va» Mere» Daar Middle Class Heroes en Tegenlicht bij Buk Buk Meervogels heren kampioen Egmond'74 gepromoveerd Agenda de Egmonden i Frank de Vrijer bouwt eigen kayak Twee nieuwe boeken Novib Ook voor uw verenigingsnieuws INGEZONDEN Auto of openbaar vervoer? HEILOO - Zoals vorige week gebleken is, is er na een paar dagen mooi weer al smog, o.a. veroorzaakt door uitlaatgas sen, en wordt geadviseerd de auto te la ten staan. Beter is het om met de trein te reizen, maar dan moet dit wel een re- dèlijk alternatief zijn. Een paar jaar geleden bijv. was er va nuit Heiloo nog een sneltrein naar Haarlem, waarom nu niet meer? Kan de gemeente niet wat extra druk op de NS zetten voor een b'etere verbinding, ook met Schiphol? Dat wil uitbreiden, maar waar moeten de mensen die er werken vandaan komen? Ook uit deze regio, dus zal de westelijke treinringbaan er wel moeten komen, willen er niet iedere dag grote files staan. En waarom wacht het gemeentebestuur op de NS met een bewaakte fietsenstal ling, dit kunnen ze toch ook zelf opzet ten. Heiloo is een forensendorp, dan moet men om het openbaar vervoer te stimuleren wel zorgen voor goede facili teiten. M.i. zou het gemeentebestuur hier wel wat actiever in kunnen zijn. C. Spaansen, Werken dels laan 96 EURO-AVOND VVD HEILOO - In het kader van de verkie zingen voor het Europees Parlement or ganiseert de ondercentrale Noord- Kennemerland van de VVD op dinsdag 13 juni om 20.00 uur in 't Open Huis te Heiloo een openbare Euro-avond met als thema 'Nederland in Europa '92'; Drs. Robert J. Goedbloed, VVD- kandidaat op de Europese lijst, Rein Verdijk en ir. W.L. Vogelesang zullen in korte inleidingen de verschillende aspecten van een Europese eenheid in verscheidenheid, de positie van Neder land en de liberale visie daarop belich ten, waarna er volop gelegenheid zal worden geboden tot discussie. In een speciale Euro-stand zal materiaal over het Europa van '92 voorhanden zijn. Museum van Egmond Tot en met 15 september kan men de ex positie 'Hoog in 't zeil' over de Eg- mondse bomschuiten bekijken, als ook een mini-expositie over het hospitaal kerkschip De Hoop. Openingstijden: zondag t/m vrijdag 14.00-16.00 uur. In juni, juli en augustus ook woensdag 19.00-21.00 uur. Museum van Egmond, Zuiderstraat 7, Egmond aan Zee. Galerie Wimmenum Vrijdag 2 juni t/m zondag 2 juli: expo sitie van Peter Groot (acryl op doek, olieverf op papier, object) en Dominiek Steinmeijer (zijden sieraden en objec ten) in Galerie Wimmenum, Herenweg 270, Egmond aan den Hoef. De Galerie is geopend op vrijdag, zaterdag en zon dag van 13.00 tot 17.00 uur. ROMMELMARKT REHOBOHTSCHOOL HEILOO - Op zaterdag 27 mei werd op het schoolplein van de Rehobothschool een rommelmarkt gehouden ter verster king van de eigen schoolkas. Uit de overheidsgelden is het steeds moeilijker om geld te vinden voor de aanschaf van leuke en extra dingen, zodat - evenals in '86, maar dan iets kleiner van opzet - een fancy-fair-achtig feest werd gehou den, waar een grote rommelmarkt, een theetuin, een echte ijskar en een grote verloting voor een financiële injectie moesten zorgen. Het muziekcorps Eensgezindheid uit Heiloo zorgde voor het verhogen van de feestelijke sfeer. Onder grote be langstelling en begunstigd door prachtig weer werd het een ware fe' dag, die een bedrag van maar liefs* 2300,00 ople verde. Dat de verk nte loten in hele land hun bestemr.ing hebben gevonden blijkt uit het feit dat bij de trekking die 's middags plaats vond, de eigenaars van onderstaande