Benefiet-concert voor Radio Freedom (k The Porcupines hebben heel wat voor u in petto RADiO FREEPOM »epfrTp?H m i Hf i GEVEN IS LEVEN, LEVEN IS GEVEN! de a U kunt niet zonder Your Best Friends Alkmaar tegen Fascisme en Racisme Meer zangvogels in Nijenburg OverlevingSkamp vierdeklassers St. Jan Mavo Wekelijks gratis in de bus UITKIJKPOST 7 JUNI 1989 HEILOO - Het is bij Jongerencentrum Buk Buk de afgelopen jaren een goede gewoonte geworden dat enkele keren per seizoen een benefiet-concert gehou den wordt. Een concert in de grote zaal van het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg 12 (ingang achterom), waaraan de artiesten belangeloos mee werken. De inkomsten uit de entree worden geheel afgestaan aan het doel waarvoor het concert georganiseerd wordt. Voor aanstaande zaterdag, 10 juni, is zo'n benefiet-concert georgani seerd. Het doel waarvoor de entreegel den bestemd worden is 'Radio Free dom'. De optredende artiesten zijn de leden van de Heilooër formatie The Porcupines, bijgestaan door vele muzi kale vrienden. Radio Freedom is de zender van het ANC, de nationale bevrijdingsbeweging van de Zuidafrikaanse bevolking. De uitzendingen begonnen na 1960, toen het ANC na bijna 50 jaar geweldloos verzet tegen het apartheidsbewind in Zuid-Afrika verboden werd door de overheid. De eerste uitzendingen wer den ondergronds in Zuid-Afrika ver zorgd; nadat Radio Freedom werd op gerold door de veiligheidspolitie vonden de activiteiten plaats vanuit de buurlanden. De uitzendingen van Radio Freedom zijn bedoeld om de bevolking te infor meren over zaken waarover de staatsra dio (SAUK) zwijgt. Nieuws over de strijd tegen apartheid. Uitzendingen om de mensen in Zuid-Afrika te sterken in het verzet en hen te berichten over de in ternationale solidariteit. Maar ook om de muziek en liederen uit te zenden, die in Zuid-Afrika verboden zijn. Radio Freedom is de zender van het verzet te gen de apartheid. Verboden Het luisteren naar Radio Freedom is in Zuid-Afrika verboden, zoals de Duit sers in de tweede wereldoorlog het luisteren naar Radio Oranje hadden verboden. De blanke machthebbers in de hoofdstad Pretoria zien een gevaar in de uitzendingen. Toch wordt overal in Zuid-Afrika naar Radio Freedom geluisterd. Cassettes met de uitzendingen worden verspreid onder de zwarte bevolking en in groe pen afgedraaid. Er zijn speciale casset tes met de muziek van Radio Freedom. Radio Freedom leeft onder hen, die zich tegen apartheid verzetten. Radio Freedom is niet zomaar een ver- zetszender, die propaganda bedrijft te gen de apartheid. Radio Freedom brengt de werkelijkheid van Zuid- Afrika onder woorden, zoals de meer derheid van de Zuidafrikaanse bevol king die ziet. Radio Freedom geeft in Zuid-Afrika stem aan de stemlozen, on der wie ook vertegenwoordigers van de vakcentrale Cosatu, het verenigd demo- cratisch front UDF,..de ondergrondse vakbeweging Sactu, jongeren, vrouwen, de Raad van Kerken» crude gemeen schapsorganisaties van de zwarte townships. Radio Freedom beschikt over vijf re dacties, die elk dagelijks uitzendingen verzorgen. Zij zijn gestationeerd in de buurlanden en beschikken elk over studio-apparatuur. In vier van de vijf studiootjes staat mobiele apparatuur, die dankzij acties van de Initiatiefgroep 'Omroep voor Radio Freedom' kon worden aangeschaft. De apparatuur moet mobiel zijn, omdat Zuid-Afrika met regelmaat over zijn grenzen aanval len op het ANC van Nelson Mandela uitvoert. Een vijfde mobiele set moet er nog ko men. Ook is er behoefte aan communicatie-apparatuur, zoals telex, aan abonnementen op persbureaus en buitenlandse kranten. Hierdoor kan het werk