Buk Buk klaar voor 't najaar I /Mascotte 1: Werken delslaan viert feest NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Tussen oorlo envre BETER BEWEGEN MET OEFENTHERAPIE CESAR CHARLSTON DE TEn Jazzweekend in Akersloot Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo-| Van de Ridder wijst/ u de weg in Heiloo, 072-330332 Mode Locale Op vakantie in de tuin m NIEUW IN DE UITKIJKPOST BOEKENTIP VIDEOTIP PLATENTIP VAN DE WEEK ZIE PAGINA 2 «h ?7.00CuSrn^n?Kaz1rner,ent'e"°Pgaïen m°a'en Ui,eT'i|k maanda9 om 54e JAARGANG NO. 37 - 13 SEPTEMBER 1989 Companeros MC krijgt eigen plek X VREDESWEEK1989 17 t/m 24 september Nijenburg speelt in Slagharen U~ Hef gerust het glas op onze unieke L_* kollekfie. 3 v Stationsweg85,1851LJ Heiloo Stationsweg 61 - HeÜOO. Franse dagen bij Intratuin kado trends Maödalenenstraat 22, Alkmaar Leidsestraat 61. Amsterdam Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 13.00 - 12.00 'uur 15.00 uur zaterdag gesloten. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175 i Redactie: De redactie is tijdens kantooruren ■r\) j te bereiken onder nummer 072-330175 11 Redactie-adressen: t~\ ■rJH Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo. (072-331081) J Rosenthal 89. 1851 RK Heiloo (072-332241) W Dlt blad yö^ch.jnt op woensdag huis-aan-huis in een Avorcioof va^, i3 000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Alle fracties van de Heilooër gemeenteraad waren het er over eens: Companeros Motor Club verdient een eigen locatie in ons dorp. Daarom werd unaniem besloten een terreintje, gelegen tussen de Rijksweg A9 en de waterzui vering langs de Kanaalweg geschikt te maken voor de club, die als belan grijkste activiteit heeft het sleutelen aan de motoren. Na het bouwrijp maken zullen de leden van Companeros zelf zorgen voor een clubgebouw. Henry van de Berg (voorzitter) en Doe Spanjer (secretaris) gaven een toelich ting bij de plannen van de vereniging. Companeros bestaat nu anderhalf jaar. Het sleutelen aan de motoren gebeurt nu in een aantal garageboxen in woon wijken. Daarnaast worden gezamenlijk tochten gemaakt, ondermeer ook naar meetings van andere motorclubs. Over de huidige situatie zeggen ze: „Het is voor ons zelf behelpen en het betekent last voor anderen". Companeros is blij met de bereikte oplossing en steekt lof voor de gemeen te, vertegenwoordigd door wethouder Borsjes en ambtenaar Schouten, niet onder stoelen of banken. Het terrein aan de Kanaalweg is voor de motorlief hebbers hun eerste keuze. Zodra het ter rein door de gemeente wordt opgele verd, zullen zij er een reeds aangekochte loods plaatsen voor hun sleutelwerk. In de toekomst moet er een clubgebouw annex werkplaats komen, opgebouwd uit steen en hout. Alle kosten worden door Companeros zelf betaald, aldus Henry en Doe. Ook de kosten, die de gemeente nu maakt (ruim 24.000 gulden) worden over een periode van tien jaar via de huur van het terrein aan de gemeente terugbetaald. Omdat men nu niet over de middelen beschikt, is men blij dat de gemeente Heiloo wil voorfinancieren. Als tegen prestatie zal de vereniging nooit aan spraak doen op enige subsidie. Naar verwachting gaan de activiteiten langs de Kanaalweg in 1990 van start. Belangstellenden zullen pas dan terecht kunnen bij de club; de behoorlijke groep van leden houdt nu nog even de gelederen gesloten. Wie overigens Com paneros een goed hart toedraagt, kan de vereniging wel financieel