IIS /Hascotte intiatuin CHARLSTON C. HACHMANG Kent u deze weg..? Makelaardij Van de Ridder u de weg in Heiloo 072-330332 Vrouwentelefoon Heiloo elke maandag bereikbaar Behoefte-onderzoek voor bouw handelscentrum op Oude Werf kado trends 072-337676 VROUWENTELEFOON Heiloo Op vakantie in de tuin Thuis in uw huis Mafidalenenstraaf 22, Alkmaar Leidsestraat 61Amsterdam 54e JAARGANG NO. 38 - 20 SEPTEMBER 1989 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Open dag bij fysiotherapeuten Glad Tidings in Heiloo en Limmen Verkeersregels Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten. heiloo Stationsweg 61 - Heiloo. ?P,os*">Z vorige week óe hoefsmid rooilijn rosendaal Makelaar Taxateur o.g. Hypotheken °°P Postbus 95.1850 AB Heiloo.Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool- Holleweg 19 hogedru kontstopping Tel. 072-335085 dakbedekkingen. HEILOO/LIMMEN - Dat iedereen wel mensen kent die bij een fysiotherapeut onder behandeling zijn of zijn geweest is niet zo verwonderlijk. De helft van de bevolking is in de afgelopen vijf jaar be handeld door een fysiotherapeut. Dat komt omdat klachten over het houdings- en bewegingsapparaat, een gebied waarop de fysiotherapeut bij uit stek deskundig is, één van de meest voorkomende klachten bij de huisarts zijn. Bij 30% van degenen die arbeid songeschikt worden verklaard is dit door aandoeningen aan het houdings- en bewegingsapparaat. Fysiotherapie heeft een heel belangrijke funktie bij deze klachten, omdat daar waar de klachten niet kunnen worden verholpen in ieder geval de klachten be perkt kunnen worden waardoqr de kwa liteit van leven verbetert. Fysiothera peuten worden niet alleen ingeschakeld bij mensen met blijvende aandoenin gen, maar ook bij blessures, voor en na operaties. Kortom op allerlei terreinen in de gezondheidszorg. Hoewel veel mensen onder behandeling zijn geweest is nog lang niet altijd duidelijk wat een fysiotherapeut nu wel kan en wat niet en wat hij zoal doet om patiënten te helpen. Om in een ontspannen sfeer wat meer aan de weet te kunnen komen over het hoe en waarom van fysiotherapie heeft het Koninklijk Nederlands Genoot schap Fysiotherapie op zaterdag 23 sep tember een open dag fysiotherapie geor ganiseerd. Bezoekers zijn dan welkom in de volgende praktijken fysiotherapie. In Heiloo: Praktijk Fysiotherapie Ewisweg, Ewis- weg 34; Praktijk Fysiotherapie J. de Moor, Kerkelaan 69 en Praktijk Fysio therapie Waal, Kennemerstraatweg 452. In Limmen: Fysiotherapeut R.P.M. Donker, Dus- seldorperweg 139. HEILOO/LIMMEN - Het ,Glad ti dings drama team' werd in 1980 opge richt in Brisbane, Australië. Op een ei gentijdse manier brengt deze groep mensen in aanraking met de blijde tij ding van.het evangelie. Ze trekken langs scholen en kerken, staan op straathoe ken en pleinen met pantomime-stukken, die ze omlijsten met muziek en dans. De groep bestaat nu uit elf jonge men sen (19-25 jaar). Hun bekendheid dan ken ze vooral aan hun medewerking aan het World Expo dat van april tot okto ber 1988 plaats vond in Brisbane. Op 12 september kwamen ze aan in Londen GESLAAGD HEILOO - Onze oud-plaatsgenote An toinette van den Haak slaagde eind au gustus aan de Universiteit van Amster dam voor het doctoraalexamen Neder lands recht. voor een tournee door Europa. Van 23 tot 29 september verblijft de groep in een jeugdherberg in Bakkum, van waa ruit ze verder trekken naar Denemarken. Op zonag 24 september werkt de groep mee aan de jeugddienst in de N.H. Kerk, Zuidkerkelaan in Limmen, aan