lotnummers niet aan wezig waren om hun prijzen (waaronder de hoofdprijs) in ontvangst te nemen. Zij kunnen deze prijzen alsnog afhalen op de Rehobothschool, Holleweg 98 in Heiloo, tel. 072-333559. Het gaat om de volgende nummers: 140, 145, 277, 305, 333, 345, 356, 377, 385, 413, 417, 421, 446, 476, 490, 521, 524, 548, 566, 614, 629, 631, 638, 692, 703, 780, 791, 807, 832, 842, 862, 904, 913, 921. SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN HEILOO - De maand mei leverde ons een heel leuke avond op met Helène Kolkmeyer, die ons van alles vertelde over panfluiten en die spontaan een hui sorkest vormde door alle aanwezigen te voorzien van een gestemde bierfles, waarop we om de beurt moesten blazen, waardoor 'Kortjakje' ontstond. Heel leuk! Öp 22 mei was Wil van Kleef aktief door ons te leren, hoe je klerenhangers kunt opsieren, dan wel inktvissen kunt fabriceren. Op zulke avonden is het al tijd weer opvallend, dat je met betrek kelijk weinig materiaal zulke leuke din gen kunt maken. En dan was er natuurlijk het jaarlijks dagje-uit. Om kwart over acht vertrok ken, zaten we prinsheerlijk om half tien aan de koffie in Driebergen. De tocht door de Betuwe, met pontje varen over de Rijn, was ook alleszins de moeite waard en zo kwamen we aan bij de fuchsiakwekerij in Eist. De collectie van 800 fuchsia's was indrukwekkend en de rondleiding heel gezellig. Bij vertrek kregen we allemaal een fuchsia-stek mee. Daarna volgde een mooie tocht over de Veluwe naar paleis Het Loo in Apel doorn. Het was indrukwekkend om te zien, hoe royaal het paleis en de tuinen opgezet zijn. Vanaf Het Loo ging de reis via Uddel en Leuvenum naar Har derwijk en vandaar via Lelystad en Enkhuizen naar Bovenkarspel, waar in het Rode Hert een goed diner klaar stond in de prachtige ridderzaal. Het laatste deel van de tocht verliep ook vlot en om kwart voor tien waren we weer terug op ons uitgangspunt. Al met al was het een heel geslaagde, oergezelli ge dag, gelet op alle tevreden gezichten. Frank de Vrijer besteedde menig uurtje aan de bouw van zijn kayak naar het Groenlandse model. HEILOO - Een jaar geleden is Frank de Vrijer begonnen met zeekanoën in een polyesther boot, een Nordkapp HM ex peditie uitvoering. De boot was in 1975 ontworpen door Frank Goodman voor de Nordkapp expeditie. De belangstel ling voor dit ontwerp was gewekt bij Frank de Vrijer, hij ging naar het vol kenkundig museum in Leiden en daar was het dat hij ontdekte waar Goodman zijn ontwerp op gebaseerd had. ,,Op de Groenland-afdeling, die nu he laas is opgeheven, zag ik een originele west-Groenlandse huidenboot, en de overeenkomst met de Nordkapp was verbluffend groot', aldus de Vrijer. De zeekayak was al heel lang geleden ont wikkeld door de Eskimo's, toen ge maakt van hout en robbenhuid. Hier was het dat Frank de Vrijer het idee kreeg, als eerbetoon aan de uitvin ders ook een West-Groenlandse kayak te gaan bouwen, alleen de robbenhuid werd nu vervangen door canvas. Met behulp van een aantal vrienden en de aanschaf van het boekje 'kayak buil ding' ging hij aan de slag. Na enkele maanden elk vrij uurtje besteed te hebben aan de bouw was de boot klaar, 'pe vaareigenschappen van deze kayak zijn fantastisch, snelheid stabiliteit en wendbaarheid zijn groter dan die van mijn polyesther boot', ver telt een enthousiaste Frank de Vrijer. Voor veel mensen betekent kanoën op zee iets heel gevaarlijks; als je onvoor bereid en onverstandig te werk gaat is dat ook zo. Zeekanoën is een sport in