12V2 jaar van Rozendaal MOOIE MODE IN SCHOENEN daarom een feestelijke aktie 3 dagen lang van 21 t/m 23 september op uw aankopen vanaf f 100, f 12,50 KADO won Rozendciol fflode in/chocnen Mascotte Mode De Breiknip Luxe in ondermode zet door Betoverende herfstkleuren in nieuwe Cutex-collectie De Partners Winkelhof 't Loo 43 - Heiloo - Telefoon 072 - 330943 wordt gespeld Uw advertentie wordt gejezen UITKIJKPOST 20 SEPTEMBER J989 Bibli ^^)"theek HEILOO - Alle informatie die de bibli otheek over mode heeft, valt onder de informatieve materialen. Deze zijn, door gebruik te maken van een systeem nummer, op dit nummer in de kast ge plaatst. De verschillende facetten van de mode staan onder verschillende nummers. De belangrijkste nummers vallen onder de rubriek 625 - 626: dat is de rubriek naaien en handwerken. In deze rubriek staan de tijdschriften 'Ariadne'Burda Moden en Knip. Deze tijdschriften kun nen geleend worden met de al of niet bijbehorende patroonbladen. De boe ken kunnen handwerken behandelen in z'n algemeenheid. Een voorbeeld daar van is het boek 'Handwerk lexicon' van Jutta Lammèr, waarin in alfabetische volgorde allerlei technieken en begrip pen worden besproken. Over patroontekenen zijn ook een aan tal boeken. Het boek 'Patroontekenen' van Winifred Aldrich is een complete methode voor het ontwerpen van leuke kleren voor de moderne vrouw. Daar naast heeft de bibliotheek van dezelfde auteur een boek over patroontekenen voor mannenkleding. Heeft u be langstelling voor de collecties en de ideeën van bepaalde ontwerpers, dan is er informatie over o.a. Yves Saint Lau rent, Fong Leng en Max Heymans. Andere onderwerpen zijn breien, bor duren en appliquéwerk. \yilt u kleding maken voor kinderen of baby's dan zijn daar ook boeken over. Om op 'n meer artistieke wijze mensen met kleding te kunnen tekenen, kunt u gebruik maken van rubrieksnummer 743 'anatomietekenen en figuurteke nen'. In het boek 'figuurtekenen' van J. Raynes staat o.a. een hoofdstuk over het tekenen van kleding. Bent u meer geïnteresseerd in de ge schiedenis van kleding of van bepaalde kledingstukken dan kunt u gebruik ma ken van de rubriek 907. Daar staan de boeken over kostuumkunde en kleder drachten. 'Cantecleer kostuumgeschie denis' van James Laver is een algemeen boek over kostuumkunde. Over kostuumkunde en mode heeft de biblio theek ook een aantal dia-series. Het boek 'de geklede mens' van ethel Portnoy gaat over Kleding als middel zich van een ander te onderscheiden. Tenslotte staan in de rubriek 907 boe ken over bepaalde kleding attributen als waaiers ('Historische waaiers' van S. Mayor) en sieraden ('Sieraden en li chaamsversiering uit Indonesië door Ri ta Visser) Bent u geïnteresseerd in kle derdrachten dan kunt u terecht bij de rubrieksnummers 907.4 tot 907.7. Naast boeken en tijdschriften heeft de bibliotheek de beschikking over docu mentatiemappen met artikelen over mo de, modeaccessoires en mode-industrie. Ook de jeugdbibliotheek heeft boeken en dia's over mode en zelf kleren maken voor de jeugd. Deze materialen hebben dezelfde rubrieksnummers als in de af deling voor volwassenen. HEILOO - Het aardige van de mode dit seizoen is dat er voor elke groep vrou wen iets te vinden is, het is een geheel vrijblijvende mode. Wij hebben gepro beerd onze collectie zo gevarieerd moge lijk samen te stellen en daarbij sterk op mooie materialen gelet. Pantalons heb ben wij in vele modellen, heel zwierig en wijd tot heel smal, nieuw is dit seizoen de zg. paardrijbroek ruim van boven en smal toelopend. Daarbij hebben wij o.a. jasjes va Karl Lagerfeld getailleerd met fluwelen kraagje en knopen die daar uitstekend mee combineren. Bij de blouses ligt het accent op de kraag. Wij brengen ze in vele materia len, o.a. gewassen zijde, de kragen zijn met lange punten met knat, in verschil lende lagen als bladmotief, maar ook met knoopversieringen. Wie echt iets gekleeds zoekt, misschien al met de feestdagen in het achterhoofd, wij hebben een uitgebreide collectie va Blacky Dress, verfijnde soepele materi alen verwerkt in exclusieve modellen, pakjes in diverse belijningen, werkelijk heel mooi. Van meer praktische aard zijn onze mantels maar ook hierbij hebben wij weer goed naar de mooie nieuwe materi alen gekeken zoals microfase, dit is een polyesther en voelt aan als suède, heer lijk om te dragen omdat het materiaal ademt en toch vocht tegen houdt. Als tegenhanger van de blazer hebben wij nu de blousson in een heel zachte ve lours en goed te dragen op een panta lon. Voor de wat jeugdiger klanten heb ben wij een leuke collectie pullovers, vestjes en jacks met mickey mouse en beer motieven echt heel leuk. Aanstaande maandag om 15.00 uur en 's avonds om 20.00 uur houdt Mascotte Mode in samenwerking met binnenhui sarchitectuur Silhouet in hun nieuwe zaak aan de Kennemerstraatweg (naast het gemeentehuis) een show. Daar kunt u alles in een leuke show aan u voorbij laten gaan. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Mascotte aan de Stationsweg. KIJK BIJ DE PARTNERS VERDER DAN DE ETALAGE Wat je niet in de etalage ziet, vind je binnen. Een kreet uit grootvaders tijd, die je in advertenties kon lezen. Bij De Partners aan de Stationsweg is het van daag de dag nog net zo. Meestal wordt er met sportieve kleding geëtaleerd. Maar er is in de winkel dan ook veel modische sportieve kleding en dat hoort in een modekrant. Wat dacht u van de katoenen truien, aparte modellen en betaalbaar, maar ook in fijn gestileerde motieven in wer kelijk schitterende kleuren. Of de Saint James wol: rechte wollen rokken met loopsplit, zachte wollen truien en vesten in klassieke kleuren. Linnen en kamgaren, iets wat u bij De Partners niet direct zou zoeken, maar het is er we! in de kleur zwart. Jasjes, broeken en rokken om 'echt' gekleed te gaan. Daarbij een mooie collectie zijden shawls om het geheel te completeren. Een bezoek aan De Partners aan de Sta tionsweg is de moeite waard. Kinder patronen De grote aantrekkingskracht van de Breiknip is natuurlijk de ruime keus in hun assortiment en de uitstekende kwa liteit. Zo ook nu met de najaarscollec tie. De najaarsstoffen bestaan dit jaar uit soepel vallende viscoses, bedrukt met veel kleurenprints. Deze zijn zeer geschikt voor de wijd vallende broeken, rokken en blouses. De prachtige wol en wol-polyester stof fen, in alle kleuren, ontbreken ook ifiet. En dan zijn er nog de mantelstoffen, ribcord, flanels, jassen-stoffen, keper katoen, fluweel voor vestjes, alle kleu ren jogging, etc. etc. Dit alles is zoveel mogelijk uitgebalanceerd op kleur, zo dat het makkelijk is om een combinatie bij elkaar te zoeken. De luie, ontspannen zomermaanden zijn voorbij. Maak je op een actieve herfst. Ga lange boswandelingen maken en geniet van de prachtige herfstkleuren en van de kruidige, tintelende geur van de bladeren. De herfst is de tijd van het jaar dat in vele landen de wijn wordt ge oogst. De prachtige aardse tinten van een zonovergoten wijngaard bepalen deze herfst de modekleuren en de kleu ren van de nieuwe Cutex collectie: Au tumn Vintage. De kleuren van de nagellak en lipsticks uit de nieuwe herfst collectie van Cutex sprankelen als jonge wijn. De meeste klassieke tint is nr. 553, de diepe kleur rood van een Bourgondische wijn. Or ganiseer een wijnavond en gebruik als gastvrouw deze stijlvolle rode tint. Be toverend als de zonnige gloed over een wijngaard is de diepe kleur roze van Cu tex nr. 554. Deze kleur brengt je zelfs op een regenachtige dag in romantische stemming. Paarsachtige als jonge wijn is nr. 555, de kleur van de Pinot Noir, de blauwe druif die voor diverse rode wijnen wordt eebruikt. Deze tint geeft de uitda gende uitstraling van een "femme fata le"! Alle drie kleuren zijn afgestemd op de najaarsmode en vormen een harmo nieus geheel met gruis, marine-blauw en de aardse tinten. De ogen worden deze herfst geaccentu eerd met Cutex mascara nr. 33, een bij zondere kleur bruinachtig paas die over eenkomt met de kleur van de nieuwe Cutex Eye Definer hebben een aparte functie. Gebruik het fijne gedeelte van de Eye Definer om de wimpers te onder lijnen en het schuine gedeelte als oog schaduw. Geef tot slot de jukbeenderen een roodbruine glans met Cutex „Soft Blush" 610 Amore. Met de Autumn Vintage collectie van Cutex staat je deze herfst heel wat te wachten! Waar de Breiknip ook groots in is zijn de kinderstoffen. Wat een enorme keus in katoen flannels, bedrukt of uni, dik ke keperkatoen in de meest mooie en veelkleurige prints. Teveel om op te noemen. Wat zeer bijzonder is en erg opvalt zijn de voorbeelden van kinder kleding, die hangen in de winkel. Wer kelijk schitterende creaties. Deze patro nen, die ze zelf ontwerpen, zijn ook te verkrijgen in de winkel. In