van de redactieteams verbeterd worden: sneller in de lucht met het laatste (inter)nationale nieuws. Initiatiefgroep In Nederland werd in 1982 de Initiatief groep Omroep voor Radio Freedom in gesteld. Dit gebeurde na een verzoek om steun van Radio Freedom aan de Anti- Apartheids Beweging Nederland. Dit verzoek werd doorgespeeld naar enkele omroepmedewerkers, die tot de instel ling van de initiatiefgroep over gingen. Behalve financiële steun heeft deze vorm van persoonlijke solidariteit van de Nederlandse omroepmedewerkers een sterk effect gehad op de menings vorming van de Nederlandse bevolking. Er waren radio- en televisie-acties, in 1985 een festival in Carré en er kwam steun van diverse andere organisaties, zoals de Dienstenbond FNV. In totaal is sinds het begin van de acties bijna 1 miljoen gulden op de rekening van de initiatiefgroep binnen gekomen. Daarvoor is diverse apparatuur aange schaft en zijn cursussen betaald voor de medewerkers van Radio Freedom, zo wel in Nederland als ook in Afrika. Maar het is nog niet af: de vijfde mobie le set studio-apparatuur moet er nog ko men, er is reserve-apparatuur nodig, terwijl ook nieuwe cursussen georgani seerd moeten worden. De initiatief groep in Nederland blijft zich hiervoor inzetten en wil door middel van acties het geld bijeen zien te krijgen om Radio Freedom mede in stand te houden, zo lang er nog apartheid is, zolang er nog geen vrije pers is en zolang Radio Free dom de hoop op bevrijding levend houdt. «mixn Het concert aanstaande zaterdag bij Buk Buk is een ondersteuning van Ra dio Freedom. Alle entreegelden worden door het Heilooër jongerencentrum af gestaan ten bate van Radio Freedom. De entree is per persoon 3,50: een ge ring bedrag, maar bij een goed gevulde zaal kan dat aardig oplopen. Bovendien mag wie dat wil natuurlijk ook meer bij dragen. Bij de entree kan men hiervoor terecht of andërs kan men een donatie overmaken op gironummer 580900 t.n.v. AABN (Anti- ApartheidsBeweging Nederland) te Amsterdam o.v.v. 'Radio Freedom'. Op de avond van de tiende juni is er ook een stand aanwezig, waar men allerlei materiaal over Radio Freedom kan verkrijgen. HEILOO - The Porcupines, de band die op zaterdag 10 juni van 20.30 uur 's avonds tot ongeveer 01.00 uur 's nachts de muziek verzorgen bij Buk Buk, heb ben heel wat in petto. Niet alleen wordt het een marathon-sessie met een dubbe le knipoog naar de jaren '60, maar ook wordt het een interessant avondje, ge zien de velen, die samen met de band op het podium zullen staan. Het wordt een grootse Porcupine-Party in het teken van Radio Freedom en daarnaast een pure Heilooër aangelegenheid. The Porcupines hebben het ruime jaar dat de band bestaat furore gemaakt in Heiloo en directe omgeving. Het begon met een optreden bij De Foresters, waarna al snel ook de grote zaal van Buk Buk werd platgespeeld. Dat doet de vijfmansband - Piet Schouten, Sjaak Klaasse, Gerrit-Jan van Kampen en Henk-Jan en Gert-Paul van der Horst - met swingende nummers uit de jaren '60, waarvan er vele tientallen zijn in gestudeerd en soms ook enigszins bewerkt. Volgende optredens waren er onder meer bij wijk vereniging Plan Oost op Koninginnedag, bij voetbalclub Alk- maarsche Boys en nogmaals bij Buk Buk, nu vanwege het 20-jarig bestaan van de jongerenvereniging. Ook werd in zuidelijk Heiloo bij 't Akertje gespeeld, hetgeen een groots succes werd. Maar de activiteiten breidden uit: er kwam een rubriek in de Uitkijkpost, er werden t-shirts gedrukt en ook op sportief ge bied roerden de bandleden zich. The Porcupines werden steeds meer een ber grip in Heiloo. Toch is 'begrip' maar