opkomst, die onder leiding van ervaren instructeurs geleerd kan worden. De Nederlandse kanobond (NKB) heeft een aparte zeekanoafdeling die opleidings kampen en tochten organiseert. Wie geinteresseerd is in het zelf bouwen van een kayak op authentieke wijze kan informatie krijgen bij Frank de Vrijer, tel. 072-336896. HEILOO - Zaterdag 3 juni is het de beurt aan de groep Middle Class Her oes om het publiek van jongerencentrum Buk Buk te bespelen. Deze vier mansformatie brengt voor de liefhebber stevige rockmuziek met ook af en toe een wat rustiger nummer tussendoor, om even bij te komen. Vanaf 22.00 uur is de band te zien en te horen in het café. De entree is f 5,00 (f 4,00 voor leden/cjp-ers). Vrijdag 2 juni komt de Haarlemse formatie Tegenlicht naar Heiloo voor een optreden bij Buk Buk. De groep maakt Nederlandstalige rock. De teksten zijn persoonlijk en gaan over allerlei alledaagse dingen en situa ties. Tegenlicht laat zich, net als bijvoorbeeld Tröckener Kecks en De Dijk, niet verleiden tot het spelen van engelstalig werk. Tegenlicht gaat liever z'n eigen weg. Ook het optreden van Tegenlicht begint om 22.00 uur' de entree is f 4,00/f 5,00. yrij^ag 2 en zaterdag 3 juni: twee aantrekkelijke café-optredens bij jon gerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg 12, achterom. ingang DIERENBESCHERMING Goed tehuis gezocht voor: Loesje, cyperse poes van 1 Vi jaar. Zwarte poes van U/4'jaar. Schildpad poes van 3 jaar. Poespoes, zwarte poes van 3 jaar. Pippie een poes van 3 jaar, blauwe rus. Poekie, cyperse poes van 4 jaar. Didas, een dikke donkere cyperse kater van 7 jaar en zijn broer Nibbit, een lieve cyperse kater met witte bef en pootjes, samen te plaatsen. Lokje, een zwarte poes van 9 jaar. Mauwtje, een cyperse kater van 9 jaar. Quanta een lapjespoes van 12 jaar. Zorro, een zwar te pers van 16 jaar. Grote cyperse kater 10 jaar. Zwart/wit met cyperse kater van 8 jaar. Joep, een eigenwijze kater van 13 jaar. Simpel, een schildpadpoes van 12 jaar en Doortje, een kleine beige kleurige poes van 11 jaar, moeder en dochter samen te plaatsen. Wie geeft ze een nieuwe kans, de meeste wachten al zo lang! Bel gerust voor meer informatie naar: 072-337853, b.g.g. 072-616106. Sara, bastaard Stabij, gest. teef, 2 jaar. Pim, Pekingees, gec. reu, 8 jaar. Dino, bastaard Groenendaeler, reu, 8 jaar. Aras, bouvier, reu, 5 jaar. Voor inlich tingen: 02205-2256. Dekens en handdoeken zijn nog steeds welkom bij de dierenbescherming, ook vervoersmandjes voor katten. Tel. 072-337853. Problemen met de poezen als u op va kantie gaat? Misschien weten wij wel raad! tel. 072-337853. Wie in Heiloo wil af en toe de hond uit laten van iemand die slecht ter been is? tel. 072-332879. Vermist: Grijze kater, 2 jr. gec. witte bef en poot jes, bruine vlooienband met koker, Rec tor Frederiklaan, Heiloo. Rood katertje met wit befje, 10 mnd. Theebos, Lim- men. Zwarte kater, 1 jr. gec. schuw, blauw bandje en koker en bel, Kerkak- kers, Heiloo. Katertje, 9 mnd. gec. zwart/wit verdeeld, Westerweg Heiloo. Forse witte kater, 12 jr. gec. loopt mank, Peperstraat, Egmond Binnen. Schildpadpoes, 9 jr. slank, beige neus, zwart leren bandje en koker en bel, Bos- winde, Heiloo. Witte kater, 2 jr. gec. gele ogen. Dusseldorperweg, Limmen. Lapjespoes, 7 jr. witte voetjes, bruine vlooienband, Oudburgerlaan, Heiloo. Zwarte kater, 9 jr. gec. klein wit befje, witte vlooienband, De Kandelaar, Hei loo. Voor inlichtingen: 072-616106. Vermist: een blauwe splendid parkiet. Gevonden: een