SILUCLE1_ nu uitverkoop 20 tot 50% korting KOM IN DE TUIN STUNT PRIJZEN Afdelingen van SV De Foresters gaan door als zelfstandige clubs intra tuin Net wat meer Mode A.J. VOS C. HACHMANG Van Os Mode 't Loo Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Van de Ridder wi' u de weg in Heiloo. 072-330332 VANGST VAN Z'N LEVEN! m Westerweg heeft toplaag nog 4 dagen met echte binnenhuisarchitectuur Kennemerstraatweg 99 Heiloo Telefoon 33 11 99 Garcia. 54e JAARGANG NO. 32-9 AUGUSTUS 1989 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. heiloo Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 Koningin Wilhelmina Fonds Giganten van vaste planten Extra grote vaste planten, extra kleine prijsjes. B.v. de fraaigepluimde astilbe, de forse hosta en nog veel meer bloeiende borderplanten. Kom uitzoeken: mm qj- van.J-rOfTvoor een aantal themanummers sa men over diverse onderwerpen. Het eerste thema-nummer verschijnt op woensdag 23 augustus 1989 en handelt over Cursussen Onderwijs Redactionele bijdragen en advertentieopgaven dienen uiterlijk donderdag 17 augustus 1989 ingeleverd te worden. Themanummers Uitkijkpost De redactie van de Uitkijkpost stelt de tweede helft van 1989 Rechte Hondsbosschelaan 22, (Postbus 68, 1850 AB), Heiloo. Voor meer informatie: 072 - 330175. Ski-show, vuurwerk en waterorgel in Egmond-Binnen Oplossing v Makelaar Taxateur o.g. hypotheken °°P ffi Postbus 95.1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN ÏSS Kantoor: Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES -t Daar sta je dan al 14-jarige Heilooénaar langs de waterkant van de Karramel-vijver in Plan Oost met een paling van 89,5 cm in je hand! Dit overkwam John Kaandorp, wonend in de Butterlaan. John is een fa natieke visser, hij heeft zelfs een speciaal wagentje voor achter zijn fiets, waar alle nodige spullen in passen. De paling, die 2050 gram woog, is tot dusver natuurlijk de vangst van z'n leven. Na het afgelopen weekend hoeft John in ieder geval geen sterke verhalen te verzinnen: hij kan er één vertellen, die op waarheid berust. Loodgietersbedrijf gas, c v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 1850 AB Heiloo. tei 072-330175 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175 IllHl Redactie-adressen Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Rosendaal 89 1881 RK Heiloo (072-332241) Dit blaö verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 c?nt (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. AUDIO-VIDEO-TV Winkelhof 'I LOO POLITIEBERICHTEN HEILOO - Op de Butterlaan is bij een woonhuis een groene wijnfles door het raam gegooid met daarop de tekst „Uit buiters, de volgende is een echte". Iemand had duidelijk een afkeer van verbodsborden. Bij Bungalowpark Duinzicht werden er tenminste twee gestolen: 'Verboden voor honden' en 'Verboden voor onbevoegden'. In een caravan, die op klein Varnebroek staat, is ingebroken; ze namen een vi deo, een walkman, een zegelring en een portefeuille mee. Wie het kleine niet eert is het grote niet weerd. Bij de Honkbalvereniging de Fo resters werden snoep en een collectebus gestolen. Een Duitse auto, die bij Westerhoeve geparkeerd stond, werd opengebroken en een radio-cassetterecorder meegeno men, schade 2000 DM. Een woning aan de Vlei moest het ook ontgelden. Daar kwam men binnen door een raam en nam een paspoort, eu ropas en geld mee. Een auto op de Laan van Frans moest het ook ontgelden, ruitenwisser en bui tenspiegel werden vernield. Een