/Mascotte 24e Antiekade Ontwerpen kunstwerk raadhuis 2 weken te zien in bibliotheek Net wat meerMode Ql A.J. VOS Echtpaar Straayer 60 jaar in de echt verbonden Flip van Domburg Scipio succesvol in Amerika NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN CHARLSTON DIVERSE SHOWROOM MODELLEN MET 30 TOT 50% KORTING Meubelfabriek HEILOO C. HACHMANG ye0Klo.s 2X*~nppin9 Kent u deze weg..? Makelaardij Heiloo- Van de Ridder u de weg in Heiloo 072-330332 Thuis in uw huis Wintersport .-^<è£V HJ Stationsweg 61 - Heiloo. Agenda de igmenden 54e JAARGANG NO. 40-4 OKTOBER 1989 Openingstijden: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur vrijdag 08.00 - 12.00'uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesfoten. kado trends Maödalenenstraat 22. Alkmaar Leidsestraat 61. Amsterdam Voor Verbouwingsopruiming tot en met 7 oktober Kennemerstraatweg 231 Heiloo - telefoon 072-337131. *Vol wetenswaardigheden Op wintersport in het buitenland, wintersporten in Nederland. Daarover bericht de Uitkijkpost op woensdag 1 november. Belangstellende bedrijven en ver enigingen kunnen zich tot en met 13 oktober melden bij de redactie. Rechte Hondsbosschelaan 1 (Postbus 68, 1850 AB), Heiloo. Voor meer informatie: 072 - 330175. Onze kleding- kwaliteit is ook '-xiXl bijzonder ïhiU stoeisterk. Interieurverzorging in de breedste zin van het woord, daarover gaat het eerstvolgende themanummer Thuis in uw huis' in de Uitkijkpost van 18oktober. Speciale aandacht is er ook voor 'Kunst in huis.' De makers van de drie ontwerpen voor het kunstwerk bij de entree van het nieuwe raadhuis in Heiloo. De ontwerpen zijn afgebeeld op pagina 4 van deze Uitkijkpost. HEILOO - Vanaf vandaag kunnen de inwoners van de gemeente Heiloo de ontwerpen bezichtigen voor een kunst werk, dat bij de entree van het nieuwe gemeentehuis aan de Van Aostastraat wordt geplaatst. Drie kunstenaars wer den door een speciale gemeentelijke werkgroep gevraagd een ontwerp te ma ken. Het zijn Wim Jonker, Eugène Ter- windt en Ronald Tolman. Via een speci aal boek kan de bibliotheekbezoeker zijn mening laten weten. De leden van de werkgroep zullen bij het doen van hun keuze en daarmee hun advies aan het college van burgemeester en we thouders de reacties van de inwoners zV ker laten meetellen. Wim Jonker maakte een ontwerp waa rin veel symbolen zijn verwerkt. De drie-eenheid komt naar voren, evenals hoop en liefde. Zijn werkstuk kreeg als titel 'Samen' mee. In de afgebeelde fi guren zijn een man en vrouw duidelijk aanwezig. Door de vele symbolen lijkt het een waar gemeenschapsbeeld, waa rin velen iets zullen herkennen. Veel expressiever is het beeld dat Ro nald Tolman uit Beuningen ontwierp. Hij plaats een figuur vlak voor de entree van het nieuwe raadhuis. Die mens stapt het bordes op: één voet steunt nog op een stoel, welke als opstapje gebruikt wordt, de ander staat reeds op het bor des bij de deur. Een gewaagd en zeer boeiend ontwerp. Geen figuren in het object dat Eugène Terwindt schetste. Hij werkt veel meer als omgevingskunstenaar en in zijn ont werp komen de kleuren en vormen van het raadhuis terug in het object, dat van marmer, graniet en glas-in-staal wordt gemaakt. Ook in de directe omgeving van de entree komen de ovale vormen van het object terug, bijvoorbeeld in de groenpartijen. Het kunstwerk valt op door z'n onopvallendheid: één met de omgeving. Zoals gezegd zijn alle ontwerpen tijdens de openingsuren te zien in de openbare bibliotheek. Tot en met woensdag 18 oktober kan iedereen er