groene parkiet en een groen/gele parkiet. Tel. 072-337516. Gevonden: Witte poes met cyperse vlekken, Het Vierkant/De Driestal, Heiloo. Grijze kater met cyperse tekening, gec. wit snuitje, bef, buik, voetjes, beige bandje met licht blauwe binnenkant, Dokters laan, Heiloo. Poes, muisgrijs met bei ge/rode vlekjes, wit vlekje bij borst, Hogeweg, Heiloo. Voor inlichtingen: 072-616106. Dierenbescherming Heiloo e.o. Vogels Heiloo en Limmen: 072-337516. Jonge vogels Heiloo en Limmen: 072-330324. Knaagdieren Heiloo en Limmen: 072-331484. Actie vakantie pleegdier: 072-336180. Honden, katten, knaagdieren Akersloot: 02513-10079. Katten Heiloo en Limmen: 072-337853, b.g.g. 072-616106. Honden Heiloo en Limmen: 02205-2256. Inspectie Heiloo e.o.: 072-337516. FANCY FAIR MARIA LIDWINASCHOOL HEILOO - Op 19 mei hielden wij op on ze school een Fancy Fair, waarvan de opbrengst bestemd is voor het Scho- lingsprojekt van de Stichting Mensen in Nood 'Scholen helpen scholen'. On danks dat wij een betrekkelijk klein school zijn was de opbrengst, na aftrek van alle kosten, toch ruim 2.000,00. Wij danken iedereen, die op enigerlei wijze ons geholpen of gesteun heeft dit feest te laten slagen en tot zo'n goed re sultaat te komen. De prijzen van de verloting zijn gevallen op de nrs.: 92,186, 386, 422, 549, 625, 846, 907 en de hoofdprijzen op de nrs. 624 en 699. Alle prijzen zijn door de respektievelijke winnaars opgehaald. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO Geboorten: Reginald J. z.v. Dirk N.W. Kuilenburg en Maria J.A. Kramer. Jelle z.v. Tjerk J. Bakker en Dieuwke A. Bergstra. Hester H. d.v. Reinier A. Beek en Elisabeth C.M.G. Nijman. Li- neke d.v. Cornelis J. Morsch en Moni que Weijzig. Martinus J. z.v. Franci- scus A. Terlien en Johanna M.M. Bi- lars. Flooftje M.M. d.v. Marius W.J. Prein en Marie-Elise van Etten. Johan, z.v. Cornelis Haringhuizen en Machelt- je M.M. Brouwer de Koning. Lucas D. z.v. Martinus N. Bruin en Julie P. de Moulin. Elize W. d.v. Marinus N. Bruin en Julie P. Kim C.M. d.v. Huber- tus P.J. Rotteveel en Catharina E.M. Zomerdijk. Robin, z.v. van Dionysius W.M. van Velthoven en Marianne H. Kesseler. Olaf z.v. Johannes P. Mulder en Rozelina M. Leijen. Shailesh K. z.v. Ashokkoemar Jagroep en Annemarie N. Doerga. Mare z.v. Martien Blaau- boer en Geertruida A.M. Admiraal. Huwelijksaangiften: Petrus N. Bruin en Jeannette H. Bakker. Erik H. Pieters en Elisabeth Pleging. Huwelijken: Augustinus A.M. van Zeist en Petra M. van Baar. Ronald G. Pieters en Margaretha de Groot. Hans H. Ooms en Simona J.A. Groothuizen. Willem J. Admiraal en Yvonne J.M. Sengers. Overleden: Nicolaas J. Bolten. Joseph M. de Haan. EUROPA IN MET D66 HEILOO - Voor diegenen, die de Uit kijkpost afgelopen week niet gelezen hebben, vermelden wij graag nogmaals dat D66 vanavond, 31 mei een afde lingsvergadering houdt. De avond staat in het teken van de Europese verkiezin gen en als spreker zal Roelof Jan Man schot aanwezig zijn. De vergadering be gint om 20.00 uur en wordt gehouden in d' Oud Inn, Heerenweg 142 te Heiloo. U bent allen van harte welkom. HEILOO - De Nederlandse Organisatie voor Internationale Ontwikkelingssa menwerking (NOVIB) brengt regelma tig literatuur uit en/of met betrekking tot ontwikkelingslanden op de Neder landse boekenmarkt. Een bekende reeks van boeken is de 'Derde Spreker Serie': oorspronkelijke literatuur uit Azië, Af rika en Zuid-Amerika in het Nederlands vertaald. In april zijn er aan deze reeks weer twee nieuwe titels toegevoegd. Het