Het middenstandsdiploma: uw eerste stap op weg naar zelfstandig ondernemerschap? TYPEN STENO TEKSTVERWERKEN NOTULEREN NED. BEDR. C0RRESP. BASISKENNIS BOEKHOUDEN (BKB) INSTITUUT D0MPVL0ET er beter van worden? Middenstandsavondschool Heiloo dansinstituut peter verbiest jr. Schilderen met Mary Koekenbier Van beitel tot beeldscherm Ruim aanbod van volwasseneneducatie De Planeten Extra cursus astrologie Effectief omgaan met conflicten Financieel management Schrijvers van de nieuwe tijd Cursussen astrologie en handlijnkunde ERKENDE DANCKAERTS MODEVAKSCHOOL W. HOEBE Verkeerschool VERSTERRE De NSG heeft ook iets tegen tik- tak- tik- tak- tik- tak- hakken. gratis informatie. CURSUS ENGELSE CONVERSATIE Lf t Pi. Mag dit kind terre des hOmmes GIRO 66370 De Dors 2 - Heiloo Eén- en tweejarige opleiding Rijksgesubsidieerd. Inlichtingen en opgave: Informatieavonden: Dorpsstraat 72 Castricum, tel. 02518-55060 Baangracht 2 Alkmaar, tel. 072-117491 Doe deze winter (samen) iets gezelligs en schrijf in voor een van onze leuke dansklubs Aparte klubs voor: Jongelui (echt)paren senioren (55 alleenstaanden (castricum) UITKIJKPOST 23 AUGUSTUS 1989 Cursussen Opleidingen Miguel Ay ones werkt mee aan de cursus 'Spaans voor beginners' van Teleac. Mary Koekenbier, cue net een zeer suc cesvolle expositie in kasteel Radboud heeft gehad, begint eind september ook weer met haar lessen olieverven. Mary beschikt over een vaste ruimte in Heiloo waar zij al een aantal jaren met haar leerlingen werkt. De lessen worden (in nader overleg) 's morgens en 's mid dags gegeven. De groepen zijn nooit groter dan zo'n 10 k 12 leerlingen, zodat elke leerling de nodige aandacht krijgt. Een ieder is vrij te schilderen wat hij/zij wil. Mary zal u hierbij begeleiden en aanwijzingen geven, maar nooit haar ei gens stijl opdringen. Zo krijgt een ieder de kans een prestatie naar z'n eigen kunnen te leveren. Wie meer informatie wil hebben, kan bellen met Mar'y Koekenbier, tel. 072-158086. Op 28 augustus 1989 zendt Teleac op te levisie de documentaire 'Van beitel tot beeldscherm' uit. Dit programma is een inleiding op de cursus 'Desk Top Pu blishing' die in december 1989 van start gaat. 'Van beitel tot beeldscherm' toont de hele ontwikkeling van informatie verspreiding. De documentaire begint bij de uitvinding van klanken en schrift. Vervolgens komt de geschiedenis van het gedrukte woord aan de orde en het verhaal eindigt met een toekomstblik op de nieuwe media. De uitvinding van de boekdrukkunst betekende een wezenlijke verandering voor de toenmalige samenleving: (schriftelijke) informatie was niet meer alleen beschikbaar voor een kleine, se lecte groep mensen. Sinds de 15e eeuw is er in technische zin wel het een en ander geëvolueerd, maar een nieuwe revolutie kwam pas toen de elektronica enkele tientallen jaren gele den zijn intrede deed. Een voorbeeld: door de opkomst van de elektronische media kan nieuws nu verspreid worden op het moment dat het zich afspeelt. 'Van beitel tot beeldscherm' wordt maandag 28 augustus 1989 uitgezonden van 20.30-21.20 uur op Nederland 3. De herhaling volgt op maandag 4 december 1989 van 19.09-19.58 uur op Nederland 3. Voor meer informatie kan men tijdens kantooruren contact opnemen met het Teleac-informatienummer: 030 - 946 946. Als u overweegt om zelfstandig een be drijf te beginnen moet u voldoen aan de eis dat u voldoende handelskennis bezit. Het middenstandsdiploma is uw bewijs. Is het Middenstandsdiploma ook voor anderen van belang? Ja natuurlijk! - Voor hen die een beter inzicht willen krijgen in het moderne bedrijfsleven. - Voor hen die door studie hun positie op de arbeidsmarkt willen verbeteren. Veel werkgevers vinden het belangrijk, indien hun werknemers door studie voor het