steunen. Een dontaie, die gebruikt zal worden voor de inrichting van het eigen onderko men, kan worden gestort op banknum mer 82.86.63.378 (Nutsspaarbank) t.n.v. Companeros MC te Heiloo. Tijdens de behandeling van dit onder werp in de raad werd er door de ver schillende fracties de nadruk op gelegd dat de leden van Companeros moeten waken voor het vervuilen van de bodem door bijvoorbeeld olie. Ook geluidover- last en te hard rijden - een positief be doelde waarschuwing van mevrouw Van Gelder-Kop (Heiloo 2000) - moet in de hand gehouden worden. De raadsle den hebben er alle vertrouwen in, zo bleek na het unanieme besluit Compa neros het terrein toe te wijzen. m f HEILOO - Sinds 1 september is aan de Pastoor van Muijenweg 16 een praktijk voor oefentherapie Cesar gevestigd. In het voormalig schoolgebouw is een schoollokaal omgetoverd tot praktijkruimte. Mensen bewegen zich op elk moment van de dag: rennen, springen, vliegen, duiken, vallen, opstaan en weer door gaan. Bewegen is zo gewoon dat we het vaak onbewust doen. Pas als we bij voorbeeld spierpijn hebben realiseren we ons hoe normaal we het vinden om niet gehinderd te worden in ons bewe gen. Veel mensen blijken zich in de loop van hun leven verkeerde bewegingsge woontes te hebben aangeleerd, waar ze later lichamelijke klachten aan over houden. Hieraan kan de oefentherapie Cesar iets doen: .„Cesar helpt bij het op een natuurlijke wijze leren van gezonde bewegingsgewoontes ter voorkoming of genezing van klachten", aldus Ingrid Hoefmans. Tillen is een duidelijk voorbeeld waarbij het mis kan gaan. Je kunt met gestrekte benen bukken om iets van de grond te pakken maar het is veel beter om eerst de knieën te buigen, zeker als het oYn iets zwaars gaat. Rugklachten zijn vaak het gevolg van verkeerd tillen of een verkeerde (werk)houding. Rugklachten kunnen op hun beurt weer andere klachten als nek- of hoofdpijn veroor zaken. Een oefentherapeut Cesar kan daar via oefeningen wat aan doen. De oefeningen zijn veelal gebaseerd op dagelijkse bewegingen als lopen, zitten, bukken en hurken en worden stap voor stap aangeleerd. Niet alleen de rug bij iemand met rugklachten, maar het hele lichaam wordt 'onder handen geno men'. De behandeling bij een oefenthe rapeut Cesar geschiedt na verwijzing van huisarts of specialist. Al naar ge lang ieders persoonlijke situatie wordt en dan een oefenprogramma opgesteld. 'De patiënt' moet leren begrijpen voelen hoe en waarom bewegingen het best op een bepaalde manier kunnen worden uitgevoerd. De belangrijkste voorwaarde voor een blijvend resultaat is daarbij de inpassing van het geleerde in het dagelijks leven. Niet alleen bij 'gewone' klachten maar ook bij bijzon dere klachten kan Cesartherapie uit komst bieden. Bijvoorbeeld klachten van neurologische aard, als hernia; van orthopedische aard, als reuma, en ademhalingsklachten als astma en hyperventilatie. Cesar wordt vergoed door de zieken fondsen en ziektekostenverzekeraars. En zal het vliegen, ook na de meest uit gebreide therapie., altijd onmogelijk blijven, het rennen, springen, duiken, vallen, opstaan en weer doorgaan, gaat na een bezoek aan de oefentherapie Ce- sar en stuk beter. AKTIVITEITEN VREDESWEEK 1989 HEILOO - Ook dit jaar organiseren de kerken in Heiloo in samenwerking met het Interkerkelijk Vredesberaad een vrédesweek. In deze week, van zondag 17 september tot en met zondag 24 sep tember, wordt het volgende