eerste luistert naar de titel 'Zonder pardon' en is geschreven door Luis Brit- to Garcia. Het zijn 30 korte verhalen uit Venezuela, die messcherpe observaties van absurde levensomstandigheden in Latijns-Amerika geeft. De verhalen zijn vaak ironisch: door situaties in het ab surde door te voeren ziet de schrijver kans de waarden van de gevestigde orde doeltreffend onderuit te halen. Voor dit werk ontving Luis Britto Garcia in 1970 een belangrijke Cubaanse literaire prijs. De verhalen werden vertaald door Han- ny Berkelmans. China is de laatste weken een 'hot item' in alle nieuwsmedia. De ontwikkelingen in het immense Aziatische land zijn er dan ook naar. De uitgave van NOVIB, 'Een bres in de muur', lijkt daarop in te spelen, maar was natuurlijk al in voor bereiding voordat de studenten zich openlijk roerden in Peking en andere steden. De dood van Mao Zedong in 1976 en de val van de bende van vier betekenden het einde van de Culturele Revolutie in China. Er ontstond meer politieke en artistieke vrijheid en binnen de marges van sociaal engagement komt de zoge naamde 'nieuwe' literatuur op. De ver halen en gedichten in 'Een bres in de muur' zijn representatief voor deze lite ratuur. Thema's als liefde, sociaal on recht, wantoestanden op het platteland en gevoelens van het individu krijgen meer ruimte. De bundel werd samen gesteld door Cara Ella Bouwman uit werk van een elftal Chineze auteurs. Zowel 'Zonder pardon' als 'Een bres in de muur' kost 17,50 en is in iedere boekhandel te koop. Voor meer infor matie over de publikaties van NOVIB kan men bellen via tel. 070-421766. AKERSLOOT - Door het gelijk eindi gen in de competitie derde divisie veld- handbal moest Meervogels een beslis singswedstrijd tegen laren spelen. De wedstrijd werd door de aanhang met spanning tegemoet gezien. De eerste helft gaf alle vertrouwen en Meervogels nam een 5-0 voorsprong. Tegen het ein de van de eerste helft kreeg Laren meer kansen en benutte deze, maar Meervo gels bleef aan de positieve kant. Ruststand 9-5. Na rust ging Meervogels te geforceerd spele, balverlies en minqtenstraffen werden bijna fataal. Halverwege tweede helft was de stand gelijk, 12 12. Trainer-coach Hans Eylers paste enige tactische wissels toe en dit bleek succes te hebben. Eindstand 18-16. Als een van de eersten was wethouder van Sportzaken W. Veldt er om de he ren te feliciteren, 's Avonds werden de kampioenen ontvangen op het gemeen tehuis en toegesproken door burge meester Schoof, die einidgde met de beste wensen voor de toekomst. STEMMEN VOOR EUROPA HEILOO - Op donderdag 15 juni wor den er voor de derde keer verkiezingen gehouden voor het Europees Parle ment. Van het zuidelijkste staartje van Griekenland tot in het noorderlijkste puntje van Schotland kunnen 320 mil joen Europeanen stemmen op de kandi daat van hun keuze. Door te stemmen kunt u meepraten over de ontwikkelin gen binnen de Europese Gemeenschap. Het zijn ontwikkelingen waar u vaak mee te maken heeft, zoals bijvoorbeeld de open grenzen tussen de EG-landen, de kwaliteit van levensmiddelen of de zorg van ons milieu. Iedere stemgerechtigde Nederlander kan aan deze verkiezingen deelnemen, Stemmen voor het Europees Parlement is niet zo eenvoudig als stemmen voor het Nederlands Parlement. Net als bij andere verkiezingen krijgt u van de ge meente een oproepingskaart m de bus. Het Europees Parlement heeft 518 afge vaardigden. Een groot land als Frank rijk heeft er 81; een klein land als Luxemburg 6. Nederland heeft 