betrekkelijk. Want hoewel je weet uit welke muzikale hoek de Porcupines-wind waait, toch is het telkens weer anders. Veel beter is het dan ook om te spreken over optredens van 'The Porcupines Friends'. Steeds weer wordt een nieuw element aan de optredens toegevoegd, nooit is met ze kerheid het verloop van een avond te voorspellen. Geen zin om op te staan Zaterdag 10 juni zal het niet anders zijn. De Porupines-organisatie is al maanden bezig om er opnieuw iets bijzonders van te maken. Dat gebeurt allereerst door het gastoptreden van Richard Reisinger. Hij kreeg bekendheid met de formatie 'Het', toen die band in de hitparades kwam met het nummer 'Ik heb geen zin om op te staan'. Maar niet alleen deze kraker, maar ook een aantal andere swingende nummers zal Richard Reisin ger met The Porcupines brengen. Voorts zullen diverse plaatsgenoten het podium beklimmen en al dan niet sa men met The Porcupines een aantal nummers te brengen. Om te beginnen leggen Gerrit-Jan en Sjaak ergens mid den op de avond hun gitaren in de han den van Cees en Bart, die dan zullen be wijzen dat ze meer kunnen dan sjouwen met apparatuur. Nog een telg uit de Klaasse-clan, ge naamd Arie, zal z'n opwachting maken. Waren het de vorige keer nummers van The Dubliners, nu z^l hij waarschijnlijk op zijn geheel eigen en bedreven wijze enkele liedjes brengen van Cornelis Vreeswijk,' fen Jaajj Fischer. iShakv ,rJa|^ Keizer -kan, op „de Porcupine-Party natuurlijk niet ontbre ken. Samen met de band staat hij garant voor een stevig stukje rythm blues. Stevig zal ook het optreden worden van Rob Pancras alias Pietje Punk of Pietje Porno, zoals u wilt. Samen met z'n maatje laat hij onder begeleiding van The Porcupines de 'boots' van Nancy Sinatra heftig op en neer stampen. Verder zullen er wellicht spontaan een aantal mensen uit het publiek het podi um opklimmen om hun zangkunsten te vertonen, maar daarover kunnen we op dit moment gelukkig nog niet over uit wijden. Het belooft dus een groot spek takel te worden met The Porcupines op zaterdag 10 juni tijdens het benefiet concert voor Radio Freedom. Het con cert begint om 20.30 uur, zaal open om 20.00 uur, de entree is 3,50. HEILOO - Your Best Friends is een viermansformatie uit Amsterdam, die haar muziek 'rock en rommel' noemt. Het schijnt vandaag de enige popmu ziek te zijn, waarmee je je ouders nog echt kwaad kunt krijgen. Opvallend is het voor deze, streng digitale, tijd nogal oneerbiedige gebruik van electronica; het lijkt alsof de groep de hele House- hausse binnenste buiten keert en voor schut zet. Vrijdag 9 juni kan je in het café wan Buk Buk 4iómen luisteren en zien wat Your Best Friends met al deze kryptische omschrijvingen bedoelt. De aanvang is ongeveer 22.00 uur, de en tree voor leden en cjp-ers 4,00, voor anderen 5,00. HEILOO - Het benefiet-concert voor Radio Freedom bij Buk Buk m.m.v. The Porcupines is tot stand gekomen in samenwerking met de Werkgroep Zuid elijk Afrika van 'Alkmaar Tegen Fa scisme en Racisme' (ATFR). De ATFR heeft voor de maand juni een groots programma samengesteld onder de noe mer 'Alkmaar tegen apartheid'. De doelstelling van ATFR is racisme en onderdrukking te bestrijden, de strijd tegen apartheid in Zuid-Afrika te on dersteunen en door middel van activitei ten de bewustwording in Alkmaar en omstreken te bevorderen. Sinds vorige week is er een groot aantal activiteiten van start gegaan, waaronder informa tiebijeenkomsten, tentoonstellingen, theater en enkele benefiet-concerten. Van de twaalf activiteiten vinden er elf in Alkmaar en één in Heiloo plaats. Voor het uitvoeren van de verschillende werkzaamheden, waaronder het