Mode, wispelturig, altijd boeiend DEZE WEEK ƒ100,- MANTEL VOORDEEL Wijsneuzen eten wat m FAX ifANRAAds DE PARTNERS *3 DE PARTNERS 1t FAX-NUMMER 072-335644 "Zijn dat ook MENSEN ZOALS WIJ?" UITKIJKPOST 20 SEPTEMBER 1989 Niets is zo wispelturig als de mode. Het woordenboek omschrijft het als tijde lijk, voorbijgaand, maar op zeker tijdstip algemeen gevolgd. Dat is echter juist wat het zo boeiend maakt. Iedere wisseling van het modebeeld wordt al tijd weer zo verleidelijk gebracht, dat we ons maar heel moeilijk van de char me daarvan kunnen onttrekken. Voor de modezaken is het dan ook geen eenvoudige zaak dat genre uit het grote aanbod te kiezen wat de stijl van de zaak vertegenwoordigt en waarvan je denkt dat de klanten er gevoelig voor zijn. Wat de modefabrikantei) duidelijk merken is dat de klant kritischer wordt. Deze winter heeft het modebeeld zich wel heel duidelijk geprofileerd. Laten we beginnen met de kleuren. De 'bruin'- liefhebbers kunnen het naderende sei zoen hun hart ophalen. De kleuren die zich daar omheen scharen zijn mosterd, geel, oranje, khaki, donkerrood en pe trol. Daarnaast zien we grijs, hard groen, fuchsia en lila-paars, maar ook helderrood. Kortom veel herfstkleuren. Naast de basiskleuren voor de winter zijn er duidelijk mode-accenten. Verle den jaar al zagen we hier en daar grote shwals dragen; die zijn er nu in vele va riëteiten en worden gedragen over de jas, de pullover en bij sommige japon nen. Naast de vele mogelijkheden in wol zijn er ook grote kanten shwals, die een eenvoudige japon een heel chique effect kunnen geven. Als vervolg op de grote shawls ziet men ook pellerines en hele grote kragen, vaak in wit kant. De blazer, in al zijn variëteiten, is een geliefd kledingstuk. Kort, lang, met en zonder revers, getailleerd en recht, alles mag. Er zijn heel veel geruite blazers, vaak met een fluwelen kraagje. Het 'vestje' daaronder, in wol of gedessi neerd, maakt het helemaal! Een beetje moed is nodig om bij die bla zers tweed stoffen met oosterse motie ven te dragen, maar, mits de kleurcom binatie goed gekozen is, staat het ge durfd en mooi. Ook de werkende vrouw krijgt op kleding-gebied steeds meer aandacht. Mantelpakken met lange en korte rok of een goed zittende pantalon, glad of bandplooi, met een leuk jasje. Wie daaronder een mooie blouse kiest, zal zich in veel situaties op haar gemak voe len. De blouse kan, al naar gelang de buiten-temperatuur, ook vervangen worden door een dunnen wollen (col)pullover. Pullovers' zijn er ook in Herenmode grote verscheidenheid, vaak met kraag je of opstaand boordje en een kleine garnering van knoopjes. Wie een 'brei-oma' heeft boft dit sei zoen, maar misschien kunt u het zelf ook wel heel goed, want gebreid goed is in en het liefst met een grote keuze aan steken, tot kabels aan toe. Er zijn ook geborduurde pullovers, met bloemmo tieven, dieren, of zo maar fantasie. Het oude vertrouwde twinset is ook weer terug. Wat de mantels betreft, we kunnen de te verwachten (strenge) winter onbezorgd tegemoet treden. Lange, wijde wollen mantels, ook met ceintuur te dragen, zullen u warm houden. Daarnaast de traditionele rechte mantel, maar wel in leuke kleuren. Korte jasjes zijn er te kust en te keur. Om onze kleding toch een persoonlijk tintje mee te geven worden er weer veel kettingen gedragen. Niet van die kleint jes, maar echte kralen, ze mogen gezien worden. Ze zijn er in steen, hout, me taal, goud en zilver: u draagt maar wat u leuk vindt. De broche is ook weer helemaal in ere hersteld. Gekke voorstellingen in bonte kleuren. Of metalen, die alleen al mooi zijn door hun vorm en stenen gevat in goud of zilver of iets wat daarop lijkt. Zij geven uw kleding een 'personal touch'. De grote oorbellen zullen in het winterseizoen '89-'90 een belangrijke rol blijven spelen. De schoenen