25 afge vaardigden. Bij de verkiezingen op 15 juni bepalen de Nederlande keizers hoe deze 25 zetels worden verdeeld. Het Europees Parlement speelt een be langrijke rol bij de steeds verdergaande samenwerking tussen de 12 lidstaten van de Europese Gemeenschap. Dit Parlement zorgt er voor dat de burgers van Europa controle kunnen uitoefenen op wat er zo al gebeurt zinnen de EG. De invloed van het Europees Parlement is de laatste jaren steeds groter gewor den. Natuurlijk levert het ook belangrij ke bijdragen aan de plannen voor 'Eu ropa 1992'. Het Parlement zorgt er voor dat er bin nen de Europese Gemeenschap steeds pees niveau worden afgesproken. Het is dan ook belangrijk dat een goede demo cratische controle op Europees niveau plaatsvindt. Het Europees Parlement is de enige volksvertegenwoordiging dat die controle kan uitoefenen. Maar daar- bom gebruik van uw stemrecht en doe op 15 juni mee aan de Europese Verkiezingen. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT Geboren: André, zoon van M.A. Bac ker en A.H.C. Jonkergouw. Gertjan, zoon van H.A. Kater en I.M. Taam. Ondertrouwd: Dekker. R.M.S. Klaver en S. HANDVAARDIGHEID IN DE BELANGSTELLING CASTRICUM - Opnieuw is er dit jadr een Landelijke Week van de Handenar beid. Van 3 t/m 9 juni wordt in tal van plaatsen in ons land extra aandacht besteed aan alles wat amateurs met beel dende middelen kunnen doen. Wie in Castricum en omgeving meer wil weten over de vele vormen en mogelijkheden die er op dit gebied zijn kan de hele maand juni terecht in de bibliotheek in Castricum. Daar is door de Stichting Beeldende Vorming Castricum een tentoonstelling ingericht met werkstukken van kur- sisten die de Opleiding Kreatieve Hand vaardigheid hebben gevolgd. De ten toonstelling geeft een idee van de mate-! rialen en technieken die gebruikt worden. De opleiding Kreatieve Handvaardig heid wordt op 30 plaatsen in Nederland meer aandacht wordt besteed aan bij-, gegeven. Men leert in deze cursus niet' voorbeeld het milieu en de mensenrech ten. Dankzij het Parlement is de invoer van zeehondenbont innen de EG hele maal gestopt. Vele malen heeft het Par lement de aandacht gevestigd op de situ atie van de mensenrechten in landen als Zuid-Afrika, CHili of de Sowjetunie. Acties van parlementsleden hadden tot gevolg dat fraudes met EG-geld aan het licht kwamen. De burgers van Europa krijgen- steeds meer te maken met regels die op Euro alleen de verschillende materialen en technieken kennen en hanteren. Er wordt vooral ook aandacht besteed aan de ontwikkeling van de eigen kreatieve: mogelijkheden. Bij de tentoonstelling is informatiema teriaal met een inschrijfformulier te; krijgen. Deze folders liggen ook bij de diverse bibliotheken in de omgeving. Men kan ook bellen met de Stichting! Beeldende vorming Castricum 02518-53512. BOMSCHUIT CENTRAAL IN MUSEUM VAN EGMOND EGMOND - 'Hoog in 't Zeil' is de titel van de tentoonstelling over de Egmond- se bomschuiten die vorig jaar duizenden bezoekers heeft getrokken en die nu, op veler verzoek, in het Museum van Eg mond wordt geprolongeerd. Ruim tweehonderd jaar was de bom schuit Egmonds trots. De geschiedenis van de vissersplaats Egmond aan Zee begon al meer dan duizend jaar geleden. In de 16e eeuw was Egmond uitgegroeid tot het belangrijkste vissersdorp aan de Hollandse kust ('de Zijde'), met een be volking van meer dan duizend zielen en een vloot van rond de vijftig schepen. Ook nu nog tonen de vergeelde foto's duidelijk aan dat het leven van de Eg- mondse