mevrouw, dié haar nieuwe vouw fiets aan het proberen was, kwam op de Westerweg lelijk tenval. Met een heup- fraktuur moest zij naar het ziekenhuis worden gebracht. Op de kruising Pastoor van Muijen- weg/Ewisweg vond een flinke aanrij ding plaats. Beide chauffeurs naderden niet bepaald „voorzichtig" het kruispunt. Beide auto's waren total- loss. Eén bestuurder was licht gewond, de ander moest naar het ziekenhuis in Alkmaar worden gebracht. Dit gebeur de zondag 6 augustus om 14.40 uur. De politie zoekt ooggetuigen: tel. 333144. Een melding bij de politie dat iemand, die niet meer op z'n benen kon staan van de drank, toch in z'n auto was gestapt, leidde tot een aanhouding. Een blaastest en inname van het rijbewijs waren het gevolg. Een woning aan de Kennemerstraatweg kreeg ongewenst bezoek maar er werd niets vermist. Er werden deze week weer 8 fietsen gestolen. SLOTCONCERT EGMOND - Ter afsluiting van de Jut- terstentoonstelling in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef, zal op zaterdag 12 augustus een concert plaatsvinden met medewerking van Eleonore Winkelman-v.d. Mortel (mezzo-alt), Marek Konecny (altviool) en Karin Vol- mer (piano). Dit trio zal werken ten ge hore brengen van o.a. J.S. Bach, J. Koetsier, F. Chopin en J. Brahms. De entreeprijs voor deze avond bedraagt 10,00 per persoon incl. koffie en koek. Aanvang van het concert om 20.15 uur. Kaartverkoop direct bij de Slotkapel of reserveren; tel. 02206-1990. WORDT DONATEUR VAN HET JUBILERENDE H.S.V. HEILOO - Juist het komend seizoen wordt de donateur van H.S.V. voetbal extra voordeel geboden. Naast de ge bruikelijke vrije toegang tot de voetbal wedstrijden en indien gewenst een zit plaats in de overdekte tribune, beker wedstrijden van de K.N.V.B. uitgezon derd, heeft men ook toegang tot de feestelijkheden bij het 60-jarig bestaan van de vereniging begin juni 1990. Een reden temeer om als u nog geen do nateur bent even de telefoon te pakken en het nummer van Gerard Bolten (332071) te draaien. Hij zorgt dan dat u per omgaande in het bezit komt van een donatcurskaart voor het seizoen 1989-'90. De bijna 60-jarige vereniging heeft bewezen veel voor Heiloo te doen. Aan u nu de kans iets terug te doen. Bij hen die reeds donateur zijn komt de heer Bolten binnenkort weer langs om de contributie op te halen. Handbalvereniging De Foresters krijgt bestuurlijke ondersteuning van de voetbalvereniging onder dezelfde naam. SV wel de financiële administratie voor alle takken van sport bij De Foresters bleef beheren. In die situatie is tot op heden nog niets veranderd en dat bete kent dat de SV in feite in het krijt staat bij alle subverenigingen. Deze situatie en andere financiële peri kelen leidden in het recente verleden tot meningsverschillen. Een commissie van drie wijze mannen werd in het leven ge roepen om de problemen te bekijken en oplossingen aan te dragen. Hun rapport echter werd afgewezen. De problemen bleven, dus werd er doorgezocht. In het afgelopen jaar werd duidelijk dat de honk- en softballers uit louter sportief oogpunt serieus met BSC Heiloo sprak over. een mogelijke fusie tussen beide verenigingen. Voor de voetbalvereni ging was dit aanleiding om toch weer te spreken over de ontbinding van de SV. Schulden wegwerken Aan het einde van de maand augustus wordt aan de leden een voorstel voorge legd om tot ontbinding van SV De Fo resters over te gaan en om de vier subve renigingen als zelfstandige clubs te laten voortbestaan. Aan dit voorstel is een fi