vang 19.00 uur. In deze dienst gaat voor ds. H. Th. Ament van de doopsgezinde gemeente in Alkmaar. Het thema is: Liefde lijmt. Het verhaal van het evan gelie zal in een kleurrijke en dramati sche dans worden uitgebeeld in een pan tomime van een speelgoedmaker en zoon. Op donderdag 28 september brengt de groep enkele andere pantomimestukken over de kern van het evangelie, de strijd tussen goed en kwaad. Daarnaast bestaat er de mogelijkheid voor ont moeting. De leden van de groep willen graag in contact komen met Nederlan ders, die het geloof een warm hart toe dragen. Deze avond vindt plaats in de zijzaal van de Gereformeerde Kerk, Noordergeeststraat 9, Heiloo, de toe gang is vrij. ORATORIUM VERENIGING ALKMAAR - Op vrijdag 29 september verzorgt de Alkmaarse Oratorium Vere niging het najaarsconcert in de Don Bo- scokerk, G. Grooteplein te Alkmaar. Uitgevoerd worden werken van Kodaly en Puccini. Medewerking verlenen de tenor David Johnston en de bas Tom Sol, het Zaans Jongenskoor en het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Het geheel staat onder leiding van diri gent Johan Akerboom. De aanvang is 20.15 uur. Kaarten zijn in Heiloo ver krijgbaar bij Disco Heiloo in 't Loo en kosten dan 17,50 (cjp/65 15,00). Op de avond van het concert zijn aan de zaal ook kaarten verkrijgbaar, die dan echter een rijksdaalder duurder zijn. LUCHTPOST HEILOO HEILOO - Uitslag wedvlucht Doornik, 9 september. Aan deze navlucht met noordoosten wind, namen negen prijs winnende liefhebbers met in totaal 159 duiven deel. De uitslag: H.J. Lases (Mee 20) 1-10-20-28-31, Adrichem- Kaandorp (17) 2-8-9-13-18-25, F. Kaan dorp (11) 3-7-22-24-27-33 J.P. Pepping (9) 4-11-12-17-29 Comb. Bakker- Dirkson (15) 5-6, Bruin-Wittebrood (8) 14-19 Th. v.d. Berg (17) 15-23-26-32 H.C. Houtenbos (20) 16-30 J. Teileman (6)21. HEILOO - Sinds enige jaren realiseren vrouwen zich steeds meer dat instanties vaak weinig aandacht hebben voor vra gen en problemen van vrouwen. De in middels opgeheven werkgroep Emanci patie adviseerde daarom in 1986 om in de gemeente Heiloo een vrouwenspree kuur op te zetten. Vrouwen zouden daar kunnen praten met deskundige vrouwen (arts, juriste, advokate, maat schappelijk werkster) met begrip en aandacht voor de belevingswereld van vrouwen. Verwacht werd dat het spree kuur een uitstralingseffect zou hebben naar andere instanties en dat specifieke deskundigheid op het gebied van vrou wenzaken zou kunnen worden overge dragen naar andere instanties. Hoewel bekend is dat vrouwen niet al tijd worden benaderd met voldoende aandacht voor hun vragen en proble men is niet bekend hoe groot de behoef te is aan specifieke vrouwendienstverle ning en vrouwenhulpverlening in Hei loo. Er is daarom besloten voorlopig te starten met een telefonisch spreekuur, iedere maandagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur. Via de Vrouwentelefoon Heiloo (VTH) kunnen meisjes en vrouwen informatie, advies en hulp krijgen van een maat schappelijk werkster met ervaring in vrouwenwerk en vrouwenhulpverle ning. Vrouwen kunnen over elk onder werp bellen, waarover ze meer willen weten. De VTH is ook bedoeld voor vrouwen, die alleen maar willen praten of hulp willen hebben bij problemen. Vrouwen kunnen tijdens het spreekuur onder andere bellen voor: - vragen op het gebied van relaties, vriendschap, opvoeding, huwelijk en - vragen over gezondheid, sexualiteit, verslaving; - problemen rond onzekerheid, angst, spanningen, onbegrip, eenzaamheid, verlies, rouw; - vragen in