vissers allesbehalve romantisch of idyllisch was. De tentoonstelling laat nog veel meer zien, zoals de reusachtige planten, scheepsgerei en gereedschap, schilderijen en documenten, modellen en bouwtekeningen. Het leven van de Egmonders en hun bomschuiten blijft in de herinnering voortleven. En dat verhaal wordt nu opnieuw verteld, in het Museum van Egmond. De laatste dagen van het Egmondse bomschuit-tijdperk vielen samen met de komst van een nieuw verschijnsel op zee, dat al spoedig een vertrouwd ele ment zou worden in het leven van de vissers: het Hospitaalkerkschip 'De Hoop'. Het was uitgerust voor medi sche en geestelijke steunverlening, ter wijl het tevens fungeerde als een 'We genwacht ter zee'. Ook die periode is sinds kort (januari 1989) geschiedenis geworden. De geschiedenis van de vier vaartuigen die onder de naam 'de Hoop' aan talloze schepen en schepelin gen hulp hebben geboden wordt ge toond in de mini-expositie die dit jaar ter beschikking is gesteld door het Vis serijmuseum te Vlaardingen. Aan de hand van een praktische zaal- gids -in het Nederlands, Duits en Engels - kunnen de bezoekers hun eigen rond wandeling maken door de permanente opstelling over de historie van de drie Egmonden en door de tentoonstelling 'Hoog in 't Zeil'. Ter gelegenheid van de expositie is een speciaal boekje uitge geven over de bomschuit en zijn ge schiedenis. Het is in het museum verkrijgbaar. Het Museum van Egmond (Zuiderstraat 7, Egmond aan Zee) is van 1 juni t/m 15 september geopend, op zondag t/m vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. In de maanden juni, juli en augustus ook op woensdagavond, van 19.00 tot 21.00 uur. Voor groepsbezoek: tel. 02206-3233 of 1678. Entree: ƒ1,50. Houders van CJP en 65 plus-pas 1,00. Kinderen 0,50. Donateurs en Mu- seumjaarkaarthouders gratis. STAMBOOMQNDERZOEK ENKHUIZEN - De samenwerkende Noordhollandse afdelingen van de Ne derlandse Genealogische Vereniging houden op zaterdag 3 juni ter gelegen heid van het 5-jarig bestaan van de Westfriese afdeling Koggenland een Noordhollandse contactdag voor stam boomonderzoekers. Deze bijeenkomst wordt (van tien tot vier uur) gehouden in de tafeltennishal Olympia, De Gouwe 11 e in Enkhuizen. Naast de uitwisseling van eikaars stam boomgegevens is er tevens een informa tie - presentatiemarkt. Diverse instan ties hebben hiervoor hun medewerking toegezegd: daaronder bevinden zich de propaganda/voorlichtings- en compu terdienst van de NGV, het centraal bu reau voor genealogie uit Den Haag, de vereniging Oud-Enkhuizen en de stich ting Westfriese families. Voorts de Noordhollandse afdelingen van de NGV: Koggenland, Alkmaar e.o., Den Helder e.o., Zaanstreek/Waterland en Amsterdam e.o. Verder za er allerhande informatie te vinden zijn over heraldiek (geslachtswapeenkunde), bidprentjes, genealogieën en kwartierstaten- verzamelingen. Entree 3,00 p.p. Meer informatie is te verkrijgen bij de heer L. Olijve, telefoon 02290-44940. AVONDVIERDAAGSE TENNISCLUB HOGEDIJK EGMOND AAN DEN HOEF EGMOND - De zaterdag-, dames: EGMOND - Evenals de 8 voorgaande districts- en Kringcompetitie worden opi jaren organiseert Stichting Jeugdbelan- zaterdag 3 juni afgesloten. Alle compe-' gen weer de avondvierdaagse, dit jaar titieteams worden om 17.00 uur in hetj van 5 t/m 9 juni. Een mooie gelegen- clubgebouw verwacht voor een hapje en« heid om weer eens iets van Egmond te een drankje. Bij deze gezellige gelegen-' heid zullen de teams, die kampi-| zien. Er zijn vijf avonden