(a MODEFLITSEN /l/lascotte /Mode Wij demonstreren u de meest komplete keuken LI Ma scotte introtuin 1 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN LAPPENDAG IN WINKELHOF 'T LOO Welkom JF Autorette Zonneveld in nieuw BP-groen gestoken radio bakker Lions Club organiseert concert A.J. VOS Net wat meerMode C. HACHMANG DE VESTED Van der Steen Autobedrijf als eerste open op Oude Werf Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Vdn de Ridder wijst) u de weg in Heiloo. 072-330332 1 lÉMPlu 1 111 Morgen, donderdag 7 september doorlopend van 10.00 tot 17.00 uur U bent van harte welkom. Het eindeloze begin Mode Locale Op vakantie in de tuin Ml Vrolijke Franse dagen bij Intratüin 54e JAARGANG NO. 36-6 SEPTEMBER 1989 i Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur •vrijdag 08.00 - 12.00 "uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. AU REVOIR heiloo Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren j te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: T Baafiesiaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) J j Rosendaal 89. 1851 RK Heiloo (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo. Limmen. Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen, Het geheel vernieuwde BP-station Autorette Zonneveld. HEILOO - Sinds vorige week is het BP- benzinestation aan de Westerweg - hoek Zeeweg gekleurd in de nieuwe tint groen van de wereldwijd bekende oliegigant. Autorette Zonneveld, al bijna 25 jaar leverancier van de BP-brandstoffen, onderging de metamorfose als één van de eerste stations in Nederland. Reden voor de BP-top om met een aantal ma nagers uit de organisatie een bezoek te brengen aan Heiloo. Vorige week woensdag liepen er derhalve Austra liërs, Finnen en andere buitenlanders op het Heilooër herkenningspunt. Voor de familie Zonneveld, al vanaf het begin (1965) actief voor BP, was het ho ge bezoek een kroon op het vele werk dat zij in de afgelopen weken met hun personeel hebben verricht. Alles moest er natuurlijk piekfijn uitzien. De maan dag en dinsdag werden de laatste punt jes groen aangetipt. Speciale aandacht trok de kleding van het personeel. Eén van de mede werksters, Edith Buis, heeft namelijk als studente textiele werkvormen voor Autorette Zonneveld bedrijfskleding ontworpen in de kleuren geel en groen. Dit eindexamen-project is ook in de da gelijkse praktijk van het benzinestation een vast gegeven geworden. Zeker op zaterdag kan men de medewerkers in de zelf ontworpen en gemaakte bedrijfs kleding aantreffen. Het bezoek van de managers verliep vlekkeloos, er was alom bewondering. Voor de familie Zonneveld een opste ker, in een tijd dat in en rond Alkmaar weer een prijzenslag op het gebied van de benzinever koop gaande is. Een mid del om de strijd gunstig te beïnvloeden is wellicht ook de BP Supergreen Lood vrij. Deze loodvrije benzine kan door alle automobilisten, die nu superbenzi- ne tanken, probleemloos gebruikt wor den: het octaangehalte is hetzelfde als die van de superbenzine, terwijl BP Su pergreen weer een stap op weg' naar een schoner milieu is. Natuurlijk kunt u Supergreen-benzine tanken bij Autoret te Zonneveld in Heiloo. GESLAAGD HEILOO - Onze plaatsgenoot Jos Blom is op 30 augustus cum laude geslaagd voor het doctoraal examen wiskunde aan de Universiteit van Amsterdam. MARJON RIESLING WERKT 121/2 JAAR BIJ VET HEILOO - Dat was even schrikken. Na haar vakantie ging Marjon afgelopen maandag weer aan het werk. Ze vond het wel vreemd dat er niemand was, maar ze ging gewoon haar gang. Opeens kwamen achter de rekken en uit de kast haar collega's te voorschijn. Ze was de ze dag precies 12'A jaar bij de firma VET in dienst en dat moest even gevierd worden. ,,Ik dacht dat dat pas volgende week was", zei een enigszins