coiffures voor dames en heren salon STATIONSCENTRUM 78tel. 330502 (072) HEILOO GESPECIALISEERD IN BRUIDSKAPSELS La Forme Modehuis Unique biedt elegante combinaties VET WINTERCOLLECTIE geopend: dinsdag t/m donderdag van 8.00 -18.00 uur. vrijdag van 8.00 -21.00 uur zaterdag van 8.00 -15.00 uur openbare bibliotheek En dan de boeken natuurlijk nog: „Ge heimen van de couturiers" van F. Ken- nett bijvoorbeeld, waarin opgenomen leven en werk van twaalf bekende mo deontwerpers, o.a. Yves Saint Laurent, Pierre Cardin, Elsa Schiaparelli, Christian Dior. Boeken over het zelf ontwerpen van mode, patroontekenen, creatief knippen en naaien. Kostuumge schiedenis, breien, haken, borduren, kantklossen, maar ook over make-up en haarverzorging. Kunt u iets niet vinden, vraag u er dan gerust naar. Want: informatie, we zijn er voor! Steek uw licht op bij de open bare bibliotheek Limmen, Kapelweg 6a. De openingstijden zijn: Maandag 14.30-17.00 uur en 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. DE BIBLIOTHEEK LIMMEN IS MODEBEWUST Ja, dat leest u goed. De openbare bibli otheek sluit aan bij de actualiteit en is zodoende modebewust. Met bladen als de Burda, Adriadne, Avenue en Libelle bijvoorbeeld, maar ook met actuele do cumentatiemappen met onderwerpen als mode-ontwerpers, modeaccessoires, geschiedenis van de mode. De inhoud van die mappen bestaat uit overdrukken van krante- en tijdschriftartikelen. Eigentijdse produkten In vergelijking met enkele tientallen ja ren geleden en nog langer, is er zeer veel veranderd bij de kapper. Neem nu bij voorbeeld de permanent. Vroeger was een permanent een middel om het haar wekenlang met stevige, onverbiddelijke krullen in model te houden. Tegen woordig heeft de kapper een uitgebreid assortiment produkten, waarmee hij als echte créateur het haar vorm kan geven en.... in vorm kan houden. Door de eeuwen heen heeft vorm een bepalende invloed gehad op vrijwel alles wat er in onze omgeving en met onszelf gebeurde. Iets is wel of niet aantrekke lijk, voornamelijk omdat de vorm wel of niet deugt in onze ogen. Op vormge ving wordt een auto gekocht, een huis ingericht of een mooi sieraad aangeschaft. En, laten wij eerlijk zijn, in veel geval len zal ook 4e keuze van de partner in eerste instantie geleid worden door de manier waarop zij of hij door moeder natuur is vormgegeven. Ook komende winter biedt Unique u tal van mogelijkheden. Een groot assorti ment in mantels waarvan heel leuk is de double coat een wolle mantel met daar over een regenjas in dezelfde kleur. Bei den kunt u afzonderlijk dragen. Uniek zijn de lakmantels met wollen voering en voor diegenen, die meer voe len voor behaaglijk warm, zijn er de mooie wollen mantels. Nieuw deze win ter is de gilet, een spencervestje in ver^ schillende stoffen van tweed tot bloemmotief. Portara by Bruestle brengt een goed op elkaar afgestemde tweed combinatie zwart wit met cobalt accent en bijpas sende accessoires (foto). Soepele yersey stoffen vindt u in de Rodier-cbllectie, bestaande uit broe krokken, jasjes en blouses die u goed kan combineren. Zij die voelen voor een snufje nostalgie of romantiek? Avent- garde brengt het één en ander op kleur rijke wijze voor u in beeld. 'LA Forme '89' Onder dit thema laat de L'Oreal kapper dit najaar zien wat hij allemaal in huis heeft en wat voor vormen daarmee be reikt kunnen worden. Een bekend en belangrijk merk is 'Dul- cia Vital'. Met deze permanent krijgt het kapsel extra veerkracht en volume en valt steeds natuurlijk in model. Het haar wordt zacht en glanzend van dit zeer milde produkt. Niet voor niets is Dulcia Vital dan ook de meest toege paste permanent in Europa. Degenen die wat meer voelen voor ste vigheid ^n pittige kleine krullen in kort of lang haar kunnen kiezen voor een 'Envola' permanent. En er is ook een groep mannen en vrou wen die wel een andere vorm van het kapsel wil, maar beslist geen krullen. Voor hen is er 'Jetting'. Met Jetting is het mogelijk een heel natuurlijk volume aan het kapsel te geven, op die plaatsen waar dat nodig of gewenst is, voor zo'n vier tot zes weken. Om tenslotte het eenmaal vormgegeven kapsel ook goed 'in vorm' te houden heeft de L'Oréal kapper een hele reeks modelleerprodukten van 'Modeling' in huis. Er is dus heel veel mogelijk om vorm in het haar te creëren en te houden. (Zie ook de advertentie elders in de Uitkijkpost). VET heeft voor dit winterseizoen haar collectie geïnspireerd op de 50'er jaren stijl waarbij de typische eigen stijl van VET, jong en dynamisch, goed tot uit drukking komt. Zoals voor elk seizoen geldt, blijft nu ook weer de denim een belangrijke plaats innemen binnen de collectie. Voor de jeans wordt voor dit wintersei zoen zowel de blauwe, de zwarte, als de coloured denim getipt. VET heeft deze, als jeans-specialist, natuurlijk allemaal in haar collectie opgenomen en heeft veel aandacht besteed aan details als grove stiksels en gekleurde tape-applicaties. De bottom-collectie wordt gecomple teerd door een goed uitgewerkt assorti ment twill- en corderoy broeken. Deze collectie wordt dit winterseizoen door VET gecombineerd met een uitgebreide range tops in de vorm van jacks, sweats hirts, truien en shirts. Aan dikke gevoerde jacks en denim jacks, soms aan twee kanten draagbaar of voorzien van grote klepzakken, leer verwerkingen en badges in combinaties met grof gebreide kabeltruien blijft de 50'er jaren stijl van de VET-collectie goed herkenbaar. Het uitgebreide pakket shirts bestaande uit speelse variaties op het klassieke streepshirts, uni shirts voorzien van doorsnijdingen en allerlei shirts met all- over prints geeft hieraan nog en extra demensie. Sweatshirts vervaardigd van mooie zware felpa- of jersey kwalitei ten, worden gecombineerd met verwer kingen als brede stiksels, grove boorden en embroideries, waardoor een stoer winters beeld ontstaat. Kleurschakeringen uiteenlopend van rood tot bordeaux, vergrijzde groentin- ten ot olijfgroen, lila tot donkerpaars in combinatie met allerlei beige- en oud ro se tinten bepalen het kleurbeeld van de collectie. De VET wintercollectie wordt o.a. onder de labels Break, Forecast en Watcher gebracht. Uiterlijk Ook voor ons uiterlijk is vorm heel be palend. De vorm van het lichaam be paalt welke mode het best kan worden gedragen. De vorm van het gezicht heeft weer grote invloed op de vorm van- en het type kapsel dat het meest flatteert. Vooral het kapsel, letterlijk de bekro ning van het uiterlijk, is van groot be lang voor het uiteindelijke resultaat. Gelukkig kan de vorm van het kapsel vrij gemakkelijk aangepast worden; precies zoals wij op dat moment wen sen. De kapper kan daarin natuurlijk advies geven. UITKIJKPOST 20 SEPTEMBER 1989

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 10