(fictil/iMS jknjeto /Mascotte Gaat Tim Suykerbuyk (6) naar de WK crossfietsen? Ware stortbui van lintjes in Heiloo Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Van de Ridder wijst/-?$^ u de weg in Heiloo. 072-330332 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Net wat meerMode GESLOTEN fvenementenagenda Vereaigingsagenda Koninklijke onderschei ding J.A.H. Stok reef Internationaal toer nooi Flashing Heiloo Rectificatie Bank met de S Oud papieracties ia Heiloo Expositie Nella van Os drukkerij uitkijkpost b.v. 54e JAARGANG NO. 18 - 3 MEI 1989 Lid Stichting Bontwaarborg Sijioad.re Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00'uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. Rechte Hondsbosschelaan 22 1850 AB Heiloo telefoon 072 - 330 175 In verband met Hemelvaart is ons bedrijf op donderdag 4 mei en vrijdag 5 mei Maandag 8 mei kunt u vanaf 8.00 uur weer bij ons terecht. Advertenties en administratie Uitkij Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. tel 072-330175 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren ■Nj j te bereiken onder nummer 072-330175 mMUHI \t/ Redactie-adressen: i Baafjesla^n 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) V Rosendaal 89 1851 RK Heil0° (072-332241) Dit b|aCj verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Tim Suykerbuyk kan vrese lijk goed crossfietsen, nog maar 6 jaar oud, is hij al in het bezit van zo'n 60 bekers. Hij zit nog op de kleuterschool, omdat hij nogal klein van stuk is. Het succes is hem beslist niet naar het hoofd geste gen. Even moesten we aan elkaar wen nen, maar toen kwam hij op de leuning van de stoel naast me zitten en vertelde honderd uit. "Mijn broer Bob kan ook reuze goed fietsen, die fietst bij de Bos- crossers in Heiloo. Twee jaar geleden ben ik eens met hem meegegaan en ik vond het ook hartstikke leuk" vertelt Tim. Intussen is het allemaal heel erg goed gegaan met Tim en nu mag hij met nog twee andere jongens uit Nederland naar de wereldkampioenschappen in Brisba ne Australië. Daar zijn moeder hem, heel begrijpelijk, niet alleen daar naar toe laat gaan, wil zij met hem mee. Wie sponsort nu deze twee mensen? Kunnen wij in Limmen en Heiloo, met elkaar, een bedrag van 7.500,- opbrengen om deze twee mensen naar Australië te la ten gaan? Als 5-jarige begon Tim Suykerbuyk bij de junioren. Nu kun je bij de junioren punten behalen, heb je een bepaald aan-, tal punten dan ga je over naar de expert, Bob Suykerbuyk (9) is ook expert. Tim is dat ook en dat is voor een 6-jarige knul heel bijzonder. Hoewel er nog Nederlandse en Europe se kampioenschappen gereden moeten worden staat toch al vast dat Tim aan de wereldkampioenschappen mag deel nemen op 4 augustus in Brisbane. Het geld moet echter begin juni al betaald worden, laten we met elkaar zorgen dat het er komt, Tim doet ook aan shirt- reklame. Ondanks zijn zeer jeugdige leeftijd neemt Tim zijn sport heel serieus, hij mist geen training en rijdt veel wedstrij den. Zijn moeder zegt: "Crossfietsen is bij ons wat je noemt een gezinsgebeu- ren, als hij in een weekend ver weg moet rijden ga ik altijd mee. We hebben dan de caravan om in te slapen en gaan de volgende dag terug." „Zal ik eens een foto laten zien?" vraagt Tim. Na veel zoeken komt er een foto waar hij na een vermoeiende dag in diepe rust in de caravan ligt te slapen en niet, zoals ik verwacht had, op z'n crossfiets met een beker. Dit is tekenend voor Tim, hij geniet met volle teugen van het leven en vindt alles leuk en dat hij nou zo goed fietsen kan dat is nog een bof op de koop toe. Wie Tim en zijn moeder wil sponsoren, het hoeft natuurlijk niet voor het hele bedrag, wil die kontakt opnemen met de moeder van Tim: 02205-3537, dan kunt u er zeker van zijn twee mensen geluk kig gemaakt