georganiseerd: Zondag 17 september, 19.00 uur Witte Kerk, Heerenweg, Heiloo: oecumeni sche avondgebedsdienst met muziek; voorgangers: Ds. Th. Ament (Doopsge zind predikant voor Alkmaar/Heiloo en omstreken) en Pastor Fr. Kortekaas (Pastor verbonden aan de Willibrordus Stichting). Donderdag 21 september, 20.00 uur: ge reformeerde kerk, £uidergeeststraat, Heiloo: informatie/gespreksavond over het initiatief van Europeesche vredes groepen in Oost en West om oecumeni sche netwerken voor vrede en democra tie in Europa samen te brengen. Deze netwerken vormen een manier voor ge wone kerkleden om te werken aan Vre de en Democratie. Een medewerker van de landelijke organisatie van het Inter kerkelijk Vredesberaad die nauw bij dit initiatief is betrokken zal hier informa tie over verstrekken. Een gesprek over de reeds geboekte resultaten is hier ook aan verbonden. Natuurlijk zullen de laatste ontwikkelingen in Oost-Europa, zoals Polen, Hongarije en de D.D.R. aan bod komen. Zondag 24 september, 10.30 uur, Moe der Gods Kerk, Holleweg, Heiloo: oe cumenische dienst ter afsluiting van de Vredesweek met medewerking van het oecumenisch koor. HEILOO - Het Tamboer- en Majoret- tenkorps Nijenburg uit Heiloo treedt zondag 17 september op in Ponypark Slagharen. De Wereld van Plezier ont vangt dit seizoen een zeer groot aantal orkesten uit geheel Nederland. Verdeeld over het gehele seizoen hebben meer dan honderd verenigingen aangekon digd voor een optreden in Slagharen te willen zorgen. Al jarenlang zijn er elk weekend or kesten die voor heel veel extra gezellig heid zorgen. Dit jaar zijn er bovendien in de weekends verscheidene zangvere nigingen en folkloristische groepen. Het optreden van al die verenigingen wordt door het publiek steeds bijzonder op prijs gesteld. Het orkest Nijenburg treedt een aantal keren op en ontvangt tenslotte uit han den van Tonny Leerink, de gastheer van het park, een grote bokaal. Het themanummer 'Mode Locale' van de Uitkijkpost verschijnt op woensdag 20 september. Redactionele bijdragen kunnen tot woensdag 13 september worden ingeleverd. Voor uw advertentie kunt u terecht tot en met vrijdag 15 september. De natuur- en milieu-bijlage van de Uitkijkpost, met de nadruk op tuin-plezier, verschijnt op woensdag 4 oktober a.s. Opgeven voor deelname kan tot en met vrijdag 15 september. Rechte Hondsbosschelaan 22, (Postbus 68, 1850 AB), Heiloo. Voor meer informatie: 072 - 330175. A K k b K 1* 1 ri Jc. -J ,'1 1 -- r IcM. Ui CU m - Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- M AL#H|vl ANG Holleweg 19 hogedrukontstopping mvi HViniHU Tel. 072-335085 dakbedekkingen HEILOO - Als je als buurt een sterke behoefte voelt met elkaar eens iets leuks te gaan doen, moet je zoeken naar een aanleiding. Dit werd al gauw gevonden, want in het boekje over de straatnamen van Heiloo stond dat de Werkendels- laan 30 jaar bestond. Een feestcomité, dat uit 7 personen bestond, stuurde voor de vakantie over al briefjes rond om te polsen of de rest van de buurtbewoners er ook wel zin in hadden om een feestje te bouwen. Bleek dat even in goede aarde te vallen, het feestcomité kon na de vakantie meteen aan de slag. Afgelopen zaterdag was het dan zo ver, 's middags was er feest voor de kinde ren, allemaal leuke spelletjes, zaklopen, aardappellopen, spekhappen en een kleurwedstrijd waar nog prijzen mee te verdienen waren. 