kennis van ne men en erop reageren. Daarna buigt de genoemde werkgroep zich over de ont werpen en wordt het advies aan B en W opgesteld. Naar verwachting zal dit col lege half november definitief beslissen. Daarna wordt de opdracht uitbesteed en is het de bedoeling dat bij de oplevering van het pand ook het kunstwerk zijn plaats heeft. De oplevering wordt ver wacht in april/mei van het volgende jaar. ALKMAAR - Het komend weekend staat in de Alkmaarse Veilinghallen weer de Antiekade op het programma. Vrijdag (19.00-22.00 uur), zaterdag en zondag (telkens van 11.00-17.00 uur) kan de liefhebber, de verzamelaar of be langstellende terecht bij de vele stands met uitstekende en vaak unieke waar. De toegang tot de Antiekade, behalve een kijkbeurs ook een koopbeurs, kost 6,00 (65 /cjp 4,00; kinderen tot 12 jaar onder begeleiding gratis). Het is alweer twaalf jaar geleden dat voor de eerste maal tijdens de 8-oktober-festiviteiten de Antiekade werd gehouden in Alkmaar. Deze an tiekbeurs is sindsdien uitgegroeid tot de grootste beurs op dit gebied boven 't IJ. Voor de liefhebber van antiek en curio sa was en is de beurs een schot in de roos. Tweemaal per jaar komen zij aan hun trekken, in het voor- en het najaar. Ongetwijfeld zullen weer vele trouwe bezoekers hun weg naar de Veilinghal in Alkmaar weten te vinden tijdens één van de beursdagen. Toch zijn de organi satoren telkens weer verbaasd over het grote aantal nieuwe bezoekers, waaron der veel jongeren. Dit is een teken dat ook deze leeftijdsgroep bij hun vaak moderne interieur juist dat stukje antiek zoekt, waardoor hun inrichting net even anders of sfeervoller wordt. Veel antiquairs hebben na de zomerpe riode hun aanbod aanzienlijk aange vuld. Een greep uit de collecties: -Meubels in alle stijlen, zoals Hollandse kabinetten, Spaanse en Engelse meu bels, boerenmeubels en slaapkamermeubels; -Glazen en kristallen voorwerpen, veel percelein uit diverse landen, tin (Hol landse kraantjeskannen, lepels, vazen, maten en gewichten); WINTERKLEDINGBEURS HEILOO - De Fedaratieve Vrouwen raad te Heiloo houdt op woensdag 11 oktober een gecombineerde winter kinder- en dameskledingbeurs. Deze beurs wordt gehouden in de gerefor meerde kerk, Noordergeeststraat 9, achter winkelcentrum 't Loo. U bent in de gelegenheid kleding (geen ondergoed of nachtkleding) te kopen en verkopen voor dames en kinderen van 4 t/m 16 jaar. De kleding moet goed draagbaar, schoon en heel zijn. De Federatieve Vrouwenraad stelt zich niet aansprakelijk voor het zoekraken van artikelen. Inbreng op 11 oktober van 9.00 tot 12.00 uur, verkoop van 13.30 tot 16.00 uur. Afreken en ophalen van niet verkochte artikelen van 18.30 tot 19.30 uur. Van de opbrengst is Va voor de inbrengster en Va voor het werk van de Federatieve Vrouwenraad van Heiloo, voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072-333661 of 072-331401. -Een grote verscheidenheid aan klok ken, van grootvaders zakhorloge tot een staand horloge; -Prachtige bronzen beelden, veel koper, waaronder lampen, kandelaars en inktstellen; -Zilveren thee- en koffieserviezen en gouden en zilveren sieraden; -Oude poppen met toebehoren en na tuurlijk veel curiosa. Bij aankoop van 200,00 of meer wordt een garantiecertifikaat verstrekt. Wij raden de bezoekers aan dit aan de antiquair te vragen. Alle gegevens over het gekochte voorwerp staan hierop ver meld en dat verschaft toch een zeker heid, die zeer welkom is. Tot slot is nog te vermelden dat iedere 500e bezoeker een waardebon van 50,00 ontvangt. Voor de 2000e bezoe ker is een waardebon van 200,00 be schikbaar. Deze waardebonnen kunnen (alleen) op de Antiekade besteed worden. Makelaar Taxateur o.g. Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo AAN-EN VERKOOP HYPOTHEKEN ASSURANTIËN TAXATIES NVM' Veel porcelein en kunstobjecten tijdens de Antiekade. OPEN AVOND FIOM-BURO ALKMAAR - De Fiom, buro voor (a.s.) alleenstaande ouders, organiseert iedere tweede woensdagavond van de maand een open avond. Deze avond is bedoeld voor (a.s.) alleenstaande ou ders Woensdag 11 oktober is het thema: al leen gaan, alleen staan. Alleenstaande ouders die willen komen zijn vanaf 19.45 uur welkom en de avond begint om 20.00 uur. Het Fiom-bureau bevindt zich in de Van der Meijstraat 6 in Alk maar. Voor inlichtingen kan men bel len: tel. 072-118812. NATIONALE COLLECTE GEESTELIJK GEHANDICAPTEN HEILOO - Er blijkt al jaren een grote behoefte aan arbeidsmogelijkheden voor geestelijk gehandicapten. Op dit ogenblik voor ruim 6000. Arbeid en be zigheden juist voor die mensen, die zichzelf zo moeilijk kunnen bezighouden. De Nationale Collecte Geestelijk Ge handicapten probeert daar o.a. wat aan te doen. Een groot aantal nood(dag)op- vangprojecten is mede dankzij de col lecte van de grond gekomen. Inmiddels zijn er zo'n 80, waar 2.000 geestelijk ge handicapten (vorig jaar 60 met 1500 deelnemers) levensgeluk en vreugde vinden. Maar dat niet alleen. Heel belangrijk is ook in die opvangprojecten, dat hun (vaak moeizaam aangeleerde) sociale vaardigheden op peil worden gehouden. Dat kan dan weer een goede aanzet vor men om nog eens elders aan de slag ko men. Er zijn enorme wachtlijsten van geestelijk gehandicapten, die in een vaak onhoudbare thuissituatie leven, maar die niet in enigerlei voorziening kunnen worden. Een vakantiekamp bij voorbeeld kan even de druk in een gezin met een geestelijk gehandicapt kind wat verminderen. De Nationale Collecte Geestelijk Ge handicapten probeert het benodigde ge- led voor al deze zorg bijeen te brengen. Er blijft 45% van de collecte-opbrengst in dit rayon voor regionale en plaatselij ke activiteiten. De collecte wordt gehou den van 9 t/m 14 oktober d.m.v. collecte-envelopjes, die u deze week in de krant aantreft. Geef, wat u misschien kunt. wii ziin u dankbaar voor uw eift. De heer en mevrouw Straayer, 60 jaar getrouwd. HEILOO - Vorige week was er feest in de Loet, één echtpaar 50 jaar getrouwd en de familie Straayer 60 jaar. We spra ken de dag na het feest met het bruidspaar Straayer. „We hebben een prachtige dag gehad, veel bloemen, fruitmanden en kadoos en toen we gisteren naar beneden gingen om koffie te drinken had het personeel onze kamer versierd, toen we weer bo ven kwamen wisten we niet wat we za gen, zo leuk" zegt een enthousiaste me vrouw Straayer. De bruid (81) werd geboren in West woud en de bruidegom (85) in Blokker en hun vaders waren collega's. Ja, en hoe gaat dat dan, ze kwamen weieens bij elkaar op bezoek en zo leer je elkaar als kinderen dan kennen. Toen in Hoorn op school, maar toen hadden ze nog geen oog voor elkaar. Na een jaar „gescharreld" te hebben en drie jaar verloofd te zijn geweest trouwden ze in 1929. Na 14 jaar bij een Kaashandel in Hoorn te hebben gewerkt stapte de heer Straay er over naar de rijwielfabriek van Sim plex, met een onderbreking van 5 jaar (het was oorlog en de fabriek werd ge vorderd), hier werkte hij 11 jaar. Me vrouw Straayer-Smit viel, waar nodig in als kantoorhouder. Na deze periode nam het leven van de familie Straayer