waarvan er vier gelopen moeten worden. De afstan den bedragen 5 of 10 kilometer per avond. Op vrijdagavond zal het Lamoraal van Egmont de wandelaars muzikaal ont vangen. De starttijden zijn hetzelfde ge bleven en wel tussen 18.30 en 19.15 uur in het dorpshuis, Hanswijk 1 te Eg mond aan den Hoef. De prijs bedraagt t/m 4 juni 5,00, daarna 7,50 per persoon. De mogelijheid bestaat ook om één, twee of drie avonden mee te lo pen, men ontvangt dan een vaantje en de prijs is 2,50 per avond. De E.H.B.O. zal aanwezig zijn in het start en finishlokaal en langs de route. Inschrijven kan geschieden bij de vol gende adressen: Tilly Peetoom, Pr. Ire- nelaan 47, Egmond a/d Hoef, tel. 4151, Ria Noteboom, Pr. Marijkelaan 2, Eg mond a/d Hoef tel. 2387. De inschrij ving kan niet telefonisch, alleen voor in lichtingen kunt u bellen. EGMOND - In een zenuwslopende wedstrijd tussen Egmond '74 en SRC in de 2e klasse van de zaalvoetbalcompetitie waren het de Egmonders, die tenslotte de promotie naar zich toe trokken. Na al eerder de titel in de wacht gesleept te hebben dus een tweede succes voor de ploeg. Voor het volgende seizoen zal extra inzet en training nodig zijn om de goede lijn door te trekken. Maar doorsmaakte de champagne niet minder door! In lichtingen: 02206-1616. oen/poulewinnaar geworden zijn, wor-. den gehuldigd. Ook de zondagteams,' die op 11 juni hun laatste wedstrijd spe-' len, zijn van harte welkom! Van de 9 teams, die in de dames-* kringcompetitie uitkwamen, werden hetj le, 4e en 5e team poulewinnaar. Het le. en 5e team wonnen hun promotie-? wedstrijd. Het le team komt volgend' seizoen in de le klas uit. De oogst op de- laatste speeldag in de dames-* districts/dinsdagcompetitie: 3 poule-' winnaars/kampioenen, t.w. Hogedijk! 12 en 3. Op zaterdag 3 juni worden de laatste' wedstrijden in de zaterdagcompetitie- gespeeld. Nu reeds zijn er 3 kampi-' oensteams: gemengd 2, veteranen 2 en* veteranen gemengd 1. Voor een aantal.' teams zijn er op de laatste speeldag reële kampioenskansen. Heren 2 en 3 zullen' hun uiterste best doen, om als poule winnaar uit de bus te komen en uitzicht" op promotie te behouden. Met nog twee speeldagen voor de boeg, kan nu reeds gesproken worden van een voor de T.C. Hogedijk succesvolle zon-! dagcompetitie, met name wat betreft de- (jeugdige) gemengde teams en de jeugd-' teams. Tot dusverre heeft gemengd 1 al le wedstrijden gewonnen. Waarschijn lijk zal in de thuiswedstrijd tegen Elc-' kerlyc de beslissing vallen. Gemengd 2 is op weg naar het kampioenschap en dus automatische promotie naar de 4e klas. Ook het 5e gemengde team lijkt kampioen. De jeugdteams zullen zich vermoedelijk alle handhaven! Competitie-uitslagen: Zaterdag 27 mei: gemengd Atlas 1-Hogedijk 1 4-1, HTC-Hogedijk 2 1-4. Heren: Petten 1-Hogedijk 1 5-1, Hoge dijk 2-Castricum 4 4-2. Veteranen He ren: Hogedijk 1-Oudorp 4 2-2, Hoge-; dijk 2-Spatter 2 4-0. Veteranen ge mengd Heiloo 1-Hogedijk 1 1-3; Gem., jeugd t/m 12 Hogedijk 1-Bakkum 2 6-0,! Hogedijk 2-Öudorp 2 6-0. Meisjes 12-15- Marquette 2-Hogedijk 1 3-3. Jongens! 12-15 Hogedijk 1-Sluis 1 3-3. Zondag 28 mei, gemengd: Hogedijk; 1-Heerhugowaard 9 6-2. Bergen" 4-Hogedijk 2 2-6. Junioren! Merlenhove-Hogedijk 1 4-4, Hogedijk 2-Bergen 1 7-1. 35+ gemengd: Hoge dijk 1-ATC 1 6-0, Hogedijk 2-Elckerlyc" 1 5-1. 35+ Heren, Juliana 1-Hogedijk 1 6-0, Hoog-Op 1-Hogedijk 2 4-2. Dinsdag 23 mei: dames district Hoge dijk 1-Spatter 2 5-1, Groetincke 1-Hogedijk 2 3-3.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 6