nanciële afwikkeling gekoppeld, waar bij door overdracht van roerende goe deren en het gebruiksrecht van onroe rende goederen (zoalc kleedkamers en kantines) de schulden van de SV worden weggewerkt. De heren E. Smit en C. Rootjes, woord voerders van het interim-bestuur, heb ben goede verwachtingen ten aanzien van het voorstel tot ontbinding. Zij noe men de ingeslagen weg onafwendbaar, maar menen dat het voorstel inclusief de nodige financiële garanties een juiste keuze is. Op het organisatorische vlak verwachten zij alleen bij de handballers mogelijk problemen, maar de voetbal lers hebben alle steun toegezegd. Min 1, plus 4 Het is nu derhalve aan de leden om zich uit te spreken tijdens >de verschillende vergaderingen, die aan het einde van de maand worden gehouden. Begin sep tember weten we dan of het verlies van één SV De Foresters wordt gecompen seerd door de komst vi or nieuwe clubs met Foresters als naamJde voetbalvere niging (375 leden), de :aalvoetbalvere- niging (66 leden), de handbalvereniging (70 leden) en de honk- én softbalvereni- ging (121 leden) De Foresters. HEILOO - Een belangrijk deel van de inkomsten van het Koningin Wilhelmi na Fonds wordt verkregen door de lan delijke collecte. Dit geid is voorname lijk bedoeld voor heronderzoek naar kanker. L>oor te colteuéren kunt u dus iets doen aan de kankerbestrijding. In Heiloo zijn helaas te weinig vrijwilligers om de collectezakjes op te halen. Het is slechts een paar uur per jaar en wel in de periode van 28 augustus tot 10 septem ber. Wilt u ons helpen dan kunt u zich aanmelden bij: mw. Hendriks, tel. 333265 (na 15.00 uur) of bij mw. Klerk, tel. 334368. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo Kennemerstraatweg 129, Heiloo. Door de ontbinding van SV De Foresters gaat Honk- en Softbal Club De Foresters voortaan zelf de kantine exploiteren. HEILOO - Sportvereniging De Fo resters heeft z'n langste tijd gehad. Als alles gaat zoals het huidige interim- bestuur verwacht wordt de SV per 1 sep tember aanstaande ontbonden. Maar van het einde van de sportieve activitei ten is echter geen sprake. De bij de SV ondergebrachte voetballers, zaalvoet ballers, handballers en honk- en soft ballers gaan vanaf die datum met zelfstandige verenigingen, alle onder de naam De Foresters, verder. Het gaat dan ook voornamelijk om een formele 'papieren' wijziging, waar de meeste le den niets van zullen merken. Voor de oorzaak van het verdwijnen van SV De Foresters moeten we terug in het verleden. Tot 1982 namelijk was de SV een omni-sportclub met een afdeling voor de verschillende takken van sport. HEILOO - Verschillende leden van de afdeling Heiloo van de KMTP hebben een tuin die met veel zorg er toewijding wordt onderhouden. Een tuin die de moeite van het bekijken waard is. Ei genlijk zou iedereen die mooie tuinen eens moeten zien! Dankzij een gezamenlijk initiatief is er op zaterdag 12 augustus van 10.00 tot 17.00 uur een open tuindag. U bent dan van harte welkom op onderstaande adressen om een kijkje te nemen in de tuinen. De eigenaars zijn vanaf 10.00 uur 's morgens bereid om u te ontvan gen en u iets te vertellen over de leuke, interessante of speciale dingen in hun tuin. U mag gezellig even rondkijken en genieten van het moois. U kunt er een fiets- of autotochtje van maken. We zijn blij dat de gastheren en gast vrouwen van de tuinen, evenals twee jaar geleden het geval was, hun mede werking aan de gratis open-tuin-dag willen verlenen. Er ligt in elke tuin een