verband met werk (bijvoor beeld herintredende vrouwen), oplei ding, school, werkeloosheid; - vragen en problemen rond ongelijke behandeling, ongewenste intimiteiten, sexueel geweld, incest; - huisvesting en geldzaken; - klachten over behandeling of hulpver lening door instellingen; - meisjes kunnen vragen hebben over vriendschap, verliefdheid, voorbe hoedsmiddelen, uiterlijk, 'anders zijn, Gezien de onderwerpen die ter sprake kunnen worden gebracht is er gekozen voor een anonieme en toch zo persoon lijk mogelijke benadering. De persoon lijke benadering wordt versterkt door dat de medewerkster, Thea, op de hoog te is van de situatie in Heiloo en omge ving. Zij kan dus gericht informatie ge ven. Indien gewenst kan zij doorverwij zen naar instanties, die zij persoonlijk kent. Vrouwen die dat willen worden zoveel mogelijk doorverwezen naar vouwen. De verkeersregels, we hebben ze al lemaal moeten leren. Op school, voor het rij-examen. Helaas wordt het geleerde niet altijd goed in de praktijk gebracht. Bijvoorbeeld bij het NS-station in Heiloo. Zoals op de foto duidelijk staat is de spoor wegovergang overduidelijk het do mein van voetgangers. Er gaat ech ter geen minuut voorbij of er wordt met de fiets de oversteek gemaakt, zonder af te stappen natuurlijk. Het meeste gevaar leveren de stoere bromfietsers op, die met een ontie gelijke vaart over de stoep jagen. Voor de voetgangers wordt het er niet veiliger op. Wellicht een tip aan het adres van de politie: een paar fikse controles zou de (bromfiet sers wellicht aansporen af te stappen. HENNY KIKKERT, NA 22 JAAR, WEG BIJ DE LOET HEILOO - Het is altijd moeilijk te om schrijven of je nu een afscheid als een feest of juist het tegenovergestelde moet benoemen. Gisterochtend was dat het geval in Huize de Loet. Na 22 jaar nam dit geliefde perso neelslid Henny Kikkert afscheid en dat iedereen dit jammer vond bleek uit de vele sprekers. Mevrouw A. Meertens zei: 'Het zal vreemd zijn je niet langer bij ons te heb ben'. Als aandenken aan deze periode kreeg Henny Kikkert een prachtig horloge. Namens de collega's gaf Judith Bos een boek kado waarin alle bewoners en per soneelsleden iets, geschreven hadden, zelfs hier en daar met foto's versierd. Mevrouw Probbel van de bewoners commissie stak haar spijt van het afsc heid ook niet onder stoelen of banken. Ellen, hoofd verzorging zei: 'bewoners en personeel zullen je missen, je droge humor, je zorg, wat jammer dat je weg gaat. Op de toepasselijke melodie van 't is weer voorbij die mooie zomer, zong het Loetkoor een lied. De heer van Baar, direkteur zei: Er wa ren de laatste tijd veel veranderingen, dat was niet altijd even eenvoudig, maar je bleef de vrolijke Henny, een beschei- deh, hardwerkende, liefdevolle mede werkster. Ook de ruim 90 jarige heer Kiele wilde nog wat kwijt: Afscheid is geen mooi woord, maar in de korte tijd dat ik je heb leren kennen, heb ik ge merkt dat je onmisbaar bent voor de Loet. Daarna bleef men nog wat gezel lig bij elkaar zitten en kon iedereen de scheidende Henny Kikkert de hand drukken. CDA INFORMATIE-UUR HEILOO - Morgenavond (21 septem ber) vanaf 19.30 uur in het Open Huis. Van het CDA Afd. Heiloo zullen aan wezig zijn: mevrouw A. A. M. Willemse-Van der Ploeg (Wethouder), mevrouw A. M. Worm-de Moei (Kader medewerker CDA-Kamerkring N.H.) en de raadsleden W. M. Swart en J. A. M. de Witte. Voor u mogelijk een reden uw persoonlijke zaken eens te komen bespreken. Buurt en/of wijk- afgevaardigingen zijn vanzelfsprekend ook welkom. Het CDA luistert graag naar 'feiten en meningen' uit de samenleving. 