/Mascotte foMduis Sporthal Egmond krijgt droomzwembad Netwat meerMode C. HACHMANG Noordhollands Balletcentrum danst Broadway Theatershow THEO ROBERT Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Van de Ridder u de weg in Heiloo 072-330332 voor volwassenen Paul Admiraal bouwt eerste bedrijf op De Oude Werf Tot VADERDAG 18 juni 1989 VERBOUWINGSUITVERKOOP Kortingen van 10-30% /RCWEN&M4NNEN H/MR/l/lODE MS/IGIE Openingstijden: sporthal Lid Stichting Bontwaarborg en op alle NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN 10% korting. Kantoorvakhandel De Schrijverij Tweedehands autoshow bij Motel Heiloo KIES DE OPLEIDING DIE BIJ U PAST! Zaterdag 10 juni 1989 Z wem vierdaagse in 't Baafje aogwrtiijl techniek tesfcorxJ nstnjktec i bestoond wedshijdtad ryi ■ocMrvrntt/ •Jib.» tur^ Wossmg vorige week: Heerm*,.. Grote collectie nieuwe mantels Reparatie, modernisatie en cleaning Maatwerk op eigen atelier Hertenlaan 8 - Bergen - Tel. 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem Tel. 023-312086 bij Houtplein Al \#^C Makelaar Taxateur o.g. Srjj: m 1 yll J Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel.072-331895 ASSURANTIËN SS' Kantoor Zeeweg ?0.1852 CR HeiiooTAXATIES Loodgietersbedrijf gas, c.V., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Stationscentrum, Heerenweg 140, Heiloo, tel. 072-334955. VAN 18 TOT 25 JUNI GESLOTEN Advertenties en administratie Uitkii Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baatjeslaan i, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. 54e JAARGANG NO. 23-7 JUNI 1989 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN AUDIO-VIDEO-TV Winkelhof 'I Kennemerstraatweg 123 De gehele maand vieren wij ons 10-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit feit willen wij u op maandag 12 juni tussen 19.00 en 20.30 uur uitnodigen om samen met ons het glas te heffen, waarbij een hapje niet op de laatste plaats komt. Indien u ons met iets zou willen bedenken, dan doet u ons een groot plezier uw gift te schenken aan Stichting Vrienden Emma Kinderziekenhuis Amsterdam Bank Mees Hope A'dam - Rek.nr. 21.36.50.398 of Dierenbescherming, Ravelstr. 8, 1901 VK Castricum - Postgiro 2692510. U bent van harte welkom. KENNEMERCUP VISWEDSTRIJD LIMMEN - Zaterdag 3 juni werd de jeugdwedstrijd om de Kennemercup ge vist. Tien vissertjes van HSV Limmen, Castricum, Heiloo en De IJmondvissers uit Beverwijk troffen elkaar in de re creatievijver in Heiloo. Het weer was re delijk, de vangsten eigenlijk niet, want 21 kinderen wisten niets te vangen. Winnaar werd de HSV De IJmondvis sers uit Beverwijk met 695 cm. Castri cum werd 2e, Heiloo 3e en de organise rende vereniging Limmen Laatste. Indi vidueel winnaar was Banke Schotanus met liefst 323 cm vis. De grootste vis was voor Thomas de Graaf, 41 cm. Hij kreeg hiervoor een mooie trofee, aange boden door Handy Fish uit Heiloo. KLEUR-TENTOONSTELLING IN DE MUZIEKSCHOOL HEILOO - Van 30 mei tot 24 juni staat in de Muziekschool Heiloo, Het Veld in Heiloo, de tentoonstelling 'Kleur' op gesteld. De tentoonstelling is opgezet en ingericht door de educatieve werkgroep van Gallerie De Kapberg in Egmond on der leiding van Frits de Nooijer. Op een voor kinderen vanaf 4 jaar interessante manier wordt het fenomeen kleur op al lerlei manieren belicht. Met panelen, objekten en bijbehorende opdrachten kunnen de kinderen ontdekken wat kleur betekent in alles wat wij zien. Bij de tentoonstelling hoort een uitge breid boek met opdrachten en ideeën voor de leerkracht. Hij of zij kan dan rondom het bezoek aan 'Kleur' op school allerlei leuke en leerzame lessen geven. Elke morgen komen twee groe pen kinderen van basisscholen in Heiloo naar de Muziekschool om er met kleur te spelen. Dit evenement wordt georganiseerd door de werkgroep ABC van het Open baar basisonderwijs. Maar ook de kin deren Van andere basisscholen in Heiloo komen deze weken aan bod. De anders 