bezoekerslijst. Voor de statistiek ver zoeken wij u het gasten/bezoekersre- gisters te tekenen. De eigenaars van de tuinen stellen hun tuin gratis voor u open, één ding: we gaan ervan uit dat u eikaars tuin respecteert: Op die voor waarde bent u zaterdag 12 augustus van harte welkom op deze adressen: Castricum: K. de Wit, Beverwij kerstraatweg 166; H. Scheerman, Wa- yenburg 6. Limmen: Jac. Boersen, Visweg 46; (nr. 46), B. Zonneveld, Pagelaan 11 (fuchsi- as's), J. Schuurman, Pagelaan 2a, G. Duits, Hogeweg 99. Heiloo: A. Klaasse, Kennemerstraatweg 121 (fuchsia's), C. Klaasse, Spanjaards laan 14 (beperkt parkeren), J. Schrama, Holleweg 51 (fuchsia's), C. Gobets, Spoorlaan 4, (alpentuin), A. Rotteveel, Boekelermeerweg 17a, W. Konijn, Boe- kelermeerweg 3, N. Bijvoet, Het Zeven huizen 20, Th. Nanne, Het Zevenhuizen 22, C. Kamer, Heerenweg 106. Meer informatie over de aktiviteiten van de KMTP kunt u krijgen in de tuin van de heer Kamer, Heerenweg 108 in Heiloo of van Jac. Boersen, Visweg 26 in Limmen. kleurige lichtbundels welke de wa terstralen verlichten. Na afloop van het waterorgel vindt er een groots vuurwerk plaats. Op zondag 13 augustus kunnen liefheb bers van sensatie hun hart ophalen bij het zien van de Coca-cola free style ski show. De zeer befaamde groep van de beste freestyle skiërs van Europa zal het publiek versteld doen staan met hun pu re ski-akrobatiek. Vanaf de 10 meter hoge springschans glijden zij naar bene den om daarna te worden gelanceerd. Zij laten op de ski de meest ongelooflij ke kapriolen zien: enkelvoudige, dubbe le en schroefsalto's en een combina- tiesprong met drie springers tegelijker tijd met totaal 8 salto's. Reeds vier jaar trekt dit stuntteam door Nederland. Op zondagmiddag is dit team te zien in Egmond-Binnen vanaf 13.00 uur. In dat jaar werd het verenigingsrecht ge wijzigd en deze doorgevoerde wijzigin gen maakten van de afdelingen nage noeg volledig op zichzelf staande vere nigingen. De SV was vanaf dat moment een overkoepelende organisatie, die als belangrijke taak het beheer van het complex De Egelshoek had. Financiële rol Vorig jaar publiceerde de redactie van de Uitkijkpost al eens een foto van een gedeelte van de Westerweg: het deel tussen de Be/ieslaan en Schuine Hondsbosschelaan. Reeds geruime tijd was het wegdek toen al voorzien van een nieuwe onderlaag, maar de bovenlaag liet op zich wachten. De afgelopen maanden is op diverse plaatsen in Heiloo geasfalteerd. Ook het deel van de Westerweg heeft nu de lang verwachte nieuwe toplaag gekregen. EGMOND-BINNEN - Op zaterdaga vond 12 augustus wordt, tijdens het eve nement Egmond op z'n kop', op het voetbalterrcin van St. Adelbert, het unieke waterorgel van de Egmondse Vrijwillige Brandweer vertoond. Het is al weer enige tijd geleden dat dit spel van water, muziek en licht vertoond is in onze omgeving. Op de tonen van de muziek, samengesteld door een tweetal medewerkers van de muziekvereniging Eensgezindheid, zullen de waterstralen op en neer gaan. Dit muziek- en wa- terspel wordt compleet gemaakt met Een tweede niet onbelangrijke functie vervulde de SV op financieel gebied. De zelfstandig geworden afdelingen had den namelijk zelf geen financiële midde len: die waren gestoken in allerlei opstallen, zoals de twee kantines en de kleedkamers. Op dat moment waren de middelen bij de SV ook niet voor han den om de verschillende ex-afdelingen 'uit te kopen', dus werd besloten dat de

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1