middenstandsdiploma aanto nen, dat zij bereid zijn hun kennis te vergroten. Daardoor is men beter in staat verschillende functies in het be drijfsleven te bekleden. - Voor hen die het diploma willen ge bruiken als springplank naar verdere studie, zoals bijvoorbeeld het Praktijk diploma Boekhouden en het Praktijkdi ploma Nederlandse Handelscorrespon dentie. - Voor hen die een geïntegreerde branche-opleiding in de detailhandel willen gaan volgen om een onderne mersdiploma te halen, bestaat de moge lijkheid om in te stromen. Begin juni van dit jaar wer in het Open Huis een onderwijsmarkt gehouden spe ciaal gericht op volwassenen. Veel in stellingen uit Heiloo en directe omge ving gaven acte de présènce om de vele belangstellenden te informeren over de vele mogelijkheden van onderwijs. Ook werden persoonlijke adviezen gegeven. De mogelijkheden van onderwijs en vorming zijn talrijk, zoals duidelijk wordt uit het aanbod op deze thema pagina's van de Uitkijkpost. Er is voor iedere volwassenen wel een opleiding of cursus die naar de zin is. Voor iedereen, die zijn of haar horizon wil verbreden, die een zinvolle vrijetijdsbesteding zoekt of die overweegt door middel van een opleiding naar (ander) werk te zoe ken, wordt wel een mogelijkheid geboden. Het ruime aanbod tijdens de onder wijsmarkt werd door de organisator er van, de gemeente Heiloo, samengevat in een handzaam boekje, dat huis-aan- huis in Heiloo werd verspreid. Van dit boekje, voor het geval u het bent kwijt geraakt, is nog een beperkt aantal exem plaren beschikbaar bij het Bureau Wel zijn van de gmeente. Tijdens kantooru ren kan men er terecht. Maandag 4 september 1989 start Teleac met de herhaling van de cursus 'De pla neten/Een ontdekkingsreis door de ruimte.' De cursus bestaat uit zeven te- levisielessen, zeven radiolessen en een cursusboek. Op 31 oktober zendt Teleac in het kader van deze cursus een televi- siedocumentarie uit. De afgelopen vijfentwintig jaar zijn we meer over de ons omringende planeten te weten gekomen dan in alle jaren daardoor. Reden voor Teleac om nu de ze door Channel 4 geproduceerde cur sus uit te brengen. In 'De planeten' maakt de cursist diepgaand kennis met Mercurius, Venus, Mars, Jupiter, Sa- turnus, Uranus, Neptunus en Pluto, met de aarde en de maan en met asteroï den en kometen. Door onze omgeving te leren kennen, komen we te weten hoe het heelal als geheel in elkaar zit en te vens onthult onze eigen planeet, de aar de, ons haar geheimen. De in opdracht van Teleac vervaardigde documentaire laat - in vogelvlucht - zien wat de ontdekkingsreizen in de ruimte de afgelopen vijfentwintig jaar aan fei tenmateriaal hebben opgeleverd. Televisielessen: 4 september t/m 16 ok tober 1989 iedere maandag van 19.10-19.40 uur op Nederland 3. Radiolessen: 6 september t/m 18 okto ber 1989 iedere woensdag van 20.30 - 21.00 uur op Radio 5. Televisiedocumentaire: dinsdag 31 ok tober 1989 van 22.55 - 23.45 uur op Ne derland 3. Het cursuspakket kost 45,- en is te bestellen door overmaking van dit be drag op postbanknummer 54 42 32 t.n.v. Teleac, Utrecht onder vermelding van 'De planeten.' Het boek is ook te koop in de boekhandel (ISBN 90-6533-172-7). Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Teleacinformatie- nummer 030 - 946 946. Voor de Astrologiecursus van de Stich ting Ouderenwerk die op 13 september start is de belangstelling zo groot, dat zich geen nieuwe deelnemers kunnen opgeven. Er is zelfs al een wachtlijst! In verband hiermee is besloten in novem ber met een nieuwe cursus te beginnen. Deze zal op dinsdag worden gegeven in het Open Huis en wel van 10.00 tot 11.45 uur. Als u hiervoor interesse heeft, kunt u zich aanmelden bij de heer P. KLoos, tel. 330883. Op 14 november wordt er