te hebben. HEILOO - Vrijdagmorgen kregen maar liefst acht mensen uit Heiloo een Konin klijke onderscheiding t.w. de heer G.T. Nieuweboer. De heer Nieuweboer be gon zijn loopbaan in 1948 als stuur mansleerling bij de Koninklijke Neder landse Stoomboot Maatschappij te Amsterdam. Hij klom in de loop der ja ren op tot le stuurman (1958). Op 1 ja nuari 1968 kreeg de heer Nieuweboer een walfunctie bij deze maatschappij. Op 11 oktober 1988 was de heer Nieu weboer 40 jaar bij Nedlloyd werkzaam, waarna hij per 30 november 1988 werd gepensioneerd. De heer Nieuweboer is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De heer J.H.J. Overmeer. De heer Overmeer heeft de volgende functie ver vuld: onbezoldigd setretaris-penning- meester van de stichting R.K. School bestuur te Heiloo en van 1969-1989: di recteur van deze stichting en 1971-1982: lid van de gemeenteraad van Heiloo. De heer Overmeer is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De heer G.P. van Deventer. De heer Van Deventer begon zijn loopbaan als 16-jarige bij de toenmalige Coöperatie ve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht. Naast enkele nevenfuncties binnen de Rabo-organisatie vervult de heer Van Deventer een groot aantal maatschap pelijke functies voor de samenleving van Alkmaar en omgeving. Op 16 au gustus 1988 was hij 40 jaar in dienst bij de Rabo-organisatie en vervult ook thans de functie van algemeen directeur van de Rabo-Zuivelbank te Alkmaar. De heer J. van der Putten. De heer van der Putten, trad in 1955 in dienst van Breedband, afd. Vertinnerijen, welk be drijf later is opgegaan in Hoogovens. Hij heeft een zeer belangrijke rol gespeeld bij de modernisering van de vertinnerij van Hoogovens. Dit leidde ertoe dat de heer van der Putten via tus senstappen in 1970 werd benoemd tot Grote collectie nieuwe mantels Reparatie, modernisatie en cleaning Maatwerk op eigen atelier Hertenlaan 8 - Bergen - Tel. 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem Tel. 023-312086 bij Houtplein bedrijfschef Vertinnerijen met ca. 500 medewerkers. De heer van der Putten is ruim 33 jaar werkzaam bij Hoogovens en is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer J.T.M. Dekker. De heer Dek ker trad in 1941 in dienst bij DSM- AGRO te Utrecht. Van tekenaar-con structeur is hij via de functies van be- drijfsassistent, productiechef, chef pro ductie en expeditie en chef technische dienst opgeklommen tot locatie direc teur. De heer Dekker was in augustus jl. 37 jaar bij hetzelfde bedrijf werkzaam en werkt daar ook thans nog. Hij is be noemd tot Ridder in de Orde van Oran je-Nassau. De heer M.W. van der Ploeg. De heer van der Ploeg trad op 1 september 1948 in dienst bij de Algemene Friesche Le vensverzekeringsmij. die in 1968 fuseer de tot AGO verzekeringen. In 1985 volgde zijn benoeming tot rayondirec teur, welke functie hij ook thans ver vult. Aan de heer van der Ploeg is toege kend de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer N.F. Zuurbier trad op 1 sep tember 1947 in dienst bij Hoogovens. Via avondstudie en grote inzet heeft hij zich opgewerkt tot groepsleider bij het research- en bedrijfslaboratorium. Op 23 juni 1988 was de heer Zuufbier 40 jaar in dienst bij Hoogovens. Aan de heer Zuurbier is toegekend de ere medaille in zilver verbonden aan de Or de van Oranje-Nassau. De heer J. Kraakman trad in juni 1950 in dienst van de toen geheten Rijks postspaarbank te Amsterdam als admi nistratief medewerker, waarna hij in 1959 groepsleider werd. De heer Kraak man, thans bijna 39 jaar een toegewijd medewerker die door zijn voortdurende grote inzet en enthousiasme door zijn directie zeer wordt gewaardeerd. Aan de heer Kraakman is toegekend de ere medaille in zilver verbonden aan de Or de van Oranje-Nassau. Openbare Bibliotheek De openbare bibliotheek aan het Male- voort en de uitleenpunten in 't Tref punt, De Loet en Overkerck zijn tot en met zaterdag 6 mei gesloten. W ijkvereniging Plan Oost Vrijdag 5 mei: laatste klaverjasdrive van dit seizoen, aanvang 20.00 uur in 't oosthonk. Entree leden 2,00, niet- leden 3,00. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 15 mei: Wil van Kleef ver zorgt een creatieve avond: hoe maak je van een klerenhanger een pronkjuweel. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Inlichtingen: tel. 02205-2216. Klaverjasclub EHK Maandag 8 mei: laatste open drive van dit seizoen, aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Inschrijven vanaf 19.30 uur in de foyer of telefonisch tussen 17.00 en 19.00 uur bij dhr. Knegt (334056) of dhr. Leurink (334366). Handreiking Zondag 7 mei: wandeling van de vereni ging Handreiking, werkgroep voor we duwen en weduwnaars, vertrek om 12.30 uur bij het Klimduin in Schoorl. Voor informatie: 072-623057 of 02997-3498. HEILOO - Ook onze plaatsgenoot, ko lonel J. A. H. Stokreef kreeg van inspecteur-generaal W. Frackers de ver sierselen uitgereikt behorende bij zijn benoeming tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Stokreef is comman dant van het rijkspolitiedistrict Alk maar, begon zijn loopbaan in 1956 bij de gemeentepolitie in Amsterdam, kwam in 1962 bij de rijkspolitie van het district Amsterdam. Na een jaar werk zaam geweest te zijn in Nijmegen, kwam Stokreef weer terug in Amster dam. In 1975 werd een staffunktie bij het district Alkmaar aangenomen. In 1980 volgde de benoeming tot comman dant van district. HEILOO - Op 4 en 5 mei is het weer zo ver, dan organiseert basketbalvereni ging Flashing Heiloo zijn jaarlijks te rugkerende „Heilooër Open" versie '89. Dit jaar wordt een recorddeelname van buitenlandse teams verwacht. Maar liefst 17 buitenlandse teams maken hun opwachting. Teams uit landen als Noor wegen, Engeland, Duitsland, Frankrijk en natuurlijk Nederland. Zowel bij de heren als bij de dames belooft het een spektakel te worden. Bij de heren treedt Flashing 1 aan tegen de blonde reuzen van Oddersjaa die dit jaar gekomen zijn voor plaats 1 zoals ze zelf zeggen. Ook speel in deze poule het team van de Lurup Tigers uit Hamburg, die vorig jaar alles en iedereen van de vloer speelden. De damespoule zal ook bijzonder inte ressant zijn. Daar spelen dames 1 en 2 onder andere tegen het zeer hoog aange schreven BC Bobcats, die momenteel bezig zijn met een toernee door Europa. De junioren meisjes zullen nu kunnen bewijzen dat zij niet voor iets met over macht kampioen zijn geworden. Zij ver sloegen afgelopen woensdag Hillegom nog met de alles zeggende cijfers 111-14. Zij treden aan tegen de 2 voor gaande kampioensteams Le Temple Lot uit Frankrijk en WGW uit Den Helder. In de B-poule van de Heren spelen Flas hing 2 en het junioren jongens team. Zij zullen spelen tegen de Alkmaarse Guar dians 2, tegen het reserve team van de Lurup Tigers en tegen BC British Norton. Op donderdag 4 mei wordt er gespeeld van 12.00 tot 18.00 uur en op vrijdag 5 mei van 10.00 tot 18.00 uur. We hopen dat alles en iedereen die van sport houdt komt kijken, de toegang is gratis. GROTE DAG OP KAPEL HEILOO - Zaterdag 6 mei wordt in de Bedevaartsplaats van O. L.Vrouw ter Nood het Bedevaartsseizoen geopend. Jongeren komen met het kruis van Compostella gelopen van Egmond- Binnen (Adelbertsakker, vertrek 10.00 uur) naar O.L. Vrouw ter Nood. De bis-» schop van Rotterdam, mgr. Bar, zal de jongeren begeleiden en om 12.00 uur Hoofdcelebrant zijn in de Eucharistie viering in de grote kapel en ook preken. De intentie is die van de Eerste Zater dag: voor priester- en kloosterroepingen. In de middag is er Lof en Kruiswegoefe ning. Het gemengd koor van de St. Pe trusparochie