's Avonds kwamen de ouderen aanbod, zo'n 120 buurtbewoners kwamen, elk met eigen stoel naar de feestelijk ver sierde tent waar een barbecue gehouden werd. De heer Langedijk had voor deze gelegenheid een lied gemaakt en dat werd elk uur gezongen. En al heel gauw werden er contacten gelegd. Mensen die al jaren zo vlak bij elkaar woonden, maakten nu eindelijk eens een praatje met elkaar. Hopenlijk zullen deze con tacten niet alleen tot deze avond beperkt blijven. Het was een uitstekend initiatief er waardoor velen nog met veel plezier aar zal worden teruggedacht en misschien i: het voor herhaling vatbaar. HEILOO - Met het optreden van Grup- po Sportivo, aanstaande zaterdag 16 september aanvang 22.00 uur, gaat het seizoen '89-'90 definitief van start. In de zomermaanden werd door de mede werkers veel geklust om de onvolko menheden in het jongerencafé en de grote zaal van het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo te verhelpen. Met veel inzet en enthousi asme was het meeste werk medio au gustus gedaan. Het publiek werd sinds die tijd al getracteerd op een viertal café-optredens (Strange Day, White Vlod, Henderson en Antic Hay Ver non Walters). Vanaf het komend wee kend barst Buk Buk bijna uit de voegen van de activiteiten. Gruppo Sportivo Een optreden van Hans Vandenburg en band, alias Gruppo Sportivo, kan je, zoals reeds geschreven, verwachten op zaterdag 16 september. Vanaf 1976 is de band actief, met in dat jaar onder ande re de singles 'Out there in the jungle' en 'Hoola fever'. In 1978 kwam de grote doorbraak met de elpee 'Ten Mistakes' met de hitsingles 'Rock 'n roll' en 'Hey girl'. Daarna werden de successsen voortgezet met onder andere 'Disco really made it'. De sportieve band rond Hans Vandenburg stond vorig jaar op tweede kerstdag bij Buk Buk op de büh ne. De vele luisteraars vermaakten zich toen prima met oud en nieuw werk van Gruppo Sportivo. Bijgestaan door diverse muzikanten met een gedegen ervaring staat Hans Van denburg met zijn Gruppo Sportivo va naf een uur of tien 's avonds gereed om de zaal plat te krijgen. De entree voor dit optreden is 10,00. Verreck Pleysier In de wereld van het kabaret is de laatste paar jaar een duidelijke verbete ring opgetreden. Niet alleen maar ver makelijke one-man/woman-shows, maar juist de kabaret-groepen weten met hun programma's een groot pu bliek te bereiken. Daarom zal Buk Buk in het komende seizoen ook weer meer dere voorstellingen presenteren voor jongeren. Geen zware stukken, maar wel voorstellingen die meer inhoud heb ben dan de shows van Toon Hermans. De eerste voorstelling is die van Verreck Pleysier, de winnaars van het Leids Cabaretfestival 1987. Onder de titel 'Harde stukjes' brengen zij een pro gramma dat 'ergens over gaat' en 'nog om te lachen is ook', aldus hun zeggen. Ter illustratie enkele zinsnedes uit de aankondiging: 'Elke drie seconden sterft er een boom. En elke twee seconden wordt er in Ja pan een nieuwe autofabriek geopend. Berekent u zelf het verschil'. 'Waarom is de streekroman populair?' 'Wist u dat twee procent van de mensen werkelijk overal om lacht?' 'En wist u dat Willem van Haneghem thuis een buitenspelval heeft getimmerd?' 