begonnen. De kosten bedragen 40 gulden. De cursus heeft een duur van 10 lessen. Wilt u niet te lang wachten met u aan te melden, want er zijn u reeds 8 personen voorgegaan. Wenst u eerst wat informa tie, belt u dan bovengenoemd telefoon nummer. Opvallend is het, dat er zich meer dames dan heren'hebben opgege ven. Heren, astrologie is echt niet een ervaringswetenschap, die alleen voor het vrouwelijk geslacht interessant is. Dus.... Op maandag 4 september start Teleac met de herhaling van de cursus 'Effec tief omgaan met conflicten in bedrijven en instellingen.' De cursus bestaat uit zes televisielessen, zes radiolessen, een cursusboek, trainingen en een eindtoets. De cursus behandelt conflicten over za kelijke onderwerpen die zich afspelen binnen middelgrote en grote sociale ver banden in de samenleving zoals bedrij ven, instellingen, verenigingen en over heidsorganen. De cursist leert zakelijke conflicten constructief te hanteren om zo te voorkomen dat deze lang blijven voortsudderen of hoog oplopen zonder tot een oplossing te komen. In de zes televisie-programma's staat de praktijk centraal. In de studio spelen acteurs en actrices conflictsituaties na, die vervolgens worden voorzien van deskundig commentaar door drs. Miel Otto, organisatie-adviseur. De onder werpen van de zes programma's zijn: de kwestie: de inhoud van het conflict; de diagnose; vechten als tactiek; andere tactieken: samenwerken, onderhande len, vermijden en aanpassen; de rol van de buitenstaander en tot slot nazorg en preventie. In de zes radiolessen koppelen deskun digen de theorie uit het boek aan de praktijk. Televisielessen: 4 september t/m 9 okto ber 1989 iedere maandag van 21.25 - 21.55, Nederland 3. Radiolessen: 7 september t/m 12 okto ber 1989 iedere donderdag van 21.00-21.30 uur op Radio 5. Het cursusboek kost 75,00 en is te bestellen door overmaking van dit be drag op postrekening 54 42 32, ten na me van Teleac, Utrecht, onder vermel ding van 'Effectief omgaan met conflic ten.' Het boek is tevens te koop in de boekhandel, ISBN: 90-6533-182-4. Voor meer informatie kan men tijdens kantooruren contact opnemen met het Teleac informatienummer: 030 - 946 946. In de wet wordt het middenstandsdiplo ma het 'Diploma Algemene Handels kennis' genoemd. Inderdaad algemeen, want het middenstandsdiploma is niet aan een bepaalde branche gebonden. Tevens is het een bewijs voor een be hoorlijke algemene ontwikkeling. U heeft er in uw dagelijks leven altijd pro fijt van. In het bedrijfsleven wordt het diploma nog steeds algemeen gewaar deerd, zowel voor commerciële als voor administratieve functies. U wordt opge leid voor een officieel erkend diploma. Het middenstandsdiploma legt een goe de basis voor vervolgopleidingen en geeft vrijstelling voor een onderdeel van de ondernemersopleidingen. Voor vestigingen in de detailhandel is een ondernemersdiploma vereist. De opleiding hiervoor is het algemeen op gebouwd uit drie onderdelen; een cursus: - Assortimentskennis, - Bedrijfseconomische basiskennis, - Management. Cursisten die een middenstandsdiploma hebben behaald, zijn vrijgesteld van de cursus economische basiskennis en be heersen zelfs al een deel van de cursus Management. Op het ambacht is de Vestigingswet Be drijven (1954) van toepassing. Daar wordt het middenstandsdiploma als be wijs van bekwaamheid genoemd. Ook ambachtelijke bedrijven die in hun ei gen vakgebied detailhandel bedrijven, zoals bijvoorbeeld bakkers en slagers, vallen onder deze wet als 25% van de produktieve tijd of omzet ambachtelijk is. Ook in de horeca-sector wordt het mid denstandsdiploma erkend. Bezitters krijgen in de opleiding van de Stichting Vakopleiding Horeca vrijstelling voor het onderdeel handelskennis. In'hét vervoer is