo in een behoefte voorziet. Hoevelen ge bruik maken van de Speel-O-Theek bleek op 8 april, ,De Feestdag', 's Mor gens kwamen kinderen en oudes naar het feestelijk versierde gebouw. Iede reen werd hartelijk ontvangen met limo nade, koek, koffie en broodjes. Er was een optreden van Kindertheater ,Tover- linck', schimmenspel, clowns, zang, enz. Een mutsenwedstrijd maakte dit al les nog feestelijker. De Speel-O-Theek regio Heiloo kan op een geslaagde vie ring terugzien en hoopt haar werk nog lange tijd te kunnen voortzetten. LIMMEN KRIJGT MAKELAARDIJ IN ONROEREND GOED! LIMMEN - Officieel zal op 1 juni 1989 de heer J. H. Rietveld een nieuw kan toorpand betrekken als makelaar o.g. aan de Dusseldorperweg 137 te Lim- men. De heer Rietveld is reeds een vijf tiental jaren actief in het onroerend goed, zowel woningen, bedrijfspanden als winkels. Hij is dan ook een echte makelaar dat wil zeggen beëdigd door de kantonrechter en heeft bovendien de papieren voor Assurantiebezorger B. Deed hij deze werkzaamheden voorheen als medewerker van een groot landelijk opererend makelaarskantoor, sinds 1 januari doet hij dit geheel zelfstandig. Hij heeft dan ook grote ervaring opge daan met de verkoop van nieuwbouw projecten, terwijl de bestaande bouw zijn voorkeur geniet. Uiteraard kennen de bijbehorende za ken als hypotheken, taxaties en verzeke ringen geen geheimen voor hem. Door middel van de inmiddels aanwezige mo derne computer-apparatuur kunnen di rect alle berekeningen worden gemaakt, terwijl zijn relatie met de geldverstrek- kende instanties garant staat voor zeer aantrekkelijke hypotheekaanbiedingen. Tot nu toe doet hij deze zaken vanuit zijn kantoor aan huis. Daarin komt dus binnenkort verandering. Een ieder die geïnformeerd wil worden over de hier voor genoemde zaken is dan ook van harte welkom op het kantoor aan de Dusseldorperweg. Ook zijn vrouw zal hem bij deze werkzaamheden assiste ren, zodat u nooit tevergeefs komt. Landelijke Rijvereniging Zondag 23 april: concours bij Hoeve Vredesteijn, Egmond-Binnen, aanvang 10.00 uur. Het betreft B, L, M en y-wpHstriiHpn Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één vap de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Kennemerstraatweg 382 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Kruisvereniging Limmen Dagelijks spreekuur tussen 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u bellen 072-126482 (Alarmcentrale). Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.30 uur ('s middags na 16.00 uur alleen voor het afhalen van paspoorten en rijbewijzen). Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden, behoudens anderslui dende telefonische afspraken. De wethouders< kunt u spreken iedere maandagavond'van 19.00-20.00 uur in het gemeentehuis. De burgemeester slechts na telefonische afspraak (tel. 1456). De afdeling sociale zaken is geopend op maandag- en donderdagochtend van 9.00-12.30 uur en voorts na telefonische afspraak (tel. 3109). Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting .Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen Dierenarts Wolters, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spreekuur van 13.00-14.00 uur. Dierenarts Van Lohuizen, Dotterbloem 7, Castricum is bereikbaar via tel. 02518-55910. Zaterdag spreekuur van 12.00-13.00 uur (kleine huisdieren). Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag q to.in tn uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 6