verwij deren van fascistische leuzen en kreten op gebouwen, overleg met de regionale meldkamer tegen discriminatie, contact onderhouden met diverse organisaties en gemeenten, standwerk en het geven van voorlichting waar dat kan, zijn er altijd nieuwe medewerkers welkom. Voor informatie hierover en over de za ken waarvoor de ATFR staat kan men terecht bij de stand op zaterdag 10 juni bij Buk Buk of kan men contact opne men met Cor Coevert (tel. 110623), Maartje Braak (tel. 120218), Rieneke Veen (tel. 151529) of Joop Tulp (tel. 338610). Steum DE (ONDERGRONDSE) a VERïETSRADio WAN ZUID-AFRIKA HEILOO - Het gaat goed met de stand van de zangvogels in het bos van de bui tenplaats Nijenburg, eigendom van na tuurmonumenten. De bezoeker van het bos bij Heiloo hoort veel verschillende vogelgeluiden tijdens zijn wandeling. De nachtegaal is ook weer te beluiste ren, voor het tweede jaar laat hij zijn melodie horen. Vogels voelen zich weer thuis in Nijenburg. Vroeger werd het grootste deel van het bos geëxploiteerd als hakhout. Vraag naar hakhout is er echter allang niet meer. Het bos groeide uit tot een dicht bos met veel stammen en er groeiden nauwelijks planten onder de bomen. Natuurmonumenten is bezig het bos om te vormen tot een gevarieerd bos met boomsoorten die er thuis horen. In de afgelopen periode heeft natuurmonu menten een aantal percelen gedund. Een deel van het hout is gekapt. Hierdoor ontstaan open plekken in het bos en op die plekken kunnen weer planten en bo men kiemen en groeien. Er komt een ondergroei en het bos wordt gevarieerder. Veel zangvogels vinden in de ondergroei beschutting. De toename van de onder groei zorgt ervoor dat er ook meer vo gels komen. De vogelzang is een mooie aanvulling op alles wat er te zien is tij dens een wandeling door Nijenburg. HEILOO - In afwachting van de ein dexamenresultaten vertrokken de leer lingen vergezeld door 6 leerkrachten op maandag 29 mei naar de Ardennen. Als afsluiting van hun mavo-periode kozen de vierdeklassers ditmaal niet voor het bijna traditionele zeilkamp, maar voor een overlevingstocht in de Ardennen. In de vroege maandagmorgen koerste de bus richting Nisramont, waar kayaks klaar lagen om een tocht van 20 kilome ter over de Ourthe te maken. De om standigheden waren schitterend, de zon scheen, de temperatuur was aangenaam en de deelnemers goed gemutst>£r werd vijf uur gepeddeld, richting La Roche, door stroomversnellingen, langs rotsen en onder laag hangende bomen. Dat kayaks op rotsblokken bleven steken of om gingen was vaak niet te vermijden. In La Roche was er gelegenheid om op krachten te komen en Belgische friet te eten. Vervolgens werden de leerlingen in 5 groepen op verschillende punten ge dropt. Met behulp van een landkaart zochten de leerlingen hun weg paar het huis waar zij de nacht zouden doorbren gen. Het was een wandeling van onge veer 10 kilometer, die grotendeels in het donker moest worden afgelegd. Het verliep allemaal naar wens, hoewel ve len een vermoeide indruk maakten. Na een zeer korte nacht maakte iede reen zich op voor een voettocht van 4 uur via steile hellingen naar de rots Her- ou. Deze grimmige rots van 30 meter hoog werd met behulp van touwen be klommen. Weliswaar een veilige onder neming, omdat iedereen goed aan tou wen vast zat, maar niettemin een enge klim. Zoekend naar steunpunten in de vorm van smalle richels en kleine spleet jes worstelden de meesten zich een weg omhoog. Uitgeput, maar voldaan arri veerde men op de top. Een angst overwonnen, een ervaring rij ker. Het afdalen van deze berg, het z.g. abseilen, was eenvoudiger, maar zeker niet minder eng. Je laten