een hele andere wen ding. Zij waren bevriend met het hoofd van het bejaardentehuis „Avondlicht" in Hoorn. Deze maakte de familie Straayer er op attent dat er een plaats vrij kwam bij het bejaardentehuis in Schagen, dat vond hij net iets voor ze. „We zijn er toen ingestapt en hebben daar, alle twee heel hard gewerkt" zegt de heer Straayer. „We hebben het 8 jaar gedaan en toen kwamen we naar Heiloo". Hier kwam de familie aan de Potgieter- weg te wonen, daar hebben ze van 1959-1986 gewoond en de heer.Straayer ging weer terug in het kantoorwerk. Nu wonen ze al weer drie jaar spin tevreden in de Loet. Mevrouw Straayer leerde daar op haar 80e nog typen en kreeg op haar verjaardag een schrijfmachine van haar man. Hij schrijft graag verhalen uit z'n leven en vraagt dan of hij de schrijfmachine even mag lenen. Mevrouw Straayer schrijft nog ver haaltjes in het Westfries, maar haar grootste hobby is verzamelen van an sichtkaarten. U doet haar geen groter plezier dan gebruikte ansichtkaarten naar haar op te sturen. De familie Straayer woont in de Loet, kamer 126. U kunt er van verzekerd zijn dat alle kaarten gebruikt worden. Het was leuk een stel mensen te ontmoeten die zo te vreden zijn met het leven dat ze nu nog samen moeen eenieten. WEEK VAN DE GEZONDHEID OP DE KENNEDY-MAVO HEILOO - Omdat projektonderwijs voor leerlingen een welkome en zinvolle afwisseling is met de normale lessen, or ganiseert de Kennedy-Mavo opnieuw een projekt-week. Het thema is gezond heid. Een veelomvattend onderwerp. De leerlingen verdiepen zich in: hun eet- en drinkgewoonten, de gevolgen van ro ken en drinken, de invloed van het mi lieu op hun gezondheid. In de loop van de week doen ze mee aan diverse aktiviteiten zoals: een EHBO- kursus, onder vakkundige leiding ma ken van gezonde hapjes, een kursus zelfverdediging, aerobic-dansen om in vorm te blijven en een sponorloop. De opbrengst van deze sponsorloop gaat naar de brandwondenstichting in Bever wijk. Deze organisatie zal zich presente ren op donderdag 5 oktober om 19.30 uur in de aula van de school. Dan is er een openbare avond waarop men ook een informatieve uiteenzetting kan ver wachten over de alcohol- en softdrug- problematiek van vandaag de dag. We derom wordt er gebruik gemaakt van de nodige deskundigheid. U bent van harte welkom. Als sluitstuk van deze week is er op vrij dag van een groots opgezette informa tiemarkt waar u onder andere tegen komt: De Basis gezondheidsdienst uit Alkmaar, die vragen kan beantwoorden over de meest uiteenlopende onderwer pen betreffende de lichamelijke en geestelijke gezondheid; het brandwon dencentrum; de vegetarische bond; de reddingsbrigade; homeopathische ge neesmiddelen. Ook de openbare biblio theek Heiloo heeft weer gezorgd voor het nodige leesvoer op het betreffende gebied. Uiteraard zullen de leerlingen Droberen de nodiee eezonde hanies en 'Li— Galerie Wimmenum Van 6 tot en met 29 oktober kan men in Galerie Wimmenum, Herenweg 270, Egmond aan den Hoef (tel. 02206-5135) werk bekijken van Carola Rombouts (schilderijen, grafiek en tekeningen). De galerie is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. Inschrijven in de kantine. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo KNIPPING IN 'T LOO HEILOO - Knipping, de specialist op het gebied van kunststof toepassingen in woningen, is vanaf vandaag weer met de mobiele showroom aanwezig op het plein bij winkelhof 't Loo. Ditmaal kunt u naast de inbraakveilige kozijnen en andere noviteiten ook kennis nemen van het vernieuwde sluitwerk voor kunststof deuren. Alle informatie wordt gaarne in woord en geschrift gegeven. De deskundigen van Knipping laten u ook graag kennismaken met de laatste serie voordeuren, die nog steeds ver krijgbaar zijn. De showroom van Knip ping staat tot en met zaterdag 7 oktober bij 't Loo. TWEE KOPEREN FEESTEN IN RK-PAROCHIE HEILOO HEILOO - In het weekend van 7 en 8 oktober is het feest van de R.K. Paro chiegemeenschap van Heiloo. Pastor Harte en Zr. Juliette vieren dat zijn bei de \2Vi jaar werkzaam zijn in de paro chie. Zaterdagav ond om 19.00 uur is er een feestelijke viering in de Moeder- GodsKerk met medewerking van Mo- GoJoKo. Na afloop is er gelegenheid de jubilarissen te feliciteren en een kopje koffie te drinken. Op zondagmorgen is er een viering in de Willibrorduskerk. Deze wordt verzorgd door het dames koor en de beide herenkoren. Na afloop kan iedereen gelukwensen en een kopje koffie drinken in de kerk. HEILOO - 'Flip van Domburg Scipio in de Royal Festival Hall te Londen': een bericht met deze kop stond in april 1983 in de Uitkijkpost. Het deed verslag van de jaarlijkse tentoonstelling in de Engel se hoofdstad, waar de door Flip van Domburg Scipio ontworpen flamco- gitaar was uitgekozen als de beste gitaar om aan de bezoekers getoond te worden. Ex-plaatsgenoot Flip vertoeft nu, na voltooiing van zijn studie aan het Colle ge for Furniture als gitaarbouwer, sinds drie jaar in de Verenigde Staten. Uit een artikel uit het vakblad 'Musical Mer chandise Review' blijkt dat hij zijn weg als gitaarbouwer aan de overkant van de oceaan meer dan gevonden heeft. Begin 1989 begon Flip als werknemer van Mandolin Brothers Ltd, één van de grootste dealers op het gebied van oude snaarinstrumenten zoals akoestische gi taren, banjo's en luiten. Daarvoor werkte hij twee jaar bij de gitaarfabri kant Guild. Bij Mandolin Brothers kreeg hij onlangs de opdracht om een reparatie-afdeling op te zetten en te or ganiseren. In de vakpers werd hem voor zijn aanpak alle lof toegezwaaid. Daarnaast staan ook de zelf ontworpen gitaren van Flip van Domburg Scipio nog volop in de belangstelling. Een be kende gitarist uit Boston vroeg hem een akoestische gitaar te bouwen. Voor oud-plaatsgenoot Flip een groot succes. drankjes (voor kleine prijsjes) aan u te slijten. De markt vindt plaats van 12.00 - 14.00 uur in en om de aula van de school. Flip van Domburg Scipio: succesvol in Amerika. VERKOOPSTER HANRAADS HANGT SCHOEN IN DE WILGEN /m Loodgietersbedrijf gas, c.v., water, riool-! HEILOO - Mevrouw Dieni van Sluis houdt er na 13 jaar trouwe dienst bij de firma Hanraads mee op. Veel klanten zullen haar vertrouwde gezicht missen. Al die jaren heeft ze met grote inzet haar werk in de schoenenzaak gedaan en menig been zal zij van mooi schoeisel hebben voorzien. Vooral in drukke tij den, verbouwingen of uitverkoop was Dieni van Sluis op haar best. Jaren heeft zij het vuur uit de sloffen gelopen en niets aan haar laars gelapt. Nu is het moment aangebroken dat ze dingen gaat doen waar ze al die jaren geen tijd voor heeft gehad en als begin kreeg ze van de familie Hanraads, sa men met haar man een leuke reis aange boden. Zij dankt haar klanten voor het eestelde vertrouwen. Kennemerstraatweg 129, Heiloo. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. tel. 072-330175. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. (072-332241) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 65 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1989 | | pagina 1