10 tot H De vrouwentelefoon heeft een signale ringsfunctie. Afhankelijk van het aantal telefoontjes en de aard hiervan zal wor den besloten of de VTH na anderhalf jaar zal worden voortgezet of op een an dere manier moet worden voortgezet. Als onderwepen regelmatig aan de orde worden gesteld kunnen instanties wor den benaderd met de vraag of deze pro blemen kunnen worden aangepakt. De ze signaleringsfunctie is in Heiloo des te meer van belang daar in Heiloo niet zo als in andere plaatsen een 'alternatief' circuit van vrouwen aanwezig is, dat bij gemeenten, scholen, hulpverlening sinstanties of andere instellingen aan dacht vraagt voor een gerichte aanpak van vrouwenzaken. De VTH is één van de activiteiten in het kader van het gemeentelijk emancipa tiebeleid. de VTH werkt onafhankelijk van de gemeente of andere instellingen. De Werkgroep VTH, bestaande uit des kundige vrouwen, adviseert de mede werkster van de Vrouwentelefoon Hei loo. Het nummer van de VTH is 072-337676. Dit nummer is, zoals ge zegd, bereikbaar iedere maandagmor gen tussen 10.00 en 11.00 uur. HEILOO - Van Gasteren Projecten BV uit Heiloo heeft in samenwerking met de gemeente Heiloo een plan ontwik keld voor de bouw van een handelscen trum op het nieuwe bedrijventerrein De Oude Werf in de wijk Ypestein. Het be treft een bedrijfsverzamelgebouw, dat het aangezicht van De Oude Werf vanaf Rosendaal zal bepalen. De eerste schet sen voor het handelscentrum zijn inmid dels gemaakt. Nu is Van Gasteren Pro- jekten BV in samenwerking met make laar J. Kuyper een inventarisatie van be langstellenden gestart. Het bedrijfsverzamelgebouw is bestemd voor kleine en middelgrote bedrijven met voornamelijk handels- en dienstver lenende activiteiten en in mindere mate productie-activiteiten. Enkele bedrijven die zich reeds hebben aangediend zijn een kantoor voor dienstverlenende be drijven, een showroom vóór handelsac tiviteiten, een fotostudio en een fabri kant van microtechniek. De vormgeving van het gebouw zal ei gentijds en praktisch worden. Het gaat hier om een levendig en goedogend mo dern gebouwencomplex, waarbij on danks de kleinschalige architectuur een flexibele opzet en indeling mogelijk zijn. Eigen inbreng van de gebruiker is, mits goedgekeurd door de gemeente, ze ker mogelijk. Ruwweg wordt gedacht aan een totaal vloeroppervlak van 3700 vierkante meter, in meerdere en afwisse lende bouwlagen. Aan de hand van de uitkomst van een haalbaarheidsonderzoek wordt in de loop van het najaar over de voortgang van het project besloten. Bij een goede respons verwacht Van Gasteren Projec ten BV in maart 1990 met de bouw te kunnen starten. Belangstellende bedrij ven uit Heiloo en omstreken kunnen voor meer informatie over het handel scentrum Heiloo op De Oude Werf con tact opnemen met J. Kuyper Makelaar o.g., Heerenweg 167 te Heiloo (tel. 331716). HANDSOME EIGHT HEILOO - Handsome Eight is het nieu we seizoen in de interregionale zaalvoet balklasse uitstekend begonnen. Tegen het Volgendamse Succes, dat vorig jaar nog in de hoogste klasse van Nederland speelde, boekte de zebraploeg een tri omf van 5-2, na tot in de tweede helft met 0-2 te hebben achtergestaan. Het bastion van de formatie uit de pa linggemeente stortte een kwartier voor tijd ineen onder de voortdurende druk van de blauwwitten. Toen het eenmaal 3-2 was geworden, moest de vissersequi pe komen. Daardoor kreeg HE ruimte, waarvan vooral uitblinker Van West broek (drie