WINTER COLLECTION 1989/90 BIJ VAN OS MODE QPsimon peek juwelier rotic silhouette. Wol brengt natuur en kwaliteit LAPPONIA JEWELRY Gouden en zilveren sieraden uit Finland een andere kijk op jonge mode „esionzoutanpopovits exclusief bij: V A stationsweg 85a Heiloo 072-335730 UITKIJKPOST 20 SEPTEMBER 1989 RENDEZVOUS: as. kiac CONFIDENCE; brat del Sterling silver with Ieathc Design Poul.Havg.iarJ Kleuren We schrijven de overgang naar de jaren negentig en zowaar, eindelijk is de nieju- we mode ook weer werkelijk nieuw. Wie gevoelig is voor de uitdaging van mode, kan deze herfst en winter zijn of haar hart ophalen aan een feest van nieuwe, warme kleuren in een weelderi ge, soms zelfs bijna barokke sfeer. Ro mantiek en nostalgie lopen als een rode draad door alle thema's heen. En kwali teit staat voorop. Samen met een steeds duidelijker voorkeur voor natuurlijke materialen als zuiver scheerwol. Goede mode weerspiegelt de geest-van de tijd. Mensen kleden zich graag zoals ze zich voelen. De nieuwe herfst- en wintermode is hiervan een perfect voor beeld. Aan de ene kant is er het opti misme over de doorzettende economi sche groei dat uitnodigt tot luxe en kwa liteit en ruimte geeft voor romantiek. Aan de andere kant de ecologische trend, de toenemende zorg over ons mi lieu die zich vertaalt in voorkeur voor puur natuurlijke stoffen. Ook de ont werpers hebben het milieu kennelijk hoog in hun vaandel staan. En op grote schaal zuiver scheerwol gebruikt. Geen wonder dat de sfeer van het Engel se landleven voor de nieuwe collecties een belangrijke inspiratiebron is ge weest. Traditionele waarden, omgezet in eigentijdse mode. Met als resultaat nieuwe willen tweeds, stoffen met een robuust uiterlijk die toch heel licht, zahet en soepel zijn. Ze bieden puur na tuurlijke kwaliteit in prachtige, diepe herfstige tinten. Blikvanger deze winter wordt ongetwij feld de combinatie kort colbert van wol len tweed en daaronder een druk ver sierd gilet, het ouderwetse herenvest in nieuwe gedaante. Let ook op de wollen jassen; ze zijn ruim, vallen soepel en hebben heerlijke grote kragen die het luxueuze uiterlijk accentueren. Nieuw is het korte jasje. Voor mannen blijven de business- kostuums in schitterende, soepele stof fen en warme kleuren een belangrijk ge zicht naar buiten. Maar het nieuws van deze winter is een sportief beeld dat zijn inspiratie vond in de sfeer van het En gelse landleven en subliem is vertaald in zachte, soepele, kleurrijke wollen tweed-jasjes. Zoals gezegd, zowel voor mannen als vrouwen ziet de kleurkaart er voor de komende herfst en winter een stuk fleu riger uit. Veel warme herfst-tinten als kerrie- en mosterdgeel, bosgroen, oran jebruin, auberginerood en violet. En ook daar waar de basis wat donkerder blijft met antraciet, donkerrood en don kerblauw zorgen heldere, frisse accent- kleuren voor een lichte toets. Café's, theaters, bioscopen, concertza len, restaurants, ze zijn tegenwoordig overvol. Uitgaan is 'in' en daarbij goed en stijlvol gekleed gaan is de uitdaging. Het liefst in natuurlijk, comfortabele, goed ademende stoffen als wol. Het Wolmerk speelt op dit alles dit najaar in met het thema 'Uit in stijl met wol'. In samenwerking met tal van mode speciaalzaken - die herkenbaar zijn aan de sticker 'Uit in stijl met wol' op deur of raam - ontvangen klanten bij aan koop van drie Wolmerk-kledingstukken twee theaterbonnen ter waarde van 25 gulden per stuk voor een avondje samen uit naar theater 01 concert. ca LAP

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 11