ieder geval bij aankoop van de stof. Een andere afdeling is die van de breiga rens. Voor de breifanaten onder ons is dit een paradijs. Bijna alles is aanwezig zuiver wol, wol-acryl, acryl, katoen, mohair, kid-mohair, 70% angora, 100% angora, zuiver zijde, fantasie ga rens. Je kan het zo gek niet noemen of de Breiknip heeft het. En dan nog in verschillende pendiktes en prijsklassen. De nieuwe mode kleuren worden al goed verkocht, en bij aankoop van de wol krijgt u er een patroon gratis bij. Wol over, geld terug, binnen 3 maan den. Patchwork Wat ook nieuw is, is de afdeling van het patchwork. Deze vorm van handwerken raakt steeds meer in. Daarom heeft De Breiknip besloten om een gedeelte van de winkel in te richten voor patch- workstoffen en accessoires. Wat nu al binnen is zijn de kerststoffen. En bij aankoop van de kerststoffen krijgt u een patroon van een kerstkrans kado. En zo kunnen we nog wel langer door gaan over de handwerk afdeling en de, werkelijk verbazingwekkende hoeveel heid, kleinvak. De Breiknip heeft een gigantisch assortiment wol, stoffen, kleinvak en handwerken, waarbij de kwaliteit en service voorop staat. Een bezoek brengen aan deze winkel, al is het alleen maar om de prachtige winter collectie te bewonderen, is meer dan de moeite waard. Voor dit najaar ligt het accent in onder mode vooral op luxe. Hoogwaardige materialen, met een zacht glanzende uit straling, zijn veelal in combinatie met elastische kant verwerkt. Deze tendens naar (veel) meer luxe in ondermode is een aantal jaren geleden ingezet en het ziet ernaar uit, dat ook voor de komen de jaren ondermode steeds luxer en mo dieuzer van uiterlijk wordt. Mode begint op de huid en dus bij on dermode. Je voelt je prettig en zeker van jezelf als je onder je bovenkleding mooie onderkleding draagt en soms kan en mag die ondermode gezien worden. Kantjes en randjes mogen boven een openstaande blouse uitkomen, een re den waarom de ondermode-kleuren zijn afgestemd op het kleurbeeld van de bovenmode. De aktuele kleuren voor het najaar zijn vooral donkere tinten die goed combi neren met het beeld in de bovenkleding. Geen felle kleuren, maar gedekte volle tonen, waarbij de kleur antraciet, zoals die door Livera wordt gebracht, opvalt. Een nieuwe tint in ondermode, die het luxe karakter van de styling extra accentueert. Waarschijnlijk omdat we de laatste ja ren meer aandacht zijn gaan besteden aan het interieur van onze slaap- en badkamers is nu ook de luxe doorge drongen tot de 'slaapkamer kleding', hoewel verschillende modellen mis schien wel te mooi zijn om in te gaan slapen, of juist niet. Zwart is voor de elegant ingestelde vrouw altijd een bélangrijke najaars kleur geweest. Dat is nog zo, maar ook de jeugd heeft zwart als modekleur ont dekt. Jeugdige ondermode, die bijna- bovenmode is geworden, is uitgevoerd in zwart èn in nieuwe materialen, zoals elastische velours, elastische tule met flockprintjes, elastische kant en elasti sche satijn. Voor de jeugd is zwart gebruikt in een legging met kant onderaan de pijp en een bustier-top, eveneens afgewerkt met kant. Een kort rokje en een blazer er overheen en je kan er zo mee naar de disco. De nachtmode heeft voor het najaar ve le gezichten en dat komt omdat iedereen eigenlijk z'n eigen wensen heeft wat nachtmode betreft. Een nieuwe ontwik keling is het satijn; een mooi gezicht glanzend materiaal, dat in zowel uni als bedrukt in de collectie van Livera voorkomt. Wil je sportiever slapen, dan valt de keus waarschijnlijk op één van de vele bigshirts, die voor het komend najaar uitgevoerd zijn in de nieuwe najaarstin- ten als bijvoorbeeld aubergine en rese- dagroen of fijiïe streepdessins. Batman is terug, en niet alleen in de film, maar ook in de Livera-nachtmode (of is het vrijetijdsmode?). Opvallend zijn de meer dan oversized overalls, vleermuispyama's en sleepshirts, die in aantrekkelijke uitvoeringen in de collec tie zijn opgenomen. Voor de 'koude' slaapster is flanel in leuke rose/wit en lilia/wit kleurstellin gen terug en voor het puur sportieve ty pe is het joggingpak in crash-optiek bestemd. Natuurlijk zijn de modieuze tricot nachthemden en de fijne lustvaste badjassen niet uit de collectie verdwe nen. Ook voor het komende najaar zijn hier modieuze aantrekkelijke nieuwe ontwikkelingen in uitgevoerd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 13