treffers) gretig profiteerde. De oude supporter van Handsome Eight: 'Geen vloot te zien, maar voor mij was het vlaggetjesdag....!' AUDIO-VIDEO-TV Winkelhof 1 Over twee weken, op woensdag 4 oktober, in de Uitkijkpost veel aandacht voor de tuin en aanverwante zaken. Ook redactionele bijdragen over natuur en milieu. Interieurverzorging in de breedste zin van het woord, daarover gaat dit themanummer op 18 oktober. Bijzondere aandacht is er voor kunst in huis. Uiterste datum voor aanmelding: vrijdag 29 september. Rechte Hondsbosschelaan 22, (Postbus 68, 1850 AB), Heiloo. Voor meer informatie: 072 - 330175. KINDERPOSTZEGELACTIE GAAT WEER VAN START HEILOO - Op woensdag 27 september gaan duizenden scholieren in heel Ne derland langs de deuren om bestellingen voor Kinderpostzegels en wenskaarten op te schrijven. Ook u kunt een bezoek je van hen verwachten. Stuurt u ze niet weg, maar bestelt u de postzegels en de kaarten. Het geld dat de kinderen opha len wordt goed besteed: de Stichting Kinderpostzegels Nederland verdeelt het geld over organisaties en instellingen in de hele wereld, die zich inzetten voor hulpverlening aan kansarme kinderen. Het thema van de Kinderpostzegelactie van dit jaar is ,de rechten van het kind'. Voor dit thema is gekozen omdat de Verenigde Naties eind dit jaar het ver drag voor de Rechten van het Kind aan de orde stellen. De postzegels zijn ont worpen door Anthon Beeke, en beelden drie van de rechten van het kind uit: recht op bescherming, recht op verzor ging en recht op onderwijs. In het vellet je kinderpostzegels dat u kunt bestellen zitten twee zegels van 75 35 cent, twee zegels van 65 35 cent en één ze gel van 55 25 cent. De waarde van een velletje is 5,00. De kaarten die de kinderen verkopen staan afgebeeld op de bestelenvelop. Een serie van 6 kaar ten kost 3,00. Op woensdag 8 november komen de kinderen langs om de bestellingen af te leveren. Op die datum hoeft u ook pas te betalen, het liefst met een cheque of betaalkaart. waar kan de Kruisvereniging u verder mee helpen. De data zijn: 26 oktober, 2 en 9 novem ber 's middags van 14.00-15.30 uur in het Wijkgebouw, Holleweg 94 te Hei loo. Aan deze bijeenkomsten kunnen maximaal 12 personen deelnemen en als u lid bent van de Kruisvereniging zijn er geen kosten aan verbonden. Opgave bij de wijkverpleegkundigen tussen 12.00-13.00 uur, telefoon 072-331073, vóór 5 oktober. Kennemerstraatweg 129, Heiloo. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. tel. 072-330175 Stationsweg 85,1851LJ Heiloo BLOEMBOLLEN NIEUWE OOGST! De grootste keus voor de kleinste prijsjes. Bijvoorbeeld: Pakket met 25 gemengde Botanische tulpen, JÊ QC van voor Vennewatersweg 15 Tel. 072-332727 ZIEKEN THUIS VERZORGEN HEILOO - De wijkverpleegkundigen van Kruisvereniging Heiloo geven drie informatiemiddagen, die zijn bedoeld voor mensen die in hun familie of direk- te omgeving te maken hebben met er nstig of langdurig zieken. De informa tiemiddagen zijn ook bestemd voor hen die hiermee in de toekomst als familielid of buurtgenoot te maken kunnen krijgen. De grondbeginselen die nodig zijn om een zieke thuis te verzorgen worden aangeleerd, o.a. gebruik van hulpmid delen, medicijngebruik, voeding en Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89. 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen. Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. 1 Na nagedacht te hebben ^-jr dachten wij: 't J_» betere past u 3 beter. •uL~

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1