zakken langs een hoge rotswand vereist moed en ge zegd mag worden, dat het deze leerlin gen niet aan moed ontbrak. Ondanks de vele inspanningen, die moesten worden verricht, was er nie mand die klaagde. Integendeel, er heerste een uitstekende sfeer en een ge zonde kameraadschap. Na een douche en een warme maaltijd was er tijd voor ontspanning. De leerlingen leefden weer helemaal op in een disco, waar de Belgi sche New Beat de moehied deed verge ten. Woensdagmiddag werd Brussel be zocht als afsluiting van een zeer geslaagd kamp in afwachting van hope lijk even geslaagde examenresultaten. HEILOO - Op pagina 2 van de Uitkijk post van vorige week kon u reeds het eeh en ander lezen over de activiteiten van Heilooënaar Jan Swart ten bate van Pater Ted Bandsma in Villaverde op de Philippijnen en Zuster Canisia Dekker op Bali. In 1988 bracht de heer Swart zijn eerste bezoek aan hen, in janua ri/februari van dit jaar gevolgd door een tweede reis naar het Verre Oosten. Geïmponeerd door het werk van het tweetal en door de armoede en barre le vensomstandigheden van zoveel mensen startte de heer Swart een geldinzameling. Op de vooravond van zijn tweede reis was er op het speciale rekeningnummer van de Rabobank bijna 6.000 gulden gestort. Daarvan nam Jan Swart er 4.000 mee op zijn tweede reis om het persoonlijk te overhandigen. De reis van drie weken begon op 18 januari met de vliegreis naar Manilla. Met 40 kilo bagage, waaronder een zestal Edammer kaasjes van een gulle gever uit Limmen, kwam de heer Swart aan in de Filippijn se hoofdstad. Hij werd door Pater Ted afgehaald, waarna zij naar een zusterhuis annex scholencomplex gingen. Vandaaruit en kele oude bekenden opgezocht, waaron der de Spaanse priester Arrietta en Oscar Telmo, de ingenieur, waarmee Jan Swart zoveel had opgetrokken tij dens de eerste reis. Het was een hartelijk weerzien. De volgende dag was er een bezoek aan de ziekenafdeling, waar enkele kinderen uit het dorp Villaverde lagen voor ver schillende operaties. Ondermeer het meisje op de foto's, dat met een vreselij ke vergroeiing werd geboren en meer dan tien operaties moet ondergaan. Op de arm van haar moeder ziet u haar na de eerste operatie. Hierna werd afgereisd naar Villaverde, waar een dag later een bezoek werd ge bracht aan een rijstboertje, die door botkanker nog maar een paar dagen te leven had. Na zijn dood, vier dagen la ter, heeft Pater Ted samen met de fami lie zich ontfermd over de vrouw en drie kinderen, die de man naliet. Kinderstemmen Emotioneel was voor Jan Swart het weer horen van de zingende kinderen tijdens de mis op zondag, iets wat hij nooit zal vergeten. De dagen die volg den werden al wandelend in de omge ving en met korte trips, onder andere naar een koffiefabriekje, gevuld. Veel te snel kwam het moment van afscheid, maar niet nadat eerst een bedrag van 3.500 gulden aan Pater Ted was over handigd als ondersteuning van zijn werk. Onderweg naar Manilla bezocht de heer Swart nog de uit Heiloo afkomstige Pa ter Martien Winnubst, die vergeleken met Pater Ted onder veel betere om standigheden en temidden van minder armoede zijn werk kan doen. De reis voerde tevens door het gebied waar kort daarvoor een orkaan fors had huisgehouden. De reis naar Bali verliep voorspoedig. Jan Swart werd opgehaald door Zuster Canisia Dekker, die al 54 jaar in Indo nesië werkzaam is, waarvan de laatste 15 jaar op Bali. Met haar en andere zusters bracht de heer Swart een bezoek aan het leprakamp, waar hij ook tijdens zijn eerste reis was geweest. Voor dit kamp overhandigde de heer Swart een gift van 500 gulden. Ook was er een weerzien met diverse