dezelfde regeling van kracht. Ook hier wordt het mid denstandsdiploma naast het vakdiplo ma voor vestiging geaccepteerd. Er worden geen eisen gesteld aan de vooropleiding. Iedereen ongeacht leef tijd en/of voorkennis, kan de opleiding volgen. De cursus duurt twee jaar. Di recte toelating tot het tweede leerjaar is echter zeer goed mogelijk, afhankelijk van vooropleiding en ervaring. Dit ge schiedt in nader overleg met de plaatse lijke cursusleider. Het cursusgeld bedraagt voor het cur susjaar 1989-1990 450,-. De kosten van het lesmateriaal zijn ca. 240,-, in clusief boeken. De boeken kunnen via de cursusleider worden besteld. Het examengeld is vastgesteld op 165,-. De vakken waarin schriftelijk examen wordt gedaan zijn: - Bedrijfsadministratie en inleiding informatica, - Verkoopbevordering, - Bedrijfseconomie/bedrijfsecono misch rekenen, - Rechts- en Wetskennis, - Nederlandse Taal en Correspondentie. Inlichtingen: Middenstandsavond school, De Dors 2, Heiloo, tel. 072 - 332780; 072 - 332086. Zie de advertentie elders in dit blad. Op dinsdag 5 september 1989 start Te leac met de herhaling van de cursus 'Fi nancieel Management in bedrijven en instellingen.De cursus bestaat uit acht televisielessen, acht radiolessen, een cursusboek, studiebegeleiding en een eindtoets. 'Financieel management' biedt het be drijfsleven, de overheid en de non- profitsector een gedegen leidraad bij de financiële besturing van de onderne ming of instelling. De leerstof wordt uit de doeken gedaan aan de hand van het reilen en zeilen van een fictieve drukke rij, B.V. Intpak. Met behulp van dit praktijkvoorbeeld wordt duidelijk uit gelegd hoe de toepassing van financiële besturingstechnieken tot betere resulta ten kan leiden. De cursist leert stap voor stap deze technieken op het eigen be drijf toe te passen. Televisielessen: van 5 september t/m 24 oktober 1989 iedere dinsdag van 22.55 - 23.25 uur op Nederland 3. Radiolessen: van 6 september t/m 25 oktober 1989 iedere woensdag van 21.00 - 21.30 uur op Radio 5. Herhaling van de radiolessen van 19 oktober t/m 7 december 1989 van 21.00 - 21.30 uur op Radio 5. Het cursuspakket inclusief eindtoets kost 95,- en is te bestellen door over making van dit bedrag op postbank nummer 5,4 42 32 t.n.v. Teleac, Utrecht, onder vermelding van 'Financieel ma nagement.' Het cursusboek is tevens te koop in de boekhandel (ISBN 90-6533-186-7). Voor meer informatie kan men tijdens kantooruren contact opnemen met het Teleac-informatienummer 030 - 946 946. VROUWENVERENIGINGEN AKERSLOOT HOUDEN OPEN HUIS Op woensdag 30 augustus houden de vrouwenverenigingen van Akersloot open huis in de bibliotheek van 19.30-22.00 uur. U kunt alle gewenste informatie voor het komende seizoen krijgen van het Katholiek Vrouwengilde (KVG) en Plattelandsvrouwen en de AVAK (Akerslootse Vrouwen Aktief). De AVAK is een stichting die zowel op edukatief als emancipatorisch gebied, cursussen verzorgt om alle vrouwen in de gelegenheid te stellen zich verder te ontwikkelen. De AVAK gaat op eduka tief gebied alweer haar vierde seizoen in. In 1985 begon men een idee uit te wer ken iets voor de vrouwen in Akersloot te doen. In 1986 werd de stichting AVAK een feit. Het bestuur bestaat uit 8 leden. (Op het ogenblik is er één vaka- ture: wie meldt zich aan?) Voorop stond dat er iets voor de vrouwen in Akersloot in het dorp zelf gedaan moest worden. Zowel overdag als 's avonds en voor el ke vrouw toegankelijk. Er werd gezorgd voor kinderoppas en de kosten zijn zo laag mogelijk gehouden. Voor een les wordt maar 5,00 betaald. Vanaf het begin bleek de AVAK een groot succes te zijn. Naast het KVJ en de plattelandsvrou wen bleek er nog duidelijk ruimte te bestaan voor de AVAK. Onderling is er dan ook een