's morgens zo rustige muziekschool is omgetoverd tot een vrolijke bijenkorf waarin in de ruime hal een dertigtal kin deren met elkaar proberen de opdrach ten op te lossen. Wie wil kan ook eens binnenlopen op een van de komende ochtenden. De eerste groep kinderen komt om 9.00 uur, gevolgd door een groep om 10.30 uur. Na 12.00 uur is een aantal van de meest kwetsbare objekten opgeborgen. Dus als u de hele tentoonstelling eens wilt meemaken kom dan om negen uur of om half elf. Voor vragen kunt u te recht bij Cas Himmelreich, muziekcon- sulent voor het basisonderwijs, Muziek school Heiloo, telefoon, 072-332460. Kennemerstraatweg 129, Heiloo. HEILOO - Het Noordhollands Ballet centrum bestaat 10 jaar en aangezien er een auditie op Broadway is besluit een aantal leerlingen de stap te wagen om auditie te gaan doen. Ze nemen een en kele reis New York en arriveren op Bro adway, met z'n veelheid aan winkels, eethuizen, z'n eindeloze theaters en al lerlei soorten bevolking. Tijdens de au ditie zijn ze niet bepaald alleen, maar een aantal wordt toch toegelaten tot de show. Toeschouwers van het theater HEILOO - Vijf gerenommeerde bedrij ven zullen op donderdag 8, vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 juni een grote autoshow houden op het terrein bij mo tel Heiloo. Het zijn: automobielbedrijf Bleeker met het merk Renault, Schilder met Volkswagen en Audi, klaver Vier met Honda, Bruyn en Blokker met Toy ota en HAB met Opel. Ruim 100 auto's van topkwaliteit staan verlangend naar een nieuwe eigenaar uit te kijken. Het zijn gegarandeerd goede occasions die allemaal voorzien zijn van een Bovag-garantiebewijs. Voor uw ou de auto worden hoge inruilprijzen gege ven, bovendien is er een deskundige van de Finata bank aanwezig, om een soepe le financiering ter plaatse te regelen. En of dit alles nog niet genoeg is, elke klant krijgt een leuke attentie en kan bovendien kans maken op 100.000,00. De openingstijden zijn donderdag van 14.00-21.00 uur, vrijdag van 10.00-21.00 uur. Zaterdag en zon dag van 10.00-17.00 uur. Een autoshow die u niet mag missen! EIGEN KANTOOR VOOR WONINGBOUWVERENIGING VOLKSHUISVESTING HEILOO - Vorige week kwam in de vergadering van de gemeenteraad de verkoop van het voormalige buro van de Heilooër rijkspolitie aan de orde. Dit gebouw is van de rijksgebouwendienst, dat cr na de realisering van het nieuwe politieburo aan de Kennemerstraatweg geen directe bestemming meer voor heeft. Verkoop van het pand lag dan ook voor de hand. Een kandidaat-koper diende zich al spoedig aan: woningbouwvereniging Volkshuisvesting Heiloo heeft inmid dels wel behoefte gekregen aan een ei gen kantoorruimte. De laatste jaren is het aantal woningen fors gestegen, on dermeer door de uitbreidingen in Plan Ypestein, en er is dus meer ruimte nodig om alle administratie uit te voeren. Een eigen kantoor biedt voorts de gelegen heid om daar het tweewekelijkse spree kuur te houden, alsmede de vergaderin gen van het bestuur van de vereniging. Tot op heden is het Open Huis hiervoor de plaats van handeling. De vereniging kon echter niet direct met de rijksgebouwendienst onderhandelen over de overname van het pand aan de Van der Feen de Lilleweg. De rijks dienst wenste slechts zaken te doen met de gemeente. Het college van Heiloo nam de bemiddelende rol op zich en stelde voor het pand te kopen en direct door te verkopen aan de woningbouw vereniging. Met de koop is een totaal bedrag van ruim een kwart miljoen gul den gemoeid. De leden van de gemeen teraad stemden vorige week in met de aan- en doorverkoop van het voormali ge politieburo. ITALIAANSE LITERATUUR IN DE SCHIJNWERPERS HEILOO - Zo aan de vooravond van de vakantietijd is iedereen natuurlijk bezig met het maken van plannen, zich oriën teren op de vakantiebestemming en wel licht al wat dingen inkopen voor de 'grote reis'. In bijna iedere vakantiebe pakking zit ook een bezigheid voor de avonduren