uit Krommenie zal de feestelijkheden ODluisteren INGEZONDEN HEILOO - Naar aanleiding van de ver melding in de dagbladen, dat een lid van een schietvereniging in Heiloo betrok ken zou zijn bij wapensmokkel hecht het bestuur van Schietvereniging De Vrijheid Heiloo er veel waarde aan te vermelden, dat de verdachte H.D. géén lid is van onze vereniging. Het bestuur HEILOO - Van de drie kantoren t.w. Heerenweg, Stationsweg en Egmond aan Zee is de heer Schot directeur en de heer Grolleman is kantoorleider van de bank aan de Heerenweg. Over Egmond zijn nog onderhandelingen gaande. HET KLEINBROOD FESTIVAL BIJ UW ECHTE BAKKER HEILOO - De maand mei staat bij uw Echte Bakker in het teken van het klein- brood. De mei maand is een prima peri ode om er eens een dagje erop uit te trekken. Een maand waarin ook wandel- en fietstochten worden georga niseerd, langs de mooiste plekjes van Nederland. En zo'n actief uitje begint pas goed met een goede broodbasis. En ook onder weg, als u een rustig plekje in de berm zoekt, is dat een prima gelegenheid om 'n smakelijke lunch of picknick te nutti gen. Uw Echter Bakker Hemmer heeft daarop gerekend en heeft speciaal voor deze gelegenheid, een uitgelezen assorti ment kleinbroden waarmee u de brood maaltijd voor onderweg geheel naar ei gen smaak kunt indelen. Er is een ruime keus: van tijgerhol tot tarwebroodje, van sasambroodje tot zachte punt broodjes, van maandzaadbolletjes tot de bijzondere broden die van de Echte Bakker het predikaat „specialiteit" hebben verdiend. Maar eigenlijk zijn al le broden van Echte Bakker Hemmer specialiteiten. Want elk brood, stuk voor stuk, is een specialiteit gebakken van zorgvuldig gekozen ingrediënten. Stap in de mei maand eens binnen bij uw Echte Bakker. Dan wijst hij u de weg in zijn kleinbrood-assortiment, dat voor dag en dauw gebakken is en voor u knisperend vers gereed staat op de planken. BURGERLIJKE STAND HEILOO Geboren: RinskeS., d.v. Rudolf Phaff en Marianna M. Schaap; Erik J., z.v. Jan van Heusden en Irene T. M. Sen- gers; René T., z.v. Timotheus G. A. Loogman en Elizabeth M. M. de Vos; Matthijs J., z.v. Simon J. Pronk en Jennie J. Kemme; Emiel J., z.v. Har- men Coehoorn en Catharina F. M. Bosch; Kiki, d.v. Marco Maes en Yvon ne Zweers; Jonathan, z.v. Marco Maes en Yvonne Zweers. Ondertrouwd: Petrus J. Winnips en Shirley B. Vlieland; Johannes W. Kools en Agatha A. M. Ebbelaar; Augustinus A. M. van Zeist en Petra M. van Baar; Eduard G. P. M. van Hulst en Johanna C. de Wit; Hans H. Ooms en Simona J. A. Groothuizen; Nicolaas P. C. Beere- poot en Veronica F. C. Knijff. Getrouwd: Petrus C. M. Hoogland en Anna H. H. de Groot; Frank Visser en Berendina Ouwendijk. Overleden: Jan de Jong; Durkje Groe- newoud, w.v. Jonker; Aafje Leegwater e.v. Anema; Geesje de Jonge, w.v. Duits; Theodorus W. Glorie; Johannes P. van Lochem; Anna M. E. Man- dersloot, w.v. van der Zee; Wilhelmina C. M. Verduin, e.v. Kaandorp; Jan Hittema. Zaterdag 6 mei Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op het parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. Sint Benedictusschool, J.P. Hasebroe- kweg 21. Tussen 9.00-12.00 uur. ook dagelijks onder schooltijden kan oud papier gebracht worden, ook lompen. Handbalverehiging De Foresters, par keerterrein Egelshoek, Laan van Muijs. Tussen 8.00-17.00 uur. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Maandag t/m vrijdag Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verioek: 331840. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00; uur en tussen 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Malevoort 9. Bren gen tijdens de schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de! schooluren tussen 8.45-15.30 uur. Alle dagen Fanfare-showband TKH, Werkendels- laan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Halen op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Kennemerstraatweg 129, Heiloo. Oplossing Kerkelaan Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261 (8.15-17.15 uur). Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Het Kook-pand aan de Geestersingel- Geesterweg is op woensdag geopend van 11.30-15.30 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. In lichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.30-16.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Rommelmarkt van de WAO-AAW Belangenvereniging Zaterdag 13 mei (Luilak-nacht): rom melmarkt van de WAO-AAW Belan genvereniging Heiloo van 05.00-12.00 uur op het parkeerterrein van winkel centrum Het Hoekstuk. Heeft u nog spullen beschikbaar voor deze markt? U kunt ze op maandag tussen 9.00-12.00 uur brengen bij 't Trefpunt tijdens de soos-ochtend van de vereniging. Is het vervoer een probleem, bef dan 331840, 334861 of 334944, en de spulletjes wor den bij u opgehaald. Rommelmarkt Rehobothschool Zaterdag 27 mei: rommelmarkt, thee tuin en verloting van 10.00-15.00 uur bij de Rehobothschool, Holleweg98. Heeft u nog bruikbare spullen en wilt u die kwijt? Bel 338272 en we komen het graag bij u ophalen. Inzameling Astma Fonds Het college van Burgemeester en We thouders van Heiloo heeft aan het Ne derlands Astma Fonds toestemming verleend om in de week van 8 tot en met 14 mei een inzameling te houden in onze gemeente. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo DIPLOMA ZWEMMEN Feest voor de geslaagden: HEILOO - 34 Blije kinderen en 4 tevre den volwassenen afgelopen dinsdag bij Zwembad Loos. En niet te vergeten 34 paar ouders, die nu weten, dat hun kind veilig aan de waterkant kan spelen. Geslaagd voor A: Nicole Bakker, Joset- te Bisselink, Bob de Boer, Mignon Hommes, Jeroen Hoogland, Kevin van Houten, Anouschka Glorie, Fabian van Knijff, Paul Kuiken, Sandra van der Lubbe, Georgina Mers, Harro van der Plas, Tom Rijnders, Maarten de Ruij- ter, Ronald Terpstra, Paulien Tervoort, Ciska Tromp, Ben Smit, Roel Ulder, Joost Vellinga, Marloes van Westrie- nen, Mariska Zoeten. B-diploma: Micky Bergshoeff, Ronny Groot, Floor Hensen, Suze Kuyper, Annemiek Lenting, Wouter de Man, Marlon Manuela, Hanneke van der Mo len, Eva Mondraan, Nivja Nobbe, Ti neke Peek, Thijs Reus. Volwassenen A: I.E. Alphenaar Pahlad, J.I. Briefjes, E. Briefjes-Cudowcka, N. Cammandeur. Flamingo's van Nella van Os. HEILOO - De hele maand mei expo seert Nella van Os in het Open Huis (bo ven het winkelcentrum 't Loo). Sfeer volle aquarellen van deze Limmense kunstenares kunt u bezichtigen op de openingstijden vermeld in dit blad. PROFESSOR FREEMPJE IN HEILOO HEILOO - Nadat wekenlang professor Freempje gezworven heeft door de scholen (in het bqekje de Fiets en de les brief) staat hij nu rustig in het politiebu reau en in de openbare bibliotheek. Waarom in het politiebureau? Leerlin gen uit groep 8 kunnen tijdens het wer ken aan het project de Fiets een bezoek brengen aan het politiebureau om aller lei informatie te vragen. Waarom in de bibliotheek? In de biblio theek wordt van 8 tot en met 25 mei een tentoonstelling gehouden met alle inge zonden kleurplaten, werkstukken over de fiets, gemaakt door leerlingen van de basisscholen uit Heiloo en oude fietsen met toebehoren van fietshandelaar Bos man. In de laatste week van deze ten toonstelling zullen de kleurplaten wor den beoordeeld en voor 3 leeftijdscate gorieën zullen er leuke prijzen zijn. In een volgend krantenartikel zal er meer over worden bekendgemaakt. Loodgietersbedrijf gas, c.y., water, riool- H A PHm A MiJ Holleweg 19 hogedrukontstopping Iinviimniiu Tel. 072-335085 dakbedekkingen. ILOO AUDIO-VIDEO-TV 072-337170

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1