'Harde stukjes' is een programma van Marcel Verreck en Paul Pleijsier. Het is hun tweede avondvullende programma. Bij Buk Buk wordt het gebracht op vrij dag 22 september, de aanvang van de voorstelling is 21.00 uur. De entree is voor leden en cjp-ers 7,00, voor ande ren 8,00. Jamsession Twee maanden lang heb je thuis kunnen oefenen om vervolgens bij de eerstvol gende jamsession in De Buk uit te blin ken. Zondag 24 september is het zover. Vanaf een uur of drie 's middags kan je weer terecht in het café met je eigen mu ziekinstrument om naar hartelust te jammen. De entree is voor de muzieksterren-in-spé, evenals voor hét publiek, geheel gratis. Buk Buk is elk weekend geopend op vrijdag en zaterdag van 20.30 tot 02.00 uur, op zondag van 15.00 tot 18.00 uur. HERDENKING IN STADSPARK HATTEM ROERMOND - In het bijzijn van dui zenden betrokkenen en belangstellen den heeft de jaarlijkse nationale herden king van de 5000 gevallene militairen uit het voormalig Nederlands Oost- Indië bij het monument in Roermond weer plaats gevonden. Vooraf gegaan door koraalmuziek van het fanfarekorps Limburgse jagers, me moreerde de heer Lapré, ex-officier van de KNIL, in zijn herdenkingsrede nog maals hoe belangrijk de aanwezigheid was van de Nederlandse militairen en anderen én hoe nooit vergeten mag wor den het offer wat door zovelen jonge le vens is gebracht. Het Roermonds Man nenkoor bracht 'King of all glorious' en 'Land of hope and glory' ten gehore, waarna de last post volgde. De ontroerende plechtigheid werd besloten met het gezamelijk zingen van het Wilhelmus en het leggen van tiental len kransen en andere bloemstukken tij dens een défilé door alle aanwezigen. HEILOO - Vrijdag 15 en zaterdag 16 september staat bij Intratuin Heiloo al les in het teken van 'La Douce France'. Wie nog maar moeilijk afscheid kan ne men van deze heerlijke zomer, moet beslist even langs gaan om de zomerse franse sfeer te proeven. Er is veel te be leven bij Intratuin. Het kweken van druiven is voor veel mensen een grote hobby geworden, maar als de vruchten geoogst zijn, wat dan....? Bij Intratuin staat een grote in formatiestand waar u alle informatie over snoeien, mesten enz. kunt verkrij gen. Er is ook foldermateriaal aanwezig. Garage Bleeker laat u de nieuwste Re nault modellen zien. Bij de croissanterie van Zoon hoeft u alleen maar op de geur af te gaan. De heer Zuidinga van drankenzaak 't Hoekstuk zal zijn fijnste wijnen laten proeven terwijl de firma Keyser daar weer een passende kaas bij heeft. Wie weinig tijd heeft om z'n kamer planten op de juiste vochtigheidsgraad te houden kan alles te weten komen over hydrocultuur. Wilt u zich wat ont spannen dan is er de jeu de boules baan van de vereniging 'L'autre chemin'. En wat is Frankrijk zonder de geur van echte lavendel. Er is een stand waar zak jes met dit geurige kruid worden ver kocht. Er zullen ook bijzondere planten onder uw aandacht worden gebracht zo als o.a. de ficus carica, een ficus met echte vijgen. Alles wordt omlijst door Franse muziek. Loop vrijdag of zater dag dus even binnen bij Intratuin aan de Vennewatersweg. Vrijdag is het geo pend van 9.00 tot 21.00 uur. Zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Au revoir. GESLAAGD HEILOO - Eind augustus is ónze oud plaatsgenoot Errol Graf aan de Vrije Universiteit geslaagd voor zijn docto raal examen politicologie. NATUURWANDELING HEILOOËR BOS HEILOO - Op zondag 17 september houdt het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie (IVN) afd. Noord Kennemerland, haar maandelijkse rondleiding voor belangstellenden in het Heilooër Bos. De wandeling duurt an derhalf uur en begint om 11.00 uur va naf de Kattenberg (aan de Kenne- merstraatweg in het bos) en