of voor slecht weer. Spellet jes, handvaardigheidspullen en natuur lijk boeken, want in een boek ben je ook op reis, weg van huis: je verplaatst je in de 'fantasie-wereld' van de schrijver. Uitgeverij Meulenhoff heeft ieder jaar aan het begin van de zomertijd bijzon dere aandacht voor vakantieliteratuur met een hoofdletter. De uitgever heeft dan ook een internationaal aanbod van boeken, gespreid over verschillende genres. Voor dit jaar heeft men gekozen voor literatuur over en uit Italië. Tradi tioneel een uitstekend vakantieland met z'n vele klassieke bezienswaardigheden. Maar ook een land van de 20e eeuw om over te lezen en via de literatuur kennis van te nemen. Bij boekhandel Deutekom in Heiloo is nu het Meulenhoff-bulletin 'Het Sei zoen' verkrijgbaar. Hiermee kan men zich oriënteren op de Italiaanse litera tuur en schrijvers. Zo zijn er teksten op genomen van Primo Levi, Gianni Celati en Dino Buzzati, over Salvatore Satta en Natalia Ginzburg, een introductie van een nieuwe archeologische uitgave en een boek over de schilderkunst, en een aantal in het Nederlands vertaalde gedichten. Waarheen men ook gaat op vakantie, een boek reist gemakkelijk mee. En als u aan het pakken gaat, denkt u dan eens aan een boek uit en/of over Italië, het land waar meer is dan Romeinse opgra vingen en het indrukwekkende Vati- caan. Boekhandel Deutekom infor meert u graag. basiskennis Nederlands, Engels, rekenen/wiskunde, algemene ontwikkeling of computer beroepsgericht onderwijs om uw vakkennis uit te breiden, voor omscholing of voor werkzoekenden, die de nodige opleiding missen mavo, havo en vwo talen algemene ontwikkeling en doe-cursussen uit interesse voor een bepaald onder werp, als zinvolle vrijetijds besteding of om oude kennis op te halen. van 10-14 uur Wr Plaats: Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo - Heiloo) maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00'uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. worden geconfronteerd met gangs alvo rens ze de nachtclub binnen gaan. Een zeer afwisselende show met alle soorten dance, jazz, tap, klassiek, etc., gedanst op zeer gevarieerde muziek. De twee shows worden gegeven in Thea ter de Vest, Alkmaar op 17 juni om 15.00 uur en om 20.00 uur. Kaarten 10,00 (kinderen t/m 12 jaar middag voorstelling 5,00) zijn verkrijgbaar bij de voorverkoopadressen Jan-Tine Braam in winkelcentrum 't Loo, de Bruna boekhandel in het Stationscen trum, tijdens de lessen in de Balletstu dio, Stationsweg 115, Heiloo, Papilion Balletartikelen, Koorstraat 27, Alkmaar en telefonisch bij de coördinatrice van het Balletcentrum, Yvonne van Zoelen, tel. 02208-18462. RINGSTEEKFEEST IN AKERSLOOT AKERSLOOT - Zaterdag 17 juni staat in Akersloot het ringsteken op het pro gramma van Stichting Akersloot Pro motie. Een evenement dat vorig jaar voor het eerst werd gehouden en de ani mo was zo groot dat besloten werd om dit ringsteken ook in 1989 weer te orga niseren. Zo'n 25 paarden komen aan de start en zij zullen strijden wie de meeste .ringen weet te verzamelen en wie zich het schoonste geheel mag noemen. een machine om zelf elektriciteit op te wekken. Het bestuurslid C. Wijn wees erop dat Egmond een regionale funktie heeft met deze 'elk weer recreatie'. IJmuiden, Heemskerk en Beverwijk zorgen er voor dat o.a. bejaarden hier graag Zwemmen in water dat 30 graden warm is. Eg mond wil straks de enige zijn boven het Noordzeekanaal met zo'n uitgebreide accommodatie. Men hoopt eind van dit jaar met de bouw te beginnen, zodat in 1990 dit zwemparadijs in gebruik kan worden genomen. De paarden trekken ook ditmaal hun originele Oud-Hollandse karren, voor zien van prachtige tuigen en kappen en vrijwel alle berijders van deze schitte rende wagen zullen in authentieke kle derdracht aan u voorbij komen. Voor afgaande aan deze aanspanningen zul len vijftien jongens en meisjes het ringsteken onder zadel uitvoeren. Geze