verbouwe reerde Marjon. Er werd gekust er waren kadootjes en bloemen en het was even feest bij VET in de Winkelhof 't Loo. Ze was 17 jaar en erg verlegen toen ze haar lang verwachte wens, werken in de mode, in vervulling zag gaan. Marjon had al een tijdje een uitkering, maar dat vond ze maar niets, toen zag ze de ad vertentie die haar de baan opleverde die ze leuk vond. Ze ziet er zelf ook altijd heel modisch uit, vaak met kleding uit de zaak. „Maar ik koop ook wel eens ergens anders", vertelt ze. Er is veel op modegebied veranderd, 12'/2 jaar geleden was het meeste spij kerbroek met overhemd. Door de jaren heen is daar veel verandering ten goede in gekomen. Vroeger had VET ook kin derkleding, dat is nu niet meer. „Leuk zijn trendie kleren voor de schooljeugd, dat moet lekker stoer zijn en vooral niet anders dan de anderen. Zijn ze eenmaal van school af dan trekken ze aan wat ze zelf mooi vinden", zegt Marjon. Ze vindt het een leuk vak en hoopt het nog lang te kunnen doen. Eind van de maand gaat VET ook het feest herdenken dat ze 121/2 jaar geleden de zaak opende in de Winkelhof er zul len dan veel leuke aanbiedingen zijn. HEILOO - De winkeliers van Winkel hof 't Loo rusten niet op hun lauweren in afwachting op de komst van het pu bliek. Integendeel! Zij nemen vaak het voortouw om extra aktiviteiten in het centrum te laten gebeuren, waardoor de toch al verwende klandizie telkens weer wordt verrast. Ditmaal wordt er voor de 4e keer een lappendag georganiseerd, Marjon Kies ling, twaalf en een half jaar bij VET. GEMEENTERAAD HEILOO VERGADERT MORGEN HEILOO - Onder voorzitterschap van loco-burgemeester Dekker komen de raadsleden van de gemeente Heiloo morgenavond om 20.00 uur bijeen voor de eerste vergadering, na het zomerreces en na het vertrek van burgemeester Glij- nis vorige week. Deze openbare verga dering wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis. Op de agenda staan onder andere de volgende zaken: de komst van een woonwagencentrum in Heiloo, ontslag directeur Kennedy Mavo, de verbouw van de voormalige kleuterschool naast de Willibrorduskerk tot uitvaartcen trum, herstel van de plafonds in enkele gymlokalen en de verhuur van een ter rein aan motorcycleclub Companeros. De stukken, die bij deze en andere agen dapunten behoren, liggen tijdens kan tooruren ter inzage in het gemeentehuis en tijdens de openingstijden in de open bare bibliotheek. KINDERPOSTZEGELACTIE IN HEILOO IN GEVAAR HEILOO - Het comité kinderpostzegels wordt bedreigd met opheffing wanneer er niet op korte termijn versterking komt. Dat zou erg jammer zijn, daar het over een groot aantal enthousiaste medewerkers beschiet die jaarlijks de verkoop van postzegels en kaarten op het postkantoor voor hun rekening ne men. Door het vertrek van mevrouw Glijnis en het eerder overlijden van me vrouw Adams bestaat het comité uit één persoon. Voor het goed laten verlopen van de verkoopactie moet het comité uit minstens drie personen bestaan. Daar om de dringende vraag: Wie (m/v is be reid de helpende hand te bieden, zodat het voortbestaan van de kinderpostze gelactie in Heiloo verzekerd blijft. Reacties worden met veel belangstelling ingewacht door mevrouw J. van der Linden, Kennemerstraat 373, tel. 330915. Met een magnetron van Sharp haalt u een komplete keuken in huis. Bakken, braden, stoven, ontdooien... werkelijk alles kan in de magnetron van Sharp. Dat wilt u weieens zien? Welnu, dat kan. U bent welkom op onze demonstratie. A.s. vrijdag 8 september van 15.00-18.30 uur. Kennemerstraatweg 255 Heiloo - Tel 072 330262 072-337170 IMDEO-TV De Lions Club bezorgde een aantal ouderen uit Heiloo een heerlijk con cert in Amsterdam. Het themanummer 'Mode Locale' van ue Uitkijkpost verschijnt op woensdag 20 september. Redactionele