wordt ge leid dóór ervaren natuurgidsen. Extra informatie is te krijgen op 072-331588. Het IVN-bezoekers- en natuurstudie centrum in het Parnassiapark in Bergen aan Zee (eerste weg links), is elke zon dagmiddag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. AFSCHEID DE HEER KOELMAN VAN W.J. HOFDIJKSCHOOL HEILOO - Op woensdag 20 september neemt de heer Koelman, directeur van de Hofdijkschool in Heiloo, afscheid van het onderwijs. Hij maakt daarvoor gebruik van de zogeheten Dop-regeling. De heer Koelman was dertien jaar ver bonden aan de Hofdijkschool in Mariënstein. Volgende week woensdag zal geheel in het teken van dit afscheid staan, 's Mor gens is er feest op de school en 's mid dags is er een receptie. Ouders, oud leerlingen en een ieder, die van de heer Koelman afscheid wil nemen, zijn tus sen 16.30 en 18.30 uur welkom in de au la van de Hofdijkschool. 072-337170 AUDIO-VIDEO-TV MÉM 't L00 INSTITUUT onderwijs in kleine groepjes Frans Engels Duits Spaans Italiaans Astrologie vraag een folder bij de boekhandel, bij de bibliotheek of bel 072.128709 Westerweg 26, 1851 AC Heiloo. Inschrijf- en informatiestand, in winkel centrum 't Loo, op vrijdag 15 september van 12.30-21.00 uur. AKERSLOOT - Komend weekend zal voor de eerste keer een jazzweekend worden gehouden in Akersloot en wel op vrijdag 15 en zaterdag 16 september. Op initiatief van de Stichting Akersloot Promotie hebben de gezamenlijke horeca-ondernemers de handen ineen geslagen en zijn zij tot een fantastisch programma gekomen. Vele bekende na men uit de vaderlandse jazzwereld zul len komende weekend aktief deelnemen aan dit eerste jazzweekend, wat gratis te bezoeken is. In alle plaatselijke café's, zullen ver schillende jazzbands te beluisteren zijn, terwijl ook op het nieuwe Wilhelmina- plein twee podia opgesteld zullen staan. Ook het plaatselijke jongerencentrum de Storeyclub reageerde spontaan op het verzoek om mee te werken aan dit evenement, zodat maar liefst 14 ver schillende jazzorkesten te beluisteren zijn. Enkele namen willen wij u natuur lijk niet onthouden, wat te denken van Huub Jansen, Amazing Jazzband, An- dré Valkering, Ship and Horseband, Memphis, The Sting, Swinging Affair, Revival Jazzband, The New Dixie Down Band, Mark Town Sincopaters Band, Jazzline, The Downhill Jazzcom bo. Naast deze bands nog een aantal bands die hun muzikale troeven op dit eerste jazzweekend zullen uitspelen. De eerder genoemde Stichting Akersloot Promotie heeft met dit jaz zweekend een stap gezet op weg naar een totaal zomerprogramma dat klinkt aJs een klok en dankzij de vele sponsors zijn zij er nu dus ook in geslaagd om een jazzweekend tot stand te brengen. Het vervoer tussen de verschillende etablis sementen zal kosteloos, op ludieke wij ze geschieden, zodat de verder afgelegen zaken ook ruimschoots in de publieke belangstelling komen te staan. De aan vang van dit jazzgebeuren is vrijdaga vond om negen uur. Komend weekend zal Akersloot bewijzen dat muziek in welke vorm dan ook aanslaat bij het grote publiek en zal deze gemeente zich scharen in de rij der gemeentes waar een jazzweekend traditie is geworden. GESLAAGD HEILOO - Ingrid Griemink-Schmersal en Ingrid Koot-Droog zijn geslaagd voor hun examen Vakopleiding Boe kenbranche. Beide dames zijn werk zaam bij Boekhandel Deutekom in Heiloo. Kennemerstraatweg 129, Heiloo. Op/oss Zevenhuizen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1