goede samenwerking. De AVAK organiseert cursussen voor be ginners en gevorderden. Naast cursus sen Frans, Duits, Engels en Nederlands (spelen met spelling) zijn er ook compu tercursussen, hiervoor bestaat heel veel belangstelling. Nieuw is de cursus De vrouw en haar ge schiedenis. De ontwikkelingen in het verleden, die hebben geleid tot de ont wikkeling van heden. Er zal ook een PEN-cursus komen. Hoe repareer ik lampen en snoeren? Dit wordt een echte doe-cursus. Op emancipatorisch gebied zijn er les sen, naast computer en tekstverwer king, vrouw en politiek, vrouw en me dia, vrouw en recht, vrouw en econo mie, vrouw en milieu. Uit deze laatste is de milieukompasgroep voortgekomen. Naast dit alles zijn er ook thema avonden. Er wordt dan een spreker uit genodigd, die over zijn/haar specialiteit iets komt vertellen. De open avond zal u duidelijk maken wat elke vereniging te bieden heeft. De avond wordt opgeluisterd door muziek en er zullen zoveel mogelijk cursuslei ders aanwezig zijn. Woensdag 30 au gustus van 19.30 tot 22.00 uur in de bi bliotheek, Rembrandtsingel 1. Op maandag 4 september start Teleac met de cursus 'Schrijvers van de Nieuwe Tijd/Van Ibsen tot Kafka.' De cursus bestaat uit tien televisielessen, tien ra diolessen, een cursusboek en twee stu diedagen. In deze door Channel 4 ge produceerde cursus staan tien interna tionale (niet-Nederlandse) schrijvers centraal die algemeen beschouwd wor den als de (mede) grondleggers van het modernisme in de literatuur. Het modernisme beslaat de periode van het eind van de negentiende eeuw tot het begin van de Eerste Wereldoorlog. Aan elk van de tien schrijvers van 'Schrijvers van de Nieuwe Tijd' is een televisieprogramma van een uur gewijd. Naast de schrijver staat daarin één van diens werken centraal. Alleen de twee toneelschrijvers uit dit gezelschap, Ib sen en Pirandello, worden niet expliciet met één werk genoemd. De volgende schrijvers komen aan bod: Fjodor Dostojevski - Hendrik Ibsen - Joseph Conrad - Thomas Mann - Mar cel Proust - James Joyce - T.S. Eliot - Luigi Pirandello - Virginia Woolf - Franz Kafka. In de door Teleac geproduceerde radio- lessen bespreken Nederlandse letterkun digen en schrijvers/schrijfsters de bete kenis van het werk van de modernisten voor henzelf en voor de Nederlandstali ge literatuur. Televisielessen: 4 september t/m 6 no vember 1989 iedere maandag van 22.55 - 23.55 op Nederland 3. Radiolessen: 7 september t/m 9 novem ber 1989 iedere donderdag van 20.30 - 21.00 uur op Radio 5. Het cursusboek kost 49,50 en is te bestellen door overmaking van dit be drag op postbanknummer 54 42 32 t.n.v. Teleac, Utrecht, onder vermel ding van 'Schrijvers van de nieuwe tijd.' Het boek is ook in de boekhandel ver krijgbaar (ISBN 90-6533-199-9). Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Teleac- informatienummer 030 - 946 946. Arij de Jong en Paula de Jong-Adelaar. Dat wij leven in een tijd met razendsnel le veranderingen en telkens nieuwe ont wikkelingen, zal weinigen ontgaan zijn. Dit geld echter niet alleen voor de tech niek, maar ook voor wat genoemd wordt het alternatieve terrein. Toch dekt dit woord niet geheel en al de la ding, want dikwijls blijkt datgene wat nu alternatief heet al eeuwenoud te zijn. Dit geldt dan bijvoorbeeld voor alterna tieve geneeswijzen, handlijnkunde en astrologie. Hoewel het steeds meer in zwang komt, was het raadplegen van mensen die op de hoogte waren van dit soort wetenschap in vroeger dagen heel gewoon. Arij de Jong en Paula de Jong-Adelaar, beiden paranormaal genezer beginnen eind augustus weer met hun cursussen in Heiloo en Alkmaar om de belangstel ling voor deze alternatieve vormen van kennis weer op te rakelen. Bij de cursus sen staat niet alleen het