bijdragen kunnen tot woensdag 13 september worden ingeleverd. Voor uw advertentie kunt u terecht tot en met vrijdag 15 september. De natuur- en milieu-bijlage van de Uitkijkpost, met de nadruk op tuin-plezier, verschijnt op woensdag 4 oktober a.s. Opgeven voor deelname kan tot en met vrijdag 15 september. Rechte Hondsbosschelaan 22, (Postbus 68, 1850 AB), Heiloo. Voor meer informatie: 072 - 330175. HEILOO - Voor de 21e keer organiseer de de Lions club een concert in het Amsterdamse concertgebouw voor be jaarden en invaliden. Dit wordt lande lijk georganiseerd, maar elke afdeling is verantwoordelijk voor zijn eigen men sen. Zo is Piet Duijneveld, voorzitter van de aktiviteitencommissie, de orga nisator voor Heiloo en omstreken. In totaal biedt het concertgebouw plaats aan zo'n 700 bejaarden en invaliden, ze kunnen er zelfs met bed en al ingereden worden. Uit de Loet, Overkerck, de Ca- meren en de Torenduin krijgen zo'n 28 mensen een heerlijke middag aangebo den. Deze keer hadden ze nog het geluk dat de firma Schilder twee busjes be schikbaar had gesteld, want zelfs het rit je er naar toe woidt al als een feest erva ren. Zondagmiddag speelde het Neder lands Philharmonisch kamerorkest, men genoot ervan en het werd een dag waar weer lang op geteerd kan worden. TINTORETTO HEILOO - De teken- en schilderclub Tintoretto uit Heiloo start op donder dag 7 september het nieuwe seizoen met een informatie- en kennismakingsavond voor leden en belangstellenden. Een deel van deze avond, die om 20.00 uur in de Zevensprong begint, wordt gewijd aan het tonen en bespreken van de door de leden gemaakte werkstukken gedu rende de vakantie. KvK-ORIËNTATIEDAG VOOR STARTENDE ONDERNEMERS ALKMAAR - "Bezint, eer ge begint" is een gezegde dat zeker geldt voor diege nen die overwegen een eigen bedrijf te beginnen. Het is zaak zich zo breed mo gelijk te informeren over de uiteenlo pende aspecten van het zelfstandig on dernemerschap om de risico's zoveel mogelijk te beperken. Teleurstellingen zullen immers vaak grote Financiële consequenties hebben. De Kamer van Koophandel organiseert daarom in sa menwerking met het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf een Oriëntatie dag voor starters op maandag 25 september. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de Kamer van Koophandel en duurt van 14.00 tot 20.00 uur. De kosten van deelname bedragen 50,00 per persoon, incl. werkboek en brood maaltijd. Op deze dag wordt met name aandacht besteed aan de financiële en commerciële kanten van het ondernemerschap. Wat betreft het financiële onderdeel ko men o.m. aan de orde: investeringen, funancieringsmogelijkheden en balans en verlies- en winstrekening. Bij de be handeling van het commerciële deel wordt aandacht besteed aan vragen als: waar krijg ik informatie over de markt?, wat is mijn doelgroep?, welke promotiemiddelen komen in aanmerking? De voorlichtingsdag is bedoeld voor diegenen die zich nog in de oriënterende fase bevinden t.a.v. de opzet van een ei gen bedrijf. Het maximum aantal deel nemers is 32. Inschrijving geschiedt op volgorde van binnenkomst van de aan meldingen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de Kamer van koop handel, telefoon 072-195700/195703. die op donderdag 7 september op de pleinen van 't Loo wordt gehouden. Duizenden meters stof worden die dag tegen aantrekkelijke prijzen aangeboden. De Breiknip nam ditmaal weer het heft in handen om deze aktiviteit leven in te blazen. De reakties uit de stoffenhandel waren zonder meer enthousiast. Binnen zeer korte tijd waren alle kramen bezet. Om twee redenen liep het natuurlijk zo vlot. Ten eerste de aantrekkingskracht van winkelhof 't Loo op het winkelend publiek uit de omgeving. Ten tweede de immer toenemende po pulariteit