Balinezen, zoals het hindoe-echtpaar van een souvenier-toko. Met hen be zocht hij een hindoe-tempel en maakte een viering mee. Groot kampioene Diep respect heeft Jan Swart voor de missionarissen, die hun werk onder vaak erbarmelijke omstandigheden moeten doen. Dat respect blijkt bij voorbeeld uit de wijze waarop hij Zuster Canisia beschrijft in zijn reis verslag: 'Zij is een groot kampioene in het beoefenen van naastenliefde, haar gouden plak de diepe dankbaarheid van de misdeelde, kansarme mens'. Bedankbrief van Pater Ted Bandsma ,,Met vreugde mochten wij deze week weer een persoonlijke visite hebben van de heer Jan Swart uit Heiloo, die ons zonder veel om haal, wel met een glunderend ge zicht, de somma van 3.500,- overhandigde. 'Van mijn vrien den en connecties', zei hij, 'en er komt best nog wat meer'. Net bezig met het berekenen van een nieuwbouw-kostenopgave, met een aantal zieken zoals ge woonlijk op ons rekenend, het voeden, kleden, etcetera van de 35 wezen, halfwezen en andere arme kinderen die bij de missie gelogeerd zijn en allerlei scholen volgen, betuigen wij dan ook via Oom Jan onze dank namens de begunstigden". Father Ted Bandsma, Villaverde, Filippijnen Deze dankbrief zegt veel over hoe dringend Pater Ted Bandsma financiële steun kan ge bruiken voor zijn werk, bij het realiseren van een aantal voorzie ningen en het levensonderhoud van zovelen, die op hem rekenen. Wie, beter dan in woorden, wil zien hoe de situatie op de Filip pijnen is, kan bij Jan Swart di verse foto-dlbums inzien. Wel licht dat men dan nog meer be grijpt dat hulp noodzakelijk is. En bedenk: 10 gulden hier in Ne derland is op de Filippijnen 100 gulden waard. De heer Swart zal u via de Uit kijkpost op de hoogte houden van zijn activiteiten ten bate van het werk van zowel Pater Ted als Zuster Canisia op Bali. LUCHTPOST HEILOO HEILOO - Wedvlucht Etampes, 27 mei. Deelname 188 duiven, los om 6.30 uur. Uitslag: Bruin-Wittebrood (Mee 37) 1-10-11-18-19-22-23 -26-27-31 -3 3 -34-44 J.P. Pepping (9) 2-42-47. Ed Maat (3)3. G. Schouten (4) 4-20-29-46 M.P. Meijer (13) 5-6-8-9-14-30. A. Breed sr. (12) 7-35 N. de Haan (16) 12-21-24-25-28-37-48. J. Telleman (11) 13-38. Adrichem-Kaandorp (11) 15-17 Th.J. v.d. Berg (17) 16-36. H.J. Lases (9) 32 S. Meijssen (12) 39-4M3^5. Wedvlucht St. Niklaas, 27 mei. Deelna me 224 duiven, los om 7.00 uur. Uitslag: N. de Haan (Meer 27) 1-4-9-10-11-22-23-24-27-31. J. Teileman (7) 2-13 Ed Maat (8) 3-15-25-34 Comb. Molenaar (15) 5-16-19-29^3-45. G. Schouten (11) 6-8-17-20-28. Th. J. v.d. Berg (17) 7-21-33-35-36-17 Adrichem- Kaandorp (9) 12 M.P. Meijer (23) 14-26-30-42 F. Kaandorp (14) 18-38. H.J. Lases (13) 32^1-44-46 J.P. Pep ping (9) 39 Comb. Bakker-Dirkson (20) 40. VOETBALSTRIJD IN VOLLE GANG AKERSLOOT - In Akersloot is deze weken een voetbalstrijd aan de gang om het zaalvoetbalkampioenschap van Akersloot. Deze strijd speelt zich af op het handbalveld van de vereniging Meervogels 60 en begon dinsdag 30 mei met de wedstrijd Autoschade Krom te gen Jachtwerf Verduin. De Krommetjes wonnen met 2-0. Een verrassende uit slag was de wedstrijd Kaandorp Hypo theken 1 tegen Lake Birds. De Lake Birds wonnen met 3-1, mede door enige schoonheidsfoutjes in de achterhoede van Kaandorp Hypotheken 1. Ook Kaandorp Hypotheken 2 verloor en wel met 6-3 van Bloemen Verduin. 't Pontje draait op verschillende fronten goed. Het dames-elftal behaalde in 40 minuten tijd een 30-0 overwinning op de Schatjes, die ondanks deze forse neder laag toch nog een glimlach konden laten zien. 