hebben een uitgesproken karakter in het modebeeld. Een klein, vaak plat hakje en grote versieringen op het voorblad. Dat kan een ketting, een strik of een gesp zijn. Veterschoenen en half hoge laarsjes zijn zeer modisch, heel vrouwelijk. De kleuren zijn hele maal aangepast aan de mode van deze winter, soms zijn er meerdere kleuren in een schoen verwerkt. Onze haren kunnen we eigenlijk net zo dragen als we graag willen. Mode is de asymetrische lijn en haar boven de oren. We kijken ook allemaal weer wat rui mer de wereld in, het haar ujt het ge zicht. De rommelige krulkapsels blijven en wie een paardestaart draagt, en dat zijn er heel wat, kan zich uitleven in de mooiste spelden, strikken en klemmen. Wie vaker in de spiegel Van de kapper kijkt zal het kapsel kiezen dat het beste bij haar past. Belangrijk is dat u er zich prettig bij voelt, dat modische accent is eenvoudig aan te brengen. Ook de heren kunnen wat de winter be treft een kleurig seizoen tegemoet zien, 'maar natuurlijk wel wat voorzichtiger dan de dames. Vooral de vrijetijdskle- ding, met de mooie aarde-kleuren, is een inspiratiebron voor de mooiste pul lovers. Daar het colbert weer heel veel terrein heeft teruggewonnen zijn er ook voor de vrijetijd weer jasjes ontworpen, die er makkelijk en gezellig uitzien, on der meer in corduroy. Zelfs het overhemd blijft bij deze fleuri ge herenmode niet achter en we zien dan ook dat daar vrolijke prints het modisch accent geven. En dan het vestje, ge bloemd, vaak van een glanzend stof, is 'het' leuke modegrapje voor de komen de winter. Maar er is natuurlijk ook serieuzere her enmode. Goede costuums van mooie materialen, lange jasjes tot even over de heupen. Het colbert wordt al met drie knopen gedragen en is daardoor wat hoger gesloten. In de combinaties zijn er veel jasjes in ruiten, voor elke smaak is er wel één te vinden. Maar ook in de her enmode is het belangrijk goed te kun nen combineren en daar een modische 'touch' aan toe te voegen. Kindermode De kinderen komen van de winter volop aan hun trekken, wat een enige mode! Truitjes met beren erop, of een ander gek beest, dat je echt kan aaien. Het to taalbeeld van de kinderkleding is kleu rig. Vrolijke combinaties, die je vroeger niet voor mogelijk had gehouden blij ken het nu uitstekend te doen. Broeken, onder andere in ribqord, ook in felle kleuren, vaak goed te wassen eri een prima basis voor de truien en leuke jacks. Mickey Mouse is in Nederland al hele maal ingeburgerd, we zagen zelfs haarspelden met een grote Mickey Mou se erop. Een figuurtje dat groot en kléin aanspreekt. De kinderschoenenmode blijft natuur lijk niet achter bij al die bonte kleuren. Lage en half hoge schoenen kunt u nu in de kleuren van de kleding kiezen. Maar voor wie niet zo modegevoelig is, zijn er ook mooie uni-schoenen, welke ook heel leuk staan. Mode is leuk, mode is boeiend, mode is spannend en mode is vluchtig als een goed parfum. Modehuis Heerenweg 174 - Heilocf tel. 072-332091 tel. 02240-15260 Ged. Gracht 42 - Sctiagen n DRUKKERIJ UITKIJKPOST BV ook per bereikbaar de snelste manier voor het opgeven van advertenties en het bestellen van drukwerk DRUKKERIJ UITKIJKPOST BV CHOENEH Stationsweg 81 - Heiloo schitterende truien en bolero's van ME MRS. JONES in mooie gestileerde patronen en felle kleuren vanaff 129.90 SAINT JAMES wollen truien voor mannen en vrouwen, heel klassiek en altijd mooi, vanaff 159.00 HEENS modische sweatshirts en truien, vanaff 89.90 SAMAS winterjacks in mooie tinten, veel zakken, losse bontkragen en capuchon's in prijzen die altijd meevallen. Kom kijken, het verplicht U tot niets. Stationsweg 86 - Heiloo - U weet wel... Dak- en thuislozen Reageer: Landelijk V.P.C. Antwoordnr. 9089 3500 ZA Utrecht Tel. (030) 33.15.49 uc f

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 9