ten op de rug van hun paard of pony zullen zij ook trachten de ringen van de palen te steken. De aanvangstijd is 17.00 uur, terwijl de aangespannen paardenom 19.30 uur zullen starten. De toegang tot dit paardensport-spektakel is geheel gratis en het parcours is om en nabij de Kerk- laan, terwijl het ringsteken onder het zadel zal plaats vinden op het nieuwe Wilhelminaplein. Na afloop van deze unieke paardendag, zal er in en rondom de plaatselijke hore cagelegenheden volop vertier zijn en met name in De Vriendschap zal het ge zellig toeven zijn tijdens het Ringsteek bal dat deze avond zal worden gehou den. Muzikaal opgeluisterd door Duo De Ruha's en gratis toegankelijk voor iedereen. RAAD HEILOO VOOR BETERE NALEVING VAN DE HINDERWET HEILOO - De fractiesin de gemeente raad van Heiloo hadden alle de zelfde mening: controle op naleving van de hinderwet in Heiloo moet beter geschie den. Ook het afgeven van vergunningen verdient meer aandacht. Uit onderzoek is gebleken dat namelijk 80% van de 93 Heilooër bedrijven, die! over een hinder wetvergunning moetenj beschikken, de ze niet of niet in toereikende mate heeft. Om deze forse achters'tand in te halen heeft de raad vorige week donderdag het hinderwetuitvoeringsprogramma (HUP) voor de gemeente Heiloo vastgesteld. De gemeente Heiloo behoort overigens tot de laatste Nederlandse gemeenten, die het HUP vaststelt. Al meer dan 600 gemeenten werken met een dergelijk programma, dat in 1982 vanuit Den Haag door het ministerie gepropageerd en voorgeschreven werd. Uit de raad kwamen van de kant van Links Heiloo en de PvdA opmerkingen over de late invoering. Wethouder Dekker (VVD) treurt daar niet echt om: Heiloo kan zo profiteren van de ervaringen elders. De VVD vroeg het college van burge meester en wethouders om een soepele handelwijze. Wel een actieve uitvoering van het HUP, maar toch de bedrijven niet al te zeer hinderen bij de uitvoering van hun bedrijfsdoeiea. Ook werd ver zocht eerst naar een 'minnelijke weg' te zoeken bij problemen, die volgens de VVD eerder uit onwetendheid dan uit onwil voortkomen. „Maar het college moet toch niet schromen om op te tre den tegen grote ondernemers of onder nemers met een grote mond", aldus fractievoorzitster mevrouw Wuijster. De personele invulling van het plan was voor het CDA nog een vraag. De opzet om allereerst intern naar wegen te zoe ken de werkzaamheden te verrichten had de instemming, maar of dit al dan niet zal lukken was voor het CDA een vraagteken. Wethouder Dekker merkte HEILOO - Tussen de A9, de waterzui vering en de woningen van de nieuwe wijk Ypestein is de afgelopen maanden de grond bouwrijp gemaakt voor een nieuw bedrijventerrein in Heiloo. Gistermiddag startten Paul en Myriam Admiraal als eersten met de bouw van hun bedrijfspand op het terrein. Het Garagebedrijf Paul Admiraal is als alles volgens schema verloopt eind juli ge reed om alle autobezitters te ontvangen voor onderhouds- en andere werkzaam heden aan hun vervoermiddel. Paul Admiraal startte in augustus '88 met zijn bedrijf aan de Zevenhuizen- laan. De ruimte was beperkt: twee auto boxen was alles, maar hij wist dat het tijdelijk zou zijn. Al vanaf eind '87 had hij namelijk contact met de gemeente Heiloo over het bedrijventerrein in Ypestein, waar hij zich wel wilde vesti gen. In oktober '88 werd het definitief en konden de bouwplannen gemaakt worden. Op De Oude Werf zal Paul Admiraal een bedrijfsruimte, gebouwd door bouwbedrijf C. Kraakman uit Egmond aan den Hoef, krijgen, waar hij het on derhoud voor alle merken auto's kan plegen en waar tevens goede occasions, voorzien van garantie en volop service, te koop zullen zijn. Tegen een aantrek kelijk tarief worden de werkzaamheden uitgevoerd. Een uitgebreid programma schokbrekers, trekhaken, banden en uitlaten zal tevens tot het standaard pakket behoren. Met het nieuwe pand hoopt Paul Admi raal, met de steun van echtgenote