van het zelf kleding maken. Voor die twee redenen zijn op zich weer allerlei oorzaken vast te stellen. Natuur lijk is het financieel voordeliger om zelf kleding te maken. Ook siert een origi neel, zelfgemaakt kledingstuk een ieder; je kan je kreativiteit volledig uitleven. Tegenwoordig worden er veel cursussen gegeven op het gebied van kleding ma ken en hebben de mensen door de toe nemende vrije tijd ook gemakkelijk een paar uurtjes over om zich achter de naaimachine te nestelen. Kinderstoffen Op 7 september zal er een zeer ruim aanbod van stoffen zijn in het Winkel hof. Stoffen in de nieuwste herfsttinten zoals, paars, fuchsia, wijnrood, mosterd, koraal, khaki, petrol. Stoffen van allerlei samenstellingen: katoen, polyester, acryl, wol, zijde, viscose en mengsels hiervan. De Breiknip verwacht erg veel van de winter en met name van de kwaliteitsstoffen en de kinderkollek- tie. De kindercollectie is ditmaal erg groot. De nadruk ligt op de z.g. olly- stijl. Diverse felle kleurtjes in de meest fantasierijke prints. Wat ook niet ont breekt is de exclusieve kollektie van de 'Boussac stoffen'. De Breiknip gaat deze winter iets geheel nieuws brengen. Zij gaan nl. komplete pokketten van kinderkleding van verko pen. De meest mooie, exklusieve patro nen met voorgeknipte stoffen, op maat, en alle accessoires die daarvoor nodig zijn worden in een pakket samenge voegd, zodat de klant het kledingstuk alleen nog zelf in elkaar hoeft te zetten. Dit is erg makkelijk voor de mensen die pas beginnen en voor gevorderden die snel klaar willen zijn en toch iets aparts willen hebben. Per patroon worden er maar enkele stuks uitgebracht. Patchwork Wat ook sinds kort in deze winkel te krijgen is en waarop de Lappendag een volledig ingerichte kraam is te bewonde ren, zijn patchwork- en quiltstoffen. Deze zeer oude vorm van handwerken is weer in de belangstelling gekomen. De Breiknip heeft dit aangevoeld en vol doet, met een ruimte kollektie stoffen, uitstekend aan de vraag. Op deze patch work stoffenkraam zijn, nu al, zeer veel kerststoffen te krijgen. Dus, wilt u iets maken voor de kerst, dan moet u wel op tijd gaan beginnen. Een bezoek aan de Lappendag in Win kelhof 't Loo is meer dan de moeite waard. Het is zelfs aan te bevelen om er maar vroeg bij te zijn. U laat deze gele genheid toch niet voorbij gaan? SONJA'S ORIGINALS BERGEN - Greet je de Vries maakt beel den, voornamelijk figuratief in materia len zoals klei - was - steen - gips en ce ment. De meeste van haar beelden wor den afgegoten in brons. Deze beelden, dieren en mensen, zijn soms levens groot. De werken in opdracht vervaar digd voert zij vaak uit in speksteen en albast. Haar werk is in Nederland be kend: in de regio, vooral door de kunstuitleen via het KCB. Haar oplei ding genoot ze bij de kunstenaar Karei Gomes in Amsterdam. De in Argentinië geboren kunstenaar M. Passamani exposeert in dezelfde maand (september) zijn zeefdrukken. Een aantal van zijn zeefdrukken zijn voorzien van aangrijpende gedichten. Sonja's Originals, Karei de Grootelaan 4, Bergen. Openingstijden ma. t/m vr. 13.00 uur tot 18.00 uur. Za. 10.00 tot 17.00 uur. Zo. van 14.00 tot 17.00 uur. Stationsweg 85 1851 LJ Heiloo Vrijdag koopavond. Makelaar Taxateur o g hypotheken Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-3.31895 ASSURANTIËN ,NVM I Muziek en wijn, jeu de boules, terrasjes met exotische planten, heerlijke kaasjes en zongerijpte druiven nog één keer die onvergetelijke vakantiesfeer proeven! Kom gratis genieten van al het moois en lekkers op onze fantastische 'Og Franse Dagen. Stationsweg 85,1851 LJ Heiloo Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 INSTITUUT onderwijs in kleine groepjes Frans Engels Duits Spaans Italiaans Astrologie vraag een folder bij de