't Pontje 1 en 2 bij de niet- recreanten wonnen beide en bij de re creanten won 't Pontje verrassend met 3-1 van Kerssens Montage, een team dat eerder de Dresch Boys met 9-2 naar het Dresch terugstuurde. F.C. Gemeente verloor met 3-2 van IBS, de mannen hadden hun avond niet, zo zei de coach, maar een avond later hadden zij het weer wel. Zij won nen toen van kampioen BI (Belektro '84) met maar liefst 6-1 met wat men een uitgekiend spelletje noemt. De komende week staan er weer leuke en vooral spannende wedstrijden op het programma en tot 18 juni vervalt er aan de Boschweg te genieten van veel doel punten, strijd, sensatie en spanning. COR MOOIJ NIEUWE VOORZITTER EGMONDIA EGMOND - Egmondia, dat dit jaar haar 50-jarig bestaan viert, heeft een nieuwe voorzitter. Na alle feesten en an dere aktiviteiten is tijdens een algemene bestuursvergadering met algemene stemmen Cor Mooij tot nieuwe voorzit ter gekozen. Naast de Egmondse foto graaf zijn Jaap Wijker als secretaris en Adri Wittebrood tot het bestuur van de voetbalvereniging toegetreden. Cor Mooij volgt J. Gravemaker op, die na een half jaar zijn functie opgaf en uit het bestuur stapte. Binnen het bestuur hebben de benoemingen een aantal be langrijke verschuivingen tot gevolg ge had. Arie Koopman ruilt de functie van secretaris voor die van penningmeester. Wedstrijdsecretaris is Joop Dekker, die voorheen de functie van vice-voorzitter bekleedde en dit overdroeg aan Aris Gravemaker, die tevens voorzitter is van het jeugdbestuur. De overige bestuursleden zijn R. Huiberts, E. Ko nijn, S. Minkema, J. Schut en C. Snijders. Na een langdurig penningmeesterschap heeft H. Schravemade de Egmondse vereniging als bestuurslid vaarwel ge zegd. De algemene ledenvergadering moet in het najaar nog haar definitieve goedkeuring verlenen aan de benoemingen. Vanuit Bali ging de heer Swart weer te rug naar Manilla, waar hij nog enkele dagen verbleef. Onder andere was er een excursie naar een vulkaan en een be zoek aan een begraafplaats uit de twee de wereldoorlog. Op de voorlaatste dag bezocht hij nog Pater Cor Lagerwey en opnieuw Pater Arrietta. Na afscheid ge nomen te hebben van de bekenden en vrienden, zoals Oscar Telmo, vertrok Jan Swart op 7 februari richting Nederland. Na zijn tweede bezoek aan de Philippij nen en Indonesië is de heer Swart nog meer gesterkt om de inzameling van geld voor ondermeer Pater Ted en Zuster Canisia voort te zetten. Op dit moment staat er een bedrag van 2.240 gulden op de rekening. Jan Swart hoopt dat dit veel meer zal worden, zodat hij bij een volgend bezoek weer flinke gif ten kan doen. Met de geldbedragen kunnen enkele jongeren hun studie voortzetten en kun nen anderen medische hulp krijgen, zo dat hun leven meer dragelijk wordt. Het nummer van de Rabobank t.n.v. Pater Ted Bandsma, p/a J. Swart te Heiloo, open voor uw bijdrage. Het banknum mer is: 12.05.13.730. En bedenk: 1 hulp is altijd meer dan 100%. medelijden. OUDE AMBACHTEN OP CSG DE SLUYS ALKMAAR - Deze week zijn de eerste klas leerlingen praktisch bezig in een achttal oude ambachten. Dit om de leer lingen zelf te laten proeven hoe deze ar tikelen worden gemaakt. Wat weten zij er nog van? Bijna alles wordt immers in het groot op fabrieken gemaakt. De afsluiting van deze week op vrijdag 9 juni gebeurt in het decor van een Mid deleeuws straatje, gebouwd in de kanti ne van de school, waar de in oude kledij gestoken ambachtslieden de door hun vervaardigde produkten aan de man proberen te bfengen. Ouders en be langstellenden zijn vanaf 12.30 uur van harte welkom om dit Middeleeuws spektakel mee te maken. Tevens kanj men in de school uitgestalde werkstuk-, ken van de examenkandidaten- bewonderen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 4