Myri am voor de administratie, zijn klan tenkring verder uit te breiden. De komst van een autowasinstallatie in de toe komst zal daar tevens toe bijdragen. Voor informatie kan men bellen: 336723. V.l.n.r. Paul en Myriam Admiraal en aannemer Kraakman voor het bouwterrein op De Oude Werf, waar het garagebedrijf zal komen. Gister middag verdwenen de palen op de voorgrond in de Heilooër bodem. Het gemeentebestuur staat positief te genover de plannen en zal garant staan voor de lening, die de Stichting aan zal moeten gaan. De verliezen zijn door een verstandig beleid nooit boven de 2 ton gekomen maar daar moest veel voor worden gedaan. Zoals o.a. het herge bruik van warmte en het overgaan op HEILOO - Dit jaar wordt voor de 15e keer de zwemvierdaagse in zwembad het Baafje georganiseerd, een vierdaagse waaraan iedereen, jong en oud, kan deelnemen. De zwemvierdaagse zal dit jaar plaats vinden van maandag 19 juni t/m vrijdag 23 juni. Dit lijkt een beetje vreemd, een zwemvierdaagse over 5 da gen, maar er is rekening gehouden met mensen die één dag niet kunnen. De laatste avond (vrijdag) zal besloten wor den met enkele evenementen. De afstanden tijdens de zwemvierdaag se bedragen voor kinderen t/m 10 jaar 250 meter (5 banen) per dag en personen boven de 10 jaar moeten per dag 500 meter (10 banen) zwemmen. De kosten bedragen 5,00 per persoon, waarvoor men bij het behalen van de afstanden een medaille en sticker ontvangt. hierover op dat in de loop van dit jaar moet blijken of men er wel of niet zelf uitkomt. Lukt het niet dan zal geld uit getrokken moeten worden voor extra menskracht. Heiloo 2000 toonde zich een voorstan der van de voorgestelde verkorte proce dure bij het afgeven van vergunningen, hoewel het begrip kort door de wethou der gerelativeerd werd: de verkorte pro cedure duurt bijna net zo lang als de normale procedure. Evenals de VVD en Links Heiloo vindt Heiloo 2000 dat de leges, die in rekening wordt gebracht aan de aanvragers van een vergunning, in de toekomst de kosten volledig moe ten dekken. Nu is het dekkingspercenta ge bijna 70%. Tenslotte drongen CDA en PvdA aan op goede voorlichting naar de bedrijven en vroeg de PvdA ook om preventieve controle. Een wat verwarrend begrip, zo bleek, maar wethouder Dekker meld de dat de betreffende ambtenaren on dermeer door de kennis uit vakbladen de eisen voor het afgeven van vergun ningen zullen bijstellen. Bij nieuwe ver gunningen wordt met de meest actuele informatie gewerkt. EGMOND - Ruim 2200 vierkante meter zullen aan het bestaande zwembad van de sporthal te Egmond aan Zee worden toegevoegd. Het Stichtingsbestuur met als voorzitter L. Groot maakte vorige week woensdag plannen bekend. Voor een bedrag van 4,5 miljoen gulden wordt de sporthal uitgebreid met een whirlepool en wildwaterkreek, een plonsbad een peuterbad, een grote en een kleine sauna en nog veel meer. Het bestaande restaurant wordt ver plaatst naar boven de entree tussen de bogen van de sporthal en het zwembad met een doorkijk naar beide hallen. De entree wordt aangepast en op de plaats van het tegenwoordige restaurant komt een extra kleedaccommodatie. Aan het bestaande recreatiebad wordt een uit breiding gerealiseerd met een super- roetsbaan, 2 wildwaterkreken, terwijl ook de mogelijkheid wordt geboden door watersluizen naar buiten te Stationsweg 85,1851LJ Heiloo zwemmen. De heer J. Mesu vertelde dat het grote aantal bezoekers, vooral in de weekein den (tussen de 1300 en 1400) niet meer de mogelijkheid geboden wordt om te zwemmen. Men kan dan in het water staan maar dat is het dan wel. 'Stilstand is achteruitgang' is het devies van de Stichting en dat is dan ook de reden van deze grote uitbreiding. Een andere reden is dat het vrij zwem men wordt belemmerd door de aktivi- teiten van zwemlessen, verenigings- zwemmen, bejaardenzwemmen, vereni- gingszwemmen enzovoort.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1