boekhandel, bij de bibliotheek of bel: 072-128709 Westerweg 26, 1851 AC Heiloo. Informatiestand in winkelcentrum 't Loo. Op koopavond 8 sept. en za. 9 sept. Loodgietersbedrijf gas, c v., water, riool- Holleweg 19 hogedrukontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. Pauline en Paulina knippen het lint door bij Garage Van der Steen. (Door een medewerkster) HEILOO - Zaterdag 2 september werd het nieuwe bedrijfspand van Maarten en Joop van der Steen op het bedrijven terrein De Oude Werf nabij woning complex Ypestein feestelijk geopend. Om 11 uur 's morgens knipten de echt genotes Paulina en Pauline van der Steen het gele lint door. Zij hadden de eer dit te doen omdat zij ook hun steent je hadden bijgedragen tijdens het bou wen van de nieuwe garage. Het geheel zag er feestelijk uit: buiten stond een metershoge Vredestein-autoband en binnen stond in een hoek van het pand een nostalgische kar met vis. Het autobedrijf is aktief op velerlei ge bied: verkoop van alle merken nieuwe en gebruikte auto's, onderhoud en repa raties van alle merken auto's, schadere- paraties en ook verkoop van autotele foons. Een heel professioneel kenmerk in de nieuwe garage is de richtbank, waarop alles van de auto heel nauwkeu rig kan worden gecontroleerd. Garage van der Steen is op de Oude Werf 1 te vinden en is BOVAG-lid. OOK AKTIES BIJ OVERKERCK EN DE LOET HEILOO - De bejaardentehuizen Over kerck en de Loet bleven met hun akties om de 5<7o niet achter. Er werden zon dagdiensten gedraaid en 's middags werd er gezellig bingo gespeeld. Kreten als 'gij die ons kent, 5%' of 'wanneer worden wij serieus genomen, laat die 5% toch komen'. In de Loet had men zelfs gebakjes met daarop 5%, speciaal voor deze dag laten komen. Carla, die deze middag als clown, rond liep, wilde namens alle collega's, wel eens serieus genomen worden. Inge zet te uiteen dat het niet alleen het geld was. Door de bezuinigingen is het al moeilijk in een tehuis te komen, de bejaarden zorg loopt al achter bij de ziekenhuizen en verpleeghuizen, er zijn geen jonge meisjes meer te krijgen. Direkteur van Baar vond dat de werk druk erg groot was en dat de salarissen sterk achterbleven bij het bedrijfsleven. „Het personeel weet de moed er in te houden, maar vandaag laten zij een kr achtig protest horen", aldus van Baar. Mevrouw A. Meertens zei: „Geld ver zoet de arbeid, maar ook al krijgen jul lie de 5<7o er bij de werkdruk blijft. Door de ATV dagen komen we in grote problemen, die uren kunnen niet opge vuld worden". De bewoners lieten alles gelaten over zich heen komen maar ge noten van de aandacht die ze deze mid dag extra ontvingen. CURSUS 'VROUW EN FILOSOFIE' FEDERATIEVE VROUWENRAAD HEILOO - De Federatieve Vrouwen raad organiseert het komend najaar een cursus 'Vrouw en filosofie'. De cursus omvat zeven ochtendbijeenkomsten op de donderdag in het Open Huis (9.15-11.30 uur). De kosten voor de cur sus zijn 24,50 plus waarschijnlijk een kleine bijdrage voor uit te reiken lesmateriaal. De cursus is bedoeld voor vrouwen, die willen weten waar filosofie over gaat, hoe je die beoefent en waar grote filoso fen zoal over geschreven hebben. Het is de bedoeling dat tijdens de cursus, on der leiding van mw. drs. C. Hoopman, duidelijk wordt dat filosofie aansluit bij ervaringen van alledag en dat in ons taalgebruik veel filosofische vragen en antwoorden besloten liggen. De bijeenkomsten zijn op 21 september, 5 en 26 oktober, 9 en 23 november en 7 en 21 december. Voor kinderopvang kan eventueel gezorgd worden. Voor meer informatie en/of opgave kan men zich wendèn tot Tanja v.d. Boomen (tel. 331552) of Gré Jansen (tel. 332367). Kennemerstraatweg 129, Heiloo. Oplossing vorige week. Kleijn Bar/aken. O

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1