kennis vergaren en deze toepassen in het dagelijks leven centra&l, maar vooral ook het verkrij gen van zelfkennis en inzicht in samen hangen, aangezien dit nu juist een mens oplevert die in harmonie is met zichzelf en zijn omgeving. Eind augustus begint Paula haar vol gende cursus voor beginners in hand lijnkunde. Zes geleden ontving zij haar opleiding en sindsdien geeft zij naast haar praktijk-consulten waarbij zij de hand leest, met veel plezier les in het le ren lezen in de geheimen van de hand. Na ongeveer 15 lessen kan men al heel aardig de hand lezen, wat betreft karak ter, levensles, toekomstmogelijkheden, enz. Arij de Jong zal een unieke lezingencyl- cus houden, bestaande uit zeven lezin gen, telkens op een maandagavond, met de volgende onderwerpen: Handlijn kunde (door Paula Adelaar) op 11/9; Paranormale geneeswijze op 25/9; Syn- croniciteit, Astrologie en Toeval op 2/10; De I Tshing, het Chinese boek der voorspellingen op 23/10; Germaanse mythologie: Parsival en de Heilige Graal op 13/11; Noordse Mythologie: de Edda en de Godenschemering op 20/11. De Chinese wijsgeer Lao Tze op 27/11Prijs per lezing 12,50. Voor de gehele cyclus 75,00. Tevens zal bij voldoende deelname een beginnerscursus astrologie van start gaan, die allereerst tot doel hééft het in zicht in kosmische samenhangen te ver groten. Alle lessen en lezingen worden gehouden in de geref. kerk aan de Noordergeeststraat. Voor nadere infor matie kan men bellen of schrijven naar Vrieswijk 183, 1852 VL Heiloo, tel. 335292. start in september weer met de lessen in patroontekenen-, knippen en naaien voor eigen gebruik. Ochtend- en avondlessen. Inlichtingen: Wilma Hoebe van der Peet Vredenoord 179 - Heiloo, 072-335893 Ook het adres voor een op maat getekend patroon. LESSEN MET KWALITEITSGARANTIE Slechts éénmaal examengeld betalen, een eventueel herexamen nemen wij dus altijd voor onze rekening! SPOEDCURSUS THEORIE IN HEILOO Bel eens voor gratis informatiepakket: 072 - 62 52 16, b.g.g. 33 59 73. De Nederlandse Stichting Geluidhinder heeft iets tegen lawaai: NSG.Postbus381.2600AJ Delft.Tel:015 562723 van september t/m april wordt in Ons Huis, Zuid- kerkelaan 21 te Limmen een cursus Engelse Con versatie gehouden op de maandagen voor begin ners en gevorderden. Middag- en avondlestijden. Eerste bijeenkomst maandag 4 september om 20.00 uur om samen de lestijden vast te stellen. Naast uitleg van het taalgebruik worden eenvou dige engelse verhaaltjes gelezen die naverteld wor den, dus conversatie. Lesgeld 35,- per maand. Opgave bij de beheerder van Ons Huis, de heer P. Staring, tel. 02205-2048. Verdere inlichtingen 02240-96170 na 6 uur. Aan het eind van de cursus wordt een weekend naar Londen georganiseerd voor de liefhebbers. Inschrijving staat open voor de cursussen die in september a.s. beginnen BEEKLAAN 414 2562 BJ - DEN HAAG TELEFOON 070-637940* Th. L. J. Kaandorp, Zeeweg 2 Heiloo, tel. 072-332086. J. R. G. te Boekhorst, Westerweg 339 Heiloo, tel. 072-334715. A. Boerhave, Boswinde 24 Heiloo, tel. 072-332768. J. W. Hoogervorst, Westerweg 110 Heiloo, tel. 072-330552. J. M. A. M. Out, Kapelweg 5, 1906 EA Limmen, tel. 02205-1724. 28 en 31 augustus van 19.00-20.30 uur in de school. 3 mnd. 2 x p. wk. les 6 mnd. 1 x p. wk. les De lessen worden gegeven op zowel gewone als elektronische schrijfmachines 9 mnd. 1 x p. week les (WordPerfect) 3 mnd. 1 x p. week les 5 mnd. 1 x p. week les 10 mnd. 1 x p. week les 5 mnd. 1 x p. week les Kenn.straatweg 514 - Heiloo, tel. 072-330936. Opleiding voor de door de Centr. Overheid erKende diploma's typen, steno, tekstverwerken, notuleren en het landelijk erkende Associatiediploma Ned. Bedr. Corresp. en Basiskennis Boekhouden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 6